„YRIJWILLIGERSCENTRALE GOES GEEN BEUNHAZERIJ" Vraag naar kruiden in Goes enorm gestegen Uitslagen schietingen Nog geen eigen dorpshuis voor Heinkenszand BIJDRAGEN IN DIJKVERZWARING Bestuur waterschap Goes wil beroep tegen Westerterp WERKGR0EPL1D GUUS VAN HECKE: Vlissingen DUITS KOOR NAAR HANSWEERT Beslissing over sloopbedrijf L. van Mourik uitgesteld P. van Zweden voorzitter kring bodes en concierges Bijzondere woningen bejaarden in Goese Polder Middelburg CONCERT IN O.-SOUBURG Feestavond Blauw-Wit in Kloetinge Krabbendiike Goes Burgerlijke stand Zwembad Den Inkel 3 mei open markten GOES-KRAJRBENDIJKE, 17 maart Groenten: kropsla: I 20-^-22, II 13; aardappelen 11; groene savooiekool: I 47, II 21, boerenkool 28; prei: A 6872, B 49; andijvie 81; witlof: II 320340; peen 2124; uien 10—16. Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau van de gemeentepolitie in Vlissingen zijn in de periode van 5 maart 1975 tot en met 12 maart 1975 de volgende voorwerpen aan gegeven: Dameshorloge, Af ghaan jas, portefeuille, zw. portefeuille, portemonnee rood met inh., bruine port. met inh., rekenldniaal in hoes, fietstas geblokt met inh., verzekerings plaatje van bromfiets, giro pas, herdershond bruin. Aan het politiebureau van de gemeentepolitie te Oost- Souburg zijn de volgende ge vonden voorwerpen aangege ven: gebreide gele muts, ge breide rode halsdoek, blauw kinderwantje, ring met sleu tels, jonge hood (reu). If'Van onae correspondent V HANSWEERT Op zater dag en zondag 12 en 13 april krijgt Hansweert massaal be zoek uit Koblenz-Neuendorf. Het kerkkoor Sankt Cacilia uit Neuendorf zal dan met 92 man sterk het bezoek beantwoor den dat het Hansweertsr kerkkoor twee jaar geleden aan Koblenz bracht. Het omvangrijke gezelschap zall in Goes worden onderge bracht. Het ligt in de bedoe ling dat 12 april zullen zin zaterdag 12 aprul zullen zin gen in de eucharistieviering. Daarna volgt een gezellig sa menzijn. Op zondag wordt hun een diner aangeboden. Het programma moet nog in da tails wooden vastgesteld. (Van een onzer verslaggevers) GOES - B. en W. van Goes hebben de gemeenteraad mee gedeeld dat zij de financiële consequenties van een eventu ele verplaatsing van de me- ta Ihandel en sloopbedrijf L. van Mourik aan het Plein in 's-Heer Hendrikskinderen (gem. Goes) nog nader willen onderzoeken. Het raadslid P Duinkerke (PvdA) had om een dergelijk onderzoek ver zocht. De onderhavige kwestie zou aanvankelijk in de raad*- vergadering van 20 maart be handeld worden. De zaak komt nu in de vergadering van 17 april aan de orde. (Van een onzer verslaggevers) GO^S De kring van ge meentebodes en conciërges in Zeeland hield dezer dagen in Goes een geanimeerde verga dering. Hoofdmoot van de agenda was de bestuursverkie zing. Tot voorzitter werd ge kozen de heer P. C. van Zwe den uit Kapelle. Tot secretarie werd gekozen de heer H. Jacobs uit Middel burg en tot penningmeester de heer A. Joosse uit Goes. Ver der maken van het bestuur deel uit de heren S. J. van der Heide uit Zierikaee en R C de Clerck uit Sluis. Vooral de verkiezing van de heer De Clerck in het kring- bestuur stemde tot voldoening. De vergadering werd bijge woond door een drietal afge vaardigden van de kring van Gemeentebodes en -conciërge» in Zeeuwsch-Vlaanderen (Van een onzer verslaggevers) GOES - Aan de Savornin Lohmanlaaa In de Goese Pol der zijn nog enkele bejaarden woningen beschikbaar voor personen, die aan bepaalde voorwaarden voldoen. Mensen die aan die voor waarden voldoen, bejaarden, die om gezondheidsredenen of wegens een handicap twee slaapkamers nodig hebben, een weduwe of weduwnaar met een inwonende zoon of dochter, dan wel broer en zus ter die samenwonen. Vereist is echter wel dat één van de bewoners bejaard is. De be trokken woningen zijn in be heer bij de stichting Samen werking Goes. De maandelijkse huurprijs bedraagt f 207,50, inclusief blokverwarming. Toewijzing van een woning geschiedt door tussenkomst van de woon- ruimteverdelingscammissde, Naereboutstraat 23 in Goes. Nieuw wijkgebouw Op zaterdag 22 maart om 14.30 uur wordt het nieuwe wijkge bouw van de wijkvereniging 't Zand aan de Baarsjesweg in Middelburg geopend door wet houder drs. M. Beinema. Het wijfcgeibouw is De Vergulde Baars gedoopt. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Onder aus piciën van de adviesraad van de stichting Culturele Ge meenschap VMssdngen heeft op vrijdag 21 maart in De Zwaan in Oost-Souburg een concert plaats. Medewerking verlenen de gemengde zangvereniging De Volksstem, de mandoline- vereniging Con Amore, het jeugdkoor Jong Leven en de accordeonvereniging Accordeo- la. Het concert begint om 20.00 uur. gen wij alls vrijwil ligerscen- trale in", aldus Guus van Hee tte. Wie een beroep op de Goese vrijwilligerscentraie wil doen kan hiervoor op maandag en dinsdag tussen half negen en tien uur bellen naar de stick ting Protestants Maatschappe lijke Dienstverlening teL 011008420, en op woensdag tot en met vrijdag tussen half negen en tien uur naar het Sociaal Centrum, tel. 01100 3930. (Van een onzer verslaggevers) GOES „Het is beslist niet de bedoeling dat wij met onze vrijwilligerscentraie be staande bedrijven en beroepsvakmensen oneerlijke concurrentie willen aandoen. Ook houden we ons verre van beunhazerij. Het gaat ons om kleine klusjes op te knappen voor mensen die daartoe niet in staat zijn, karweitjes die te klein zijn om een bedrijf voor in te schakelen". Maatschappelijk werker en lid van de werkgroep Goese Vrijwilligerscentraie, Guus Hecke, legt de nadruk op dit facet van de doelstelling van de vorige week ges tartte vrijwilli gerscentraie. Een begin dat al lesbehalve gepaard Is gegaan met een stroom van aanvragen om hulpverlening. Guus van Hecke„Dat had den we ook niet verwacht. De vrijwïliliigeroentrale moet im mers nog wijde bekendheid krijgen. Tot dusver hebben we een aanvraag ontvangen van een gehandicapt meisje dat op gezette tijden naar het zieken huis gebracht moet worden. Dit vervoer hebben we kun nen regelen''. De Goese vrijwilligerscen traie is bedoeld als experi ment tot ednd juli van dat jaar. „In die tijd hopen we vlo- doend ervaringen met dit werk te hebben om te kunnen vaststellen of we ermee door kunnen gaan of niet. In drie steden in Nederland is nu on geveer een jaar een soortgelij ke vrijwilligerscentraie aan de «rang. De centrale in Goes is de eerste in Zeeland. Evenals el ders in het land wordt dit werk begeleid door een verte genwoordiger van arm", zegt Guus van Hecke. De Goese vrijwi'JSegerscen- trale onderhoudt nauwe con tacten met tal van instellingen en verenigingen die op het terrein vain de maatschappe lijke dienstverlening, zowel be roepshalve als op basis van vrijwilligheid, werkzaam zijn. Guus van Hecke verwacht dat er met najne uit de hoetk van de gezinsverzorging en het be- j aarden-werk wel behoefte be staat aan het inschakelen van de vrijwilligerscentraie- De vrijwilligers die zdoh beschik baar hebben gesteld zijn opge nomen in een kaartsysteem met daarbij vermeld de aard van de werkzaamheden die door de vrijwilliger(ster) ver richt kan worden. „Misschien is het nuttig er nogmaals op te wijzen dat de vrijwilligerscentraie er niet is om onder de duiven van be drijven te schieten. We gaan eerst bewust na of de aange vraagde hulp door een bedrijf verricht kan worden. Pas als we zien dat het op deze nor male manier met gaat sprin- (Van onze correspondent) KLOETINGE Onder gro te belangstelling hield de korfbalvereniging Blauw-Wit uit Kloetinge haar jaarlijkse feestavond. Voorzitter E. J. Mieras ver welkomde onder meer de heer Heijens van de Goese sport raad. Veel bijval kreeg de toneelvereniging Emagosas uit Nieuw- en St.-Joosland met de opvoering van het blijspel Hartjes aan het spit. Mevrouw L. Kraak werd gehuldigd om dat zij twintig jaar deel uit maakt van het bestuur van Blauw-Wit. Haar werd een weekend in Parijs voor twee personen aangeboden. Het feest werd besloten met een bal op de muziek van Combo Outermans uit Middel burg. (Van onz« «or respondent e> HEINKENSZAND Het zal nog wel oven duren voor de kern Heinkenszand een ei gen dorpshuis krijgt- Op het ogenblik is daar nog geen geld voor. Dit antwoordde burgemees ter G.H.E.M. van W-aes ap een door de gemeente belegde contactbijeenkomst met de in woners ven Heinkenszand. Een paar inwoners brachten de burgemeester onder de aandacht, dat Heinkenszand geen enkele behoorlijke verga derruimte bezit Dat Heinkenszand intussen niet vergeten wordt, bleek uit de mededeling dat de raad binnenkort voorstellen zal krijgen tot verbetering van het huidige postkantoor. Er komt een grotere wachtruimte met een telefooncel en postze gelautomaten Bij de twee be staande voetbalvelden zal een hal (verh arde tradningsibaan ko komen en een tennisveld- De heer J. van Liere jr. (links) en zijn medewerker E. kennis wordt gegeven. den Toonder in de toonkamer waar de cursus in kruiden- (Van een onzer verslaggevers) GOES Kruiden om de eetlust op te wekken, krui den om minder te eten, kruiden om gezond haar te krijgen en kruiden om je leven te verlengen. De vraag naar kruiden voor de meest uiteenlopende doelen is de laatste tijd enorm ge stegen. Wie kan daarover beter meepraten dan de heer J. van Liere jr., ad junct-directeur van de han delmaatschappij Gebr. Mul der B.V. in Goes, die bijna honderd jaar bestaat. „De hang van de mensen naar het verleden, deze nos talgie heeft volgens mij de vraag maar en verkoop van kruiden sterk beïnvloed", zegt de heer Van Liere. „Toch is er een tijd geweest dat kruiden als handelsarti kel een kwijnend bestaan leidden. Er is een enorme kennis voor nodig. Ze moe ten gegarandeerd vers zijn om ze lang te kunnen bewa ren en ze vereisen een speci ale zorg. Dat alles bij elkaar m-aakte dat kruiden allesbe halve een vlot verkopend ar tikel waren. Maar dat is te genwoordig drastisch veran derd", zegt de heer Van Lie re. Uit alle uithoeken van de wereld komen- de kruiden vandaan die bij de gebr. Mulder liggen opgeslagen. In honderden soorten, geuren en smaken. Ook de teelt en de oogst van kruiden zijn in de loop der jaren ingrijpend ge wijzigd. Eens was bijvoor beeld het winnen van saf fraan uit de meeldraden van de krokus een moeilijk kar wei, dat in Spanje uitslui tend door geestelijk gestoor den werd verricht. Nog steeds is Indonesië één van de grootste leveranciers van kruiden. Geneeskrachtige 'kruiden komen er veel uit Zuid-Frankrijk, Egypte en het Afrikaanse binnenland. Kruidenimporte-urs hebben eigen specialisten in dienst die alles over bepaalde krui den weten. De heer Van Lie re: „Dat moet ook wel, want de vraag naar kruiden is zo sterk toegenomen dat de om zet in Nederland alleen al in de tientallen miljoenen loopt, Tal van drogisten moeten hun zaak uitbreiden om aan de vraag van het publiek naar kruiden te kunnen voJ. doen. Dat betekent dat van de drogisten ook een grotere kennis van kruiden wordt gevraagd." Dat die dorst tiaar krui denkennis duidelijk aanwe zig is blijkt uit het grote succes van de kruidemcursus, die in de toonkamer van de handelmaatschappij Gebr, Mulder in de Voorstad in Goes onder leiding van de Goese drogist M. van de Ben ge wordt gehouden. Op elke les nemen zo'n dertig belangstellenden plaats in de banken om de eeuwenoude geheimen van de krulden te doorgronden. IVan een onzer verslaggevers) GOES Het bestuur van het waterschap De Brede Wa tering van Zuid-Beveland stelt de algemene vergadering, die op maandag 24 maart in de Prins van Oranje in Goes bij eenkomt voor, bij de kroon in beroep te gaan tegen een be- •chi'kiking van de minister van verkeer en waterstaat. Het gaat om het verlenen van een bijdrage van honderd procent (Van onze correspondent) OVEZANDE - Bij de heer W. de Ruyter gaf de hand boogvereniging „Spes-Nostra" een schieting op de liggende wippen. 65 schutters waren aanwezig. Uitslag van de eer ste wip: Hoofdvogel C. D Raas van Vooruitgang uit Kwadendiamme: 1ste zijvoge) J. P. Lous van Ons-Genoegen uit Oudelande; 2de zijvogel B. Peeters van Victoria uit Kwadendamme, bij loting; 1ste bovenka! J. A. Rijk van A.D.L.M. uit Kwadendamme; de bovenkal J. v. d. Dries van Eensgezindheid uit 's- Heerenhoek; 1ste onderkal Alb. Hoondért; 2e onderkal F. Koens beiden van Spes-Nostra uit Ovenzande; 1ste klep L- de Kraker van Vios uit 's-Hee- renhoek; 2e klep C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwaden damme; 3e klep W. de Jonge Wz. van A.D.L.M. uit Kwaden damme; Meeste kleine vogels Mevr. v. Loo van Vooruitgang uit Kwadendamme, vijf vo gels. Uitslag van de tweede wip: lste hoofdvogel W. de Jonge Wz. van A.D.L.M. uit Kwaden damme, deze schoot ook de lste en 2e zijvogel en de der de kal; 2e hoofdvogel Jac. de Baan van Willem Teil uit Ove- zande; 3e zijvogel J. Repkens van Victoria uit Kwadendam me; 4e zijvogel K. v. Steen bergen van Willem-Teil uit Ovezande, bij loting; lste kal Sj- Beulens van Victoria uit Kwadendamme; 2e kal P. Sta- ketee van Diana uit Yerseke; 4e kal A. de Jonge-Rijk van Willem Teil uit Ovezande, bij loting; Meeste kleine vogels J. Hoondieirt van Spes-Nostra uit Ovezande, acht vogels; De Vliegende vogelprijzen waren voor C. Rentmeester van Wil lem-Teil uit Ovezande en Alh. Hoondert van Spes-Nostra uit Ovezande. HEINKENSZAND - Bij de heer A. Janse gaf de hand boogvereniging „Soranus" een schieting op de liggende wip pen, op de eerste wip was er een gewone schieting, op de tweede een puntenschietlng voor de beker en de poular- den. Er waren 30 schut ers. De beker werd gewonnen door Wim de Jonge. Uitslag van de eerste wip; Hoofdvogel C Raas van Voor uitgang uit Kwadendamme: lste zijvogel H. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande: 2 zijvogei Mevr. Steenaert van Vooruitgang uit Kwadendam me; lste bovenkal Mevr. v. Loo van Vooruitgang uit Kwa dendamme; 2e bovenkal C. v. Zundcrt van Diana udt Yerse ke; lste onderkal A. de Jonge- Rijk van Willem-Teil uit Ove zande: 2de onderkal R- Ver- muë van A.D.L.M. uit Kwa dendamme; lste klep W. de Jonge Wz van A.D.L.M. 'uit Kwadendamme; 2e klep E. Rentmeester van Willem-Teil uit Ovezande: 3de klep P. Ste- ketee van Diana uit Yerseke: Meeste kleine vogels P. Drie- dijk van Soranus uit Hein kenszand, vijf vogels. Uitslag van de tweede wip; lste hoofdvoigel W. de Jonge Wz van A.D L.M. uit Kwaden damme, ook de tweede hootfd- vogel en de eerste zij vogel werden door hem afgeschoten. 2e zijvoigel C. Westerdorp van Eensgezindheid uit 's-Heeren- hoek; 3e zij vogel W. Voet van Soranus uit Heinkenszand; 4e zijvogel K. v. Steenbergen van Willem-Teil udt Ovezande. bij van A.D.L.M. uit Kwaden- van Spes-Nostra uit Ovezande; damme; 2e kal Henk Koens loting; lste kal L. de Jonge 3e kal R. Vermuë van 4e kal C. Westerdorp van A.D.L.M. uit Kwadendiamme; Eensgezindheid udt 's-Heeren hoek, bij loting. WOLPHAARTSDIJK De handboogvereniging Doel naar Hoger gaf bij de heer J.F. Osse vaarde een schieting op de liggende wip. Er waren 40 schutters aanwezig. D. uitslag is als volgt; hoofdvogel J.F. de Ri ke van Edele Handboog uit Oudelan de. Eerste zij vogel A. v. Loo van Vooruitgang uit Kwaden damme. Tweede zijvogel W.N. v.Liere van Edele Handlboog uit Oudelande. Derde zijvogel A. v. Loo van Vooruitgang uit Kwadendamme. Vierde zijvo gel C. Bek van Spes Nostra uit Ovezande. Eerste bovenkal F.J. Ossewaarde van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk. Tweede kal C. Bek van Spes Nostra uit Ovezande. Derde kal A. v.d. Bulck van Eensge zindheid uit 's-Heerenhoek. Vierde kal K. v. Hese van Victoria uit Kwadendamme. Eerste onderkal R. Verdonk van Vios uit 's-Heerenhoek: Tweede onderkal P. Vette van Concordia uit 's-Heerenhoek, Eerste klep W. de Jonge Jr. van ADLM uit Kwadendam me. Tweede klep J-F- de Rijke idiboo van Edele Handboog uit Oude lande. Derde klep H. de Fouw van Jacoba van Beieren -uit Goes. Meeste kleine vogels W. v. Hese van Victoria uit Kwa dendamme en A.A. Martens van Vios uit 's-Heerenhoek. elk drie vogels. 's-HEERENHOEK De verenigde sociëteiten gaven een prljsschieting op de lig gende wip bij de heer Van Lien. Er waren 27 deelne mers. De hoofdvogeJ was voor Jac. Traas van Eengezinsheid. Tweede zijvogel Johny Boon man van Vios. Derde zijvogel L. de Kraker van Vios. Vierde zijvogel A. v.d. Dries van Vi os. Eerste kal A. v.d. Dries voornoemd. Tweede kal B. de Jonge van Concordia. Derde kal H. v.d. Dries van Concor dia. Vierde kal J. v. Hoewijk. Eerste klep A. v.d. Dries-Geus van Eensgezindheid. Tweede klep C. Westdorp en de Derde klep W. Vos allen van Eensge zindheid. Vierde klep J. v. Hoewijk van Vrije Schutters. Meeste kleine vogels en mees te punten M.J. Verdonk van Vios. Tweede met 8 punten Johny Boonman van Vios. Derde met 6 punten A. v.d. Dries van Vios. Vierde met 6 punten C. Westdorp van Eens- go-'ndheid. Vijfde met 6 p. Hans Huige van Eensgezind heid. Zesde met 5 p. .Jac. Traas -an Eensgezindheid.Ze vende met 5 p. W. de Vos van Eensgezindheid. 8e met 5 p. B. de Jonge van Concordia. 9e met 5 p. L. de Jonge van Concordia. 10e met 4 p. J. Pompernolle van Vios. OUDEL'VNDE Aan de schieting op de liggende wip bij de heer J. de Ri ke werd door 51 schutters deelgeno men. De organisatie was in handen van Ons Genoegen. De uitslag was als volgt: hoofdvogel B. Peeters van Victoria uit Kwadendamme. Eerste zijvogel P. Oostdijk en M. v.d. Guchte beiden uit Ovezande. Tweede zij vogel M. Verd-nk van Vios uit 's-Heer enhoek. Eerste bovenkal P. Mooyman van Vooruitgang uit Kwadendamme. Tweede bo venkal W.N. v. Liere van Ede le Handboog uit Oudelande. Eerste onderkal Mevr. Steen aert van Vooruitgang uit Kwa dendamme. Tweede onderkal J. de Rijke van Edele Hand boog uit Oudelande. Eerste klep P. de Jonge, tweede klep C.D. Raas, beiden van Vooruit gang uit Kwadendamme. Der de klep J. de Koeyer van Diana uit Yerseke. Meeste kleine vogels 1 Helmstrijd van Juliana uit Oudelande, zes vo gels. De vliegende vogelprij zen waren voor A.A. Geense van Zorgvliet uit Ellewouts- dijk en C. v. Weele van Julia na uit Oudelande. KWADENDAMME Bij de heer ".V. Huige werd de laatste van de drie concoursen tussen Diana uit Yerseke en ADLM, Victoria en Vooruitgang uit Kwadendamme gehouden. Op deze avondschieting waren 29 schutters aanwezig. De uitslag is als volgt: le met 20 punten W. de Jonge Wz. van A.D.L.M. uit Kwaden damme, tweede met 16 punten L. de Koeyer van Diana uit Yerseke. Derde met 12 punten W. de Jonge sr. van ADLM uit Kwadendamme. Vierde met 10 punten O. Steenaert van Voor uitgang uit Kwadendamme en 5 met 9 punten mevr. Steen aert. De schutters ontvingen «Ik een mooi aandenken in de kosten van verhoging en verzwaring van de op Delta hoogte gebrachte dijkvakken langs de Westerschelde. Deze dijkvakken zijn de zeedijk van de polder Waarde, de Schoorse zeedijk en de zee dijk van de polder Ellewouts- dijk. De directe kosten van uit- voering van deze werken zijn door de minister voor 50 pro cent aangemerkt als kosten voor herstel van zwakke plaatsen, die voor 80 procent zijn gesubsidieerd en voor 50 procent als kosten van werken waarop de Deltawet van toe passing is en waarvoor een rijksbijdrage van 100 procent is verleend Indien de claim van het waterschap wordt ge honoreerd, kan aanspraak ge maakt worden op een aanvul lende rijksbijdrage van f. 709.055,- vermeerderd met de renteverliezen die tot 1 ja nuari 1975 worden begroot op ongeveer f. 700.000,- Het bestuur stelt de algeme ne vergadering verder voor over te gaan tot de oprichting van een bureau „Versterking zeeweringen rondom de Oos- terschelde". Aan de algemene vergade ring is ook voorgelegd ter vaststelling de heffingsveror- dening Verontreiniging Opper vlaktewateren. Andere agen dapunten zijn het voorstel om de te heffen zuiveringslasten voor 1975 te bepalen op f. 22,- per inwoner-equivalent en het voorstel om met de Zeeuwse waterschappen een gemeen schappelijke regeling aan te gaan voor de oprichting van een gemeenschappelijke tech nologische dienst. Concert Ten bate van de Jeugdvakantieweek 1975 wordt op zaterdag 22 maart in de Gereformeerde kerk in Kr-aibbendijke een concert ge- gevr met medewerking van Ferenc Hutyra (traverso, dwarsfluit) Puck van Eenen- naam (viola da gamba) en Marieke Kok (claivecimbel en orgel). Het programma oevat oomposities van J. Hotteterre, J.P. Sweelinok. M. Blavet. F Martin. J.S. Bach en A. Vival di. Aanvang van het concert 20.00 uur. Geboren: Titmio zv L. van Poppel-Agterdenbos, Catharina dv P. de Vroe-Wondergem, Manfred zrv A. Martens-Boon- mam, Ingrid dv A. Oonk- Dierkx, Remion zv J. Wisse- Snijder, Johanna dv J. Krij- nen-de Kok, Alluisius zv A. Tramper- Pauwels. Overleden: M. de Clerck 74, J. Driesprong 86, M. Slotboom 79, E. de Jongë 72, J. Zuijd- wegt 01, J. Padmoes 77, A- Heijboer 82, J. Spruit 96, A. van Hoorn 79, W. Meiu'lblak 82. C. Sinke 79, M. Kodde 79. Getrouwd: F. Hakkaart en M. de Koster, P. Voeten en J. Westdorp, C. Ohamufeau en J Boonman. Ondertrouwd: D. Brokerhof en G. v. d. Waa, J. Bolier en J- v. d Plasse. (Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN - In verbal met de aanleg van het 50 me terbad zal het zwembad Da Inkel in Kruiningen, iets late dan gewoonlijk, op 3 mei wor den opengesteld Het nieuwe verwarmde S meter bad wordt op zaterdjj 24 mei officieel in gebruik gf nomen. De zonneweide zal ii verband met het op nieuw in zaaien dit seizoen niet ge bruikt kunnen worden. Op 4 huidige trimbaan zal echte voldoende niimte om te zon nen beschikbaar zijn. Abonne menten en zwemleskaarten voz het nieuwe seizoen dienen -or 1 april aangevraagd ti worden. Veel valt er niet te melden. Ik kan natuurlijk ingaan op series als FBI en Kojak die anderhalf uur speurdersgeweld opleverden. Kojak heeft in plaats van een vergrootglas een team met uitgeslepen mis daadjagers en de vertrouwde pijp ingeruild voor een lolly. De FBI-jongens lijken regel recht van de opname van een STER-spot over verzekeringen de detective-studio te zijn bin nengewandeld. Politieseries als deze hebben niets uit te staan met de Ellery Queen en Agatha Chriesties die je eerst helemaal moest uitlezen met een zaklantaarn onder de ddkens voor je wist wie er gejaagd was. Op de radiodocumentaire „Dijenkletsers" van de NOS gisterenmiddag had ik uitge breid in willen gaan. Bos Uschi behandelde de werking van de humor maar ik had er iheer van verwacht. Losse op- merh'ngen van Johnny Kraay- kamp en Fred Hache en onop- gel 'e vragen waarom het pu bliek wel of niet reageert op bepaalde leukdoenerij, daar moest je het mee doen. En dat, terwijl er een dik boek bestaat van Hans van der Bergh hoe heet het ook -eer Constanten in de hu mor of iets dergelijks waarin de werking van humor u'tgebreid is bestudeerd. Had Uschi de gegefens hiei- ult gebruikt dan had het een diepgaande documentaire kun nen zijn. NCRV's derde deel van M drieluik „Die jeugd van te woordig" moest de avond den. Gisteravond -gewijd a« opvattingen over geloof en pj liitiek hij jongeren tussen zestien en twintig jaar. form le van het programffl spreekt wel aan. Nuttige formatie vermengd met de' keer een optreden van Ctój Hinze en Jules de Corte. Nj# vreemd is de uitslag van dj enquête: een voorkeur voor PPR en de PvdA of voor Jj VVD. Kamerlid Schakel had wel een erg eenvoudig ai»' woord. Voor de klappen die fonfessionelen krijgen: jongt ren zijn weinig bereid te redt neren, het is of het een of hel ander, en willen anders zij' dan hun ouders. In totaliteit zijn de stalis®' ken waarin een grotere vrif heid van seksualiteit, het leef lopen van de kerken et blijkt, voor mij geen schok kende (eiten. Dat juist NCRV dit op hetschen» brengt, is mij wel sympatic»; sympathieker in ieder gev!l dai. de symplificaties T :hakel. In de onverbiddelijk TROS kwii ging ene Mast®' broek voor de tweede met 10 mille naar huis. 9" bedrag staat natuurlijk dn enkele verhouding de geleverde prestatie. Als dit bedrag vermenigvuldigd worden met 10 is de spann1"» dan helemaal ondraaglijk1! f* gekste dingen ga je je afW' gen. JOHAN DIEPSTRATEN

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 6