tel igd russen slaan aanval tsjechoslowakije af 1 Competitie gaat bovenal VAN BEVEREN IT SEIZOEN IET MEER IN RANJE-TEAM „Ik wil elk risico uitsluiten" We worden bestolen Sport op radio en t.v. Legioen belangrijk wapen van Dinamo 3SS „Als wc uit de cup gaan breken er slechte dagen voor ons aan" JOHAN CRUYFF: Praten Van Kraay W.K. schaatsen heren 1976 in Nederland. Dinamo Kiev-PSV door Harry Green Spot zonder prik SPELEN STRIK ONZEKER Arbiter vergeet gele kaart Schouten leider Green Spot zonder prik UNIOREN EGEN IRABANT Liclit niet al te best maak je niet dik stimorol kauwgom eet je niet op Opstellingen Leeds-Ba rcelona N.k. S( II \MCN Varkevisser verslaat Wiersma nFMSDAG 9 APRIL 1975 3VW; 7. HBC. Alle kampioe- zullen deelnemen aan de vestelijke ronden in Etten- an onze voetbalmedewerker) MIDDELBURG - Zaterdag, april spelen de jeugdplanse- t iet-I Hallen van de afdeling eland (A- en B-junioren) om t districtskampioenschap ;en dezelfde elftallen van de deling Brabant. De winnaar emt deel aan de strijd om het mpioenschap van Nederland het KNVB-sportcentrum in ist. De wedstrijden tegen Brabant >rden gespeeld op het terrein n de v.v. Hoeven vlakbij het isbad Hoeven. De wedstrijd voor de selectie begint kwart voor j 'ee (2 x 40 minuten) en daar- or speelt de B-selectie om .00 uur (2 x 35 minuten). De Zeeuwse B-selectie wordt mengesteld uit de volgende elers: Sjef Buzeyn (Aarden- trg), Rudi Cornelis (Hoofd- aat), Robbie Cuelenaere, Peter in Eekelen, Jos van de Kinde- n en Paul Seghers van HVV, rm Huyskens (Lewedorpse oys), Cor de Jonge (Sluiskil), abbie de Muynck en Henk Ot- ns van Breskens, Alex de Pag- r (Domburg), Ko de Ruyter en rim Verpoorte van Terneuzen. aco van de Velde (Middelburg) Leo Versluis van Beve- nders. De A-selectie bestaat uit onnie van Hecke, Peter de j ange en Edu de Schepper van AC (Breda), Frank Heyman 'lissingen), Paul van der Hooft, in Willem Leunis en Ronald de J eve van Terneuzen, Toon Hou- 'kamer (Wemeldinge), Simon isperse (Middelburg), Ad Jo- asse (VCK), Wtm Kruf (Goes, j in Meyers en Rene Repkes Cloetinge), Frank de Rooy(Vo- elwaarde), Rudi de Schrijver steen), Stanny Soulimans -ioofdplaat), Hubert Vermeu- m (GPC). een mag worden gebruikt /oor de wedstrijden die de VRV op het circuit van Val- tenswaard houdt. De auto cross van de ZEVAC is in 'eite precies van hetzelfde kaliber, met als enige ver schil dat er niet in Valkensw- aard, maar in Axel op een fraai circuit wordt gereden. De autocross, die voor het ?erst in 1973 in Axel werd geïn- roduceerd heeft veel verander- ngen ondergaan. De coureurs nebben enorm aan hun wagens gesleuteld, en de kwaliteit van iet „wagenpark" is enorm ver beterd Dat is trouwens wel ge bleken op andere circuits waai verschillende ZEVAC-coureurs met fraaie prijzen gingen lopen In Axel komen alle Zeeuwse topcrossers aan het vertrek Het circuit biedt vele voordelen vooi het publiek. Het is geheel te overzien, en de cross- liefhebbers kunnen de wedstrijd van start tot finish goed volgen Bij slecht weer is het water op het terrein in een minimum van tijd verwijderd en de bezoekers kunnen hei circuit met de wagen tot op vijf meter naderen Bij slecht weer kunnen de bezoe kers de wedstrijden gewoon in hun eigen wagen volgen Niet al- een de coureurs hebben de kwa- liteit van hun wagens verbeterd, ook de organisators hebben het nodige gedaan om het circuit te verbeteren Een groot gedeelte van het cross-terrein is nu ver hard Helaas ontbreekt het nog aan de nodige financiën om het hele circuit van een verharde bovenlaag te voorzien Tevens is ei een speciale bus aangeschaft, waarin de meetapparatuur is ingebouwd Boven deze bus is de positie van de commmentator geprojecteerd De wedstrijden op het circuit nabij de watertoren in Axel be ginnen om 13 00 uur De cou reurs rijden twee keer vier ron den en een finale De wedstnjd- i on den zijn ingedeeld in vier klassen De toegangsprijs be draagt vier gulden Op 8 mei, 28 juni en 30 augustus houdt de Stichting SnelheidsfM pnemen- ten ZEVT MÜNCIIEN (SID/DPA) - De eec.lt- aanval van Tnjechoslo- wakije op de Russische ijshoc- kohegumonie is niilukt. Na een voorsprong van I—II moesten de Tsjechen hun aartsrivaal een duidelijke triomf van 5-2 toe sta .111. zodat hun tilelkansen een flinke deuk kregen. Volgende weck hebben de Tsjechen nog een kans. maar voorlopig heeft de Sovjet l'nie aangetoond, dat er van een terugval geenszins sprake is. Alleen in de eerste twintig mi- nuten heeft Tsjechoslowakije gelijke tred kunnen houden. Sterker nog, de Russen werden zelfs op een achterstand gezet, toen Boruslav Stastny in de ze vende minuut met een strak schot de puck achter Tretjak de poneerde De Russen waren even aangeslagen, maar gaven in de defensie nauwelijks kan sen weg Tsjechoslowakije, stormachtig aangemoedigd door de bijna 10 000 toeschouwers in de uitverkochte Olympia-hal, probeerde een groter gat te slaan, maar Hol ik, Kochta en Hhnka misten het doel op cen timeters. In de tweede periode stelden de Russen snel orde op zaken. Eerst maakte Kapoestin gelijk en even later zorgde Jakoesjev voor 2-1. De Tsjechen waren af gebluft en de 10 000 op de tribu nes keken stil toe Tsjechoslo wakije werd vijf minuten latei nog verder weggedrukt, toen een schitterende combinatie Char- lamov - Jakoesjev door laatst genoemde met succes werd afge rond De strijd was bes) 1st Tsje choslowakije mocht aanvallen, maar miste de overtuiging Inde derde minuut van de laatste pe riode maakte Petrov er 4-1 van en leken de Russen naar een grote zege te gaan Even gloorde er hoop bi) de duizenden bezoe kers, toen zeventig seconden la ter Holik het verschil weer tot twee treffers terugbracht, maar Viktor charlamov maakte aan alle onzekerheid een eindt* door de eindcijfers van 5-2 vast te leggen. Afgezien van de eerste periode was de Sovjet Unie geen mo ment ingevaar De Tsjechen, die enkele weken geleden in één week tijd drie keer zegevierden, moesten ervaren dat de Sovjet Unie ook in dit toernooi nauwe lijks zwakke.' is dan voorgaande jaren De Russen namen in de topper zelfs risico's Topschut- tei Mallsev bleef lange tijd aan de kant en ook Petrov werd zei den ingezet De winst van de Russen heeft hen niet alleen twee winstpunten meer dan de Tsjechen opgeleverd, tevens hebben zij hun duelgemiddelde aanzienlijk verbeterd Als Tsje choslowakije en de Sovjet Unie aan het einde van het toernooi gelijk eindigen beslissen de re sultaten van de onderling ge speelde duels De voordelige marge van 5-2 geeft voorlopig een uitstekend perspectief. (Van onze speciale verslaggever) KIEV - Op het moment dat George Knobel voor zichzelf al wist dat hij bondscoach zou blijven, maar de buitenwacht hiervan nog niet op de hoogte was, werd hij reeds met het probleem geconfronteerd dat naar later bleek zijn al dan niet aanblijven als bondscoach niet heeft beïnvloed. Jan van Bevcren heeft nl. Knobel meegedeeld, dat hij dit seizoen niet meer voor het Nederlands elftal wil uitkomen. Dat houdt in, dat hij de vriendschappelijke wed strijden tegen België en Joegoslavië op 30 april en 31 mei en de revanche voor het wereld kampioenschap, die 17 mei in Frankfurt wordt gespeeld, niet van de partij zal zijn. (,e| aan Eindhoven zeer zeker zal ■Knobel werd door Van Beve- 1 ren van zijn voornemen op de hoogte gebracht tijdens een ge sprek, dat de Roosendaler maandagochtend had met de PSV-ers Adrie van Kraay en Jan van Beveren én met manager Ben van Gelder en PSV-trainer Kees Rijvers. H Van Beveren die altijd te ken nen heeft gegeven graag inter nationaal voetbal te willen spe len, motiveerde zijn verrassende fcesliiit ais volgt: „Ik heb vooi 1 feezelf uitgemaakt, dat de com petitie bovenal gaat Ik ben té sterk op een landskampioen schap gebrand, zeker nu we zo veel kans op de titel hebben, om dat dooi een of anderereden mis te laten lopen Ik wil ieder risico Uitsluiten. De interland tegen België valt net tussen de belang rijke wedstrijden tegen Ajax en FC Amsterdam in Ik vind dat ik ër genoeg aan heb om me op de (Van onze |lj speciale verslaggever) f, KIEV - Gisteravond trainde PSV nog licht in het Central stadion. Hierbij bleek dat het licht van het grote stadion niet zo goed is als het overige ge deelte van deze formidabele sportaceomodatie. De PSV-ers die er thuis aan gewend zijn een van de beste lichtinstallaties tot hun beschikking te hebben, zul len het wat dat betreft vandaag heel wat minder moeten doen, hetgeen toch wel eens een nade lige invloed op PSV zou kunnen hebben. VOETBAL - Het Nederlandse militaire voetbalelftal heeft dinsdag in Velsen een oefenwed strijd tegen de eredivisieclub Telstar met 1-3 verloren Bij de *ust stond Telstar met 1-0 voor. belangen van PSV te concentre ren". Van Beveren zei, dat Knobel wel begrip kon opbrengen voor zijn standpunt, hoewel hij uiter aard wel enigszins teleurgesteld was dat Van Beveren zich niet beschikbaar stelt, nu de overige volgen, dolgraag accepteren. Opmerkelijk vond Van Kraay echter, dat Knobel tijdens de loop van het gesprek hem had gezegd, dat hij nog lang niet ze ker wist dat hij bij de KNVB zou blijven. „Ik dacht bij mezelf", aldus Van Kraay, „het is toch erg sympathiek van Knobel, dat hij, ondanks dat hij weggaat, toch nog met ons komt praten. Maar ja, dat is allemaal niet be langrijk. Het zijn mijn zaken niet en ik hoef alleen maar te voetballen". Kees Rijvers zei geen mening te willen geven over de opstelling van zijn spe lers ten opzichte van het Neder lands elftal. „Ik heb die mening al dikwijls genoeg gegeven. Mijn standpunt isover-bekend. Ik oe fen geen enkele invloed uit op de spelers. Ze mogen van mij bést voor het Nederlands elftal uit komen. Die vrijheid hebben ze ook altijd gehad Ik hoef me daar niet mee te bemoeien, ik heb met PSV al werk genoeg. Wanneer echter de belangen van het Ne derlands elftal niet parallel zouden lopen met de belangen van PSV zal ik wel van me laten horen". (Van een van onze verslaggevers) BREDFORD - Daar waren ze dan weer, de mannen, die Neder land drie kwart jaar geleden tijdens het wereldkampioenschap voethal op zijn kop zetten, Johan Cruyff, Rinus Miehels en Johan Neeskens. Een blos op de wangen door de zuidelijke zon, en zoals altijd omstuwd door handtekeingenjagers, supporters en het be paalde slag mensen, dat zo graag in de nabijheid van de sterren vertoeft. Zij kropen gistermiddag in het eenvoudige hotel „Baron of Beef" rillend bij de kachel, want het sneeuwde in Bredford, een plaatsje dat op tien kilometer van Leeds ligt. Bovendien joeg een ijzige wind door de straten. Johan Neeskens vertelde: „Dit weer is een handicap voor ons, die Spanjaarden kunnen daar helemaal niet tegen Eentje zat vanochtend in zijn overjas aan tafel, zo koud had hij het Een dag voor de cupwedstrijd (halve finale) tegen Leeds maakt het drietal naar buiten een be drieglijk 01'spannen indruk. Micnels lacht, Cruyff vertelt grapjes, ze zijn eigenlijk té ont spannen. En zij hebben daar he lemaal geen reden voor. Want het gaat slecht met CF Barce lona en als de club vandaag met grote cijfers van Leeds verliest en tenslotte ook de illusie van het winnen van de Europa-cup voor de Catalanen begraven wordt, kunnen er in de komende dagen vreemde dingen gaan ge beuren. Dan zijn, zeker voor Mi ehels, de dagen in Spanje geteld. Hoe komt het nu dat Barce lona er in de Spaanse competi tie, ondanks de versterking door Neeskens en de Braziliaanse in ternational Marinho, niet veel meer van terecht brengt? Cruyff: „Wij worden systema tisch geboycot, wij zijn vogelvrij verklaard. Wij kunnen niet meer normaal spelen, want vrijwel alle scheidsrechters fluiten tegen ons. Zij worden door Mad rid benoemd en zij bevoordelen Real en benadelen ons." Nees kens knikt bevestigend. Meent Nederlandse doelverdedigers bepaald ook niet in een briljante vorm verkeren. Een (roost voor Knobel is ech ter dat Adrie van Kraay, die zich voor het interland-duel tegen Zweden in het begin van het sei zoen ook had teruggetrokken, zich nu wel bereid heeft ver klaard om voor Oranje uit te komen. Van K raay zou de uitno diging om in een selectie te ko men, die na het bezoek van Kno- (Van onze sportredactie) BRF.DA - Aan hel sportgebeuren van vandaag - de Europa- cupwedstrijden voethal, de wielerklassieker Gent-Wevelgem en het wereldkampioenschap ijshockey - wordt vandaag ruime aandacht besteed door radio en televisie. TELEVISIE: Nederland I: 22 25-22 45 uur samenvatting van de wedstrijd Dinamo Kiev - PSV, 23 0(1-23 35 uur samenvatting van de wedstrijd Leeds United - Barcelona en de laatste kilome ters van Gent-Wevelgem. Een rechtstreekse uitzending van de wedstrijd FC Twente - Juventus was gisteren nog steeds onzeker, daar nog lang niet alle kaartjes waren verkocht. BEEGIË (Nederlands programma): 15 15-17 00 uur: Gent- Wevelgem, 19.30-21 15 uur; Leeds United - Barcelona DUITSLAND II: 22 00—23 30 uur St Etienne - Bayern Mün- Ichen (beeldband). 23 30-24 00 uur samenvatting de ijshockey- lwedstnjd VS - Polen. RADIO: HILVERSUM III: vanaf 17 00 uur Dinamo Kiev - PSV Ivanaf 20 00 uur FC Twente - Juventus Het standpunt van Rijvers! kwam overigens wel tot uiting in de meningen van de overige PSV-ers, want de rest van de groep eventuele kandidaten voor het Nederlands elftal. (Willy v. d. Kerkhof, Willy v. d. Kuijlen, Gerrie Deijkersen Kees Krijgh) loonde zich zonder meer bereid om voor Oranje uit te komen, waaruit blijkt, dat Jan van Beveren een uitzonderings positie in de groep inneemt. Slechts René v. d. Kerkhof zou, wanneer hij door Knobel wordt uitgenodigd, eerst eens met de bondscoach willen praten. „Na de interland tegen Zweden heb ik niets meer van Knobel ge hoord, ik wil best nogeens een keer met hem praten". (ADVERTENTIE) (Van onze speciale verslaggever) KIEV - liet is nog lang niet zeker dat Pleun Strik vandaag speelt. Strik is nog niet hersteld van een blessure die hij heeft opgelopen in hel duel legen AZ toen Nygaard hem in de kuit raakte. Strik trainde licht mee Wanneer Strik niet speelt zal Rcrtus Quaars hem vervangen De vermoedelijke opstellingen van beide elftallen zijn: PSV: Van Beveren, Krijgh, Nordqvist Van Kraaij, Deijkers Willy van de Kerkhof Willy van dei Kuy- len, Bertus Quaars René van de Kerkhof, Harry Lubse en Ed slrnm DINAMO KIEV; Rudakov Burjac, Resko, Ma- vienko, Fomenko Troskin Munljan, Onisenko Damin Ko lotov, Brohin. (Van onze speciale verslaggever) KIEV - De supporters van Kiev zijn in een even uitbundige stemming als de milde lentezon die de prachtige stad aan de machtige rivier de Dnjepr al da genlang koestert. Kiev, met zijn 2 miljoen inwoners is namelijk een voetbalstad bij uitstek, het Rotterdam van Rusland. Wan neer PSV morgenavond tegen Dinamo Kiev aantreedt zullen 100.000 fanatieke toeschouwers trachten hun club naar de finale van de Europacup 2 te schreeu wen. Dit aantal van KMI. 1)00 is echter nog maar een kleine af spiegeling van hel werkelijke enthousiasme dat in de hoofd stad van de Oekraïne voor Di namo Kiev bestaat. Wanneer het toch al immense Central-stad ion bijvoorbeeld 500 000 toeschouwers zou kun nen bevatten, ha dat vanavond met evenveel gemak gevuld ge weest als dat nu is gebeurd in dit voor Nederlandse begrippen onwaarschijnlijk grote stadion met zijn 100 000 plaatsen Het i: derhalve geen wonder dat Vale rie Lubanonvski, de trainer van Dinamo Kiev, de steun van zijn supporters als een belangrijk wapen tegen PSV beschouwt De oud-speler van Kiev, de 36- jarige Lubanovski, speelde tien jaar als verdienstelijke rechts buiten van zijn club Hij ver trouwt uiteraard niet 'alleen op het supportersgeweld. Dat is niet nodig ook, want Lubano vski heeft het beste spelersmate riaal van deSowjet Unie tot zijn beschikking Lubanovski, die als de grote redder in een pe riode van tegenslag bij Dinamo Kiev werd binnengehaald, het geen gepaard ging met een enorme rel ontketend door de supporters van zijn oude club Djnepropetrovsk, deed het bij Kiev zogoed dat hij door de Rus sische voetbalbond tot bond- strainer werd gebombardeerd. Lubanovski paste een grote zuivering toe in het Russische elftal met het gevolg dat nu tien spelers van Kiev in de Russische selectie zitten. Lubanovski ver dedigt deze keuze door te stellen dat zijn ploeg niet alleen de be ste ploeg van Rusland is, maar ook nog de enige ploeg die mo dern op Westeuropese leest ge schoeid voetbal durft te spelen. Lubanovski: „Ik hou niet van het starre systeemvoetbal Je moet uiteraard wel volgens een PRAAG (ANP) - Een niet alledaags incidentje heeft zich zondag voorge daan bij de wedstrijd Bo hemians Praag tegen Spartak Brno in de Tsje- choslowaakse eerste divi sie Voor aanvang begaf de scheidsrechter zich naar de kleedkamer van beide ploegen met de medede ling ..Jongens, rustig aan vandaag Ik heb mijn gele kaart vergeten, dus als er iets gebeurt wordt het da delijk een rode" Het tref fen verliep opmerkelijk fair Bohemians won met 2-0 bepaald systeem spelen, maar ik vind het belangrijk dat een spe ler met zijn eigen talent moet kunnen improviseren. Door dal uit te buiten verhoog je de kracht van het elftal. Of wij sterk genoeg zijn om PSV uit te schakelen betwijfel ik. We heb ben de winterpauze nog niet achter de rug en dat kan ons tegen de geroutineerde Eindho- vense ploeg wel eens parten gaan spelen Dat wil niet zeggen dat we kansloos zijn. Spelers als Blohin (hij speelt ondanks de blessure die hij in de interland tegen Turkije heeft opgelopen toch mee) en Muntjan (hij is de enige speler uit de Russische ploeg die in medio '70 de finale voor het Europees kampioen schap voor landenteams bereik te), zijn van uitzonderlijke klas se". Lubanovski vergeet wanneer hij over de winterstop praat er gemakshalve bij te vermelden dat zijn ploeg (hetgeen in hel zuidelijk gelegen Kiev heel goed mogelijk is) een fors aantal oe fenwedstrijden heeft gespeeld om het wedstrijdritme niet te verliezen Kees Rijvers weet dat ook en hij verwacht dan ook be paald niet dat de Russische tegenstand gering zal zijn. Toch kiest ook Rijvers voor het aan vallende speltype Hierdoor zou de wedstrijd in het Central stadion (die om vijf uur Neder landse tijd begint) wel eens een interessant verloop kunnen krijgen „Ik verwacht dat eigen lijk ook wel", zegt Rijvers „Ik heb vanaf hel eerste moment dat ik Kiev zag spelen beweert, dat de Russen een enorm sterke ploeg hadden" Cruyff dit echt? Is het geen smoes om zijn slecht seizoen te verdoezelen? „Ik heb helemaal geen slecht seizoen. Het voetbal len wordt ons alleen onmogelijk gemaakt. Ik zeg openlijk dat wij bestolen worden, zet dat maar in de krant. Wij worden op georga niseerde wijze bestolen." Hij trekt aan zijn sigaret, kijkt naar Miehels en zegt: „Ik zal je een voorbeeld geven, onze verdedi ging durft gewoon niet meer op buitenspel te spelen, want de arbiters laten de tegenpartij toch gewoon doorvoetballen. En als wij een aanval opzetten worden we meteen afgefloten. Ik woon graag in Spanje ik verdien er goed geld, maar van die scheidsrechters en van die hele troep erom heen wordt ik dood ziek Weet je wat een scheids rechter bij Celta-Real Madrid presteerde? Real stond met 3-2 achter en de man liet negen mi nuten langer spelen totdat Real gelijk maakte, toen floot hij gauw af." Rinus Miehels, als altijd spaarzaam met zijn woorden, is niet zo extreem in zijn kritiek hij is een beetje voorzichtiger dan Cruyff. Toch zegt hij: „Wat er in Spanje rond Barcelona aan de gang is, heeft ontegenzegge lijk zijn invloed op het spel van Cruyff. Johan speelt niet meer zo constant, hij heeft goede en slechte momenten en daar rea geert vanzelfsprekend ook de ploeg op. Een club als Barcelona heeft zoveel weerstanden te overwinnen in Spanje, en dan bedoel ik niet de tegenstander op het veld, dat zij veel sterkei moet zijn dan de rest om succes sen te kunnen behalen. Wij on dervinden inderdaad een syste matische tegenwerking." Cruyff: „Is het dan normaal, dat wij de laatste negen wed strijden met een voorhoede, die toch bijzonder goed is. met 1-0 verloren hebben? Ik zeg je, als we een aanval opzetten worden we gewoon afgefloten En als je er iets over zegt, zoals ik dat laatst heb gedaan, dan wordt je gewoon uit het veld gestuurd en dan staat je foto in de hele we reld in de krant, een foto waarop je afgaat. Ik vind dit waarde loos". (ADVERTENTIE) Leeds United: Doel Stewart, achter Reanev McQueen. Huntei Grav midden Madeley, Bremner en Jordan vooi Clarke, McKenzie en Lori- mer Barcelona: Doel Cadurni; achter De la Cruz, Miguelli, Callego en Rife, midden Marinho. Neeskens en Asensi, voor Rexach, Cruyff en Heredia. LEEUWARDEN (ANP) - Na de tweede runde van het toer nooi oin het schaakkampioen schap van Nederland heeft Nico Schouten. een opkomende hoofdklasser, met 2 uil 2 de lei ding genomen. Hij versloeg jeugdkampioen Roy Dieks in een aantrekkelijke aanvalspar- tij. Titelhouder grootmeester Jan Timman, die het maandag kalm aan had gedaan, ging er tegen de Limburgse kampioen Paul van der Sterren voor zitten. Van meet af vocht Timman om initia tief, hetgeen hij omstreeks de 20ste zet overtuigend bereikte. Daarna werkte hij precies af De derde zege kwam op rekening van Hans Böhm Hij wist, van een Ajechinverdediging uit, op fraaie wijze tegen Borm een be slissende koningsaanval door te voeren. Meester Hartoch, die, met zwart, tegen Du Chattel aantrekkelijk stond, werd ver rast door een dame-offer. Hij moest de offerte accepteren, waarna Du Chattel met twee paarden een eeuwig schaak kon creëren. Ree en Van Dop hielden el kaar in evenwicht: dat resul teerde na zo n vier uur spelen in een puntendeling. Het duel Enklaar-Vogel is verdaagd: Enklaar heeft kan sen. Uitslagen tweede ronde: Schouten-Dieks 1-0, Ree-Van Dop '/2-'/2, Du Chatttel-Hartoch '/2-'/2, Timman-V d. Sterren 1-0, Enklaar-Vogel afgebroken, Borm-Böhm 0-1; afgebroken partijen eerste ronde: Van der Sterren-Dieks 1-0, Enklaar- Schouten 0-1. Stand na 2 ronden: 1. Schou ten 2, 2/5 Böhm, Du Chattel, Hartoch, Timman U/2, 6/7 Ree, V d. Sterren 1, 8. Vogel V2 1 afgebroken, 9. Van Dop V2, 10. Enklaar 0 1 afgebroken, 11/12 Dieks en Borm 0. Hoe kijken Cruyff en Miehels tegen het duel met Leeds aan? Cruyff: „Ik ben dolblij, dat we morgen eindelijk weer eens een neutrale buitenlandse scheids rechter hebben (de Belg Vital Loraux red Daardoor alleen al is de stemming in de ploeg uit stekend. Als wij tegen Leeds goed wegkomen zal dit een aan klacht zijn tegen alle scheids rechters in Spanje En hun onge lijk wil ik graag bewijzen." Mi ehels, die geen spoortje van on gerustheid vertoont, en eigenlijk bedrieglijk op zijn gemak is, ziet het duel redelijk optimistisch tegemoet „Je moet er niet op re kenen, dat wij, zoals in de grote dagen van Ajax, de stormlopen van Leeds een halt toe kunnen roepen dooi de bal in de ploeg te houden Daarvoor hebben wij te weinig kwaliteit. Ik heb mijn hoop echtei gevestigd op de om standigheid, dal dit duel vooi alle spelers iets tastbaars is Twee wedstrijden en je kunt zo in de finalestaan. Geheel Barcelona moet ver trekken vooi weei een verplich ting in de stad Leeds Buiten staal de bus klaai Cl uvfl en Mi ehels banen zich een weg dooi de opdringende mensen Nog een paar handtekeningen en dan stapjien ze naai buiten waai een sneeuwjacht woedt Cru\ ft kijkt bedenkelijk naai de lucht „Echt weei vooi de Engelsen, ze heb ben verdorie ook nog alles mee. want zij zijn hieraan gewend Toch moeten we ze koste wal kosl van het lijf trachten te hou den. want als we uit de cup ge stoten worden, breken ei vooi on.- -Ie. hte dagen aan. JEAN NELISSEN AMSTERDAM (ANP) - Harm Wiersma heeft in de laatste ronde van het toernooi om het Nederlands damkampioen schap verloren van Varkevisser. Uitslagen van de elfde en laat ste ronde Varkevisser-Wiersma 2-0, De Ruiter-Sehotanus 2-0, Van der Sluis-Germain 1-1, Hermelink-Drost 2-0, Clerc-De Jong 1-1, Goudt-Bergsma 2-0. De eindstand: 1 Wiersma 17 punten, 2. Clerc 13, 3. Varkevis ser 12, 4 De Ruiter 12, 5. Scho tanus 12, 6 Bergsma 12, 7. Goudt 12,8 Drost 12, 9. Herme- link 11, 10 Van der Sluis 8, 11. Germain 6, 12. De Jong. Uitslagen van de elfde en laat ste ronde van het toernooi om het Nederlands kampioenschap jeugd: Van Aalten-Voorspuv 2-0, Van de Wal-Schippers 0-2, Sinnema-Hofstee 1-1, Van Leeuwen-B. van Harien 2-0, P. van Harten-Van de Borst 0-2, Brouwers-Boulonois 2-0. Eindstand: 1. Van de Wal 19 punten, 2. Schippers 14, 3. Van Leeuwen 14,4. Van Aalten 13, 5. Brouwers 13, 6. Hotstee 11, 7. Voorspuy 10, 8. Van de Borst 9, 9 P. van Harten 9, 10. Boulonois 8,11 Sinnenta 7,12. B. van Har ten 5. HAMBURG (ANP) - Het be stuur van de International Ska ting Union (ISU) heeft de orga nisatie van het toernooi om het wereldkampioenschap schaat sen 1976 voor heren toegewezen aan Nederland. Hel toernooi wordt gehouden op 28 en 29 fe bruari. maar de plaats is nog niet hekend. Het wereldkampioenschap dames dat een week eerder plaatsvindt ('21 en 22 februari) wordt verreden in Noorwegen, vermoedelijk in Gjövik De Eu ropese schaatst Helst rijd voor heren 1976 (24 en 25 januari) gaat naai Oslo Vooi hel Euro pese damestoemooi heeft zich nu nog geen kandidaat gemeld. Ook hot toernooi om de wereld- spi inttitels is nog niet vergeven. West-Duitsland heeft zijn kan didatuur gesteld, waarover de ISU op zijn vergadering in juni zal beslissen BOKSEN - De Argentijn Vic- toi Galindez heeft zijn wereld kampioenschap in hel half- zwaaigewicht behouden door een punlenoverwinmng in Jo hannesburg op zijn Zuidafri- kaanse uitdager Pierre Fourie. (ADVERTENTIE)

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 17