Kees Ri 22 Ik hoop dat we Ferencvaros Nederlands ijshockejteam: kampioen strafminnten loten" Kneteman: welverdiende rast Twee winnaars in lotto Schorsing drie NAC-spelers KIM: „ER ZIJN FOUTEN GEMAAKT IN RONDE ZUID-HOLLAND" Fischer krijgt bedenktijd 1 sport mm DMA KING IZAKE DE 1NTREINIGING 5 Terneuzen ELIJKE MAATREGEL •VRIJDAGS» iVIAAH19/b volledige inlichtiii- siding gelieve U te rd hoekring 182. RIJS-SLAG konsumenten- i kontakt. Juist daarom is eb je belangstelling voor t een leuke baan voor je, >or direkt plaatsen enige i ille steun van ons bij de maken bij onze bedrijfs- R te BERGEN OP ZOOM, ig t/m vrijdag tussen op 17 maart geplaatste zijn ingeschreven als r dienen te zijn voorzien astgeving. ;rde Staten voornoemd* N, voorzitter IER WEL, griffier. ethouders van Terneuzen e kennis, dat in verband ïerbesitraitingswerkzaamhe- de Nieuwediepstraat tus- t en de Pelmolengang met a.s. in beide richtingen zal alle verkeer behalve voet- an kracht zijn tot en met korter als mogelijk of zo- rkelijk zal zijn in verband rerkzaainheden. 975. thouders voornoemd, IIIOFF, burgemeester. V PAGEE, secretaris. e Incasso-afdeling worden een vlotte accurate in het bezit zijn van een Mavo, goed kunnen typen eiding zelfstandig kunnen Met eventuele vakantie oord t rekening gehouden, ies aan het kantoor-adres: ding en facturering, tie. nistratieve ervaring, •leiding, bij voorkeur na boekhouden. es te richten aan Kees Rijvers, op de foto met Ben van Gelder,: hopen op Ferencvaros. (Van een speciale verslagge ver) SAPPORO - Met de neder laag van 3-7 tegen de Joegos- laven in het wereldkampioen schap voor de B-groep is de af gang voor Nederland, dat de laatste plaats niet meer kan ontlopen, compleet. De mar.ier waarop de Nederlanders hun teleurstelling in de slotfase af reageerden. ging alle perken te buiten. Met de miscounts van Dick Jellema en Jack de Heer en een game-misconduct voor Dick Decloe, scoorde Neder land het record van 56 slraf- minutcn. Voor de wedstrijd hadden de Nederlanders nog een heel frote mond, zij riepen dat ze de rie resterende wedstrijden PSV NIET ZORGENVRIJ DOOR GEBLESSEERDEN (Van onze speciale verslaggever). BEEK - Om exact vijf uur gistermiddag landde de „Neil Armstrong". De boeing 737 van Transavia, met aan boord het gefêteerde PSV en een aantal supporters, op de langste startbaan van vliegveld Zuid-Limburg. Er waren geen fan fares, geen jubelende mensenmassa's. Wel bloemen voor de spelers en trainer Kees Rijvers, die met een brede lach kon- takt maakte met de grond. Een gelukkig man, Kees Rijvers, die woensdagavond in het koude en met regen overgoten Lissabon zijn elf* 1 "*»nr een twee ,»n Renfiea voer de. Op weg naar de door Philips beschikbaar gestelde bus, zei hij: „Nu we bij de laatste vier zijn, zullen we op twee fronten gaan strijden. Eerst was voor mij de competitie het belang rijkste, maar van dat idee ben ik nu toch wel afgestapt. Ik hoop dat we morgen (vandaag, red.) Ferencvaros loten. Het is de enige ploeg van de drie nog overgebleven clubs in ons toer nooi, die ik niet ken. Dynamo Kiev en Rode Ster heb ik al zien spelen. Natuurlijk, het blijft lood om oud ijzer. Je zult, om in de finale te komen, toch zelf het spel moeten bepalen". Kees Rijvers heeft nu goede moed, dat PSV een finaleplaats zal bereiken. Hoop op betere tij den ook geput uit de verrichtin gen van de ploeg tegen Benfica, „De jongens hebben het gewel dig gedaan", roemde hij. „Vooral defensief werd sterk ge speeld. De beste man was voor mij Adrie van Kraay. Hij bracht rust in de achterste linies en or ganiseerde knap. En dan mogen we Harrie Lubse niet vergeten. Hij was overal, blonk uit door een geweldige conditie. Ook de wisselspelers, Bertus Quaars en Peter Dahlqvist, hebben bewe zen klasse te hebben. Quaars moest na tien minuten al inval len voor Edström die gebles seerd was geraakt". BERGEN (ANP) - Het eerste buitengewone congres van de wereldschaakbond is donder dag gesloten. Vanuit Amerika heeft wereldkampioen Fischer laten weten er niet aan te den ken zijn titel te verdedigen. Maar wie gedacht mocht heb ben, dal de FIDE de knoop nu eindelijk doorhakt en uitdager Anatoli Karpov tol wereldkam pioen uitroept, vergist zich. De pogingen om de tweekamp in Manilla tussen Fischer en Kar pov te redden zijn alweer be gonnen. Direkt na sluiting van het congres nam het bureau van de FIDE een Russisch voorstel aan om de match te verschuiven van 1 juni tot 5 oktober Als tenmin ste de Philippijnen als organise rend land akkoord gaan Maar het bureau, dat bestaat uit pre sident Euwe en drie vice- presidenten ging niet in op de suggestie van de voorzitter van de Amerikaanse schaakbond Ed Edmondson om de spelers een maand meer bedenktijd te gun nen. De „deadline" blijft 1 april Over de blessure van Edström is nogal wat afgelachen. Toen hij voor de wedstrijd bloemen naar het Portugese publiek wierp, verrekte hij een spiertje in zijn zij. Hij speelde toch, maar na tien minuten bleek dat het niet verder meer ging. PSV Is dus niet zonder kleerscheuren uit Lissabon vertrokken. Ook René van de Kerkhof en Willie van der Kuylen raakten geblesseerd. René verstapte zich en scheurde een spier in zijn bil. Het is nog niet zeker of hij zondag, in de belangrijke wedstrijd tegen AZ kan spelen. Onzekerheid daar omtrent bestaat ook nog over Edström. Minder zorgen zijn er over Willie van der Kuylen, die na een trap van Messias, even dacht dat hij zijn scheenbeen had gebroken. Hij herinnert zich: „Ik hoorde iets knappen, echt waar. Ik bar ste van de pijn Maar toen er ijs- water op mijn been was gelegd, ging het weer Later scoorde ik dat doelpunt, de overwinnings treffer. Dat heeft me mentaal erg goed gedaan. Ik had al zo lang niet meer gescoord. Deze treffer heeft me weer erg veel zelfvertrouwen gegeven". Met de linkerhand ia het ver band liep Jan van Beveren, die in een duel een tik tegen zijn hand had gekregen. „Niet ern stig hoor", stelde hij geïnteres seerden gerust. „Gewoon uit voorzorg..." En dan spelen in Lissabon als enige tijd terug tegen Feyenoord. Ik heb mijn ploeg lange tijd niet zo goed zien spelen. Een complete gedaante verandering..." Strik, die bij het uitstappen een tas miste en daarom zonder een aantal spullen huiswaarts moest keren, meende: „We heb ben thuis tegen Benfica slecht (espeeld. Toen ook hebben de Portugezen zich op ons verke ken, ons onderschat. Dat heeft hen woensdag de das omgedaan. We speelden dan ook erg sterk. Gelukkig net op tijd". Ondanks al deze positieve woorden en gedachten, is PSV toch niet zorgenvrij. Manager Ben van Gelder was al min of meer met zijn gedachten bij de wedstrijd van zondag En of ie dereen beschikbaar zou kunnen zijn Want vanavond bijvoorbe eld moet hij naar Zeist, samen met Adne van Kraay, om voor de tuchtcommissie te verschij nen Van Kraay kreeg afgelopen zondag een gele kaart en daar over heeft PS,V een onderling onderzoek aangevraagd Het zou voor PSV een geweldige aderlating zijn als het zondag tegen AZ „de beste man uit Lis sabon" zou moeten missen. THEO VAESSEN WE1SSENFELS (ADN) - Hel Nederlandse amateur voetbalelftal heeft donderdaga vond ook de tweede wedstrijd in een week tegen jong Oost- Duitsland (spelers tot 21 jaar) verloren. In Weissenfels (bij llalle) werd bet een nederlaag van 0-1, een aanzienlijk draag lijker score dan de 0-5 van dins dag in Altenburg. Het enige doelpunt kwam in de 72e mi nuut op naam van Kuhn. (Van onze sportredactie). HU1JBERGEN - Gerrie Knetemann, die in Parljs-Nice tot de revelatie van het pas begonnen wielerseizoen uitgroeide en die ook in Milaan-San Remo op de voorgrond trad, geniet momenteel van een welverdiende rust in zijn nieuwe huis in het Westbrabantse Huijbergen. Knetemann is onlangs van Amsterdam naar Huljbergen verhuisd. Op de foto Gerrie Knetemann en zijn vrouw Greetje. Foto Oick de Boer. Yultink en starten met (Van onze speciale verslaggever) Het toernooi om de wereldti tel anker kader 47/1, dat don derdag in de splinternieuwe sporthal Alexanderpolder te Rotterdam is begonnen, is voor Hans Vultink de laatste kans te bewijzen dat hij de sterkste kad- rist is. Die reputatie is dit sei zoen na het behalen van de we reldtitel in het twecstootskader destijds in Buenos Aires, danig aan het wankelen gebracht. Vul tink, die herhaaldelijk liet we ten het 47/1 dit seizoen als enig zaligmakende spelsoort te zien, verspeelde de Nederlandse en Europese titel aan respectieve lijk Jean Bessems en Dieter Mueller. De strijd om het Euro pees kampioenschap in het veel eenvoudiger 47/2 ging en pas sant naar Francis Connessnn, DEN HAAG (ANP) - De uit slag van lotto no. 11 is: Aantal deelnemers 1 089 396 Bruto inleg f 4 209 465,-. Pnj- zenbedrag f 2 146 230,- le prijs 2 winnaars, die elk bruto f 423 279,- ontvangen 2e prijs 42 winnaars, die elk bruto f 4 760,- ontvangen. 3e prijs 812 winnaars, die elk per kolom f 369,- ontvangen. 4e pnjs 20 556 winnaars die elk pet kolom f 22,- ontvangen. 5e prijs. 15 748 winnaars, die elk per kolom f 22,- ontvangen. Opgrond van artikel 18, sub 4 van het lotto-reglement ontvan gen de winnaars van de 4e en de 5e prijs een gelijk bedrag. TOTO NO. 11: Aantal deelnemers: 274.598 Bruto inleg f 755 683,-. Prij- zenbedrag f 358 949,-. Ie prijs 4 winnaars, die elk bruto f 35 894,- ontvangen 2e prijs 134 winnaars, die elk per kolom f 669,- ontvangen 3e prijs: 1 966 winnaars, die elk per kolom f 63,-ontvangen die de Groenloer in de finale te Troyes versloeg. Derhalve restte nog Rotter dam. Aanvankelijk zou het Mar seille zijn geweest, maar deze plaats gaf op een ongehoord korte termijn de organisatie we gens financiële moeilijkheden terug. Rotterdam sprong er bo venop en wist in een kort tijds bestek het toernooi keurig rond te krijgen Vultink trainde zeven weken achtereen, vele, vele uren per dag, met de bezetenheid van een debutant Hij moest en zou in de Nederlandse havenstad zijn geschonden reputatie her stellen. Zijn openingspartij tegen Guenter Siebert was er echter niet naar. De Westduitser, die het dit seizoen lelijk liet liggen, bood onverwacht gelijkwaar dige tegenstand Onder het toe ziend oog van zijn vriend Lam bert van Leur, die drie maanden geleden in Enschede (nk 47/2) door een hartinfarct was getrof fen en in Rotterdam voor het eerst weer bij biljarten ver scheen, maakte Vultink de partij moeizaam uit. Jean Bessems versloeg Dieter Mueller in een matige partij Galvez (Sp Connesson (Fr.) Berardi (Arg Scherz (O Slehert (W Dl.) Vultink (ned Mueller (W Dl.) Bessems (Ned.) Bessems zege 93 6 60 15.50 300 6 196 50.00 300 10 91 30.00 166 10 81 16.60 183 8 67 22.86 300 8 92 37.50 115 17 26 6.76 300 17 81 17,64 DEN HAAG (ANP) - De tuchtcommissie van de KNVB heeft naast Wim van Hanegem ook Amsterdammer Meijer en Pfennings van Fortuna SC twee wedstrijden uitgesloten. De straflijst, die ingaat op 21 maart, ziet er als volgt uit: Amsterdam: G. Meijer, twee wedstrijden plus 125 boete, II. Wisman, een wed strijd plus 1 voorwaardelijk. Haarlem: G. Peijs, 150 boete, J Derksen, 1 wedsjrijd plus 100 en het rechytt tot verweer tegen omzetting van een voorwaarde lijke schorsing in een onvoor waardelijke. Den Haag R. Monnee, een wedstrijdeplus 125 en het recht tot verweer NAC. W van Vessem, een wedstrijd plus 1 voorwaasrdelijk., J Be- usenberg een wedstrijd plus 75 en het recht tot verweer., J Kruijssen.l een wedstrijd plus 125 en het recht tot verweer PEC Zwolle B Koekoek, een wedstrijd plus 1 voorwaardelijk plus 100 Vitesse B Hofs, een wedstrijd plus 1 voorwaardelijk plus 125. Fortuna SC: H. Pfen nings, twee wedstrijden plus 150 Helmond Sport: G. Melis, twee wedstrijden plus 100. MVV: J Colombain, een wed strijd plus 150 ern het recht tot verweer Roda JC: F. Palmen, een wedstrijd. De voorwaardelijke schorsin gen voor een wedstrijd van A Broeks (Go Ahead Eagles) en H van der Velde (Veendam) wer den omgezet in een onvoor waardelijke. Elf spelers ktregen een „boe king" Bij dit elftal zijn Van der Veen en Balkestein (Sparta), La- lopula (Heracles), Suurendonk (AZ) en Hoogmoed en Struis (Dordrecht) De tuchtcommissie zal de zaak Den Haag - Sparta (betref fende de Hagenaar Bres, Mans veld en Thie) donderdagavond mondeling behandelen Vrijdag volgt een zelfde procedure over PSV - Wageningen voor Van Kraay (PSV) en Wageningers Blotenberg, Van Osenbrugge en Zuidersma. nog wel zouden winnen en dat Oranje nog lang niet was gede gradeerd. Het bleek slechts een merkwaardig soort bluf om het ongeloof in eigen kun nen te verbergen. De Joegosla- ven, voor het eerst in dit toer nooi op volle sterkte, moesten door de onverwachte over winningen van Italië en Zwit serland ook winnen om niet op de tweede degradatieplaats te recht te komen. Met Rudi Hiti en Silvo Poljansek als uitblin kers sneden de Joegoslaven door de over alle linies ramme lende Nederlandse ploeg De arts van de Nederlan ders, John Serrarens, die er ook van alles aan had gedaan om de spelers op te jutten, zei: „Zij speelden als meiden. Sommigen zonder ook maar een centje motivatie". Aan voerder Hans Christ mans: „Alles ging fout wat er maar fout kon gaan. Het is ongeloof lijk". Des te merkwaardiger was het dat Nederland in de tweede periode plotseling wel geïnspireerd tegenspel bood. Toen echter ging het soms al met ongeoorloofde middelen. Henri Hunting en George Pe- tersnousek met name gingen te vaak over de schreef cm de schandelijke 0-5 uit de eerste penode weg te wissen. Dick Jeilema schoot op de paai, Dick Decloe en Corkie de Graauw misten erg mooie kan sen, maar Jack de Heer en Jiri Anton (met een man minder) verkleinden de achterstand tot 2-6 Dat gebeurde tot groot en thousiasme van de 8000 Ja panners op de tribune, die veel sympathie hebben voor het „Canadese" checkwerk van de Nederlanders en iedere aan Nederland gegeven straf met een fraai fluitconcert ten na dele van de scheidsrechter be geleidden. De eindstand uit eindelijk 3-7. DE STAND VAN HET WE RELDKAMPIOENSCHAP IJSHOCKEY IN GROEP B IS: Oost-Duitsland 5-8 West-Du itsl and 5-8 Zwitserland 5-6 Joegoslavië 5-5 Japan 5-5 Roemenië 5-4 Italië 5-4 Nederland 5-0 (Van onze sportredactie) UTRECHT-Volgens mr. Bal- legooijen de Jong, de voorzitter van de KNWU, heeft het nog niet voltooid onderzoek, dat is ingesteld naar aanleiding van de tragische dood van Kees St. Ni- colaas in de amaleurronde van Zuid-Holland, uitgewezen dat het verongelukken van de 's- Gravendeelse coureur in geen geval te wijten is aan het over schrijden van het maximale aantal deelnemers. „Maar", stelde hij gisteren tijdens de al gemene ledenvergadering in het Jaarbeurs Congresgebouw in Utrecht. „We zullen deze zaak wel tot op de boden uitzoeken, want er kleven fouten aan de or ganisatie van de Ronde" De heer Van Dam van het Uniebureau lichtte tijdens de schorsing van de vergadering toe waarom het te grote aantal deelnemers geen enkele rol bij het ongeval met Sint Nicolaas zou hebben gespeeld. Van Dam „Sint Nicolaas reed in eengroep van slechts dertig renners op een kaarsrechte, zes tot zeven metei brede weg zonder obstakels De heer Rozenburg van de Sport- commissie, die bij de wedstrijd leider in de auto zat, reed paP achter het ongeval en heeft alles goed kunnen constateren. Over igens waren er maar veertien deelnemers tevee, want naast de 120 toegestane, mogen ook al tijd de organiserende vereniging en de militaire ploeg inschrijven". De heer van Ballegoijen de Jong ging ook in op de twee pro cessen waarin de Unie gewik keld raakte in 1974, het proces van de gangmakers Koch en Walraven tegen de UCI dat waarschijnlijk in der minne wordt geschikt, en de zaak van enkele amateurwielrenners (on der wie Fedor den Hertog) in verband met een nieuw sponsor reglement, die na het hoger be roep op verzoek van de eisers is gestaakt. Hij zei het te betreuren dat er noodgedwongen door deze rechtszaken hoge kosten moesten worden gemaakt. „En dat terwijl die processen de kern van de problemen niet oplos sen", aldus de voorzitter, die vervolgde met „Het is daarom ook verheugend dat minister van Agt van plan is algemene rechtsregels voor de sport op te stellen. Als dat verwezenlijkt wordt brengt dat een belangrijk tuk rust en zekerheid" De heer Ballegoijen de Jong vertelde de vergadering voorts dat er een contactpersoon zal worden aangetrokken voor de profsector. „Wij moeten nog een profiel van die man schetsen en een taakomschrijving opstellen, en het liefst zien we hem nog dit jaar aan het werk gaan Hij zal onder meer moeten adviseren bij de samenstelling van de prof- ploeg voor de wereldkampioen schappen" Tijdens de vergadering, waarin het nieuwe sponsorreg lement met algemene stemmen werd aanvaard, werden de hoofdbestuursleden van Balle- gotjen de Jong, van Duim en de Weerd die aan de beurt van af treden waren, bij acclamtie her kozen Nieuw in hel hoofdbes tuur gekomen is de heer Van dei Molen de pasbenoemde voorzit ter van de sportcommissie De heer Van der Molen neemt de plaats in van de heer Van der Willigen die zich niet herkies baar stelde De heer van Balie-, goljen de Jong merkte op dat hij wel hoopte dat er binnen zijn nieuwe ambtsperiode van drie jaar een opvolger voor hem ge vonden kan worden. De heren Förster van de Sportcommissie en de Kimpe, de afgetreden con sul van het district Brabant III, kregen voor hun verdiensten in de wielersport het lidmaatschap van verdiensten. HEIN GROOTHUIS (Vervolg pagina 1). „De spelers maken zich echter geen extra zórgeii voor de wed strijd tegen MVV omdat ik er niet bij ben. Bovendien zijn ze er al een beetje aan gewend ge raakt dat ik om de zoveel wed strijden van de KNVB niet mag spelen. Het wachten is op de volgende gele kaart". Ondanks deze sombere uitlatingen zou Willem zichzelf niet zijn wan neer hij dour alle ellende van de voor Feyenoord wel erg ongun stige schorsing heen, toch niet een stukje humor zou zien. „De scheidsrechters en de KNVB zullen het misschien wel gek vinden, maar hoe meer schorsingen ik krijg hoe popu lairder ik word De meeste reac ties die op een schorsing of een gele kaart binnenkomen, zijn in mijn voordeel. Uit een onlangs gehouden enquête bleek ooit dat dit seizoen mijn populariteit enorm gestegen is. Dat wil niet zeggen dal ik het geweldig vind om gele kaarten of boekingen te verzamelen Maar ik kan er ook echt niets aan doen dat de scheidsrechters steeds op mij letten Daar hebben ze overigens van de scheidsrechterscommis- sie opdracht toe gekregen. Niet zonder succes moet ik zeggen, want mijn vier gele kaarten en drie boekingen van dit seizoen vormen een recordscore" Van Hanegem zegt het ook vervelend te vinden om steeds weer te zeggen dat zijn besluit om aan het eind van het seizoen met voetballen te stoppen onve- randei lijk blijft Hij laat echter duidelijk doorschemeren dat na al de schorsingstoestanden een nog mogelijke voorzetting van zijn voetbalcarrière beslist niet in Nederland zal plaatsvinden. „Wanneer ik zou besluiten om door te gaan, zal dat niet in Ne derland zijn Ik zou alleen maar door de knieën gaan wanneer een of andere rijke buitenlandse club me een fantastische aan bieding zou doen" HARRY VERMEULEN l

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 19