len >fee rafenis B- orzitter Bakker ÏL Dubbele triomf voor an van Erp-formatie GEVERS WINT, VAN GERWEN TWEEDE Hans Vultink briljant naar wereldtitel Cees Priem wint Dwars door België RWDM ONTKOMT AAN NEDERLAAG CEES BAL Welke distillateur maakt nog bessenjenever van puur, zongerijpt fruit Pli onttroon! Rudv llartono sport mMm U proeft het... puur zongerijpt fruit fWaardezegels I Medailles Merckx terecht 10 VIJFDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 24 MAART 1975 11 13 is is zeker niet uitgeslo- t we dit jaar nog enkele ijden krijgen", aldus k tevreden Sam Hame- voorzitter van do Mc I en medewerker) ÜWDORP „Het tal jn op de Zeeuwse voet- ten", sprak vioe-voowit- P- Schouwenaar van de l-afdeling Zeeland tij zijn toespraak aan het van afdelings-voorzitter Bakker. Was het op de se voetbalvelden leeg, de begrafenis van de il-voorzltter was er een eldlgende belangstelling 11e geledingen van de 'se sportwereld en nit >t voor kort zijn woon- was geweest, Nieuw- sr een in-trieste entou. (ikou, regen en wind) vice-voorzitter Schoi i- r als eerste aan het graf ■mde vooral de werklust tt doorzettingsvermogen overledene. tem voerde de heer Sa- tet woord, als voorzitter s voetbalvereniging DFS. was mede-oprichter vereniging Voorwaarts. Inter is gefuseerd en e naam DFS aannam, ens de (landelijke) sprak de heer A.J. Pe- it Nijmegen, die meimo- aan de vele functies, Bakker had vervuld in (VB. zoals het district i- r en de sectie-afdelin- i natuurlijk niet te ver als afdelingsvoorzitter ses op het grote verligs, Zeeuwse voetballerij it overlijden leed. Als (de dag voor zijn over- was de heer Bakker nog rm geweest) sprak de Steur uit Middelburg, feite samen met Bakker ïouwen-Duiveland is op- id. Namens de familie te de oudste dochter akker. Na de begrafenis r in het verenigingsge in Nieuwdorp nog gele- i de familie te eondole- 'ele honderden maakten ze gelegenheid gebruik evrouw Bakker, beide •s en schoonzoon de drukken. gewonnen had van Snelders (laatstgenoem- eelt bijzonder slecht) tij een nederlaag incas- egen Frits Bakker. Olo- «zieti is de strijd om de plaats (ondanks dat de Rijk ziah een goede spositie heeft verwor- lag helemaal open en t weleens kunnen dat ;emeen gemiddelde be- zal zijn bij een gelij- d- De kortste partij tot tijdens het kampioen- werd gemaakt door tallinga, die tegen Frits in slechts 18 beurten tij uitmaakte. Na tien had Bakker, die bij- sterk gestart was nog inig: 3815. Maar toen Bakker vast te zitten im Louis Dalliniga op ia 15 beurten: 6851. beurten 7253 en toen Dalilinga via een serie de 100 vol, Bakker op srlaitend. De finale van Ti pi oenschap vindt op 29 maart plaats, om- 20.00 uur. imen slechts 6 spelers in dit kampioensohap, Benny van Leemput >r een ongevalletje te- est trekken. De stand ronden is: (respectie- natehpunten, oarambo- urten, algemeen ge- e en hoogste serie): 1 Ie Rijk. HBC, Hulst 6 1,19 13; 2 Louis Daillin- Sluiskil 4 256 77 3,32 red Bakker, Kot, Ter' 2 246 79 3,11 26: 4 van Eenennaam, ZBC. en 2 239 88 2,71 13: 5 is. ABC, Sluis 2 270 16; 6 Peter Snelders- iene Laken 2 258 11' (Van onze sportredactie) BREDA - Via een allesofniets-poging zegevierde de 22-jarigfe André Gevers uit Schiindel gisteren in de zes tiende Omloop van de Baronie. Met nog zes honderd meter voor de wielen, juist op het moment dat de kopgroep van tien man sterk de Bouvignedreef in het Mastbos in Breda opdraaide dook hij de ruimte in. Een frac tie van een seconde later snelde hij langs de moegestreden Ad Tak, terwijl zijn ploegmakker Gerrie van Gerwen zeer handig de reactie van de anderen in de kopgroep hinderde. Van Ge rwen liet eerst een gat vallen en op het moment dat de anderen (Toine van de Bunder, Wil van Helvoirt, en ook Peer Maas) de eindsprint wilden aangaan sloot hij het gat af. Dat verhinderde snelle Van Gerwen niet om de tweede plaats voor de Van Erp- ploeg veilig te stellen, terwijl hij Ad Gevers juist voldoende ruimte had gegeven om te win nen. Het slimme spel van de Van Erp-ploeg (in de kopgroep van tien was Caballero met vier man sterk vertegenwoordigd en Soka Snacks met twee coureurs) vormde het enige hoogtepunt van een vrij saaie Omloop van de Baronie De oorzaak van het weinig enerverende koersbeeld van gisteren lag duidelijk in het mouie weer De Omloop van de Baronie is namelijk dan pas zwaar als de wind over het Westbrabantse trekt. Maar gis teren was het vaak bijna wind stil en dat betekende dal de cou reurs vanaf het officiële start sein bi] Prinsenbeek een gewel dig hoog tempo ontwikkelden, hetgeen direct weer inhield dat er voor avonturen geen ruimte was Het enige waar de volgers karavaan zien over kon opwin den bleek het noteren van de namen van hen die zich met in de eerste waaier konden hand- tig coureurs bestond Na 137 ki lometer probeerde Wil van Hel voirt het opnieuw en die poging zou uitmonden in een toch wel boeiende finale. Van Helvoirt kreeg gezelschap van Harry van Groezen, maar die gaf het al snel op De Tilburger ging echter on verdroten door. Bij Chaam had hij nog vijftien seconden over. Frits Pirard zager wel wat in en ging in de contra-attaque, maar hij kreeg geen centimeter ruim te, terwijl hij even later samen van Helvoirt de weg naar Breda op kon gaan was hij al achter haald Tegelijk met Gevers, die zag dat zijn ploeg in de kopgroep sterke troeven had. Daarna kon het spel pas goed beginnen Vier man van Cabal lero (Van Helvoirt, Jacobs, Tak en Schuitemaker), dne man van Van Erp (Koot, Van Gerwen en Gevers) twee man van Soka (Maas en-Van de Bunder) en Amstel -coureur Ton ter Harm- sel snelden naar de meet. Toine haven. Maar dat gaf ook niet veel vreugde, want de echte fa vorieten wisten zich vooraan goed te handhaven. Het spel ging eigenlijk pas op de wagen toen Wil van Helvoirt bij de doorkomst door Zundert zich losscheurde. Het was een kort stondige poging, maar er gebe urde tenminste wat. Ad Gevers trachtte daarna alleen de beslis sing te forceren, maar ook hij moest buigen voor de hoge snel heid van de groep, die op dat moment nog uit meer dan veer- met Matje Dohmen ongewild voor de beslissing zou zorgen. Pirard viel met nog ongeveer twaalf kilometer te gaan. Doh men kletterde over de Breda- naar heen, die zelf in de sloot belandde. Voor het tweetal re den op dat moment acht cou reurs, die gelijk een gat geslagen hadden. In hun jacht op Wil van Helvoirt en de even daarvoor ontsnapte André Gevers ont wikkelden de acht zo'h hoog tempo, dat de rest als gezien kon worden beschouwd. Voor Wil van de Bunder riep een ieder die te veel aanvalsdrift tentoon spreidde onmiddellijk tot de orde in de wetenschap dat Peer Maas op de lange aankomst op de Bouvignedreef een redelijke kans had. Maar zoals gezegd Gevers en Van Gerwen speelden het spel slim. Tak, die moest ca pituleren voor het geweld van Van de Bunder, diende als springplank voor Gevers, ter wijl Van Gerwen de poort han dig sloot. Peer Maas: „De over macht was gewoon te groot We hebben geprobeerd hetzelfde te doen als in de ronde van Zuid- Holland. maar dit keer lukte het niet Ad Gevers: „Ja, Van de Bunder wilde duidelijk alles bij elkaar houden in die laatste ki lometers, maar wij hebben sleeds weer gedemarreerd. Wie weg zou komen was niet belang rijk. maar we moesten zorgen dat Van de Bunder Maas niet naa'r de streep kon brengen. En dat is gelukt." Peer Maas: „Ach, je kunt niet altijd winnen, maar in alle klassiekers tot nu toe heb ik bij de eersten gezeten en dat doet mij toch veel genoegen ROB VAN DEURSEN De uitslag: 1. André Gevers (Schijndel) 166,5 km in 3.51.44, 2. Gerrie van Gerwen (OUand), 3 Wil van Helvoirt (Tilburg), 4. Peer Maas (Roosendaal), 5. Mi chel Jacobs (Bingelrade), 6. Jac. Schuitemaker (Andijk), 7. Ton ter Harmsel (Lage Zwaluwe), 8. Toine van de Bunder (IJzendij- ke), 9. Hans Koot (Eindhoven), 10 Ad Tak (Oud-Gastel) 3 51.52, 11 Fons van Katwijk (Oploo) 3.52 58, 12. Frits Slüper (Kerkrade), 13. Henk Botterhuis (Sambeek), 14 Bram Geense (St. Philipsland), 15. Peter Gödde (Koewacht), 16. Leo Ruiter (Am sterdam), 17. Ad Prinsen (Raamsdonkveer), 18. Ad Dek kers (Udenhout), 19. Leo van Vliet (Honselersdijk), 20. Henk Smits (Baarlo). m' muil/G -Wwm. André Gevers gaat als eerste over de streep in de Omloop van de Baronie. ROTTERDAM (ANP) - Hans Vultink heeft dan toch zijn zin. Op een voorlopig door niemand te imiteren manier werd hij in Rotterdam wereldkampioen in het ankerkader 47/1, een titel waarvoor hij dit seizoen alles opzij zette. Zaterdagavond al mocht hij zich de sterkste noemen na zijn partij tegen de Argentijn Osvaldo Berardi, waarin hij tot een volstrekt unieke prestatie kwam. In één beurt kwam hij tot 300 caramboles, iets waartoe voor hem niemand in staat bleek. Juist op de eerste dag van het weekeinde, die voor de wereldkampioen in voorgaande toernooien zo vaak de weg naar de titel blokkeerde, bereikte Vultink zijn beste vorm. Door d ie sterke finish werd hij opsiag onbereikbaar voor Fran cis Connesson, die na twee ne derlagen door Jean Bessems, die zijn eigen kansen door de neder laag tegen de Fransman ver speelde, naar een voor hem te hoog aantal beurten werd ge sleept (9) In de middag al was er van biljartmoeheid bij Vultink niets te merken. Tegen de teleur stellende Dieter Müller (die door zijn gemiddelde toch nog vierde werd), de Europese kampioen, leek hij al naar de verbetering van het wereldrecord serie en partijgemiddelde af te stevenen. Hij maakte losjes 270 punten van acquit, maar verspeelde met een pique zijn positie doordat de speelbal vast kwam te liggen. Op 273 ging hij af Müller kwam on verwacht sterk terug met 206, maar werd toch in twee beurten verslagen. Die blakende vorm was er tegen Berardi. die tot zijn neder laag tegen Galvez ook nog titel- kansen had, maar daarna af gleed naar de zesde positie, in optima forma. De enige niet Eu ropeaan in het toernooi had van acquit tien punten weten te ma ken en mocht toen op zijn stoel gaan zitten om niet eerder op te staan om Vultink gelijk met vele andere toestormende collega's en officials te feliciteren met de prestatie, die door het publiek met een minutenlange ovatie werd beloond. Tussen het mo ment van zitten en opstaan van Berardi lag het stukje biljartge schiedenis waarvoor Vultink verantwoordelijk was. Hij mar cheerde straf naar meer dan 200 punten om even in moeilijkhe den te komen bij de 238e caram bole. Maar problemen beston den niet voor deze Vultink en na een paar ruime stoten die met angstige precisie werden uitge voerd, lagen de ballen weer in de noodzakelijke kleine driehoek. Geconcentreerd spelend was het toen voor Vultink een bekeken zaak. De Groenloër, die evenals zijn nederlagen ook dit wereldkam pioenschap bijna zonder emotie over zich heen liet gaan, voegde gisteren in zijn slotpartij tegen Connesson nog twee wereldre cords aan zijn lijst toe. Door in de eerste beurt 59 punten te ma ken. bracht hij het record gepro longeerde serie op 386, hetgeen eveneens een Europees record is. (ADVERTENTIE) bessenjenever kan voor fijnproevers iets aparts zijn. Een delicate, fruitige drank, die - koel geserveerd - altijd in de smaak valt, bij jong en oud. Let echter wel op het merk, want al leen pure, zongerijpte zwarte bessen geven Bessenjenever dat heerlijke volle aroma Bessen van De Kuyper, de Bes senjenever die nog altijd op de origine le manier met zorg en vakmanschap Wordt bereid. "Natuurlijk is De Kuyper iets duurder. Maar het gaat slechts om enkele centen per gieten U geniet werkelijk vUl meei". Oe Kuyper- d« Mtr» attractie bij alk Oa Kuyper *tik«J I Vraag Uw dijttr da Voordeelkaart voor Export Jongt Jan tv «f BOEKENCOUPON «n fHIJSVRAAG Detgewerut rechtttf—to, te vregtn tui Oe Kuyper B.V. J Postbus 54 Schiedam Door een verschil in het regle ment is dat aantal voor het Ne derlands record „slechts" 359. De 27 punten waarmee hij de ontmoeting beëindigde, mogen namelijk niet worden meege teld. De vijf beurten tegen Con nesson, die het toernooi zo sterk was gestart, hielpen Vultink te vens aan het beste gemiddelde over zes partijen: 64.28. Aange zien hij het tweede duel tegen Bessems verloor, worden de eer ste twee wedstrijden niet mee gerekend Na de laatste dag van net toernooi in de sporthal Alexanderpolder heeft Vultink in deze zo moeilijke spelsoort nu alle records in zijn bezit. Over tuigender kon het nauwelijks. Een beetje in de schaduw van het geweld dat Vultink ontke tende stond het zo mogelijk nog verrassender optreden van de Nederlandse kampioen Jean Be ssems. Na het behalen van zijn titel in Berkhout ging het op het internationaal niveau steeds mis. Bessems eindigde geregeld in de achterhoede. In Rotterdam kwamen zijn mogelijkheden in eens aan het licht. Nog niet met bijzonder briljant spel, maar wel met af en toe taktische en overdachte partijen werkte hij zich zowaar op tot een serieuze titelkandidaat. Hij liet zijn gemiddelde voor wat het was en speelde slechts op winst. Hij misrekende zich nodeloos tegen José Galvez en i n mindere mate tegen Connesson, maar tegen Berardi, in welke partij zijn tweede plaats op het spel stond, was hij er weer. Zon der de sportiviteit uit het oog te verliezen - na een billarde, die door de arbiter niet was gecon stateerd, liep hij uit zichzelf naar zijn stoel - maakte hij voor de eerste en tevens enige keer een partij binnen tien beurten uit Trots als een pauw maar zonder de werkelijkheid uit het oog te verliezen -„Hans was hier veruit de beste" - verwierf hij de tweede prijs. Zijn overwinning op Vultink in de tweede ronde cijferde hij daarmee volledig weg eindstand h.s. alg gem 12 300 42 76 10 156 22 06 8 225 31.20 6 206 21 10 6 96 19 52 6 128 1821 4 120 16 96 4 116 14 38 Hans Vultink, die nu alle wereldrecords in het 47/1 in zijn bezit heeft (Van onze sportredactie) BREDA Cees Priem heeft gisteren Dwars door België, een wedstrijd van 215 kilometer met start en finish in Waregem, ge wonnen. De Zeeuw, die de af stand aflegde in 5 uur en 8 minu ten, arriveerde alleen aan de streep. Hij was in de laatste plaatselijke ronde weggespron gen. De verdere uitslag: 2 op 20 sec. Tino Tabak, 3. Roger Swerts, 4. Walter Godefroot, 5. Frans Ver- haegen, 9. op 50 sec. Wim de Waal, 10. Roy Schuiten, 11. op 1.50 Theo Smit, 22. op 3.10 Bert Pronk, 24. Albert Huizebosch. Cees Bal legde beslag op de derde plaats in de E3- prijs in H arelbeke. De Zeeuw werd laat ste van een kopgroepje van drie man, van wie Frans Verbeeck de sprint won voor Freddy Maer- tens. Bal kwam in de sprint te kort doordat hij in de laatste ki lometers een lekke band had ge had. De achtervolging, die hem daarna weer bij Maertens en Verbeeck bracht, had teveel van zijn krachten gevergd. Eddy Merckx en alle andere Molteni's stapten na 50 van de in totaal 226 kilometer af vanwege de he vige regenval. De uitslag: 1. Frans Verbeeck de 226 km in 5.55, 2. Freddy Maertens, 3. Cees Bal, 4. op 5.Ó4 Ronnie de Witte, 5. op 6.20 Ge- rben Karstens, 6. Jan Raas, 16. op 13.20 Albert Huizebosch, 18. Bennie Ceulen. pnt. De is: 1. Vultink 2. Jean Bessems 3 Connesson 4 Müller 5 Scherz 6. Berardi 7. Stebert 8 Galvez (Van een voet bal medewerker) ANTWERPEN - Pas drie minuten voor tijd is leider RWD Molenbeek in Lokeren aan een tweede nederlaag ont snapt, toen aehterspeler Du- monl een actie van sjouwer Boskamp met een droge knal afrondde en daarmee voor de Brusselaars een 1-1 gelijkspel uit het vuur sleepte. Devrindt had uit een straf schop de ploeg uit Lokeren in de eerste helft een 1-0 voor sprong bezorgd. Dat was vol komen verdiend, want de thuisclub schiep zich tijdens de eerste helft veruit de beste doelkansen. Pas tijdens de laatste 20 minuten van de wedstrijd konden de leiders het Lokeren-doel behoorlijk onder druk zetten, doch toen bleek doelman Hoogeboom goed voor zijn taak berekend te zijn Alleen in de 87e minuut moest hij op het schot van Dumont het antwoord schul dig blijven. De grootste concurrent van RWDM - Anderleeht - bracht door een 5-0 overwinning op Berchem Sport de achterstand terug tot vijf punten De man nen van Constant van den Stock hadden in de modder poel van het Astridpark veel minder moeite met de Ant werpenaren dan over het al gemeen werd verwacht. De modder bleek bij de thuisclub het doelpunten maken niet in de weg te staan. Reeds bij rust had Anderleeht zich door doelpunten van Dokx, Coeck en Van Himst een comforta bele 3-0 voorsprong verschaft. Na de rust voegde Ladinsky nog twee doelpunten aan de score toe. Doordat Standard Luik in de Bosuil te Deurne een 2-0 nederlaag van Antwerpen in casseerde verspeelden de mannen van Cor van der Hart hun derde plaats aan FC Brug ge, dat in Luik door een doel punt van Van der Eycken twee punten rijker werd. FC Antwerp neemt nu de vierde plaats in op de ranglijst. Het was opnieuw het Oostenrijks-Antwerpse duo Riedl-Kodat dat beide Ant werp-doelpunten voor zijn rekening nam. Ook de andere Antwerpse ploeg Beerschot boekte een 2-0 overwinning Dit ging ten koste van KV Meehelen dat door deze nederlaag ernstig in degradatiezorgen is gekomen. Lierse, dat tegen Beringen eveneens een 2-0 overwinning behaalde, dankzij doelpunten van de 19-jartge debutant Garcia en Janssen, is de sub top ploegen Standard, Ant werp en Beerschot nu tot en kele punten genaderd. Beveren is op het veld van Cercle Brugge - waarvan in dertijd reeds met 1-2 werd ver loren - opnieuw tegen de lamp gelopen. Bij de rust keken de Waas- landers reeds tegen een 3-0 achterstand op. Buyl (eigen doel), Van Haecke en De Waele hadden daarvoor gezorgd. In de tweede helft leek het erop, dat de Waaslanders zich zou den gaan revancheren, maar verder dan een knal van Jean Janssen tegen de paal en een doelpunt van diezelfde speler kwamen de geel-blauwen niet. De nederlaag werd uiteinde lijk zelfs nog 4-1 door de ge vaarlijke Cercle-spits Van Haefke. Diest dat dankzij een doel punt van Van Haeren een uit erst kostbare 1-0 overwinning tegen Hekkesluiter Winterslag wist te behalen, is nu op gelijke hoogte gekomen met Ostende en Mecnelen en heeft plotse ling weer uitzicht op redding gekregen. Ad Koudijzer redde Ware gem voor een thuisnederlaag door een strafschop te benut ten tegen Sporting Charlerois. De eindstand werd 1-1. De wedstrijd Olympic Mon- tignies - Ostende eindigde in een 3-0 overwinning voor de thuisclub. De Nederlander Cas Jansen maakte het tweede doelpunt. .11 Gerrie Knetemann eindigde als derde in de Brabantse Pijl. Hij verloor in de spurt van Wil lem Peeters (winnaar) en Michel Pollentier. Het drietal had een voorsprong op de rest van het veld. Eddy Merckx en Freddy Maertens kwamen in deze wed strijd ten val doordat Merckx tegen een motorrijder aanreed. Maertens vervolgde de strijd niet. De uitslag: 1. Willem Peeters de 216kmin4.12,2. Michel Pollen- tier, 3. Gerrie Knetemann, 4. op 10 sec. Patrick Sercu, 5. Joseph Bruyère, 6. Frans Verbeeck, 7. Rik van Linden, 18. op 2.20 Eddy Merckx, 27. op 3 min. Cees Bal, 31. Henny Kuiper. Piet van Katwijk ging als derde door de finish in Harelbeke-Poperinge-Harelbeki waarin de Belg Geert Malvet ze gevierde. Van Katwijk had een achterstand van 57 seconden op de winnaar. Aad van den Hoek klasseerde zich als zestiende. Jan Jonkers werd vijfde in een grote amateurkoers in Bornem (140 vertrekkers), die door de Hardenberger Gerrit Brokel- man, een ploeggenoot van Jon kers, werd gewonnen. Verdere klasseringen. 14. Bert Broere, 16. Ad Oprins, 18. Cees Rokx. Jan de Groot eindigde als ze vende in Haasdonk, waar de Belg Johnny van der Veken triomfeerde. Ad van Elzakker finishte als negende in Marke, waar de Belg Paul van Nieuwenhuize de spurt van de twaalf renners tellende kopgroep won. Eddy de Block werd 20e op anderhalve minuut. LONDEN (Reuter) - Svend Pri heeft het „onmogelijke" ge presteerd: Rudy Hartono vers laan bij de all- Engiandkampioenschappen, de officieuze wereldtitelstrijd badminton. De 29-jarige Deen versloeg de vier jaar jongeren Indonesiër za terdagmiddag in de Wembley- empirepool te Londen in twee games. 15-11 17-14. Hij zorgde daarmee voor het grootste suc ces in zijn carrière Hartono had de all- Englandkampioenschappen ze ven keer achtereen gewonnen, maar had nu op het agressieve, knap gevarieerde spel van zijn tegenstander geen antwoord. Bij de dames ging de titel voor de derde maal en voor de tweede keer in successie naar de kwik zilveren Japanse Hiroe Joeki. In de finale was zij superieur aan de veel minder beweeglijke En gelse Gillian Gilks 11-5 11-9 sport In 't kort ROLHOCKEY - De Neder landse rolhockeyclub Lichtstad uit Eindhoven is in de eerste ronde van het toernooi om de Europacup voor landskampioe nen uitgeschakeld door de Spaanse vertegenwoordiger Voltrega. De Spanjaarden ver sloegen Lichtstad in Barcelona met 11-2 (rust 6-1) en hebben zich nu geplaatst voor de kwart finales. AUTOSPORT - De Brit Brian Redman en de Australiër Alan Moffat hebben met een BMW de twaalf-uursrace van Sebring gewonnen. Bij tijden bijgestaan door Hans Stuck (Wdl.) en Sam Posey (VS), wier BMW het al vroeg begaf, leverden de cou reurs twee recordprestaties: zij legden 1907 kilometer af met een gemiddelde snelheid van 165.962 km. per uur. SKI - Gustavo Thoeni heeft voor de vierde keer de wereld beker Alpine-ski gewonnen. De 24-jarige Zuidtiroler besliste dit weekeinde In St. UI rich de spannendste „finale" in de ne genjarige geschiedenis van de wereldbeker in zijn voordeel door het laatste onderdeel, een parallel-slalom te winnen, voor zijn grote concurrent Ingemar Stenmark. BOKSEN -Ex-bokser Pete Rademacher is de scheidsrech ter bij het gevecht om de wereld titel der zwaargewichten tussen Mohammed All en Chuck Wep- ner, dat hedenavond zal worden gehouden in Richfield (Ohio). Rademacher bokste in 1957 tegen Floyd Patterson. Hij werd in de zesde ronde knock out ge slagen. MOTORSPORT - Frans Sig- mans heeft op een Maico een in ternationale motorcross in Val- kenswaard (500 cc) gewonnen. Gerrit Wolsink eidigde op de tweede plaats. (Van onze sportmedewerker) ANTWERPEN - Eddy Merckx heeft de tien medailles, die tijdens de zesdaagse van Antwerpen uit zijn villa te Kraainem werden gestolen, te rug. Vrijdag heeft de gerechte lijke brigade van de stadspolitie te Brussel, onder leiding van commissaris Fiffis, aan de kerk van Jezus-Eik een handelaar uit Brussel - die als heler optrad gearresteerd. In Italië had Merckx' sportdi recteur Giorgini Albani onlangs een afpersingsbrief gekregen, waarin foto's za ten van de gesto len trofeeën, plus een heleboel details over de manier waarop Merckx terug in het bezit kon komen van de gestolen voor werpen. Na Milaan - San Remo 19 maart) is Eddy Merckx weer naar huis gekomen om in over leg met de politie te proberen de daders te snappen. Vrijdagmor gen moest Eddy Merckx met 1 miljoen frank klaarstaan aan de kerk van Jezus-Eik. Merckx stond er met het geld toen een auto een paar keer langs reed. Toen Merckx aan de chauffeur het pakje geld overhandigde greep de politie - die verdekt opgesteld stond - in

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 11