Meeste Zeeuwen zijn tegen nog meer tweede woningen Jelle Fake Berghoef maakt oude huisjes bewoonbaar 1MES WIE Goes biedt plaats aan voor kantoor Rijkswaterstaat Ir. Eelkema directeur landinrichting Zeeland Trimclub fietst de watertorenroute W Hermine van W tslagen ulster 'idge- mpetitie igevallen Axel De lichtgewicht Singer Starlet Teams van De Zeeuwen vooraan in PCC-rit stad streék 1HHHHi een miljoen gulden aan prijzen Vrij koud Kop op De nieuwe is binnen. voorjaarskollektie Komt u eens kijken DINSDAG 25 MAART 1975 i, grote knopen op de !s, velours, brede cein- en de langere rok (die zowat iedereen en is toch eel vrouwelijk). Met een fantasie zijn eT fijne naties te maken, waarbij leuren in de geshowde Hen vaak erg goed op r waren afgestemd. De 'e brede, elastische cein- en soms een koket je om de hals gaven een iudig japonnetje of jasje ven een vrolijke noot. De jassen waren in de jonge llen ook wijd, al dan niet ceintuur. Soms was zelfs elijks te rien, of men een jurk of een jas te had. Wikkelrokken wa- r ook te kust en te keur, ralflanig tot op de grond, (rappig in combinatie met T-shirt of een hesje. Pe- van vijf vertegenwoor- de modebewuste kleuter, onde veelal felle kleuren er goed draagbare model- behalve dan die spierwit- •oek, hoelang zou die zo eloos blijven als je vijf De avondjurken waren eel chic met erg mcoie :n, of heel lief en prettig 5 dragen, zoals die zacht- e gevlekte jurk van nog honderd gulden. Twee schone lentebruiden be- deze geslaagde show- a®. pan onze correspondente) JLST De bridgeclub st" heeft in het Hulster jenschapscentruim „Den >ert" een competitiewed- l gespeeld. De uitslagen n: Groep A: well 10 (10 paren) - 27 ■n - maximum score 218 n: 1. miw. Biesbroeck Slommaert 132 pnt, - 61,11 2. d.d. Aronson - Vroome pnt - 57,41 pot; 3 het Jaar Holla 122 pnt. - 56,48 4. Het echtpaar Nijenhuis pnt. - 54,63 pet; 5. h.h. 'erinok - Burggrave 114 - 52,78 pet; 6-7. het echt- Deltour en de h.h. Reunis londt 103 pnt. - 47,69 pet; iw. v.d. Dries - hr. Bies- ek 93 pnt. - 43,06 pet; 9. Van Roosmalen - Beaart it. - 40,74 pnt. en 10. h.h, -Bar 83 pnt. - 38,43 pet oep B. Howell 10 (10 pa- 27 spellen - maximum 216 pnten: 1. h.h. Card - rekant 135 pnt. - 62,50 2. mw. De Jong - M. van den 126 pnrt. - 58,33 pet; lW. Borm - hr. Dujarain pnt. - 57,87 pet; 4. d.d. >ge - De Booy 115 pnt. pet; 5. d.d. De Boer ven 112 pnt. - 51,85 pet; 6. Stolte - Van Esbroeck 11 - 51,39 pet; 7. het echt- Wenidels 104 pnt. - 48,15 8. het echtpaar v.d. Velde >nt. - 45,83 pet; 9. h.h. aman - Zilverschoon 87 - 40,28 pet. en 10. het >aar De Kerff 66 pnt pet. oep C. Ho wel] 8 (8 P®' - 28 spellen - maximum - 168 punten. 1. Het echt- Beusenberg 116 pnt pet; 2. het eahtpaar Van 101 pnt - 60,12 pet.; 3. Bosch - Bogaert 91 pnt. pet; 4-5 d.d. Weemae® traeten en het echtpaar de 75 pnt. - 44.64 pet. 6. d.d. Dam/me - Melchers 74 - 44,05 pot.; 7-8 h.h. ndt - Hermans en het raar Bakx 70 pnt. - 41,6' :n betrokken. De heren an G. uit Axel en J. A- lostburg reden achter el*' uit de richting Kijkv1- de heer C. plotseling ;t remmen in verband me tegenligger. De heer V tte dit te laat en ree® de auto van de heer ui onze correspondent#' CEL Maandagnii'lik- tien voor vier werd in ritte een bromfietser d°°r personenauto aangereden, auto, bestuurd door G. uit Oostburg verleen- volgens de politie rang aan de bromfiets N. uit Axel. De brom- er raakte licht gewon13' ijl de bromfiets vollen» I vernield. de Hulsterseweg vont ïdagmiddag rond kwar vijf een botsing plaf •bij drie personenauto8 W. 3 1 (ADVERTENTIE) De kleine compacte lichtgewicht machine van Singer met de slimme „één-hands-greep". Hij kan zig-zaggen en blindzomen. Maakt moeiteloos knoopsgaten en zet razend snel knopen aan. En dat is heel wat voor zo'n compacte lichtgewicht. Winkelwaarde 599,— En als u niet wint, heeft u nog geen pech, want er is al een automatische Singer zig-zag voor 349,— Te winnen in de Puzzelaktie Geven voor Leven in deze krant t.b.v. de kankerbestrijding in Nederland. Puzzel meel (Van een onzer verslaggevers) GOES Het gemeentebe stuur van Goes heeft minis ter Westerterp van Verkeer en Waterstaat grond in Goes aan geboden voor de vestiging van een kantoor van Rijkswater staat. Zoals bekend streeft de bewindsman naar concentratie van Rijkswaterstaatsdiensten in Middelburg. De Goese gemeenteraad heeft onlangs bij B. en W. aangedrongen nog eens in Den Voruizichten voor woensdag en donderdag, opgesteld door het KNMI: Wisselvallig en vrij koud. Weersvooruitzichten in cij fers, gemiddled over Neder land voor woensdag: aantal uren zon 1 tot 8, maximum teperaturen omstreeks 7 gra den. Kans op een droge perio de van minstens 12 uur 80 procent, kans op een geheel droog etmaal 40 procent. Voor donderdag aantal uren zon 0 tot 6. Minimum temperaturen omstreeks 3 graden, maximum teperaturen omstreeks 8 gra den. Kans op een droge periode van minstens 12 uur 70 pro cent. Kans op een gehee) droog etmaal 40 procent. waterstanden DEN HAAG De water hoogten van zaterdagmorgen meegedeeld door Rijkswater staat: Konstanz 278 (min 1), Rheinfelden 200 (plus 1), Plit- tersrlorf 343 (min 2), Maxau 404 (plus 4) Plochingen 177 (min 3), Mannheim 240 (plus 9), Steinbach 152 (onv.) Mainz 266 (plus 2), Bingen 147 (onv Kaub 190 (min. 1), Trier 510 (plus 99). Koblenz 665 (plus 1), Keulen 241 (plus 17), Ruhrort 339 (plus 32). Lobith 992 (plus 20), Panner- dense kop 960 (plus 20), Nij megen 783 (plus 20), IJssel- kop 874 (plus 9), Eefde IJssel 408 (min 2), Deventer 288 (plus 3) Katerveer-Spoolder- sluis 50 (plus 3). Monsin 5530 (plus 20), Borgharen 4114 (plus 15), Belfelid 1282 (plus 32), Grave beneden de 9luis 549 (plus 10). Haag te pleiten voor de vesti ging van een nieuw rijkswa- terstaatskantoor in Goes. Des noods is Goes bereid op eigen kosten daarvoor een gebouw neer te zetten en dit aan het rijk te verhuren. Indien de concentratie van rijkswater staat in Middelburg doorgiaat betekent dit voor Goes het verlies vain tachtig arbeids plaatsen. In een brief aan de minister vraagt de gemeente raad zich af waarom de uit voerende diensten van Rijks waterstaat in Zeeland niet in Goes kunnen blijven. Gewezen wordt op de gerin ge afstand Goes-Middelburg en de centrale ligging van Goes, mede met het oog op de aan te ïeggen vaste oeverver binding over de Westerschel- de. Verder brengt de gemeen teraad de vestiging in Goes onder de aandacht van de wa termaatschappij Zuidwest- Nederland. „De Westbrabantse afwatering van schoon en vuil water is niet los te zien van de Zeeuwse waterstaatsproble- matiek. Om die reden zal wel licht behoefte bestaan aan meer contacten met Westbra bantse instanties. Dit pleit voor een keuze van Goes als meest aangewezen vestigings- splaats voor waterstaatsdien- plaats voor waterstaatsdien- Zuidwest-Nederlamd", aldus de Goese gemeenteraad. Die tenslotte nog wijst op het gun stige vestigingsklimaat en het gedifferentieerde voorzienin genpakket dat Goes te bieden heeft. (ADVERTENTIES) komt bemoedigender over met een bloemetje t' ia Fleur op. tfiemand woont te ver* om 'n bloemetje te sturen i Fltur op Inter flor a garandeert Uw bestelling. Koninginnegracht 135, Den Haag. (Van een onzer verslaggevers) KAPELLE Slechts zeven procent van de Zeeuwse dorpsbewoners vindt uitbreiding van het aantal tweede woningen niet bezwaarlijk. Daarentegen is dertig procent van de dorpsbewoners van mening, dat het aantal tweede woningen in de dorpen moet worden teruggebracht terwijl eenderde deel der dorpsbewoners van oordeel is, dat de woonmogelijkheden van de eigen bevolking duidelijk ne gatief worder. beïnvloed door de tweede woningen. Deze cijfers uit een nog niet gepubliceerd rapport van het Provinciaal Opbouworgaan Stichting Zeeland maakte gis teren drs. A. M. van de Broec- ke van de Stichting Zeeland bekend op de jaarvergadering van de afdeling Zeeland van de Koninklijke Nederlandsche Heide Maatschappij. De verga dering werd gehouden in de Caisson in Kapelle. Het ge spreksthema tijdens deze jaar vergadering was de problema tiek van de kleine kernen. Be halve de heer Van de Broecke hield ook burgemeester G. van Waes van Borsele over dit on derwerp een inleiding. Verdere cijfers uit het nog niet gepubliceerde onderzoek onder de Zeeuwse dorpsbewo ners waren, dat eenderde van de dorpelingen de tweede wo ning voor het dorp geen aan winst vond, terwijl 14 procent dat wel vond. 45 Procent der dorpelingen zou het niet op prijs stellen, als de woning van hun buurman als tweede woning zou worden verkocht en 70 tot 80 procent ziet een eventueel financieel voordeel voor het dorp in zijn geheel niet in de tweede woningen zitten. De heer Van de Broecke ging in zijn inleiding verder in op het verleden, het heden en de toekomst rond de kleine kernen. Een der crisisfactoren rond de kleine kern is, naar de mening van de heer Van de Broecke, de mentale verstede lijking van de plattelanders. Een belangrijke factor in de leefbaarheid achtte hij verder de integratie tussen de autoch tone bevolking en de nieuw komers. De overheid diende elke bevriezingsgedachte van kleine kernen te laten varen en evenzeer de beleidsstelling van de natuurlijke groei. Deze laatste betekende na melijk in feite, dat de kleine kernen aan hun lot werden overgelaten. De overheid dien de onder meer in haar beleid ten aanzien van de kleine ker nen aan te sluiten bij de wens tot het buiten wonen en meer te doe aan woningvernieu wing op deze dorpen. Burgemeester Van Waes legde in zijn betoog een sterke nadruk op de noodzaak, dat er tot behoud van kleine kernen werkgelegenheid diende te zijn op het platteland. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG In de vaca ture, ontstaan door het over lijden van ir. I. D. Sepers, hoofdingenieur-directeur voor de landinrichting in Zeeland, zal worden voorzien met de benoeming van ir. L- Eelkema. Deze benoeming gaat in per 1 mei 1975. Ir. L. Eelkema, geboren in 1918 te Hoogzand, behaalde im 1947 het ingenieurs-diploma aan de landbouwhogeschool te Wagemngen. Aanvankelijk bij de rijksdienst voor land- bouwherstel en sedert 1949 als adjunct-rijkscultuur consulent van de cultuurtechnische dienst in Zeeland nam ir. Eel kema deel aan die herstelacti viteiten op Walcheren. Na de februari-ramp van 1953 werd hij belast met de dagelijkse leiding van de her stelwerkzaamheden op Schou- wen-Duiveland. Ir. Eelkema werd in 1957 overgeplaatst naar Noord-Brabant, waar hij als districtsdngenieur van de cultuur-technische dienst, te vens secretaris van de plaatse lijke commissie, werd belast met de leiding van de ruilver kaveling „het Land van Heus- den en Altena". In 1963 volgde zijn benoe ming tot hoofdingenieur-direc teur van de cultuur-technische dienst in Friesland. In het ka der van de reorganisatie van het diTectoraat-generaal voor de landinrichting en de visse rijen werd ir Eelkema per 1 januari 1972 benoemd tot hoofdingenieur-directeur voor de landinrichting in de provin cie Groningen. (Van onze correspondent) aTERNEUZEN In de eerste in dit jaar gehouden oriëntatie- rit, meetellend voor de provin ciale clubkampioenschappen- competitie (PCC) waren de deelnemende teams van M.A.C. De Zeeuwen uit Vlis- singen zeer succesvol. Met een puntentotaal van 157 eindigde het a-team op de eerspte plaats, tweede werd het b- team met 139 punten. De verdere klassering was als voilgt: 3- Bevelanden-a Goes 135 punten, 4. R C De Vossenrijders uit Hulst 132, 5. Bevelanden-, 124, 6. Scheldegouwen Middelburg 122, 7. Zeeuwen-d 89, 9. Sint Philipsland 69, 11. Bevelan- den-d 61 punten. De individuele uitslag van deze PCC-rit, die was georga niseerd door de West- Zeeuwsch-Vlaamse Autoclub (WZA) was als volgt: 1. P Pömelman, Zeeuwen-a uit Middelburg met 189 startpun ten. 2. A. Westveer, Bevelan den-a uit Kruiningen 255, 3. C. Bode, Zeeuwen-a uit Vlis- singen 260, 4. J. Tuinman, Scheldegouwen uit Middelburg 312, 5- A. Wouters, Zeeuwen-a uit V'lissingen 312, 6. L. de Nooijer, Zeeuwen-a uit Vlis- singen 312, 7 C. Boogaard. Zeeuwen-b uit Souburg 315, 8. P. Jopse uit Goes, Bevelan- den-b 367, 9. A. Deegens, Zeeuwen-a uit Middelburg 370. 10. J. van de Hagen, R C De Vossenrijders uit Vlissin- gen 370, 11. J. Bogte, Bevelan- dien-b uit Kruiningen 372, 12. mevrouw Milhoue, Bevelanden- a uit Goes 374, 13. F. Eve raart, R C De Vossenrijders uit Hulst 376, 14 D. van Hoorn. R C De Vossenrijders uit Hoek 383, 1.5. J Thuy, R C De Vossenrijders uit Sint Tan. steen met 386 strafpunten. uit Axel op, die op ent uiterst rechts op dat de an stond geparkeerd^ s liepen nogal wat mate' schade op. Ni®11411 te gewond. Hoogwater Morgen, woensdag 26 maart Bergen op Zoom 2.41 en 15.10 Hansweert 1.55 en 14.30 Terneuzen 1 19 en 13 49 Vlissinger, 0 52 en 13.19 Wemeldinge 2.32 en 15 01. EXCLUSIVE KNITWEAR WILHELMINASTRAAT 8 - BREDA - TELEFOON 3 24 59 's Maandags de gehele dag gesloten Jelle Fake Berghoef bezig met het werk, waar hij aan verknocht is. Iedereen heeft in zijn le ven wel een stille droom wens. Een reis naar de Baha ma's, een Rolls Royce als tweede auto, Elizabeth Tay lor als tweede vrouw of een eigen zwembad. Veel van de ze wensen worden nooit ver wezenlijkt en dat is mis schien de charme er ook wel van. Jelle Fake Berghoef (heeft Friese voorouders, is 28 jaar, blond, tenger en heeft een geinige snor) uit Hoek heeft het anders aange pakt. Via allerlei ingewikkel de omwegen is hij er uitein delijk in geslaagd zijn eigen stille droomwens te verwe zenlijken: het opknappen en weer bewoonbaar maken van oude huisjes, zodat de „ou de" sfeer van een bepaald woongebiedje bewaard kan blijven. Daar is wel het één en ander aan voorafgegaan. Jel le werd geboren in Aalsmeer en besloot op z'n zestiende dat hij maar zeeman wilde worden, omdat hij zijn studie niet meer zo zag zitten. Een jaar later werd hij tot zijn grote spijt afgekeurd, en be sloot toen toch maar zijn HBS af te maken. Daarna heeft hij heel wat afgeschar- reld. Hij werkte een poosje in een orchideeënkwekerij, was vrachtwagenchauffeur en kwam toen bij de compu ter terecht. In 1973 trad hij als programmeur in dienst bij Dow en kwam naar Hoek. Daar begon de victorie, want Hoek openbaarde zich aan Jelle als bet dorp met de vele ongekende mogelijkhe den. Watertandend liep Jelle langs al die oude, vaak ver vallen huisjes en zag in ge dachten al hoe het volgens hem zou kunnen worden. Om te beginnen kocht hij zelf een huis aan het begin van de Noordstraat met het oog op het gezellige marktje. Na een grondige verbouwing trok hij er in met vrouw en kindertjes, de hond, de kat, de beo en d» vissen. En daar zit-ie dan op een maartse ochtend, genoeglijk koutend over zijn werk, dat méér is dan werk alleen. Een mok koffie in de ene hand, een sigaret in de andere en de oren gespitst op geluiden van boven, want dochterlief van een half jaar slaapt en zijn vrouw heeft zware griep. „Heb ik ook gehad", vertelt hij, „drie weken lang, want daar op die bouw is het nu niet de meeste ideale plaats om uit te zieken". De kamer is zeer ruim en zeer functioneel ingericht. „Hebben we echt vtor de kinderen gedaan", zegt Jelle, „het gebeurt ook vaak. dat ik mensen adviezen geef voor een verbouwinkje of een verandering binnenshuis. Het is toch allemaal wel vreemd gegaan", zegt Jelle nadenkend, mijn vader heeft namelijk een heel groot architectenbureau en het is van hem altijd een "tille wens geweest, dat ik er ooit nog eens zou gaan wer ken". „Maar", zegt Jelle heel eerlijk, „ik wist van mezelf dat ik nooit het niveau van mijn vader zou bereiken. Ik zag me al. Als snotneusje tussen al die gedegen vak mensen met hun jarenlange ervaring. To oh boeide het hele vak me wel. Maar we zijn er dan ook helemaal in opgevoed. In de vakanties sjouwde mijn vader ons overal mee naar toe om ker ken, kathedralen en andere bouwwerken te bezichtigen en zo tussen neus en lippen door kreeg je dan college. Dat was toch wel de basis voor mijn latere enthousias me. Het liefst wilde ik toen voor oude pandjes een ont werp maken en het dan zelf uitvoeren. Maar daar zag ik in het westen helemaal geen kans toe, want alles is daar schrikbarend duur. Maar Hoek leende zich geweldig voor mijn plannen. Hier zag ik mijn kans schoon. De huisjes zijn hier niet zo duur en bovendien heeft het oude dorp een bijzondere sfeer, die ik graag bewaard wilde zien en bovendien een beetje wilde proberer te verbinden met het nieuwp gedeelte van het dorp. Ik moest gewoon maar ergens beginnen. Dus kocht ik om te beginnen in de Noordstraat bier verder op twee huisjes. Nou zeg maar krotjes, want veel meer was het niet. Toen ik het derde ook nog kon kopen zag ik d-aar echt een leuke woon- eenheid zitten. Dat wilde ik gebruiken om te laten zien. wat nou eigenlijk mijn be doeling is". „Op 1 januari 1974 besloot ik de computers te laten voor wat ze zijn en me hele maal aan de opbouw van de huisjes te gaan weiden. Dat viel niet mee, want ze had den een onmogelijke indeling en waren verstoken van ie der comfort. Het was een hele puzzel om een goede samenstelling te vinden voor de functies van het wonen, eten, slapen etc. en dan bo vendien nog iets neer te zet ten, dat net even anders is dan anders". „Maar het is grandioos je eigen ideeën onder je handen te zien groeien. Ik schoot alleen zo weinig op", ver zucht Jelle, „vandaar dat ik in september van dat jaar besloot er een timmerman metselaar bij te nemen om me drie dagen in de week te helpen. Nu hopen we ergens in mei of juni klaar te zijn". „Het zijn echte pannekoek huisjes", zegt Jelle enthousi ast, „met kleine ruitjes, leu ke ruimtet.ies met verschil lende functies, waar je alle kanten mee uit kunt, een volledige keuken, plavuizen en een open haartdje. Als ze klaar zijn zullen ze ergens tussen de f37.000 en de ƒ47.000 komen te liggen. Ik moet toegeven, dat ze nogal klein zijn, en de prijs voor de mensen hier uit de buurt misschien hoog lijkt, maar aan de andere kant moet je bedenken, dat het praktisch helemaal nieuw ongetrokken is. De verkoon hebben we nu in handen gegeven van ma kelaar Roelofs. zodat ik me weer wat meer op miin stu die van aannemer kan rich ten. Ik krijg gelukkig ook erg veel waardevolle advie zen van mijn vader, die nu in Middelburg woont. Wat dit werk betreft zitten we samen in een B.V. zodat ik nog heel wat heb aan de ervaring van mijn vader. Maar laten we zelf eens gaan kijken", stelt Jelle voor, zo dat we even later in de mis tige kou 500 meter de Noordstraat doorlopen. „Daar, bij die betonmolen is het", wijst Jelle. Daar staan ze dan. Drie huisjes in de dop. Het ziet er allemaal erg leuk en aantrekkelijk uit. Knus. Echt iets voor niet te grote gezinnetjes. Het der de huis staat nog in de stei ger en is nog niet onder de pannen. „Hoe langer je er mee bezig bent, hoe enthou siaster ge wordt", zegt Jelle, als we terug lopen. We ko men door Oud-Vlissingen, een woonbuurtje, dat even wijdig loopt aan de Noord straat. „Ik heb begrepen, dat de gemeente Terneuzen ver gaande plannen heeft om dit straatje op te knappen", zegt Jelle, „voor de binnenstad van Terneuzen schijnen er ook dergelijke plannen te zijn. Daar zou ik nou toch zo graag aan mee willen wer ken, Ontwerpen, uitvoeren en zo, want ik ben van jongs-af aan gewend om plat tegronden te tekenen en te lezen. Er zijn in dit gebied nog zoveel van die oude huisjes, die zo sfeerbepalend zijn. Als daar niets aan ge daan wordt, worden ze met bruut geweld weggehaald en vervangen door nieuwbouw woningen, zodat de sfeer he lemaal verwatert. Kijk maar naar Middelburg, Deventer en Maastricht", bepleit Jelle, „daar zijn die huisjes ook verbouwd en het is duidelijk gebleken, dat die oude stijl met dat knusse en beetje ro mantische bij de mensen wel aanspreekt. Ja", zegt Jelle overtuigend, „we willen best die oude charme terug". GERDI VENBERG. PREGER-HOE- Eindredactie Rein van der Helm (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Iedereen die geen lood in de benen heeft kan deze zomer zijn hart opha len. De Terneuzense trimclub „Neutraal" gaat namelijk een tweetal grote fietsfestijnen or ganiseren. Een ervan is een tourtocht van 100 kilometer via de eigen ontworpen „Waterto renroute". Deze tocht wordt op zondag 1 juni gehouden. De startplaats is Terneuzen. De secretaris van de trim club „Neutraal" is de heer A. Brandenburg. Hij vertelt het een en ander over de tour tocht. „Het is de eerste keer dat we zo'n grote tocht organi seren. In de toekomst willen we deze tocht wel handha ven". De 100-kilometerrit kan gefietst worden, door iedereen die een fiets heeft. Het is geen hardrijderij, want daar is tiet de trimclub volstrekt niet om begonnen. Het gaat meer om de sportieve prestatie dan om eerst aan te komen. Iedereen die meedoet krijgt een herin neringsmedaille. Verder zijn er prijzen voor de jongste en de oudste deelnemer, voor de ploeg die de grootste afstand heeft moeten aflpggen om de watertorenroute mee te fiet- sne, en voor de grootste ploeg uit Zeeuwsch-Vlaanderen. De start en aankomst van de „Watertorenroute" liggen in de Nieuwstaat te Terneuzen. De start op zondag 1 juni is 's morgens om 9 30 uur. Alles verloopt volgens de reglemen ten van de Nederlandse Rij wiel Tour Unie. Een organisa tie waarbij ook de Trimclub Neutraal is aangesloten. In to taal kent Zeeuwsch Vlaande ren vijf aangesloten trimclubs Het zijn de Wielertoerist u Sluis, de Tourclub Hulst, de Tourclub Sas van Gent en T.I O. te Oostburg. Voor de „Watertorentourtocht" ver wacht de penningmeestei van de trimclub „Neutraal" de heer F Oele zo'n hnnderdvijf- tig a tweehonderd deelnemers. De Watertorenroute heeft zijn naam te danken aan het feit. dat er in de route drie steden met watertorens zijn opgeno men. te weten' Te-neuzen On - De mute, var dp V r.terh rentooht voert de enthousiaste pedaalridders vanuit Terneu zen, langs Dow Chemical, via de Braakman. Paulinapolder, Hoofldnlaat, Nummer Een, Breskens en Groede, naar Oostburg waar een pits-stop wordt gehouden, op de helft van de rit Na een klein uur tje pauze gaat het vervolgens weer verder arigs Waterland- kerkje, IJzendijke, Philippine, Sas van Gent. 'Vestdorpe, Axelse Sassing en de Graaf- jansdijk richting de Nieuw- straat in Terneuzen, waar de fin "h ligt bij café Neutraal. Dat is trouwens ook de plaats waar men zich daie'rik? kan opgeven voor dp tocht De in schrijving hpdraagt vier en een halve gulden voor met-leden pn d'en pon halve gulden voor leden van de NRTU.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 3