Woonerf Bastionstraat viert twee dagen feest Clitex Sport wint beker HULSTER CIRCUS REINARDI: TIEN JAAR EEl] Actiegroep Waas will Schelden bij Doel Werkgroep woon wagen werk wil beroepskracht Voetbaltoernooi op be vrij dingsdag Hulp voor Miertjes „LATEN ZIEN, HOE LEUK HET HIER Hontenisse praat met dorpsraad Culturele Rc 11 stad streek lwil Sluiskil Nieuw-Namen Voetbaltoernooi jonge boereu Heikant Boventoon in Den Dullaeri Tros licht Zeeland door CYC kampioen bedrijfs volleybal Hulst Zonni ger Dorpsraad Ni' Namen verga» VRIJDAG 11 APRIL 1975 (Van een onzer verslaggevers) HULST De werkgroep Zeeuwsch-Vlaanderen heelt dringend behoefte aan een be roepskracht. De uit vrijwilli gers bestaande werkgroep, die vooral in Hulst actief is, ziet het ontbreken van een op bouwwerker als een hedrie- ging van de continuïteit van haar werkzaamheden. Werk groep-lid P. Adriaansens: „Wij moeten als vrijwilligers het werk voor de woonwagenbe woners voornamelijk in het weekend doen. Maar een aan tal van de door ons opgezette activiteiten vinden door de week plaats. Over de noodzaak van de aanstelling van een beroeps kracht voor het woonwagen- werk heeft de werkgroep eind februari een brief geschreven aan de gemeenschappelijke re geling woonwagenwerk Zeeuwsch-Vlaanderen. Die brief zal waarschijnlijk in de vergadering, die op 18 april aanstaande gehouden wordt, in behandeling komen. L"e werkgroep woonwagen- werk Oost-Zeeuwsch-Vlaande- teii bestaat al een aantal ja ren. Het is een overblijfsel van de stichting die rond de jaren '70 in Zeeuwsch-Vlaan deren op het gebied van het woonwagenwerk bestond. De stichting ging op de fles. om dat er geen geld beschikbaar kwam voor het aanstellen van een beroepswerker. De werk groep bleef bestaan, maar werd eigenlijk pas anderhalf Jaar geleden weer actief. Hoewel de vrijwilligers hun uiterste best doen voor de woonwagenbewoners, geloven de werkgroepsleden toch niet !at het voldoende is. De heer Adriaansens: „Al jaren stre ven we er naar om een be roepskracht bij de werkgroep te krijgen. Er zijn al veel besprekingen over gevoerd, maar tot op heden is er geen schot in gekomen. Waarom weet ik niet. Niet alleen zou zou man a:ch door de week bezig kunnen houden met de begeleiding van de woonwa genbewoners hier, hij zou ook kunnen werken aan de tot standkoming van werkgroepen ln andere delen van Zeeuwsch-Vlaanderen. Waar uit dan later misschien weer een stichting gevormd zou kunnen worden". Op de vraag, vie een dergelijke werker zou moeten betalen, zegt de heer Adriaansens: „In feite vinden we dat. met zo interessant. Het gaat er ons in de eerste plaats om, aat er een beroepskracht komt. Hoe dat gesubsidieerd moet worden is vers twee. Ondanks die handicap van bet ontbreken van een be roepskracht, heeft de werk groep de afgelopen anderhalf Jaar toch een hoop nuttige dingen kunnen doen. Aller eerst is men gaan werken aan de verbetering van het onder wijs voor de woonwagenkm- öeren. Er rijdt nu dagelijks een busje van bet kamp naar verschillende scholen in Hulst. Zestien kinderen zijn daardoor m staat regelmatig onderwijs te volgen. Ook op het gebied van sport, huishoudelijke voorlichting, educatie voor ou deren etc. doet de werkgroep het nodige. Al met al is de neer Adriaansens „niet onte- vrede l". Volgens de heer Adriaan sens zijn ook de woonwagen bewoners in hun schik met de door de werkgroep ontplooide activiteiten. SKW-activiteiten Het ex tra SKW-paasprogramma voor de Sluiskilste jeugd is een suc ces geworden. Dinsdagmorgen startten de activiteiten met een kinderfilm. Er kwame in totaal vijftig bezoekers opda gen. Dinsdagmorgen werd een blikloopwedstrijd gehouden. Hieraan namen ruim veertig L'.uiskillenaren deel. Gezien de grote leeftijdsverschillen werden de deelnemers in drie groepen verdeeld. Wegens het slechte weer vonden de wed strijden in „Het Gildehuis' plaats. De uitslagen van de blikloopwedstrijd zijn als volgt 0-7 jaar: 1. M. de Gijsel, 2. R. van Hijfte, 3. D. van Damme. 8-9 jaar: 1. C. van Genderen, 2. G. Dieleman, 3. B. Meeuw gen 10-11-12 jaar: 1. M. van Couteren, 2. M. van Dam, 3. C. de Witte woensdagmorgen kon den de kinderen zich in allei- lei vormen van handenarbeid uitleven. De woenslagmiddag was bestemd voor de middel- b ire scholieren, als kennisma kingsmiddag met het clubhuis werk. Woensdagavond was er een jongerensoos voor ieder een vanaf 1'2 jaar. Donderdag morgen namen ruim 150 kin deren deel aan de instuif. Donderdagmiddag konden amateur d.j.'s zich tijdens een d.j.-wedstrijd uitleven. De uitslag van deze wedstrijd is: 1. P. Schelstraete, 2. H. van de Vloed, 3. R. Ivens. In de zaal van „Het Oud Raedhuys" bij J. van der Goes- Pluijm woirdt op zondag 13 april een oefenmiddag kara- bijnschieten gehouden. Ook niet-leden kunnen meedoen. Br zijn in de zaal geweren tei beschikking. Gegadigden kun nen vanaf drie uur in de zaal gaan schieten. Cabaretavond Op uitnodi ging van het bestuur van de Stichting Bejaardenzorg Phi lippine, Sas van Gent. West- dorpe, verzorgde de bekende Bonte Avond Club (B.A.C.) uit Sluiskil in de recreatiezaal van „Het Verlaet" te Westdor- pe een cabaretavond voor be woners en perso neel. Het lied jes. voordracht en muziek be zorgde het gezelschap de aan wezigen een paar uur gezonde ontspanning. Het optreden van „B.A.C." werd door de bezoe kers op hoge prijs gesteld. (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL Het bestuur van de Sluiskil:»» speeltuinver eniging „De Miertjes" laat de Sluiskilse kinderen niet in de kou staan. Na de teleurstelling tijden." de onlangs uitgeschre- van vergadering toen er nie mand op kwam dagen heeft het bestuur toch kans gezien om een zevental vrijwilligers te werven, die de speeltuin een opknapbeurt gaan ge ven. Voor ex-voorzitter F. Bau- wens die na het recente deba cle aftrad is nog geen plaats vervanger gevonden. De di recte kosten voor een voorlo pige opknapbeurt zijn begroot op ongeveer driehonderd gul den. Op het programma staan de uitbreidingen zoals het aan leggen van een peuterbadje moeten volgens secretaris H. van Overveld nog even op zich ,aten wachten. In verband met de mogelijke aanleg van een peuterbadje is er inmid dels wel een gesprek geweest met de gemeente Terneuzen, Om de nodige gelden voor de eerste speeltuinbehoeften in te zamelen houdt de speel tuinvereniging op korte ter mijn ook een wafelactie. De soeeltuinvereniging „De Miertjes" krijgt overigens wel subsidie van de gemeente Ter- neuzen. Een subsidie die ech ter volgens de heer Van Over veld altijd wel voor verbete ring vatbaar is. In de week van 19 tot en met 26 april begint de kaartverkoop voor de speltuin weer. Een gezins abonnement kost vijftien gul den. Een donateurskaart kost een rijksdaalder en een tien- beurtenkaart vijf gulden. De verkoop van de kaarten is in hande i van de familie Bogaert ln de Middenstraat te Sluiskil. Deze familie gaat deze zomer ook toezicht houden op het speeituingebeuren. (Van een onzer verslaggevers) AXEL In de Axelse Bastionstraat is op vrijdag 9 en zaterdag 10 mei nog veel meer te beleven dan nu al sinds enige tjjd het geval is. Op het schoolplein bij de straat staat dan. als middelpunt van allerlei feestgedruis, een tent. Er komt dan een draaiorgel en een draaimolen. Er is een or kestje voor de muziek, de drumband komt langs en er wordt poppenkas: gespeeld. Als klap op de vuurpijl is er echter een spelletjesfestgn, waaraan alle kinderen van Axel mee mo gen doen. ("Van een onzer verslaggevers! OSSENISSE De dorps raad Ossenisse heeft van het gemeentebestuur van Honte nisse een brief ontvangen, waarin de bereidheid wordt uitgesproken tot het aangaan van een gesprek over de ln Ossenisse levende proble men. Een datum voor zo'n ge sprek tussen de dorpsraad en de gemeente moet nog worden gevonden. Het schrijven van de ge meente is het antwoord op de Wachten- en wensenlijst, die de dorpsraad enkele weken geleden naar het gemeentehuis in Kloosterzande stuurde. Nu er geen sprake meer is van industrievestigingen -wil de dorpsraad weer nieuwe activi teiten gaan ondernemen om Ossenisse nieuw leven in te blazen. Aanleg van aardgas, woningbouw, verbetering van straten en verlichting en een busverbinding behoren tot de wensen. die de dorpsraad voorlopig naar voren heeft ge bracht. Kaartwedstrijd De be jaarden uit Nieuw-Namen voelden zich sterk toen zij, na de thuiswedstrijd met. vier punten verschil te hebben ge wonnen, naar Lamswaarde gingen om de return te kaar ten. Met een volle bus ver trokken zij naar café Sport in Lamswaarde. De bejaarden al daar wonnen de tweede wed strijd echter met acht punten verschil. De bejaarden uit Nieuw-Namen moesten daai- om de wisselbeker aan hun vrienden in Lamswaarde af staan. EHBO-cursus De nieuwe EHBO-eursus te Niettw-Na men is gestart met 25 nieuwe leden. Enkele van hen zijn afkomstig uit Kieldrecht. De praktijk wordt gegeven door de heer Valekx en de theorie door mevrouw Kastelein-De Jong. SCHOONDIJKE De drie samenwerkende jongerenorga nisaties in de agrarische sec tor. de P.J.Z.. de K.P.J. en de C.P.J.. houden zaterdagmiddag 12 april een grootscheeps voet baltoernooi in Schoondijke. Aan de wedstrijden, die om 13.00 uur op het sportveld in Schoondijke beginnen, nemen niet alleen de herenleden deel, maair ook de dames zullen hun best doen de bal te laten rol len. Sinds de donkere, druk door auto's bereden Bastiomstraat een maand geleden veranderde in een woonerf, heerst er ge zelligheid. Na schooltijd spe len er tientallen kinderen tus sen de inmiddels geplante bloemen en planten. Buurtbe woners staan er eens stil, nes telen zich op een bankje en maken een. praatje. „De straat leeft. Je wordt er niet meer opgeschrikt door jakkerende auto's, hoogstens door een vol wassene, die wat onhandig over één van de vele houten paaltjes springt. We willen ie dereen laten zien hoe leuk het hier is. En daarom geven we twee dagen lang een feest. Dat zegt Jan Serpenti, niet zo lang geleden nog een geducht wiel renner. Nu woordvoerder van een inmiddels tot feestcomité omgevormde actiegroep, die de gemeente Axel flink heeft meegeholpen om van de Basti onstraat een wandel- speel straat te maken. „We willen de mensen laten zien, dat de auto', best kunnen wijken. Met ons feest willen we ze aansporen om zich in hun buurt te gaan inzetten voor net zo'n straat als de onze nu geworden is". De festiviteiten beginnen op vrijdag met de officiële ope ning van de straat, hetgeen met het nodige ceremonieel gepaard zal gaan. Daarna be gint, ongeveer om halfdrie 's middags het kinderfeest. De schooljeugd kan er touwtrek ken. zaklopen, koekhappen en nog veel meer. De kleintjes bunnen kijken naar de pop penkast. Tegen de avond kun nen de ouderen weer in de straat terecht om er te delen in de feestvreugde. Op de za terdag zullen er in de straat standjes staan van de midden standers. Voor de jongeren be staat dan gelegenheid om een rommelmarkt te houden. Om de kinderspelen onder! deskundige leiding te laten' verlopen zijn in het feestcomi-| té onder meer een kleuterleid ster en een akela opgenomen. De organisatie van het geheel is volledig in handen van het feestcomité, dat de financiële kant van de zaak nu praktisch rond heeft. Door middel van een tombola en drankverkoop hoopt men de niet gedekte kosten eruit te krijgen en wel licht nog wat geld over te houden voor extra kinderprij zen Verder zijn er nogal wat giften uit de buurt gekomen. „We hebben hier allemaal zo'n beetje dezelfde gedachten over wonen", zegt Jan Serpenti, „onze huizen zijn nogal oud en we knutselen en verbouwen er graag in. Bovendien hebben we allemaal een flinke tuin. We houden allemaal van wat vrijheid en gezelligheid. Door de activiteiten rond het woon erf zijn we als gemeenschap nu nog dichter bij elkaar ge komen" (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Het Oranje-comité in Sint-Jansteen is voor de inwoners van het dorp en van Absdale en Ka- pellebrug bezig met de organisatie van een aantal activi teiten die op 30 april en 3 mei aanstaande gaan plaatsvin den. Het comité zorgt dit jaar voor een extra-feestelijk pro gramma omdat het zijn eerste lustrum viert. Terwijl het volledige pro gramma nog niet bekend is, is nu wel duidelijk, dat er maan dagmiddag 5 mei een groots voetbaltoernooi gehouden zal worden. Aan dit toernooi mo gen alleen ingezetenen van bo vengenoemde kernen deelne men Sint-Jansteen, Absdale en Kapellebrug zijn in'negen wijken ingedeeld en in elke wijk zijn enkele contactperso nen aangewezen. Wanneer men aan het toernooi wil deel nemen, dan moet men zich met een van deze contactper sonen in verbinding stellen. Het is van geen belang of men kan voetballen of niet- Hoofd zaak is dat het een gezellige voetbalmiddag wordt, waaraan iedereen van zestien tot ne gentig jaar kan deelnemen. Door het Oranjecomité wordt voor shirts gezorgd. De inde ling van de wijken en de na men van de contactpersonen zijn als volgt: 1. Putting: Geslechtendijk, Puttingstraat, Visserijstraat, Oude Galgenstraat en Van Ho- vestraat. Contactpersonen: J. Coppieters en P- Menheere. 2. Molenwijkers: Brouwerij straat, Roskamstraat, en Heer straat. Contactpersoon: J. Wee- sepoel. 3. Klooster: Hoofdstraat, He- meistraat, Henri Dunantstraat en Sint-Antoniusdreef Con tactpersonen: M. de Block en E. van de Wiele. 4. Kapellebrug: contactpei- soon: ü- van Dorsselaar. 5. Bokkenpolder: Oude Dnj dijck, Jos Everaardstraat, Pas toor Schelsstraat. Prins Hen drikstraat. Contactpersoon: J. Rottier. 6. Pastoor Mertensstraat en Burg. Geirnaerdstraat. Con tactpersonen: G. van Rottingen en A. van Dorsselaer. 7. Absdale: contactpersonen: A. Schalkens, T. Verstraeten en Th- Serrarens. 8 Rikstraat, Wilheimlna- straat, Narandastraat, Vinke- broekstraat. Badhuisweg en Burgemeester Yesebaertstraat. Contactpersonen: A. Mortier en gebroeders d'Hooghe. 9- De Make: contactperso nen: G. Verhagen en G. de Kerel. KVO - De katholieke vrouwen organisatie, afd. Heikant, hield onaer voorzitterschap van me vrouw L. inghels - Ceelaert een bijeenkomst in het verem gingsgebouw te Heikant. Het programma van aeze avond werd verzorgd door het Nederlands Zuivelbureau. Na een diaserie over de bereidinng van fondue- en dipsausjes werd de film -,Terra culinaris' vertoond, waarna in de pauze van fondue en wijnen kon worden geproefd Na de pauze volgde een gezellig samenzijn. (Van een onzer verslaggevers» HULST Het Amster damse leenorkest „De Boven toon" geeft vanavond een con cert in het cultureel centrum Den Dullaert. De twintig man sterke formatie is in de Rey- naerdstad op uitnodiging van Jeugd en Muziek Hulst, een organisatie die „andere" mu ziek ook een kansje wil ge ven- Het optreden van de Boven toon in Den Dullaert betekent de première voor Zeeland. De jazz-formatie „De Boventoon" is geen orkest in de traditio nele zin van het woord. Het is opgericht door een aantal or ganisaties op het gebied van de jazzmuziek met de bedoe ling jonge jazzmusici de gele genheid te geven orke'sterva- ï-ing op te doen. De twintig muzikanten die vanavond in Hulst te zien en te horen zijn. zijn voor het merendeel ama teurs- Alleen trombonist Wil lem van Manen en tenorcaxo- fonist Herman de Wit verdie nen hun brood in de jazzmn ziek. De Boventoon werd onlangs onderscheiden met de Wessel Ilckenprijs 1974. Deze onder scheiding is een aanmoedi- gingsprijs voor jongere jazz musici. Vrijwel iedere donder dagavond repeteert en impro viseert het orkest in het Am sterdamse Bim-huis. Deze re petities zijn openbaar, zodat het publiek al enige malen met De Boventoon heeft ken nis kunnen maken. Ook heeft het gezelschap al een paar keer elders in het land optre dens verzorgd. Over het pro gramma. dat de heren muzi kanten vanavond gaan bren gen is niet zoveel te zeggen. Men heeft een paar „basis"- nummers. Het concert vangt vanavond om acht uur aan- (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN In een uit zending van het radioprogram ma „Tour-Aktua'» van de TROS, zal morgenavond (za terdag) tussen 18.41 en 19.00 uur ruime aandacht worden ge schonken aan Zeeland. In dit radioprogramma, sa mengesteld door de VTissingse Netty van Zaïlin-ge worden vraaggesprekken uitgezonden met o.m. de directeur van het Veerse Meer. de heer J. van der Graaf, de voorzitter van het Aardenburgse Evenemen ten Comité de heer E. C-ueie naere, mevrouw J. Hogerwerf namens de Zeeuwse sportvis sers de directeur van de pro vinciale VW. Jo de Regt en de kapitein van de RTM-rond- vaartboot uit Zierikzee de heer Roth. VRIJDAG 11 APRIL 197 (Van onze correspondent) HULST Clitex Sport uit Clinge is winnaar van de bekerfinale in het bedrijfsvolleybal te Huf versloeg het als favoriet getipte Luctor Banden i Dank zij deze overwinning veroverde Clitex SpoJ begeerde prachtige „De Stembeker". Clitex Sport haalde ruim een toch wel aantrekkelijke verdiend de beker binnen na finale. Ais underdog gestart toonde het Clingse team zich een vechtlustige ploeg die knokte voor elke bal en die tevens over een goede mentale instelling beschikte. Een echt cupfighter. Luctor Banden 1 kon het favoriet zijn dus niet waarmaken. Vooral verdedi gend werden er nog al wat fouten gemaakt. De eerste set verliep gelijko-pgaand getuige de tussenstanden 1010, 12 12. Beide teams lieten goed volleybal zien. waarbij Luctor Banden 1 aanvallend iets beter was. Luctor won deze set met 12—15. Clitex Sport kende in de tweede set een sterke start en liep vlot uit tot 40 om via 63 en 104 zelfs tot 124 uit te lopen. Luctor toonde dan dat het niet voor niets zo hoog stond op de ranglijst en kwam prachtig terug tot 13 12. Toch bleek toen a'l dat het verdedigend niet zo best klop te bij Luctor en ondanks de sterke remonte, leidt een van de vele misverstanden achter aan bij Luctor tot het verlies van deze set met 1512. De beslissende derde set zag een fel spelend Clitex Sport dat ietwat gelukkig aan een 80 voorsprong komt. Luctor (Van onze correspondent) HULST Na Lybeert Verstraeten in de eerste klas se, WC 1 in de tweede klasse ls het Clingse CVC 2 kampi oen geworden in de heren der de klasse van de bedrijfsvoet balcompetitie te Hulst. Met het succes van Clitex Sport in de bekerfinale, werd het voor volleyballend Clinge een succesvolle week. De be- drijfsvolleybalcompetitie loopt weer stilaan naar zijn einde. Er moeten nog enkele wed strijden worden gespeeld, maar van veel belang zijn de ze niet meer. Kampioen Ly beert Verstraeten beet in de eerste klasse met 30 in het zand tegen Clitex Sport. Luc tor Banden 1 won met dezelf de cijfers van KPJ 1. Ambulo en Kemortel Sport deelden de jjunten. De uitslagen: Clitex Sport - Lybeert Verstraeten 30, KPJ i - Luctor Banden 1 03, Ambulo - Remortel Sport 22. Tweede klasse: kampioen WC 1 had wemig moeite met KPJ 2. Datzelfde KPJ 2 won van SC Morres. GVC tenslotte zegevierde te gen Linex Voorwaarts. SC Morres - KPJ 2 1—2, GVC - Linex Voorwaarts 21, KPJ 2 - WC 1 0—3. Derde klasse: CVC 3 won van KPJ 3, de uitslag was 40. Schieting Aan de bejaar- denschieting in de zaal van café De Waal namen 48 schut ters deel. De uitslag: hoge vo gel J. Vermeire Hulst, eerste zijvogel P. van Gassen Groe nendijk, tweede zijvogel ver loot grootste aantal (vier) E. Warrens, Groenendijk. (Van onze correspondent» HULST Het Hulster jeugdcircus Reinardi is begon nen aan zijn tiende bestaans jaar, wat men in de loop van volgend jaar hoopt te kunnen vieren. Gedurende de voorbije negen jaar heeft jeugdcircus Reinardi een grote reputatie opgebouwd, zowel in binnen- als buitenland. De jeugdige Hulsterse ar tiesten traden ook reeds op voor de televisie. Voor dit jaar heeft de leiding van Rei nardi een geheel nieuw pro gramma opgebouwd. Naast nieuwe numers werd veel aan dacht besteed aan de kleding. Praktisch alles is vernieuwd. Om de Hulstenaars als eer. ste de gelegenheid te geven liet nieuwe programma van „hun" jeugdcircus te zien, geeft Reinardi zaterdag twee uitvoeringen in Den Dullaert te Hulst. De eerste voorstel ling begint 0111 halfdrie, de tweede om halfzeven. De voorbereidingen voor de uitvoering zij in volle gang. De jeugdige artiesten oefenen al meerdere weken woensdags en donderdags met veel en thousiasme in het Houten- kwartier. Ook van buiten Hulst be staat reeds heel veel belang stelling. 7.o staat reeds vast dat liet jeugdcircus Reinardi op 19 april zal optreden in Ter Schorre in Terneuzen, op 30 april in Oostburg en op 5 mei in Vogelwaarde. Over enkele uitvoeringen in andere plaatsen wordt momen teen nog onderhandeld. Leden van het circus Reinardi studeren het nieuwe programma in (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Iff d< iedianota van minister Var ara van C.R-M. word' ge- Banoenl tracht nog i te deen, doch verder terugnemen van d( komt het niet. Clitg scoorde rustig ver; bouwt uit tot 14—1. offensief van Luctor sugfcereerd, dat de grote ste leverde niet meer (jen en de groeikernen oj op. Clitex Sport (ie( piatte land voorrang zou via een 152 si r hel heren bekerfinale inden moeten deeL raat om de instelling van eer [ionale omroep. Daarteger gisteren stelling genomer (Van een onzer versla?. TERNEUZEN Hl Een tweetal actiegrotj het Land van Waas ten de aanleg van en onder Schelde ter hl Doel, dichtbij de N grens, De twee ad bieden de aanleg van naamde Liefkenshi aan, als alternatief geplande aanleg van rondweg rond de stad pen. Via een Infoi pagne willen ze de van de Linker-Schi en van Antwerpen iedeeën gaan winnes Het „Waas Alt! Leefmilieu" besloot o; krachten te bundelen „Aktieeomité tot Bes van het Leefmilieu op ker Schelde-oever". in de gezamenlijke ge i de door het Belgis nisterie graag gewilde van een city-ring om pen. Volgens de Belgis nister van Openbare moet de weg worden legd vanwege drie nt verkeerstechnische rei het algemeen, een o van het toenemend vt: de E3 en op de klein weg. en een vlotter van het verkeer naar: werpse randgemeenten De twee milieu-act: zetten daar drie alten tegenover: De aaneg Liefkenshoektunnel Doel en op de linker-i op de rechteroever, o: beide oevers gelegen De vooruitzichten voor z: terdag en zondag, opgeste] door het KNMI op donderda om 18 uur: zonrnge period: en (voornamelijk droog, ie minder koud overdag. Weer vooruitzichten in cijfers S middeld over Nederland. Voor zaterdag: aantal ur< centra direct n»et el zon; 3 tot 10_ min tem on verdingen, b. Het streeks 1 graad, max. temj van de Antwerpse me omgtreek3 9 graden. Kans de Linkeroever. Dat i ,,,,n <jroge periode van mi: gens de actiegroepen Jtens uur: 80 procent, kaï nomische redenen op een geheel droog etmar. krijgen op het wei 50 procent. Tenslotte het derde Voor zondag* aantal ur< tief: c. De aanleg vant.7nn. 3 temp.: or sotunnel, vlak ben mreeks 1 graad. max. temt werpen- Deze tunnel omstreeks 10 graden. Kans een droge periode van mi stens 12 uur: 90 procent, ka' op jee n geheel droog etma: 70 Irocent. noordelijke raakwee en tevens aansluiten huidige wegennet. De genoemde drie gen hinderen volgens groepen op geen erk nier het milieu van M van Waas. O v terstanden Intussen schaarde i het gemeentebestuur DEN HAAG De wate zei, op de linker-S' hoogten van donderdagmorgi ver aan de zijde van *1 meegedeeld door rijkswat: voerders. Het ger start: Konstanz 283 pi zegt niet te dulden 'Kheint'elden 235 pl.4, Plitter fraaie landschap van S heten Barbiek-vallei aanleg van een sneb E74 pl.8. Steinbach 172 pl worden verminkt, het plan van de B overheid doorgaat kor! onderdeel van de rinsbs een vaste verbinding Bazel en Ranst. dorf 384 pl.9, Maxau 438 pl Plochingen 173 pl.2, Mannkre (Van onze correspond''1111 Mainz 295 -2, Bingen 17 Kaub 215 pl.16, Koblenz onv.f Keulen 2F5 pl.6, Ruhr: 426 -2, Lobith 1063 -41, P nerdense kop 1030 -10, Nljn gen 862 -11, IJsse'kop 925 Eefde IJssel 486 -10, Deven 360 -12, Katerveer-Soooldi sluis 95 -10, Monsin 5458 - Borgharen 4063 -14, Bclfi 1264 pl.6, Grave beneden sluis 249 onv. NIEUW-NAMEN - langstelling voor de 1,11 vergadering van de dor die eerder deze Nieuw-Namen werd was zeer groot De J"| komst is zeker te dan'l het feit dat de raad go"! tioueert. Tijdens de ring waren regelmk1-1 den geluiden te horen I (Jp het programma der meer de verkieï; enkele bestuursleden A. de Deckere trad af-, werd weer gekozen, neer C. Bosschaert maar hij stelde zich 1 kiesbaar. De vergaderi' als bestuur: mevrou»» laer - Buyrogge, en H. Lockefeer. C Bo"'* de Block en R. van D» totaal heeft bet besl vijftien leden. Men Nieuw-Namen van me1 de dorpsraad met dit beter zal kunnen funeti Morgen, zaterdag 12 april Bergen op Zoom 4.19 en 16.40 -ürsn-sweert 3.24 en 15.52 Terneuzen 2 44 en 15.11 Vlissingen 2.13 en 14.35 l^emeldinge 4.10 en 16.31

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2