Sovjet-toerisme wordt soepeler CRIMINALITEIT IN RIO DE JANEIRO Feest h bevo H in Cowboy-laarzen in trek in Midden-Oosten 1 Maken parlementariërs in Engeland teveel overuren? t In dierentuin van Brookfield: groenvoer terwijl u wacht 1Hoek ToU Bibliothee groeit nog steed; I buitenland 1 Utopie trans accent Verbaasd Stap vooruit Nieuwe hotels „Burgerwachten" Armoe Verdachten van inbraak aangehoudei f t t DINSDAG 8 APRIL 1975 (Van onze correspondent) LONDEN De vrouwen van sommige Britse Lager- huisleden komen in opstand. Zij protesteren, dat hun man- nen te hard werken. He een leven meer. Sinds kerst mis maken de afgevaardi gemiddeld 3,5 uur overwerk per dag. Normaal kunnen ze het Lagerhuis, waar 's avonds om tien uur gestemd wordt pas om half elf verlaten Tel daar de overuren bij en je komt tot de vaststelling dat zelfs het kleine aantal volgsvertegenwoordigers dat in Westminster naast het parlement woont, niet voor twee uur in de morgen pas naar bed kan. In de jaren 1959-1964 toen de conservatieven aan het bewind waren, was het voor de Britse parlementariërs een gemakke lijke tijd. De conservatieven hadden geen grote nieuwe wetten op stapel staan en be schikten over een ruime meer derheid. Parlementaire zittin gen duurden zelden tot laat in de avond en wie ze niet wilde bijwonen kon gemakkelijk een afspraak maken met iemand van de tegenpartij, waardoor zijn afwezigheid geen rol speelde bij de stemming. De enige drukke maanden waren mei en juni, wanneer het La gerhuis na het indienen van de nieuwe begroting een aan tal financiële wetten moest be handelen. Op zomeravonden is het echter erg gezellig op het brede terras van het parle ment aan de Theems. De La gerhuisleden nodigen dan vaak vrienden uit om er een glaasje sherry te komen drinken. Na die prettige tijd, waarin de parlementariërs naar hartelust konden relaxen, volgde het so cialistische bewind, eerst met een kleine meerderheid, zodat elke afgevaardigde elke avond op post moest zijn in het pai- lement, en daarna met Labour sterk in het zadel. Premier Wilson maakte evenwel van die gelegenheid gebruik om een zo groot mogelijk aantal socialistische wetten door het parlement te jagen, die tel kens ijverig beka-mpt werden door de conservatieven en de liberalen. Tijdens het bewind van premier Heath was het dan weer de beurt aan de conservatieven om hun wetge vende lusten bot te vieren. Momenteel is de situatie omge keerd: de socialisten zijn op nieuw aan het bewind met een kleine meerderheid, zodat hun regering iedere dag kan val len, wat haar echter niet belet om doorlopend controversiële •wetsontwerpen in te dienen, ■waarvan de behandeling veel tijd vergt. De tong van veel volksvertegenwoordigers hangt op hun schoenen. Om eens lekker te maffen zoals dat vroeger wel kon, blijft vandaag de dag niet veel tijd over in het Britse parlement. De afgevaardigden hebben lange dagen en korte nachten. Sommige MP's zijn op aansto ken van hun vrouw een cam pagne begonnen voor sociale werkuren. Maar hun meeste collega's zijn van oordeel dat het een utopie is. Ofschoon in Groot-Brittannië ongewoon veel geluiwammest wordt heeft het Britse parle ment de naam het ijverigste van heel de wereld te zijn. Maar omdat dit een faam van Britse oorsprong is, moet je ermee oppassen. Groot-Brit- tanniës' inwoners bewieroken namelijk bij voorkeur zichzelf. Laai ons echter niet proberen ou alle Britse slakken zout te leggen, want dan zitten we 20 zonder. Als de vrouwtjes van de Lagerhuisleden vinden, dat hun mannen zich afsloven zul len wij die dames niet tegen spreken. Het grote aantal echtscheidingen onder de Brit se parlementariërs wordt naar men zegt gedeeltelijk veroor zaakt door de vele overuren.- In de praktijk komt het La gerhuis nochtans niet meer dan DE minister van CRM zal geen maatregelen nemen tegen Aldipress B.V., dat onlangs 7 van de 17 in ons land regio naal werkzame tijdschriften groothandelaren overnam. Mi nister Trip van Wetenschaps beleid heeft dit namens minis ter Van Doorn (in Indonesië), geantwoord op schriftelijke vragen van het PvdA-kamer- lid Roethof DE twee vliegtuigkapers die Op 1 maart een Boeing 737 van de Iraakse binnenlandse luehtdienst naar het vliegveld van Teheran-Melirabad lieten vliegen, zijn gisteren in Te heran terechtgesteld na aldaar door een militaire rechtbank berecht en veroordeeld te zlin WVO en AV O Voorbereidend Wetenschappelijk en Alge meen Voortgezet Onderwijs) hebben minister Van Kemena- de van Onderwijs en Weten schappen gevraagd de ieraren in staat te stellen de leerlin gen beter te begeleiden. IN Israël is gisteren bij zon sondergang de herdenking be- gonnenvan de naar schatting zes miljoen joden die in de concentratiekampen en tijdens de opstand in Warschau zijn vermoord. IN het Zweedse plaatsje Vara is de bouw begonnen van een nieuwe Volvofabriek, die een uitbreiding is van de motoren- fabriek in Skövde. De Zweed se autoproducent verwacht, dat haar produktiecapaciteit van dieselmotoren over enkele jaren zal zijn verdubbeld. 32 weken bijeen per jaar. De zittingen van vrijdags duren slechts een halve dag. Theoretisch krijgen de par lementaire echtparen dus wei een heel lang weekeinde en blijft het aantal late avon den beperkt tot 128 per jaar. Je moet echter rekenen, dat een Lagerhuisafgevaardigde aie het goed meent met zijn kiezers, ook tijdens het week einde weinig vrije tijd heeft. Dan moet hij zijn kiesdistrict opzoezen om daar zitting te houden voor mensen, die zijn hulp nodig hebben. De meeste kiesdistricten liggen uiteraard ver verwijderd van Londen. Sommige afgevaardigden zijn gedomicilieerd in hun kiesdis trict, anderen wonen elders. Welgestelde volksvertegen woordigers hebben een huis of een fiat in Centraal Londen, maar zij vormen een kleine minderheid. De meeste MP's (Members of Parliament) zo als men parlementsleden hier pleegt te noemen verblijven door de week op kamers in de meest troosteloze buurten van de Britse hoofdstad. Beter kunnen zij zich waarschijnlijk niet veroorloven. In elk geval zitten zij daar te midden van het volk. Het bruisende leven van Londen kan niet onopge merkt aan hen voorbijgaan. Ik moest ooit de afgevaardigde van een kiesdistrict in Bir mingham opbellen, die een ka mer bewoonde in Natting Hill, een van Londens minder be faamde internationale wijken. Wegens een technische storing kwam ik terecht bij een jon gedame, die Engels sprak met een zwaar Frans accent en kennelijk meer te maken had met het oudste vak van de wereld, dan met de moeder der parlementen. Ze was stomverbaasd toen ik naar dat Lagerhuislid vroeg. MOSKOU (UPI) Iemand die nu voor het eerst in Rus land is. vindt het heel gewoon dat boven de balie van de receptie in lit. Intoeristhotel een bordje hangt met het ver zoek „Waarde gast, geef de sleutel van uw kamer liier af". Maar wie vroeger reeds in Rusland logeerde, begrijpt on middellijk dat de aanwezig heid van dit bordje wijst op een wijziging in het beleid van de toeristenindustrie die zich volop voorbereidt op de Olympische Spelen van 1980. Sinds mensenheugenis wer den de sleutels in Russische hotels in bewaring gehouden door de dezjoernaja - de vrouw van dienst - op elke verdieping van het hotel die politie-agent speelde als ze denmeesteres fungeerde en in lichtingen verschafte. Zij ver zekerde ook de werkdiienst. zorgde voor thee en was de vraagbaak bij uitstek voor de niet - wegwijze toerist. Boven dien waakte zij over de ..kuis heid" van haar gasten, en elke poging om iemand van het an dere geslacht mee naar de ei gen kamer te lokken stuitte bii haar reeds op een krachtig .-niet" In het Intoerishotel van Moskou zijn alle dezjoernaja's onlangs met pensioen gestuurd of overgeplaatst naar andere afdelingen van het hotelwezen. In andere hotels van de hoofd stad en m de grote steden zal dit voorbeeld spoedig navol ging vinden. Een lid van de Intoerist- administratie noemde de maat regel een belangrijke stap in de goede richting. „Het zal er in onze hotels nu net zo aan toegaan als in het Westen" aldus de vrouw. Bovendien zal er heel wat meer nodig züjri dan de uit schakeling van de oude ver trouwde dezjoernaja's om het comfort van de Russische ho telindustrie op Westers peil te krijgen. Het belangrijkste is evenwel dat er stappen wor den gedaan in de goede rioh- ting Om de buitenlanders op te vangen die tijdens de Olympi sche Spelen van 1980 in de Sovjet-Unie zullen verblijven, gaan de Russen 40 nieuwe ho tels bouwen. Zij hebben met de „International Hotel Corpo ration" overeenkomsten geslo ten voor de bouw van drie hotels in Moskou, Leningrad en Kiev. Met vertegenwoordi gers van andere westerse ho telunies wordt onderhandeld om soortgelijke contracten af te sluiten. Naast de hotels willen de Sovjets ook andere toeristische diensten moderniseren. Zo zijn de dure en alleen voor buiten landers toegankelijke souve- nierwinkels in Moskou ver bouwd tot zelfbedieningsza ken. Het traditionele Russische koopsysteem waarbij men een voorwerp uitkiest, naar de kas gaat om te betalen, en daarna met het bewijs van betaling terugkeert om de waar op te halen, is opgedoekt. In de sou venirwinkel van het Oekraïne- hotel in Moskou gebeurt alles zoals in een Westerse zelfbe- dieningszaak. Men komt met zijn waar naar de kassa om te betalen. Een jonge verkoopster zei: „Dit is veel prettiger werken. Alles gaat makkelijker en vlugger. Bovendien kunnen de toeristen rustig hun inkopen doen, waardoor ze meer kopen en tevreden zijn". BROOKFIELD. ILLINIOS (AP) In de direntuin van Brookfield beschikt de leven de have over een eigen snelle kweekreactor, nee natuurlijk niet voor kernenergie, maar voor groenvoer. Via een speci ale werkwijze laat men ger stekorrels razendsnel ontkie men, waardoor er al na een week kan worden geoogst. „We kiemen de gerst in bakken en besproeien de jon- e, i scheuten om de zes uur tien minuten kan-g met een waterige oplossing. We houden de bakken onder tl-licht, bij een constante temperatuur van 20 graden", vertelt directeur Dewey Harvey. „We gebruiken een kleine hoeveelheid bleekmiddel om schimmel te weren en een sta bilisator die de voedingswaar de van de kiemende korrel optimaal benut. Van drie pond zaad halen we zo na zeven dagen 20 pond voer af. Garvey vertelt dat hij op deze manier ongeveer 400 pond groenvoer oogst die een wellcome afwisseling vormt op het dieet van planteneters ais herten, bisons, olifanten, kan- geroes, giraffen en apen. Een pond zaaigerst kost ons zes dollarcent en omdat, het normale groenvoer dertig cent is besparen we elk jaar 5000 dollar op ons budget" vertelt C-arvey. „Daarbij komt nog, dat het gerstegras meer eiwit ten, koolhydraten en minera len bevat dan het andiere groenvoer. Onze beesten kun nen hier hun maaltje letterlijk zien groeien". Garvey's grootste klant is Ziggy, volgens de dierentuin de grootste in gevangenschap levende olifant. Hij krijgt per dag 20 pond speciaal gerste gras, wat overigens 5 procent is van zijn totale menu, want Ziggy verorbert dagelijks zo'n 400 pond voedsel. Garvey vertelt dat zijn die rentuin binnenkort tweemaal zoveel groenvoer uit de eigen snelle kweek zal betrekken. „We gebruiken het nu ook - ïondjesmaat als vervanger voor graan en voeren het onze hoefdieren bij om te bekijken of ze het lekker vinden" zegt Garvey. „Als het ze smaakt kunnen we met dit gerstegras onze wekelijkse graanrekening van 1200 dollar wellicht halve ren". RIO DE JANEIRO (AP) Rio de Janeiro, de wereld stad bekend om zijn palmen- rijke stranden, dreigt een van de meest gewelddadige steden van de wereld te wor den. Volgens de federale poli tie is het aantal moorden dat jaarlijks in Rio wordt ge pleegd sinds 1974 meer dan verdubbeld. In 1974 werden 1345 gevallen van doodslag geregistreerd, in 1973 en 1972 lag het getal al boven de 1000. Deskundigen verschillen van mening over de oorzaken van de stijging van de misdaad. Maar dat de armoede van een groot deel van de bevolking er een belangrijke rol in speelt staat voor alle deskundigen vast. De criminoloog Alberto Horwarth stelt dot een van de belangrijke oorzaken van de toename v-an de misdaad vaak midlden overdag gepleegd is, dat er te weinig politie Hij zegt: „Het percentage van kfleine misdadigers en ro vers dat wordt gepakt is erg laag. Zolang er niet meer poli tie is, zullen de roofovervallen en moorden doorgaan, want de misdadigers weten dat zij waarschijnlijk de dans zullen ontspringen". In Rio, dat een bevolking telt van 4,5 miljoen, zijn roof overvallen, mensengevechten, diefstal met geweldpleging en andere misdrijven aan de orde van de dag. De cijfers tonen aan dat het aantal geweldmisdrijven sterk toeneemt. „In mijn district de drukke wijk Botafogo worden veel mensen gearres teerd die naar de misdaad zijn gedreven uit gebrek aan geld", verklaart Raul Lopes Faria, hoofd van de politie in Botafo- BO. lijke positie, naar steeds meer geld. Vooral in de ontwikke lingslanden leidt dit tot grote frustraties in alle lagen van de bevolking. Het verschil, tussen dat waar iemand van droomt en dat wat hij werkelijk kan bereiken leidt volgens Fernan da Barcellos velen tot de mis daad. De lage lonen spelen hierbij ongetwijfeld een rol. De sta tistieken tonen aan dat 43 pro cent van de Brazilianen het minimiuim loon van 142 cruzei ros (55 dollar) per maand ver dient of minder. Kinderrechter Alyrio Caval- lieri is van mening dat een groot deel van de gevaarlijke misdadigers die momenteel in Rio opereren bet produkt is van de S.A.M. een stedelij ke organisatie voor de hulp aan minderjarigen, die in 1965 werd opgevolgd door een nati onale organisatie voor hulp aan minderjarigen. „De kinde ren die in de instituten van de S.A.M. werden opgevoed leef den onder een zeer streng re gime. Zii werden voor de ge ringste vergrijpen zwaar ge straft. Jonge kinderen werden seksueel misbruikt door oude re lotgenoten. Dat trauma ra ken zij nooit (meer kwiii" De toename van de misdaad wordt door velen ook toege- sJSDAG 8 APRIL 1975 Rechercheur Paulo Tarso Oliveira Leite schrijft de hoge criminaliteit in de stad toe aan het feit dat veel mensen in armoedige omstandigheden moeten leven en dat het geen moeite kost zich een vuurwa pen aan te schaffen. Mej. Fernanda BarcelLos, so ciologe aan de federale uni versiteit van Rio de Janeiro, is tan mening dat de criminali teit in de eerste plaats een sociaal vraagstuk is. „Als je getrouwd bent, drie of vier kinderen hebt, en je baan ver best, dan rest je vaak niets anders dat te gaan stelen", zegt zij. „Je moet je gezin nu eenmaal te eten geven. Onver- se' 'l-lig op welke manier". Zij stelt dat de westerse mens geleerd is te streven naar een betere maatschappe- schreven aan het afneme de activiteiten van de ders des doods" een iL ganisatie van politica?, die buiten hun diensttijd recht in eigen handen om misdadigers die dot mazen van de wet warei kropen uit de weg te men. Volgens niet officiële veris zouden de eskader doods sinds het einde der tiger jaren zeker 2000 misdadigers hebben gedooó Een aantal agenten 4 de eskaders behoorden nu in de gevangenis ot rechting of is het land wezen. Veel mensen it lopen met een vuurwape zak om leven en goed schermen. Men verwacht er steeds meer „burger ten" zullen komen in ds schillende wijken van de Criminoloog Horwarth is stander van verbeterin; het politie-apparaat en t ging van de salarissen v politie. Als uiterste maat zou hij herinvoering vg doodstraf willen overwegei Brazilië kenit mamentet leen de doodstraf voor drijven tegen de staats heid. Admiraal Flcriano Lima, de nieuwe gouv» van de staat Rio de Jy heeft reeds verklaard di bestrijding van de nu een van de belangrijkste van zijn bestuur zal vormeS^g. öok de Hoekse midi stand doet in zijn total mee, bij de bedrijven hei wij niet tevergeefs aangek en de gemeente geeft ook subsidie"- Toen dat aller voor elkaar was zijn er werkgroepen gevormd, voor zover mogelijk, het omvangrijke' draaiboek hei uitgewerkt- Het program (Van on; HOEK De gehele b de feestelijkheden, die o 30 april tot en met 3 m ganisatie is nu al voor Dit vertelt één van de Fermont. Werd er bego op het idee kwamen om teit te presenteren, er medewerkers, die met ei „Het plan ls erg aangf gen", aldus de heer Ferm „Financieel is de zaak h maal rond. De bijdragen gezin zijn gemiddeld vijf den en dat vinden wij EL PASO (TEXAS) (AP) Het Midden-Oosten is op het ogenblik hevig geïnte resseerd in cowboy-laarzen uit Amerika, zo heeft de ver koopdirecteur van de Tony Lama Company in Texas, Stan Stein, bekendgemaakt. ..Vraag me niet hoe het komt, maar ze bestellen bii hakken vol. Ik neem aan dat er oliemensen uit Texas en Oklahoma die daar werken om ons produkt zijn gaan vragen en die winkebers, die meteen snuiven als er ergens geld in zit, gingen ons toen om catalo gussen en prijzen en zo vra gen en nu loopt het als een trein". Die bestellingen zijn inte ressant, zegt Stein, en je kunt er aan zien ongeveer wie die laarzen bestellen. „Dat moet gebeuren door een hoop lui d|e geen oliemensen zijn, want de jongens uit Texas en Okla homa vragen als regel mooie maar sterke laaraei ronde neuzen. Maar we gen ook veel bestellingen laarzen met puntige bijvoorbeeld, en wat het betreft, er is belan* voor nagenoeg alles, ali' alfeh-uis, hagedis, noem op". Een van de laatste groti- stellingen kwam uit een kei op het eiland Bachraj die betrof 350 paar van zeer hoogwaardig- teit, totale waarde in de van de 12.000 dollar. De Tony Lama Cod heeft een jaarlijkse omzet 25 miljoen dollar en dt M lingen uit het Midden-O zijn nog niet zo dat het dend ervan kan worden hoogd maar, zegt Stein, draait lekker. Die laarze' ons zijn „in" gaan raket de een ze draagt moet óf der ze ook hebben. Echt rikaans en zo. Nou, dan ze bij ons aan het adres". (Van onze corresponden GOES Op verzoek vi gemeentepolitie te Goes le gemeentepolitie te drecht de 24-jarige uit soht afkomstige J.D. aa iden op verdenking rfstal uit een aan de Zo weg te Goes gelegen bu low iijdens absentie van dt ►ners was hier op 2 Mgebroken. Op zaterda ^ril 'werd eveneens te idit aangehouden de tv rdachte A.V.B. Beiden ben bekend de inbraak te ben gepleegd. De buit, verrekijkers en een hoe heid sieraden ter waarde 1200,- is door beide ver ten in een haven te Dord gesmeten, nadat rij h: verondersteld door de p te zullen worden opgesp Na 'verh-oor zijn beide vrijheid gesteld. leden heeft het God behaagd, 11a een geduldig gedragen lijden, tot Zich te nemen, onze dierbare echtgenote, moeder, schoonmoeder en oma me vrouw MARIA FRANCISCA DE SMET echtgenoot van Alouisius Petrus de Koek in de leeftijd van 74 jaar. Wij bevelen onze dierbare overledene in uw Godvruchtige gebeden aan. Walsoorden A. P. de Koek Koewacht: A. P. Goossens-de Koek P. Goossens en kinderen Walsoorden: P. A. Sikkeleras-de Koek K. C. Sikkelerus en kinderen Walsoorden: P. A. de Koek G. E. de Kock-Valent en kinderen Walsoorden: M. P. de Koek Walsoorden: C. M. de Koek Walsoorden: J. P. de Koek Koewacht: M. Drubbel-de Koek R. Drubbel en kinderen Familie De Smet Familie de Koek Walsoorden. 6 april 1975 Waterstraat 14. De plechtige uitvaartdienst, gevolgd door de begrafenis, waarbij u beleefd wordt uitgeno digd, zal plaats hebben op woensdag 9 april a.s. om 10.00 uur in de parochiekerk van de H. Mar- tinus te Groenendijk. Eucharistieviering dinsdag 8 april om 19.00 uur in voornoemde kerk. De overledene ligt opgebaard in de rouwkapel van Huize St.-Antonius te Groenendijk. Samenkomst aldaar om 9.45 uur. Zij die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zoda nig te beschouwen. Heden overleed plotseling mijn lieve oom ADRiAAN VAN DE GUCHTE Heinkenszand, 7 april 1975 Ina Tot grote ontsteltenis namen wij kennis van het overlijden van ons geacht mede-lid en bestuurs lid, de heer A. VAN DE GUCHTE Wij hebben hem leren kennen als een zeer toe gewijd muzikant. Hij blijft in onze herinnering voortleven als een zeer sympathiek persoon en een voorbeeld voor ons allen. Leden, ere-leden en bestuursleden van de muziekvereniging Euterpe te Heinkenszand. Met verslagenheid namen we kennis van het plotseling overlijden van onze trouwe brand weervriend, de heer ADRIAAN VAN DE GUCHTE Zijn gewaardeerde inzet gedurende een groot aantal jaren, zal lang in onze herinnering blij ven. Cdt. en Korpsleden Vrijwillige Brandweer Heinkenszand. Heinkenszand, 6 april 1975 DANKBETUIGING Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling bij het plotseling overlijden van onze vader C. AUDENAERDT aan familie, vrienden en kennissen. Familie Audenaerdt-van Duyze Hulst, april 1975. Het bestuur van Centraal Bouw- en Woningtoe zicht en Gemeentewerken in Oost-Zeeuwseh- Vlaanderen heeft met leedwezen kennis geno men van het onverwacht overlijden van zijn voormalige directeur CORNELIS SEBASTIANUS PETRUS ROEL AN DS Zijn persoon en werk zullen in dankbare herin nering blijven. Axel, 4 april 1975 A. de Kam, voorzitter P. J. G. Molthoff, secretaris Na een liefdevol en arbeidzaam leven is in het Elisabethriekenhuis te Sluiskil vrij onverwacht van ons heengegaan mijn innig geliefde man, onze lieve zorgzame vader, opa. broer, oom en neef PETRUS GOETHALS echtgenoot van Maria Schauwvliege op de leeftijd van 67 jaar. Sas van Gent: M. Goethals-Schauwvliege Sluiskil: W. Goethals A. Goethals-van Dommelen Marnix Guido Maud Familie Goethals Familie Schauwvliege Sas van Gent, 7 april 1975. Kloosterlaan 27 De plechtige eucharistieviering, waarn-a begra fenis, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op donderdag 10 april a.s. om 10.00 urn- in de parochiekerk van de H. Maria Hemelvaart te Sas van Gent. Bijeenkomst voor de begrafenis om 9.45 uur Kloosterlaan 27. Een korte gebedsdienst zal worden gehouden woensdagavond a.s. om 19.00 uur in bovenge noemde kerk. Zij, die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zoda nig te beschouwen. Inplaats van kaarten. Voor de vele blijken van belangstelling tijdens de riekte en bij het overlijden van mijn geliefde vrouw. ADRIANA DE BLAEIJ, geboren De Blaeij, geboren 23 juni 1900, overleden 7 maart 1975, wil ik langs deze weg u allen mijn hartelijke dank betuigen. In het bijzonder gaat deze dank uit naar dr. Bauwens, de wijkzusters van het Zeeuwse Kruis en de helpsters van Maatschappelijke Dienstver lening voor alle zorgen aan haar besteed. J. F. de Blaeij, kinderen, kleinkinderen en verdere familie Terneuzen, april 1975 DANKBETUIGING Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank aan Autorijschool J. OTS te Kloosterzande voor zijn goede instructies, waar door ik bij het eerste exa men slaagde voor mijn rij bewijs. Ferd. Hemelaar Vogelwaarde, april 1975 Bedroefd, maar dankbaar voor alles wat hij ons heeft gedaan, delen wij u mede, dat Goi verwacht tot Zich heeft genoimen, gesterkt I de genademiddelen der H. Kerk, mijn zorsT] vader en onze broer en oom PETRUS ADRIANUS DANIëLS weduwnaar van Johanna Grada Verwaarst in de leeftijd van 70 jaren. Lid van de St.-Vincentiusvereniging. Oudenbosch: J. M. L. M. Daniek Familie Daniëls Familie Verwaarst Familie Bomer Oudenbosch, 6 april 1975. Prof. Van Ginnekenstraat 5 Dinsdag 8 april is er om 19.00 uur een euctoi tieviering in de Basiliek, daarna is er gelei heid tot afscheidnemen van de overledene c rouwkamer van het St.-Elisabethziekenhuis gang Zandeweg. De plechtige uitvaartdienst zal plaatshebbe' woensdag 9 april a.s. om 11.00 uur in de ü\j liek van de H.H. Agatha en Barbara te Ouj bosch. Samenkomst in de Basiliek. Na de begrafenis is er gelegenheid de fa te condoleren in Hotel „De Kroon", Markt Oudenbosch. DANKBETUIGING Door de overgrote belangstelling bij de en overlijden van mijn lieve vrouw en m* CATHARINA JOHANNA BIAS-SCHOl'Tf is het ons niet mogelijk allen in een perso®| schrijven te bedanken. Wilt u langs deze weg onze oprechte dank vaarden u was voor ons een grote steun. S. Bia> en kin® Breda, apri] 1975 Wilderen 123. (Van een onzer versLaggei TERNEUZEN Het 1 publiek van de openba bliotheek In Terneuzen rich nog steeds uit. Dat uit het jaarverslag va ïerneuzense bibliothee trale dat gisteren is ge Peerd. Het totaal aantal gebr Van zowel bibliotheek notheek nam met 84( 7284. Het totaal aantal nmgen van de bibliothes de erbij behorende filial reikte de recordhoogti 333.326. i Ondanks al deze vrr mistische geluiden zit 1 bliotheek-personeel nog met levensgrote prob ■met name het gebre ruimte speelt hen parte bestuur van de bibl: net de toekomst echte mistiseh tegemoet, om dit jaar een nood voor kkomt in de vorm v; (voormalige pand van di ge Mannaert aan de Wil Zwijgerlaan. Wat betreft het uitlen boeken heeft de bibl '■het afgelopen jaar nog; moeite gehad om sommi .geleende boeken terug gen. Oproepen laten d "doeners koud, aldus ht verslag. Dit „a-sociale len" noodzaakte het theekbestuur om een terughaaldienst in te stel Het aantal gebrulke de fonotheek, de pi leencentrale steeg het pen jaar met 26 proc 717. Het aantal besc platen bleef binnen de In september startte c Ïtlheek met het uitlen tnuziekeassettes De be om slechts drie plat keer uit te lenen is 00 geven Het aantal uit ls s;"'-dien met 100 g gestegen.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 4