PR-Borseie in beroep tegen afwijzing „Borsele' Realistische brandweeroefening Aanloophaven voor toerist in Middelburg Middelburg heeft beste ehbo-team urgemeester zet zich af tegen ministers Jeugdcircus boeide Hulster publiek /De Vr~e 7®4r ."kus®* rdsisrs r BEZWAAR TEGEN MOTIVERING Scheep op Vlissingei toegenon Diamanten paar m Zuiddorpe Overslag- bedrijf naar Gent stad streek in de pan Zachter Boerenschuur uitgebrand VERRUIMING BEZWAREN Alcohol controle MAANDAG 14 APR It 1975 3 tje Tip. )0 uur: [lersker- exposl- gen en en april), uui, |iuir, zat. tur Het tibergse- Russi- ^i). Ge- 00-17.00 In 12.00' il Stad- maand Wouw jna. t.m. in 1330- 00 uur: „9 tor Recente (t.m. 29 tve ion uur: 15 uur: um met Schouw- ■etteKoor ge Wit- West- hilderij- (t.m. 30 .00-12.00 Vrijdag 14.00 - geslo- expositie (tsc-hilder wand- Digna uur: In vrolijk Variaties |ma. t.m. vr. 19.00-21.00 uur 16.30 uur (t.m. 14 neuzcns .Museum, jj!! straat 2, SBK Zee" dii. t.m. zat. van uur. (Vervolg van pag. 1) Tijdens onze laatste bljeen- VLISSINGEN komst (16 december van het Alhambra, 20.00 uu. vorig jaar, red.) is olls'®e£f~ nuelle 18 j. zegd, dat er geen annexatie van 'gronden zou plaatsvinden ea dat de fiscale baten en de WESTDORPF ïwerkingsverband van Wa- tle kle.npiastieken riek van Stolk (t,m men Open dn. t.m. zat j uur. Zondag 14.00-lb Op maandag gesloten ANTWERPEN Kon. Ned. se gemeenten) en Beveren ten goede zou komen. Vier dagen later wordt door de Antwerpse vertegenwoordi gers opeens een papier opge maakt, waarin dit alles weer op losse schroeven komt te staan", aldus de burgemeester. „Dat is iets wat me geweldig de keel uithangt". Het bestaan van het ge wraakte document is de Wase onderhandelaars volgens bur gemeester Frantz van Dorpe officieel via de bemiddelaar van de werkgroep Chabert, waarbinnen de onderhandelin gen plaatsvinden, meegedeeld. Die bemiddelaar is eigenlijk minister Chabert zelf. Hij laat zichzelf echter meestal verte genwoordigen door zijn kabi netschef van Broeckhoven. Burgemeester Van Dorpe ont kent overigens, zoals hij vol gens het weekblad „Het Vrije Waasland" gezegd zou hebben, dat hij van plan is ontslag te nemen, wanneer de zaken geen keer nemen Dat is losse praat geweest, dat is geen of ficiële uitlating", zo zegt hij. ,jk ben niet iemand, die mijn bestuurlijke functie verwart met mijn onderhandelingsposi tie. Toch zal er een grote ges te nodig zijn, als de zaken zich niet corrigeren. Ik ben een van de weinige mensen in het Waasland, die aan de ge meenten hier verantwoording schuldig is over de handel en de wandel en de oprichting van de intercommunale. Die gemeentes hebben er ook geld ingestopt. Maar als Antwerpen zo doorgaat Is de hele commu nale een wassen neus aldus de burgemeester, die de schuld van de moeilijkheden ook schuift op de ministers De Saegher en Vlerick, die een te gunstige voorstelling van za ken zouden hebben gegeven. (Van een onzer verslaggevers) HULST Met veel applaus hebben bezoekers en bezoe- kertjes zaterdag de verrichtingen van het Hulster jeugd-circus Reinardi beloond. Dat gebeurde tijdens de twee voorstellingen die de jeugdige artiesten gaven in het gemeenschapscentrum Den Dullaerl. Scha Dreyfus" 'I 29.00 uur: Grumuberg. GENT Schouwburg, 20.00 leven, jouw leven" t am Snroyan door N.T.( pen lissingen (evonden bankbil- valhelm iio merk x)e kin- zwarte |s, 1 por- di verse houd. 1 choentje, zilveren 1 au- 1 auto- auw da- verzeke- 1 reser- tte plas I erop en lingsme- neter in hroomde ken, 1 dschoen, hoen. 1 bankbll- rfluit in nde etie- aangege- :rduif, 1 n model ihtbrudne 1 fox- Isband, Ij (Van een onzer VLISSINGEN is het scheepvaartver haven Vlissingen-oost 4 krachtig toegenomen, r to-registertonnage der pen groeide met 46 pr staat te lezen in het slag 1974 van het Vlissingen. Als oorzaken van worden genoemd: meer met grondstoffen voor de komst van schepen overslag van auto's aan kade en een hogere graad van depoort. Ook het aantal pen in de haven oost steeg. Het tonnage nenschepen steeg zelfs geveer 120 procent, heel op rekening tal. Aan het einde van slagjaar 1974 was in oost door het haven industrieterrein in totl. ha. in huur en In optie is in totaal ta geven en 270.84.64 ha it( gegeven, totaal 25.21.92 ha. uil in huur en erfpil" 270.84.64 ha. verkocht is in totaal 425 ha. u:l Naar verwachting kan geveer 460 ha. wori' geven aan nieuwe bei tigingen. Volgens het slag bestaat de indruk, bedrijfsleven in tege: tot de twee voorgaai weer wat meer belai toont. Het probleem echter voor, dat het schap geen voldoende ment terreinen be: heeft op korte termi; deze reden werden Ingetrokken, die Ogenschijnlijk een ramp, in feite een oefening. Vlan (Van onze correspondent) SLUISKIL Bij de familie A. Boer jan in Sluiskil is gis termorgen de bijkeuken uitge brand. Het vuur ontstond om- sHmr halftwaalf, doordat de hadden op vijf tot Ml vlam jn een op het gasstel ren. Wat betreft de j staande frituurpan sloeg. Een tieresuitaten werd «1 dochter had in opdracht van een nadelig saldo getal mevrouw Boer jar. de pan op ruim 811.090 gulden. Hl het vuur gezet, omdat zij bij verslag verwacht voorj thuiskomst wilde bakken. De voor wat de havensetj brandweer wist de brand te treft een gunstiger öj beperken tot de bijkeuken, beeld vanwege de bwi Wel moest om veiligheidsrede- de ontwikkeling nen het plafond uit de bijkeu- scheepvaartverkeer. ken worden geslagen, wordt evenwel ook, :l eind 1973 uitgebrachte nancieel perspekt'ef herbeschouwing toe is hoogwater :versmaatschappij De Stem B V [raat 9 tel 01150 7920 (4 Ihnen1' '140 3751 (3 lijnen), GOES K 15 12 30 en 13 30 17 00 uur Kt> UT A HE ar 16 00 2') 00 uur en zondag V'3D' 1341 tel 01140 3751 Midden Zeeland S C Augustijn kantoor Nieu» '820 Drive 1 .orent/laan 50 W '•ver edai-teui Zeeland Irs J H' Guee tel oil00 8030 privé 7» 01 KMI HtHH reda<'eur Mlddrr Klokatraat I Goes tel OIIOO 803!, te: OI1U2 2320 redacteur voo: Schipper kantoor Nieuw'", '9V0 privé Noordstraat 45 H"' J Ui voor (tost /.eeuwsch Vlaai")'''* is'iaat 14, Hulst tel 01141) «J 'S' fel 01141) 4159 /eeowsrtt-Vlaanderen K van tel 01170 3.370 toto lourrial" kantoor Nieuwstraai 9 l'ern"" gs de Kreek 56 1'erneuzen te'.|B slare A Koomen Oroelatralaan 5 KMHTATIt Hendriks tel 01140 3731. Gil Al IE 4enil tel 01150 58.39 Moogen, dinsdag 15 april: Bergen op Zoom 5.56 18.18 Hansweert 5.04 en 17.29 Terneuzen 4.24 en 16.47 Vlissingen 3.15 en 16.15 Wemelidinge 5.47 en 18.08 Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag opgesteld door het KNMI op zondag om 18.00 nut. wisselvallig met hier en daar regen en enige verdere stijging van tempera tuur. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land Voor dinsdag: aantal uren zon: 1 tot 8, min. temp.: omstreek 6 graden. Max temp.: omstreeks 11 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 pro eent Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Voor woensdag: aantal uren zon: 1 tot 8. Min. temp.: Om streeks 6 graden. Max. temp.: omstreek; 13 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. (Van onze correspondente) VLISSINGEN De brand weerkorpsen van Zeeuwsch- Vlaanderen, Goes, Middelburg en Vlissingen hebben zaterdag tijdens een demonstratie in Vlissingen laten zien dat ze bij het optreden van een ramp als één samenwerkende hulp verleningsorganisatie een noodsituatie het hoofd kunnen bieden. Daarmee liepen ze wat voor uit op de nota hulpverlening bij ongevallen en rampen van de minister van binnenlandse zaken. De brandweer krijgt in de toekomst een kernfunctie toebedeeld bij de bestrijding van rampen zowel in vredes- als bij oorlogstijd. De heer H. den Hartog. hoofdbestuurslid van de Nederlandse vereni ging van brandweercomman danten (NVBC) tevens voor zitter van de afdeling Zeeland, zei zaterdag tijdens de jaar vergadering van de NVBC Zeeland dat de uitgangspunten en de hele opzet van de nota door het Nederlandse brand weerwezen met grote voldoe ning is ontvangen. In totaal heeft Nederland 39.000 getramde brandweerlie den, namelijk 23000 vrijwilli gers. 3000 beroeps en 13.000 bedrtjfsbrandweerl-ieden. De vrijwillige brandweer is een vorm van burgerzin die on misbaar is voor de goede rela tie burger-bnandweer, zei de neer Hartog. Van de 44 regio's in Neder land zijn er nu' inmiddels 21 gerealiseerd. In Zeeland heeft men al de regio Zeeuwsch- Vla-anderen en Walcheren. De (Wan een onzer verslaggevers) ZUIDDORPE In goede gezondheid heeft het echtpaar F. Martens (87) - Rombaut (52) zaterdag in het bejaar deticentrum Lmdenbof te Zuiddorpe de diamanten brui loft gevierd. Om elf uur 's morgens stond de drumband „Ons Genoegen" al op de stoep om flink wat feestroffels «eg te geven. Na de misvie ring in de recreatiezaal van het bejaardencentrum werd daar eerst feest gevierd met de andere bewoners en het personeel. Daarna vond in café 't Gemeentehuis een druk be zochte receptie plaats. Onder de gasten bevond zich ook burgemeester A. de Kam, die het diamentan paar kwam ge lukwensen. heer De Hartog zei te hopen dat ook de samenwerking tus sen Schouwen-Duiveland en de Bevelanden snel van de grond zal komen. Zaterdagmiddag kregen de brandweercommandanten in Vlissingen de werking van een plaatselijke rampenregeling namelijk die van Vlissingen toegelicht. Deze regeling ram penbestrijding die door de Vlissingse brandweercomman dant Chris Jansen is opgesteld is ad voor veel korpsen een bron van inspiratie geble ken. (Van onze oorrespondent) KAMPERLAN D— Zaterda gavond is te Kamperland de lanöbouwschuur van de heer J. A. Remeijnse aan de pro vinciale weg 18 uitgebrand. Ondanks het feit dat de brandweerkorpsen van de om liggende plaatsen spoedig bij de brand waren, konden zij niet voorkomen dat de 45 me ter lange uit steen en pannen dak opgetrokken schuur een prooi werd van de vlammen. De schade bedraagt een kwart miljoen. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND -- Het PPR-actiecentrum Borsele is by de Kroon in beroep gegaan tegen het besluit van Gede puteerde Staten van Zeeland, waarbij goedkeuring werd onthouden aan het bestemmingsplan industrieterrein Bor sele 1973 van de gemeente Borsele. niet zijn ingegaan op eerder door het actiecentrum Inge diende bezwaren met betrek king tot de economische uit voerbaarheid van het onderha vige bestemmingsplan. Het ac tiecentrum is van oordeel dat G.S., alvorens hun goedkeu ring aan het bestemmingsplan te onthouden, daartoe eerst al le ingebrachte bezwaren had den moeten onderzoeken en zich daarover hadden dienen uit te spreken. Het beroep schrift van het PPR-actiecen trum is ondertekend door H. van Oosten, J. de Koster en Jac Traas, allen te Heinkens- zand. Burgemeester De Kam feliciteert het diamanten paar. In het pJan is een zone op genomen, waarin bepaalde in dustriële bedrijvigheden zijn uitgesloten. Volgens G.S. ver schaffen het bestemmingsplan noch de toelichting voldoende inzicht in de wenselijkheid of noodzakelijkheid van een der gelijke zonering dan wel het achterwege laten daarvan. Het PPR-actiecentrum Bor- •ele maakt bezwaar tegen de ze motovering van G.S., die onjuist wordt genoemd. Vol gens het actiecentrum wordt in de voorschriften behorende bij het beftemminjjspJan juist zeer duidelijk omschreven waarom vestiging van petro chemische en ander* vervui lende bedrijven binnen een af stand van 700 meter van de nieuwe Sloeweg en de kern Nieuwdorp ongewenst is. „Uit milieu-overwegingen in het al gemeen, maar vooral gezien de geringe afstand tot de kern Nieuwdorp is het gewenst hier bronnen die ernstige luchtver ontreiniging veroorzaken te weren en de magelijikheid van explosies zoveel mogelijk uit te sluiten", aldus het PPR- actiecentrum. De indieners van het be roepsohrift wijzen er verder op, dtat de gronden in bedoeld gebied langs de nieuwe Sloe weg bestemd zijn voor indus triële bedrijven klasse A, het geen uitsluiting inhoudt van bepaalde met name in de wet op de luchtverontreiniging en de hinderwet genoemde in richtingen, alsmede ook voor inrichtingen waarop de kern energiewet van toepassing is. Naar de mening houdt de mo tivering van G.S. een mogelij ke verruiming van de voor schriften voor deze terreinen la „Uitbreiding van het indus triegebied met terreinen voor industriële bedrijven klasse A", zo stelt het PPR-actiecen trum", is in strijd met de be- leldssehets Bonsede 1972 en evenmin in overeenstemming met de wens van de bevol king. Het actiecentrum meent clat de onthouding van goed keuring op het bestemmings plan industrieterrein Borsele '73 tevens in strijd is met uitspraken over de afstand tussen woonkernen en indus triegebieden. Het PPR-actieoentrum maakt bij de kroon tevens be zwaar tegen het feit dat G.S. 's Middags trokken de jeug dige acrobaten, clown, dansers en evenwichtskunstenaars een volle zaad met leeftijdgenoot jes. 's Avonds, toen de zaal niet zo'n 150 tot 200 bezoekers coor de helft gevuld was, wa ren er ook veel ouderen aan wezig. Met veelal bewondei- ende blikken zagen ze er de leden van hel jeugdcircus (van 6 tot en met 16 jaar) allerlei toeren en kunsten uit halen in een tweeënhalf uur durende show. Daarbij bleek, dat vooral de oudere meisjes weer veel nieuwe kunsten er bij hadden geleerd. Ze koord dansten, balanceerden op een grote bal en maakten salto's in de lucht alsof het niets was. Opvallend daarbij was vooral de spontaniteit en goedlachs- (Van onze correspondent). GENT Langs het Roden- huizendok in de Gentse haven wordt een graanoverslag ge vestigd, het tweede in Gent. Het bedrijf wordt opgericht door de Continental Furness ontwikkelingsmaatschappij. De graanelevatormaatschappij zal ook meebetalen. De vestiging gaat Ghent Grain Terminal heten. De keuze als vestigings plaats viel op de haven van Gent, wegens de goede geo grafische ligging. Ze sluit aan Dl] het consumptie gebied van de Belgische veevoeder en maalindustrieën. Ook is Gent goed gelegen voor overslag van Franse granen, zowel voor lolkaal gebruik, als voor landen als Nederland, Duitsland, En geland. Ook de goede infra structuur dn bepalend geweest voor de keuze. heid, waarmee alles in zijn werk ging. Enkele pro-gram- ma-onderdelen (sommige le den namen soms wel drie of meer onderdelen voor hun re kening): fietsen op een wiek acrobatische dans, draaiende bordjes, Chinese show en ge heimzinnige kist. Veel waardering was er bij het publiek ook voor de pas sende muziek en de nieuwe kostuums, bijna allemaal ge maakt door mevrouw De Bak- kei. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Burge meester en wethouders van Middelburg stellen de gemeen teraad voor een krediet be schikbaar te stellen van 165.000,- voor de aanleg van een aanloophaven voor toeris ten. Al geruime tijd werd de be hoefte gevoeld aan een aparte aunlegmogelijkheid voor toe risten, die Middelburg met een Doot bezoeken. B. en W. vin den dat de binnenhaven achter de Spijkerbrug en de Maisbaai net. meest in aanmerking komt voor de inrichting van een uanloophaven. De gedachte ac commodatie omvat 46 ligplaat sen inet een lengte variërend van 8 tot 10.5 meter en een Breedte van 3 tot 3,5 meter. Hiervoor dient langs de kade aan de Kinderdijk een houten ponton te worden aangebracht. Voorts zullen ten behoeve van de watertoeristen nog enkele lichtpunten en watertapkranen te worden aangebracht. CRM heeft een subsidie van 75 pro cent toegezegd in de aanleg- kosten van de aanloopbaven. (Van onze correspondent) HULST De rijkspolitie in Hulst heeft het afgelopen wee kend een grote alcoholcontrole gehouden in de omgeving van Hulst. Hierbij werden onge veer 300 auto's gecontroleerd. Bij drie personen resulteerde de blaastest in een te hoog promille-gehalte. Van twee au tobestuurders, die dranken achter het stuur zaten, werd het rijbewijs afgenomen. Adjudant Van Hove was dit aantal van vijf overtreders op ongeveer 300 controles wel meegevallen. De heer Van Ho ve zei ook, dat het de bedoe ling is dergelijke controles in de toekomst op ongeregelde tijden te herhalen. Afdeling Zuid-Beveland voert opdracht uit (Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN Op de za terdag in Kruiningen gehou den provinciale ehbo-wedstrij- den is het tweede team van Middelburg zowel wat de ploegwedstrijd als de strijd om de titel beste commandant o pde eerste plaats geëindigd. Het Middelburgse kwartet, be staande uit commandante mej. G. Wagenvoort, mevrouw P.J. Labruyere-Waldhuis, A. de Feyter en A. Tasma, behaalde 157 punten van het maximum van 220. CCommandante G. Wagen voort kreeg van de jury 40 van de 50 te behalen punten toegekend. De Middelburgse EHBO-ploeg zal Zeeland ver tegenwoordigen op de in sep tember te houden nationale ebho-wedstrijden. Vijftien ploegen traden in „Ons Dorps huis" in Kruiningen aan om nun parate kennis op het ge bied van de eh-bo te tonen. Opvlallend was de afwezig heid van de ploegen uit Zeeuwsch-Vlaanderen, die in dit soort krachtmetingen altijd nun mannetje staan. Het wed strijd gegeven luidde eerste hulp te bieden aan gewonden els gevolg van een verkeer songeval veroorzaakt door een kind dat zijn op de rijweg gerolde bal achterna wilde lo pen en daarbij in botsing kwam met een bromfietser met duopassagier. Vastgesteld kon worden dat de prestaties van de hbo-teams over het al gemeen hoger lagen dan vorig jaar Het was duidelijk dat men zich terdege op deze pro vinciale wedstrijden heeft voorbereid. De wedstrijdlei ding bverustte bij mevrouw L. van Doorn-Van Boven. Na af loop werden de prijzen uitge reikt door mr. J.L. van der Weel, kringoommissairis van het Rode Kruis in Zeeland. De volledige uitslag luidde: 1 Middelburg 2 157 pnt.„ com mandant 40 pnt., 2 Arnemul- den 5 145, commandant 38, 3 Krabbendijke 142, comman dant 37, 4 Kapelle 2 137, com mandant 32, 5 Kapelle 1 133, commandant 34, 6 Arnemuiden 4 134, commandant 35, 7 Arne muiden 1 133, commandant 39, 8 Kapelle 3 120, commandant 38, 9 Arnemuiden 32 119, com mandant 33, 10 Arnemuiden 2 116, commandant 38, 11 Tho- len 102, commandant 33, 12 Middelburg 3 98, commandant 31, 13 Schouwen-Westhoek 94, commandant 28, 14 Rilland- Bath 87, Commandant 22 15 Middelburg 1 85, commandant 27 pnt

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 3