Nationale Reserve gaat Hulst belegeren MODESHOW VAN MAISON MAGDALENA TWEE JAAR OUD MISDRIJF IN METZ VOOR RECHTER PZEM-bestuur houdt fusierapport aan Zestig procent bewoners voor opknappen Nieu Dijkgraaf hoopt op vlotte betaling milieubelasting OPEN CAI VROUWEN GAAN ROMMEL VAN DE DIJKEN RUIMEN Schilderijen en wandkleden in „De Vlaanderen" Uitslagen van schietingen De lichtgewicht Singer Starlet stad streek 11 DINSDAG GEVECHTEN BIJ DE WALLEN Kaarting in Kloosterzande Na viswedstrijden ,.De Vogel Scholieren uit Steen planten struiken op sportpark Middelburg Sas van Gent Week cel en toezicht voor rijden onder invloed Zaamslag een miljoen gulden aan prijzen Zuiddorpe OVERZICHT Sneeuw DINSDAG 18 MAART 1975 (Van een onzer verslaggevers) HULST Twee pelotons van de Nationale Reserve in Zeeuwsch-Vlaanderen zullen volgende week dinsdag pro beren ongezien maar indien nodig met gebruik van geweld de binnenstad van Hulst binnen te dringen. Of dat zal luk ken hangt af van de moed, paraatheid en conditie van de Hulster Nationale Reservisten, die de stad vanaf de wallen bewaken en verdedigen. Naar verwachting zullen daarbij vooral de zwakke plekken in het Hulster verde- digingsstelse] bij de verschil lende poorten onder vuur ko men te liggen. Het is nu al zeker, dat er bij de actie, die bij duisternis zal plaatsvinden, tientallen gewonden zullen vallen. De afdeling Sint-Jan- steen van de EHBO zal in paraatheid worden gebracht om de gewonden te verzor gen. Om de burgerij zo weinig mogellijk hinder van de ope- r tie te laten ondervinden is de aanvallers op het hart ge drukt geen gevechtsacties bin nen de wallen of in het noor delijke deel van Hulst te ontke tenen. Bovendien hoopt men het geschut, waaronder mi trailleurs, zodanig op te stel len, dat de bevolking nauwe lijks last van geluidshinder zal ondervinden. De oorlogstoestand rondom Hulst wordt dinsdagavond ge schapen op bevel van het com mando van de Koninklijke Landmacht in Middelburg, waaronder de drie Zeeuwsch- Vlaamse pelotons van de Nati onale reserve ressorteren. Bij de hele operatie, die gezien moet worden als een oefening, zijn in totaal zo'n 120 reservis ten betrokken. De in totaal zo'n 80 leden van het Terneu- zense peloton en het Axels peloton moeten het Hulster peloton, dat zo'n 40 man be slaat proberen de loef af te steken. Daarbij zal spaarzaam, doch effectief naar men hoopt, met losse flodders worden ge schoten. Adjudant F.W. Buyze, die als instructeur van de drie Vlaamse pelotons betrokken is geweest bij het in kaart bren gen van de oefeninig: ,.De oefening is bedoeld om de Nationale Reservisten eens wat afwisseling te bezorgen in hun trainingSDrogramma. Door het voornamelijk theoretische scholen van de manschappen dreigt er op dat vlak een soort oververmoeidheid te ontstaan, we willen ze nu eens de gele genheid geven iets anders te doen". In de Stadsherberg bij het Schuttershof, zullen in het oe fenlokaal van de Nationale Reserve een noodhospitaal en de commandopost worden in gericht. Van daaruit zal com mandant P. F. Riekwel uit Axel (coördinator van de drie pelotons) het bevel over de gevechtshandelingen voeren. Sergeant-majoor W.P. van Tie nen zal er zijn Hulster peloton aanvoeren. Het peloton uit Axel wordt geleidt door ser geant-majoor A. van Tatenhove en het peloton uit Terneuzen door adjudant G. Scheele. Instructeur F. W. Buyze is er nu al van overtuigd dat het verschillende reservisten zal lukken om Hulst binnen te dringen. „Er zitten heel wat mannen tussen, die hoe dan ook mgezien binnen weten te komen, dat weet ik zeker. Er zitten er genoeg bij, dié daar voor desnoods op hun buik door de modder willen krui pen", zo zegt hij. De lol voor de Zeeuwsch- Vlaamse nationale reserve, die in oorlogstijd de troepen van de landmacht aanvult, als ken ners van het eigen gebied bij uitstek, is na de oefening in Hulst nog niet op. Precies een maand later begint rondom Axel en Terneuzen namelijk een nog veel grootser opgezet trainingsproject dat twee da gen duurt en waarbij behalve de EHBO ook nog het Rode Kruis, de B.B. en de brand- v. cr zullen worden Ingescha keld. Grijs-blauwe overjurk met wijde mouwen. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Aan de kaarting, gehouden in café „De Reizende Man", te KIoos- terzande namen 14 personen deel. De wedstrijd werd ge speeld tussen de éénjarige kaartclub „De Stoere Spelers" uit -.loosterzande en de veer tienjarige kaartclub „St. Ceci lia" uit Hulst. De gasten hadden veel suc ces. Ze sleepten 17 prijzen in do wacht. De uitslag was: 1. L. de Wilde uit Hulst, 2. F. Fassaert uit Hulst, 3. G. de Wit uit Hulst, 4. D. Scheele uit Hulst, 5. J. Pleunis uit Hulst, 6. Th. de Rijck uit Hulst, 7. P. Collet uit Hulst. 8. A. Mariman uit Hulst, 9. A. Kouyzer uit Hulst, 10. mevr. Goossens uit Kloosterzande, 11. mevr. de Waal- Baart uit Kloosterzande, 12. E. Cambeen uit Kloosterzande De eindstand voor St. Ceci lia uit Hulst was plus 94 bo men met 247 winstpunten. Voor „De Stoere Spelers" uit Kloosterzande was de stand min 66 bomen en 238 verlies- punten, zodat de beker glans rijk gewonnen werd door „St. Cecilia" uit Hulst. De kaart club „De Stoere Spelers" hoopt nog deze zomer een re vanche te kunnen nemen. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Met luid applaus begroetten de vrij talrijk opgekomen leden van de zeehengelclub De Vogei tij dens de voorjaarsvergadering het voorstel van de aanwezige dames om voortaan de rommel van de dijken op te ruimen, die tijdens de hengelwedstrij- den wordt gemaakt. Het wa terschap Hulster Ambacht had erom gevraagd de rommel in het vervolg op te ruimen. Tijdens de vergadering, die werd gehouden in hotel Van Leuven te Kloosterziande werd de heer R. Lauret tot nieuw bestuurslid gekozen omdat de heer C. de Bruijn ais zodanig had bedankt. Uit het jaarverslag van de penningmeester bleek, dat de vereniging kerngezond was, hoewel het batig saldo in ver gelijking met 1973 wat achter uit bleek te zijn gelopen. Meegedeeld werd, dat de clubwedstrijd van zaterdag 6 september naar zondag 7 sep tember is verschoven, omdat de zeehengelclub De Knorha nen op de betreffende zater dag op dezelfde plaats een wedstrijd wil houden. Het in- leggeld voor de clubwedstrij den van de ruim 300 leden tellende club werd vastgelegd op vier gulden. Het aantal te winnen prijzen zal worden vergroot. Tot nu toe waren er 15 prijzen te winnen. De prij zen bestaan uit bekers en me dailles. Voor het vrouwenkam pioenschap werd een extra prijs beschikbaar gesteld in verband met het jaar van de vrouw De grote internationale wed strijd wordt op zaterdag 10 mei gehouden. Omdat deze wed strijd meetel' voor het Delta kampioenschap mag dan niet met zachte krab worden ge vist. Bekend is al dat de prij zen zuilen bestaan uit een dia projector, een koelkast, een dames- en een herenrijwiel. De jaarlijkse koppelwed- strijc werd vastgesteld oip 14 juni. Aan prijzen is een be drag van 100 gulden beschik baar gesteld. Voorzitter J. van Deursen deed een beibep op de leden zoveel mogelijk loten te verkopen voor de loterij, waarmee men de intemationa le wedstrijd wil bekostigen De prijzen van de loterij een stofzuiger en een draagbare radio. ZAAMSLAG Maison Magdalena uit Zaamslg pre senteerde maandagavond in buurthuis „De Poort" te Zaamslag haar visie op de voorjaars- eri zomermode 1975. In de collectie van Maison Magdalena is plaats voor zo wel de jonge modebewuste vrouw als voor de wat oudere, maar toch graag naar de laat ste mode gekleed gaande da mes. Voor de laatste categorie za gen we o.a. japonnen, ensem bles en pakjes, vaak met wijdvallende rok, maar toch slankmakend dankzij de soe- pelvallende stoffen. Een voor beeld hiervan is de japon met horizontaal gestreepte rok, het bovenstuk in wijbertjesruit- Erg jeugdig was de gebloemde japon met kort schootje, de elleboog mouw met omslag. Meer gekleder was de beige japon in medaillon motief met aparte opgezette zakken. Naast poplin blijkt tinneroy een graag gebruikt materiaal voor weer- en windmantels. Helemaal van deze tijd was ook de sportieve beige mantel van geschoren ribfluweel. Bij de mode voor de jonge ren zijn de belangrijkste kleu ren bij Maison Magdalena: lin de groen, reseda-, en pistache groen, zalm en ecru. Naast en sembles, pakjes bestaande uit wijde rokken met in of over de ro.k te dragen lange blouses en vlotte japonnen nam de ro be-house, overjurk, bij Maison Magdalena ook een belangrij ke plaats in. Erg apart was de grijz-blauwe overjurk met de speciale mouwinzet en heel brede ceintuur. Veel waarde ring kreeg de patchworkachti- ge jurk met de vierkante hals, de mouwtjes gemaakt van wijd aangerimpelde ruches. Kapper Jan Buyze wist op virtuoze wijze de mannequins van vij de kleding passende kapsels te voorzien. Schoen- handel van Fraeyenhove zorg de voor de goed bijpassende schoenen en tassen. Deze modeshow Is vandaag ook nog te zien in het dorps huis te Vogelwaarde en woensdagmorgen in hotel Van Leuven te Kloosterzande. Ria de Boer. (Van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTEEN De ongeveer 40 kinderen uit de zesdeklassen van de lagere scholen in Sint-Jansteen gaan woensdag ongeveer 2400 strui ken op het sportpark planten Het getuinier op het sport park, waar momenteel het derde veld in aanleg is, begint om twee uur 's-middags. De struiken worden geplant via de Jeugdnatuurwaeht en het gebeuren vindt plaats in het kader van de nationale boomplantdaig. Medewerking wordt veneend door de heer Muller van die centrale dienst in Axel en de dienst gemeen tewerken van Hulst. De lagere scholieren (afkomstig van de St.-Aloysiusschool en de Maria- sehool zullen onder meer de volgende struiksoorten plan ten: Spaanse aken, treu res, vo gelkers, elzen sleedoornen, ro zen en Gelderse roos. Ook in Sint-Jansteen hebben de basisscholen via de Jeugd natuurwaeht instructiemateri aal gekregen (onder meer dia's bestemd voor de vijfde- en zesdeklassers. V oor iedere vijf leerlingen in die klassen is materiaal beschikbaar ge steld om een werkstuk te ma ken. Als herinneringen krijgen ze een plastic liniaaltje en een - sticker. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Burge meester drs. W. Dusarduijn van Sas van Gent heeft afge lopen zaterdagavond een schil derijen- en wandkledenexposi tie geopend die tot 14 april in de bar van het bowlingcen trum De Vlaanderen zal voort duren. De burgemeester prees in zijn openingswoord het ini tiatief van De Vlaanderen om een dergelijke expositie te houden. Aan belangstelling ontbreekt het deze expositie niet, want tijdens de opening al waren er ongeveer een honderdtal aan wezigen. Ook zondag bestond er gedurende de gehele dag behoorlijke belangstelling voor deze expositie. Schilder John Verschuren stelt hier een 30 tal van zijn schilderwerken ten toon terwijl Digna Blaauw uit Terneuzen zo'n 25 wand kleden tentoonstelt. Deze mooie kunstwerken gaven een extra oachet aan de bar van het bowlingeentrum. De expositie duurt tot 14 april en is gedurende de werkdagen vanaf 18.00 geo pend. Op zondag in de exposi tie vanaf 14.00 uur geopend. Geslaagd Aan de rijksu- •ïiversiteit in Utrecht zijn ge slaagd voor het kandidaatsexa men rechtsge'eerdheid: T. J. Westerhout Vlissingen en C. Janse uit Middelburg. (Van onze correspondent) METZ Vandaag begint te Metz voor het Assisenhof van de Moezel een proces over een misdrijf dat zich bijna uitslui tend op Belgisch en Neder lands grondgebied afspeelde. De Fransman F. Minette (29 jaar), die lange tijd in Zelzate en Sas van Gent woonde, staat tereoht onder de beschuldiging van moord en verboden wa penbezit. Op 25 november 1972 schoot hij in een bar te Gent zijn rivaal A. Hoste neer. Hetzelfde weekend kon hij nog ontkomen naar zijn geboortestreek in Frankrijk. Het misdrijf heeft verschei dene dagen ook Zeeuwsch- Vla anderen in spanning ge houden. Na de aanslag in de Gentse bar bad Minette onder bedreiging van zijn pistool een bevriend echtpaar uit Sint- Amandsberg verplicht hem met zijn auto naar Sas van Gent te brengen. Daar bleef hij de gehele nacht zijn gewe zen vrouw, de Nederlandse Astrid Simons, in haar woning opwachten. Dat zij niet kwam opdagen is vermoedelijk haar geluk geweest. Minette was van plan haar neer te schieten omdat zij een verhouding had met Hoste. Pas zaterdagmor gen vertrok hij weer in Sas van Gent. Het bevriende echt paar werd gedwongen hem naar Metz te voeren en Minet- tes twee kinderen en een zuster van zijn gewezen vrouw moes ten ook mee. Zondagmorgen gaf hij zich in Metz aan bij de politie met de woorden: ..Ik heb nergens spijt van en ben er trots op die vent te hebben neergeschoten". Dit proces in Metz is in die mate belangrijk dat het, zij het dan meer dan twee jaar na de feiten, ver moedelijk klaarheid zal bren gen van wat in de nacht vaj 34 op 25 november 1972 voo,, viel. Verklaringen van de Nj. derlandse gewezen vrouw Minette, die toen alles n« goed was met haar man in Sü van Gent een sexboeliei hield, en van het betrokgej echtpaar waren niet geheel lijkluidend. Vaststaat dat allen elkaar kenden. Het wordt hier In Metz dj, een groots proces met, behalve de besch-uldigtje. die overige; even goed Nederlands al! Frans spreekt, een aantal Vis. mingen en Nederlanders in c, hoofdrollen. Schieting Aan de onlangs gehouden maandelijkse schie ting van de karabijnclub St. Albert namen maar liefst 64 schi tters deel. De uitslag van deze schieting was als volgt: Top: G. Taaymans uit Moerbe- ke; limkerzijvogel: A. Bouwens uit Zaffelaere; rechter zijvo gel: M. de Smet uit Zaffelaere, de meeste vogels werden ge schoten door G. Taaymans en F. Aerens, beiden met vier Bejaarden De katholieke bond van bejaarden afdeling Sas van Gent, houdt op don derdag 20 maart om 14.00 uur de jaarvergadering in het vereni gingsgebouw „de Roselaer" te Sas van Gent. Periodiek aftre dend tijdens deze vergadering is E. Begijn. Hij stelt zich niet herkiesbaar. De heer heer E. Steijaert is wel herkiesbaar. Ook mevrouw Kras heeft aan het bestuur kenbaar gemaakt met haar bestuursfunctie te stoppen. Na afloop van de ver gadering kunnen de aanwezi gen nog een spelletje kaart spelen. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De 21-ja- rige A.B. uit Axel reed op 31 oktober van het vorig jaar on der invloed in de Nieuwe Diepstraat in Terneuzen met zijn auto tegen de gevel van een woning. Hij bleek onder invloed en daarnaast was de auto niet verzekerd. Omdat hij op 29 augustus van het vorig jaar ook al een voorwaardelijke veroordeling had opgelopen voor het rijden onder invloed op een brom mer, werd ook van deze straf tenuitvoerlegging gevraagd. De officier van Justitie eiste een nieuwe gevangenisstraf van een week onvoorwaarde lijk, twaalf maanden ontzeg ging, waarvan zes vorowaarde- lijk en een proeftijd van twee jaar en toezicht van het Zeeuws Consultatiebureau van Alcohol en Drugs. De politie rechter veroordeelde B. tot een week gevangenisstraf on voorwaardelijk, acht maanden ontzegging van de rijbevoegd heid, waarvan vier voorwaar delijk en bovendien tenuit voerlegging van de nog uit staande straf, nl- een week onvoorwaardelijk en drie maanden ontzegging van de rijbevoegdheid, terwijl de in beslag genomen auto verbeurd verklaard werd. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De taad van bestuur van de PZEM heeft in zjjn vergadering van gisteren besloten het studie- rapport samenwerking PLEM, PNEM, PZEM aan te houden. Hij stelt zich voor de behandeling voort te zet ten na het debat over de energienota in de Tweede Kamer. Teneinde daarvoor te zpner tijd over voldoende informatie voor een verantwoorde beslis sing te kunnen beschikken vei - zoekt hii de studiecommissie om een nadere rapportage, waarin aandacht wordt ge schonken aan mogelijke ande re vormen van samenwerking, waaronder begrepen de daar bij behorende juridische en or ganisatorische aspecten, als ook uitwerking van een sociaal sta tuut dat van belang kan zijn bij welke vorm van samenwer king dan ook. De raad van bestuur Heeft het studierapport ter hand ge steld aan de commissie voor ge organiseerd overleg met de be doeling dat dit orgaan hem daarover adviseert. Het rap port werd inmiddels ter ken nisneming aan de aandeelhou ders van de N.V. PZEM toege zonden. (Van een onzer verslaggever») OOSTBURG Tijdens een gisteravond gehouden districts- vergadering van het waterschap Het Vrije van Sluis heeft dijk graaf J. Becu de wens uitgesproken dat de aanslagen voor ït milieubelasting vlot betaald mogen worden. DVV De kaartvereniging DW hielr in café Het Wapen van Zeeland een kaartwed- strijd voor haar leden. De uitslag hiervan was als volgt: 1. Joh. de Feijter 59 punten, 2. J. de Putter 57, 3. P. Baikker uit Axel, 4. J. Stolk, 5. M de Vos, 6. A. Stouthamer, allen met 50 punten. De stand na gespeelde ronden is: 1. J. Stolk 156 punten, 2. P. Bak ker 153, 3. A- Stokhof 148, 4. M. de Vos 139. 5. J. de Feijter 139, 6. J.de Putter 132, 7. F. Stouthamer 131, 8. H. van de Voorde 128, 9. C. van Doorn 128. 10. A. Stouthamer 126 punten. Prijspieken In de „Crazy Horse Saloon" werd een prijs kamp op het piekbord gehou den. De uitslag hiervan was: 1. R. van Ham uit Terneuzen, 2. H. Schoonakker uit Zaam slag, 3. H. Dobbelaar uit Zaamslag, 4. R. Florussen uit Terneuzen, 5. A. Bauman uit Zaamslag. „Wij hopen geen relletjes te krijgen als in het midden van ons land het geval is", aldus de heer Becu. Hij wees erop dat de heffing in zijn water- schapsgebied bepaald niet laag is met f 34,per inwonere quivalent wat voor een huis gezin neerkomt op 119, per jaar. D- oorzaak hiervan is gele gen in dc grote investeringen die zijn gepleegd voor de mo derne zuiveringsinstallatie. De heffing zal waarschijn lijk tegelijk met de rekening van de waterleidingsmaat schappij betaald moeten wor den. Klachten over de opgeleg de heffingen kunnen neergelegd worden op het kantoor van het waterschap. De heer Becu zei verder dan volgend jaar waar schijnlijk nieuwe richtlijnen zuil n komen. De aanslagen voor veehouders, die gier lo zen op de riolering zal niet gering zijn. „Iedere veehouder zal de gier van zijn bedrijf moeten opvangen, op welke manier zal hij zelf moeten uit dokteren, daar kunnen wij ons niet mee bemoeien", aldus de heer Becu. Grote zorgen heeft het wa terschap over de zeewering. „Er is veel schade aangericht aan hoofden en glooiingen waarvan de herstel werken veel geld kosten". Nogmaals wees de heer Becu erop dat het waterbeheersingsplan vol- 1 lig uitgevoerd moet worden. „Als «rij al niet zover gevor derd waren als nu zou het vorig jaar najaar een complete catastrofe zijn geworden". Tij dens de districtsvergadering werd de diaserie „Zuiver wa ter, Zeeuwsche noodzaak" ge toond, die met duidelijke fo to's en heldere teksten een inzicht gaf in de problematiek rond de watervervuiling. De kleine compacte lichtgewicht machine van Singer met de slimme „één-hands-greep". Hij kan zig-zaggen en blindzomen. Maakt moeiteloos knoopsgaten en zet razend snel knopen aan. En dat is heel wat voor zo'n compacte lichtgewicht. Winkelwaarde 599, En als u niet wint, heeft u nog geen pech, want er is al een automatische Singer zig-zag voor f 349,— Te winnen in de Puzzelaktie Geven voor Leven in deze krant t.b.v. de kankerbestrijding in Nederland. Puzzel meel (Van een onzer verslaggever) AXEL Zestig procent van de 286 gezinnen, die in de betonnen huizen te Axel wo nen, is voor uitvoering van het door B. en W. voorgestelde plan tot verbetering van deze woningen. Tweeëndertig pro cent van de gezinnen is tegen de plannen. Zeventien in spraakformuliertjes zijn nog niet terugbezorgd op het ge meentehuis. Dat deelde gisteravond we thouders Apers mee tijdens de vergadering van de commissie van toezicht op het gemeente lijk woningbedrijf. Op vier formuliertjes hadden de bewo- ners, hoewel dit niet werd ge vraagd, te kennen gegeven achter het plan te staan, wan neer aanleg van centrale ver warming achterwege zou blij ven. Een bewoner gaf te ken nen alleen voor aanleg van centrale verwarming te zijn. Volgens wethouder Apers zul len de bewoners, die hun me ning over het plan nog niet te kennen hebben gegeven, per soonlijk door dc gemeentebodé worden bezocht. De heer Apers deelde mee, dat het col lege gistermiddag in principe besloten heeft, om het plan nu aan de raad voor te leggen. Tijdens de vergadering werd meegedeeld, dat bij de uitvoering vam de plannen reke" ning zal worden gehouden met de reeds door de bewoners aangebrachte veranderingen. (Van een onzer verslaggevers)! GRAAUW Aan de zon-l dagschieting, gehouden in cafél P. de Caluwé, namen 40 schut. I ters deel. Uitslag: hoge vogell F. Herwegh uit Koewacht;! eerste zijvogel: A. de Nijs uitl Hulst tweede zijvogel. F. I Boënne uit Hulst; grootste aantal (4): P. Boone Hulst. HENGSTDIJK Aan *1 zaterdagschieting op tweel wippen, gehouden in café P.l van Dijk, namen 30 schutter!» deel. Uitslag: Op wip één: ho-l ge vogel: R. Kint uit Koel wacht; eerste zij vogel: G. Paul wels uit Groenendijk; tweede! zij vogel, R. Herwegh uitl Lamsrwaarde; extra hoge v»l gel: P. Claessens uit Lams-I waarde;. Op wip twee: hogel vogel: K. Maayer uit TilburgI eerste zij vogel: F. van Kruys-I sen uit Kloosterzande; tweedel rij vogel: P. Claessens tal Lamswaarde; extra hoge vo-l gel: J. Pauwels uit Axel;I kleuren prijzen: F. van Kruys-I sen uit Kloosterzande en Pauwels uit Axel. LAMSWAARDE Aan del zondagschieting op twee wip- V pen, gehouden in café P Claessens, namen 73 schutten! deeL Uitslag: Op wip één: ho-l ge vogel: P. Martens uit Keel wacht: eerste zijvogel: W,| Strobbe uit Lamswaarde: tweede zijvogel: R. de Kis: I uit Koewacht; -grootste aantal I (5): K. Claessens uit Lairi-I waarde. Op wip twee: host I vogel: B. de Schepper uitl Lamswaarde; eerste zjjvoi G. van Driessohe uit Laim-1 waarde; tweede zijvogel: «I Strobbe uit Lamswaarde; ex-1 tra hoge vogel: B. de Scheppa uit Lamswaarde: grootste aan-1 tal (5): A. van Dijk uit Vogel-f waarde. OSSENISSE Aan de s-1 terdagschieting, gehouden i»| het verenigingsgebouw, name» 80 schutters deel. Uitslag: he ge vogel; A. Remijn; eerste zijvogel: E. de Maat: tweede zijvogel: P. de Waal, allen i Osnenisse; grootste aantal (5): I P. van Gassen uit Kloosterza." f de. OSSENISSE Aan de zon-1 dagschietinig, gehouden in het I verenigingsgebouw, namen 571 schutters deel. Uitslag: hogel vogel: J. de Waal uit Onsenis- f se; eerste zij vogel: F. van I Kruyssen uit Kloosterzande; I tweede zij vogel: A. Verhoeven uit Kloosterzande; eerste extra I lh>ge vogel: F, van Kruyssen uit Kloosterzande; tweede ex- tra hoge vogel: A. Verhoeven uit Kloosterzande grootste aantal (2): P. v.d. Vel pen uil Ossenisse. Vijfenveer-1 tig schutters namen deel een schieting op de liggend' I wip die in café Centraal I' Zuiddorpe werd gehouden. K uitslag: hoogvogel: A. Slock, uit Koewacht; eerste zij vogel J. Backer uit Axel: tweede I zijvogel: G. van Hoeve uit Koewacht; grootste aantal (5): C. de Mey en J. Bouwens I beiden uit Zuiddorpe. Volgen de schieting zaterdag maart. DINSDAG 18 MAART 1975 (Van onze par DEN HAAG De voor behoeve van de aanleg van terschelde beginnen, zij h< krjjgen. Door een lange re groepen worden op dit me mende afsluiting bestudee al begonnen worden met f volgende gebieden: Een dijkvak op Schouwer Duiveland ten westen va h< havenkanaal van Zierikze dat een laaggelegen nieuw bouwwijk beschermt. Lengt ca. 3,5 kilometer. Het dijkvak Jonkvrou- Annapolder, Katspolder Leendert Abrahampolder c Noord-Beveland. dat het zuit oostelijk deel van Noord-B< veland beveiligt. Lengte: ci 2,8 km. Het in het waterschap Th» ten gelegen dijkvak van c polders Muyen, Oudeland Noordpolder, dat het dorp S Maartensdijk beveiligt Lent te: ca. 5,8 km. Tenslotte wordt in Noori Brabant 'bezien of dit jaar nx een aanvang kan worden ge maakt met de verbetering werken van de zuidelijk vs Bergen op Zoom gelegen pd der en een in slechte sta verkerend dijkvakje ter leng van 200 meter langs het Vo kerak, nabij de Volkerakpo der. De voorbereiding en uitvo> ring van de dijkversterking werkzaamheden wordt opg< dragen aan een bouwburea dat in Goes zal worden geve tigd. De opbouw eirvan is' al volle gang. Voor de verdei verzwaring van de dijkvakki rond de Oosterschelde zal z spoedig mogelijk een urgenti programma voor de jaren 19' tot en met 1979 worden opgi steld. In een brief aan de vas kamercommissie voor Verke< en Waterstaat, waarin minist Westerterp (Verkeer en W; terstaat) een overzicht gee van de stand van zaken m betrekking tot de voorbere dingswer k z a amhede n van h- Oosterschelde-project, deelt bewindsman mee, dat er et stuurgroep is ingesteld, die algemene leiding van het g< hele project heeft, alsmec een projectgroep, die de wer] zaamheden coördineert en h( eigenlijke onderzoek leidt. I de projectgroep zijn de b trokken diensten van rijksw terstaat vertegenwoordigt. I diverse onderdelen van de to- komstdige werkzaamhedi worden bestudeerd door ma. liefst l'l werkgroepen. Zo is o.m. een werkgroep „cai sonontwerp", die een gro aantal principe-ontwerpen vt caissons uitwerkt, waarm< Vooruitzichten voor woer dag en donderdag, opgeste door het KNMI op maand om 18.00 uur: plaatseli sneeuw- of regenbui-en, o opklaringen. Aanhoudend v koud Weersvooruitzichten in c fers gemiddeld over Nede land. Voor woensdag: aan1 uren zon: 1 tot 8, min. tem omstreeks -1 graad, m; temp.: omstreeks 6 grad< Kans op een droge perio van minstens 12 uur: 80 pi cent. Kans op een geh< droog etmaal: 50 procent. Voor donderda-g: aantal ur ®on- 1 tot 8, min. temp: <x streeks -1 graad, max. terr omstreeks 6 graden. Kans een droge periode van m stens 12 uur: 90 procent. Kï op een geheel diroog etma 60 procent. waterstanden Konstanz 280 -1, Rheinf den 196 onv., Plittersdorf -6. Maxau 39 plus 2, Ploch gen 148 -1, Mannheim onv., Steinbach 162 plus Maim. 251 plus 1, Bingen 12 3, Kaub 165 -7, Trier 283 p 2. Koblenz 186 -4, Keulen -5. Ruhrort 313 onv., Lob 940 plus 1, Pannerdense 1 912 plus 1, Nijmegen 739 p 1, IJsselkop 858 onv. Ee IJssel 410 onv. Deventer plus 4, Kaler veer Spoold sluis 55 plus 4, Monsin 5 plus 6, Borgharen 3969 Be'feld 1153 plus 8, Grave neden de sluis 502 onv. Morgen, woensdag 19 ma Bengen op Zoom 7.20 en IE Hansweert 6.34 en 19.02 Terneuzen 5 55 en 18.25 Vlieringen 5 27 en 17.56 Wemeldinge 7.11 en 19.38

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2