Rowans Hulst vierden tienjarig bestaan VEILIGHEIDSKEURING OVER «v bij „LUCTOR" HOLST eig< Streekmus De Stem De Vrije Zeeu Salzburger jffisLÉ Briljante opera uitvoering in Terneuzen B. Pilaet overleden in Clinge Hulst verkoopt geen grond voor „vreemd" doel DRIE GEWONDEN BIJ BOTSIING OOSTBURG WINT VOLLEYBALTOERNOOI Geslaagd muziekfeest in Sint- Jansteen WERVING Hulster raads leden ongerust over zeewering Onderscheidingen bij brandweer in Terneuzen „Hondenbelasting wordt ontdoken" stad "iaafc. JkabiMfc*-» .S?:.' :45w-' TIVOLIWEG 63 - TELEFOON 01140-2461-4080 Geen spoor van verdronken scheepsmeter politierapport Hulster raadslid: Raad Hulst geeft geld voor beiaard- muziek zeeland Sfillll IIIM^nHlllnn JÊtKÊtÊËËÊmÈ Aanhoudend k M I MAANDAG 7 APRIL 1975 Een vader brengt een fles (links) mee naar het feest. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de reeks koffie-concerten van de stich ting Uit Zeeuwsch-Vlaanderen werd gistermiddag in het Zuidland-theater te Terneuzen een uitvoering gegeven van de kameropera II Filosofo di Campagna, van de Venetiaanse componist Baidassare Gaiuppi. (Van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTEEN De harmonie St.-Jan te Sint-Jan steen heeït zaterdag in het verenigingsgebouw een mu ziekfeest gehouden waaraan naast St.-Jan ook de muziek vereniging Nooit Gedacht uit Graauw en de muziekvereni ging Heikant medewerking verleenden. De voorzitter van de harmo nie St.-Jan de heer C. H. van Hecke opende deze muzieka vond en kon tot zijn genoegen constateren dat de belangstel ling voor deze muziekfeesten groeiende is. Hij bracht dank aan verenigingen om aan deze ■avond deel te nemen, waarbij hij zich zeer ingenomen toonde niet de deelname van de mu ziekvereniging Heikant die hij feliciteerde met de behaalde successen in de afgelopen ja ren, waardoor dit gezelschap is opgeklommen tot de afde ling „Uitmuntendheid". Elk gezelschaD gaf hierna op hel toneel een uitvoering die door het publiek met gul ap plaus wpH beloond. In deze muzikale eomedie uit 1754 op tekst van Goldoni, traden ais solisten op, Mary Willems en Christine Harvey als sopraan, Wouter Goed- hardt, tenor, Richard Barret en Tom Haenen, bas. De be geleiding werd verzorgd door het residentie-streekkwintet, de muzikale leiding had Siebe Riedstra, die zoals in deze opera's gebruikelijk ook op het clavecimbel begeleidde. Onder regie van Jan Bouws, met een uitstekend decor van Nico Out en in fraaie kos tuums van Ruth Hellmer, werd een stuk opera gebracht van zeer hoog artistiek niveau, hetgeen mede te danken is aan de uitstekende begeleiding van het kwintet. Het gegeven is, zoals in vele opera's: een vader wil zijn dochter uithu welijken aan een rijke boer, maar dochter-lief heeft al een andere minnaar. Daarbij komt dan nog een dienstmeisje, dat voor de nodige rolverwisseling zorgt, zodat het eind altijd weer goed is. Het acteren van Mary Willems en Wouter Goedhardt mag Jan misschien wat geremd zijn, vergeleken met het levendige spel van Christine Harvey, het deed geenszins afbreuk aan het ge heel. Wat mij wel erg hinder de was het zeer ontstemde clavecimbel. Dit was natuur lijk niet nodig geweest in zo'n harmonieus geheel. Verschei dene mensen klagen dat er in deze streek zo weinig te doen is op cultureel gebied. Het geen echter ongegrond is. Waar waren deze mensen gis teren? Was het slechte weer de oorzaak hiervan, of alleen maar een excuus om thuis te blijven. Dit concert had mis schien het bloed van menige nuchtere Zeeuwsch-Vlaming weer wat op temperatuur kun nen brengen. In ieder geval, met een bezoekersaantal van nog geen 60 personen slaan wij geen best figuur tegenover zo'" uitstekend opera-gezel schap (Van onze correspondent) CLINGE Op 74-jarige leeftijd is zaterdagavond in Clinge de heer B.L. Pilaet overleden. Van huis uit klompenmaker werd hij op latere leeftijd voorzitter van de bond van klompenmakers. Verder was hij gedurende een groot aantal jaren voorzitter van de dui- venckib De Snelle Duif. Hij was 57 jaar lid van de fanfare Weldoen door Vermaak, waar van vele jaren als actief lid. In 1941 werd de heer Pilaet bij de invoering van het zie kenfonds benoemd tot plaatse lijk agent. Na vijftien jaar moest hij met het zieken- fondswerk opgehouden wegen» gezondheidsredenen. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het team van de rowans uit Oostburg is zaterdagmiddag winnaar ge worden van het volleybal toernooi, dat ter ere van de tien jaar bestaande rowan- afdeling Hulst is gehouden in Den Dullaert. Dat gebeurde na een span nende finale, waarin het eer ste team van de feestende ro wans uit Hulst, met 1715, 1512 werd verslagen. Derde werd het rowanteam uit Sas van Gent, dat Hulst twee ver sloeg met 158, 1512. De Terneuzense en Sluiskilse ro wans eindigden op een gedeel de vijfde en zesde plaats. Het tweede lustrum van de Hulster rowans (25 in getal) is vrijdagavond en zaterdag behalve met een volleybaltoer nooi met nog andere feeste lijkheden gevierd- Vrijdaga vond bezochten zo'n veertig ouders de spellenavond, die gehouden werd in het buiten centrum 't Jagertje. Zaterdag middag bezochten zo'n 150 be langstellenden de receptie, die in 't Jagertje werd gehouden. Onder de bezoekers bevonden zich zo'n 80 oud-leden. De nacht van vrijdag op zaterdag hebben de Hulster rowans bi vakkerend in 't Jagertje door gebracht. Zaterdagavond heb ben de rowans flink gefuifd in 't Jagertje (Van onze correspondent) VLISSINGEN Zondag middag is het dreggen naar het stoffelijk overschot van de 50-jarige scheepsmeter J. J. B. uit Oost-Souburg gestaakt. De man raakte donderdag te wa ter toen het 900 bruto-ton me tende beunsctóp Atlantic, dat met fosfaat geladen was, in, de Sloehaven van Vlissingen kap seisde. Zaterdagmiddag heeft een drijvende bok het gekap seisde schip weer gedraaid en in de goede stand gelegd. Ook het onderzoek in het schip heeft niets opgeleverd. TERNEUZEN Zaterdaga vond om 7 uur verleende de Terneuzense autobestuurder P. de K. op het kruispunt Lin- denlaan-Zeven Triniteitsstraat te Terneuzen geen voorrang aan M.A.R. uit Terneuzen. Beide auto's waren total iQiig (Van een onzer verslaggevers) HULST De raadsleden H. Vercauteren en P. Staal hebben tijdens de raadsvergadering in Hulst kritiek geleverd over bet geruststellend schrijven van hj.d. (hoofdingenieur-direc teur) Zuurdeeg van Rijkswater staat over de toestand van de zeedijken in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. „De heren deskundigen draaien rond de pot. Ze vesti gen de aandacht op een twee tal voorlopige verbeteringen, maar vergeten waar het werke lijk om gaat: het stukje dijk bij Kruispolderhaven en de Paal zelP', zo zei de heer Vercau teren, Het raadslid Staal drong er op aan om Rijkswaterstaat nog maals op de situatie te wijzen. Bij de laatste stormvloed stond het water tien centimeter on der de kruin van de dijk, die door er tegenaan geplakte huis jes erg is verzwakt. Er moet ook hier iets gebeuren, want anders komen er ongelukken" zo stelde hij. Burgemeester Molthoff zegde toe Rijkswaterstaat nog eens te wijzen op de zwakte van het specifieke gedeelte tussen dc kop van het haventje van Paal en de scheepswerf Verras. MAANDAG 7 APRIL (Van een onzer verslaggevers) HULST De raad Hulst had het niet gemakkelijk met een verzoek van twee vreem de heren om tien vierkante meter grond te mogen kopen langs de Grote Kreekweg. Het voorstel van b. en w- om hen het plekje te verkopen voor 100 gulden werd na stevige gesprekken met 9 tegen 8 stemmen verworpen. Verschillende raadsleden en ook burgemeester Molthoff kwamen er rond voor uit niet geheel te hebben begrepen wat nou precies de bedoeling was van beide kandidaatko pers met het stukje grond. Een begeleidend schrijven van CRM bleek voor weinig duide lijkheid te kunnen zorgen. In hun voorstel hadden b. en w. de bedoeling als volgt samen gevat: „Hun doel is alle ge beurtenissen, door de natuur of de omgeving veroorzaakt met betrekking tot bovenge noemd stukje grond, geduren de een aantal jaren nauwkeu rig te registreren en samen met enkele andere registraties van door hen gevolgde maat schappelijke patronen in boek vorm te publiceren" Voor dit experiment, zo had men wel op kunnen maken, was aspirant kopers door het ministerie van CRM subsidie verleend. „Gaan ze er fotogra- (Vau een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Tijdens de jaarlijkse feestavond van de Terneuzense brandweer, die in de kantine van de firma .,de Hoop" werd gehouden, heeft een viertal leden van het korps een onderscheiding ge kregen- Burgemeester Asehoff reikte een medaille met oorkonde uit aan de heren C. Ducheine uit Biervliet en J. de Bruin uit Hoek, die beiden tien jaar bij de vrijwillige brandweer zijn. Eveneens een medaille met oorkonde was er voor de heer C. de Pooter uit Terneuzen, die zich vijftien jaar voor de brandbestrijding inzet Voor de heer G. de Zeeuw uit Zaamslaig had de burgemeester twee onderscheidingen. Naast de medaille en de oorkonde ontving hij voor vijfentwintig jaar trouwe dienst het verzil verde kruis van de Nederland se Vereniging van Brandweer commandanten. Tijdens het officiële gedeel te van de feestelijke avond werd ook van enkele brand weerlieden afscheid genomen. Om verschillende redenen ver laten de heren J. Moggre, C. Goossen, P. de Witte en R. Cocquit het korps. Daar staat tegenover dat ook een aantal nieuwe brandweerlieden geïn stalleerd kon worden. Ook wa ren er enkele brandbestrijders, d:e voor promotie in aanmer king kwarnen. feren?, is het kunst?", zo vroeg mevrouw Van Gemert- Koeh zich achterdochtig af. „Laten we ze ergens in het Land van Saeftinghe zetten, daar is plaats genoeg om naar de natuur te kijken", zo sug gereerde haar collega H. Ver cauteren. „Wat er gaat gebeu ren, gaat mij boven de pet", vulde het raadslid G. van de Voorde aan. Burgemeester Molthotf bleek de ongerustheid van de raadsleden niet te delen: „Ik lig er niet wakker van, maar ik zie niet in wat u zou belet ten om dit ongetwijfeld zeer waardevolle werk te verhinde ren", zo zei hij. Op voorstel van mevrouw Van Gemert werd uiteindelijk besloten om dan maar te kij ken of de onderzoekers de grond niet wilden huren Dit ondanks bezwaren van wet houder J. Blommaert, die be zwerend naar voren bracht: „Als je iet» verhuurd, dan moet je ook weten wat daar van de consequenties zijn". SLUIS Zondagavond om kwart over acht brak brand uit in de keuken van hotel Sanders de Paauw te Sluis. De brandweer die spoedig ter Dlaatse was slaagde erin de felle brand die zelfs doorsloeg tot in het restaurantgedeelte binnen een twintigtal minuten in te tomen. De schade ia vooral in de keuken tamelijk groot- Een brandweerman werd door glasscherven aan d» hand gewond. TERNEUZEN Vrijdaga vond werd G.J.D. uit Hulst betrapt, toen hij bij een nieuwbouw in zijn woonplaats een hoeveelheid hout wegnam. Na verhoor werd hii weer vril gelaten HULST Vrijdagavond om half twaalf slipte in de Frans van Waesberghestraat te Hulst de auto van GJ.I.P. uit Kem- seke (B) en botste eerst tegen een verkeersbord en vervol gens tegen de aan de overzijde staande lichtmast. Er was veel materiele schade HULST Op het kruispunt Sterredreef-Gravenstraat te Clinge verleende de bestuur der van een personenauto, P.E de D. uit Hulst, geen voorrang aan zijn stadgenoot, de autobe stuurder Th. H.V. Beide auto"» lieoen zeer zware schade op. HULST Zaterdagavond om kwart over tien moest de Hulster brandweer uitrukken voor het blussen van een schoorsteenbrand in de woning van de familie Van D- in de Zoutestraat. Er was vrli ved schade HULST Toen de automo bilist P.W.L. der W. uit St. Jansteen op het kruispunt Verrekijker-Rijksweg 60 stond te wachten, werd hij aan de achterzijde aangereden door de auto van E.M.A, eveneen* woonachtig te St. Jansteen Beide auto's liepen flinke schade on. V--'x-r-- De twee wagens werden nogal toegetakeld. (iVan onze correspondent) HULST Op het kruispunt van de Absdaalseweg en Rijksweg 69, te Hulst, zijn bij een aanrijding van zaterdag middag halfdrie, drie perso nen, waarvan een zeer ernstig, gewond. De autobestuurder E. R. T. de M. uit Gent, verleen de volgens de politie geen voorrang aan de uit de rich ting grens komende personen auto, bestuurd doör J. P. H. A. L. uit Hamme, die eerst tegen de auto van de Gente naar botste en vervolgens te gen een aan de overzijde van de weg geparkeerde personen auto, bestuurd door H. K. uit Breda. De bestuurder van de Gentse auto, de M., zijn echt genote en zijn moeder, me vrouw A. A. de M.-M. werden hierbij gewond, waarvan laatstgenoemde zeer ernstig. De bestuurder en zijn vrouw konden na behandeling in het St. Liduinaziekenhuis naar huis terugkeren. De drie auto's waren total loss. BERGEN OP ZOOM Roxy 20.00 uur: Keetje Tippel 18 j. Luxor Geen filmvoorstelling. Schouwburg Luxor 20.15 uur: „Spoken" van Hendrik Ibsen door het Zuidelijk To neel Globe. Het Markiezenhof, Steen- bergsestraat 6 Expositie van Russische iconen (t.m. 22 mei). Geopend dag. van 10.00- 17.00 uur, zon- en feestdagen 12.00-17.00 uur. Tweede hal stadhuis Kunstwerk van de maand van W. Beerman uit Wouw (tm. 30 april). Open ma. t.m. vrijd. van 8.30-12.30 en 13.30-17.30 uur. GOES Grand 20.00 uur: Keetje- Tippel 18 j. Museum voor N.- en Z.-Be- veland Expositie Actuele Archeologie (t.m. 12 april). (Van een onzer verslaggevers) HULST Het raadslid H. Vercauteren bracht tijdens de vrjjdag gehouden raadsvergade ring in Hulst zijn vermoeden naar voren, dat de hondenbe lasting op grote schaal wordt ontdoken. „Ik heb eens naar de getallen in de begroting geke ken en als ik dan zo eens om me heen kijk, dan lijkt het me dat er heel wat meer honden rondlopen, dan staat geregi streerd. Burgemeester Molthoff zegde toe de zaak eens wat meer in de gaten te houden. (Van een onzer verslaggevers» HULST Ondanks bemer kingen van raadsleden als de heren E. de Rechter en G. van de Voorde heeft de raad Hulst unaniem 15 cent per inwoner beschikbaar gesteld om de beiaard van de toren te kun nen voorzien van nieuwe door een zestal componisten ver vaardigde wijsjes. Of het geld ook besteed zal worden en of Hulst die wijsjes ooit zal horen hangt af van een zestal andere gemeenten, die de wijsjes samen met Hulst zouden moeten aanko pen. Het is een behoorlijke som geld voor weinig soorten bel- aardmuziek, zo merkte het raadslid Van de Voorde op. Het raadslid De Rechter ging met burgemeester Molthoff in de clinch over de vraag of een beiaardier een componist kan zijn en een componist een bei aardier. Aanleiding voor het discussietje was de opmerking van de heer De Rechter, dat gieen van de in Zeeland wo nende beiaardiers, is aange trokken om de wijsjes te com poneren. Burgemeester Molt hoff vroeg hem te vertrouwen op de deskundigheid van de initiatiefnemers tot. het plan. Open di. t.m. zat. van 11 12.00 en 13.30-17.00 uur. HULST Bioscoopgebouw uur: Rooie Sien 14 j. Stadhuis, Burgerzaal I positie werk Nederlandse lingen Academie voor S<i| Kunsten te Sint-Niklaas 10 april). Geopend ma, zat. van 8.30-12.00 en li 17.00 uur. Galerie v. Steenstraat 20 Ex|x| schilderijen van Kees (t.m. 13 april). Open van 9.00-12.00 en van li 18.00 uur, zond. van l] 17.00 uur. Op di. gesloten. MIDDELBURG City 20.00 uur: The With the golden gun 14 j. Zeeuws kunstenaarscenli Lange Noordstraat 57 1 drik Baartman, grafimathi tica (tot 10 april). Geopen tot zat. 14.00-17 00 uur. 5 huis Vleeshal Hans Prui met tekeningen, gouache: schilderijen (tot 13 a; Dag. 10.00-17.00 uur en zoi 14.00-17.00 uur. Zeeuws seum Recente archeo. Joop Dam (t.m. 29 april), gelijks behalve zat. en zond1 OOSTBURG Ledeltheater 20.00 Vrouwen, die er de tijd nemen 18 j. ROTTERDAM Schouwburg 20.15 Stadstoneel Rotterdam „Maria Stuart". De (grote zaal) 20.15 uur: eert door Kon. Bond Zang- en Oratoriumvereni gen. SAS VAN GENT Galerij Uilenspiegel, kade 71 Expositie si rijen van Rik Jager (t. april). Open van 9.00-12 13.30-18.00 uur. Vrijd 21.00 uur, zond. van II 18.00 uur, op woensdag ten. De Vlaanderen tie werken van kunstsi Jolfn Verschuren en kleedvervaardigster Blauw (t.m. 14 april). SLUIS Oude Seminarie, St. nastr. 46 Expositie olie^ schilderijen van Ben Geopend» dag. 14.00-18.00 (t.m. 13 april). TERNEUZEN Luxor 20.00 uur: My lady a.l. Stadhuis Expositie \h ties in textiel. Geopend t.m. vrijdag 8.00-18.00 vrijd. 19.00-21.00 uur, 14.30-16.30 uur (t.m. 14 Artihof Foto's Cor j.| Boer geopend ma. t.m. 10.00-18.00 uur (t.m. 30 ai Terneuzens Museum, Geilstraat 2 SBK Zee: kunst uitleen (t.m. 12 ad Ooen di. t.m. zat. van 11 17.00 uur. VLISSINGEN Alhambra 20.00 uur man with the golden gui J- WESTDORPE Galerie Troutzaerte, 15 Expositie Burgemeester Schipl si kleinplj! en keramiek van Stolk IS april). Open di. t.m. 9.00-18.00 uur. Zondag 18.00 uur. Op maandag ten. ANTWERPEN K.N.S. 20 uur: De van een handelsreiziger. GENT Schouwburg 20 uurj leven, jouw leven" van am Saroyan door N.T.G. tel. 01140-3751 Midden-Zeeland OH Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuw.Araat 9, tel 01150-7920 14 lijnen): HUli Steenstraat 14. tel. 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstrai tel. 01100-8030 (3 lijnen) KANTOORUREN Maandag tm vrijdag 8 19 12 30 en 13.30 17 00 uur BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag tm. vrijdag van IS 00 - 20 00 uur, en zondag vaD I 22.00 uur tel. 01600 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch- Vlaanderen 4944 REDACTIE Chef Zeeuwse redactie S C Augustijn, kantoor Nieuwstrai Terneuzen. tel 01150 7820 privé Lorentzlaan 50, Temen' tel 01150 5745: algemeer redacteur Zeeland drs J Bouw: kantoor Klokstraat l, Goe* tel OllUÜ 8030 privé Zuid'.] straat 53. Goes, tel 01100 8138 redacteur Madder.-Zeek' G. van Berkel, kantooi Klokstraat 1 Goes, tel 01100 8030. P' Voorburcht 37 Kapelle tel 01102 2320. redacteur voor Ter» zen en Kanaalzone P de Schipper kantoor Nieuwstraai Terneuzen, tei 01150 - 7920 privé Noordstraat 45 Hoek, 01154 1556, redacteur voor Oost 'Zeeuwsch Vlaanderen Poslma, kantoor Steenstraat 14, Hulst tel 01140 3751 P Wafmo:enstraaf 12, Hulst tel 01140 4159 Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen: R van der Melkweg 40, Oostburg (el 01170 3370: toto lournahst Zeeland C J dt Boer kantoor Nieuwstraat 9. Terneuzen 11150 7920. privé Langs de Kreek 56. Terneuzen tel. PI 3137 sportredactie Zeeland A Koomen Troelstralaan 8. teL 01155 2594. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: W Hendriks, tel 01140 3751. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland G Menu, tel. 0U50 5839. (Van onze corresponde OOSTBURG In zigheid van ongeveer A afstammelingen van Sa! ger emigTanten, die in zich in West-Zeeuwsch-Y deren vestigden, heeft t meester A. Schipper van burg zaterdagochtend ii wi streekmuseum te IJzei de nieuwe aanwinsten on namelijk de Salzburger nes. Hierin bevinden zich d voorwerpen, documente duplicaten van docum die aan de komst van de burgers in West-Zeeu Vlaanderen herinneren. imeer zit daarbij een v van de reis van de em ten, aantekeningen varJ geen in IJzendirjke vod Salzburgers werd gedaa. dankpenningen e.d. MORGEN, dinsdag 8 ajj Bergen op Zoom 1.50 en lij I Bansweert 0.56 en 13.26. Terneuzen 0.28 en 12.54. Vlissingen 0.00 en 12.23. I Wemeldinge 1.41 en 14.10 Vooruitzichten voor dins woensdag, opgesteld doi KNMI op zondag oin 18.tl Eerst opklaringen, lat bestendig en buiig. A: I dend koud. j Weersvooruitzichten in I S gemiddeld over Nederlan l Voor dinsdag: aantal urel 0 tot 8; min. temp.: oma 2 graden; max. temp.1 R streeks 8 graden. Kans I K droge periode van minsa f' uur 80 procent. Kans 11 geheel droog etmaal 50 p I Voor woensdag: aanta I jj zon: 0 tot 8; min. temjl Streeks 3 graden: max. I k omstreeks 8 graden. K I v een droge periode vaj I stens 12 uur 60 procent I op een geheel droog eti I procent.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2