Paasdagen in Zeeland rustig A. M. de Jong- huis geopend De Stem/De Vrije Zeeuw Vake brug- «nel 1 Paaseieren zoeken in Sluiskil Dansen in Den Dullaert VOOR ARB] Fiehuiqua zaalvoetbal kampioen 1 stad streek 2 1ii Bedrijfsvolley Terneuzen: drie teams aan leiding Kettingbotsing bij Biervliet Terneuzen Sluiskil Zuiddorpe Zaamslag 's-Heerenhoek AMERIKAAN TEN ONRECHTE DE CEL IN Sluiskil WILT U OVER 'N TIJDJE TUSSEN UW EIGEN PLANTEN IN DE TUIN ZITTEN?? 0=0 D 0 GT1 1 c"^Q (TT} In «••land Expositie over Stoomvaart Maatschappij Zeeland pöfranchement IJzendijke St.- Jansteen Kloosterzande Axel Bisschop Ernst droeg mis op in Sluiskil Buiig (Van een on?er verslaggevers) GOES/HULST/SLUIS/MIDDELBURG De paasdagen hebben over het algemeen genomen in Zeeland niet die drukte te zien gegeven als vorig jaar het geval was. Als de voornaamste oorzaken daarvoor kunnen worden aangewe zen het feit dat Pasen dit jaar „vroeg viel" en de byna winters aandoende weersomstandigheden op zaterdag en eerste paasdag. Aanzienlijk drukker op de wegen en in de toeristencentra was het op tweede paasdag toen de sneeuwbuien plaats maakten voor een wat zonni ger klimaat. Ernstige verkeers opstoppingen hebben zich dan ook nergens voorgedaan. Al' leen in de middaguren van (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de tweede klasse van het be- drijfsvolleybaltoernooi in Ter- neuzen heeft zich na de wed strijden van de afgelopen week aan de kop van de rang lijst een bijzonder spannende situatie ontwikkeld. Door de Nederlaag van PZEM 1 tegen Belasting en de overwinning van Dees Sport 2 op Rijkswaterstaat, staan nu drie teams - Belasting, PZEM 2 en Dees Sport 2 - met elk 18 punten aan de leiding. Philips 2, dat tegen Hoop niet verder kwam dan een 2-2 gelijk spel, ls nu vierde met 16 punten. Philips 1 hield Promenade 2 op de laatste plaats met 21. In de eerste klasse is, ais besloten wordt tot een ver sterkte degradatie, het lot van PTT beslist door de 0-3 neder laag tegen Marechaussee. Ge meerde 1 won met 3-0 van Braven fx>er Scheers. In de derde klasse liep kop loper DOW 2 tegen een reg- lementrdre 3-0 nederlaag op doordat het voor de wedstrijd tegen PZEM 2 niet het mini maal vereiste aantal sipelers op de sporthalvloer kon brengen. De voorsprong op PSV 2 bleef 4 punten, doordat dit team friet 1-3 van PSV 3 verloor. Het programma voor van daag (1 april) is: Derde klas se: Gemeente 2-Rabo, PSV 2- PZEM 2. Amri-PSV 3, Ter Schorre-DOW 2, Gemeente 2- PSV 3, PSV 2-DOW 2, Excel- «lor-Ter Schorre, Amro-PZEM 2. (Van een onzer verslaggevers) HOEK Bij een kleine kettingbotsing op de provinci ale weg Biervliet Hoek raak te de auto van de heer 3. M. uit Antwerpen zwaar bescha digd toen de bestuurder na tijdig gestopt te hebben door een achteropkomende wagen bestuurd door de heer L. S. uit Zandvliet (B.) werd aan gereden- M. stopte omdat de voor hem rijdende auto van L. van L. uit Terneuzen moest afrem men. M. had dit tijdig in de gaten maar S. niet. Bij de botsing die hierdoor ontstond de auto van M. werd hier bij ook nog tegen die van Van L. gedrukt ontstond zware materiële schade maar per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Zaalvoetbal Met nog twee wedstrijden te spelen en een voorsprong van drie punten op naaste concurrent Terneuzen Veteranen heeft Van der Poe! zijn kandidatuur voor het kampioenschap deze week we! zo goed als veilig gesteld. Ter neuzen Veteranen verloor van de koplopers. Hengelsport De henge laarsvereniging ONI opende het seizoen 1975 met een zee- hengelwadstrijd voor de leden, die werd gehouden in de Wes- terschelde nabii de waterto ren. Ondanks het gure weer wa ren niet minder dan 119 leden opgekomen. Ook de vangsten waren buitengewton groot. Na afloop van de wedstrijd wer den in clublokaal La Blle Vuc door voorzitter C. van de Broek de prijzen uitgereikt. De uitslag was ab volgt' T. Strijdonck, Sluiskil 334 C. Jansen, Othene 225 p., de Caluwé Sluiskil 220 p., 4. G. Mangnus, Terneuen 191 p, 5. H. de Haan, Terneu zen 207 p., 6. D Tholens, Ter neuzen 91 p., 7. mevrouw Fe- «leman, Sluiskil 185 p., 8. J. Rombout. Hulst. 173 p., 9. I. Vergouwen, Terneuzen 159 p., 10. P Verberkmoes, Terneu zen 141 p. 1. J V-, 2. 3. A 4. tweede paasdag toen de mees te dagjesmensen Midden-Zee land weer verlieten ontstond op de rijksweg tussen Kapelle en Kruiningen enige filevor ming. Ook de meeste hotels, restaurants en pensions meld den een paas bezoek dat dit jaar niet tot de uitschieters gerekend kan worden. Bijna overal lag het accent op de tweede paasdag. Vooral Middelburg, Vlissingen, Vee re en in Zeeuwsah-Vlaanderen, Hulst, Sluis en Axel, hadden over gebrek aan belangstelling niet te klagen. In Hulst, waar de meeste winkels op eerste paasdag gesloten waren, was het zelfs drukker dan op een normale zondag. Ook in Sluis vormden zich meermalen auto files, ondanks de aanwezigheid van de nieuwe rondweg. Het aantal overnachtingen in Sluis bleef echter een stuk beneden dat van Pasen 1974 In. Veere waren de meeste hotels volge boekt. Daarnaast slaagde de plaatselijke VW erin nog heel wat overnachtingen bij particuliere adressen te plaat sen. Onder de buitenlanders, die dit jaar met Pasen een frisse neus in Zeeland kwamen ha len bevonden zich veel Duit sers, Belgen en Fransen. V.V. Slui'til Voor de le den en donateurs van de voet balclub Sluiskil is een kaar- tinz gehouden waaraan 37 per sonen deelnamen. De uitslag van deze wedstrijd, die gehou den werd in de kantine van de voetbalclub, was als volgt: 1- B. Cortvriend, 2. H. Snoeck, 3. C. van Damme, 4. R. Gre- goire, 5. J. van Avermaete, 6 H. Kios. 7. mevrouw Grecoire, 8. R. Breepoel, 9. J. Schelfout, 10. G. Albicher. Kaarting Aan de kaarting in café Dallinga van de kaart club Nooitgedacht, namen 122 kaarters deel. De uitslag van deze wedstrijd, waarbij de eerste 8 een grote varkensham mee naar huis konden nemen, was als volgt: 1- R. van Waes, 2. J. van Leuven, 3. mevrouw Popoe, 4. mevrouw De Maayer, 5. A. Dieleman. 6. J. van Biezen. 7 Th. Verschuren. 8. B. Wieles, 9. L. van Leuven, 10. C. van Doorn. Feestcomité Het ouderco mité van de St.-Antonius- school heeft in samenwerking met het schoolbestuur en de leerkrachten een feestcomité gevormd. Het comité is in le ven groepen om de feestelijk heden rond het afscheid van meiuffrouw Giellet voor te be reiden. Juffrouw Gieileit zal we gens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd in iu- ni de St.-Antoniussehool verla ten. waaraan zij 45 iaar ver bonden is- Dat zi( haar beste krachten aan de Sluiskilse jeugd heeft gereven is iets wat in de plaatselijke gemeen schap niet onopgemerkt is ge bleven. Iets van die dank zal zeker bü haar afscheid naar voren worden gebracht. Schieting In café Cen traal werd een schieting ge houden op de liggende wip- Er namen 50 schutters deel en de uitslag is als volgt: Hoogvogel J. Bracke, Axel, 2e hoogvogel: M. van Boven Axel, le zijvogel: idem, 2e zij vogel: A. Puylaert, Zuiddor pe, grootste aantal kleine vo gels M. Baayens, Zuiddorpe (3 stuks). Kaarting In café Het Wa pen van Zeeland werd een kaartwedstrijd gehouden tus sen verenigingen uit Terneu zen, Sluiskil en Zaamslag. Sluiskil won met 28 p., twee de werd Terneuzen met 26. Zaamslag eindigde als derde met 25 punten. De individuele uitslag van deze kaarting. waaraan door 62 personen werd deelgeno men, is als volgt: 1. J. Ver- meersch. Sluiskil 60 p., 2. J. Buijze, Zaamslag 60 p., 3. J. van Doorn. Zaamslag 58 p-, 4. A. de Groene, Sluiskil 57 p., 5. mevrouw Jansen-van Roosen daal, Sluiskil 54 p., 6. J. Boer, Terneuzen 51 p., 7. C. van Muren, Sluiskil 50 p., 8. C. van Doorn, Zaamslag 50 p., 9. J. Jansen van Roosendaal, Slnmkii 4° n 10. Lr van Hijf- te. Sluiskil 48 p. SLUISKIL De Stichting voor Sociaal-eultureel Werk hield zatermorgen een paasei- erzoekwedstrijd in en om het Gildehuis in Sluiskil. Omdat ook de scoutinggroep tegelij kertijd - 10.00 uur - een eier- zoekwedstrijd voor zijn leden had gepland, werd besloten beide zoekpartijen te combine ren. Om 10.00 ging dan ook een flink gezelschap jeugid van start om de 200 verstopte eie ren terug te vinden. Van die 200 werden er in totaal 190 gevonden, zodat de jeugd tij dens de paasdagen nog een paar uur Kon zoek brengen met het opsporen van de res terende 10. Die telden dan wel niet mee voor de wedstrijd die aan de zoekactie was verbon den. De uitstag van die wed strijd voor lageresohooljeugd, waaraan 120 kinderen deelna men, was als volgt. 1 Nicole van de Voed, 2. Peter de Vos en 3. Jan van Bendem. Voor peuters en kleuters werd een aparte wedstrijd ge- nouden. waaraan 50 kleintjes deelnamen. Samen met hun ouoers slaagden zij erin alle eieren terug te vinden- Na af loop van het zoeken werd de deelnemertjes een traktatie gegeven m de vorm van eho coladeëieren. Patrijzen Via een extra editie van Patrijzen Flitsen het clubblad van de voetbal vereniging de Patrijzen te 's- Heerenhoek, brengt het be stuur van de vereniging haar leden op de hoogte van een spoedoverleg dat heeft plaats gevonden inzake de bouw van een sporthal te 's-Heerenhoek. Gelet op de verregaande con sequenties, welke de bouw van de sporthal heeft voor de voetbalvereniging, de bestaan de kleedlokalen, kantine, dou ches enz., worden nl. geïnte greerd in de sporthal, heeft het bestuur doen besluiten alle leden hierin een stem te ge ven. Het roept alle leden op om vanavond tussen acht en negen uur goed- of afkeuring te laten horen, middels het uitbrengen van hun stem in het clublokaal, zodat men don derdagavond, wanneer de sporthallencommissie Zeeland definitieve beslissingen gaat nemen, met een gedegen ad vies van de zijde van de voet balvereniging ter tafel kan ko men. N1EUW-VOSSEMEER Met de onthulling van het naambord heeft de heer Mels de Jong zaterdagmiddag in het Westbrabantse Nieuw-Vosse- meer het aan zijn vader opge dragen A. M. de Jong-huis of ficieel geopend. De plechtigheid werd bijge woond door een groot aantal genodigden onder wie de we duwe van de in de tweede wereldoorlog omgekomen schrijver, mevrouw De Jong- Defresne uit Amsterdam, en de dochter, mevrouw G. Tho massen-De Jong uit Doom, en Jan Lighthart uit Steenbergen, de jongen die de hoofdrol heeft gespeeld in de vorig jaar uitgezonden tv-serie Merijntje Gijzens jeugd. In het A. M. de Jong-huis zijn ondergebracht een mu seum met allerlei herinnerin gen aan A M. de Jong. de plaatselijke bibliotheek met onder andere het volledige oeuvre van de schrijver, een ruimte voor wisselende kunst- exposdties, een Brabantse stijlkamer en een zogenaamde schrijverswoning op de eerste etage, waar auteurs gedurende een bepaalde periode kunnen werken aan hun manuscript (Van onze correspondent) KRABBENDIJKE Aan het Mobiel-station te Rilland werd door een Amerikaan zondagmiddag betaald met een honderd dollarbiljet. De pomp bediende vertrouwde het geld niet. Hij alarmeerde de politie, die een vervolging inzette. Bij de grensovergang te Putte wist men de Amerikaan staan de te houden. Hij werd In hechtenis genomen, om een onaerzoek in te stellen. Daar bij bleek dat de Amerikaan met een geldig biljet betaald had. Na verontschuldigingen kon hij na enkele uren zijn reis naar België voortzetten. Kaarting Vrijdag 4 april wordt in café Atlanta eei kaartwedstrijd gehouden om vleesprijzen. Begonnen word om 20.00 uur. Er kan vanal 19.00 worden ingeschreven. Reünie De leiding van de vroegere jongerensoos High way houdt zaterdag 5 april in het Gildehuis een grootse reü nie. Op deze reünie, die om 20.00 uur begint, zijn alle oud- soosleden welkom. Op het feestprogramma staan o.m films, dansen, spelletjes en een gezellig samenzijn. (Van een onzer verslaggevers) HULST In het gemeen schapscentrum Den Dullaert was het zondagmiddag en - avond een drukte van belang. Ongeveer 600 dansliefhebbers zo tussen de 16 en 20 jaar. waren er naar toe gekomen om er te voetballen, te kijken naar de verrichtingen van de Êrofessionele danser Paul toorne met zijn assistente, en bovenal om zelf te dansen. Dat dansen gebeurde 's mid dags in wedstrijdverband. Zo'n 250 eerstejaars leerlingen van de dansschool Bilderbeek, afkomstig uit Terneuzen, Hulst en omgeving, streden te gen evenzovele eerstejaars leerlingen van een dansschool uit Nijmegen, die geleid wordt door een zoon van de Terneu- zense Bilderbeek. Een niet op zet ondeskundig gehouden ju ry oordeelde, dat de Nijmege- naren het er het beste van af wisten te brengen. Ze kregen In totaal 112 punten, de Zeeuwseh-Vlamingen 103. Met Pinksteren krijgen deze kaat sten echter de kans zich te revancheren. Een na de danswedstrijd ge houden voetbalwedstrijd in de sporthal, werd gewonnen dooi de pupillen uit Zeeuwsch- Vlaanderen- 's Avonds werden de teugels wat gevierd tijdens een diseo-show. De uit Gent afkomstige Paul Doorne dwong daarbij „aller bewon dering" af. Zaterdag worden In het Zuidlandtheater in Terneuzen examens van de Nederlandse Bond van Dansleraren afgeno men. Eerst komen scholieren aan de beurt, dan de wat ou dere leerlingen en daarna een tiental echtparen. Breng dan als Stern-abonnee een nieuwe abonnee aan want dan ontvangt u als attentie een echte o conifeer o rozenstruik (naar keuze) o heester "4IJ Vj T? k J zI1 BSFGEN OP ZOOM Roxy, 20.00 uur: Keetje Tip pel 18 j. Luxor, 20.00 uur: Amarcord. Het Markiezenhof, Steen- beiftsestr. 6, expositie van Russische iconen (t.m. 19 mei). Geopend dag. van 10.00- 17.00 uur, zon- en feestdagen 12.00-17.00 uur. GOES Grand, 20.00 uur: Keetie Tippel 18 j. Museum voor N. en Z.-Be- veland, <di. t.m. zat. 10.00- 12.00 uur en van 13.30-17.00 uur) „Actuele archeologie" (tot 12 april). HULST Bioscoopgebouw. 20.00 uur: Rooie Sien 14 j. Stadhuis, Burgerzaal, expo sitie werk Nederlandse leer lingen Academie voor Schone Kunsten te Sint-Niklaas (t.m, 10 april). Geopend ma. tot zat. 8.30-12.00 en 13.30-17.00 uur MIDDELBURG City Theater, 20.00 uur: The man with the golden gun. Zeeuws Kunstenaarscen trum, Lange Noordstraat 57, Hendrik Baartman, grafima thematica (tot 10 april). Geo pend, di. tot zat. 14.00-17.00 uur. Stadhuis Vleeshal, Hans Pruysen met tekeningen, goua ches, en schilderijen (tot 13 april). Dag. 10.00-17.00 uiur «n zondag 14.00-17.00 uur. OOSTBURG Ledeltheater, 20.00 uur Vrouwen die er de tijd voor n .nen 18 j. SAS VAN GENT De Vlaanderen, expositie werken van kunstschilder John Verschuren en wand- kleedwervaardiester Diana (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het rijks archief in Middelburg zal door middel van een tentoon stelling ruim aandacht beste den aan het honderdjarige be staan van de Stoomvaart Maatschappij Zeeland. De ex positie zal omstreeks juni worden gehouden. Aan de hand van scheeps modellen, schilderijen, foto's en archiefstukken, zal de ten toonstelling een beeld geven van het ontstaan en de ont wikkeling van de Stoomvaart Maatschappij Zeeland vanaf 1875 tot heden. De Stoomvaart Maatschappij Zeeland werd op 22 juni 1875 opgericht voor het vervoer van passagiers en post tussen Vlis singen en Engeland, De op richting stond in verband met de „Zeeuwse lijn" in 1873, waardoor Vlissingen direct werd verbonden met het Euro pese spoorwegnet. Na de tweede wereldoorlog heeft de maatschappij zioh definitief gevestigd in Koek van Hol land. Ter gelegenheid van hel honderdjarige bestaan van de Stoomvaart Maatschappij Zee land wordt begin juni in Am sterdam een officiële herden kingsbijeenkomst gehouden in het nationaal historisch scheepvaartmuseum. De PTT heeft een speciale postzegel ontworpen voor dit jubi leum. Diefstal Uit een least in het café van de heer De Rijke ls een complete geluidsinstal latie ter waarde van zesdui zend gulden gestolen. Blaauw (t.m. 14 april). TERNEUZEN Luxor, 20.00 uur: Paniek iti het Grand-restaurant a.l. Stadhuis, expositie „Varia ties in textiel". Geopend ma t,m. vrijd. 8.00-18.00 uiur vrijd. ook 19.00-21.00 u., zat 130-18.30 uur (t.m. 14 april) Artikaf, Foto's Cor J. de Boer geopend: ma. t.m. zat. 10.00- 18.00 uur (t.m. 30 april). Ter neuzen Museum, Burg. Geill-j straat 2, SBK, Zeeland, kunst-f uitleen (tm. 12 april) open di. t.m. zat van 14.00-17.0C uur. VLISSINGEN Alhambra, 20.00 i man with the gold i- ,5|r WESTDORPE F Galerie Troui-z^-rte, Singel 15, expositie kleinplastiek es keramiek van Stolk (tot 1 mei). Open di. t.m. zat. 9.00- 18.00 uur, zondag 14.00-18.01 uur. Op maandag gesloten. BRUGGE K.N.S., 20.00 uur: „De man in kwestie" van Felicien Mar- ceau. Door K.V.S. Brussel. DINSDAG 1 APRIL 1975 Bcliletlng Aan de bejaar- denschieting gehouden in de zaal van café „De groene Mo len", namen 55 schutters deel. Uitslag: hoge vogel: C. de Scheppe ruit Koewacht; eerste zijvogel: P. van Gassen uit Kloosterzande tweede zijvo gel: A. van Gassen uit Osse- nisse grootste aantal (4): R. van Grambergen uit Koe wacht Aanrijding Eerste Paas dag vond in de Wilhelmina- straat een aanrijding plaats toen mevrouw V. T. uit Belse- le (B) met haar auto de bocht vanaf de Ooststraat te kort nam. Zij kwam daarbij in aan raking met de auto van de heer A. v.d. B. Bij de botsing ontstond alleen materiële scha de. Ouderavond In de open bare lagere school aan de Schutterstraat werd een ou deravond gehouden. Voor deze gelegenheid lagen de paasrap- porten voor de ouders klaar om eens in te zien. Daar de schoot wereld-orienterend on derwijs wondt gegeven was voor deze gelegenheid de heer J. Scholten uitgenodigd, die over dit onderwerp een zèer interessante lezing hield, welke met grote aandacht werd ge volgd. Hierna konden de ou ders zelf kennisnemen van dit onderwerp en werd er in groepen gewerkt Wat de kin deren met speel» gemak kun- nen, bleek voor de ouders de nodige problemen op te leve ren. Uit de grote belangstel ling blijkt we! dat door de ouders een dergelijke avond zeer op prijs wordt gestled. Aanrijdingen In de nacht van vrijdag op zaterdag ge raakte de heer R.M. uit Axel met zijn auto in een slip, doordat de weg plaatselijk glad was. Hij raakte hierbij van de Nieuwendijk in een daarnaast gelegen weiland. De auto werd hierbij zwaar be schadigd. De heer M. bleef ongedeerd Zaterdagmorgen reed A. vd. W. uit Magrette op de split sing Szydlowskistraat-Buiten- «wg op de voor hem rijdende auto van R.S. uit Axel. W. wilde inhalen op de splitsing toen S. plotseling linksaf sloeg. Er ontstond alleen mate riële schade. ADRES:PLAATS an wl hot abonnementsgeld betalen; O per kwartaal Bank/Giro 34,25 kwitantie 34,75 pat maand Bank/Gin 11.54 GIRONABANK NA Oa nJauwe stoma» ia opgegaan door Stemabonoea NAAM:ADRES: PLAATS Oeza ban In opan enveloppe ZONOER POSTZEGEL opsturen naar DE STEM anlwootd nummer 112. Breda Da nieuwe abonnee ontvangt ter kennismaking Oe Slem de eerali 2 weken GRATIS O kwitantie 11,79 Uitgave Uitgeversmaatschappij Ue Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwrfraat 9 tel 01150 7920 (4 Hfnen): HULST: Steenstraat 14. tei. 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t.m vrijdag 8 18 12 30 en 13.30 - 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE.EXPLOITATIE Breda Maandag t.m vrijdag van 16 00 - 20.00 uur. en zondag van 20.00 - 22.00 uur tel. 01600 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwseh-Vlaanderen: tel. 01140 3751. Midden-Zeeland 01100* 4944 REDACTIE Chef Zeeuwse redactie S C Augustijn, kantoor Nieuwstraat 0, Terneuzen. tel 01150 7920 privé Uirentzlaan 50, Terneuzen, tel 01150 5745: algemeen redacteur Zeeland drs J Bouwman», kantoor Klokstraat 1, Goes tel 01100 8030 privé Zuidvliet- straat 53. Ones, tel 01100 8138. redacteur Midden-Zeeland: G van Herkei kantooi Klokstraat 1 Goes, tel 01100 8030 privé Voorburcht 37 Kapelle te! 01102 2320. redacteur voor Terneu zen en Kanaalzone F it Schippei kantoor Nieuwstraat 8, Terneuzen. tel 01150 7920 privé Nie.rdstraat 45 Hoek. teL 01154 1556 redacteui voer Oust Zeeuwseh Vlaanderen H. Fostma kantoot SteenAhaai 14. Hulst tel 01140 3751 privé Walmo'enslraat 12. Hu'st tel 01140 4159 Redacteur vooi West Zeeuwseh Vlaanderen R van der Helm, Melkweg «C. Oostburg oei 01170 3370 toto ioumalist voor Zeeland C J de Boe' kantoor Nieuwstraat 9 1'erneuzen, teL 01150 7920 privé l«angs de Kreek 56 Terneuzen tel <11150- 3137 sportredactie Zeeland A Koomen Troelstrataan 8, AxeL tel 01155 2594. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: W. Hendriks, lel 01140 - 3751. ADVERTENTIE.EXPI OITATIE Inspecteur Zeeland C. Menu, tel. 01150 - 5839. OOSTBURG In de eer ste klasse van de zaalvoetbal competitie In Oostburg is de beslissing gevallen. M.C. Fie huiqua heeft, evenals vorig jaar, de titel behaald. De „drielingen", die na een mati ge start aan het begin van dit seizoen er steeds beter Inkwa men, versloegen deze weck in sporthal De Veerhoek Okto pus (Groede) met 7-4. Administratief Personeel de- Sadeerde na een 0-8-neder- ig tegen Jansen Sport, De uitslagen ir. poule b wa ren: Winkeliers-Hokey Pokey (Sluis) 2-3, Leraren KWL-Tri- co Noble (Aardenburg) 1-2, Aiheo-OBV 0-2. in poule c zijn nog een aantal teams in een felle strijd om het kampioenschap en de pro motie verwikkeld. Riemen? kwam door een 4-1-overwin- ning alleen aan de leiding. Bai Bistro verloor met 1-3 van Le raren Eloy en Rabo King liep Trlmclub omver met 9-1. De stand is ais volgt: Riemens lp- 22, Diepvries 15-21, Vier Em mers 16-21, Rabo King 15-18, Atrs 15-18, Bron Internatio naal Transport 16-18, Bar Bi stro 15-15, Leraren Eoy 16-11, THmclub 18-6, Blijf Fit 16- Het programma voor 7 april la sporthal De Veerhoek is: Yerduijn 2-Van Hal en Kareis, 51'heo-Amro, Hofzioht Var- kenS-WIK, Hof Termude-Peu- geot, Velocitas-Oktopus, 8 april: Vier Emmers-Diepvries, Aers-Bron, Rabo King-Rie- mens. (Van onze correspondent) SLUISKIL De bisschop van Breda, mgr. H. Ernst, heeft op Goede Vrijdag een dienst geleid in de parochie kerk van Sluiskil. Traditiege trouw doet de bisschop de paasdienst in een van de klei nere parochies van zijn bis dom, meestal daar waar hij nog nooit is geweest Deze keer verkoos hij SluiskiL De toeloop tot die kerk was enorm. In zijn toespraak tot de gelovigen zei bisschop Ernst dat de paroohi/amen ver antwoordelijk waren voor hun kerk en de instandhouding van de parochie. Ook besprak hij de situatie in de derde wereld- Concelebrant bij de dienst was pastoor Breuer van SluiskiL Vooruitzichten voor woens dag en donderdag, opgesteld door het KNMI op maandag om 1800 uur: Enkele buien, ook periodes met zon en wei nig verandering in tempera tuur. Weersvooruitzichten in dj fers gemiddeld over Neder land. Voor woensdag: aantal uren Zon: 1 tot 8; min.-temp." om streeks 1 graad; max.-temp: omstreeks 7 gr.; kans op een droge periode van minstens 12 uur 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 70 pro cent. Voor donderdag: aantal uren zon: 1 tot 8; min.-temp.: om streeks 1 gr<max.-temp.: om streeks 7 gr.: kans op een droge periode van minstenj 12 „ur. 80 procent; kans op een geheel droog etmaal: 50 pro cent hoogwater Dinsdag 1 april Hnnsweert 6.04 en 18.25 geuzen 5.27 en 17.54 Vlissingen 4.57 en 17.22 WemelW 6-54 en 19.19

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2