Geen grond paniek over leefbaarheid voor Tentoonstelling „Getijdenboek" Slepers op de vuist: boete geëist Landbouw spreekt over gekritiseerde berekeningen Vlake- tunnel 25 juni open Green Spot zonder prik ONDERZOEK NAAR VERSPREIDING KOELWATER KERNCENTRALE Eigenaar bouwval geeft diefstal aan Green Spot zonder prik H. EVERSDIJK (CHU): Wijziging telefoon nummers Jeugdbeleid Borsele onderzoekt mensen Gebrek aan mankracht en gebrek aan geld bij stichting Opbouw stad streek mttilllHIIW Willi rOMOBlELBEDRIJF M. J. BAL AN MEUBELEN 's-Heerenhoek Rommelmarkt in Ovezande BRASSBAND FESTIVAL IN GOES VRAAGTEKEN NYSH-SOOS Turk probeerde staat te bedriegen Sas van Gent Voaefwaarde Hoorzitting over sport accommodatie Philippine VRIJDAG 11 APRIL 1975 7 i*' pirina 1.8 Estate f 12.295,- larina 1.3 Bestelwagen f 7.480,. I Luxe f 9.295,- perdeLuxe f 9.695,- berdeLuxe f 10.595,- Super de Luxe 111.495,- Irina-serie kiezen is iets moei. >et u naar een British Leyland- t te zien. Als uw portemonnaie i "echt" wilt autorijden, skening valt de Marina in de 1 de meeste wagens in i verkocht. U hebt al een >>-• jylan d u waarde voor uw geld. linruilbedrag voor uw wagen 1 zou kunnen vallen. guar Land-R li;, nge Rover. F VAN DER PUT |0 Den Hout (gem. Oosterhout) >7 |LBEDR. P. J. WILS Hoogerheide Tel. 01646-2530 schtsweg 13, Tholen. 1660 - 440 tALON BANKSTEL I. 1300.voor tl. 695. INKSTELLEN v.a. f 695.— ANKSTELLEN v.a. f 995.— garantie op constructie ag t.m. zaterdag van 10 - 17 u«l ig tot 21 uur IUT (gemeente Drunen) at 27A Tel. 04163 - 3472 sweg 107 Tel. 01612 - 2614 'rijdag koopavond markten GOBS-KRABBENDIJKE Golden Delicious KL I 80-85; 76-70, 75-80: 81-, 70-75: 80, 70- 80: 82-85, 65-70( 70-72, 60-65: 61-65, KL II 80-85: 65-72, 75- 80: 71-74, 70-75 72-74, 70-80: 81, 65-70: 66-69, 60-65: 64, 55-60: 43-44. Winston KL I 75-85-101, 70' 64 60-65 49, 55-60 20-80. Con- 55-65: 47. KL II: 70-75: 83, 65- 70: 64, 49, 55-60 20,80. Conle- terence KL II 65-70 104, 60-65: 96, 55-60: 74-76, 60-70: 62, 50- 60: 41. Saint Remy KL II 70- 80: 84, 60-70: 86-88. 55-60: 55 Totale aanvoer hard fruit 4200 colli. VLISSINGEN Na een wilde achtervolging door de Vlissingse binnenstad woens dagnacht is dc gemeentepolitie erin geslaagd J.K. uit deze stad aan te houden, die met een duidelijk positieve blaas- pruei en bloedproef zijn auto met grote snelheid door de straten loodste J.K. is ter-ont nuchtering ingesloten in het Vlissingse politiebureau. VLISSINGEN Op de Korte Zelke te Vlissingen is een auto gedeeltelijk uitge brand. De auto behoorde toe aan G.H. uit Koudekerke. Bij onderzoek bleek, dat er kort sluiting was ontstaan onder het dashboard. Toen de politie ar riveerde kon men met brand- blusapparaten de schade be perken tot de motorruimte. De zijn Bejaardenschieting neer Van Lien gaf m lokaal een schieting, waaraan bejaarden en invaliden meede den. De opkomst was matig, 14 schutters. De uitslag is als volgt: 1ste hoofdvogel J. Ke- mijn van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek, 2e hoofdvogel F.jj Ossewaarde van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk, 1ste zijvogel J. Rentmeester van Vios uit 's-Heerenhoek, 2e zijvogei A. A. Geense van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk, 3e zijvogel P. Verheyke van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk, 4e zijvogel C. Bek van f \s-No- stra uit Ovezande, 1ste kal C. Bek voornoemd. 2e kal P Verheyke van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk, 3e kal J. Rent meester van Vios uit 's Hee- renhoek, 4e kal P. Verheyke voornoemd. Meeste kleine vo gels P. Rijk van Vios uit Heerenhoek, acht vogels. De vliegende vogelprijzen waren voor P. Rijk van Vios uit Heerflhhoek en P. Verheyke van Zorgvliet uit Ellewouts dijk. De volgende bejaarden schieting is op dinsdag 22 april te 's Heerenhoek. I Onvoorwaardelijke garantie Minus geeft op *11* j artikelen een onvoor waardelijke garanti* Voldoet een bij ons I gekocht apparaat ni«* jj aan uw verwachting^1 dan krijgt u binnen 14 dagen uw geld te*"* j Torenpassage 7 Breda I Tel. 01600-3710 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op zater- Ïdag 12 april wordt om 16.00 uur in het kunstenaarscentrum Zeeland te Middelburg de ten toonstelling „Getijdenboek" ge opend. Op deze expositie is werk te zien van de kunste naar Joop Dam. De opening wordt verricht door dr. W.J. Wolff, secretaris van de stichting het Zeeuwse Landschap. Aanleiding tot de ze tentoonstelling in de ver schijning van het nieuwste boek van Joop Dam eind deze maand: „Getijdenboek". Op de tentoonstelling in Middelburg zullen onder meer pentekenin gen. aquarellen en foto's te zien zijn, die tijdens het wer ken aan „Getijdenboek" tot stand kwamen en er gedeelte lijk in werden verwerkt. Het nieuwe boek van de in Biezelinge woonachtige Joop Dam bevat de voornaamste ge gevens over het verschijnsel van de getijden de getij ver wekkende krachten van zon en maan, de invloeden ervan op de wereldzeeën, die kusten en de gedragineen van zeeva renden en landbewoners. Het boek bevat talrijke afbeeldin gen, onder meer van voorwer pen die door de vloed werden achtergelaten. Grote aandacht wordt door Joop Dam ook be steed aan beschrijvingen en afbeeldingen van Zeeuwse ge- tljdenlandscharmen. Op 29 april wordt het ..Getijdenboek" offi cieel gepresenteerd. (Van een onzer verslaggevers) OVEZANDE De jonge- rensocieteit de Klomp in Ove zande houdt op zaterdag 12 april een rommelmarkt op het plein achter het Trefpunt en de hervormde kerk. Bij slecht weer zal de markt worden verplaatst naar de magazijnen van de voormalige bakkerij van Remijn. De rommelmarkt begint om 21 uur. Omstreeks 12 uur wordt met de verkoop bij op bod begonnen- De opbrengst komt geheel ten goede aan de activiteiten van de jongeren- soos. Binnenkort zijn de vol gende activiteiten van de Klomp te verwachten: een filmvoorstelling voor de dorps bewoners, optreden van enkele folk-artiesten, een volleybal wedstrijd voor sozen en ook nemen leden van de Ovezand se jongerensoos deel aan het Bozenweekeinde op 25, 26 e» 27 april in Hedenesse, (Van een onzer verslaggevers) GOES Op zaterdag 19 april wordt in de Oosterkerk aan de Bergweg in Goes bet Zeeuws brassband-festival ge houden. De deelnemende brassbands zijn Excelsior Kloetinige o.l.v. Ko den Toon der, Excelsior, 's-Heer Arends- kerke o.l.v. Daan Burger; Wil- helmina, Colijnsplaat o.l.v. Ri- nus Steketee en Hosanna, Goes, o.l.v. Foort Smit. De bands zullen zowel afzonder lijk als gezamenlijk optreden. Cornetsolist is Wim van Bo ven. Het festival begint om 20.00 u. (Van een onzer verslaggevers) KAPELLE „Zeeland is een mooi land en liet moet mooi blijven. Maar alleen van mooi kun je niet leven. De werkgelegen- heidsproblematiek eiste en eist industrie en met de industrie kwam de milieuproblematiek ook in Zeeland. We kunnen echter stellen dat door een goed hinderwetsbeleid Zeeland nog steeds leefbaar is. Er is ten aanzien van de leefbaarheid in Zeeland geen grond voor paniek". Dat zei de heer A. Evers- dijk, voorzitter van de Zeeuwse CDA-statenfraelie, gisteravond op de jaarvergade ring van de CHU-Kamerkring Zeeland in motel De Caisson in Kapelle- Hij merkte verder op dat bepaalde ontwikkelin gen een ingreep betekenen in het natuurlijk milieu. „Maar dat is al gebeurd zolang de mens leeft. Het besef om voorzichtig met de schepping om te springen is ook bij de christen-democraten veel le vendiger geworden. Maar mi lieufactoren zijn niet de enige factoren die bij ontwikkelin gen een rol spelen"- (Van een onzer verslaggevers) GOES Op vrijdag 23 april om 23 uur zullen in Mid den-Zeeland de telefoonnum mers van de volgende netten worden gewijzigd: Wemeldin- ge 01192 (van 3 in 4 cijfers), Vlissingen 01184, Oost Souburg 01183, Goes 01100 (van 4 in 5 cijfers). Voor de bestaande nummers van deze netten wordt in dezelfde volgorde het cijfer 1. 1, 6 geplaatst- Een uitzondering hierop vormt het net Goes, waar voor de num mers 3060 tot en met 6999 het ciifer 1 en voor de nummers 7000 en daarboven het cijfer 2 wordt geplaatst Omdat voor deze nummerwiiziging de aan sluitingen korte tijd moeten worden onderbroken, zullen de werkzaamheden 's nachts wor den uitgevoerd. Het ongerief voor de abonnees blijft daar door tot een minimum be perkt. Wie na genoemd tijd stip nog oude nummers kiest wordt door middel van een berichten automaat over de nummerwiiziging ingelicht. De nieuwe nummers zijn reeds verwerkt in de telefoongids voor het district Breda, uitga ve 1975-1976. Die in de loop van deze maand zal verschijnen. De heer Eversdijk vond het een goede zaak dat het Zeeuws coördinatieorgaan voor natuur-, landschaps- en mi lieubescherming vanuit haar verantwoordelijkheid een vraagteken plaatst achter de noodzaak van een vaste oever verbinding over de Wester- schelde. ..Politici hebben ech ter dat vraagteken niet. We hebben gepleit en blijven dat doen voor een snelle realisatie van de vaste oeververbinding. Dat daarbij ook rekening moet worden gehouden met een 7.0 min mogelijke' landschappelij ke ingreep spreekt vanzelf. Daarom zijn we geen voor stander van een tracé dwars door de Zak van Zuid-Bevo land". De Zeeuwse CDA-voorman meende echter dat natuurbe scherming niet overdreven moet worden. „Er ziin mensen die ieder stukje boerenland natuur noemen en dus willen beschermen. De boer wordt dan 'n rijkssparkwachter. Belemme rende bepalingen voo rde boer in gebieden die officieel geen natuurgebied zijn is landschaps behoud over de rug van dp boer en die rug is vandaag de dag toch nogal belast" OPHF.F De heer Eversdijk merkte op dat het met veel ophef aangekondigde milieubeleid van het kabinet Den Uyl voor wat betreft de wetgeving nog niet veel heeft opgeleverd- .-.Toezeggingen op het gebied van de wet op de geluidshin der en de wet op de bodem verontreiniging zijn niet inge lost. Dat was in de tijd dal dr. Kruisinga staatssecretaris was wel wat anders. Dat was toen een uitermate progressief ba- leid'- Sprekend over het CDA zei de heer Eversdijk dat de christen-democraten veel ver der op weg naar eenheid zijn dan de linkse groeperingen in ons land. „Het CDA is er ech ter niet om de VVD of de PvdA of welke andere partij dan ook van dienst te zijn. Wij wensen in de eerste plaats een christen-democratisch be leid gestalte te geven. Het CDA dient elke bij wagenfunc tie af te wijzen", aldus de heer Eversdijk. (Van een onzer verslaggevers) GOES Vandaag (vrijdag) houdt de NVSH afdeling de Bevelanden in de bar van slot Ostende in Goes een open soosavond voor leden eri niet- leden. Aanvang 20 uur. Op 18 april is er een filmavond voor leden in een van de zalen van de Prins van Oranie in Goes Oo 30 mei houdt de afdeling Walcheren een filmavond in gebouw de Schakel in Middel burg. Vertoond wordt the Touch van Ingmar Bergman. (Van onze correspondent»» MIDDELBURG De poli tierechter heeft de 34-,iarige Turk I. IJ. uit Westdorpe don derdag veroordeeld tot f 200,- boete en één week gevange nisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De man probeerde vorig j-aar juni op het gemeentehuis van Sas van Gent zijn valse Turkse rijbewijs, dat hii van een landgenoot in België ge kocht had, in te wisselen voor een geldig Nederlands riibe- wijs. De officier van justitie eiste aanvankelijk f 300 en een week gevangenisstraf voorwaardelijk met een oroef- tijd van twee jaar. Maar de politierechter verlaagde de geldboete met f 100 toen hij hoorde dat de man vader was van viif kleine kinderen. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND Sinds enkele maanden is een werk groep jeugdbeleid Borssele be zig te onderzoeken wat do wensen, knelpunten en moge lijke oplossingen zijn die van belang kunnen zijn voor het bepalen van een gemeentelijk jeugd- en jongerenbeleid. In de werkgroep zitten ver tegenwoordigers van de ge meente,' particuliere instellin- en jongeren zelf. De werk groep hoopt zo spoedig moge lijk een advies aan burge meester en wethouders te kunnen uitbrengen over wel zijnszaken voor de Borsseise inwoners van vier tot en met vijfentwintig jaar. Om een in zicht te krijgen in wat er op het gebied van jeugd- en jon gerenwerk in de gemeente Borssele leeft heeft de werk groep een beroep op de hoofd en van kleuter- en basisscho len, de besturen van sportver enigingen en de georganiseer de plattelandsjongeren gedaan aan het inventariseren van de nodige gegevens mee te wer ken. Voor iedere groep afzon derlijk belegt de werkgroep contactbijeenkomsten in het gemeentehuis in Heinkens- zand. Voor de georganiseerde plattelandsjongeren is dat op dinsdag 15 april om 19.30 uur, voor de hoofdleidsters van de kleuterscholen op donderdag middag 15 mei om 16 uur en voor de hoofden van de lagere scholen op donderdagmiddg 22 mei om 16 uur. De wegomlegging bij Vlake, hier in de richting Kruiningen/Yerseke gezien vanaf de Vlakebrug. (Van onze correspondent) MIDDELBURG In sle perskringen herleeft van tijd tot tijd rivaliteit. Het gebeur' dan, dat het tot een treffen komt tussen bemanningen van bergings- en slepersvaartuigen van verschillende maatschap pijen- Donderdag was het de beur* van twee prominente slepers uit Zeeland. Een vader en zoon, eigenaren van een be drijf, uit Hansweert. Om zich voor de politierechter te ver antwoorden, voor enkele rake klappen die ze twee opvaren den van een onderneming uit Terneuzen zouden hebben toe gediend- „Deze heren treden nogal eens rauw op en daar moet nu maar eens een eind aan ko men, maar", zo liet de officier van jus'itie er meteen op vol gen, „mocht de politierechter geen voldoende bewijs aanwe zig achten, d-an kan er natuur lijk geen veroordeling volgen" Tegen de beide heren eiste de officier een geldboete van f 250 Mr. H. Bruin, de advocaat van de beide verdachten uit Hansweert. zei dat de getui genverklaringen in deze zaak niet erg duidelijk aantoonden, wat er nu precies gebeurd was. Heeft de vader zelf een robbertje gevochten, óf heeft hij slechts ingegrepen in d« vechtpartij. Die verklaring lijkt mij de meest waarschijnlijke, merkte mr. Bruin op. Mijn cliënt gaat een handgemeen met de vij and, sinds hij vorig jaar na een soortgelijke vechtpartij ee nier kwijtraakte, graag uit de weg. Ik vind dan ook dat de vader moet worden vrijgespro ken, aldus mr. Bruin- „We we ten allemaal, dat de beide sle- persfirma's eikaars doodsvij anden ziin en dat er over en weer weieens rake klappen worden uitgedeeld. Ik zet zelfs een vraagteken achter de ver meende schuld van miin iong- ste cliënt. Uit de getuigenver klaringen is nl- met duidelijk wie wie heeft geslagen" In tegenstelling tot de nor male eanig van zpkon heoaalöe de politierechter de uitspraak op over acht dagen HeinVf»ns7and Hen gel wedstrijd De hen- srelsoortvereniging De Beve landen in Heinkenszand houdt orj zaterdag 12 aoril haar vier de elubwedstrijd in de Bone- oolder hii het nieuw* gemaa^ in 's-Gravenpolder. De wed- strüd begint om 14.00 uur en eindigt om 17 00 uur (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) HEINKENSZAND - Gebrek aan mankracht en gebrek aan geld blijven steeds een dubbe le handicap van de stichting Opbouw west-zuid-Beveland. Dat bleek uit de woorden van voorzitter Pontenagel, toen hij gisteravond het jaarverslag van de stichting over 1974 pu bliceerde. Wil de stichting ook de ko mende jaren haar werk op de zelfde wijze blijven voortzet ten, dan zal een verruiming van de middelen zonder meer noodzakelijk zijn, aldus de stichting in haar jaarverslag. Het tekort over het vorig jaar bedoreg omstreeks 11.000 gul den. Het wordt betreurd in het (Van een onzer verslaggevers) BORSSELE Met een vrij omvangrijke hoeveelheid rode kleurstof heeft Rijkswaterstaat gistermiddag in de Wester. schelde onderzocht, op welke wijze het koelwater van de Borsseise kerncentrale zich verspreidt en op welke wijze het zich vermengt met het Westerscheldewater. Achtergrond van deze proef neming is de eventuele komst van een tweede kerncentrale, aie onder meer tot gevolg zal hebben, dat de hoeveelheid op de Westerschelde te lozen koelwater zal worden ver groot. Het resultaat van de proefneming is onder meer be stemd voor de rijksoverheid, die straks over de komst van een tweede kerncentrale moet gaan beslissen. De rode wolk rn fret water werd gistermid dag eerst enige uren vanuit de lucht cevolgd. een meetsehip van rijkswaterstaat heeft dat karwei voor de komende vier weken overgenomen. Wanneer het resultaat van de proefne ming bekend is. durfde rijks waterstaat gisteren nog niet kwijt. (Van een onzer verslaggevers) GOES In de loop van deze maand zal er een gesprek plaatsvinden tussen de drie centrale landbouworganisaties en het Landbouw Economisch Instituut (L.E.I.) over de be rekeningen, die het L.E.I. re gelmatig maakt over het inko men van de boer. In dit ge sprek zullen ook dc Zeeuwse rapporten met harde praktijk- cijfers ter sprake komen. Dit werd op de onlangs ge houden vergadering van het hoofdbestuur van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij (Z.L.M.) bekendgemaakt. Zo als bekend staat er in land- bouwkringen al geruime tijd grote kritiek op de L.E.I.-bë- rekeningen. De L.E.I.-cijfers zouden namelijk niet met de werkelij kheid overeenkomen. Het Z.L.M.-hoofdbestuur stel de dan ook, dat de inkomsten berekeningen van het L.E.I. nauw moesten aansluiten bij de praktijk en niet achter mo gen lopen. Inzake de inkom stenpositie van de boer deelde voorzitter ir. D. Luteijn de vergadering ook mee, dat in K.N.L.C.-verband het accent nu ligt op maatregelen op so ciaal en fiscaal gebied. Dat wilde echter volgends de heer Luteijn niet zeggen, dat werd afgezien van een directe in komstenverbetering van de boer. Aanpassing van het prijs beleid in Brussel rond 1 juni bleef nodig. Het landbouw schap spreekt overigens bin nenkort oo-k met een delegatie van ae regering. Bovenaan het lijstje van het landbouwschap staat een dras tische verhoging van de zelf standigenaftrek. Maar ook zul len aan de regeringsdelegatie voorstellen worden gedaan over vrijstelling van de ver mogensbelasting tot eeri ton, vrijstelling van de premiehef fingen volksverzekeringen voor de laagste inkomens en een verbeterde kinderbijslag- regeling zelfstandigen. Öe vergadering van het Z.L.M.-hoofdbestuur schonk opnieuw veel aandacht aan de nota nationale parken, ae inte rimnota nationale landschaps parken en de nota relatie tus sen landbouw en natuur- en landschapsbehoud. Het aantal parken dient tot een minimum beperkt te blijven wat betreft aantal en omvang, was de me ning van de vergadering. Voorzitter Luteijn zag de noodzaak van dergelijke par ken in Zeeland en Brabant overigens niet in. Gesteld werd, dat een volledige ver goeding moet worden geëist, indien de agrarische ontwik keling door beperkingen in dit kader worden gestremd. Een goed voorbeeld vond de verga dering in dit verband de ccm- ceptbeheersovereenkomsten voor De Goese Poel, waarin de vergoedingsregeling gebaseerd is op inkomstenderving in ver gelijking met gelijksoortige bedrijven welke zich wel on belemmerd kunnen ontwikke len. Voorzitter Luteijn sprak overigens nog eens duidelijk zijn verontrusting uit over het feit dat nu reeds zonder over leg met de landbouworganisa ties aan de boer beperkingen worden opgelegd „Gemaakte afspraken met net ministerie van c.r.m. mo gen niet worden doorkruist door planologische voorschrif ten op gemeentelijk en pro- vineiaal niveau", aldus de heer Luteijn. jaarverslag dat de gemeente Borsele geen gehoor heeft gege ven aan het verzoek om een tweede funktionafVs voor de stichting. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND Naar aanleiding van de beantwoor ding van zijn vragen door B en W. met betrekking tot de afbraak en opruiming van een bouwvallige schuur aan de Smitsweg in Driewegen deelt het raadslid I. van Royen (PvdA-PPR) mee dat de eige naar van de schuur, de heer A. van der Meulen, aangifte heeft gedaan van diefstal van materialen die na de sloop van de bouwval door de gemeente zijn weggevoerd naar de stort plaats van de firma gebr. De Jonge. Volgens B. en W. had den deze materialen geen waarde meer. De heer Van Royen. „De heer Van der Meu len heeft over het begrip waarde een andere zienswijze dan B. en W. Hij heeft bij zijn aangifte van diefstal een lijst van 25 zaken overlegd die be trekking hebben op de wegge voerde inventaris- Met veel belangstelling wacht ik de verdere ontwikkeling van deze zaak af" Slippartij Ten ge volge van het slippen van zijn auto is I.O. uit Sas van Gent, woensdagmorgen om kwart over zeven tegen de gevel van een woning in de Zandstraat gebotst. Hierbij werd de auto geheel vernield. Volksdansen De dansgroep Hava Naguila heeft weer een fiink aantai optredens voor de boeg. Op koninginnedag gaat men het feest „Hoek totaal" opluisteren. Er wordt in Hoek dan opgetreden tussen drie en vier uur. Op Hemelvaartsdag wordt in Biervliet gedanst ir het kader van de geuzenfees- ten. Half mei treedt men op u» het dienstencentrum voor be jaarden te Breskens. Bekeken wordt nog of men. evenals vo rig jaar. in de vakantieperiode gaat volksdansen op het recre atieoord de Vogel in Vogel waarde zelf Voor begin juli staat voor de afdeling jonge ren van Hava Naguila een trip van een week naar Hoevela ken op het programma Men bivakkeert er in een blokhui van het plaatselijke jeu^d werk en men zal er enkele optredens verzorgen. Op 16 sentember wordt verder ooge treden in Terneuzen op intno diging van het open bejaar denwerk. (Van een onzer verslaggevers) GOES Op 2 Juni zal de Vlaketunnel on der het Kanaal door Zuid-Beveland in ge bruik worden genomen. Vandaar dat met man en macht wordt gewerkt aan het gereedmaken van het aansluitende wegennet. In verband met de aanleg van de nieuwe hoofdrijbaan ten oosten van de tunnel wordt het verkeer tus sen de brug over het kanaal en Kruiningen omgeleid. Op hel ogen blik is men bezig ter plaatse de oude rijksweg op te breken. Het via duct over de Tunnelweg, nabij de Zanddijk ligt al klaar. Aan de westzijde van de Vlaketunnel is het nieuwe weggedeelte nagenoeg voltooid. Men Is hier aan het asfalteren van de hoofdrijbaan ge vorderd. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Als er voldoende belangstelling is, dan gaat de gemeente Sas van Gent een hoorzitting houden over de plannen in verband met de bouw van een sport zaal of een sporthal. Voorlopig Is een dergelijke hoorzitting speciaal bestemd voor de Sas- se sportverenigingen, gepland op maandag 14 april. De aan vang is 19.30 uur. Behalve de keuze tussen een sportzaal of een sporthal kan ook de plaats van de vestiging van een sportaccommodatie woruen besproken: of in het bestemmingsplan Sint Albert ut in het Vlaanderencomplex. Om de problematiek wat te verduidelijken heeft de ge meente Sas van Gent aan de sportverenigingen een zoge naamd keuze-model ter hand gesteld Dat model geeft een aantal voor- en nadelen van de verschillende keuze-mogelijk heden. Verenigingen, die tij dens de hoorzitting hun zegje willen doen moeten dat wel voo. vrijdagmiddag elf april op het gemeentehuis van Sas van Gent laten weten. Bromfietser gewond - De brom fietser F. van D uit Terneu zen botste woensdagmiddag om een uur op de Kanaalpol derweg te Philippine tegen de personenauto, bestuurd door MP. uit Terneuzen. Het onge luk gebeurde doordat de bromfietser de auto niet had zien aankomen Van D. liep verwondingen aan het gezicht op. De bromfiets werd zeer zwaar beschadigd. (ADVERTENTIE)

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 7