jeugd \erbeeck over Merckx: .HET LEEK tel ïaken EL EEN OLIDE Zwarte dag voor Nederlanders FBO keert ziek tegen werk Inter Football TSJECHEN TEGEN ZWEDEN GROOTS Succes Willebrord Wil Vooruit Tijse nieuwe Goes-trainer 99 Harm Wiersma damkampioen Jan Raas gewond i Van Houteii op dreef Nederlaag junioren Ongelooflijk Bolide Terneuzen Roy Dieks Uitslag BLOEMEN VOOR BRUYERE Elfde zege sport Gan -Mercier start niet De beste persoonlijke tatie kwam op naam van 17-jarige Goese speler van Antwerpen (hij so 6>/2 punt). De jeugd was deze titelstrijd bijzonder vertegenwoordigd want helft van het aantal dei mers bevond zich onder leeftijd van 16 jaar. De jongste was de 8-jarige 1 de Graaf uit Middelburg tweemaal won en een remise speelde, tegen verloren partijen- Burgemeester F.G.A. Hl van Goes opende het toers met een korte toespraak gongslag. De voorzitter vat Zeeuwse Schaakbond L.A. Vlieger uit Breskens reikte afloop de wisselbeker uit de overige prijzen werden gereikt door J. de voorzitter van de Schaakvereniging. De einduitslag werd: 1. 1 11 matchpunten 32 bord] ten, 2 Goes 2 11 27>/2 3 1 delburg 1 1029, 4 Vlissii 1 10—24%, 5 WZV Oostburg: 25, 6 Zierikzee 823 Vt, 7 Kruiningen 822, 8 Ki kerke 819, 9 Vlissingetl 81814, 10- Het witte Sas van Gent 725, 11 diau Axel 7—20, 12 Vlissii 3 62IV2, 13 Vlissingen 5 20%, 14 en 15 ex-acquo (Van onze sportredactie) LEIDEN De Belg Revyn, vijfde op de maratt. bij de Europese kam pi» schappen 1974 in Rome, ht de dertiende Zilveren Mot loop gewonnen. Kevyn leidde in deze strijd over 20 kilometer, van de start en finish bijl Groenoordhal te Leiden waJ van de eerste tot de laatste! lometer. JSr waren 450 de< mers, van wie slechts enkt| de 20 kilometer niet volbra ten. Wies van Houten RKHAV uit Hulst werd tier (Van onze sportmedewcrke GOES De voetbalven ging Goes heeft de Vlissli Harry Tijse als nieuwe tr aangetrokken voor het ko de seizoen. Zondagmorgen de training zijn de spelers' Goes Ingelicht over deze noeming. Harry Tijse voor trainer bij de handbalclub cheren en als oefenmeei enkele jaren in dienst bij voetbalclub Noormannen kapelle) welke club hij onder zijn hoede heeft, t zijn werkzaamheden bij officieel op 1 juli. Tijse Lery van de Velde op die] Goes drie jaar als trainer f geerde. (Van onze sportredactie) )ERBEKE - „Ik had een uitzonderlijke dag", verklaarde Eddy Merckx, nadat hij in de Rénde van Vlaanderen eens te meer zijn meesterschap in eendagswedstrijden had aange toond door ook in de derde klassieker van dit seizoen op grandioze wijze te triomferen. MEERBEKE - De uit slag van de 59e ronde van I Vlaanderen voor beroeps- I renners is: 1 Merckx, Bel. 255 kilometer in 6 uur en 16 minuten; 2 Verbeeck (Bel op 30 sec.; 3 Deme- yer, Bel. op 5.02; 4 W. I Planckaert Bel. op 5 08; 5 Van Linden, Bel.; 6 Kar- lstens, Ned.; 7 Van Roos- broeck, Bel.; 8 Maertens, I Bel.; 9 Rosiers, Bel.; 10 I Peeters, Bel.; 11 R. de [Vlaeminck, Bel.; 12 Teir- linck, Bel 13 Delcroix, [Bel; 14 Godefroot, Bel.; 15 Dieriekx, Bel.; 16 Guimard, Fra.; 17 Van- derslagmolen, Bel.; 18 Swerts, Bel.; 19 Osier, It.; 20 De Geest, Bel. allen op 5 08. 37 Krekels, Ned. op 20.38; 39 H. Prinsen, Ned.; 46 Koken, Ned. al len op 20.38. Merckx, die in de laatste ki- lange tijd een bijzonder felle lometers Frans Verbeeck, zijn reactie van een groep van 31 enige belager in de finale, op renners, die later uitdunde tot ©VCÏ1 Uiloohttion Mot namo /la ITIan/linn gemakkelijke wijze van zich af had geschud als Freddy Maertens in de Amstel Gold Ra ce, reed inderdaad zo formida bel dat alle vedetten naarstig naar superlatieven zochten om de heerschappij van de rege rende wereldkampioen ter er kennen. Frans Verbeecks ogen puilde bijna uit ais de naam Merckx viel. „Merckx", sprak Verbeeck bewonderend, „rijdt een paar kilometer per uur harder dan alle andere renners. Het was on- achttien. Met name de Flandria. renners Freddy Maertens („Ik miste de slag doordat Demeyer, die achter Verbeeck en Swerts zat, mij te laat waarschuwde dat Merckx wegsprong") en Michel Pollentier spanden zich tot het uiterste in om te proberen ter rein terug te winnen. Maertens: „Geen enkele andere ploeg wilde er iets voor doen. Pollen- tier en ik zijn de enigen die heb ben gewerkt. En wat doe je er dan nog aan". Tien kilometer voor de Muur van Geraardsbergen brak ook het verzet van Maertens en zijn ploeggenoten en daarna maak ten Merckx en Verbeeck de kloof snel veel groter, hoewel dat dan gelooflijk zoals hij die bergjes voor het grootste deel op het opging en op de kasseien was hij conto van Merckx kwam. Een ook sneller dan anders. Ik kon Merckx, die geen enkele poging (Van onze sportredactie) EERBEKE - Eddy Merckx honk de bloemen, die hij giste ren verdiende met zijn overwin ning aan zijn eerste luitenant Joseph Bruyere, die na zijn on- grtukkige val in de Catalaanse week inmiddels is geopereerd aan de breuk-hoven zijn dijbeen, lange uitschakeling van ruyere (volgens de behande lde geneesheer Maertens uit jven duurt het zeker drie anden voor de Belg weer kan fctsen) baart Merckx overigens gen Merckx: „Bruyere is een geweldige ploegmaat. Nu hij zo lang uit de roulatie is weet ik nog niet of ik ook maar aan een gote ronde zal deelnemen" jjerckx zal zijn verdere pro- amma zondag bespreken met Jbani die daarvoor speciaal naar Parijs-Roubaix komt. (Van onze sportredactie) 4EERBEKE - Eddy Merckx behaalde met zijn zege in de Ronde van Vlaanderen zijn elfde Aerwinning van dit seizoen. De belangrijkste triomfen die hij eerder dit jaar boekte: winnaar Ronde van Sardinië, Milaan - San Remo, Amstel Goldrace, Catalaanse Week (plus twee rit- zegest en eerste in twee etappes van Parijs - Nice. niks voor hem doen. Alleen op de deed om Verbeeck op dè twee betonwegen kon ik af en toe laatste hindernissen - de Muur even overnemen". van Geraardsbergen en de Be- Die enorme explosie was voor sberg - los te rijden. Merckx zelf als een grote verras sing gekomen. In Gent voor de start van de wedstrijd, toen de regen, die de eerste twee en een half uur van de koers voortdu rend naar beneden kwam, zich al aankondigde, was hij bijzon- - der pessimistisch geweest. De "en na so'° van zeventig ki- reden daarvan was dat hij een lometer zijn eerste en tot giste- peesontsteking had, die hij op- ren enige overwinning in de fiep in de kou tijdens de Cata- Ronde van Vlaanderen greep, laanse week en die de dokter za- wachtte tot vier kilometer voor terdag nog had doen zeggen dat "e' e,n<»e- Haar sloeg hij meedo- hij dacht dat Merckx niet kon gen'oos toe (Merckx: „Met Ver- starten Merckx: „Ik zag het niet oeeck weet je het in de eind- zitten met dan slechte weer. De sPrln' nooit Als een schicht eerste 100 kilometer heb ik ook demarreerde hq van Verbeeck De zich opnieuw superieur voelende Belg, die zes jaar gcle- veel pijn gehad. Toen de zon ech ter ging schijnen ging het veel beter". weg, die in de resterende afstand nog 31 seconden moest prijsge ven. Merckx: „Ik ben in een ge weldige vorm, die is gekomen in de Amstel Gold Race. Ik heb nog nooit zo makkelijk een ritten koers gereden als de Catalaanse week. Als ik deze vorm vast kan Bij de beklimming van de houden moet ik alle klassiekers Kwaremont, met nog ruim hon- dit seizoen kunnen winnen. En derd van de 255 kilometer voor als ze me opnieuw gaan tarten de boeg, plaatste Merckx zijn doe ik het ook nog". eerste aanval. Merckx: „Ik wilde op de Kwaremont voor een eer ste selectie zorgen. Dat kon daar door die smalle wegen". Hij for ceerde echter meteen de belis- sing, want alleen Frans Ver beeck kon hem volgen. Ver beeck: „Ik leidde, toen Merckx op volle kracht langs me heen ging. Het leek wel een bolide. Ik wist niet wat hij wilde doen, want het was nog ver, maar ik sprong toch maar aan zijn wiel. Toen we met zijn tweeën waren zei Eddy: „We gaan door hè Frans". En dat hebben we toen maar gedaan". Het tweetal stoof Dirk Baert, die als enige was overgebleven van een vroege ontsnapping met zijn ploeggenoot Meernhout en Fe- dor den Hertog, voorbij en had in de korste keren een voorspong van driekwart minuut, die ge leidelijk aan opliep. Er was HEIN GROOTHUIS (Van onze sportredactie) MEERBEKE - Na de valpartij in Roeselare werd Jan Raas met een ambulance naar een zieken huis vervoerd. De toestand van de Zeeuw, die verwondingen had opgelopen aan een elleboog en beide knieën en neerviel na dat hij overeind was gekrab beld, viel echter wel mee, want nadat hij behandeld was mocht hij naar huis. (Van onze medewerker) kampioen TERNEUZEN Ternen Al heeft zijn tweede nederlï zeieden in de hoofdklas va" juniorencompetitie van KNVB afdeling Zeeland. ItJ nemuiden werd met I loren. Axel Al behoudt nog' theoretische kans door met 2 van Steen Al te winnen 1 daardoor de afstand tot punten te verkleinen. De andere wedstrijden den afgelast. De stand is Terneuzen Al 1729, Axel' 1725, Amemuidem Al 16 Vlissingen Al 1515, Zieri) Al 15—15. Steen Al 15-j Zeeland Sport Al 1614, KI": tinge Al 16—14, HTV Al 12. Walcheren Al 1611. velanders Al 154. PROGRAMMA ta '25 - Concordia, Veerse Boy' en, Vlissingen - Middelburg, UNA Wilhelmina - RKTW, NOAD - L DERDE KLAS D PROGRAMMA lwaarde - Steen, Alliance - Bresk«jl Ambon - Axel, METO - VosrtC1 '24 - Sprundel, DOSKO - Goes. VIERDE KLAS H PROGRAMMA kzee - Biervliet. ■ROTTERDAM (ANP) - Roy Dieks uit Ouderkerk aan de Am stel is voor de derde maal Neder lands jeugdkampioen schaken. J Door een remise tegen Galesloot in de zaterdag gespeelde laatste ronde van het BP-toernooi te Rotterdam prolongeerde hij de titel. Ook in 1971 werd hij kam pioen Paul van derSterren uit Venlo Slaagde er door een zege op Car- lier in gelijk met Dieks te eindi- §en, maar door het systeem van e zg „weerstandpunten", moest Van der Sterren met de tlreede plaats genoegen nemen. De eindstand luidt: 1. en kampioen Dieks V/2 punt, 2 Van der Sterren IV2 punt, 3 Ijgmond 6. 4 Baart 5 '/a5 tot en met 8 Bartels, Galesloot, Van Hulst en Wakker 5, 9 tot en met 12. Carlier, Greben, Renet en Leer 4l/i, 13 en 14 Huzen en De Roode 4, 15 Dobbelaar 3, 16 Houtman2!/2,17. DeGroot2,18 De Zwart 1. SCHAKEN - De Nederlandse meester Kick Langeweg heeft Zondag in de vierde ronde var het internationale schaaktoer nooi te Dortmund van de Wcsl- duitser Jozef Beutelhoff gewon nen. Kick Langeweg staat nu of een gedeelde zesde plaats AMSTERDAM (ANP) - Met nog twee ronden te spelen In de strijd om het Nederlandse dam kampioenschap is de 21-jarige Harm Wiersma nu al zeker van de titel. In theorie kan hij nog wel gelijk eindigen met Bergsma of Clcrr. maar het reglement be paalt dat bij gelijke aankomst de kampioen in het bezit van zijn titel blijft. De volledige Friese overheersing werd zondag een feit want enkele uren eerder won de 18-jarige Jannus van de Wal uit Tjalleberd het junioren- kampioenschap. In de zaterdagronde had Wiersma rond de vijftigste zet de winststelling tegen Goudt be reikt, maar het kostte toch nog enkele uren voordat het verzet van de Amsterdammer was ge broken De Ruiter verloor ver rassend van de laag geklas seerde Germain In een positie waarin de man uit Deventer dacht gewonnen te staan, toonde Germain door het ele ment van de combinatie het tegendeel aan Daardoor ver speelde De Ruiter zijn tweede plaats Deze wordt nu ingeno men door Clerc, die de al in de opening falende Schotanus ver sloeg Clerc bleef ook na de zon- (Van onze sportredactie) MEERBEKE - In de Ronde van Vlaanderen was het een zwarte dag voor de Neder landers. Slechts twee van hen bereikten de finish: Ge- rben Karstens en Henk Prin sen. Karstens, die een fraaie zesde plaats bereikte, reed een formidabele koers, zeker als men in aanmerking neemt dat de Gitane-renner vanaf donderdag (de laatste dag van de Ronde van België) ziek is geweest. Karstens: „Zaterdag heb ik Stablinski nog gebeld wat ik moest doen. Hij zei dat ik maar moest rijden als het kon. Het ging niet slecht, maar ik heb het zuiver als training be schouwd". Karstens was helemaal uit de achterhoede gekomen. Op de top van de Kruisberg sprong hij weg en nadat hij Godefroot en David had ingelopen, voegde hij zich met de twee Belgen bij de jacht- groep achter Merckx en Ver beeck. Kort na de aansluiting moedigde „achtervolgers" van de twee leiders. Henk Prinsen, die evenals vo rig jaar de enige Nederlandse Frisol-renrier was die arriveer de, trad niet op de voorgrond. Hij ging met een fikse achter stand over de streep. Prinsen: „(k vond dat afstappen geen en kele zin had Ik ben doorgegaan voor training voor de Ronde van Spanje". De meeste overige Nederlan ders „sneuvelden" in een mas sale valpartij in Roeselare, die veroorzaakt werd doordat de Fransman Vasseur tegen het buitenspiegeltje van een auto reed. Veertig tot vijftig renners smakten tegen het wegdek. „Het was net of er een mitrailleur door het peloton ging", aldus Henny Kuiper, die zelf niet on deruit ging. En ook al in oorlog stermen merkte Gerrie Knete- mann, die voor de tweede keer viel, op: „Het leek wel op een bombardement. Het was een enorme ravage. Na die valpartij stapten zo'n 35 renners in de bus, die toen meteen vol was. Bijna de hele Gan-Mercier- ploeg zat erin". Daarbij was ook Gerard Vianen, wiens versnel lingsapparaat totaal vernield werd. Vianen: „Het was een Eddy Merckx, winnaar van de remde van Vlaanderen dagronde direct achter Wiersma door een knap bevochten remise tegen de nationale kampioen. Vooral in het zes-om-zes- eindspel leek het alsof Clerc zijn eerste nederlaag zou gaan lij den, maar heel fraai manoevre- rend vond hij de weg naar een puntendeling. Hij kreeg gezel schap van Pieter Bergsma, die een sterk toernooi speelt. Ook Hermelink ondervond dat want vanaf het middenspel ging het snel bergafwaarts met zijn posi tie. Een niet meer te redden eindspel was het resultaat. Schotanus won tenslotte van Goudt, die in de opening een overbekende eenvoudige com binatie over het hoofd zag het geen schijfverlies betekende. De stand na de negende ronde: 1 Wiersma 15 punten, 2 Clerc Bergsma 11, 4 Drost, de Ruiter, Schotanus en Varkevisser 10, 8 Goudt 8, Hermelink, van der Sluis 7, 11 Germain 5. 12 De Jong 4 punten. Bij de junioren is Van de Wal met 17 punten kampioen ge worden. De stand in de kop- Ona de negende ronde: 1 e Wal 17 punten, 2 Schip pers 12 punten, 3 en 4 Van Leeuwen. Brouwers 11 punten bleef daarna constant in het groepje van acht dat kort voor het einde neerstreek op de ont- UTRECHT (ANP) - In de bijzondere algemene leden vergadering van de FBO (Fe deratie van Betaald voetbal Organisaties) is zaterdag te Utrecht gebleken dat er meer is dat de clubs bindt dan dat hen scheidt. Na een uitge breide voorbespreking in de regionale vergaderingen werd bijvoorbeeld vrijwel unaniem stelling genomen tegen de organisatie Inter Football, die op provisieba sis intermediair wil zijn tus sen clubs en spelers. Het vijf jarenplan dat aan het be taalde voetbal een betere en vooral financieel hechtere basis moet geven, bleef za terdag in Utrecht buiten de emotionele sfeer. Wel bleek het voor de gemengde ver enigingen, die zowel een amateur- als een profafde ling hebben, moeilijk om de stap te doen die de betaalde sectie binnen hun club een eigen rechtspersoonlijkheid moet geven in de toekomst. Niettemin was er ook bij deze verenigingen bereidheid een functionele scheiding aan te brengen tussen de beide afde lingen. Teneinde de organisatie van de FBO gesloten te houden had het bestuur gevraagd de clubs in de komende vijf jaar niet uit te treden. Dat verlangen naar een verplicht lidmaatschap werd niet volledig gehonoreerd, maar er werd een redelijk alter natief gevonden. Verenigingen die niet langer binnen de FBO willen blijven, zullen wel voor deze periode van vijf jaar hun verplichtingen ten aanzien van de contributie nakomen. Het be stuur van de FBO wil op de vraag of een opzet als IF nastreeft juridisch wel haalbaar is, kan niet direct positief wor den beantwoord. De vergadering sprak over shirtreclame. Nadat het sectie- bestuur aanvankelijk tegen stander was geweest, is duide lijk geworden dat de bezwaren van de beta aid-voetballeiders van de KNVB niet helemaal zijn moest hq op een lastig stukje „roje paniek en de mechanie- weg voor de Taaiönberg echter ^ers konden niet bij ons komen lossen. De Prinsenbekenaar mej reservemateriaal". Een van de zwaarst getroffen ploegen was Raleigh. Ploeglei der Peter Post: „Wij verloren bij die valpartij zeven renners". Om daama te verzuchten: „De pech achtervolgt ons gewoon. Scnuy- ten heeft vocht in zijn knie ge kregen door een val in de Ronde van België, Van den Hoek heeft acht hechtingen in zijn elleboog en heeft ook last van zijn knie, eveneens door een val in de Ronde van België, Van der Leeuw heeft een achillespees blessure, Tabak een spieront- steking, Thurau heeft een zware bronchitis en dan krijg je ook dit no: bewaarheid Daarom zal de FBO het voorstel over te gaan tot het toestaan van shirtreclame naar voren brengen op de algemene vergadering van het betaalde voetbal op 13 mei. MÜNCHEN (ANP) - In Mün- chen heeft Tsjecho-Slowakije voor het eerst zijn werkelijke kracht in dit wereldkampioen schap moeten tonen. De 9000 toeschouwers in de uitverkochte Münchener ijshal hebben een voortreffelijke Tsjechische ploeg gezien, die bij vlagen de Zweden volledig overtroefde. De Tsjechen openden met mag nifieke combinaties de Zweedse verdediging, die tegen deze schitterende ploeg kwaliteit en vooral ervaring te kort kwam. In de eerste periode kwamen de Zweden, begonnen met een overwinning van 10-0 op Polen, al met 0-2 achter. Martinec en Eberman zorg den, na een doelpuntloos kwar tier voor de treffers. Met een tikkeltje harder spel weerstond Zweden de Tsjechen in de tweede periode, maar in het laatste deel braken Eberman en Novak het Zweedse verweer, 4-0. Sundquist en Lindström profiteerden er daarna van dat de Tsjechen de boog niet aldoor gespannen konden houden, maar Novak ontnam de Scandi- naviërs hun laatste illusies. In de tweede wedstrijd werd de sensatie - en de hoop van 5000 toeschouwers - geen wer kelijkheid. Finland kon tot de zesde minuut van de laatste pe riode de Sovjet-Unie bijbfenen, maar toen braken Sjalimpv (twee), Maltzev en Tsjadrin het verweer van de Finnen (8-4). Opvallend was dat de verdedi ging van de Sovjet-Unie, net als in de ontmoeting met de Ver enigde Staten weer wagenwijde openingen vertoonde. De Verenigde Staten bleek in zijn wedstrijd tegen Tsjecho- Slowakije wederom slechts een periode in staat tot gelijkwaar dig ijshockey. Evenals tegen de Sovjet-Unie was het zondag tegen de Tsjechen de eerste pe riode waarin de Amerikanen de 7000 toeschouwers verbaasden. Tegen de nerveus beginnende Tsjechen leidde de Verenigde Staten tot drie keer toe door treffers van Ross, Polich en top schutter Schneider. Pas nadat de tweede doelman Crha tegen het einde van de eerste speeltijd was vervangen door de ver trouwde Holecek, werd de Tsje chische verdediging rustiger. In de eerste drie minuten van de tweede periode nam de ploeg de finitief afstand van de uitge bluste tegenstander. In die fase zorgden Stastny (2) en Hlinka voor 6-3. In de laatste twintig minuten spaarden de Tsjechen zich en vergrootten de score slechts met twee doelpunten, niet in de laatste plaats door het uitmuntende werk van de Ame rikaanse doelman Warden. De Sovjet-Unie versloeg Polen zondagavond met 13-2. De stand: Sovjet-Unie 3 3 00 6 31-11, Tsjecho-Slowakije 2 2 0 0 4 10-5. Zweden 2 10 12 12-5, Finland 2 10 12 11-12, Ver enigde Staten 2 0 0 2 0 9-17. Po len 2 0 0 2 0 2-28. Cees Bal, die opgehouden was door de enorme chaos, en Henny Kuiper vervolgden de strijd, maar zij gaven naderhand op. Cees Bal: „Ik heb geen enkel ex cuus dat ik niet van voren zat. Ik reed gewoon slecht". Henny Kuiper, die dit seizoen nog erg weinig van zich heeft laten ho ren, verklaarde dat het parcours hem niet lag. Kuiper: „Hoewel ik dan nog geen sprekende uit slagen heb gemaakt, rijd ik niet slecht. Maar zo'n wedstrijd als vandaag ligt me niet Ik weet dat op die smalle kasseienweggetjes de beslissing valt, maar ik kan er eenvoudig niet bij zijn. Ze zeg gen dat je brutaler moet zijn. Maar dat wringen om naar vo ren te komen kan ik niet. Dat had ik vroeger bij de amateurs ook al bij het rijden in de waaier. Ik moet het echt hebben van het bergop gaan met een groepje. In de Waalse Pijl en Luik- Bastenaken-Luik kan dat en dan hoop ik erbij te zijn". (Van onze sportredactie) MEERBEKE - Gan-Mercier komt woensdag niet uit in de Be lgische klassieker Gent- Wevelgem. Ploegleider Louis Caput heeft daartoe besloten, omdat de organisatie zijn for matie geen vergoeding wil ge ven, terwijl alle andere ploegen wel betaald worden om deel te nemen. lijkerwijs zijn organisatie geslo ten houden teneinde werkelijk te kunnen optreden als verte genwoordiger van het gehele be taalde voetbal in Nederland. Inter Football, de organisatie van Coster, Keizer en De Vos, is nauwelijks een uitgebreid punt van bespreking geweest. De re solutie waarin ae FBO alle be moeienissen met IF afwijst, le verde de vergadering geen moei lijkheden op. Alleen Amster dams Dé Stoop stelde zich voor dat er situaties zouden kunnen ontstaan waarin een bureau als IF van waarde zou kunnen zijn. De FBO-vergadering besloot daarop te onderzoeken of er uit eigen kring niet een dergelijk bureau op poten zou kunnen worden gezet. De afwijzing was gebaseerd op onder meer de volgende overwegingen: IF zou een machtsblok kunnen zijn dat in wezen buiten het be taalde voetbal staat. IF komt over als een instelling die in de eerste plaats geld wi verdienen aan het betaalde voetbal, hetgeen tot uiting komt in de provisieregeling die direct gekoppeld is aan de salarissen Met IF gaat een stroom geld uit het betaalde voetbal. Door IF zou het produkt van het betaalde voetbal in zijn geheel duurder worden. Een antwoord De klassieke ronde van Overijssel voor junioren is ge wonnen door Ad Verstijlen (St. Willebrord) voor Peter Valen- tijn (Sprundel), Bart van Est (Dinteloord) en John Akker mans (Zevenbergen). Ook Rennier Stroosnijder (Moer dijk) klasseerde zich bij de prijswinnaars; hij werd veer tiende. Ad Verstijlen had aan de finish 39 seconden voor sprong op de achtervolgende groep. Willebord wil vooruit sloeg een grote slag voor de Juniorenclubtrofee. In de juniorenronde van Rossem werden Peter Valen- tijn (Sprundel) en Corné Kokke (St. Willebrord) ze vende en achtste. Guus Bie- rings (Uden) won voor Krijn St. Nicolaas ('s Gravendeel). Een dernywedstrijd tijdens de Nacht van het Hart leverde een fraaie zege op voor Martin Venix uit Zevenbergschen- hoek Hij had een royale voor sprong op de concurrentie. JOS WOUTERS uit Moer gestel heeft een koers in Some ren gewonnen Reinier Stroos nijder werd zestiende; Diet- vorst uit Bergen op Zoom be- Ad Verstijlen: overwinning. pi lak uit Lage Zwaluwe werd zestiende. o JOHN AKKERMANS uit Zevenbergen behaalde in Ros sem een vierde plaats Win naar werd Bierings uit Uden Peter Valentijn eindigde op de zevende plaats Comê Kokke werd achtste, Borremans der tiendeen de Bredanaar Verhe- yen werd vijftiende. WIM WESTDORP uit Ka pelle veroverde in het Belgi sche Meet een zevende plaats. Winnaar werd de Belg Van Til borg. PETER GÖDDE werd in het Belgische Malderen negende De Belg Klinckaerts greep de overwinning NICO VAN HEST klas seerde zich in Hmgene als achttiende De overwinning in deze 110 kilometer lange koers was voor de Belg Van Cael ho ven. PETER VAN DER KRUYS jboekte een zege in Esneux Vierde werd De Ruyter en de achtste plaats was voor Henk Botterhuis

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 11