„Ons /Trefpunt" bouwt aan eigen Zeeuwse afdeling Streekmuseum IJzendijke itgebreid met Salzburger vitrines e Vrfle Zeeui Rilland nam afscheid van pater Verstijnen Werkgelegenheid in W.-Z.-Vlaanderen is vorig jaar niet verslechterd cffilSlL CNV-kaderleden: Geen fusie met industriebond NVV Hellavoorde Brandweerman Brand op tanker stad streek 1Miili lllll W B— WERVING VRIJWILLIGERS HOOGSTE PRIORITEIT Regen zorgde voor alarm in Westdorpe Verdachten van inbraak aangehouden Sluiskil Nog 25 jaar Luchtvervuiling Sluiskil Landbouw schap tevreden over schade afwikkeling MAANDAG 7 APRIL 1975 Open di. t.m. zat. van 10j 12.00 en 13.30-17.00 uur. HULST Bioscoopgebouw 2' uur: Rooie Sien 14 j. Stadhuis, Burgerzaal i positie werk Nederlandse ljj lingen Academie voor Sol Kunsten te Sint-Niklaas (tj 10 april). Geopend ma. zat. van 8.30-12.00 en 13| 17.00 uur. Galerie v. Steenstraat 20 Exp schilderijen van Kees (t.m. 13 april). Open wei van 9.00-12.00 en van 10 18.00 uur, zond. van 14] 17.00 uur. Op dd. gesloten. MIDDELBURG City 20.00 uur: The with the golden gun 14 j. Zeeuws kunstenaarscenti Lange Noordstraat 57 drik Baartman, grafimathei tica (tot 10 april). Geopendl tot zat. 14.00-17 00 uur. StJ huis Vleeshal Hans Pruys met tekeningen, gouaches schilderijen (tot 13 ap:' Dag. 10.00-17.00 uur en zon| 14.00-17.00 uur. Zeeuws seum Recente archeolo Joop Dam (t.m. 29 april), gelijks behalve zat. en zond OOSTBURG Ledeltheater 20.00 Vrouwen, die er de tijd nemen 13 j. ROTTERDAM Schouwburg 20.15 Stadstoneel Rotterdam „Maria Stuart". De Do (grote zaal) 20.15 uur: eert door Kon. Bond Zang- en Oratoriumveren gen. SAS VAN GENT Galerij Uilenspiegel, Wt kade 71 Expositie schJt rijen van Rik Jager (t.m. april). Open van 9.00-12.00 13.30-18.00 uur. Vrijd. f 21.00 uur, zond. van lij 18.00 uur, op woensdag ga ten. De Vlaanderen Expi tie werken van kunstschil^ John Verschuren en kleedvervaardigster Blauw (t.m. 14 april). SLUIS Oude Seminarie, SI. nastr. 46 Expositie olievi schilderijen van Ben Bo Geopend- dag. 14.00-18.00 (Lm. 13 april). TERNEUZEN Luxor 20.00 uur: My 9 lady a.L Stadhuis Expositie Vs ties in textiel. Geopend t.m. vrijdag 8.00-18.00 vrijd. 19.00-21.00 uur, 14.30-16.30 uur (t.m. 14 af Arlihof Foto's Cor J. Boer geopend ma. t.m. 10.00-18.00 uur (t.m. 30 ap Terneuzens Museum, Blij Geilstraat 2 SBK Zeeli kunst uitleen (t.m. 12 apt Onen di. t.m. zat. van 14' 17.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) HANSWEERT De stichting „Ons Trefpunt" heeft in Zeeland nog geen erge vaste grond onder de voeten. Aan de opbouw van een Zeeuwse afdeling wordt echter wel behoorlijk gewerkt. De hoogste prioriteit heeft de werving van vrijwillige medewerkers. Mevrouw H. Zandstra-Brandenburg uit Hansweert is een van de drie kontaktpersonen, die dpze provincie nog slechts telt. Twee daarvan wonen in Hansweert en een in Middel burg. Mevrouw Zandstra: „We hebben nog geen enkele kontaktpersoon in Zeeuwsch-Vlaanderen. Trouwens ook niet in Schouwen-Duiveland. In beide streken hebben we een kontaktpersoon dringend nodig. Het is echter wel vrij willigerswerk". Burgemeester Schipper en zijn vrouw vol aandacht gebogen over de vitrines. VLISSINGEN Alhambra 20.00 uur T man with the golden gun J J- WESTDORPE Galerie Troutzaerte, Sb 15 Expositie kleinplasü en keramiek van Stolk (Ij 16 april). Open di t.m. 9.00-18.00 uur. Zondag 144 18.00 uur. Op maandag gesl ten. ANTWERPEN K.N.S. 20 uur: De van een handelsreiziger. GENT Schouwburg 20 uur: V leven, jouw leven" van am Saroyan door N.T.G. aatschappij De Stem B V. tel 01150-7920 f4 lijnen): HUL 51 (3 lijnen); GOES: Kiokstrall 30 en 13.30 17 00 uur TE: >0 - 20 00 uur. en zondag van (Van onze correspondent) oostburg in aanwe-i zightid van ongeveer dertig Istammelingen van Salzbur-1 ïr emigranten, die in 1733 zich in West-Zeeuwsch-Vlaan deren vestigden, heeft burge meester A. Schipper van Oost burg zaterdagochtend in het itreekmuseum te IJzendijke nieuwe aanwinsten onthuld, elijk de Salzburger vitri- i nes. Hierin bevinden zich diverse voorwerpen, documenten of duplicaten van documenten, "ie aan de komst van de Salz- urgers in West-Zeeuwsch- Vlaanderen herinneren. Onder J meer zit daarbij een verslag van de reis van de emigran- aantekeningen van het geen in IJzendijke voor de Salzburgers werd gedaan, ge denkpenningen e.d. MORGEN, dinsdag 8 april Bergen op Zoom 1.50 en 14.19 Hansweert 0.56 en 13.26. Terneuzen 0.28 en 12.54. j Vlissingen 0.00 en 12.23. Wemeldinge 1.41 en 14.10 (1140 3751 Midden-Zeeland 0U<^H AailllOlldeil d koild Augustijn, kantoor Nieuwstraat privé 1-orentzlaan 50, Terneuri adacteur Zeeland dra J BouwmaJ tel 01100 8030 pnve Zuidvlb I 8138 redacteur Mrdder.-Zeelafj vraat 1 Goes tel 01100 8030. pfj (1102 2320. redacteur voor Ted Schipper kantoor Nieuwstraat u privé Noordstraat 45 Hoek. tor Oost Zeeuwsch Vlaanderen 14, Hulst, tel 01140 3751 Pr!' 01140 4159 sch-Vlaanderen R van der 8e„ 01170 3370; toto lournalist toor Nieuwstraat 9. l'erneuzen. 1 Kreek 56. Terneuzen tel. 91Iq A Koomen Troelstralaan 8. A<1 IA TIE riks. tel 01140 3751. HE: teL 01150 5839. Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag, opgesteld door het KNMI op zondag om 18.00 uur; Eerst opklaringen, later on bestendig en buiig. Aanhou dend koud. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland: Voor dinsdag: aantal uren zon: 0 tot 8; min. temp.: omstreeks 2 graden; max. temp.: om streeks 8 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur 80 procent. Kans op een f ene el droog etmaal 50 procent, 'oor woensdag: aantal uren zon: 0 tot 8; min. temp.: om streeks 3 graden: max. temp.: omstreeks 8 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur 60 procent. Kans op een geheel droog etrhaal 30 procent. De afstammelingen van de Salzburger Emigranten waren in West-Zeeuwsch-Vlaanderen in het kader van de contactda gen, die hier door de Stichting Bestudering Salzburger Emi granten Nederland werden ge houden. Vrijdagavond werd het gezelsohap in Groede ont vangen. Aanwezig hierbij was ook de heer F. Köllerer, Obcramtarat uit Salzburg, Drs. J. Stalte van de stichting ging tijdens de bij eenkomst in de Lutherse kerk van Groede in op het onder werp: „Kerk en school van de Salzburger emigranten". Zater dag volgde een rondrit door West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Bij Ndeuwerihaven, tussen Breskens en Nummer Een, werd de houtsculpture van Omer Gielleit bezichtigd. Dit kunstwerk is gemaakt ter na gedachtenis aan de emigran ten. Vervolgens werd het streekmuseum t aangedaan, waar burgemeester Schipper het Oostenrijkse volkslied liet spelen en daarmee officieel da nieuwe vitrines aan de collec te van het museum toevoeg de Daarna werd het gezelschap in Sluis ontvangen door burge meester mr. H. van den Beid en wethouder Du Fossé. Ook hier werd teruggeblikt in de geschiedenis van de emigran ten en bovendien kreeg het gezelschap in de Sluise raads zaal een serenade van Apollo, compleet met majoretten. De rondrit werd afgesloten met een bezoek aan het Zwin, waar de heer J. Leenhouts, voorzitter van de heemkundi ge kring, vertelde hoe da Zwingeul is ontstaan. Zaterdagavond vertelde in hotel Valk te Breskens dat men in Oostenrijk het nog steeds betreurt dat men daar in 1733 de emigranten heeft laten vertrekken. De contact dagen werden zondagochtend met een kerkdienst in de lu therse kerk te Groede beslo ten. (Van een onzer verslaggevers) GOES De kaderleden van de industriebond C.N.V. in Zuidwest-Nederland hebben uitgesproken, dat de bonds raad van de industriebond CNV een fusie met de indus triebond NW terecht heeft afgewezen. De CNV-kaderle den hebben dit standpunt in genomen tijdens een speciaal belegde kadervergadering in Goes. Op deze vergadering werd de fusie-zaak nader uiteenge zet door de heer L. Ester, tweede voorzitter van de in dustriebond CNV de heer Es ter benadrukte, dat er volgens de opvatting van de industrie bond NW in de toekomst geen plaats meer is voor een christelijke vakbeweging. Dat bleek onder meer uit het feit, dat volgens uitspraken van de industriebond NW slechts dan van een wezenlijke sa menwerking en fusie sprake kon zijn wanneer de doelstel ling van de NW-bond werd onderschreven. De heer Ester zei, dat de bijbelse boodschap het uit gangspunt blijft voor de chris telijke vakbeweging en dat er niet aan gedacht wordt deze grondslag te schrappen. De kaderleden lieten er tij dens de discussie geen twijfel over bestaan, dat een fusie beslist niet ter discussie kan worden gesteld. De christelij ke vakbeweging moest wel duidelijk streven naar samen werking. Maar het zelfstandig voortbestaan mocht daarbij niet worden aangetast. Wat is en wil de stichting „Ons Trefpunt"? De stichting werkt ten behoeve: i van lang durig zieken en gehandicap ten. Vele van deze mensen versamelen allerlei soorten voorwerpen als hobby. En juist op dat punt wil de stich ting Ons Trefpunt behulpzaam zijn. De landelijke stichting is ontstaan vanuit het Neder landse Rode Kruis. Dit soort werk -werd namelijk vroeger onder de hoede van het Rode Kruis verricht. Deze organisa tie heeft het werk afgestoten, omdat de kosten veel te hoog werden. Maar de heer Gelder blom uit Leeuwarden, die het helpen van langdurig zieken en gehandicapten bij hun ver- zamelhobby voor het Rode Kruis organiseerde, besloot toch met het werk door te gaan. Zo ontstond de stichting „Ons Trefpunt". „Als je dit werk doet, ont dek je pas dat de mensen de gekste voorwerpen verzame len. De meest bekende zijn natuurlijk postzegels en siga renbandjes. Maar om een paar andere zaken te noemen: trouwkaarten, gebruikte an sichtkaarten, spijs- en menu kaarten, bidprentjes, oude brilmonturen, asbakken met reclame, balpennen met recla me, geboortekaartjes, biervilt jes, lucifermerken, kleder drachtpoppen. Ik heb hier een hele lijst, waarop alle verz» melonderwerpen staan". De stichting Ons Trefpunt bemiddelt niet zozeer bij het verkrijgen van bepaalde ge wenste voorwerpen. De stich ting verstrekt deze voorwer pen op aanvraag. Daartoe za melt de stichting in. Mensen, die bijvoorbeeld een verzamel- hobby" opgeven, kunnen hun spullen altijd kwijt aan Ons Trefpunt. Maar ook bij een grote schoonmaak op zolder kunnen voorwerpen tevoor schijn komen, die Ons Tref punt graag in zijn centrale magazijn wil hebben. Dat cen trale magazijn staat in Leeu warden. De plaatselijke contactper sonen spelen in het geheel daarom ook zo'n belangrijke rol. Het ideaal van mevr. Zandstra is om in elke plaat» in Zeeland een contactpersoon te krijgen. „Maar dat is voor lopig natuurlijk niet haalbaar. Ik zou al blij zijn, als we in Zeeuwsch-Vlaanderen een paar contactpersonen voor on ze stichting zouden krijgen. Want als er bijvoorbeeld men sen bellen -uit Terneuzen, zie ik geen kans er gauw even op af te gaan", aldus mevr, Zand stra uit Hansweert. Behalve het werven van contactpersonen staat ook het werven van donateurs hoog op het prioriteitenlijstje. Een do nateursschap kost f 10,- per jaar. Ook van de langdurig zieken en gehandicapten, die van de diensten van Ons Tref punt gebruik willen maken, wordt een bijdrage van 5, per jaar gevraagd. „We zouden het graag voor niets doen, maar dat kan niet. Denk al leen maar eens aan de postta- rieven". aldus mevr. Zand stra. Men kan met haar contact opnemen in de Kanaalstraat 22 te Hansweert, tel. 01130-1702. De twee andere contactperso nen van Ons Trefpunt in Zee land zijn momenteel de heer H. Bruggeman, Waalstraat 14 te Hansweert en de heer J. Kok, Zacharias, Jansenstraat 17 te Middelburg. (Van onze correspondent) WESTDORPE In West dorpe heeft zaterdagmiddag de alarmsirene van de brandweer minutenlang geloeid- Het dorp raakte daardoor in opschud ding. Het geloef begon om on geveer twaalf uur en diverse brandweerlieden van Westdor pe lieten hun eten staan Om de calamiteit zo snel mogelijk te lijf te gaan. Toen de sirene bleef loeien ontstond het ver moeden dat met het apparaat iets niet in orde was.. Dat bleek ook uit een kort onder zoek. Daarbij kwam de brand weer tot de conclusie dat door de regen kortsluiting was ont staan. De brandweerlieden za ten even later met opgelucht hart weer aan tafel. (Van onze oorrespondent) GOES De gemeentepolitie te Goes heeft de I7-jarige uit Amsterdam afkomstige J. J. J. M. K. aangehouden. Hij be- kende op 21 oktober vorig jaar een inbraak te hebben ge pleegd in een grammofoonpla- tenhandel te Goes, waar hij aan grammofoonplaten ont vreemd had tot een bedrag van circa f 6500. K. heeft be kend de inbraak te hebben gepleegd. Na verhoor en het opmaken van proces verbaal is hij heengezonden. Op 3 april heeft de gemeen tepolitie te Goes aangehouden de 20-jarige uit Goes afkom stige J. B. Hij bekende in de ziekenhuizen te Goes acht, en in het ziekenhuis te Middel burg twee ontvreemdingen in de garderobes te hebben ge pleegd, waarbij hij aan buit eew bedrag van f 1000,- had igemaakt. Van het gestolen geld was niets meer over. Te gen hem is proces verbaal op gemaakt. In de nacht van 2 op 3 april is ingebroken in een bungalow van de familie T. aan de Zn- merweg 2:1 te Goes. Deze fa milie bevond zich op het mo ment van de inbraak in het buitenland. Wat er vermist i» is nog onbekend MIoi ivn/M amon Kaartwedstrijd De bejaar de Nieuw Namense kaarters gaan dinsdagmiddag per bus naar Lamswaarde om te pro beren de 4 punten winst, be haald bij de kaartwedstrijd te Nieuw Namen te behouden of te vergroten. De winnaar van de tweekamp krijgt een be ker. Een van de velen, die afscheid van pater Verstijnen (links) kwam nemen. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) RILLAND Na 15 jaar pastorale arbeid gaat pater Verstijnen o.f.m. cap. Rilland verruilen voor het Brabantse Nispen. Zaterdagavond heeft de dorpsgemeenschap van Ril land afscheid genomen van zijn pastorale herder. Dat ge beurde tijdens de eucharistie viering van 19.00 u., waarin naast pater Verstijnen deken A. Blommerde van Zeeland voorging. Het sfeervolle kerkje was tjokvol, de extra stoelen kon den nauwelijks worden aange sleept. Want niet slechts de ka tholieke Rillanders, maar ook vele protestantse medebroe ders waren op dit afscheid present. Deken A. Blommerde zei tijdens zijn predikatie dui delijk en uitdrukkelijk zijn waardering te willen uitspre ken voor het werk, dat pater Verstijnen al die jaren ver richt had. Op strikt pastoraal terrein was pater Verstijnen al die jaren een trouw huisbezoeker geweest- „Hij kende zijn men sen. De zieken en de bejaar den hadden zijn bijzondere aandacht. En in de ziekenhui zen wist hij alle Rillanders te vinden", aldus deken Blom merde. Ook op liturgisch ge bied stond hij zijn mannetje en de catechese op de lagere scholen had steeds zijn aan dacht. Op organisatorisch ge bied was pater Verstijnen vol gens deken Blommerde een natuurtalent gebleken. Na de vorming van de ene parochie Oost-Zuid-Bêveland had hij de ze parochie in korte tijd or poten gezet. „Het leek vanzelf te gaan, maar geloof dat maar niet", zei deken Blommerde. De nieuwe kerk en het nieuwe gemeenschapshuis De Ark wai het werk van pater Verstijnen geweest. En volgens deken Blommerde had pater Verstij nen helemaal een krachttoer uitgehaald, toen de uitkering per leerling voor de scholen te laag geworden was. Men was tot in Den Haag gega-an en had gewonnen. „We mogen van pater Verstijnen zeggen, d-at hij een echte sjouwer voor de Heer was, die zich nooit voor iets te goed achtte. En al het werk werd door iemand gedaan, wiens gezondheid al jaren niet meer honderd pro cent is", besloot deken Blom merde. Na de eucharistieviering werden in het kerkje nog en kele toespraken gehouden. Hoofdonderwijzer Wouters gaf zonder omwegen u-iting aan het feit, dat de Rillanders pa ter Verstijnen niet graag za gen vertrekken. „Rilland zal u missen en omgekeerd zal het ook wel zo zijn", aldus de heer Wouters. Hij bood pater Verstijnen een kleurentelevi sie ten afscheid aan. Namens zijn protestantse -ambtsbroe ders spraik dominee Dekker. Hij dankte pater Verstijnen voor de gegroeide samenwer king en de menselijke en pas torale aandacht van pater Ver stijnen voor ook vele protes tanten in Rilland. Namens het kerkbestuur sprak de heer E. Suy- Hij stelde dat pater Verstijnen ge waardeerd werd in de gehele parochie Oost-Zuid-Beve land. Tot slot sprak pater Verstij nen. Hij liep de vijftien jaren nog eens na met zijn vele veranderingen. Er had onder meer op diverse terreinen schaalvergroting plaatsgevon den. Over het nut daarvan zei hij nu vele twijfels te hebben Hij dankte de vele geledingen van de Rillandse gemeenschap. Een warm en lang applaus viel pater Verstijnen ten deel. Een lange rij mensen drukte hem tenslotte de afscheids- h-and. Voor de Brandweerman een Hella zwaailamp.Dankan iedereen zien dat-ie er aan komt. (ADVERTENTIE) Jubilarissen In de maand april vieren zeven medewer kers van de Nederlandse Stik stofmaatschappij te Sluiskil hun 25 -jarig dienstjubileum. Op 3 april was H de Bruijn uit Terneuzen aan de beurt. Oj 17 april zijn het G. de Wit en P. Versehelling uit Axel op 18 april J. te Slow uit Axel O april J. van Alem uit Suiski' 24 april C. Beaufort uit 'T -V en Qp 24 april J. B.irm uit Hulst. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De werkge- legenheidsituatie in West- Zeeuwsch-Vlaanderen is er in 1974 niet slechter op gewor den, tenminste niet voor de mannen. Voor de vrouwen was het slechter en het aantal werk loze vrouwen steeg met tien. Dit alles blijkt uit het jaaro verzicht van de afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen van de N.V.V. Wel moeten volgens het jaarverslag heel wat mensen uit West-Zeeuwsch-Vlaande ren dagelijks de streek verla ten om de kost te verdienen. Met name wordt er veel naar België gependeld. De werk loosheid in West-Zeeuwsch- Vlaanderen lag gedurende 1974 hoger darn in de rest van Zeeland en lag ook boven het landelijk gemiddelde. In dit gedeelte van Zeeuwsch-Vlaan deren verdwenen vorig jaar enkele kleinere bedrijven, zo als Beckers verwarmingen (vijftig arbeidsplaatsen) en het Lanctbouwwerktuigenbe- drijf West-Zeeuwsch-VIaande- ren te Aardenburg Bij jacht werf Maas in Breskens ging het ook allemaal niet voor de wind Daar moesten enkel» mensen worden ontslagen, werktijds verkorting moest worden aangevraagd en enkel» mensen werden tewerk ge steld bij De Schelde te Vla» singer. Toch hebben deze voorval len niet tot gevolg gehad dat de werkloosheid in West- Zeeuwsch- Vlaanderen voor de mannen beduidend is toegeno men. Integendeel- In 1973 wa ren er in West-Zeeuwsch- Vlaanderem gemiddeld 275 mannen werkloos. Het hoogte aantal in dat jaar was 465. Het gemiddelde aantal werklozen in 1974 was 260, hetgieen dus een daling van het gemiddelde ten opzichte van het jaar daar voor met vijftien werklozen betekent. Het hoogte aantal werklozen vorig jaar was 412. Dait de werkloosheidssituatie ten opzichte van 1973 vorig OfHii wens je WIJ hartelijker met een via Fleurop. y Niemand woont te ver om 'n bloemetje te sturen. Fleurop Interflora garandeert Uw bestelling. Koninginnegracht 135, Den Haag. jaar niet is verslechterd komt volgens het N.V.V. door de gunstige pendelmogelijkheden. Het aantal werkloze bouwvak kers lag daardoor in West- Zeeuwscli-Vlaanderen dan ook betrekkelijk laag. Lager dan de malaise in de landelijke bouwwereld deed vermoe den. Het jaarverslag zal aan de orde worden gesteld tijdens de afdelingsvergadermg, die vrij dagavond 25 april im De Een hoorn te Oostburg wordt ge houden. Aan de beurt om af te treden zijm tijdens die verga dering voorzitter J. Maas en de heren A. Vanlke en C. Ras Ze stellen zich allemaal her kiesbaar. (Van onze correspondent) BRUINISSE Zondagmor gen te halfvijf is brand uitge broken in het vooronder van de Belgische tanker Mosel- tank, geladen met 926 ton gas- olie, In verband met explo siegevaar werd direct groot alarm geslagen. Alle zich in de vlughaven van Zijpe bevin dende vaartuigen moesten ijl- lings de haven verlaten. De brandweer van Bruiniss» kon de door tot op heden on bekende oorzaak ontstane brand met groot materieel spoedig blussen. Het vooron der brandde echter geheel uit. De brand werd ontdekt door de matroos van de Moseltank, die zondagmorgen om halfvijf aan boord van zijn schip te rugkeerde. Toen hij de deur van het vooronder opende, steeg er een dikke rookpluim uit omhoog. (Van een onzer verslaggevers) GOES De gewestelijke raad voor Zeeland van het landbouwschap heeft met voldoening kennis genomen van de beslissingen door de betrokken industriën in Sluis kil wat betreft de afwikkeling van de ingediende schade claims over 1974. De raad sprak zijn voldoening uit tij dens een in Goes gehouden vergadering. Alle ingediende schade claims over 1974 worden door de industriën in Sluiskil ver goed De raad besprak ook nog eens de problemen rond de vergelingsziekte bij suikerbie ten. Besloten werd bijzonder aan la -ht te besteden aan de te stellen voorwaarden bij het eventueel verlenen van ont heffingen van de betreffende verordening. Besloten werd de door een commissie opgestelde beheers overeenkomsten in de Goese poet voor te leggen aan de Desturen van de landbouwor- ga .isaties. Met de eigenaren en pach ters van gronden, di: betrok ken zijn bij de plannen van de watermaatschappij Zuid-West- Nederland tot aanleg van een spaarbekken tussen Kapelle en 's Gravenpolder wil de raad ze spoedig mogelijk nader overleg voeren voor een defi nitief standpunt van de land bouw. De raad besloot tenslotte ln principe bezwaar te maken te gen het ontwerp-bestemmings- plan „Zomerdorp Den Osse" van de gemeente Brouwersha ven. Dit pllan is naar de me ning van de raad te groot van opzet. En hieruit vloeien con sequenties voort voor de land bouw, met name ten aanzien van nieuwe ontsluitingswegen m h t agrarische gebied.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 3