B. en W. Hontenisse willen gemeentelijke gebouwen opknappen EHBO-Cadsand vierde derde lustrum SPANNING TEN TOP IN HULSTER BEDRIJFSVOLLEYBALCOMPETITIE Sasse fractie: Tractaatweg geen autoweg DRS. VROEGOP: STREEK-VW IS GOEDE ZAAK GEBLEKEN VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN JONG ZEEUWS BRIDGEPAAR BIJ DE BESTEN VAN HET LAND Drukke dagen voor Flamingo s uit Westdorpe stad streek Met behulp van extra-werkloosheidsuitkering SCHIETINGEN KAARTINGEN Axel Nieuw-Namen Verdachte van steekpartij voorgeleid Terneuzen St.-Janstsen Zuiddorpe Eén lid op ledenbijeenkomst Tweede klasser Derde klassei Clinge VIERINGEN GOEDE WEEK Vlissingen Westdorpe Hulst Speeltuin van Oranjekwartier gaat weer open DONDERDAG 27 MAART 1975 2 (Van een onzer verslaggevers) HENGSTDIJK Aan de «ondagschieting op twee wip pen. gehouden in oafé P. van Dijk, namen 33 schutters deel Uitslag: Op wip één: hoge vo gel: F. van Kruyssen uit Kloosterzande; eerste zij vogel: G. Pauwels uit Groenendijk; tweede zijvogel: F. van Kruyssen uit Kloosterzande extra hoge vogel: A. Verhoe ven uit Kloosterzande. Wip twee: hoge vogel: P. Pauwels uit Groenendijk; eerste zijvo gel: G. Pauwels uit Groenen dijk; tweede zijvoigeil: A. Ver hoeven uit Kloosterzande; ex tra hoge vogel: F. van Kruys sen uit Kloosterzande; grootste aantal (5): C. Burm uit Hengstdijk. LAMSWAARDE Aan de zaterdaigschieting op twee wippen, gehouden in café P. Claessen, namen 43 schutters deel. Uitslag: op wip één: ho ge voigel: P. Pauwels uit Kloosterzande; eerste zijvogel: A. van Bellagem uit Antwer pen: tweede zijvogel: A. Ver hoeven uit Kloosterzande; extra hoge vogel: D. Pauwels uit Kloosterzande; grootste aantal (5): J. van Dijk uit Vogelwaarde. Op wip twee. noge vogel: P. van Gassen uit Prosperpoldar; eerste zijvogel: J. Pauwels uiit Axel; tweede zij vogel: D. Pauwels uit Kloos terzande; extra hoge vogel: J. Pauwels uit Axel: grootste aantal (4): A. Verschoten uit Hulst. (Van een onzer verslaggevers) ORAAUW Aan de zater dag gehouden kaartng van de boerenbond afdeling Graauw, in het gemeenschapshuis, na men 16 personen deel. Uitslag: 1. J. D'Haens, 2. G. Meerman, 3. E. Mahu, 4. L. Steyaert, 5. A. van Eerdenburg, 6. P. Verhae- gen, 7. A. Bruggeman, 8. C. Pauwels, 9. K. Blankaert, 10. J. Kips. HENGSTDIJK Aan de N.K.V.-kaartlng gehouden in de zaal van café De Waal namen 20 personen deel. Uit slag: Winnaarsronde: 1. E. Maas-L. de Kort, 2. A. Huls- hout-P. Reunis, 3. J. Collet-K. de Waal. verliezersronde: 1. H. van Waterschoot-J. de Kort, 2. E Hulsihout-P. van Dijk, 3. A. de Maat-R. van Gassen. LAMSWAARDE Aan ae zaterdag gehouden kaarting in de zaal van café P. Claessens namen 40 personen deel. Uit slag: 1 Til. Pauwels uit Kloos terzande, 2. C. Verschuren uit Lamswaarde, 3. G. Mahu uit Lamswaarde, 4. H. Schelfhout uit Lamswaarde. 5. Mevr. Goossens uit Kloosterzande, 6.H. van Kerkhoven uit Hulst, 7. mevr. Van de Velde uit Kloosterzande, 8 J. van Sik kelerus uit Lamswaarde, 9. A. van Goethem uit Clinge, 10. R v.d. Branden uit Clinge. Niet uit Suriname - Er is een foutje geslopen in het ar tikeltje over de heer Nildo Marchena, die in de lunchroom Mario in Axel exposeert met ziin schilderijen. De heer Mar chena wil er narukkeliik op wijzen, dat hij niet uit Surina me komt maar op Curacao ia geboren Scheldezonen De algeme ne vergadering van fanfare De Scheldezonen werd geopend door het spelen van enkele marsen. Hierna gaf voorzitter P. de Deokere een overzicht van alle activiteiten van het afgelopen jaar. Tevens bracht hij dank aan het gemeentebe- stuui van Hulst voor de jaar lijkse subsidie. Hij kondigde aan dat er deze zomer een ledenwerving gehouden zal warden. Alle aftredende be stuursleden werden herko zen- (Vane en onzerv erslaggevers) CADZAND Met een uit bundig feest heeft de afdeling Cadzand van de E.H.B.O, zijn 15-jarig bestaan gevierd in de kantine van camping Hoog Duin. Voorzitter F. Dees heette een ieder welkom en huldigde de 14 die geslaagd zijn voor het E.H.B O.-diploma. Tevens bracht hij dank aan docent dokter H. Bom uit Cadzand voor al het werk, dat hij ook dit jaar weer voor de afdeling heelt gedaan. Deze dank werd onderstreept door een groot droogboeket lm een koperen vaas, die de heer Bom werd overhandigd. Darna was het woord aan secretaresse mevrouw Van de Lijke-Van Haneghem, die in 'n toespraak op rijm zeven leden van de afdeling huldigde, die allen vanaf het begin lid zijn geweest. Een geschenkje werd deze jubilarissen daarna over handigd. Het waren de dames Markusse, Cysouw, De Bruij- ne-Faas en De Neef, en de heren L. van Grol, F. Dees en J. de Neef. Na dit min of meer officiële gedeelte van de avond, die ook werd bijgewoond door wethouder J. Vergouwe van Oostburg en de E.H.BO.-be sturen van Breskens en Zuid- zande. werden spelletjes ge daan en een quiz gehouden. Tot slot zorgden The Rhythm Kings uit IJzendijke ervoor, dat tot in de kleine uurtjes de beentjes van de vloer bleven. (Van onze correspondente) AXEL - Vandaag wordt de verdachte B. uit Gent, die in de nacht van zaterdag op zon dag na een hevige vechtpartij tussen drie mannen werd ge arresteerd. in Middelburg voorgeleid voor de officier van justitie. Het onderzoek is voorlopig afgesloten, omdat de verklaringen zeer tegenstrijdig zijn en geen enkele ophelde ring hebben kunnen geven. Dinsdagmiddag is de politie bij de bar in de Weststraat in Axel bezig geweest het gebeu ren te reconstrueren. Bij de steekpartij werd de heer W. uit Heikant ernstig gewond, in het Academisch ziekenhuis in Gent is hij nu aan de beteren de hand. (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE Burgemeester en wethouders van Hon tenisse willen een extra-uitkering van 65.000 gulden, die de gemeente uit de werkloosheidspot heeft gekregen, gebrui ken om een aantal gemeentelijke gebouwen op te laten knappen. Het leeuwendeel van het bedrag f 35.000 gulden) wil men alvast reserveren voor verbetering van onder meer de benedenhal, de trap en de bovenhal van het gemeente huis. Een plan hiertoe is momenteel in voorbereiding. Ongeveer 20.000 gulden van het bedrag wil men daarnaast gebruiken om de ventilatie, de verwarming en het loket te verbeteren en om opschilderen van het gebouw mogelijk te maken. Men wil het recreatie- bedrijf verder 4500 gulden ge ven ter oompensatie van het nadelige saldo. De rest van de 65.000 gulden (zo' n6500 gul den) wil het college gebruiken om de ambtswoning vain de secretaris, de dienstwoning van de havenmeester en de Mariaschool van een nieuw verfje te kunnen voorzien. Het geld is nodig om dat deel van de kosten te kunne betalen, dat door een te lage raming nog niet in de begroting wa* opgenomen. In een toelichting tot de plannen, die de gemeenteraad woensdag zal moeten goed- of afkeuren stelt het college van burgemeester en wethouders, dat het onderhoud aan de be treffende gebouwen de laatste jaren zichtbaar is verwaar loosd. Dit vanwege de slechte financiële positie van de ge meente sinds de herindeling. Het ooilege wijst er op, dat bij uitvoering van de plannen di rect werkgelegenheid wordt geboden binnen de gemeente, terwijl een belangrijk stuk achterstallig onderhoud kan worden verricht, waarvan toe komstige begrotingen worden ontlast. Inmiddels hebben en kele raadsleden in de financi- Contactcommissie Voor het verbeteren van de contac ten tussen de woningbouwver eniging en de bewoners van de flats van deze vereniging wordt voor elke flat een z.g.n. oontactoommissie in het leven geroepen. Een eerste commis sie is al geformeerd. Tijdens de bijeenkomst, waarop dat gebeurde kregen de flatbewo ners te horen, dat de huren na 1 juli niet zullen stijgen. Wel gaan de servicekosten met zestien gulden omhoog. Een groot deel daarvan houdt ver band met het aanstellen van twee beheerders voor zeven flatgebouwen- Ongelukken De bestuur der van een personenauto, me vrouw E.I. uit Axel, moest op de Blokken te Terneuzen plot seling stoppen voor een voor haar rijdende auto- De Ter- neuzenaar P. de P., die achter haar reed, zag dit te laat tn botste tegen de achterzijde van de auto van mevrouw I. Beide voertuigen Hepen flinke schade op. Op het kruispunt Provincialeweg Terhole-Hoek en de Drie Gezustersdijk nabij Stoppeldijkveer bemerkte de bestuurder van een bestelauto, mevrouw C. de C.-v. R. uit Hulst te laat, dat de voor haar rijdende auto met aanhangwa gen, bestuurd door W. v. T. uit Kloosterzande de zijweg wilde inrijden. Het gevolg was dat mevrouw C. tegen de aan- narugwaigen botste, ten gevolg: waarvan er vrij veel schade aan beide voertuigen ont stond. Ie commissie gevraagd of de 35.000 gulden, die men wil reserveren om het gemeente huis op te knappen, niet ge bruikt kan worden voor ande re zaken. De heer Roctus vraagt bijvoorbeeld of men er gebruik van kan maken om tenninbanen aan te leggen in Kloosterzande. De heer Van Goethem vindt, dat er gelden benut zouden moeten warden voor de aanleg van aardgas in Ossenisse. Burgemeester en wethouders hebben hierop ge antwoord, dat bezien kan wor den in hoeverre no g gelden aangewend kunnen worden voor andere werken, zodra be kend in hoeveel de aanpassing van hal en trap in het ge meentehuis gaat kosten. Men denkt daarbij niet aan aanleg van tennisbanen. Topblljart De topbiljart- club Zondagsvermaak zag za terdag de wedstrijd tegen Het Anker uit Hulst niet doorgaan. Niemand van het Anker kwam in café Sport, waar de strijd zou plaatsvinden, opda gen. Schieting In café Cen traal werd een schieting op de liggende wip gehouden, waaraan door 49 schutters werd deelgenomen. De uitslag was als volgt: Eerste hoogvo gel J. van Pethegem uit Oude Brugse Sluis (B), Tweede hoogvogel J. van Bellen uit Koewacht, eerste zijvogel J. van Bellen uit Koewacht, tweede zij vogel: L. Vermuë uit Zuiddorpe- Grootste aantal kleine vogels met vier stuks Ko de Koek uit Zuiddorpe Volgende en tevens laatste seizoenschieting zaterdag 19 maart. fceVoBo De eerste neder laag van Dow 1 in de eerste klasse van de bedrijfsvolley- balcompetitie is toch nog ge komen. Tegen de kampioen van het vorig seizoen. Prome nade 1 werd met 9-3 verloren. Het standaardteam van de Politie Sport Vereni ging dat met 3-1 won van Dees Sport liep hierdoor twee punten op de leiders in. Uitslag tweede klasse: Dees Sport-Philips 2: 2-1, Pro menade 2-Rijkswaterstaat 0-8, Derde klasse: Gemeente 2- PCV 2, 1-3, Rabo -Excelsior 3- 0, Dow 2-Maro 3-0, PZEM 2- Promenade 3: 3-0, Programma voor 25 maart: Eerste klasse: Gemeente 1 - Bravenboer Scheers, FTT-Marechaussee. Tweede klasse: Rijkswater- staat-Dees Sport 2, Philips 2- Hoop, Belasting-PZEM, Philips 1-Promenade 2. Derde klasse. PSV 2-PSV 3, PZEM 2-Dow 2. ONT De hengelaarsveren- gin „ONI" Ontspanning na Inspanning, opent zaterdag middag het seizoen 1975 met een zeehengelwedstrijd voor haar leden. Deze zal wor den gehouden in de Wester- schelde nabij de Terneuzense watertoren. Begonnen wordt om twee uur. Na afloop van de wedstrijd, die drie uren in beslag neemt, zullen in het clublokaal „La Belle Vue" de prijzen aan de winnaars wor den uitgereikt. De data voor de volgende in dit jaar te houden clubwedstrijden zijn als volgt vastgesteld: 26 april, ceneens een zeehengelwed- strijd, 31 mei, 28 juni en 23 augustus op de Uitwatering hengelwe dstrodjitnp 18 oktobe van de Otheense Kreek en tenslotte de laatste een zee- hengelwedstrijid op 18 oktober. (Van een onzer veslaggevers) OOSTBURG In de ander half jaar dat de streek-VW West-Zeeuwsch-Vlaanderen werkzaam is, is gebleken dat deze instelling een goede zaak is. De VVV Oostburg, die zich aanvankelijk kritisch ten op zichte van de streek-VVV heeft opgesteld, blijkt nu zeer ingenomen met het werk dat is verricht. Dit zei dinsdagavond drs. 3. Vroegop, voorzitter van de Oostburgse VW, in zijn ope ningswoord van de - door één' lid bezochte - algemene leden vergadering in lunchroom Pouwer. Tevreden was hij over het drukwerk dat door de streek-VW is verzorgd. „Het is vrij gemakkelijk ook om materiaal te krijgen en ik heb veel waardering voor de acoommodatiegids. Dit hadden wij als gezamenlijke VW's nooit op zo korte termijn kun nen realiseren", aldus de heer Vroegop. Tevreden was hij ook over de medewerking van de ge meenten. „Niet alleen door het geven van subsidies, maar Oostburg is ook zelf aan de slag gegaan". In dit verband wees de heer Vroegop op het boekje „Oostburg in Door snee" en de door de drie ge meenten uitgegeven Streek- gids. Minder blij was hij ove rigens met de geringe belang stelling voor de ledenvergade ring. „Je kunt het uitleggen als: wij doen het als bestuur kennelijk goed, maar het is toch eigenlijk wel een beetje sneu dat je zo weinig response krijgt", zo hield hij het ene aanwezige lid voor. „Wij doen wel veel, al wil men dat in Oost burg kennelijk niet zien". De WV zal contact opne men met B. en W. voor enkele te treffen voorzieningen. Ze pielt het VW-bestuur voor een andere afbakening van de parkeerstroken op de Markt. „Die moeten in visgraatvorm komen", aldus de heer Vroeg op, die zei dat door de huidi ge haakse parkeervakken dik wijls kleine aanrijdingen het gevolg zijn. Ook wil men het college vragen een toeristische bewegwijzering in Oostburg aan te brengen. De nieuwe manege De Brugse Vaart noemde hij een aanwinst uit een oogpunt van sleohtweer- voorziening. Bij de bestuurs- verkiezing werden de heren Raes, Dieleman, Kommens, Ra ven en Vroegop herkozen. De rekeningen 1973 en 1974 wer den goedgekeurd, evenals de begroting 1975, die gepaard ging met «en contributieverho ging. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Om een aantal redenen is de Sasse ge meenteraadsfractie Gemeente belangen-Groot Sas van me ning dat de Traktaatweg naar de Belgische grens op het grondgebied van Westdorpe geen autoweg mag zijn. Een van de bezwaren is onder meer dat het landbouwverkeet nu over de Graafjansdijk door de kern van Westdorpe moet rijden. De raadsfractie maakte deze en nog andere bezwaren be kend via schriftelijke vra gen aan het college van B. en W. Een college dat tijdens de dinsdag gehouden raadsver gadering bij monde van burge meester W- Dusamdiuijn toezeg de het probleem bij de wegbe- heerder Rijkswaterstaat te zuilen aankaarten. Het garat in het schrijven van Gemeentebelangen om het weggedeelte tussen de Molen straat en de afslag Vissersver- korting. Omdat dit deel aiuto- baan is geworden is het land- bouwvervoer uit Axel en Zuiddorpe richting Sas van Gent verplicht een weg te kiezen door Westdorpe. Dat gebeurt met vrachten van twintig ton, bieten, graan, kunstmest of andere produk ten. „De Graafjansdijk is voor dit vervoer te smal en te ge vaarlijk", aldus Gemeentebe langen. „Bovendien heeft Sas van Gent grote bedragen be steed om deze wegen weer in redelijke staat te brengen. De (Van onze correspondent) HULST In de eerste klas dames van de bedrijfsvolley- balcompetitie in Hulst is de spanning ook voor wat de titel betreft „ten top" gestegen. De situatie is momenteel zo, dat met nog drie wedstrijden voor de boeg VV Hulst 1 en Morres 1 nog evenveel kans hebben. Morres staat op de bovenste plaats, op twee punten ge volgd door W Hulst 1. Beide rivalen moeten nog tegen elk aar uitkomen, wat een schit terende volleybalavond in sporthal Den Dullaert beloofd te worden- Op die avond zal de Hu.ster sporthal weer daveren op zijn grondvesten, onder de enthou siaste aanmoedigingen van de ongetwijfeld talrijke suppor ters van beide teams. Onder aan de ranglijst is ook nog niets gezegd. EIV, thans hek- kesluiter, kan zich mogelijk op het nippertje nog iets om hoog werken. Tegen W Hulst 1 speelde EIV zeker niet slecht, maar het moest toch zijn meerdere erkennen in de titelkandidaat Jomavo 1 deed zijn best tegen SC Morres 1, maar was niet opgewassen te gen het betere meubel-team. Remortel Sport won verdiend van KPJ 1. De uitslagen: CC Hulst 1- EIV 2—1; Jomavo 1 - SC Mor- ies 1 0—3; Remortel Sport - KPJ 1 2—1. Jomavo Sjkt in de tweede Klasse goed op weg, de titel in de wacht te gaan slepen. Met nog zes wedstrijden te apelen bedraagt zijn voor sprong vier punten op de naaste achtervolgers CVC uit Clinge en Atek. Beide teams hebben evenwel een wedstrijd minder gespeeld dan Jomavo. Onderaan is de situatie voor Hako Daf uitzichtloos. Het staat met slechts een punt op de laatste plaats. Het was CVC, diat er voor zorgde dat de strijd in de top van de ranglijst nog niet beslist is. In een rechtstreeks duel met Jo mavo 2 bleef het Clingse team na een spannende wed strijd, verdiend aan de win nende hand. GVC won zoals verwacht van W Hulst 3. Atek hield ook zijn kansen gaaf vla een overwinning op VC Cac tus- De uitslagen: Jomavo 2 - CVC 1—2; VV Hulst 3 - GVC 12; VC Cactus - Atek 1 2. In deze Masse Is de strijd voor het kampioenschap even eens nog niet beslist. De beste kans m-oet hier evenwel war den gegeven aan SC Morres 2, dat met nog vier wedstrijden te spelen, vier punten voor sprong telt op Jomavo 3. SC Morres 3 daarentegen zal zijn laatste plaats niet meer kwijtraken. Toch zorgde datzelifde SC Morres 3 voor sensatie door SC Morres 2 kansloos met 0 4 te kloppen Linex Voor waarts 1 bleef de baas over Linex Voorwaarts 2 en Joma vo 3 won van KPJ 2. SC Morres 2 deed het tegen Nec- Itermann heel wat beter en zegevierde ditmaal onbe dreigd. De uitslagen: SC Morres 2 - SC Morres 3 04; Linex Voorwaarts 1 - linex Voor waarts 2 31; SC Marree 2 Neökermann 40; Jomavo 3 - KPJ 2 2—1. ondergrond van deze wegen is onvoldoende; daarom is stuk- rijden het gevolg". De fractie beroept zich ver der op een bepaling van de Canisvliet-ruilverkaveling in 1963 toen werd beslist dat het bedoelde gedeelte Traktaatweg niet aan het landbouwverkeer zou worden onttrokken. „Voor mij is deze gang van zaken daarom weer eens duidelijk boerenbedrog", aldus raadslid G. van Waes dinsdagavond, die verder betoogde dat de boerenstand de dupe van de maatregel was. Laatste argument tegen de autoweg van de kant van de fractie was de veiligheid op een tweetal kruisingen van de Traktaatweg. Gezien de vaak overstekende kinderen en de hoge snelheden noemde de fractie die veiligheid „een aanfluiting". (Van onze correspondent) HULST Het jeugdige Zeeuwse bridgepaar Richard Biesbroeck (17 jaar)-Jan Nij- enhuis (16 jaar) is tijdens het Nederlandse kampioenschap adspiranten-bridgeparen tot en met 18 jaar in hotel „Suisse" te Almelo tussen de in totaal 36 paren met een eervolle zes de plaats uit de bus gekomen. Er waren in totaal vijf rit tingen en iedere ritting be stond uit zestien spelen. „Na de eerste zitting stonden wij als ting standen wij als zevende 7e geklasseerd", aldus Richard Biesbroeck (zoon van een ga rage-houder uit die Kleine Ba- gijnestraat te Hulst) die ver volgt met het noemen van de verdere klasseringen tijdens de andere zittingen: „Na de tweede zitting stonden wij op de derde plaats, na de derde en de vierde ritting op respec tievelijk de vijfde en de derde plaats om vervolgens na de vijfde zitting als zevende te eindigen". Gezien de vorige rittingen, toen wij hoger zijn geëindigd is deze zevende plaats mij toch iets tegengevallen. Voor de rest vind ik het wel een goed resultaat". Het Zeeuwse bridlgepaar had zich via dis- tnctswedstrijden, die enkele maanden geleden in Eindho ven werden verspeeld en waar zij op een eerste plaats beslag legde en voor de eindstrijd geplaatst. Prognostiekwedstrijd Aan de in café de Laüdlbouiw te Clinge gehouden prognostiek wedstrijd hebben in totaal 136 personen deelgenomen. De winnaars waren: E. de Wilde, R. de Laquois, W. v.d, Brinck, F. Schelfhout, Th. v.d. Bran- de, H. Suy, F. van Puyvelde, R. Cenpentier, R. van Hauten, mevr. M. Segers, Th. Ackc, R Claus, mevr. Bracke, E. I- vens, W. Vergouwen en J. Verstraeten. De extra prijs werd gewonnen door A. Hey- man. Schieting Zaterdagmiddag wordt er bij A. van Geertruy, café De Landbouw te Clinge een sohieting gehouden. Twee maal 1.150 Belgische francs en 1.000 Belgische francs gratis. De schieting begint om 14.30 uur. Excursie Onder leiding van de heer A. de Kindt uit St.-Jansteen en J. Calle uit Terneuzen hield de vogel wacht van de Zeeuwschvlaam- se vogelvereniging „De Stelt- kluut" een excursie in de bos rijke omgeving van „De Wa terleiding" in Clinge. Onder de vele belangstellenden was vooral heel wat jeugd, die zich steeds meer voor vogels in de vrije natuur begint te interes seren. Er werd vooral gezocht naar vogels die het voorjaar moeten aankondigen. NKV vrouwen De afde ling Clinge van de NKV-vrou wen hield in de Troubadour voor de eerste maal een teera vond. Men begon met een di neetje. waarna er gelegenheid was tot dansen. (Van onze correspondent) BRESKENS In de r.k.- kerk te Breskens zal In de Goede Week een bijzondere viering worden gehouden. Pas toor O. Gielliet zal in al de diensten voorgaan en het the ma van alle diensten is „ont luiken". Vanavond (donderdag- gavond) om 7 uur ls er een viering van het H. Avondmaal. In de kerk ls een grote tafel geplaatst, waaromheen wordt herdacht wat Jezus daags voor zijn dood deed temidden van zijn vrienden- ledereen kan aan deze viering deelnemen. Op Goede Vrijdag is er om 7 uur een Uchtklankbeeld over „de kruisweg der mensen' van Pol Vereecken uit St.- Pauwels. België. Paaszaterdag ls er 's-avonds om 11 uur een nachtelijke viering, waaraan zal worden meegewerkt door het jongerenkoor Breskens. Eerste paasdag zal er een eu charistieviering rijn om 10 uur met medewerking van het kerkkoor en mevrouw Ris- seeuw-Verdouw uit Axel, so praan. Ook Tweede paasdag is er om 10 uur een eucharistie viering. Gevonden Aan het hu. reau van gemeentepolitie t, Vlissingen zijn in de peróae van 20-3-1975 t.m. 25-3-1975 ue volgende gevonden voos. werpen aangegeven: 1 bank- mljet, linkse handschoen, i paar handschoenen. bruine portefeuille met inhoud, parte- teuil-le met inhouid, gouaen armband met armband, blau- we plastic bal. reservewiel, vastrechtkaart N.S. Huisdieren - Hond bruin-zwart, hond dultse herder. KSat Handboogschieting Zater dag 12 april wordt in „Be Vlaanderenhal" te Sas van Gent een grote handboogsehie- ting georganisi erd voor de leden van dc p soneel-vereni. ging O.N A. v^^de Glasfa briek „Sas ent" en tid-Cl.cm.le* BI wedstrijd ;int om drie B&' s middag,,, ateriaai pijl jnfboog. stellen de organisators beschikbaar. Voor de deelnemende dames geldt een speciale regeling. De verdeling van de prijzen is als volgt: hoo&dvogel 1 kilo schoongemaakte eerste kwal;, teitspaling pluis tien gulden-, de zij vogels: eveneens ieder een kilogram paling plus vijf gulden, 32 vogels van 1 kilogram paling. Het inleggeld bedraagt vijf gulden. Biljarten Opnieuw heelt de Westdorpse topbiljartclub „Raedhuys" van rioh doen spreken, door op eigen bodem met 13-7 te winnen van het Hulsterse O.N.A. Met de2e fraaie overwinning hebben de Westdorpse topbdljarters bun fout van vorige week, toen in Sluiskil wend verloren, weer goedgemaakt. De persoonlijke uitslagen luiden: Fr. van den Abeele-A. van de Voorde 2-1). R. van Acker-F. Wentzler 0-2, W. Allonsius-E. Wentzler 0-2, R. van Daele-L. Seghers 2-0, M. Teirlijnek-C. de Wolf 2-0, J. Eggermont-E. Seghers 2-0, C. van Acker-M. van den Branden 2-0, S. Pluijm-P. Pie. laet 1-1, J. Martinet-A. Piet- 1-aet 2-0, M. de Smet-P. Wentz ler 0-2. Theo van den Brand -Wiïly de Gauwer uit Ter neuzen werd in bet café van P. Wentzler aan de Bierkaai- straat te Hulst gekozen tot nieuwe secretaris-penning meester van de Hulster sup portersclub van amateur-widl- renner Theo van dien Brande. Deze vacature ontstond door dat de huidige secretaris-pen ningmeester W. van Dorsselaer in verband met privézaiken moest aftreden. Contactavond De Hulster bed njfs-voetbal vereniging t Centrum heeft in het café van Cor Nagtzaam voor zowel haar heren- als voor haar dames- voetballafdeling een contacta- vond gehouden. Na eerst een film over heren- en dames voetbal vertoond te hebben, werd de avond verder met spelletjes gevuld. TOPBILJART De Hulster topbiljartclub de Lustige Toe pers heeft in een te Steken e (België) gespeelde vriend schappelijke tapbiljartwed- strljd met 155 verloren van torpbiljartclub de Gouden Keu. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Zaterdag- morgen om half elf gaat de poort van de speeltuin in hel Oranjekwartier in Terneuzen weer open. Om de start van het nieuwe speeituinseizoen een feestelijk tintje te geven hebben de medewerkers van de buurtvereniging Oranje, kwartier een paaseierenzoek- actie op touw gezet. De afgelopen wintermaan den kregen de verschillende «peeltuinwerktuigen - een fleu rig verfje en een stevige on derhoudsbeurt. Een ploeg vrij- willi gers uit de buurt zorgde ervoor dat deze grote revisie- beurt tot strand kwam. Ook de nabijgelegen M.T.S. stak een handje toe bij de grotere hei- stel werkzaamheden en con strueerde ook enkele speeltuin- instrumenten. De ouders die dteze zomei hun kinderen in de speeltuin willen laten «pelen kunnen een gezinsabonnement krijgen, onkosten: vijftien gulden, te den van de buurtverenigin! Ornnjekjwartier betalen dt helft. HET hooggerechtshof van d< staat Washington heeft dins dag het royement a,ls lid vsj de balie bekendgemaakt van John Ehrllcdïman, voormali! adviseur van ex-preadtni Nixon. (Van onze correspondent) WESTDORPE De leden van het koninklijk majoretten-, tamboer- en trompetterkorps „De Flamingo's" te Westdorpe krijgen het druk. De groep zal op koninginnedag muzikale medewerking verlenen aan de Oranjefeesten. Om 9 uur 's morgens vindt er voor het be jaardentehuis „Het Verlaet" een vlaggenparade plaats, ais opening van de festiviteiten. Burgemeester W. Dusarduiin van Sas van Gent komt de vlag hijsen. Daarna volgt een korte muzikale rondwandeling door het dorp. Ook op de bevrijdingsdag (5 mei) wordt er voor het be jaardentehuis een vlaggenpa rade gehouden, waarna even eens een korte muzikale rond gang door het dorp volgt. Die dag is er ook een gaaiballing, waarvan de opbrengst ten goe de komt aan de Flamingo- groep. Deze wedstrijd vindt plaats op het terrein van „Het Oud Raedhuys". bij J. van der Goes-Pliuijm, om tien uur. Op zaterdag 3 mei neemt de groep in Hoek dieei aan intro- ductiowedslrijden. een con cours. Na afloop van het op treden te Hoek krijgen d' deelnemende verenigingen te horen in welke afdeling thuishoren bij eventuele de name aan concoursen. Na loop van dit muzikaal „testop treden" ontvangen de verschil lende groe-pen een herinne- ringsbeker- Zondag 11 mei nemen d< Flamingo's deel aan het inter nationaal muziekfestival Clinge, en zondag 8 juni Heikant. Er zijn nog meer on derhandelingen gaande over een aantal optredens, zoals een korte rondgang bij de Europe se handboogkampioensehap- pen, die dit jaar in Westdorpe worden gehouden. Het bestuur en de muzita!' leiders willen het bestaand! korps nog uitbreiden. Er kun nen zowel tamboers, tromp*1' ters. als majoretten op gele® worden. Een vereiste is echter, dat ae tenminste veertien moeten zijn. Opgave hiervoor kan geschieden bij mevrou* E. Soethaert, Molenstraat bij de neer Th. Spuesens, Be'- trixstraat 30 of tijdens een repetitie-avond, dinsdags tus sen 19 en 20 uur in het voor malig gemeentehuis en woensdags zelfde tijd, to W verenigingsgebouw „Concordi-

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2