FC Twente wijst hard Juventus euws riE VOOR ALJEEGD met 3-1 terug WINST TIMMAN BARCELONA WANKELT Groenewoud naar KNVB BAYERN GELIJK Jan van Beveren gaat alle drie treffers niet Nederlaag Anderlecht ZouteSchuintjes sport Tijdrit bij Hulst? Geen snccen voor Wa gen aar sl,DERDAG 10 Ai-iU lv/. strijd voor de pupillencompeti. tie. B-jeugd West 2: 10 mei, 7 jUn, en 6 september; CD-jeugd VVeS! 2: 19 april, 24 mei, 23 augustir en de finale Óp 21 september Senioren landelijk: 11 mei, l jü, ni, 24 augustus en de finale op; spetembei Kampioenschappen 24 en 25 mei: nationale meer- kampkampioenschappen AB. jeugd, 15 en 16 juni districts, kampioenschappen West 2 jt Den Haag; 28 en 29 juni: natio. nale jeugdkampioenschappen j en 6 juli: nationale senioren, kampioenschappen. Er wordt gespeeld in een meisjespoule en een jongenspou. Ie, elk bestaand uit zes ploegen De maximum leeftijd van de spelers is gesteld op 16 jaar Ij de meisjespoule spelen mee: Sa- vok (Sas van Gent), Voorwaarts (Axel), Dourleyn (Sluiskil), Morres (Hulst) en Athanatos, dat met twee ploegen aan dé strijd zal deelnemen. In de jongenspoule spelen Savok, Voorwaarts, twee ploe- gen van De Sterre (Zuiddorpe) en twee ploegen van Morrei (Hulst) In totaal zijn vier com petitiezaterdagen gepland, waarop in beide poules zes wed strijden worden gespeeld Op 12 april (zaterdag) spelen de meis- jes in sportzaal „De Hinde" te Kloosterzande en spelen de jon gens in gymzaal „De Schuur" te Hengstdijk Op 10 mei wordt de tweede ronde gespeeld in Axel, half juni wordt de derde ronde verspeeld in Sluiskil en Zuid dorpe De laatste competitie ronde wordt half augustus ge speeld in de sporthal te Zelzale. De wedstrijden beginnen steeds om twee uur Er worden twee sets per wedstrijd gespeeld Jan van Beveren grijpt de bal voordat de aanstormende Troskkin gevaarlijk kan worden. SV OP ZIJN EIGEN APEN VERSLAGEN (Van onze speciale verslaggever) (Van onze sportredactie' ENSCHEDE Het uitzicht op een finaleplaats in het UE- FA-cuptoernooi is voor FC Twento ineens erg groot ge worden. De 31 winst die gis teravond op het Italiaanse Ju ventus werd behaald, geeft i og wel geen zekerheid op die eindroude van twee wedstrij- len, maar het spel dal de Ko'in-formatie in het bijna uitverkochte Dieckmanstadion liet zien, zal de Enschedese formatie met vertrouwen aan de return over veertien dagen in het veld brengen Met Frans Tbijssen, Theo Pahlplatz en Epi Drost in de hooMrollen, kreeg Juventus al snel te maken met de aigres sieve aanvalsdaden van FC Twente. En de jacht op de ba) van de Enschedeërs leidde er onmiddelijk toe, dat de ver sterkte defensie van de Italia nen dikwijl-s met grove mid delen het Nederlandse aan valsgeweld moest onderbre ken. En het was daarom niet vreemd, dat de Franse scheids rechter Vigliani al in de eerste helft aan Morini en Furino een gele kaart moest laten zien. De verdedigende daden van de Italianen waren ai en toe niet alleen grof, maar ook uiterst gevaarlijk voor benen en an dere lichaamsdelen van de Ff Twen te-spelers Maar desondanks tracihtte de FC Twente met normaal aan vallend voetbal de Italiaanse verdediging open te breken. Een dat lukte in die eerste helft één maal. Na 20 minuten KIEV' Jan van Beveren, de laatste weken in voortreffelijke vorm, verklaarde vier da gen geleden tegen bondscoach George Knobel dat hij zich dit seizoen niet meer voor het Nederlands elftal beschikbaar wilde stellen. Van Beveren kon toen niet vermoeden dat na afloop van het door PSV met 30 verloren duel tegen Dynamo Kiev deze uitspraak van hem een beetje een pijnlijk karakter zou krijgen. De man die op basis van zijn talenten Dé plannen tot het houden de aangewezen persoon is voor Oranje, maar zelf anders wilde, had door een forse blunder van deze competitie zijn ont- hij het ontstaan van het tweede Russische doelpunt terwijl hij bij de beide overige niet vee! "jeugd 1 ed enz! fn komen"! vrÜu" K'n£ een ongewild negatief aandeel in de te fors uitgevallen maar wel verdiende zitten, die wel enthousiast meet- zege van de Russen. Het minder sterke optreden van Van Beveren mocht dan een oor- rainden, maar erg weinig offi ciële wedstrijden konden spe len, Daarin hoopt men nu ver andering te kunnen brengen. zaak zijn van de nederlaag van PSV het was echter niet de enige. (Van onze sportniedewerker) HULST/TERNEUZEN - Als de Konde van Zeeuwsch-Vlaan- deren in augustus voor de elfde reldkampioenschaippen zo'n fu- keer van start gaat, zal deze in rora maakte. loofdoorzaaik lag In hetj ^ïmpele gegeven dat Dy namo Kiev veel sterker was dan -PSV. Vooral in de eerste helft legden de Russen hun wil aan de Eindhovenaren op. De uitspraak van trainer Loe- banovski dat zijn ploeg van aanvallend spel houdt- bleek geenf loze kreet te zijn. De wijze waarop de Russische ploeg speelde, wekte herinne ringen op aan het totaal voet bal [waarmee het Nederlands elftal tijdens het voorbije we- een geheel nieuw jasje worden gestoken. Het is vrijwel zeker. 1 dat twee nieuwe etappeplaatsen 4 aan deze ronde zullen worden j toegevoegd, nl. Ilulsl en de Bel- gische plaats Ertsvelde. 01 j Hulst een individuele (circa 12 kilometer) of een ploegentijdril 9 (circa 40 kilometer) zal worden toegewezen, zal nog wielerlcch- nisch worden bekeken. De ronde zal dit jaar ook zeei internationaal getint zijn, daar diverse landenploegen door df wereldkampioenschappen ia het Belgische Yvoir deze ronde als een uitstekende voorberei ding voor hetaereldkampioen- schap zien. in het gat op een pass. Zijn net voor de lijn teruggetrok ken voorzet werd door Kolo- tov schitterend ingekopt. Hij werd daarbij enigszins gehol- ien door Van Beveren, die op het moment van de voorzet niet op de juiste plaats stond. Na een half uur in d eeerste helft maakte Van Beveren een kapitale fout. Hij liet een ef- VMES TWEEDE KLAS A 16-47 rVC 19-17 3 17-39 4 17-33 17-33 18-31 Wiska 2 Ardito 2 O visa 2 H /EVVC 3 H./EVVC 4 13-H j 15-10 15- 8 16-8 15- d IMES TWEEDE KLAS B 17-41 17-40 sp 18-36 18-28 SSV Athanatos Kikkers 2 IEREN EERSTE KLAS 'is 22-55 18-47 18-44 19-41 18-35 19-34 Blok'73 2 IJVC Verd /Oostb R /Sch sp 2 Ovisa H /EVVC 2 18-21 18-1« 18-Ij 18—22 20-18 19-18 18-18 19-H 20-10 Hier was Dynamo de jagende ploeg en moest PSV achter zijn tegenstander aan hollen. In de tweede helft was dit iets minder omdat PSV over een sterkere conditie bleek te beschikken en omdat Rijvers tijdens de pauze z'n spelers ongetwijfeld direktere in»trukties had meegegeven. Voor de rust kwam het nogal eens voor dat sommige spelers verloren liepen, hetgeen bij voorbeeld bleek uit een vra gend gebaar van Willie van de Kerkhof aan Rijvers welke speler hij moest pikken. Rij vers: „Ik had hem gezegd de reohter-zone te dekken. Maar omdat Krijg nogal moeite had met Blochin moest hij daar teveel bijspringen". Willie van de Kerkhof ontken de dit door te stellen dat Rij vers hem had opgedragen On- itsjenko uit te schakelen. Toen PSV in de tweede helft met iets meer overleg ging spelen, kwamen er ook kansen voor de Eindhovenaren, Vooral voor Willie van der Kuylen, Willie van de Kerkhof en zijn broer René. PSV had echter ook de pech dat Ralph Edström in de voorhoede volkomen verloren liep. Rijvers: „In zo'n wedstrijd moet je met elf complete men sen spelen en Ralph was er vandaag niet". Het eerste doelpunt was het gevolg van een typisch Kiev-spelmoment. Tot groot enthousiasme van de fanatieke aanhang, die met het gevecht intens meeleefde, dook de onvermoeibare Os kin Dinamo Kiev—PSV door Harry Vermeulen fectvol genomen vrije trap van Muntjan van zijn borst schie- teh en Onitsjenko was er als de kippen bij om nummer twee achter Van Beveren te tikken. Na het beginsignaal van de voortreffelijk leidende Engelse scheidsrechter Par tridge voor de tweede helft leek PSV zich hersteld te heb ben. De achterhoede had iets meer greep op de vurige Rus sische aanvallen en er werden soms aanvallen o-pgezet die voor de nodige paniek zorgden in de Russische verdediging, beslist niet het sterkste ge deelte van de ploeg. Vooral doelman Rudakov viel di kwijls op door zijn niet zo zekere optreden. Het lukte PSV echter niet om te scoren. Willie van de Kerkhof liep iets te ver voorbij het Russi sche doel, van dezelfde speler werd door de scheidsrechter een doelpunt afgekeurd en Willie van der Kuylen schoot tegen de paal. In plaats van een treffer voor PSV schoot aan de andere kant. Dynamo Kiev. Muntjan kon de bal voortrekken en Van Beveren kon niet voldoende wegwer ken, zodat de rus niet veel moeite meer had om zijn ploeg naar een riante 3-0 voorsprong te schieten, die door de russen niet meer werd prijsgegeven. OAKLAND (UPI) Betty Stöve heeft een tweejarig con tract getekend bij het WTT (World Team Tennis)-team „The golden gaters" in Oak land. Betty Stöve (30) won in haar negenjarige tennisloop- baan dubbelspel titels op Wim bledon. Forest Hills en Parits. (ADVERTENTIE) LEEUWARDEN (ANP) in de woensdag ge:(teelde der de ronde van het toernooi om het Nederlands kampioenschap hebben de landskampioen grootmeester Jan Timman en meester Rob Hartoch de lei ding genomen. Beiden hebben thans 2 punt. Hartoch versloeg Hans Ree, die waarschijnlijk in remi se-stand plotseling een pion en prise liet staan. Het kostte hem de koning. Stand na 3 ronden: I 2 Har toch Timman 2ü, 3 en 4 Schouten en Vogel 2, 5 en 6 Böhm en Du Chattel l'/2 en 1 afg., 7 Enklaar IV2, 8 v. d. Sterren 1 en 1 afg., 9 Ree 1, 10 v. Dop V2, 11 Borm 0 en 1 afg., 12 Dieks 0. Later op de avond werden de twee afgebroken partijen uit gespeeld. Borm behaalde remi se tegen de Limburger v.d. Sterren. Böhm-Du Chattel 1-0. v.d. Sterren-Borm 0.5-0.5. moeilijk duel tegen Van Dop die wit. had in zijn vo-vrdeel besliste. Afgebroken werden de partijen tussen Böhm - Du Chattel en v. d. Sterren - Borm. In beide duels hebban de witspelers kansen. Voor Böhm zou een zege bete- ■2REN TWEEDE KLAS A /D 18-46 17-30 18-30 ooi 15-29 3 15-28 Wiska Ardllo Ovisa 2 Marathon 2 Blok'73 3 17-251 15-201 16-1» 15-18 16- 8 IREN TWEEDE KLAS B ten 15—43 Savok 18-28 18-36 WIK 2 17-13 17-33 Kikkers 2 16-i 15-23 EREN DERDE KLAS B 3 19-50 De Sterre 2 18-lfi k 19-35 VCG 18-15 18-31 V/Onsth *16-1'! Johan Cruyff moest in het veld heel wat „zaken" regelen. (Van onze sportredactie) LEEDS - Rinus Michels Is gisteravond in zijn dug-out op Eiland Road een jaar ou der geworden. Zelden zal de coach zulk een beproeving hebben doorstaan als in die hel van Leeds, waar Barcelo na zich tot het absolute einde verdedigde om zijn kans op het winnen van de Europa cup-1 te behouden. Barcelona is daar redelijk in geslaagd, want de 2-1 nederlaag is niet onoverkomelijk voor de re turn. Maar een grote nederlaag, een debacle op Eiland Road heeft 90 minuten lang boven de hoofden van de Spanjaar den gehangen. De Britten, aio reeds een traditite heb ben gevestigd dat zij met ongelooflijk elan kunnen blijven stormlopen, hebben daar gisteravond een dimen sie aantoegevoegd. Tevoren hadden de kranten geschre ven „de eer en het prestige van het voetbal in Engeland staan op het spel" en het publiek reageerde daarop als bezeten. In die hel van Leeds maakte Barcelona twee heel moeilijke perioden door, het eerste half uur en het laatste kwartier. Het wa ren momenten, waarin Mi chels niet langer in zijn dug out kon blijven zitten en langs de grasmat ijsbeerde alsof hijj op het punt stond zelf in het veld te gaan en zijn verdediging te helpen, die bijkans bezweek onder de enorme druk van die zon der pauze stormlopende Brit ten. Tenslotte, alles in aan merking genomen, is Barce lona goed weggekomen uit die hel. Het had erger kun nen zijn dan één doelpunt verschil en wie weet welke mogelijkheden zich over twee weken in Catalonië voordoen. Misschien dat Jo han Neeskens, die gister door zijn blessure op halve kracht speelde en een kwar tier voor tijd het veld ver liet. dan weer wat sterker is. Misschien dat Michels dan ook een antwoord heeft op het voor Barcelona verras sende tactische zetje van Leeds, dat voor de roodhari ge en snel opkomende mid denvelder Billy Bremner openingen trok, waar deze bliksemsnle Indook en dan ook na 11 minuten Barcelona op een achterstand plaatste: 1-0 Al die tijd liep Cruyff over het veld, zoals altijd aanwijzingen gevend, mede spelers naar de hoeken stu rend, waar zij in het gewoel aanspeelbaar zouden zijn. Het was dan Cruyff die, niet zo opvallend als in zijn grote dagen, toch weer aan de ba sis stond van het doelpunt waarmee Barcelona 21 minu ten in de tweede helft gelijk maakte. Uit het gedrang voor het doel van de Spanjaarden werd een bal weggetrapt. Cruyffving het leer op, sprintte in een fantastisch tempo naar voren met drie Emgelsen op zijn hielen. 20meter voor Cruyff rende de langharige linksbuiten Heredia voor zijn leven. Juist op tijd gaf Cruyff een juweel van een paëS, Heredia had een kans om te scoren, maar werd meergelegd op de rand van het strafschopge bied. Cruyff nam de vrije trap, lobte de bal naar de naast hem staande Assensi, die het leer laag en hard in doel joeg (1-1). De Engelsen werden er nog razender door. Even tevoren had al een handgemeen gedriegd, toen een der verdedigers van Bar celona weer eens aan de noodrem trok. De 52.000 man publiek ging tekeer en uit die aanmoediggitigen putte Leeds nieuwe kracht om de druk op het doel van de Spanjaarden nog te vergro ten. Tijdens een van die pa niekerige situaties in de slot fase scoorde topscorer Allan Clarke 2-1 Nog twaalf minu ten waren er toen te spelen en Barcelona voelde zich hevig verontrust. Het vocht verbeten terug en slaagde erin het einde te ha- Ion in een nog kansrijke po sitie. De reputatie van de Nederlandse miljonairs in Catalonië is voor tenminste veertien dagen gered. JAN NELISSEN spelen was het Pahlplatz, die van grote afstand de bal op de vermaarde doelman Zoff vuur de. De keeper van de nationa le ploeg van Italië kon de bal niet klemvast krijgen en het was Jeuring. die van dichtbij de bal beheerst in het doe' tikte. Een kwartier voor dit mo ment was er al een soortgelij ke situatie ontstaan toen Frans Tbijssen van ongeveer gelijke afstand de bal in de richting van het Juventus-doel schoot. Ook ruu kreeg Zoff de bal niet ineens klemvast in handen. Zuidema was wel snel ter plaatse, maar hij vergat de bal te spelen. Doelman Zoff raak te hij wel in zijn aanvalsactie. Juventus kwam in deze pe riode totaal niet aan aanvallen toe. Alleen Anastasi met af en toe wat steun van Bettega stond in de voorste lijn en het was (Van onze sportmedewerker) ANTWERPEN In de Bel gische voetbalcompetitie heeft Sporting Anderleeht op het veld van Club Luik de laatste kans verloren laten gaan om leider Molenbeek tot op drie punten te naderen en zodoen de opnieuw spanning in de strijd om het kampioenschap te brengen. De Brusselaars werden in de eerste minuut van de tweede helft door een konbal van hun eigen achter- speler Broos verslagen (1 0). Anderlecht was in deze wedstrijd wel meer aan de bal. doch uitvallen van de Luikenaren waren levensge vaarlijk. Vooral Kremer toon de zich een bijzonder gevaar lijk heerschap. Reeds in de vijfde minuut kwam hij alleen Voor doelman Ruiter, doch door iets te lang aarzelen ging deze unieke kans verloren. Een minuut later moest Ruiter opnieuw een keihard schot van dezelfde speler over de lat tikken. Er waren 25.000 toeschouers in het stadion van Kocourt. In Antwerpen eindigde de plaatselijke derby tussen FC Antwerp en Berchem Sport in een royale 40 overwinning voor Antwerp. Riedl opende in de achtste minuut via een strafschop de score. Heyligen en Kodat (2x) voerden de sco re noger op. Antwerpen deelt nu samen met Club Bruigge (ieder 41 punten) de derde plaats. De uitslagen van de andere gespeelde inhaalwedstrijden luiden Sporting Charlerois - Lierse 00, Winterslag - Oos tende 11, Meohelen - Mon tignies 30. GRONINGEN (ANP Ron Groenewoud heeft woensdag een vierjarig contract gete kend bij de KNVB (Konink lijke Nederlandse Voetbal Bond). Groenewoud, nu nog trainer aan de eerste-divisieclub FC Groningen, zal aan het einde van dit seizoen naast Siem Plooyer, Arie de Vroet en Ger Blok als vierde man gaan wer ken onder George Knobel, die zijn contract als bondscoach dinsdag alsnog verlengde. Voordat Groenewoud in 1970 bij Groningen in dienst trad, werkte hij eveneneens bij d« KNVB. toen onder George Kessler. CHRISTCHURCH (ANP) Jan Wagenaar heeft weinig succes gehad bij de wedstrij den om het wereldkampioen schap van de pikeurs, die woensdag op de Addington Raceway bij Christchiirch zijn gehouden. Hij werd in de vier koersen resp vierde, derde achtste en zesde Met nog de wedstrijden van Auckland (a.s. zaterdag' in het verschiet staat Wage naar nu achtste en laatste De stand is: 1, Keith Addiso (Austr.) 132 pnt. 2. Peter Wolfenden (Nieuw Zeeland' 122 pnt., 3. Shelly Goudreau (Can) 111 pnt, 4. Joe O'Brien (VS) 106 pnt., 5. Joe Marsh (VS) 104 pnt., 6. Ulf Thoresen (Noorw.' 101 pnt 7 Horst Bandemer (Wis' DL5' 77 nnt 8 Jan Wagenaar (Nedj 67 pn' pnt. duidelijk, dat de zeer gecon centreerd spelenden Drost geen enkele moeite had om oeze acties van Anastasi snel te onderbreken. De FC Twen- te-doelman Gross moest dan ook maar éénmaal handelend optreden en dat was kort voor rust, toen Furino van zo'n 30 meter afstand een sla,p schot in zijn riahtine schoot. Het was duidelijk, dat de Italianen na rust tooh iets mee: aanval9kracht in het elf tal wilden brengen. En daar voor werd de oude 37-jarige Altafini in de ploeg gehaald en ook Cocoureddo werd als verse kracht ingezet. Bettega en Capello konden in de kleedkamer blijven. En dat al les leidde ertoe, dat Juventus in de eerste fase van de twee de helft inderdaad iets meer Initiatief kon nemen. Maar voor FC Twente was dat ge lijktijdig een ideale kans om van wat grotere vrijheid voor het doel van Zoff te profite ren. En het was Thijssen die al na een minuut of zes weer een verrassend hard schot los liet, dat de Italiaanse doelman niet vast kon krijgen. Jeuring was te laat om de zaak af te ronden. De Italiaanse doelman Zoff zou uiteindelijk een be langrijke figuur in de strijd van gisteravond worlen. Want in de 14e minuut beoordeelde hij een voorzet van Van Ier- sel verkeerd en via de Itali aanse verdediger Spirea, die de. bal foutief wegkopte, kwam Zuidema in ideale schietpositie. En de Ensche- deër r -hoot raak. FC Twente kon juichen. Het publiek reageerde alsof de formatie al in de finale stond. Maar ineens was het de tot dat moment zo voortreffelijke spelende Epi Drost die een levensgrote fout maakte. Hij speelde de bal hard in de voet van Viola en het was Altafini dlie ineens in de vrije ruimte achter de bal kon sprinten. Na de lange rush van de 37-jarige Italiaan had Altafini nog vol doende kracht over om een vernietigend schot los te laten: 2—1. Ineens leek FC Twente nog in de fout te gaan. Het spelrit- me verlween plotseling en ie dereen zocht op dat moment naar een rustpunt Maar voor Twente keerde precies op tijd nog het getij. De Enschedeërs en vooral Theo Pahlplatz. kregen de ge- 'egenneid om tot rust te ko men en toer opnieuw Van Icrssel in de 37e minuut een voorzet losliet, Pahlplatz de bal secuur doorkopte naar de positie waar Zuidema stond, was het voor de tweede maal dat de op de linkervleugel opererende Zuidema raak kon s hieten: 31. (Van onze spoprtredactie) ST. ETIENNE Bayern Müncher heeft in St. Etlenne een verdienstelijk 0-0 gelijk spel behaald. De Westduitse Europacup-houders hebben zich daarmee een gunstige uit gangspositie verworven voor de tweede wedstrijd. In de strijd om de Europacup II behaalde het Hongaarse Fe- rencvaros een moeizame 2-1 z ge op Rode Ster. In deze vrij harde wedstrijd die door 50.900 toeschouwers werd bij gewoond, kwam de thuisclub n°t. voor rust op 1-0. Direct na rust kwam Rode Ster echter v.eer op gelijke hoogte. Der tien minuten voor tijd kwam ferencvaros opnieuw op voor sprong. Maar verder dan 2-1 kwamen de Hongaren echter niet meer. EUROPACUP IS Leeds United - FC Barcelona 2-1 St. Etlenne - Bayern Miinchen 0-0 EUROPACUP II Ferencvaros - Rode Ster 2-1 Dinamo Kiev - PSV 3-0 U 'FA-CUP FC Twente Juventus 3-1 FC Köln - Borussia Mönchen Gladbncl (wordt vandaag ge speeld). (ADVERTENTIE) i lekkere drop van Langenberg V

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 17