rogel ar van leter Bescheiden Kees Krijgh treedt steeds meer op de voorgrond De Kromme voelt zich r. rTet meer vogelvrij Zweden staat V.S. geen doelpunt toe PUNT lUitspraak zaak De Wit-Ajax 20 mei „Vorm van dag is beslissend de Leeds United - Barcelona op Belgische t.v. SPITZ KOHN: O Als ik zondag de le prijs win in de Nationale Lotto, stuur ik Mohammed Ali naar m'nbuurman. Die droom kan werkelijkheid worden. Even een paar simpele kruisjes zetten. sport Dinamo Kiev door Harry Vermeulen Wiersma vergroot voorsprong Karpov wil ander systeem REMISE TIMMAN Haal meteen een formulier bij uw club of winkelier. DINSDAG 8 APRIL 1975 12.18.7, 4 de Stormxogel-B 13.05.5, 5 de Braakman 13.19.5,6 de Ganzen 13.24.1,1 Opvallend was de vierde plaats die de dames van de Braakman wisten te bemachti. gen De verwachting was n.l dat juist de Braakman het de Stormvogel-dames erg moeilijk zou maken Weliswaar wist Net. tie Pladdet het duel tegen haai rivale Lenie van Bodegom te winnen, doch de winst was hier slechts een seconde Lenie van Bodegom maakte twee valse starts en was hierdoor danig uit haar concentratie. Nettie Plad. det trok zich echter hiervan niets aan en won met duidelijk verschil Met veel belangstelling was uitgezien naar het duel op de 100 meter schoolslag heren tussen Guus van de Neste uit Terneuzen en de Vlissinger Paul Meerman De technisch veel be ter zwemmende Terneuzenaar nam echter na de start direct de leiding en stond deze niet meet af. Hij bleef met zijn tijd van 1.16.3 slechts eentiende seconde verwijderd van het Zeeuwse re- kord Carla Willems won het zo veelste duel van haar rivale Mar jolein van de Neste op de loo meter rugslag De finish van de 50 x 50 meter vrije slag estafette bij de dames en de heren was zo spannend, dat de kantrechters met het oog geen verschil kon den zien. De herenteams van Luctor en Stormvogel en de da- mes van de Braakman en Luctor kregen de tweede plaats toege wezen De heren van de Schelde I en de Stormvogel-dames heb ben deze estafette duidelijk ge-1 wonnen Er werden in het Vlis- singse zwembad wel goede tij den gemaakt, doch tot rekord- verbeteringen kwam het niet Enkele uitslagen waren: 1001 meter rugslag jongens onder 12 jaar: 1 N vd Neste de Schalde 1.26.7, 2 G Sampon de Storm-1 vogel 1.29 5, 3 J.K. Mol de Stormvogel 1.36.0. 100 meter crawl voor meisjes onder 12 jaar: 1 C Solleveld de Stormvogel-A 1 22 4, 2 M. Nieuwelink van de Schelde 1-23 8,3 J Spruijt Luctor 1.24.4. 1 100 meter vlinderslag meisjes I onder 14 jaar: 1 N. Christys de Stormvogel 1.31 2, 2 C. Geers Luctor 1 31 4.3K. Clenminckde I Schelde 1.35.8. 100 meter borstcrawl jongens onder 14 jaar: 1 R. v d Guclite Luctor 1 10 2, 2 R. van Ee de Braakman 1.12.1, 3 A. Schipper de Stormvogel 1 12 4. 100 meter vlinderslag jongens onder 16 jaar: 1 J Keijmel de Stormvogel 1 08 7, 2 R. Geer vliet 1 14.0, 3 R. Clemminck de Schelde 1.21.1. 100 meter rugslag meisjes on der 16 jaar: 1 C Willems de Stormvogel 1 18 2, 2 M. v.d. I Neste de Schelde 1.21.0, 3 1. Hoeksema Luctor 1 22.5. 100 meter schoolslag dames. 1 N Pladdet de Braakman 1.26 4. 2 L. van Bodegom de Stormvo gel 1 27.4, 3 M Vercruijsse de Braakman 1 31.2. 100 meter schoolslag heren: 1 G. van de Neste de Schelde I 1 16.3, 2 P Meerman de Storm vogel 1.16 9, 3 P. Buijs de Stormvogel 1.22 0. 50 meter vlinderslag meisjes I onder 12 jaar: 1 C. Solleveld de Stormvogel 42.7, 2 O. IJff de Stormvogel 43.2. 3 J. Klompe Luctor 43.7. 50 meter vlinderslag jongens I onder 12 jaar 1 G Sampon de I Stormvogel 38.2, 2 J K Diele- man de Ganzen 44 2. 3 A. Del- I zenne de Schelde 44.5. VOETBAL Leeds United zit mei hlessiireznrgen voor zijn eerste wedstrijd tegen Barcelo na. Zaterdag ontbraken wegens blessures in hel duel met Liver pool Allan Clarke, Johnny Giles en Paul Keanv. Prank Gray liep in dal duel een schouderhlessure op en een andere verdediger. Norman Hunter, een gekneusde teen. I (Van onze sportredactie) I KIEV - Kees Krijgh levert samen met Gerrie Deijkers al bijna twee jaar lang het be wijs dat de taak van een trainer niet alleen beslaat uit het aantrekken van talenten, maar evenzeer om deze ta lenten optimaal voor het elf tal te benutten door ze de juiste plaats in het elftal toe te kennen. Immers Deijkers kwam als aanvaller naar PSV en Krijgh als aanval lende middenvelder. Beide spelers fungeren nu al bijna twee jaar lang als vleugel verdedigers en vooral de laatste weken valt het verde digingsduo op door de goede vorm waarin het verkeert. Zodanig zelfs dat de trainer van Dinamo Kiev na de wed strijd legen Telstar de namen van Krijgh en Deijkers liet vallen toen hem naar de meest opvallende spelers van PSV werd gevraagd. f Het doet de 25-jarige Kees Krijgh deugd te horen dat zijn spel de laatste tijd zo wordt ge roemd Hij geniet er zichtbaar van, maar hij is te bescheiden om dat allemaal breed uit te dragen Zijn bescheidenheid is in feite een van de weinige zwakke punjen in zijn carrière als beroepsvoetballer Want de man die in het veld opvalt door zijn brutale speelwijze en harde tackles en die zelfs van mening is dat de verdediging van PSV eigenlijk niet hard genoeg speelt „en daarbij bedoel ik niet ge meen, maar gewoon correct hard spel is buiten het voet balvela een haast verlegen jon gen die nooit de publiciteit zal zoeken. „Ik denk daar heus wel eens over na", zegt Kees Krijgh heel eerlijk, „en soms denk ik dat het beter zou zijn als ik wat meer praatte Het kan voor je carrière nooit kwaad als je dikwijls de publiciteit haalt De laatste tijd gaat het ook wel beter Ik praat mezelf aan dat het een bijzonder belangrijk pnderdeel van mijn beroep is Iets dat nu eenmaal bij het profvoetbal hoort Maar mijn Karakter is zodanig dat ik nooit de jongen met de meeste babbels zal worden. Daarvoor moet je geschikt zijn Ik geloof dat ik daarvoor te zacht ben Ik I w At. dei kunnen zeggen •bben dat ze zoiets lk zou ook met graag hei mei mij zouden uithalen. Ik be- zou bijvoorbeeld nooit iets ge- "sef natuurlijk weidat als je nooit meens van een trainer, een me- spectaculaire dingen zegt dat de despeler of zelfs een tegenstan- waarde voor de publiciteitsme dia dan ook niet zo groot is". Kees Krijgh gaat echter van het standpunt uil dal het leveren van alleen voel balprestaties ook voldoende moet zijn om in het Nederlandse voetbal die plaats te krijgen waarop hij recht denkt te hehhen. Krijgh maakt er wat dal betreft geen geheim van dal het hereiken van het Nederlands elftal een van zijn lieve lings wensen is. „Ik weet dat spelen in het Ne derlands elftal een extra belas ting betekent voor iedere PSV- er. Wij gaan een zwaar competi- tieslot tegemoet en we tellen ook nog mee voor de Europacup. Niettemin geloof ik dat niet één speler van onze ploeg voor Oranje zou weigeren wanneer hij werd gevraagd Ikzelf zou het in ieder geval niet doen Ten minste wanneer alles goed gere geld is Het moet natuurlijk niet zo zijn zoals toen wij met Jong Oranje tegen Bulgarije speel den De KNVB stuurde ons toen met een incompleet elftal op pad omdat wij moesten verliezen De reis naar de finale was te duur! Als je zoiets achteraf doorkrijgt voel je je natuurlijk flink bela zerd Ik dacht echter niet dat iets dergelijks nog kan gebeuren. Ik heb van de laatste wedstrijd met Jong Oranje oncfer Knobel een bijzonder positieve indruk overgehouden". Kees Krijgh, die zowel in als buiten het veld een erg nuchtere indruk muukl. beweert dat dit zeker voor wat hel spelen van wedstrijden betreft slechts schijn is. „Ik hen ontzettend veel met voethal bezig Ik kan me er nu iels meer van los maken maar tot voor kort bepaalde de uitslag van een wedstrijd ook mijn hu meur". Over de Europacupontmoe ting met Kiev maakt Krijgh zich echter niet al teveel zorgen Niet dat de wedstrijd hem en zijn ploegmakkers niet interesseert maar net als zijn trainer Rijvers huldigt Krijgh het devies dal de Nederlandse competitie voor gaat. „Er wordt bij ons veel minder over Kiev gepraat dun toen wij naar Lissabon moesten. Niet onbegrijpelijk want de thuis wedstrijd tegen Benfica waren wij door iedereen als kansloos afgeschreven. Dat heelt op ons eergevoel gewerkt. Kiev treden wij heel wat rustiger tegemoet. Er zijn geen problemen in onze groep en we draaien momenteel weer goed. Ik heb wel hoop op een goede uitslag. (Van onze sportredactie) /.El» T - De verzekering dat hij geen vogelvrij-verklaarde in de Nederlandse competitie is, heeft Willem van llanegem gisteren doen besluiten opnieuw beschikbaar te stellen voor het Nederlands elftal. Zoals bekend verklaarde Van llane gem op 20 maart jl. te Blerick, twee dagen na zijn vierde kaart in deze competitie, niet meer kandidaat te willen zijn voor Oranje, omdat hij in 's lands belang moest doen wat hem in de competitie verboden wordt. Willem kwam gisteren op zijn besluit terug tijdens een gesprek met KNVB's secretaris/pen ningmeester Henk Burgwal, die beg rip toonde voor zijn emotio nele besluit Henk Burgwal ver klaarde gisteravond desge vraagd: „Ik heb Willem duide lijk gemaakt, dat de tuchtcom- jnissie van de KNVB volledig autonoom handelt en dat de KNVB op de beslissingen geen enkele invloed kan uitoefenen Het Oranje-team heeft er niets pee te maken Het was een ver- elderend gesprek Willem en ik egrepen elkaar en gingen als Moede vrienden uit elkaar Wil lem besefte dal het Nederlands elftal belangrijk voor hem is Al les is uitgepraat.hoewel ik hem ook aan het verstand heb ge bracht. dat als hij zondag weer een tegenstander onderuit schopt en een kaart krijgt, hij toch weer gestraft zal worden. I (Van onze sportredactie) BRUSSEL - De eerste halve finalewedstrijd van het toernooi om Europacup I tussen Leeds United en Barcelona wordt morgenavond (woensdag) direct uitgezonden door de BRT. De wedst rijd begint om halfaeht. De NOS is van plan de eerste halve finalewedstrijd in het toernooi om Europaeop III lus sen EC Twente en Juvenilis, die ^morgenavond in Enschede wordt gespeeld, eveneens direct uit te zenden. Voorwaarde is echter dal het Dieknian-stadion van EC Twente geheel uitverkocht moet zijn Dat was gisteren nog niet het geval l)e NOS zal vandaag een beslissing nemen. E'C Twente - Juvenilis begint om acht uur In Studio Sport zal verder morgenavond een sa menvatting van Dynamo Kiev - PSV worden uitgezonden. Willem weet dat en beloofde ernaar te handelen". Willem van Hanegem voelde zich vogelvrij De vedette van Feyenoord kreeg in de dagen voor hij zich terugtrok voor Oranje de zenuwen van het enorme gebrek aan uniformiteit in het Nederlandse scheidsrech- terskorps Willem meende zich vooral in de eerste competitie helft in De Kuip alles te kunnen permitteren Fout, maar een aantal scheidsrechters had daar plezier in en liet Willem zijn show opvoeren De scheidsrech ters echter, die de spelregels consequent hanteerden, hadden hem zo bij zijn kladden Het re gende gele kaarten, Willem be taalde zich blauw aan boetes en ging een schrikbarend aantal wedstrijden aan de kant Charles Corver. door velen de beste scheidsrechter van Neder land genoemd, gaf Willem van Hanegem tweemaal de gele kaart Eenmaal omdat hij met de Twent Epi Drost „in de clinch" ging Willem was zeer veront waardigd en nep „Het was maar een grapje" Waarop Cor ver antwoordde: „Voor het zelfde geld was het geen grapje, werd Drost zeer kwaad en sloeg hij Willem in zijn gezicht. Dan had is Drost uit het veld moeten sturen". Wie heeft er gelijk als men weet, dat enkele weken eerder Willem dezelfde grap met Jan Fransz uithaalde? De scheidsrechter vond dat toen goed en Fransz speelde het spel letje gewoon mee Om die redenen greep Van Hanegem afgelopen zondag ook niet de Spartaan Van Staveren bij zijn shirt toen deze op weg ging naar de gelijkmaker van Sparta tegen Fevenoord Willem h»"'t Burgwal gisteren om een ec .jke behandeling gevraagd Er was echter nog een reden waarom Willem graag met Burgwal wilde pralen Dat was de finaeiéle afwikkeling van het wereldkampioenschap Daar is gisteren ook over gesproken en ook dit gesprek zou voor Willem positief zijn verlopen, anders was hij niet op zijn besluit te ruggekeerd Willems vertrou wensman Cor Coster had im mers, voor hij naar Zeist ging, gezegd „Willem laat ze maar aan je sjorren, voor je je op het Wim van Hanegem, die ook de betaling van zijn premie van het wereldkampioenschap heeft gere geld. -pad begeeft". Van Hanegem gaf echter toe zijn besluit half maart wat im pulsief te hehhen genomen. „Er zijn zo veel incidenten geweest en toen was dit wat moeilijk te verwerken. Op tweede paasdag heb ik een gesprek gehad met Maarten de Vos van Inter Foot ball en die heeft mij ervan over tuigd dat ik op de verkeerde weg was. Dat gesprek was een hele opluchting voor mij. Ik heb soms iemand nodig om mee te kunnen praten. Ik doe het natuurlijk ook wel met Truus, maar die rea geert net zo als ik. Voor het ge sprek met Burgwal heb ik geen contact met Knobel gehad. Er zou wel een gesprek plaatsvin den. maar ik dacht dat het hoofd van Knobel de laatste tijd wel naar andere dingen stond dan praten met mij. Ik heb ook beslo ten mijn contract met Feye noord, dal nog een jaar loopt, uit te dienen. Feyenoord blijft voor mij nummer één. In de komende tijd wil ik eens met de club gaan praten om er nog een jaar aan vast te plakken, ais ik daar ten minste goed genoeg voor ben". Trainer Wiel Coerver meende dat de beslissing van Van Hane gem goed is voor alle partijen „Voor Van Hanegem in de eerste plaats, voor het Nederlands elf tal natuurlijk en pok voor Feye noord, dat tegelijkertijd van Willem diens loyaliteitsverkla ring voor volgend seizoen heeft gekregen". Bonseoach George Knobel toonde zich gisteravond ook zeer verheugd over het nieuws „Willem is een van de beste voetballers in Nederland, die erg veel voor Ornje betekent Ik zal dan ook graag weer een be roep op hem doen" AMSTERDAM (ANP) - De uitslagen van de partijen in de tiende ronde om hel persoonlijk damkampioenschap van Neder land zijn als volgt: Wiersma - De Ruiter 2-0, Schotanus - Varkevisser 2-0, Germain - Hermelink 0-2, Drost Van der Sluis 2-0, De Jong - Goudt 0-2, Bergsma - Clerc 1-1 De stand na megen ronden is als volgt: 1 Wiersma 17 punten. 2 Bergsma, Clerc, Drost, Scho tanus 12, 6 Goudt, De Ruiter. Varkevisser 10; 9 Hermelink 9, 10 Van der Sluis 7, 11 Germain 5, 12 De Jong 4 De uitslagen van de tiende en voorlaatste ronde van het toer nooi om het Nederlands kampi oenschap jeugd lulden Brouwers-Van Aalten 0—2, Boulenois-P van Harten 1—1 Van der Borst-Van Leeuwen 1-1, B van Harten-Sinnema 0-2, Hofstee-Van der Wal 0-2, Schippers-Voorspuy 0-2 Stand aan de kop 1 Van der Wal 19 punten, 2. Van Leeuwen en Schippers 12 MÜNCIIEN (ANP) - Zweden heeft zich in hel wereldkampi oenschap ijshockey hersteld van de nederlaag tegen Tsjerhoslo- wakije. Zweden won gistera vond met 7 -0 <3-0, 0-0,4-0) van de Verenigde Staten. Het duel tussen de Zweden en de Amerikanen was tamelijk pover De krachtmetingen met de Sovjet Unie, Finland enTsje- choslowakije hadden de reser ves van de Amerikanen aange tast Bovendien werkte de Ame rikaanse tactiek als een boeme rang tegen de eigen ploeg Coach Bob Johnson had in zijn opstel ling vier aanvalslinies en slechts twee verdedigingsblokken om offensief ijshockey te kunnen spelen Hel plan van de Amerikaanse coach ging niet op, de Zweden hielden de Amerikanen vrijwel voortdurend onder druk en in de eerste periode al namen zij door Vikslröm (5). Labraaten (14) en Tord Lundström (18) een „veili ge" voorsprong van 3-0 In de tweede periode werd de stand niet veranderd, maar na de tweede pauze vergrootte Zwe den in dit eenzijdige en verve lende treffen de score lot 7-0 door Ahlberg (43), Tord Lund ström (50), Soderström (54) en Labraaten (57) Stand: Togo 9-u, Blauw Wit 2 6-10. Zaamslag I 4-8. Vol harding 2 5-5. Top 2 7-5. Olvm- pia 2 5-3. Seolto 3 4-1. Swift 5 4-0 Bij de junioren leverde Togo in IA een goede prestatie Het hield buurman Blauw Wit op 2-2 Hierdooi verliet het de ge deelde laatste plaatsen liet Luc- toi daarop ac hter, want de Ter- neuzense ploeg moest naai' Wesikapelle om Stormvogels te bestrijden Daar is weinig van gekomen, want de veel sterkere Vogels lieten Luctor geen enkele kans De 15—0 overwinning is dan ook volkomen verdiend. Stand: Tjoba Jl 5-10. Storm vogels Jl 6-10, Animo Jl 6-8, Seolio Jl 6-8 Blauw Wit Jl 6-7. Swift J2 5-2 Togo J1 7-2 Luctor Jl 9-1 AiIM KRDAM (ANP) - Arie de Wil (.'{9), een de „kroonprins van Van Praag' genoemd, maar in december van hel vorige jaar op grond van een „negalieve houding len opzichte van Ajax" door hel hestour en de leden raad ontzet uil hel lidmaat schap, probeert via de ree hier terug in Ajax te komen De Wit heeït daartoe een verkorte ci viele procedure ingesteld, waarin gisterochtend voor de rechtbank in de hootdstad de pleidooien werden gehouden. Namens de voor zijn expedi tiebedrijf in Zuid Amerika ver toevende De Wit memorcerdf mr J H lonk*-» 14' 'in van zijn vroegste jeugd af lid van de eiub was, het tot reserve van het eerste bracht en daarna lid van de ledenraad werd, vervol gens lid van de financiële com missie en tenslotte vice- voorzitter in het bestuur Volgens mr Jonker zou de jongere De Wit moderne ideeën hebben willen invoeren, die hem de gramschap van de andere - oudere - bestuursleden op de hals zou hebben doen halen Medio mei 1974 trad de Wit op aandrang van de ledenraad „vrijwillig uit het be?tuui waarbij afgesproken werd dai beide partijen geen commentaa' jt' 1» iv verst rek ke» De concrete grieven tegen De Wit waren dat hij Wim Suurbier tijdens de vakantie op het strand van Tunis verteld zou hebben welke bedragen diens collega's bij Ajax verdienden en de in houd van een interview in de Nieuwe Revu. De Wit nu verwijt Ajax dat men hem, Suurbier en de be trokken journalist niet heefi willen horen, en hem geen gele genheid heeft gegeven zijn ver weer te bewijzen Zijn mening is dat de genomen besluiten niet in stand kunnen blijven en dai Ajax hem in hel lidmaatschaj /al moeten herstellen op straff' t» -f r> du Hngsnm van f 1000 voor iedere dag dat Ajax in ge breke mocht blijven Namens Ajax zei mr H M Voetelink, dal het besluit van het bestuur en de ledenraad in tegenstelling tot de bewering van De Wit, dat hij er nooit offi cieel van in kennis zou zijn ge steld. direct door Potharst is doorgebeld „Daarbij is nog me degedeeld dat men overwoog een commissie van goede dien sten in te stellen om zo mogelijk de zaak tot een oplossing te brengen", aldus mi Voelelink Maar kort daarna trad De Wit A/eer voor het voetlicht in een nterview met Vrij Nederland vaann De Wit een schaduwbes- tuui noemde met zichzelf als voorzitter en Caransa als pen mngmeester „De reactie van Ajax hierop is mild geweest", aldus mr Voete link. die op juridische gronden bestreed dat hel besluit om De Wit als lid te onlheffen onjuist zou zijn „De Wit heeft bij her haling getoond ongeschikt te zijn als bestuurslid Hij wil nu weer lid worden om dan via de ledenraad door te dringen in hel bestuur en voorzitter te wor den". De rechtbank zal in deze pro cedure op 20 mei uitspraak doen (Van een onzer verslaggevers) ENSCHEDE - „De vorm van de dag zou wel eens beslissend kunnen zijn over het al of niet bereiken van een finaleplaats in het UEFA-cuploernooi", is de stellige mening van de FC Twente-trainer Spitz Kohn. De Luxemburger is echter, on danks deze opmerking, toch echt wel optimistisch over het geen komende woensdag in het Diekman-stadion in Enschede zal plaatsvinden. „Het Itali aanse Juventus is natuurlijk een gerenommeerd tegenstander, maar ik heb afgelopen zondag tijdens de wedstrijd in Italië tegen Napoli gezien dat er in deze ploeg toch geen opmerke lijke spelers meer zijn te vin den". Spitz Kqhn vond alleen bij Juventus een aantal knapen, die individueel in kwaliteit waren toegenomen in vergelijking met vier jaar geleden toen Juventus de FC Twen te-ploeg eveneens in het UEFA-cuptoernooi ont moette en toen de Nederlanders uitschakelde. „In de vorige eu- pronden hebben wij beslist ster kere ploegen ontmoet als dit Ju ventus Zoals ik zei: individuele kwaliteiten zitten er wel in, maar met routine komt men in het moderne voetbal niet zo ver". De FC Twente-trainer is dui delijk optimistisch voor het tref fen in Enschede En dit is in dui delijke tegenstelling tot zijn ge dachten tijdens eerdere cup wedstrijden. Toen manoeu vreerde Spitz Kohn zijn ploeg altijd in een zogenaamde underdog-positie. Nu zegt hij: „Ik verwacht dat we nu einde lijk ook eens de finale van dit toernooi kunnen bereiken Dat FC Twente nu eindelijk door gaat sloten naar de Europese top". De Enschedese formatie zal woensdagavond echter niet kunnen beschikken over Wim de Vries Gisteren heeft Kohn be sloten om De Vries definitief uit de selektie te halen voor de UEFA-cupstnjd. Nog altijd heeft de stevige verdediger last van een spierletsel in hel boven been Het meespelen van Thijs- sen en Mühren mag als zekei worden beschouwd De FC Twente-ploeg, die vanaf vandaag in een trainings kamp in de omgeving van Ol- denzaal is te vinden, gaat zich voornamelijk voorbereiden op een takliek die erop gericht is om de kwaliteiten van Anastasi, Capello, Bettega, de sterke mid denvelder Causio en de vaak ge vaarlijk opkomende linkei vleugelverdediger Cucureddu in een vroegtijdig stadium op te vangen „De ploeg van Juventus heeft kwaliteiten Dat staat vast Maai het tempo ontbreekt in deze ploeg In vergelijking met vier jaar geleden is er bij de Italianen maar bijzonder weinig veranderd. Aanvallend steil deze ploeg nog maar weinig voor Nogmaals", aldus Kohii „ik heb vertrouwen in de ko mende wedstrijden De finale moet bereikt kunnen worden". MOSKOU (TASS/- REUTER) - Anatoli Kar pov heeft gepleit voor een ander systeem om de uit dager van de wereldkam pioen schaken te selecte ren. De 2.1-jarige Russi sche titelhouder zou graag zien dat in de toe komst de uitdager zou voortkomen uit een toer nooi van twaalf groot meesters. Zes daarvan zouden kunnen worden geselecteerd op grond van prestaties (el o-training) en de andere zes zouden een plaats kunnen ver werven via de interzonale toernooien. Karpov gaf zijn mening in een interview met „Komsomolskaja Pra- vda", het orgaan van de Russische vakbonden. In een ander vraaggesprek, met het Joegoslavische persbureau Tanjug, be schuldigde de nieuwe we reldkampioen zijn zwij gende voorganger Robert Fischer eens te meer van een gebrek aan durf. Kar pov: „Iedereen neemt maar aan dat Fischer even goed is gebleven, maar iemand die in drie jaar niet speelt, wordt minder sterk. Hij was blijkbaar mentaal niet in staat met mij de strijd aan te bin den". Karpov verklaarde zich overigens bereid met Fischer onderhandelin gen te openen over een alsnog te spelen twee kamp, mocht de 32-jarige Amerikaan hiertoe be hoefte gevoelen. Intussen heeft de Phi- lippijn Florencio Cam- pomanes, vice- president van de FIDE, de Russen ervan beschuldigd dat zij voor en tijdens het con gres in Bergen de afge vaardigden van verschei dene landen op onoirbare wijze onder druk hehhen gezet om tegen de voor stellen van Fischer inzake de tweekamp om het we reldkampioenschap te stemmen. LEEUWARDEN (ANP) - De uitlagen van de partijen, diegis- leren wei den gespeeld in de eer ste ronde van het toernooi om het Nederland schaakkampi oenschap. dat in Leeuwarden wordt gehouden, zijn Böhm (Rotterdam) - Timman (Amster dam) '/j-'/i, Van Dop (Delft) - Du Chattel (Amstelveen) 0-1; Vogel (Amsterdam) - Ree (Amsterdam) 'q-1/2. Enklaai (Amsterdam) - Schouten (Amstelveen) afge broken, Van der Sterren (Venlo) Dieks (Ouderkerk aan de Am- stel) afgebroken, Hartoch (Am sterdam) - Borm (Dongen) afge broken De eerste ronde is begonnen met een snel Ie punt deling tussen de boezemvrienden Hans Borm en Jan Timman Het tweetal heeft de afgelopen weken in de Friese wouden aan condftjetrai ning gedaan, maai bij de eerste confrontatie wilden zijn kenne lijk eikaars krachten niel te veel aantasten Hans Ree. drievoudig oud kampioen van Nederland heeft betel gestaan dan Jaap Vogel De remise kwam daarom als een liehte verrassing In hel deelnemersveld is op hel laatste momenl nog een wij ziging gekomen Kandidaat grootmeester Sosonko moesl wegens ziekte verstek laten gaan Zijn plaats wordt ingeno men door de kersverse jeugd kampioen Rov Dieks (ADVERTENTIE) Elke zondag uitslag. 6 kruisjes per kolom. Dat gaat zo I Haal een Lottn-fnrmulier tri) uw rlub of winkelier 2 Kruis 6 getallen aan per kolom (met een minimum van 2 kolommen) 3 Vul hel formulier verder duidelijk en correct in 4 Lever hel formulier in en betaal uw inleg (voor f 1,75 hebl u al twéé kansen) 5 Zondag weel u of u - bijvoorbeeld een hall nnlioen gulden nikei lieni Zo gaat dat. Let op het reservegetal. In Studio Spori (zondagavond) worden de fi winnende getallen gelrokken f lus een extra getal hel reservegetal. Er wordt dus alti|d I gelal meer getrokken dan u aam kruist per kolom Dat reservegeta! kan uw geluksgetal zijn als u niet alle 6 winnende getallen hebt aangekruist Kijk maar. Veel kansen op veel prijzen. Ie Et'ISj 6 goede voorspellingen pei kolom (zondei icsei vegetal) 2e pn|s_ 5 goed reservegetal Ie prijs. 5 goed (zondei reservegetal) le pij|s_ 4 goed (zondei reservegetal) ie prijs.. 3 goed reservegelal let reservegetal heeft dus alleen een functie hij de 2e en 5e prqs Alléén melden bij alles goed. lHèén als u b goede voorspellingen (zonder reservegetalj rein gedaan, is het raadzaam dat even telefonisch door e geven Hel nummei vindt u op hel formulier In alle andere •evallen hoed u niets te doen

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 13