Tweede leer dag voor 16-jarigen is nu definitief Siliconenkit WIE SCHREEF FANTASIE OVER ITALIËS „HISTORISCH COMPROMIS?" KOSTEN METRO VALLEN LAGER UIT Twijfels over tijdige invoering verplichting deel 3 kentekenbewijs Rol van man en vrouw op de basisschool Win 1 jaar gratis rijden op'n koop nu hpeugeot bïemmek! DEN HAAG TEGEN PUUR MIUITAIRE TAPTOE Bij zo'n 26.000 km per jaar kost een Mercedes Diesel minder dan een benzinewagen van rond 15 mille Lambertus- kwestie zit muurvast .campina binnenland buitenland Zuinig met landbouwgrond*" Delegatie valt bureau Franse minister binnen Aangiftebiljetten niet in vreemde talen PEUGEOT een miljoen gulden aan prijzen Mercedes Diesel. Klasse als geen ander. K Pronk (3) Forse toename van overvallen VRIJDAG 21 AAA ART 1975 15 19 ROME Terwijl het aan de gang zijnde veertien de nationale partijcon gres van de Italiaanse communistische partij helemaal in het teken staat van het „historisch compromis" (de voorge stelde regeringssamen werking tussen christen democraten, socialisten en communisten), vero vert een fantasieverhaal over dit politieke mon sterverbond stormender hand de Italiaanse best sellerslijst. „Berlinguer en de pro fessor" heet het boek. geschreven door een au teur zonder naam. Dat laatste intrigeert de Ita liaanse politieke en litte raire wereld eigenlijk veel meer dan het ver haal zelf. Na de gewelddadige dood van een groot aan tal thans nog levende en actieve leidinggevende politici (voornamelijk uit de christen-democra tische hoek), komt in 1980 de tweede repu bliek in Italië tot stand. Gegrondvest op dat zelf de „historische compro mis" waarmee zich thans iedereen bezighoudt en waartegen zich de chris ten-democraten, de soci alisten en de republikei nen fel afzetten President Leone is in middels met zijn gezin uit het Quirinaal ge vlucht en leeft In een eenvoudige villa nabij het olympisch stadion in Rome. De christen-democraten veranderen in het begin van de jaren 80 hun naam. De nieuwe „Volks partij voor de Italiaanse Arbeiders" verenigt ■hristen-democraten en communisten. Amerika en Rusland staan achter die oplossing. Fanfanl. „de professor" (thans partijsecretaris van de christen-democraten) is president van die partij- Maar de werkelijke lei der is Berlinguer, than* partijsecretaris van de ommunisten. Het hoek bevat talloze aardige en minder aardi ge details, fantasieën en dagdromen over hoe het er over een tiental jaren allemaal uit zal zien in de Italiaanse binnen landse politiek. Het is stilistisch zeker geen meesterwerk, het hele procédé is tamelijk goedkoop en iedereen met een beetje fantasie en intelligentie zou een dergelijke toekomstvisie kunnen schrijven. Maar wie is in dit geval de auteur? Er wordt ge zegd, dat het boek ge schreven is om het „his torisch compromis", de samenwerking met de communisten, te bevor deren. Die wens is in elk geval sterk de vader van deze gedachte. Onder de ve len die al genoemd zijn ais schrijver van dit fan tasiewerkje, is ook oud- premier Andreotti, thans minister van defensie. Andreotti die diverse historische boeken heeft gepubliceerd en graag en veel schrijft, heeft uiteraard fel ontkend de auteur van het boek te rijn. Op zijn beurt ontkent de uitgever, dat het om een financiële stunt begonnen is. al heeft hij de schijn tegen, nu hij vlak voor en tijdens het commu nistische partijcongres in grote haast de tweede en derde druk heeft moeten laten verschijnen, omdat de eerste druk binnen de kortste keren volle dig was uitverkocht. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Vijftienjari gen moeten met ingang van 1 augustus a.s. de hele dag naar school. De leerplicht wordt nu met 1 jaar verlengd. Momen teel moeten 15-jarigen 2 dagen per week op een bepaald be roep gericht onderwijs of alge meen vormend onderwijs vol gen Zestienjarigen moeten 2 dagen per week naar school. Deze voorstellen van de mi nisters Van Kemenade (onder wijs) en Boersma (sociale za ken) zijn gisteravond laat op de laatste dag voor het paasre- ces door de meerderheid van de Tweede Kamer aanvaard. Zij zijn bedoeld om de jeugd werkloosheid te verlichten. De KVP is voorstandier van 'n 2-daagse leerplicht voor 16- jarigen per week, maar heeft gestemd tegen een verlenging van de leerplicht. Een langere leerplicht vindt de KVP zin loos, omdat 15-jarigen, die vroeger gewoon van school gingen, in zijn visie geen ver der onderwijs willen volgen. Deze mening wordt gedeeld door de CHU, maar niet door de ARP. De WD heeft op dit punt zijn twijfels overwonnen en staat achter een langere leerplicht. De meeste KVP-ers baseren hun bezwaren ook op tegenzin van de leraren, tegen kinderen in de klas, die het liefst willen gaan werken. Ook vinden KVP en CHU dat te weinig voorbereidingen voor langer onderwijs zijn ge troffen. Tevens willen deze partijen meer zekerheid over het lesprogram voor 15-jari gen. De bezwaren van KVP en CHU worden in mindere mate ook gedeeld door de WD, maar zijn niet doorslaggevend. De onverwachte tegenstel lingen tussen verschillende partijen over beide plannen van het kabinet zijn aan het licht gekomen, doordat de mi nisters Van Kemenade en Boersma nog voor 1 april een besluit willen nemen over in- BRUSSEL (ANP) De COPA, dat is de overkoepe lende organisatie van de Euro pese landbouworganisaties, i vindt dat er zuiniger omge sprongen moet worden met de Europese landbouwgronden. Het onteigenen van zulke gronden, lange tijd voordat ze werkelijk voor iets anders ge bruikt worden is volgens de COPA uit den boze. Industrieën moeten aange moedigd worden zich bij voor keur te vestigen op gronden die minder geschikt zijn voor de landbouw, aldus een mede deling van de COPA. De CO PA wijst er op dat er steeds meer landbouwgrond in Euro pa verloren gaat. Dat kost ar beidsplaatsen, het verkleint de landbouwproductie als gevolg waarvan de producten duurder worden. AMSTERDAM (ANP) De kosten van de aanleg van de metro- oOstlijn in Amsterdam zijn tol nu toe 84 miljoen gul den achtergebleven op de ra mingen. Dit heeft wethouder H. Lammers van publieke werken en stadsontwikkeling woensdagavond in de raads vergadering meegedeeld. Hij stelde daar tegenover dat de vertraging sinds februari 1974 van de sloop de Nieuw- marktbuurt 12,1 miljoen guj- den verlies opleverde, dat is omgerekend naar het prijspeil van eind 1973 ruim tien mil joen gulden. In een herbegroting voor 1974 hebben de directeuren van publieke werken en het gemeentevervoerbedrijf ge meld dat op 1 januari dit jaar 405 miljoen gulden, prijspeil van eind '73, aan de werken is besteed- De begroting is voor 85 procent gebaseerd op vol doende uitgewerkte en deels al uitgevoerde plannen. Vol gens de directeur van publie ke werken is het niet nodig de gemeenteraad voor te stellen het beschikbaar gestelde kre diet van 815 miljoen gulden te verhogen. De besparing van ruim 80 miljoen gulden wordt hoofdza kelijk toegeschreven aan de gunstig,e ontwikkeling van de prijsvorming. Hiertoe hebben arbeidsschaarste en precieze nacalculatie van de uitgevoer de werken bijlgedragen. Op de tunnel, het afzinken van de caissons, is 61 miljoen be spaard; op bruggen en viaduk- ten 10, en qp zandbanen, sta tions en „bijkomende" werken als het overeind houden van aanpalende percelen 16 mil joen. Het GVB boekte daarentegen met de electrificering drie miljoen verlies op de ramin gen, die nu zijn opgetrokken naar 143,6 miljoen. Voor het „ruwbouw" gedeelte is inmid dels 644,3 miljoen geactivee- erd. (Van onze correspondent) PARIJS De Franse minister van arbeid Durafour heeft een aanklacht ingediend nadat een communistische delegatie woensdag in de late middag gewelddadig zijn ministerieel bureau binnengedrongen was. 30 communistische Kamerle den, waaronder diverse burge meesters, hadden het perso neel van het ministerie ruw opzij geduwd en een deur waarder lioht gewond. Minis ter Durafour was niet in zijn bureau aanwezig en nadat de politie dit ontruimd had ble ken meerdere geheime docu menten verdwenen te zijn. De minister heeft de communisten niet van ontvreemding van een document beschuldigd maar een aanklacht „tegen X" ingediend, wegens geweldda dig binnendringen, geweldple ging jegens ambtenaren en ontvreemding van een geheim document. De communistische Kamerle den wilden zich met de minis ter beraden over de toekomst van 164 arbeiders van een brouwerij die in een Parij se voorstad gesloten zou worden. De minister had zelf kort ge leden aan de secretaris-gene raal van de communistische partij en de communistische burgemeester van de bewuste voorstad voorgesteld om over de aangelegenheid van ge dachten te wisselen. voering ervan. De progressieve partijen staan achter Deide beleids voornemens. De VVD wil uit stel van de tweede leerdag voor 16-jarigen om de wel kende jeugd meer kans te bie den werk te vinden. Een VVD-motie daartoe werd gis teren verworpen. Volgens de liberalen zijn de leerprogram ma's van de vormingsinstitu ten nog niet klaar. Daarnaast voelt het bedrijfsleven weinig voor om 16-jarigen in dienst te nemen die twee dagen per week naar school of vormings instituut moeten. Ondernemers willen liever 17-jarigen werk oieden, die niet onder de leer plicht vallen, aldus de VVD. Deze partij is voorstander van meer avondonderwijs voor de 16-jarigen. Hiervoor moeten de mogelijkheden worden ver groot. De WD stelde daarom tijdelijke afschaffing van het cursusgeld voor het avondon derwijs (ongeveer 500) voor. Er wordt in honderdduizend huizen van alles gedaan met kit, zo'n taaie massa in een tube, waarmee je kieren en naden, waar tocht en vocht doorheen komt, prima kunt af dichten. Vooral de plastisch blijvende afdichtingskitten, zoals talrijke fabrikanten die maken, is een algemeen dhz- produkt geworden. Het nieuwste op dat gebied is siliconenkit, ook wel silico- nenrubber genoemd. De meest gebruikte uitvoering is de transparante kit, die ietwat melk-achtip uithardt, en die een aantal belangrijke voorde len heeft op de gewone kit soorten, die meestal op butgl- basis zijn samengesteld. Wat siliconenkit sterk voor heeft op de andere soorten is de enorme hechtkracht, waar mee het zich verbindt met an dere materialen. Daardoor is het b-v. mogelijk om er eer aquarium mee te bouwen, door doodgewoon vijf glazen platen met een lange rups van silico nenkit aan elkaar te zettenJf moet dat wel met grote nauw- ke~ righeid doen. In de eerstr plaats moeten de vijf stukken glas precies op maat gesneden zijn, en ook volstrekt haaks. Waar de kit wordt aange bracht: uit de tube of de spuitkoker legt men een ups" neer) moet het glas absoluut vuil- en vetvrij zijn. Na het schoonmaken niet meer aanraken, want een beetje huiduet kan de waterdichte aansluiting al in de war stu ren. Terwijl de kit verhardt, moeten de glazen delen met plakband in de juiste stand worden gehouden. Met een natte vinger kan met de kitrups glad afstrijken, zodat een nette afwerking ont staat. Als men het goed doet, '-rijgt men een geheel water dichte bak. Zelfs bij grote af metingen kan men er rustig water in doen. De siliconenkit houdt het wel. Bison, een der fabrikanten van deze kitsoort, heeft een uitstekende bouwbe- S'hrijving voor een aquarium gemaakt, die men zo in de winkel kan meenemen. Met siliconenkit kun je ech ter nog veel meer doen. Bij voorbeeld de kier tussen het bad en de muur afdichten. Het wordt niet alleen gegaran deerd isaterdicht, maar de af werking stoort niet in het minst, wat bij de gewone plastische kitten niet altijd mogelijk is. Nu is siliconenkit niet be taald een goedkoop materiaal. Een tube of koker zit al gauw n de buurt van tien it der tien gulden. Gebruik het dus 'iefst in situaties waar het echt op een kwaliteitsafwer king aankomt, of u-aar de af dichting in het zicht blijft. Als men de tube openmaakt, rmt een penetrante azijn- -uurlucht ie tegemoet. Dat •nikt een beetje in de ogen, maar gevaarlijk is het niet Ook niet voor de huid. Maar houdt de kit wel uit de buurt van kleine kinderen, die wel eens op het idee zouden kun nen komen dat het een soort zuurtjes-snoepgoed is. „BRITISH Airways" heeft be kendgemaakt, dat het perso neelsbestand met ruim 1.300 leden zal worden verminderd, onder wie 400 piloten. Dit zal in fasen gebeuren door middel van pensionering en herscho- ing voor andere posten in het bedrijf. DEN HAAG (ANP) Staatssecretaris Van Reoijen (Financiën) blijft bij zijn standpunt dat er geen aangif tebiljetten in vreemde talen moeten komen. Hij heeft be grip voor de moeilijkheden van buitenlanders die de Ne derlandse taal niet machtig zijn, maar vindt dat die moet worden opgelost door alleen maar de aangiftebiljetten en de toelichtingen daarop te ver talen. Bovendien zijn er nogal wat practische redenen, zó zei Van Rooiien donderdag in de twee de kamer bij de behandeling van de begroting van finan ciën. Bij vertaling In slechts zes. DEN HAAG (ANP) Het Tweede-Kamerlid mevrouw Smit-Kroes (VVD) heeft er haar twijfels over, of op maandag 14 april de verplich ting kan worden ingevoerd dat deel 3 van het kentekenbe wijs zichtbaar op de voorruit van de auto moet zijn aange bracht. De twijfels blijken uit aan minister Westerterp van Ver keer en Waterstaat gesteld» schriftelijke vragen. ITet kamerlid heeft de be windsman een rekensommetje voorgelegd, er van uitgaande, dat tussen 24 maart en 14 april nog 1 miljoen delen 3 verstrekt moeten worden en ongeveer 300 postkantoren bij de verstrekking worden inge schakeld. Dit komt neer op gemiddeld 3.000 tot 3.500 de len 3 per postkantoor" aldus het kamerlid. Eij wees de bewindsman er op, dat tussen 24 maart en 14 april er veertien werkdagen zijn „Dit betekent per dag per postkantoor 250 delen 3. In dien we voor elke kenteken- behandeling (administratie, controle en betalen, vijf minu ten rekenen, dan kómt dit per dag op 250 maal 5 minuten, is 1250 minuten. Met andere woorden bijna 21 uur. Binnen de normale openingstijden komt dit neer op een reserve ring van drie loketten voor de ze afhandeling", aldus me vrouw Smit Kroes. Als minister Westerterp het ;ns is met het somraetje, en i.iet overwogen wordt meer mankracht in te schakelen of de postkantoren langer open t» houden, zal de datum van 14 april moeten worden opge schort, zo stelde het kamerlid in haar vragen. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG Mannen lij ken altijd voorbestemd te zijn voor een beroep in de techni sche of bestuurlijke sfeer, ter wijl vrouwen meestal in de verzorgende sector werkzaam moeten zijn. Moeders zijn al tijd thuis en doen het huishou den, maar vaders werken al tijd buitenhuis en dar. boven dien ook nog zeer hard. Deze en andere „rollen", die de ee ges-lachten al van jongsaf aan opgedrongen krijgen, wil het Vrouwenkontakt in de PvdA (de zgn. „Rooie Vrou wen-organisatie) ter discussie stellen en doorbreken. (ADVERTENTIE) De winnaars van deze week: Mevr. P. J. van Os Rotterdam Mevr. G. N Moors Maastricht Frans Lauxtermann Amsterdam H. C. v. d. Craats Den Dolder M. van Empel Eindhoven Elly Kroeze Langeveen Tijdens het PvdA-eongres van vorig jaar kregen de „Rooie vrouwen" de opdracht enkele lesprogramma's samen te stellen voor leerlingen van het basisonderwijs, waarin het rollenspel van man en vrouw, jongen en meisje op eenvoudi ge manier aan de orde en ter discussie zou moeten worden gesteld. Het eerste deeltje van dit lesprogramma is deze week dooi het PvdA-vrouwenkon- takt gepubliceerd. Het betreft een klein boekwerkje voor de derde en-of vierde klassen, met een zestal verhaaltjes over kinderen in hun relaties met vriendjes en vriendinne tjes, de ouders en het onder wijzend personeel. Karei Eykman, bekend door zijn bijbelverhalen diie dooi het IKOR worden uitgezonden, schreef de tekst van het les boekje, dat de niet van sym boliek gespeende naam „de o' ersteekplaats" meekreeg. Het is uiteraard de bedoeling diat alle verhaaltjes door de klassen uitvoerig worden be sproken en verwerkt, bijvoor- beel door middel van allerlei opdrachten. De „Rooie vrouwen" zijn van plan om, alvorens het eer ste boekje vrij te geven, er experimenten mee te laten uitvoeren in een drietal scho len. Welke scholen dat zijn, kon nog niet worden meege deeld. Eigenaars van bedrijfsauto's hebben van de PTT inmiddels toestemming gekregen om ails de auto elders verblijft een fotoeopie van het original» kentekenbewijs over te leggen als op het postkantoor deel drie vam het kentekenlbewiis afgehaald wordt. Dit heeft de organisatie van Eigen Vervoer ders meegedeeld. Op verzoek van de EVO heeft die PTT nog een aanvul ling op de afhaalregeling aan. gebracht. Bij het afhalen van deel drie voor een auto die op naam van een bedrijf staat moet de afhaler naast zijn ei gen legitimatie een machtiging van zijn bedrijf overleggen. Bovendien zegt de ANWB dat het inschakelen van post kantoren bij het uitgeven van deel III van het kentekenbe wijs zeer grote mogelijkheden biedt tot fraude. „Wie belet een louche autohandelaar om een groot aantal postkantoren af te lopen en overal een deel ILI op te halen? Voor dit soort mensen, dat er geen been in ziet de tekst op zo'n papiertje aan te passen, betekenen die delen lij handelswaar", aldus een woordvoerder van de ANWB. Hij noemde het een „erg verdrietige" zaak dat minister Westerterp (Verkeer en Wa terstaat) zich „blijkbaar" niet heeft gerealiseerd hoeveel tijd en moeite het zou gaan kosten om zo'n nieuw systeem op te zetten. „De minister prikt zich vast op een datum, ziet dan dat de zaak vastloopt en laat zich daardoor dwingen tot een noodgreep met alle nare con sequenties van dien". (ADVERTENTIES) Iedere week stelt LOIS twee jeans be schikbaar (plm. 50.per stuk) voor de K.W.F.-puzzelaktie. De winnaars van deze LOIS jeans kunnen hun keuze maken uit vele modellen en kleuren die Saez-Vo- gels B.V. - Zwanen burg in zijn kollektie heeft (Van onze Haagse redactie) DEN ILAAG Het Haagse college van b. en w. heeft zich uitgesproken tegen het houden van een zuiver militair getinte taptoe in de residentie. Wel wil het college akkoord gaan met een taptoe waarin muzi kale uitingen in de „civiele sfeer" en de militaire sfeer elkaar afwisselen. B. en W. hebben dit geant woord op vragen van die PvdA-raadsleden, die hun be zorgdheid hadden uitgespro ken over het feit dat het col lege de stad Den Haag kandi daat heeft gesteld voor het houden van een jaarlijkse tap toe, als vervanger van de tra- itionele taptoe in Delft, die daar vorig jaar voor het laatst plaatsvond. Een progressieve meerderheid in de Delftse ge meenteraad heeft namelijk be gin dit jaar via een motie de jaarlijks terugkerende militai re muziekmanifestatie uit de prinsenstad gebannen. Direct daarna boden de ge meenten Den Haag en Rotter dam zich aan als nieuwe orga nisator van de taptoe, die in drie dagen tijd telkens weer vele duizenden mensen trekt. (ADVERTENTIE) Hel nieuwe Mercedes Diesel programma omvat de typen: 200 D. 220D, 240 D, 240 D 3.0 Aanschaffingsprijs of kilometerprijs De aanschaffingsprijs van een Mercedes Diesel is niet laag. Maar verkijkt u zich niet: als u met een Mercedes-Benz 200 D zo'n 26.000 km per jaar rijdt bent u per kilometer goedkoper uit dan met een benzinewagen van f 15.000,- of meer..Afschrijving en rente verlies meegerekend. 30°/o meer kilometers Een Mercedes dieselmotor haalt uit elke liter brandstof ongeveer 30°/o meer kilome ters. Dat versterkt nog eens het voordeel van de lage brand stofprijs. Hóge inruilwaarde Als u uw Mercedes over een paar jaar weer verkoopt zal de nieuwe gegadigde er nog een aanzienlijk bedrag voor moeten en willen neertellen. Want bij verkoop krijgt bij er ook weer veel voor terug. Een Mercedes Diesel heeft nu eenmaal een enorme lange levensduur, dus vermindert maar weinig in waarde. Als u zo'n 26.000 km per jaar rijdt, in een benzinewagen van 15 mille of meer, wordt het dan geen tijd dat u zich de veilig heid, de degelijkheid en het komfort van een Mercedes Diesel gaat veroorloven? Voor minder geld. GARAGE 'T WESTEN B.V., Oostburg, Bredestraat 23a, tel. 01170 - 2255 VAN OEVEREN B.V., Goes, Couwervestraat51, tel. 01100-6100 - Yerseke, Oude Torenstraat 27, tel. 01131 - 1348. papier iw pen Brievan voor deze rubriek moeten met volledige naam en adres worden ondertekend Bi) publikatie zullen <teze vermteld worden. Slecht» bi) hoge uit zondering zal van deze regel worden afgeweken Naam en adrea zijn dan bl| de redactie bekend. Publikatie van brie ven (verkor» of onverkort) bvtekent nleC da» de redactie het In alle gevallen aan» h met inhoud, c*q. atrtkkin#. Dat een dronken minister zijn auto in de prak rijdt kan ons eigenlijk niet veel schelen, maar als minister kan men toch eigenlijk niet meer los ten lopen. Hij heeft nl. onomwonden gedemonstreerd hoe het „beleid" van zijn mi nisterie hij elkaar wordt ge dronken in dure barretjes en hotelletjes met onnodige de claraties van reis- en verblijf kosten van de niet-tot-ietsers. Een eerlijke ontwikkelings hulp kan hier nooit het resul taat van zijn. Het zou wat moois worden! Proost op Cuba en Noord-Vietnam en een kwaaie dronk voor Chili en Indonesië. Stel u voor! BP CDA DRS. E. CAMPERT EINDHOVEN (ANP) De Eindliovense Lambertus-kwes- tie zit muurvast. De commissie van goede diensten die begin 1973 een compromis wist te bewerkstelligen tussen bis schop J. Bluyssen van Den Bosch en het voormalige be stuur van de Lambertuskerk heeft zichzelf opgeheven. Bisschop Bluyssen blijft bij zijn oude standpunt dat de kerk dicht moet. De parochia nen willen dat de bisschop eerst doorslaggevende pastora le argumenten met betrekking tot een sluiting bekend maakt. De commissie van goede diensten vindt dat de bisschop in het kader van het destijds bereikte compromis door de congregatie van de Heilige Stoel in Rome voor wat be treft de kerksluiting in het gelijk is gesteld. De commissie zegt echter ontzettend teleur gesteld te zijn in de houding van de bisschop. Een extra moeilijkheid waar de commissie mee wordt ge confronteerd is het feit dat do sleutels en de bescheiden in ha.idei zijn van het voormali ge kerkbestuur. Met goed vin den van de bisschop is het destijds zo geregeld. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het totale aantal overvallen in ons land is in 1974 ten opzichte van het jaar daarvoor fors toegenomen. Vorig jaar bedroeg het aantal overvallen 325, hetgeen in vergelijking met 1973 een stij ging betekent van 56. Van 1972 tot 1973 bedroeg de stij ging „slechts" 22. Deze gege vens blijken uit een statistisch overzicht van het aantal over vallen dat vorig jaar plaats vond, uitgebracht door de cen trale recherche informatie dienst te Den Haag. De meeste overvallen zijn gepleegd in de randstad Hol land. Noord-Holland staat bo venaan met 114 overvallen (waarvan 84 in Amsterdam), gevolgd door Zuid-Holland met 80 overvallen (waarvan 28 in Den Haag en 23 in Rotterdam). Noord-Babant staat op de derde plaats met 39 overvallen, Gelderland op de vierde plaats met 29 en Utrecht met 24 op de vijfde plaats, gevolgd door Limburg met 23 overvallen. De minste overvallen vonden plaats in Zeeland (3) en Friesland en Drente (elk 1). (ADVERTENTIE) van de Campina-kok Nogatine vla (4 pers.) V21- Campina caramel vla, 30 gr. schuimpjes, 50 gr. amandelen, 4 eetl. noga-gruis, Ve Campina slagroom Doe de helft van de vla in een schaaf Leg hierop wat verkruimelde schuimpjes Strooi de gehakte (geroosterde) aman delen en het noga-gruis erover. Giet hierop de rest van de vla, afdekken met de stijf geslagen room en leg er de rest van de schuimpjes op. Per persoon: 395 k.cal. ■melkvwjet, natuurlijk lekker

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 15