GOES KOMEND HALFJAAR IN TEKEN SPORT libelle RUIM HELFT VLISSINGSE WWV-EKS ZIJN JONGEREN libefle libsfle Bejaardentehuis „De Kraayert" tien jaar Geef-leef in Goes Raad Reimerswaal wil geen raadscommissies Deelname van 175 verenigingen HASJHANDELAAR AANGEHOUDEN IN VLISSINGEN Stuk strand op Westerschouwen gesloten voor toeristen ll Kinderen spelen met vuur: schade f 1500 Kind gewond na voorrangsfout van moeder VALLEND IJZER TREFT MAN IN SCHEEPSRUIM Hoofdnlaat /vctiviteiten paasvakantie SK W-Sluiskil stad Proces-verbaal tegen 4 Belgen De nieuwe Libelle is uit! Gauw even bladeren: De Zangeres zonder Naam Gezin niet verzekerd Contactcommissie Zeeuwse visueel gehandicapten besprak vakantie Moeder-Nee, Moeder-Ja Ex-koning Constantijn Speelbal van twee vrouwen WONDER? In één middag werden moeder en dochter jaren mooier! DE SCHOLEN GIDS Wat is de beste school voor uw kinderen? Vlissingen Sluiskil 4 VRIJDAG 28 MAART 1975 (ADVERTENTIES) irkten GOEb-tt-tWAbriiiNJJlJKE, 27 maart Golden Delicious KL.I 80-85: 85, 70-80: 83. 65- 70: 66, 60-65: 57. KL.II 80-85 75—76, 75-80: 73, 70-75: 72, 70-80: 73—74, 65-70: 62—65, 00-65: 54—56. 55-60: 37—40, 70x: 50. Winston KL.I 80-85: 108—110, 75-80: 112—113, 70- 75: 108—109, 65-70: 83—86, 60-65: 65—68, 55-60: 47, 65m- 75x: 50. CoCnference KL.I 70- 75 89, 65-70 87—97, 60-65: 76—83,30, 55-60: 62—66. KL.II 65-70: 82, 60-65: 72, 55-60: 62, 60x: 35—62, 50x: 23—38. GOES Van 31 maart tot en met 6 april houdt de Ne derlandse Hartstichting een collecteactie onder het motto: „Geef....leef". De Stichting be steedde in 1974 meer dan drie miljoen gulden voor ongeveer honderd grote en kleinere pro- jekten ter bestrijding van hart- en vaatziekten. In 1975 - het jaar van de vrouw - wordt extra aandacht geschonken en gevraagd voor de gezondheid van de vrouw. Collectanten in de gemeente Goes kunnen zich opgeven bij mevrouw F. Bak- ker-Minderhoud, Leliestraat 74, tel. 7557 in Goes en bij de heer L. Joosse, Nachtegaallaan 20 teL 6702, eveneens In Goes. (Van noze correspondente) VLISSINGEN Naar aan leiding van een tip werd door de recherche gepost op de Prins Hendrikweg in Vlissin- gen In samenwerking met de gemeentepolitie van Vlissingen werd daarop een auto onder schept, die op weg was naar België. De inzittenden, J.M.C.R., F.J.J.J., mej. C.C.A.M. de C. en F.E.M.A.V., allen uit België, zijn voor na der onderzoek overgebracht naar het politiebureau. Zij waren in het bezit van hasj. Na verhoor kwam vast te staar,, dat zij dit hadden ver kregen bij de Vlissinger J.M.M. Bij huiszoeking in ge noemde woning bleek daar een zekere J.B. aanwezig te zijn, die ook in het bezit was van hasj. Verder werd nog anderhalve kilo hasj in de wo ning van M. gevonden ter waarde van 2500 a 3000 gul den. De politie heeft proces verbaal opgemaakt tegen de Belgen, terwijl M. is aange houden. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het enkele honderden meters lange smalle strand ten oosten van de zoge naamde punt van Wester schouwen zal in verband met de voortschrijdende Deltawer ken vanaf het komende toeris tenseizoen voor het publiek ge sloten worden. Het betreft ongeveer 5 pro cent van het totale strand van Westerschouwen. Minister Westerterp van Verkeer en Waterstaat heeft dit meege deeld in antwoord op vragen van het onlangs afgetreden DS'70-Tweede-KamerIid Keu- Iling. Het betreft een stuk strand vanaf het punt waar de dui nen overgaan in de zeedijk. Het strandgedeelte is ongeveer vijf jrai geleden ontstaan. De sportvisserij zal door de Delta werken ter plaatse geen tra ced ondervinden. (Van een onzer verslaggevers) GOES In het komende halfjaar staat Goes in het teken van de sport. In het kader van de manifestatie Goes Sport- stad 1975 zal een scala van sportevenementen worden ge- organiseeid. Niet minder dan 175 verenigingen met 190 teams bij elkaar enkele duizenden sportbeoefenaars, zullen aan dit voor Zeeland unieke sportgebeuren gaan deel nemen. De manifestatie Goes Sport- stad 1975 is een initiatief van de Goese sportraad. De offi ciële opening van het omvang rijke programma is op 3 mei op de Grote Markt. Dan zullen duizend postduiven van vere nigingen uit heel Midden-Zee land worden losgelaten, waar na verscheidene sportdemon- straties uitgevoerd zullen wor den. De lange reeks van wed strijden en demonstraties, telt verschillende hoogtepunten: op 12 april de open Goese turn- kampioenschappen met deel name van de nationale heren- ploeg en buitenlandse toptur- ners, op 5 mei de estafetteloop waarbij lopers het bevrij dingsvuur van Wageningen naar Goes zullen overbrengen; op 16 mei een voetbal wed- strijd tussen een Goes selec tie-elftal en de eredivisieclub Roda JC; op 26, 27 en 28 juni een groot watersportfestijn in en rond de Goese jachthaven; op 16 auigurstus een korfbal- toernooi met deelname van landelijke eerste en tweede klassers; op 23 augustus de etappe-wielerwedstrijd in de Ronde van Nederland voor professionals met deelname van cracks als Joop Zoete melk. Louis Ocana, Cees Bal, Cees Priem. Gerry Knetemann en mogelijk ook Eddy Merckx: op 21 september een tafeltennistoernooi met als in zet de NTTB-cup voor heren en de Limburg-cup voor dames. Verder zal de op 18 tot en met 20 september te houden Goese Braderie ruimschoots aandacht schenken aan de sport. In samenwerking met de Goese Middenstandscentra le wordt ook een sportfoto- wedstrijd gehouden met als hoofdprijs een camera. De organisators hebben er naar gestreefd zoveel mogelijk takken van sport aan bod te laten komen. Zodoende zullen naast de populairste sporten ook handbal, schaken, boksen, judo, karate, volleybal, tennis, wandelen, damesvoetbal, zei len, rugby, tafeltennis en wa terskiën hun bijdrage aan de manifestatie Goes Sportstad 1975 leveren. „Met deze manifestatie wil len wij als Sportraad niet al leen duidelijk aan de weg timmeren, de bedoeling is vooral ook de Goese gemeen schap nader kennis te laten maken met de talrijke takken van sport die in groot-Goes beoefend worden", zegt de heer A. Heijera, voorzitter van de werkigToep uit de Goese sportraad die met de organisa tie van Goes Sportstad 1975 is belast. De werkgroep bestaat verder uit de heren J. P. J, Ruisaard, C R Blomaard enj' HuLsaard, C. R. Blomaard en J. H. de Rilclider. Op de perscon ferentie waarop de werkgroep het programma van de mani festatie presenteerde zwaaide sportraad-voorzr'tter. wethou der Roose, met naime de heer Heijers veel lof toe voor zijn initiatief tot de manifestatie Goes Sportstad 1975. BLZ. 12 "Mijn man is huisvrouw", zegt de Zangeres zonder Naam. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Vlissingen telde vorig jaar 554 jongeren die een uitkering krachtens de WWV (wet werkloosheids voorziening) ontvingen. Dat is ruim de helft van het totaal aantal aanvragen om werk loosheidsuitkering. Bijna de helft (48,5 procent) van de personen (jongeren en ouderen), die een WWV-uitke- ring ontvangen, zijn op een verlaagde uitkering aangewe zen, doordat zij door „eigen schuld" werkloos zijn gewor den (ongeoorloofd verzuim, ontslag op eigen verzoek, wei gering van aangeboden pas sende arbeid, slecht gedrag e.d.). Deze cijfers worden vermeld In de door de gemeentelijke sociale dienst van Vlissingen opgestelde nota inzake de pro blematiek van langdurige werkloosheid. De nota richt zich in het bijzonder op de vraag, hoe de gevolgen van langdurige werkloosheid op te vangen en hoe de weg terug naar het arbeidsproces te vmden. De toename van het aantal aanvragen krachtens de WWV en het bijzondere karakter daarvan, gelet op de leeftijds- groeperiugen, worden in de nota zorgelijk genoemd- In de leeftijdsgroep beneden 25 jaar waren eind februari 1975 77 personen in uitkering WWV, waarvan 71 procent een ver laagde uitkering ontvingen. Dit verschijnsel was voor het Vlissingse gemeentebestuur aanleiding een extra heroeos- kracht op de gemeentelijke so ciale dienst beschikbaar te stellen, die speciaal belast werd met de maatschappelijke begeleiding van deze groep. Ook werd medewerking ver leend bij het tot stand komen van een experimenteel werk project, zoals o.a. bij het Vlis singse Untspannings Cen trum. Go het ogenblik ontvangen 39 personen beneden 25 jaar een uitkering krachtens de al gemene bijstandswet. Medio februari 1975 waren 175 per sonen tussen 15 en 23 jaar als werkzoekende ingeschreven bij het eewerieliik arbedsbu- reau. Dat is 34,8 procent vari net totaal aantal mgesenreven- en. B Ui kens een enquête onder leugdive werklozen staat ruim de helft van de ondervraagden positief ten opzichte van de gedachte om te kom=n tot bii- zon"ere werkprojecten voor jeugdige werklozen, zoveel mogelijk aangepast aan hun opleiding, vroegere beroepsuit- oefening en voorkeur. Ook staat ruim de helft positief ten opzichte van de gedachte om sociaal- culturele activiteiten te ontwikkelen voor jeugdige werklozen. De nota van de gemeentelij, ke sociale dienst Vlissingen beveelt zowel bij vacaturever vulling als bij extra werk zaamheden van tijdelijke aard aan, zoveel als mogelijk is, ruimte te bieden aan toepas, sing van de zogenoemde t.a.p.. regeling (tijdelijk arbeids plaatsen regeling). Verder wordt gewezen op de moge- lijkheden voor jeugdige werk lozen om deel te nemen aan sociaal-culturele activiteiten, die worden georganiseerd door vormnrrsmstituten en stichtin gen voor sociaal cultureel werk. EN ENEN (Van onze correspondent) SLUIS Door onvoorzich tigheid met lucifers door kin deren brak brand uit in een van de slaapkamers van de woning van de familie Huys in de Zuiddijkstraat te Sluis. De gealarmeerde brandweer had het vuur spoedig onder de knie. De schade aan de wo ning eigendom van de regio nale Zeeuwsch-Vlaamse Wo ningbouwvereniging, bleef be perkt. De schade aan de in boedel wordt geschat op circa 1500 gulden. Het gezin was niet tegen brand verzekerd. t Van een onzer verslaggevers) GOES De Zeeuwse con tactcommissie voor visueel ge handicapten hield in de kanti ne van de technische school in Goes een contactdag. De deel nemers werden verwelkomd door de heer C.A J. van der Lijcke. Na de bespreking van de vakant'enlannen hield de heer Van Kempen, bijgestaan door de heer De Feiiter van de koninkliike kweekbedrij- ven en zaadhandel Van der Have uit Kaoelle, een inlei ding over het ontstaan en de ontwikkeling van dit bedrijf. Ook werd op duidpliike wiize voorlichting gegeven over het kweken, oogsten en verwer ken van zaden. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Woensdag middag om 2.00 uur verleende de Terneuzense autobestuur ster, mevrouw M.M.M.-K., ko mende vanuit de van Cantfort- straat, geeri voorrang aan de over de Axelsestraat rijdende leswagen, bestuurd door M.J.B., eveneens woonachtig te Terneuzen. Bij de botsing werd het 6jarig zoontje van mevrouw M. aan het hoofd gewond. De beide auto's He pen schade op. VLISSINGEN Op de kruising Nieuwe Vlissingse- weg-President Rooseveltlaan werd de bestuurder van een invalidenwagen, de heer A. uit Vlissingen, aangereden door een rouwauto. De heer A. diende met een hoofdverwon ding overgebracht te worden naar het Bethesdaziekenhuis te Vlissingen. Het invaliden wagentje werd licht bescha digd. GOES In de Abel Tas manstraat is de bestuurder van een personenauto tegen een aldaar geparkeerd staande aiuto van P. E. H. uit Goes gereden De betreffende be stuurder reed door maar werd later aangehouden. Het bleek L. M. V. te zijn uit Goes. Hij bekende de aanrijding te heb ben veroorzaakt. Betrokkene bleek niet in het bezit te zijn van een rijbewijs en was eveneens niet verzekerd. De geparkeerd staande auto liep aanzienlijke materiële schade op. GOES Op de Houtkade te Goes heeft een aanrijding plaatsgevonden tussen twee personenauto's die respectieve- liik werden bestuurd door A- H. uit Goes en M. G. B. uit Hansweert. Beide auto's liepen aanzienlijke materiële schade op. GOES Eveneens te Goes heeft op de Albert Joachimka- de een aanrijding plaatsgevon den tussen een personenauto die bestuurd werd door M. F. van G. uit Gres en P. van S. uit Goes. Beide auto's lieren ook in dit geval aanzienlijke materiële schade op. GOES Eveneens te Goes ontstond on de Marronistraat- Van Heemsker'-straal een aan- ri'd'ng n'aats tussen een per sonenauto rt'e werd bestuurd door A. W M tpf C---U en een vrachtauto die werd «stuurd door J. M van de S nJt t*er- gen on Zoom Het oneelok ontstond doordat M uit Goes geen voorrang verleende aan de vrachtauto. De l'nkerzi'- kant van de vrachtwagen werd hesehadigd ferwHl de personenauto aan de rechter- voorzijde zware materiële schade opliep. AXEL Na een botsing met een personenauto is de fietser L. uit Axel met hoofd wonden overgebracht naar een ziekenhuis. L. kwam op de fiets uit de Generaal Siknr iki- straat en verleende op het kruisuiint met de van Gistelle- laan geen voorrang aan de au to. die werd hestuurd door de heer W. uit AxeL BLZ. 16 Toen pas hielden de kinderen van hun tweede moeder. BLZ. 24 Biljarten is in Huize De Kraayert één van de meest geliefde vormen van ontspanning. EN ENEN BLZ. 60 BLZ. 70 (Van een onzer verslaggevers) LEWEDORP Op 5 april zal het tien jaar zijn geleden dat het r.-k. bejaardentehuis De Kraayert in Lewedorp in gebruik werd genomen. Precies 54 bejaarden namen toen hun intrek in het nog altijd enige bejaardencentrum dat de gemeente Borsele rijk is. Sinds 1971 na de uitbreiding van het gebouw met een vleugel, wordt Huize de Kraayert bewoond door 74 bejaarden. Aan de bouw van het tehuis zijn jaren van voorbereiding voor afgegaan. U kunt abonnee worden door een open envelop zonder postzegel, met uw naam en adres op de achterkant, te sturen naar Libelle, Antwoordnummer 7146, Amsterdam. Of bel overdag 020-54 11 34 5 Inbraak In de nacht van dinsdag op woensdag is er bij de nieuwbouwflat aan de Spuistraat te Vlissingen een keet opengebroken, waaruit gereedschap werd ontvreemd. De politie stelt een nader on derzoek in. De heer E. Bilterijst, de voorzitter van de stichting r.-k. bejaardentehuis Zuid-Beve land-West, herinnert zich: „De eerste vergadering waarin de mogelijke bouw van een be jaardentehuis in Lewedorp werd besproken, was op 17 januari 1958 in de pastorie- Mannen als De Baar en Nagel- kerke liepen a,l een hele tijd met de plannen rond. Later kwam de toenmalige gedepu teerde mr. dr. Mes erbij, die de zaak heeft gecoördineerd. Ook wijlen pastoor Vermeulen heeft in die jaren veel werk verzet om het bejaardentehuis van de grond te krijgen". Was men het vrij gauw eens over de ligging van het tehuis, in 1963 was er nog geen cent startkan'taal op tafel. Voorzit ter Bilterijst, die vanaf het beain bij de opriohtingsolan- nen nauw betrokken Is ge weest reet- Pastoor Vermeu len, mr. Mes en ik zijn toen letterlijk de boer or> gegaan om te oroberen dot beginkapi taal van 30 tot 40 duizend gulden biieen te kriigen. We hebben biina nooit, bij boeren, middenstanders en particulie ren tpcren dovemansoren be praat. On die manier sloten we renteloze leningen af met een loontiid van drie iaar. en daarmee kon de bouwgrond worden aangekocht Van bet hedn af beeft De Kraayert geen leegstand ge kend R'i de onenctelUpg «ree er zelfs een wacbtliist van 80 beiaarden Terncbiikkend on tien jaar beiaardenverzorging in Lewedorn zegt voorz-'t+ev Büteriist' ..Er is in die tiid ontzettend veel verandprd Tn de hpvininren was de gemid deld® lepftiid van nnze bewo ners 65 iaar Vandaag de dag ligt dat gemiddelde on onge veer 80 laar. Die lepftüdsver- schniving verpist een h«pl an dere aanrwasing van de nnzet en or«aoïg„tie hinncn het te huis Het accent )s nu veel meer on de verzorging po ver. nVgiov komen te liggen Dnze zieVpnheep hiivoorbeeld met viif bedden is nu piet w«er nit bet tehuis weg te denVon. r>e eispn die tegenwoordig .wn de bejaardenzorg wordt ge steld, liggen ook veel hoger dian tien jaar geleden". Veel aandacht in Huize De Kraayert krijgt de ontspan ning van de bewoners- In de recreatiezaal staan niet minder dan drie biljards. Verder wordt er veel gedaan aan ke gelen, sjoelen, bingo en ver schillende vormen van handen arbeid. Tweemaal per week houdt de plaatselijke afdeling van de beiaarctenbond een soosmiddag in het tehuis. De huisbibliotheek omvat 1600 boeken. De viering van het tienjarig bestaan van Huize De Kraay ert is over vier dagen ver- snre'dt On dinsdag 8 april Is er een officiële bijeenkomst die om twee uur begint. Daar na volcen op 11 «pril een feest voor de bewoners van bet. te huis en oo 12 pn 13 april een uibPenm tentoonstelling van handwerken On 13 aoril zul len de muziekverenieinigen van 's-Heerenbnek. Heinkens- zand. Kwadendamme en Ove- zande 's middags de bewoners van bet jarige tehuis een sere nade komen brengen. (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE De overgrote meerderheid van de raad van Reimerswaal staat vooralsnog afwijzend tegenover de instel ling van raadscommissies. Men ziet daar geen directe voorde len in, zelfs vertraging van beleidsbeslissingen. Meer ge porteerd bli'kt een groot deel van de raad te zün voor de omvorming van het bestaande seniorenconvent, waarin de fractievoorzitters zitting heb ben, tot een iife"'»ne commis sie ter voorbereiding van be- lei 4 «stukken. De heer I. Lindenberg (PvdA) waarschuwde tegen een te grote bevoegdheid van het seniorenconvent. De KV P- er I Suv meende dat de klei ne fraefies in de raadscommis sies te weinig in de melk te hrokV=1on zouden kriigen als deze com missies maar uit drie of vier leden zouden bestaan De beer J. Grien (WD) stel de als voorwaarde, dat alle (Van onze correspondent) VLISSINGEN In het ruim van de ertstanker Chris- toffel Oldendorf is M.B. uit Vlissingen getroffen door een vallend stuk rondijzer, dat een klein hoofdwondje veroorzaak te. Daal1 de man bleef klagen over pijn m armen en schou der, is hi, overgebracht naar de neurologische kliniek in Wassenaar. Hij verkeert niet in direct .evensgevaar. Het stuk rondijzpr was afkomstig van een steiger, die werd afgebro ken. De arbeids-inspectie stelt een onderzoek in. Vlaamse kermis Op za- 'ordag 12 april wordt er in het Gildehuis te Sluiskil een Vlaamse kermis en een grote rommelmarkt gehouden. De organisators vragen aan de bevolking voor dit doel de nog bruikbare afgedankte spulle tjes te komen aanmelden. Op zaterdag 5 april vindt er een ophaalaktie plaats. Tijdens de Vlaamse kermis op 12 april runnen de Sluiskilse kinderen tussen 14 en 16 uur pony rij den. Voor de ouderen draait Ie hele dag het rad van avon tuur. Schieting Aan de schie ting gehouden in café Martens te Hoofdplaat werd deelgeno men door 52 schutters. De uitslag: hoogvogel J. Topma uit Sluiskil: eerste zij vogel .1. Fleesaert uit Dorpzicht St. Margriete (B): tweede zij vogel W. de Clerck van Herleving uit Philippine. De meeeste kleine vogels werd geschoten door Th. v.d. Velde van De Vriendschap uit Hoofdplaat (4 stuks). De volgende schieting is op zondag 27 april. Op za terdag 5 april houdt de Vriendschap een ledenschle-| tlng, aanvang 19 uur. 1 fracties in de commissies ver tegenwoordigd moeten zijn. De heer P van Putten (AR) zet met te trappelen voor de in stelling van raadscommissies. „We hebben voldoende vei- trouwen in B. en W., dat ze net goed zullen doen". Burgemeester mr. C. Pijl Hogeweg zei dat het college, aan de hand van de meningen van de raadsleden, mettertijd met een nieuw voorstel over de eventuele instelling van raadscommissies zal komen. Hij meende wel gepeild te nebben dat de openbaarheid van commissievergaderingen in Reimerswaal voorlopig op een laag pitje zal blijven staan. (Van onze correspondent) SLUISKIL Voor de ko utende paasvakantie heeft de Centrale Stichting voor Sociaal Kullureel Werk te Sluiskil een heel programma van activitei ten op totiwgezet. Op zaterdag 29 maart, paas zaterdag, is er een paaseieren- zoekwedstrijd. De aanvang is 10 uur voor leerlingen van de lagere school, Om 10.30 uur gaan de peuters en kleuters eieren zoeken. Vervolgens krijgen de kinderen een trak tatie in het „Gildenhuis" aangeboden. Op maandag 31 maart, tweede paasdag, draait er een film voor kinde ren vanaf 13 jaar in „het Gil* denhuis". De aanvang is 19.30 u ui- Dinsdag 1 april zijn er blik- loopwedstrijden voor lagere- schoolleerlingen van 14 tot 16 uur. Woensdag 2 en donderdag 3 april van 9.30 tot 11.30 uur: instuif voor jongens en meis jes vanaf 5 jaar. Woensdaga vond is er een soosavond voor soosleden vanaf 13 jaar. Don derdagmiddag van 14 tot 16.30 uur d.j.-wedstrijden voor de jongeren van 12 jaar en ouder in het Gildenhuis. Op vrijdag 4 april tenslotte om 19.30 uur: opening nieuwe jon- gerensoos voor de leeftijd va» 16 jaar en ouder. f

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 6