IET KEIZER VAN INTER FOOTBALL: boycot van bewijs goede zaak" m Blunder kost Wiersma bijna twee punten Oio f-r aces azen op topper Forse winst van Zweden IERLAND Bal en Kneteman afgestapt 1 sport K Voorsprong van Dieks I De stand luidt; Dieks 7 pnt. Van der Sterren 6'/2, Bartels, taart en Egmond.5, Carlier, Ga- lesloot en Van Hulst 4 lh, Huzen sn Wakker 4, Greben en Renet 3 '/2Leer 3 en 1 afg., De Roode 3 dobbelaar 2'/i en 1 afg., Hout- tan 2Vj, De Groot 2, De Zwart Schorsing Rinus Israël UNIEBOEK TOP-TIEN FC Den Haag praat met Hans Bres ZATERDAG 5 APRIL 1975 vraagstelling is: Waar ben ik mee bezig? En waar is mijn col. lega mee bezig? De totale voetbalwereld moet de oorza ken zoeken om de basis van al die agressiviteit op te sporen" oordeelde Karei Janssen. (Van onze sportredactie) AMSTLIA EEN-In de voetbalwereld is „Inter Football" het gesprek van de dag. Kranten en weekbladen staan er vol over en woensdagavond besteedde NOS-sport een hele uitzen ding aan de 14 april aanstaande op te richten vennootschap van de ex-topvoetballer Piet Keizer, Cruijffs schoonvader Cor Coster en ex-sportjournalist De Vos. Toen voor het eerst wereldkundig werd dat „Inter Football" er zou komen was er alom lof. Sinds drie weken wordt er met schande over gesproken en kondigde de federatie van betaald- voetbalorganisaties (FBO) een boycot aan. Waarom? Omdat Jos Coler, de vroegere voorzitter bet aald voetbal van de KNVB en tegenwoordig bestuurslid.van de UEFA, gezegd heeft dat de voetballers die in zee gaan met Inter Football hun voetballeven lang gebonden zijn en al die tijd 10% van hun inkomsten aan Inter Football moeten afstaan. ,:>C veru staat End floe.i .i x 3 Keizer, De Vos en vooral Cos- ter werden de laatste weken uit gemaakt voor illegale zakken vullers over de ruggen van onze jjrme voetballers. Wat is daar jan waar? Wat is Inter Football Mgenlijk? Willen de drie Am- Rotterdam (anpi - Het aaktoernooi om het Neder- )an<L jeugdkampioenschap te Rotterdam is bijna beslist. Roy Dieks uit Oderkerk aan de Am- Stel beeft gistermiddag door een voortreffelijke zege op Carliér opnieuw een voorsprong geno men op concurrent Paul van der Sterren, die tegen Baart niet Verder kwam dan remise. Dieks lat een half punt voor en heeft ïdaag aan een remise vol- ;nde om zij n ti tel te prolonge ren. Bij gelijk eindigen beslissen imelijk de zogenaamde „weer- tandspunten" en wat dat be reft staat Dieks er veel beter >or dan Van der Sterren. De uitslagen van de achtste inde zijn: Dieks (Ouderkerk de Amstel) - Carlier [Jtrecht) 1-0, Baart (Oegst- ;t) - Van der Sterren (Venlo) I»—12Bartels (Beek bij Nijme gen) - Galesloot (Ede) V1-V2, ïreben (Heerenveen) - Van Hulst (Amsterdam) 0-1, Eg- mond (Son) - De Roode (IJmui Öen) 1-0, Wakker (Lobith) Houtman (Groningen) 1-0, Leer Botterdam) - Dobbelaer ÏOegstgeest) afg., De Groot (Den Haag) - Renet (Geleen) 0-1, De Zwart (Terneuzen) - Huzen (Hardenberg) 0-1 scheidsrechter voor 2 of 3 wedstrijden geschorst kan worden". JACK ARENTSEN lofte nog eens nakomt zal hij in de toekomst een zeer bijzonder doelpunt scoren. Een doelpunt maken uit een penalty op een manier die niet te evenaren 'tjkt. „Muhren is namelijk in staat een penalty achterwaarts te nemen. Hij zet dan zijn rech tervoet links van de baJ en be weegt zijn linkervoet krachtig cn zelfs met effect om zijn rechtervoet heen. Vorig jaar speelde hij tegen een artieste nelftal. Na de officiële speel tijd was er geen beslissing be zakt. Hij nam één van de vijf strafschoppen. De „artiesten" gingen met elf man in het doei staan. Mühren nam de straf schop op die speciale manier en de bal verdween boven in de kruising. Ook Jan van Beveren heeft tijdens trainingen van oranje als een kennis gemaakt met dit voetbalstaaltjc. „Als het een keer zo uit komt en we staan met 4-0 voor", belooft Gerrie zichzelf, „zal ik dit ook een keer doen in een competi tiewedstrijd. Nu kan ik die mooie dingen alleen maar ach ter mijn huis flikken of in zaalvoetbalwedstrijden. Dat is heerlijk werk. Zo mooi, je kunt alles doen, want zaalvoetbal is net straatvoetbal van vroe ger. ZEIST (ANP) - Rinus Is raël is een van de vier spelers uit de eredivisie, die na het paasweekeinde voor een •Iwedstrijd werd geschorst door de tuchtcommissie van de KNVB. Israël kreeg zijn schorsing wegens zijn derde 1 „boeking" in dit seizoen Voor een wedstrijd gestraft i werden tevens Van Maurik, Tomas en De Goede. De straflijst van deze week 1 ziet er als volgt uit; Haarlem: C. Pot, een wed strijd voorwaardelijk en f 100 'T boete. FC Utrecht; C. Hildebrand 150 boete, J van Maurik, een wedstrijd geschorst plus 150, een nog lopende voorwaarde lijke schorsing voor een wed strijd blijft gehandhaafd. SW J den Tuinder, een wed- 3 strijd geschorst plus 1 voor af waardeltjk plus f 100 Feyenoord: W. Rijsbergen. 250 boete FC Dordrecht: J. van Kuijk en F Struis, een wedstrijd ge- 5 schorst plus 125 Heracles. W Grebben, een wedstrijd geschorst plus 9 voorwaardelijk plus 125 Excelsior M Israël, een wed strijd geschorst plus 250. Wageningen B Tomas, een wedstrijd geschorst plus J voorwaardelijk plus 100 FC WV H Vercoulen, een S voorwaardelijk plus 125. Roda JC. G de Goede, een I wedstrijd geschorst plus f voorwaardelijk plus 200 Zes spelers, bij wie Suurbier (Ajax).Tabbernee (Excelsior) en Wentink (Haarlem) kregen een boeking Jan Peters (NEC) werd y Vrijgl"-p" kill sterdammers inderdaad alleen maar hun zakken vullen en een machtspositie veroveren. Of kunnen zij ook een positieve in breng voor Nederlands natio nale sport betekenen? Wie het kantoor van Inter Football betreedt, merkt direct dat de kritiek op de drie venno ten totaal geen uitwerking heeft. Ten eerste omdat het trio er al langer aan gewend is en ten tweede omdat zij er alle drie van overtuigd zijn dat zij tóch zullen slagen. Piet Keizer heeft deze zin al tot een lijfspreuk gemaakt: „De boycot bewijst dat we een ver schrikkelijke goede zaak heb ben". Maarten de Vos ziet kri tiek als uiting van jaloezie en vindt het een onnatuurlijke zaak. Hij zegt; „Op 14 april worden wij pas geboren. Coler en de FBO zitten op dit moment dus tegen een ongeboren kind aan te schoppen". Cor Coster, die woensdaga vond op de t.v. al zei dat hij de FBO-boycot belachelijk vond en dat bewees met de woorden: Klaas Molenaar is voorzitter van de FBO, hij is ook de grote man van AZ die straks met mij moet komen praten over een eventuele transfer van Johan Cruijff naar AZ", wist al van te voren dat er kritiek zou komen. Hetzelfde maak ik al jaren mee. Hel mooiste voorbeeld dateert uit de tijd dat Johan Cruij ff ver kering had met mijn dochter Dannv Op een goeie dag kwam er een mager kereltje bij mij thuis. Hij had een bleek smoeltje, had een broek aan die al jaren uit de mode was en was erg verlegen. Het was Johan Cruijff, de middenvoor van Ajax Ik vroeg aan Danny: „Wat moet je met dat joch? fk zag het niet zo zitten Al was mijn oud ste dochter ook al met zo'n scharmmkel aangekomen. Ik dacht, nou ja. Na een paar maanden kregen Johan en Danny trouwplannen en daarom vroeg ik aan Cruijff wat hij eigenlijk verdiende. Hij nam zijn contract mee. Ik schrok me een aap. Zo weinig verdiende hij Hij speelde notabene op de moeilijkste plaats, bij Ajax en het Nederlands elftal en werd in de kranten beschreven als een groot talent. Ik zei tegen hem: Het is ook geen wonder dat je programma's welke verb: geen strakke broek aan je kont houden met bovengenoemde hebt, want je verdient haast tiviteiten. niks. Ik besloot voor hem te gaan onderhandelen. Ik dacht dat ik er goed aan deed, en misschien wel een standbeeld op de Dam zou krijgen. Maar nee hoor, de mensen dreigden dat ze hand granaten in mijn huis zouden gooien". Cor Coster heeft al jaren zijn B.V. Sportpromotion. Hij behar tigt al lange tijd de belangen van de Nederlandse topvoetballers. Met Keizer en De Vos ging hij samenwerken omdat zij meer en andere ideeën met betrekking tot voetbal hadden. Dat resulteerde tenslotte in de oprichting van de vennootschap Inter Football die uniek in de voetbalwereld is. De Vos: „Geen van ons drieën had dit nodig. Piet Keizer kon nog tonnen ver dienen als voetbalier toen hij bij Ajax stopte. Hij kreeg aanbie dingen uit heel Europa. Cor ver diende aan zijn sportpromotions genoeg om van te leven. En bo vendien heeft hij ook nog zaken. En ik zelf had een best betaalde baan als sportjournalist bij Ac cent waar ik tot mijn 60ste op de meest prettige manier had kun nen blijven werken. Dus, het is ons niet om het geld begonnen. Wij willen alleen maar een posi tieve bijdrage leveren in de sport". Wat gaat Inter Football dan doen? 1 het behartigen van zakelijke belangen, het adviseren en bege leiden van A beoefenaren van sport in Ne derland en daarbuiten, B van trainers, managers en coaches die in enige tak van sport werkzaam zijn of gaan werken. 2 het in opdracht van vereni gingen en nationale bonden in Nederland en daarbuiten orga niseren van wedstrijden en toernooien en bemiddelen bij het aantrekken van spelers, trainers, coaches en managers. 3 het adviseren van bedoelde verenigingen en bonden als mede van bedrijven die op het gebied van reclame, publiciteit en dergelijke zakelijke belangen hebben bij de sport. 4 het uitgeven van en meewer ken aan periodieken, boeken of het produceren van en meewer ken aan films, radio- en t.v - verband ac- Piet Keizer: „Boycot van FBO bewijst dat we een goede zn hebben De FBO verwijt Inter Football niettemin dat de belangen van de clubs niet gediend worden. Cor Coster: „Dat is niet waar. Neem Van Hanegem. Dat is toch een lastpost. In de tijd dat hij met Feyenoord onderhandelde over een contract speelde hij slecht. Ik heb zijn zaak waarge nomen en er viel een hele last van Willem af. Hij werd tevre den gesteld en speelde zijn beste seizoenen. Door mijn bemidde ling kreeg Willem een 3-jarig contract. Nu heeft hij geroepen dat hij wil stoppen. Op dat mo ment zeggen wij tegen Willem: „Jongen dat kun je niet doën. Je hebt een verplichting aange gaan, dan zul je die ook moeten nakomen. Dat is in het belang weer van Feyenoord. De Vos: „Wij hebben mer kwaardige bindingen met spe lers. Willem riep na zijn laatste gele kaart: „Ik speel niet meer voor het Nederlands elftal. Ik heb van de week met Willem een heel lang gesprek gehad. Gevolg daarvan is dat hij Henk Burgwal als bemiddelingsfiguur heeft geaccepteerd. Verder is er met Willem gepraat over zijn plaats in het Nederlands elftal. Hier dienen wij weer het belang van de KNVB". Inter Football wordt ook ver weten dat voor de spelers hëC onderste uit de kan wordt ge haald, ook al omdat ze 10% van hun verdiensten moeten af staan. De Vos: „Dat wordt ons inderdaad verweten, maar dat is niet waar. Stel dat 9 spelers van FC Amsterdam bij ons komen en wij halen voor hen bij Stoop inderdaad het onderste uit de kan. Wat is dan het gevolg? Over twee jaar bestaat FC Amster dam niet meer. Dat weten wij en dus doen wij zoiets niet. Onze belangen lopen gewoon parallel. Dat wij de spe lers die bij ons komen, contrac ten laten tekenen is helemaal AMSTERDAM (ANP) - Na de donderdag gehouden rustdag begonnen de spelers gisteren met nieuwe energie aan de zevende ronde van het persoonlijke damkampioen schap van Nederland. Blijk baar heeft de gedwongen on derbreking aan enkelen geen goed gedaan, want hier en daar werd er knap geblun derd. Bijna had deze ronde een sensationeel verloop ge kregen in de vorm van een nederlaag van Wiersma. De titelhouder had al rond de dertigste zet een vrijwel ge wonnen positie tegen Van der Sluis, die het sterke flankspel van zijn tegen stander niet kon weerleggen. In deze fase nam Wiersma een combinatie naar dam en hel pleit leek spoedig beslecht te worden. Met de bedoeling de po sitie snel te beslissen, wilde de Friese crack een twee-om- twee-ruil nemen maar overzag daarbij, dal hij na hel geven van een schijf met zijn dam moest slaan. Van der Sluis kreeg toen de gplegenheid om de vijande lijke dam af te nemen en het overblijvende vijf-om-vijf- eindspel te gaan winnen. Van deze onverwachte blunder heeft de Amsterdammer echter niet kunnen profiteren. Na enige uren moest hij in een vier-om- twee-eindspel remise toestaan na de winstvariant te hebben gemist. Al had Wiersma dan een punt verder kunnen uitlopen, veel schade van de remise ondervond hij niet, want Jan de Ruiter bleef op zes punten achterstand door een remise tegen Bergsma Deze speelde weer een zeer sterke partij waaraan De Ruiter de handen vol had. Het voordeel van Bergsma in het eindspel bleek na vele pogingen niet ge noeg om te winnen. Niet minder dan vijf spelers deden nu de derde plaats Drost kwam weer bij door een gedeci deerde zege op Goudt. die mets had in te brengen Ook Clerc kon aansluiten In het late midden spel kreeg hij goed val op de po sitie van Germain en het grote terreinvoordeel dat hij kon be reiken, resulteerde tenslotte in een gewonnen eindspei Schota nus had met De Ruiter de tweede plaats kunnen delen als hij in zijn eindspel ntet had geblun derd waardoor Hermeiink een niet meer verwachte remise kon laten aantekenen. Varkevisseris aan het terugkomen. Gisteren versloeg hij De Jong in een uit stekende partij. Bij de junioren heeft Jannus van der Wal weer een voor sprong van drie punten. Zelf won hij, terwijl Schippers niet verder kwam dan remise. Op merkelijk is hier het falen van titelhouder Hofstee. De uitslagen van de partijen, in Amsterdam gespeeld, voor het persoonlijk damkampioen schap van Nederland zijn: Senioren, zevende ronde: Van der Sluis - Wiersma 1-1, Herme iink - Schotanus 1-1Clerc - Ge rmain 2-0, Goudt - Drost 0-2, Varkevisser - De Jong 2-0. De stand luidt: 1. Wiersma 12 pnt, 2. De Ruiter 9 pnt, 3. Be rgsma, Clerc, Drost, Goudt en Schotanus allen 8 pnt, 8. Varve- visser 7 pnt, 9 Hermeiink 6 pnt, 10. v d Sluis 5 pnt. Junioren zevende ronde: Van Aalten - Hofstee 2-0, Schippers B van Harten 1-1, Voorspuy - Van de Borst 2-0, Van de Wal - Boulonois 2-0, Sinnema Brouwers 0-2. De stand luidt: 1. Van de Wal 13 pnt, 2 Schippers 10 pnt, 3. Van Leeuwen en Brouwers be iden 9 pnt. niet abnormaal. Er zijn zoveel beunhazen in de voetballerij. Daar wordt nooit tegen op ge treden. De Van de Gevels, de Bijls, de Verstappens, de Kovac- sen en noem ze maar op. Als een speler bij ons getekend heeft, hebben wij een onderhande lingspositie. Dan kunnen wij de clubs waarmee we praten laten zien dat we inderdaad namens de betreffende spelers spreken. Er is nog een reden dat we spe lers aan ons binden. Jan Ceuie- mans van Lierse bijvoorbeeld is een enorm talent van 17 jaar. Die jongen komt bij ons omdat Anderlecht, Standard Luik en Feyenoord hem willen contrac teren. Wij praten met hem en tijdens het gesprek blijkt dat hij zichzelf eigenlijk nog niet rijp voor een topclub acht. Daarom gaan wij met Lierse praten over een nieuw contract dat zodanig is opgesteld dat hij over drie jaar nog naar een topclub kan. Die jongen is aan ons gebonden. Wij vangen 10%. Door het contract zijn we daar zeker van. Hebben we geen contract, komt straks een ander die het voor 5% doet en hebben wij onze moeite voor niets gedaan". Inter Football streeft ook niet naar een machtspositie. Coster: „Dat zou ook niet goed zijn en dat willen wij ook niet. Wij wil len alleen de spelers of de clubs helpen die ons daarom komen vragen. We bemiddelen. Net als Kissinger in het Midden- Oosten. En moet ons dat verbo den worden? Niemand is ver plicht. Wie iemand anders als bemiddelaar heeft moet het zelf weten. Wij zullen anderen geen spelers aftroggelen". De boycot doet het trio Keizer, De Vos, Coster niets. De Vos: Er is al sinds de mid deleeuwen geboycot en het is al die mensen goed gegaan. Op 14 april zijn we officieel en gaan we rustig aan het werk. Wij zijn er van over tuigd dat Inter Football een grote zaak gaat worden. Laat de FBO maar praten. De clubs, de KNVB, de UEFA en de FIFA hebben al die jaren dat ze bestaan door luiheid verzuimd een instantie als onze Inter Football in het le ven te roepen. Nu wij in dat gat zijn gesprongen en het professioneel aanpakken zijn ze boos geworden. Vooral de FBO, dat met een vijf-jarenplan bezig is. Dat dreigt te gaan mislukken en het is te verwachten dat Klaas Molenaar binnenkort zal aftreden als voorzitter. Dan ligt het vijf-jarenplan van de FBO op zijn achterste. Joop van der Klink (de man die woensdagavond op de t.v. tegen Coster ageerde) weet dat. Daarom vroeg hij in ja nuari al of hij bij ons kon komen werken". LEO VAN DER RUIT (Van onze sportverslaggever) met beenbreuken per helikop- ter naar een ziekenhuis werd TILBURG - De stichting verV0erd. Dodds was al voor OLOF-wegraees aast voor de Tilburggecontrakteerd en met achtste editie van de interna- hem ontbreekt niet alleen een tionale motorraces te Til- ex-wereldkampioen maar ook burg,die voor zondag 13 april op de agenda staan, op een ab solute topper. Coordinator Luc Dahlhaus liet aan het slot van de gisteren gehouden persconferentie weten, dat een vertegenwoordiger van de Til- burgse organisatoren komend weekeinde naar het Italiaanse Itnola reist om te proberen johnnie Ceccoto aan de haak te slaan. Geen mens weet of deze vermetele poging succes zal hebben. Dahlhaus noemde zijn opmerking vrijblijvend" en dat getuigt niet van zelfverze- kerhied. Maar zou men er in' slagen Ceccoto naar Tilburg te halen, dan brengen de eerste internationale motorraces van dit seizoen in Nederland een trekpleister van de eerste orde. De pas 19-jarige Venezolaan liet een maand gelederi ieder een versteld staan door tijdens de 200-mijlsrace te Daytona Beach ondanks een ongunstige startpositie in de laatste groep na een serie grandioze duels op te rukken naar de derde plaats, waarbij hij alle Europese top- rijders achter zich hield. Afge lopen zondag maakte Ceccoto zijn faam tijdens de Grand Prix van Frankrijk meer dan waar. Hij greep zowel in de 250 CC als 350 cc-klasse de eerste plaats en veegde opnieuw de baan aan met het Italiaanse race-idool Giacomo Agostini! Het contracteren van Cecco- teo zou bovendien de eerste in ternationale 750 cc-race in Nederland meer glans geven. Want het deelnemersveld voor deze primeur omvat geen abso lute toprijders. De groep voormalige studenten, die de OLOF-wegraces op touw zet ten, hadden de pech dat John Dodds afgelopen zondag in Le Cas(ellet bij de start van de 350 cc-race ten val kwam en de meest constante Europese coureur van vorig seizoen in de „superklasse". De momenteel in West-duitsland wonende Australiër legde toen beslag op de FIM-cup, het officieuze Eu ropese kampioenschap. Door het wegvallen van Dodds -de orginanisatoren hadden overigens nog niet de hoop laten varen dat diens verwondingen van minder ernstige aard zouden zijn- vormt het fabrieksteam van Kawasaki wel de grootste be- zienswaardgheid bij de „super-bikes". DDoor de goede relaties, die de stichting olof-wegraces onderhoudt met Mick Grant, komt de Engels man in gezelschap van zijn landgenoot Berry Ditchburn en mogelijk ook de Amerikaan Jim Evans naar Tilburg. An dere grote namen in de zwaar ste klassen zijn de Australiër Jack Findlay en de Brit Chas Mortimer. De kansen van de Nederlandse sterren Ankone, Hartog, van Duimen en Bron dienen in dit gezelschap be slist niet laag te worden aan geslagen. Naast de 750cc-races staan in Tilburg internationale wed strijden voor alle solo-klassen op het programma. In de twee lichte Klassen suizen zelfs de beide wereldkampioenen met hun ranke machines langs het strandbad van de Beekse Be rgen: de Brabander Henk van Kessel (50CC) en de Zweed Kent Andersson (125 cc)Ook de andere klassen zijn redelijk sterk bezet, waarbij de nadruk wat de buitenlanders betreft, op de Engelse coureurs ligt. De Britten voelen zich ook uitste kend thuis op het bochtige Til - burgse parcours en namen in het verleden steeds het meren deel van de overwinningen voor hun rekening. ZOETEMELK DERDE IN CATALAANSE WEEK (Van onze sportredactie) MALGRAT DE MAR - Eddy Merckx, die woensdag na de derde etappe de leider strui van zijn ploegmakker Jos Bruyere over nam, is gis teren winnaar geworden van de Catalaanse week. De vijfde en laatste etappe, bij regen en sneeuwbuien gere den, leverde een zege op voor de Spanjaard Domingo Pe- rurena. De Spanjaard ver sloeg na 5 uur 10 minuten en 37 seconden de bewaker van de leiderstrui van Merckx Jos Huysmans in een sprint van twee. Het tweetal had een voor sprong van meer dan twee minu ten op het volledig uitgedunde peloton, waarvan Merckx zelf de sprint won. Joop Zoetemelk eindigde in de laatste etappe op de twaalfde plaats in dezelfde tijd als Merckx. De andere Ne derlanders in de Catalaanse week, Cees Bal en Gerrie Kne teman gaven op. In het eindklassement van de Catalaanse week bezette Joop Zoetemelk de derde plaats met precies een minuut achterstand op winnaar Eddy Merckx. Tweede werd de Spanjaard Luis Ocana, die slechts negentien se conden op Merckx verspeelde. Fedor den Hertog is in de ronde van België tot de conclu sie gekomen dat zijn voornemen om dit seizoen deel te nemen aan de drie grote Europese ronden (Italië, Spanje en Frankrijk) wel eens wat al te ambitieus zou kunnen zijn. Frisol-ploegleider Piet Liebregts heeft nu het plan geopperd om een van de drie te laten vallen. Hoogstwaarschijn lijk wordt dat - als Frisol- direeteur Nico de Vries akkoord gaat - de ronde van Italië. Vol gens Liebregts verdient deel name aan de Vuel ta de voorkeur boven het vertrek in de Giro in verband met de voorbereiding van het rijden in de Tour de France. Piet van Katwijk eindigde gisteren in de profronde van het Belgische Outer als achtste. De Vlaamse neo-prof Mare Renier zegevierde. Hij had voor de 153 kilometers een tijd nodig van drie uur en 38 minuten. Bas Hordijk bezette de elfde plaats, Jan Breur de 26ste en Klaas Pie- ter Sterk de 27 ste. MÜNCIIEN (SID) - Zweden heeft gisteren op de tweede dag van het toernooi om het wereld kampioenschap ijshockey in de a-groep te Münrhen met 10-0 gewonnen van Polen. De perio destanden waren: 7-0, 0-0 en 3-0. Zweden heeft in zijn ope ningswedstrijd tegen Polen slechts een periode van flitsend combinatiespel nodig gehad om een royale overwinning te beha len. In die eenzijdige periode sloeg het „drie kronen-team" liefst zeven keer toe (Labraten (2), Soederström, Lindström. Lundström, Vikström en Ahl- berg) waardoor de resterende speeltijd overbodig werd. Polen, dat in zijn openings wedstrijd donderdag tegen de Tsjechen een alleszins drage lijke nederlaag van 0-5 leed, werd volledig gedeklasseerd Slechts doelman Tkacz kon on der de grote druk die de Zweden op zijn goal uitoefenden, groeten naar een grote vorm. In de tweede speeltijd hield hij de Zweden van treffers af, in de laatste twintig, minuten gingen er nog drie doelpunten van Lindh, Lindström en Jax in. Voor de rest kwam Polen tot een catastrofaal slechte presta tie en leek de ploeg zich nu al te sparen voor het „overlevings- duel" tegen de Verenigde Sta ten. Zweden kreeg met de zege van 10-0 zijn wraak voor vorig jaar Toen was het land met 4-1 desterkere van Polen, dat echter de zege kreeg toegewezen nadat Ulf Nielson was beschuldigd van dopinggebruik. (ADVERTENTIE) De tien meest gekochte boeken in maart 1975 1 Bob Tadema Sporry Het we reldrijk der farao's 17,50 (Fibula-Van Dishoeek) 2 Wiiiem van Hanegem, voetbal lessen in techniek, taktiek en kromme ballen 3,95 (De Gooise Uitgeverij) 3. Cornelius Flvan Een brug te ver 39,50 (Van Holkema Wa- randort) 4 Daaeliiks leven in Bijbeltiid 45,- (National Geographic Society/De Haan) 5. Jaap ter Haar Geschiedenis van de lage landen f 42,50 per deel (Fibula-Van Dishoeek) 6 Jean Dulieu/Leen Valkenier Paulus de Boskabouter TV- album 3,95 (De Gooise Uitge verij) 7 Rien Poortvliet Hij was een van ons -95,- (Van Holkema Warendorf) 8 Anthony van Kampen Mary 8ryant Trilogie 24,90 (Van Holkema Warendorf) 9 Karl Marx Het Kapitaal f 24,- (De Haan) 10 Hylke Speerstra De laatste echte schippers 37,50 (De Boer). verkrijgbaar In elke boekhandel (Van onze correspondent). DEN HAAG - Het bestuur van de fc Den Haag heeft ge reageerd op de brief, die mid denvelder Hans Bres deze week schreef naar aanleiding van de disciplinaire straf, die hem door trainer Boskov en manager Hartmann werd opgelegd. Bres werd door de technische leiding van de Haagse vereni ging wegens zijn gedrag tijdens de wedstrijd tegen MVV uit de A-seleetie gestoten. Op aanra den van de VVCS zette Bres zijn bezwaren tegen deze maatrege len in een brief uiteen. Gisteren heeft Bres al een gesprek gehad met het bestuurslid Eversteijn, die toezegde te zullen bemidde len met Boskov en Hartmann. Vandaag traint Bres weer met de A-selectie mee, al heeft hij daarin zijn plaats nog niet te ruggekregen. Hij'zal echter als rekerve mee worden genomen naar FC Utrecht. Maandag zal de Haagse voet baller een gesprek hebben met managet Hartmann, waarbij de heer Eversteijn als bemiddelaar zal optreden. VOETBAL; De eerste divisie club Veendam heefl de35-jarige Joop Oldejans een tweejarig contract aangeboden als eerste trainer Oldejans, die al was aangetrokken als trainer van het C-elflal wordt de opvolger van de door Volendam gecontrac teerde Arie Stehouwer. BASKETBAL Het Neder landse meisjesteam heeft in een wedstrijd voor een internatio naal junioren-basketbaltoer-- nooi in Ambotse gewonnen van België De Nederlandse ploeg, die met de rust leidde met 31-29, zegevierden met 57-52

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 25