üng IIGREVELINGEN KAN ZOUT BLIJVEN PEREVUIK IN SLUIS Commerciële sex e fase G. BAERT VEERTIEN MAAL KONING Mogelijk in mei aanbesteding doorlaatsluis Rede van Vlissingen {een laatste rustplaats voor STAATS SECRETARIS MEYER BEZOEKT ZEELAND BELGIË BAGGERT KANAAL UIT FILMS IN ZEELAND stad streek Stap voor stap Criminaliteit Hoek Bij dwergmispels Zonniger I VRIJDAG 21 MAART 1975 2 I 3 rc.i1aktpiirl 141 icntaire redakteur) iet Benelux parlement wil niet e regeringen van Nederland en gelijkheden voor stadsuitbreiding en. Met name voor Sas van Gent aaslricht is dat op wat langere (vervolg van pag. Ij In eerste Instantie is het streven, zo vertelt de heer Slock, „om het uitbreiden van sex-inrichtingen zoals biosco- sexclubs te voorkomen. Wat er sexclubs te voorkomen. Wt er al is, kan nu op een meer efficiëntere manier bestreden en gecontroleerd worden", al dus de heer Slock, die wel de hoop heeft dat de exploitatie vam de commerciële sex in Zeeuwsch-Vlaanderen terug zal lopen. Dat zou naar zijn mening ook ten goede komen aan de image van diverse Zeeuwsoh-Vlaamse stadjes, die in België en Noord-Frankrijk de naam van sex-paradijzen hebben gekregen. Voor Terneuzen is de nieuwe verordening van belang met het oog op in groten getale aanwezige raamprostituées in de Dijkstraat. De korpschef van de plaatselijke gemeente politie de heer E. Hubregtsen zei gisteren wel een optreden tegen dit soort van klanten binding te verwachten. „We hebben altijd gezegd: we doen het stap voor stap, maar als alle gemeenten de APV met deze aanvullingen hebben ge wijzigd dan komt er wel een optreden", aldus de korpschef- In Terneuzen komt de speciale sex-verordening waarsch-inlijk ln april in de gemeenteraad. In het eindrapport van de gemeentelijke werkgroep staat overigens nadrukkelijk ver meld, dat. het niet gaat: ..om de bestrfiding van dp, onzede lijkheid en een totale verban ning van alle vormen van commerciële sex". De werk groep acht een aantal vormen van commerciële sex trouwens verwant aan het huidige maatschappijbeeld, vandaar dat het niet gaat om het met wortel en talk uitroeien, maar veelal om het uitsluiten van hinderlijke bijverschijnselen. Het rapport noemt hiervan en kele voorbeelden, zoals het ontstaan van verkeersopstop pingen voor sexwinkels, waar op uitdagende en wellicht aan- treklkeliike manier waren staan uitgestald overlast voor omwonenden bij prostitutie en d« verschillende vormen van criminaliteit, die aldus het rapport. ..de exploitatie van sex-inrichtingen blijkt aan te trekken". (ADVERTENTIE) SOFF. DEALER K.T.V. HIFI-STEREO APPARATUUR overigens inmiddels al begon nen. Als nieuwigheid zal de nieu we magazijnruimte aan een zijde worden voorzien van twintig zogenaamde dockshel- ters, laadopeningen waar men de vrachtauto's tegenaan ka® rijden, zodat men gelijkvloers en tochtvrij kan laden en l°s' sen. De openingen zijn voor zien van zeilen, waarmee men de open ruimte van de vracht wagen als het ware aan de magazijnhal kan vasthechten- Door middel van rubber stom- kussens moeten beschadig1"" gen worden voorkomen. De nieuwe hal zal in twee fasen worden gebouwd, v'0.|'-r' voor men steeds vier maande® tijd nodig denkt te hebben. VUSSINGEN (ANP) De rede van Vlissingen en de tVesterschelde mogen geen laatste rustplaats worden voor opgelegde tankers en vracht schepen. Daar is dit vaarwater niet op ingericht. Dit heeft de Rijkshavenmeester Wester- chelde. de heer II. Edens. la ten weten aan diverse maat schappijen, die een verzoek tot de rijkswaterstaat hebben gericht om schepen, waarvoor ris gevolg van de economische situatie geen emplooi is, voor langere tijd op de rede van Vlissingen te mogen veranke ren. Het drukke scheepvaartver keer en het getijdenkarakter van de rivier zorgen ervoor dat dit water volledig onge schikt is voor lange wachttij den van schepen. De aanvra gen zijn voornamelijk afkom stig van buitenlandse scheep vaartmaatschappijen. Volgens de heer Edens waren er zelfs aanvragen om schepen van 100.000 brutoton op de rede t.e mogen verankeren. Op dit mo ment ligt er een Griekse tan ker, de Kef Peter, al sinds eind vorig jaar op de rede van Vlissingen, maar dit schip is door schuldeisers aan de ket tle (Van een onzer verslaggevers) GOES Op woensdag 2 april zal staatssecretaris W. Meijer van CRM een werkbe zoek brengen aan Zeeland. Hij zal zich met name oriënteren over de stand van zaken op de landbouwbedrijven die door de wateroverlast zijn getroffen en die in aanmerking komen voor een uitkering volgens de rijksregeling zelfstandigen. In Zeeland hebben tussen de vier- en vijfhonderd boeren een aanvraag ingevolge dez» regeling ingediend. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Waarschijnlijk in mei zal rijkswaterstaat het betonwerk voor de doorlaatsluis in de Brouwersdam aanbe steden. In feite wordt daarbij een moot uit de Brouwersdam gehaald. Later zal ook in de Grevelingendam iets dergelijks moeten komen. Pas ais die twee sluizen gereed zijn kan men het zoutgehalte in liet Grevelingenbekken voldoende op peil houden. Voor het natuurlijke milieu in dit gebied is zoiets een belangrijke zaak. Wat de sluis in de Brouwersdam betreft is men momenteel druk bezig met het graven van de bouwput. is het dan mogelijk en zelfs gewenst om het Grevelingen bekken zout te houden..Daar toe moet dit bekken met zout water worden ververst. Ge- ceurt dat niet, dan zal het Grevelingenbekken langzaam verzoeten. Momenteel is het water daar al heel wat minder zout dan toen vier jaar gele den de Brouwersdam gereed kwam. De doorlaatsluis in de Brou wersdam zal dienen voor het doorlaten van het zoute water. Als het Grevelingenbekken al leen nog over deze sluis be schikt zal hiermee afwisselend gedurende enkele dagen zout water worden ingelaten en worden geloosd. De invloed hiervan zal dan voornamelijk in liet gedeelte bij de sluis merkbaar zijn. Het oostelijk deel van het Grevelingenbek ken kan dan nog niet zout genoeg gehouden worden. Daarom zal ook in de Greve lingendam een doorlaatmiddel worden gemaakt. Dan pas kan het zoutgehalte in het Greve lingenbekken op peil worden gehouden. Welke richting de zoutwaterstroming moet krij gen, is nog in discussie. In juni is de bouwput ge reed en daarna wordt op de bode van de put begonnen met lj bouw van twee beton nen sluiskokers. In elke koker komen twee schuiven, waar mee de kokers kunnen worden afgesloten. Als de schuiven open zijn kan het water door de kokers stromen. Als de ko kers klaar zijn wordt er over heen opnieuw het damlichaam aangebracht. Als alles naar wens verloopt zal de sluis in 1978 gereed zijn. De kosten ervan worden geraamd op veertig miljoen gulder.. Met de Brouwersdam werd in 1971 het Brouwersiha- vensche Gat gesloten. Toen in 1974 de eerste spa de grond in ging voor de doorlaatsluis, wa ren de inzichten wel een stuk veranderd. In het oorspronkelijke Del taplan zou de doorlaatsluis in de Brouwersdam samen met sluizen in andere deltadam- men dienen om na de afslui ting van de Oosterschelde het zuidelijk delta bekken (Ooster- scheldebek'ken, Grevelingen- meer en Veerse Meer) te ont- zilten en zoet te houden. Later is men hierover anders gaan denken in verband met veran derde gedachten over de af sluiting van de Oosterschel de. Men gaat er nu vanuit dat het getij in de Oosterschelde in elk geval tot aan de moge lijke Philipsdam (geprojec teerd tussen de Grevelingen dam en St. Philipsland) moet worden gehandhaafd. Hierbij (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op het Belgische gedeelte van het ka naal van Gent naar Terneuzen wordt op het ogenblik hard gewerkt aan liet uitdiepen van het kanaal. Een Belgische se nator stelde over dit baggeren deze week vragen aan de Bel gische ministervan openbare werken. Hij bracht het in ver band met mogelijke gevaarlij ke stoffen, die aan de opper vlakte zullen komen. De senator vroeg zich met name verontrust af, wat. er met het slib uit het kanaal, dat veel chemische stoffen en zware metalen bevat, ging ge beuren. Uit het antwoord van de be trokken minister bleek, dat de baggerwerker dringend nodig waren. omd. het kanaal op veel olaatsen te ondieo was ge-worden. Verder vertelde de bewindsman, dat er voor de aannemer, die het werk uit viert, speciale voorschriften gelden betreffende de slib- bergnlar.tsen. De bagger wordt gestort tussen het nieuw ge plande Rodenhuisdok en de Kennedystraiat te Gent Hengelen De hengelaars vereniging „Sport en Genoe gen" te Hoek hield in de Wes- terschelcte een zeefoengelwed strijd, waaraan door 34 henge laars werd deelgenomen. De vangsten waren goed. Winnaar werd met een totaal van 1730 punten, de heer J. Strijdonk iit Sluiskil. 2. Joh. Harms uit Hoek 1640 punten, 3. D. de Poorter uit Assenede (B) 1210, 4. J. Geelhoedt. Terneu zen 1210, 5. H. Bakker uit Sluiskil 1155. 6. J. van Dron- gelen uit Sluiskil 1025, 7. J-ac. Harms uit Terneuzen 970. 8. H. Kole uit Terneuzen 965, 9. F. Taalman uit Hoek 930, 10. F. Matthijs uit Terneuzen met 725 punten. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers! SLUIS-WAGENINGEN Naar eerst nu bekend is ge worden, zijn 20 dwergmispels (cotoneasters), die aangeplant waren bij het bejaardentehuis Rozenoord in Sluis, vernietigd omdat zij aangetast bleken te zijn door het beruchte „pere- vuur". Dit is een planteziekte. Vooruitzichten voor zaterdag en zondag, opgesteld door het KNMI op donderdag om 18.00 uur. Droog en vrij zonnig met 's nachts plaatselijk lichte vorst. Overdag hogere tempe raturen. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land- Voor zaterdzg: aantal uren zon: 5 tot 12, min. temp: omstreeks 1 graad, max. temp: omstreeks 8 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. Voor zondag: aantal uren zon: 1 tot 10, min. temp: om streeks 0 graden, max. temp. omstreeks 9 graden. Kans op een geheel droge periode van minstens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog et maal: 80 procent. waterstanden DEN HAAG De waterhoog ten van donderdagmorgen, meegedeeld door rijkswater staat: Konstanz 281 onv., Rheinfel- den 202 min 4, Plittersdiorf 334 min 8, Maxau 394 min 2, Plo- chingen 155 plus 1, Mannheim 288 plus 13, St-einbaoh 145 min 1, Mainz 251 plus 4, Bingen 125 plus 1, Kauto 166 plus 2, Trier 308 plus 28. Koblenz 194 plus 12, Keulen 155 min 10. Ruhrort 314 min 1. Lobifh 942 plus 1. Panner- dense Kop 916 plus 4, Nijme gen 744 onv., IJsselkop 859 onv., Eefde IJssel 408 onv.. Deventer 284 onv., Katerveer Spooldersluis 32 min 10. Mönsin 5468 onv., Borgharen 3974 plus 15, Belfeld 1166 plus 2. Graven benden die sluis 500 2, Graven beneden de sluis 500 onv. 22 zaterdag Morgen, maart, rgen op Zoom, 10.14 en 23.00, Hansweert: 9.43 en 22.23 Terneuzen: 9.10 en 21.51, Vlissingen: 8.42 en 21.27, wVemeldingt: 10.05 en 22.51, die zoals men bij de Plan- tenziektekundige Dienst in Wagen in gen zei op dn „zwarte lijst" staat. Perevuur is een voor perebo men fatale ziekte, die kan» ziet binnen een paar maanden een hele boomgaard uit te roeien. Reeds enkele jaren, rinds 1966, komt perevuur voor in Nederland met name op Schouwen-Duiveland. Men is er tot op heden nog niet in geslaagd de ziekte, die in het ooste ijk deel van de Verenig de Staten de commerciële pe renteelt onmogelijk heeft ge maakt, met wortel en tak uit te roeien. Latere gevallen van pere vuur in Zeeuwsch-Vlaanderen zijn nog niet bekend. „Als je er snel bij bent, heb je een behoorlijke kans de zaak on der de knie te krijgen", aldus de heer C. Meijneke van de Plantenziektekumdige Dienst in Wageningein. „Het punt i» altijd echter: waar zit de bron? Die hebben we voor wat Sluis betreft niet met zekerheid kunnen vaststellen. Het is niet uitgesloten, dat de bomen reeds in de kwekerij besimet waren, want de ootoneaster kan de bacterie lang bij zich dragien zonder uiterlijke symptomen". J .e ziektekiemen kunnen zich onder gunstige weersom standigheden zeer snel verme nigvuldigen en worden ver spreid door vogels, insecten, gebruikt snoeigereedsch-ap en mensenhanden. „Voor de fruit teelt is perevuur een angst droom, want het trekt als een vuur door de boomgaard", al dus de heer Meijneke. Nu wordt perevuur in een boomgaard snel geconstateerd, omdat de fruitteler een paar keer per jaar zijn bomen een individuele behandeling geeft. Een kwalijke zaak is het ech ter, dat met niame de mei dooms. die dn het wild groei en, ziektedragers kunnen zijn. „En het is voor ons geen doen iedere wilde meidoorn in Ne derland te controleren", aldus de Plantenziektekundige Dienst. Er wordt daarom een beroep gedaan op iedereen, die pere vuur vermoedt of constateert in de vrije natuur dit te mel den bij de Plantenziektekun dige Dienst in Wageningen (08370-19001). Perevuur-symptomen in het voorjaar zijn vochtige kanker plekken op de stam en dikke re takken en verwelkende of verdroogde bloesems. In de zomer ziet men verwelkende of verdroogde scheuten, aan vankelijk aan de toppen, ver welkende en verdroogde blaadjes die bruin tot zwart kunnen zijn. Soms zitten aan de verdroogde en verdorde bladeren vochtdruppeltjes, die eerst wit zijn maar snel oranje en later geelbruin worden. Kenmerkend is voorts, dat de verdroogde bloesems, bla deren en vruchtjes niet afval len, maar blijven zitten tot in de winter toe. De ziekte ver spreidt zich snel door de gehe le boom. Met het winnen van de strijd om de titel: „Het ko ningschap van het winterver- bond Novatoren" heeft Geor ge Baert uit de Zeventrini- teitsstraat te Terneuzen zijn veertiende koningstitel bin nengehaald. Zijn laatste ko ningstitel won hij in Stekene tijdens een wedstrijd, waar aan ook uitstekende schut ters uit het hele Belgisch- Nederlandse grensgebied aan meededen. George Baert is van 1965 tot voor kort lid geweest van de handboogmaatschappij De Vesterschelde en is onlangs naar de Axe-lse vereniging Ons Vermaak overgestapt. Zowel op de liggende als op de staande wip heeft George Baert koningstitels veroverd. Hij kan zich zelfs „koning der koningen" noemen. Deze titel won hij namelijk op ou dejaarsavond, 1960, toen hij winnaar werd in een te Ka- pellebrug gehouden wed strijd, waar alleen schutters met een koningstitel aan mochten meedoen. In huize Baert wordt heel wat over schieten gepraat. Dat komt niet alleen vanwe ge de prestaties van George Baert zelf. Ook zoon Theo kan er wat van. Tijdens de Europese jeugdkampioen schappen, die op 8 augustus van het vorige jaar in Brug ge werden gehouden, werd hij vierde. Van het Neder landse team was hij de eer ste. George Baert verwacht dat Theo in de toekomst nog heel wat opvallende resulta ten zal boeken. Over de belangstelling vo" r schieten is George Baert niet ontevreden. Dat er met name onder de jongeren nogal wat belangstelling be staat over deze sport vindt hiij bijzonder prettig. Overi gens krijgt George wel veel steun van de Terneuzense caféhouder Frans Oele en diens vrouw. Frans Oele springt weieens in de bres als het inleggeld voor George Baert te hoog wordt. De winst wordt daarna dan ge deeld, tenminste als er winst is. Toen hij nog in Koewacht woonde en daar nog in het vlas werkte, trok hij veel op met wijlen René van Dammc en Fons de Nijs. „Die namen mij mee naar de oefenschie- tingen en dan mocht ik het ook eens proberen. Ik voelde dat ik het ook wel kon leren en op die manier ben ik er ree begonnen. Ik schiet nu al 28 jaar", vertelt hij. Na tuurlijk is George Baert ook van de partij tijdens het Eu ropese landentoernooi 1975, dat op 17 augustus te West- dorpe wordt gehouden. De Europese titel zou hij bijzon der graag aan ziin veertien koningstitels willen toevoe gen. G. WIJNE. .Eindredactie 'Rein van der Helm De heer en mevrouw Baert met de laatst geschoten hoofdvogel. Geachte redactie. De laatste tijd zijn in de pers verhalen verschenen waaruit niet anders blijken kan dan dat de Zeeuwen he lemaal niet blij zijn met de aankoop, voornamelijk door Belgen en Duitsers, van de zogeheten weekeinde- en va kantiehuisjes. Ik verneem dat de heer R. M. Th. Adri- aansens, directeur van de planologische dienst van Zeeland, onthutst over de re acties bij de Zeeuwse bevol king, een einde wil stellen aan de overgang, althans in de dorpskernen, van Zeeuw se woningen in buitenlandse handen. Ik behoor tot die honder den Belgen, of Vlamingen als u wilt, die in Zeeuwsch- Vlaanderen een huisje bezit ten voor weekeinden en va kanties. Velen van mijn vrienden verkeren in hetzelf de geval en delen de mening die ik heb. Ik vraag mij in gemoede af waar de heer Adriaansens zijn oor te luis teren heeft gelegd om te concluderen dat de Zeeuwen de buik vol hebben van al die buitenlanders, Na al die jaren hebben mijn vrienden, mijn familie leden en ikzelf nooit iets an ders in Zeeland ontmoet dan hartelijkheid en vriendelijk onthaal. Tot in hun eigen wo ning. Als ik ga vissen met Zeeuwse vrienden, mijn kin deren op zwerftocht gaan met Zeeuwse kinderen, mijn buurman als een waakhond mijn huisje in 't oog houdt, dan vraag ik mii af waar die antipathie, of die wrevel schuilen kunnen. In de win kels in het dorp, bij bakker. groenteboer en slager zijn wij méér goede lrennis dan cliënt. We bezoeken elkaar als iemand in het ziekenhuis terechtkomt, we troosten elk aar als een overlijden een familie treft. Neen, begrijpen dóen wij die reacties niet en dat doen ook die vele Zeeu wen niet die wij over het ge val spreken. Er is natuurlijk het typisch Zeeuwse pro bleem van de „onthuizing", maar beter dan wie ook zult u weten dat buitenlanders slechts die huisjes kopen, die door bejaarden worden ver laten en die het jonge volk r.lot meer wil. Aan die huis jes maken de nieuwe eige naars doorgaans heel wat kosten (vochtigheid, lekken, hygiënische toestanden) om ze bewoonbaar te maken, wat net het tegenovergestel; de is van wat sommigen (misschien) beweren. Zonder de omschakeling van die huisjes naar weekeinde- cn vakantieverblijven zouden zij gewoon vervallen. Bovendien verkopen de Zeeuwen hun huisje liever aan Belgen dan aan landge noten. Een kwestie van prijs, mogelijk. Maar zelden dui ken Nederlanders a's kopers op, tenzij als makelaar. Miijn familie en ikzelf voe len ons welkom in Zeeuwsch-Vlaanderen, alles zins bij de bevolking. De aderlating, die we als foren sen ondergaan plus de extra taxaties voor drinkwater en elektriciteit nemen wij met een glimlach. Die prijs is de rust en de vriendelij kheid van de mensen ons waard. Ik zou de heer Adriaansens de raad geven zijn oor even te luisteren te leggen bij zijn collega die toerisme onder zijn bevoegdheid heeft. Of handel en nijverheid. Wat voor moeite wordt niet ge daan om weekeinders en va kantiegangers naar hotels, pensionhuizen, campings en weeikeindehuisjes te krijgen. Hoevele miljoenen aan fran ken en guldens komen zo langs de Zeeuwse nering doenden in de staats- en pro vinciebas terecht. Welk eco nomisch drama werd inge luid toen de autoloze zonda gen de handelaars en markt kramer; van Hulst en Axel van de Vlaamse clientèle be roofden? Neen, mijne heren, de re actie van de heer Adriaan sens begrijpen wij niet. Het kan niet anders of hij heeft de kritiek van enkele verbit terde lui als weerklank van een meerderheid geregi streerd. Alleszins zijn velé Antwerpenaren en Gentena ren wel erg geschrokken. En met hen evenzovele Zeeu wen, die ons al jaren als hun echte vrienden zijn gaan be schouwen. VAKANTIEADRES L. LAUREYSSENS BOSCHKAPELLE DEURNE-BELGIë HULST DE KONING VAN ENGE LAND. Vrijdag en maandag om 20 uur, zaterdag om 21 uur en zondag om 15 en 21 uur, The man with the gol den gun. Een spannende Ja- mes-Bondfilm met Roger (the Saint) Moore en Britt Èkland. Volop spanning en avontuur in deze film, die ook voor kinderen geschikt is. Zaterdag en zondag, tel kens om 19 uur, Vlammen over Cyprus. Een film vol heldenmoed, moord, ver krachting en castratie in de hel van Cyprus. Toegang 18 jaar. TERNEUZEN LUXORTHEATER. Van vrijdag tot en met dinsdag, elke avond om acht uur en zondag ook om 16.30 uur, Gold, met Roger Moore en Susanah York. Een film met Rog-r Moore betekent volop ^panning en avontuur. In de ze film zowel boven als on der de grond, waar de strijd gaat om goud of mensenle vens. Toegang 14 jaar. Zon dag om 14 uur, Dennis (Mac Cloud) Weaver en Vera Mi les in de zeer spannende oor logsfilm Oorlogsbel Matan- gas. Een handjevol mannen en één vtouw vechten zich een weg dwars door de Ja pan..? vuurlinies. Zaterdag m 14 uur een film waarover letterlijk alle voetbalfans zich zullen verheugen, Oran- ies jacht op wereld goud. Waarin Johan Cruyff als lei der van het Nederlandse elf tal optreedt. Een uitgebreide reportage over de voetbal- prestaties van het Neder- landse elftal tijdens de we reldkampioenschappen. Deze film wordt in Terneuzen s'.echts één keer vertoond,, Toegang alle leeftijden. OOSTBURG LEDELTHF.ATER. Vanaf vriidag tot en met dinsdag om 20 uur, voor de tweede week de Nederlandse film met onder meer Willeke van Ammelrooy, Mijn nachten met Susan, Olga, Julie, Al- bert, Piet en Sandra. Een spannend (sex)verhaal van vijf mooie vrouwen en één man. Toegang 18 jaar. Zon dagmiddag om 14 uur de spannende avonturenfilm met Frank Latimore, Zorro de gemaskerde wreker. Flit sende degens en fluitende kogels. Toegang alle leeftu- den. MIDDELBURG CITY-THEATER. Tot en met zondag, elke avond om avht uur The way of the dragon, met o.a. Bruce Lee (op 32-jarige leeftijd overle den) Nora Mi-o, Chuck Nor- ris e.a. Miss Chen erft een restaurant in Rome van haar vader, maar de exploitatie wordt haar moeilijk gemaakt door een bende, Een ook in Hongkong stuurt een helner. Tang Lung, die aanvankelijk een verlegen indruk maakt, maar tenslotte een fameuze grootmeester op de Chinese verdedigingssport Kung Fu blijkt te zijn. Een film vol spanning en ....gevechten. Zondag om 14.30 u.. Fernan- del in Ali-Baba en de veertig rovers. Met Dieter Borsche, Sai :a Gamal, Henri Vilhert e.a. Fernandel, als Ali-Baba, beleeft heel wat avonturen, voor hij, als knecht van een rijke heer, kan trouwen met de door hem op de markt gekochte slavin. Maandag en dinsdag om 20 uur Sex in kantrforli.id. met o.a. Rein- hard G'cmnitz. Emely Reuer. Karin F'eld, Gunther Unge- heuer. e.a. Een quasi-doou- mentaire film over de (seksu ele) verhoudingen op kanto ren. fabrieken en werkplaat sen tussen het personeel Ferlijk, openhartig -en vaak schokkend weergegeven. Toegang 18 jaar VLISSINGEN ALHAMBRA. Donderdag en vrijdag om 20 uur, zater dag om 19 en 21.15 uur. Snartaeus. Toegang 14 jaar. Vriidag om 33.30 uur, Bud Spencer en Terence Hill in De duivel hale ie, waarin ook Silvia Monti, George Martin en Edmund Purdom een rol spelen. Een film boordevol manning, vivst- en degengevechten om een la ding goud per schip onder weg nrar Spanje. Toegang 18 jaar. Zondag om 19 en 21.30 uur, maandag en dinsdag om 20 uur. De bezeten jacht, met Mario Brando, Jane Fonda en Robert Redford. Regie: Ar thur Penn. De dramatische achtervolging van een uit een werkkamp ontsnapte dief. Toegang 18 jaar. GOES GK.-i.ND THEATER. Don derdag, vrijdag, maandag en dinsdag om 20 uur, zaterdag en zondag om 19 en 21.30 uur. de nieuwste Nederland- s- film met Monique van er Ven, Keetje Tippel. In deze film waarin ook Rutger Hau- er, Eddie Brugman, Hannah de Leeuwe, Andrea Dom burg, Jan Blaaser en Peter Faber meespelen, vertelt de regisseur, Paul Verhoeven, de havrante geschiedenis van Koetje Tippel, die zich in de 19e eeuw afspeelde. Deze film werd door de Neder landse critici over het alge meen "oed ontvangen. Toe gang 18 jaar. Vrijdag om 23 uur (nacMvoorstelling) Wat zien ik Alweer een Neder landse film (z.li nrt dan van enigszins oudere datum) mar 1 et back van Albert Mol. die over het rosse leven in Amsterdam vertelt. En wel op zeer onderhoudende manier Toegang 18 iaar Zon dagmiddag om 14.30 uur draait de derde Nederlandse film met Lex Goudsmit en Willeke Alberti in Oom Fpr- d-nand en de toverdrank. Een film vol spanning voor jong en oud en beslist waard ge zien te worden. Toegang alle leefti'den.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 3