„Monumenten van belang voor leefbaarheid" PZEM, PIEM EN PNEM MOETEN WACHTEN Commissie start met cursus MBA Fruittelers voelen zich gedupeerd kerkdiensten VVV-Groede bespreekt strand- situatie Vakbonden over fusie UGBLIK IBBBHSffil streek DR. BOERTIEN IN GOES Honden ziek in Zaamslag Kloosterzande Goes Breskens St.-Jansfeen Vragen over verschillen in belasting heffing Statenleden willen aanleg weg rond Zaamslag Ovezande Vergadering PvdA W.Z.- VI aandelen Goes ZATERDAG 15 MAART 1975 V 7 (Van een onzer verslaggevers) GOES „Het is bijzonder belangrijk dat wjj ons in deze snel veranderende maatschap pij steeds meer bewust worden van de waarde van onze monumenten. Door monumenten herkennen we onze woonomgeving. Zij maken deel uit van de leefbaarheid van stad en dorp. Het is ook van groot belang dat de jeugd de waarde van onze kleine en grote monu menten leert kennen. Daarom ho^-* dat veel scholen aan bet schoolproject dat een deze tentoonstelling is gekoppeld dien deelnemen". markten GOES-KRABBENDIJKE, 14 maart Groenten: per stuk: kropsla I 21, II 813, knolsel derij met groen 11. Per kg.: aardappelen 10, groene sav. kool 3444, rodekool 20, boe- rekool 22, prei A 4054, B 12—38, witlof I 310, II 170, peen 23. uien 1319, onges. 4—8, andijvie 6570. TERNEUZEN-KAPELLE, 14-3-1975 Per stuk sla 1: 17-23. 2: 22-25. Groene kom kommers: 51-71. Per bos. Sel derij: 37-40, per kilogram an dijvie: 70-82. Prei: 59-63. Sa- vooie kool: 60. Rode kool: 8- 14. Spinazie 1: 115-120. 2: 33- 42. Uien, grof 8-15. Witlof A2: 292. B: 274. B2 204-252. Af wijkend: 145-200. (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG - Na hun avondwandeling zijn eergiste ren verschillende honden in Zaamslag ziek bij hun bazen geruggekeerd. 13e hond van de familie R. uit de Van Heetvel- denstraat is aan deze onbeken de ziekte overleden- Zijn li chaam is voor onderzoek opge stuurd naar da Dierengezond- heidsdienst te Goes. Bij de politie waren tot gisteravond drie aanmeldingen binnenge komen over zieke honden Koningsschieting In café R. van Kiruissen heeft de plaatselijke brandweer de jaarlijkse koningsschieting ge houden. In hotel De Linde ge noot men daarna van een di ner, Koning werd O. Vermere. erfprins Jac. de Waal, prins W. Assebnan, de hoge vogel was voor P. Bruggrave, B. Ne ve schoot zeven kleine vogels. J. Neve schoot er vijf en com mandant J. Menu schoot er vier. De laatste vogel was voor R. Goosen. Er werden drie weven geschoten, name lijk door J. Neve, J. van Overmeeren en B. Neve. Dat betekende dat W. Asselman. J Maas, R. Goossen, reg. com' mandaat Vasseur, J. de Waal em R. Seghers een rondje moesten geven. Ze kwamen namelijk net voor of net na da weve-schieters aan de beurt. Botsing Op de kruising rijksweg 52-secundaire weg 7 verleende de bestucrder van een personenauto, de heer J. M. uit Nieuwdorp, geen voor rang aan de personenauto, die bestuurd werd door A. T. K. afkomstig uit Goes. In de daar- op volgende aanrijding werd de auto van M. uit Nieuwdorp geheel vernield. De personen auto van K. liep beschadigin gen op aan de linkervoorzijde. Eucharistieviering Van daag zal het jongerenkoor Breskens om vijf uur een eu charistieviering verzorgen. Het thema van de dienst is: het hemels brood. Voorganger is pastoor O. Gielliet. Zondag zal het Breskense jongerenkoor een bezoek brengen aan St- Paul in België, waar om hal- felf een eucharistieviering zal worden verzorgd. Schieting Sint Jams Aan de eerste schieting van dit sei zoen op twee staande wippen, georganseerd door de schut- terssociëteit Sint Jan, werd door 82 schutters deelgeno men. De uitslag op wip l: eerste hoge volgel A. van de Walle Zwijndrecht (B), twee de P. Reijns Kappellebrug, eerste zij vogel E. In gels Koe wacht, tweede A Ongenae Kappellebrug, derde J. van Waterschoot Kioosterzande. vierde R. Vlaeminck Sint Jan steen, eerste kal P. Blei j en- berg Antwerpen, tweede J. de Beule Sint Tansteen. rRrde A. Morres Zwiindrecht (BV vier de rrifirr 01„5Wi hrecltt GSavooij Smt Jansteen Met deze woorden heeft de commissaris der koningin in Zeeland, dr. C. Boertien gis termiddag in Goes de tentoon stelling „Onder je voeten van daan... en vlak voor je neus", in het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland ingeleid. Tevens gaf de commissaris daarmee het startsein voor een schoolproject waaraan leerlin gen van de drie hoogste klas sen van de basisscholen en van de eerste twee klassen van het voortgezet onderwijs kunnen meedoen. Zeeland is de enige provincie die op deze manier het onderwijs bij het monuimentenjaar 1975 be trekt. Na een kort begroetings woord van burgemeester mr. F. G. A. Huber van Goes ver telde gedeputeerde A. L. van Geesbergen iest over de voor bereidingen van de tentoon stelling, waiaïvan het idee af komstig is van de Federatie van Zeeuwse Musea en Oud heidskamers. Het daarmee verbonden schoolproject is te danken aan het initiatief van het provinciaal comité Zeeland Monumentenjaar 1975. De heer Van Geesbergen prees de sa menwerking van beide instel lingen gij de totstandkoming van tentoonstelling en school project. In het bijzonder zwaaide hij lof toe aan het Goese echtpaar Oele, dat veel werk heeft verzet bij de in richting van de tentoonstelling in het Goese museum. Dr. Boertien verrichtte (laar- na de symbolische opening van de expositie en het schoolproject door enkele brokstukken van antieke te gels aan elkaar te passen. Vervolgens begaf het gezel schap zich naar de grote kerk waar de commissaris der ko ningin werd rondgeleid. In zijn toespraak in het stadhuis zei mr. Boertien dat de tijd voorbij is dat hele stadswijken zonder meer wor den afgebroken. „We zijn nu gelukkig bezig ons verleden een toekomst te geven." Hij vestigde er de aandacht (Van een onzer verslaggevers) GOES Zijn gedeputeerde Staten van Zeeland bereid maatregelen te treffen, zodat de grote verschillen in belas tingheffing door de Zeeuwse waterschappen voor de water zuivering glad worden gestre ken. Dit wordt het college van G.S. gevraagd door de P.v.d.A.-statenleden M. Anto- nisse uit Goes, N. Filius uit Kortgene en P. J. Huijbrecht uit Terneuzen. Genoemde statenleden zeg gen zich no Jal zorgen te ma ken over die ontstane ver schillen in hoogte van de be lastingaanslag. De statenleden zelf denken voor een oplossing aan de instelling van een z.g. egalisatiefonds. Daarmee kan worden bereikt, dat overal In Zeeland hetzelfde bedrag aan belasting betaald kan worden. De statenleden achten de kwestie zo belangrijk, dat ze gevraagd hebben deze aange legenheid nog in de eerstko mende statenvergadering op 11 april op de agenda te plaat sen. op dat Zeeland nog in het bezit is van veie monumenten zoals stadhuizen en bibliothe ken die een wezenlijke functie hebben. „Jammer genoeg niet voor alle stadhuizen. Dat van Vlis- smigen om maar een voorbeeld te noemen". De commissaris der konin gin wees verder op de nood zaak dat er meer geld be schikbaar dient te komen voor ij de restauratie en het onder- houd van monumenten. Hij sprak tot slot de wens uit dat. i in dit monumentenjaar veel monumenten gerestaureerd mogen worden. tr. J. A. Trimpe Burger, provinciaal archeoloog, sloot het officiële gedeelte af met namens de federatie van Zeeuwse Musea en Oudheid kamers, woorden van dank en waardering te richten tot de medewerkers aan het acheoio- gische deel van de tentoonstel ling. De expositie in het Goese museum duurt tot 19 april. Daarna gaat zij waarschijnlijk naar Middelburg, Vlissingen en tijdens de grote vakantie naar Aardenburg. Met het aan elkaar passen van stukken antieke tegel verrichtte commissaris der ko ningin dr. C. Boertien symbolisch de opening van de Tentoonstelling „Onder je .voeten vandaan en vlak voor je neus" in het Goese museum. (Van een onzer verslaggevers) GROEDE De plaatselijke VVV in Groede wil tijdens zijn jaarvergadering, die 18 maart om 20.00 uur in hotel De Drie Koningen begint, aan dacht besteden aan de situatie van het strand in Groede. Zoals bekend is een flink deel van dit strand door de najaarsstormen en afkalving verdwenen, terwijl ook dijk- verbetering een stuk strand opeiste. Zoals bekend zullen waarschijnlijk geen strandca bines meer geplaatst kunnen worden. „Hoewel wij op korte ter mijn weinig mogelijkheden ter verbetering van het strand zien, willen wij overleggen of en hoe er Iets aan te doen is", aldus het WV-bestuur. Op de jaarvergadering zal ook een bestuursverkiezing pl aatsvin- den. Aftredend en herkiesbaar zijn de heren A. Verhage en D. Verherbergen. De WV-afdeling kampt met een financieel probleem. Om dat men een extra uitgave van de vakantiegids heeft laten drukken vorig jaar, zit men tegen een tekort van f 2.000,- aan te kijken. De vorig jaar genomen beslissing de &ids te gen een vergoeding van een gulden beschikbaar te stellen, 'heeft weinig opgeleverd, zo laat het bestuur weten. Verder zal voorgesteld worden de contributie „trendmatig" met tien procent te verhogen. Na zeven jaar "heeft de VVV-Groede een nieuwe ïn- formatrice. Mevrouw E. Schip pers zet er een punt achter. Per 1 mei wordt haar werk overgenomen door mevrouw A. Boeree. Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Een tweetal statenleden de Heer P. J. Huijbrecht uit Terneuzen en mevrouw E. Maris-Koster uit Zaamslag hebben het college van Gedeputeerde Staten ge vraagd wanneer gestart wordt met aanleg van een nieuwe provinciale weg rond Zaam slag. Ook vragen beide statenle den de aanleg van de weg zoveel mogelijk te bespoedi gen zodat de verkeersdrukte in de kom van Zaamslag af neemt en de veiligheid „tot normale proporties kan toene men". Een van de in totaal vier vragen spreken de staten leden hun bezorgdheid uit over die verkeerssituatie in het dorp, een situatie, die ze „onhoudbaar" noemen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De be stuursorganen van de drie zuidelijke energie-maatschap- pijen dienen het beraad in de Tweede Kamer over de ener- gienota van minister Lubbers af te wachten en tot dat tijd stip fusie-plannen, fusie-ge dachten en fusie-uitspraken In de ijskast te stoppen. Mocht er na het besluit van de Tweede Kamer alsnog aan leiding zijn' de fusie-bespre kingen weer op te vatten, dan stellen de vakbonden ABVA en NCBO de volgende voor waarden: 1. Eerst moet de exacte in houd van het sociaal statuut bekend zijn voordat van het fusie-besluit sprake kan Soos De Klomp Op zondagavond 16 maart treden in soos de Klomp in Overzan- de de giraristen Engel Reijn- houdt en Rob van Iren op. Rob van Iren zal ook dia's vertonen die hij tijdens een trektocht door Turkiie heeft gemaakt. Aanvang 20.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) GOES Bij voldoende belangstelling van d§ zijde van de cursisten zal de commissie voor voortgezet onderwijs van de gemeente Goes in september a.s. een begin maken met een opleiding voor moderne bedrijfsadministratie (MBA). Eerder organiseerde de commissie een cursus voor het praktijkdiploma boekhouden en een cursus Nederland se bedrijfscorrespondentie. De commissie voortgezet on derwijs machtigde gisteravond haar voorzitter de heer J. H. Roose, voorbereidende maatre gelen te nemen voor de' cursus moderne bedrijfsadministratie. Het lesgeld voor de cursus Nederlandse bedrijfscorres pondentie werd vastgesteld op f 27,50 per maand of f 225 voor de gehele cursus. Tot do cente Nederlands werd be noemd mevrouw M. T. T, de Roo-Van Pamelen te Kapelle en tot docent handelskennis mr. C. L. Verhoeven direc teur van de Zeeuwse avond scholengemeenschap voor ma vo en meao. Op verzoek van voorzitter Roose gaf mr. Ver hoeven een toelichting op de mogelijkheid dat cursisten aan de avond-meao opgeleid kun nen worden voor een van de zogenaamde associatiediplo ma's. Als een van de aantrek kelijke kanten tfan een derge lijke intergratie noemde hij het niet onaanzienlijke voor deel. Aa* de avond-meao be taalt men voor de drie vakken Nederlands, boekhouden en steno of typen slechts f 45,- per jaar, terwijl een associa tiecursus per vak f 225,- kost De heer H. Roest, docent associatie-opleiding1 voor het praktijkdiploma boekhouden, gaf van zijn bedenkingen te gen de opvattingen van de di recteur /van de Zeeuwse avondscholengemeenschap voor mavo en meao duidelijk blijk. Hij achtte de tijd nog niet rijp voor een dergelijke samenwerking tussen beide opleidingen. Voorzitter Roose meende dat eerst onderzocht diende te worden welke sa menwerkingsvorm mogelijk is en wat de inpassingsmogelijk heden zijn. De heren Roest én Verhoeven zullen hierover verslag uitbrengen aan de commissie voor voortgezet on derwijs. (Van onze correspondent) KAPELLE „De fruittelers in het gebied Kape'le-Wemel- dinge weten door de ruilver kaveling in dit gebied niet waar ze aan toe zijn. Er is geen duidelijke beleidslijn, waarnaar ze zich kunnen rich ten en dat is funest voor het voortbestaan van deze bedrij ven. Noodzakelijk is dat er op zeer korte termijn een duide lijke lijn voor de toekomst van dit gebied wordt vastge steld. De onzekerheid en het niet weten waar men aan toe Is door de ruilverkaveling, zijn funest." Dit schrijft het bestuur van de veiling „Kapelle-Biezelinge en Omgeving" te Kapelle in een brief aan de plaatselijke commissie ruilverkaveling Ka- pelle-Wemeldinge. Volgens het veilingbestuur is de grote grief van de fruittelers in dit gebied dat zij bij de vernieu wing en uitbreiding van hun Dedrijf sterk worden belem merd door de regels die de ruilverkaveling voorschrijft. Ondanks de reeds geruime tijd van voorbereiding is het slechts aan enkelen gelukt een goede sanering van hun be drijf te verkrijgen, aldus het veilingbestuur dat er verder op wijst dat de aanvraag voor de ruilverkaveling van dit ge bied is gedaan in december 1964 terwijl in december 1972 de stemming plaatsvond. Het overgrote deel van de fruitte lers is met in staat Beslissin gen op lange termijn te ne men. Dit heeft ook haar in vloed op de veiling welke wordt gezien als een verleng stuk van de bedrijven der te lers. Door het gebrek aap een duidelijke beleidslijn voor de toekomst bij de verkavelme is het echter volgens het schrij ven ook voor de veiling met mogelijk de voor de toekomst noodzakelijke besluiten te ne men. Er wordt verder op gewezen dat de fruitteelt in Kapelle- Wemeldinge plm. 10 miljoen gulden produkten per jaar voortbrengt terwijl deze teelt als geheel voor de streek zo wel landschappelijk als sociaal van grote betekenis is. Het veilingbestuur van Ka pelle meende dat haar verant woordelijkheid als afzetorga nisatie met zich meebracht de ze problemen nog eens na drukkelijk onder de aandacht van de betrokkenen te bren gen. Afschrift van de brief aan de plaatselijke commissie is gestuurd aan verschillende personen en instanties waaron der G.S. van Zeeland, de be sturen van de standsorganisa ties, N.F.O. enz. zijn. 2. De boniden blijven vast houden aan de verklaring van oktober 1974 van de gezamen lijke gemeensichappelij ke overleg-organen van de drie zuidelijke energiemaatschap pijen: geen overheids N.V. voor het nieuwe bedrijf, maar een publiekrechtelijke be heersvorm; decentralisatie van de beleidsvoering aanstelling van een vakman directeur personeelszaken op gewoon di rectioneel niveau. Dit pakket eisen en maatre gelen werd gisteravond op een ledenvergadering van ABVA en NCBO in Middelburg voor gelegd aan de ruim 250 aan wezige PZEM-personeelsleden door ABVA-districtsbestuur- der A. van Aalst. In zijn be toog wees de heer Van Aalst een fusie niet keihard af. De vergadering ging met de eisen en voorwaarden geheel ak koord. Er blijkt zich intussen een splitsing te hebben voltrokken tussen ABVA en NCBO ener zijds en KABO en BTO an derzijds. Oorzaak is het ulti matum geweest van ABVA en NCBO het studie-rapport voor de vergadering van gistera vond vrij te geven. Anders zouden de ABVA en NCBO het rapport zelf openbaar ma ken oip deze vergadering. De heer Van Aalst hekelde de procedure rond de geheim- hcwding van het studierapport. Hij stelde verder vast, dat reetot op fusie was aange koerst. Vanwege de één pro- cent kostenbesparing hoeft de ^fusie niet zo nodig, vond de heer Van Aalst. Hij zei, verder zich niet aan de indruk te kunnen onttrekken, gezien de haast die beoogt werd, dat de drie directies een fusie-beslis sing wilden forceren. In een motie stelde de ver' gadering vast, dat de studie commissie door de gevolgde procedure een voorwaardelijke goedkeuring had beoogd van haar conclusies door de Raden van Bestuur, dat deze handel wijze een poging was tot een voorbarige besluitvorming, en dat de fusie-argumenten een zijdig waren. De vergadering drong er pij de Raden can Bestuur op aan het studierap port opzij te leggen. C Van een onzer verslaggevers J IJZrNDIJKE De afdeling West-Zeeuwsch-Vlaandereii van de Partij van de Arbeid houdt woensdag 19 maart m het Hofziohttheater te IJzen- diike een algemene ledenver gadering. Op deze bijeen komst, die om 19.30 uur be gint, zal een aantal actuele zaken aan de orde komen, zo als bespreking van de stukken voor het partijcongres dat in april wordt gehouden. Er zaJ verder verslag worden gedaan van de bespreking van de nota „Socialisme nu en morgen", en er komen plannen op tafel voor de 1 mei-viering. Aanbesteding Voor de openbare aanbesteding voor het bouwrijpmaken van de eerste fase van het plan Noordhoek in Goes kwamen dertien inschrijvingen binnen. De hoogste was 225.000. Laagste inschrijver was de fir ma Aarts en Üytdewilligen te Steenbergen met 197.800,-. Prot. diensten ZATERDAG 8 MAART VOLLE EVANGELIE GE MEENTE Goes, Evanigeliecentrum, Wijn- gaardestraat 19.30 uur: spe ciale Intra Kerkelijke Op- wekkinigs- en Evangelisatie- dienst voor iedereen. ZONDAG 16 MAART NED. HERV. KERK Aardenburg, 10.30 uur ds. W.J. Maas. Axel, 10.00 uur ds. P.L.D.J. van Oeveren. Biervliet, 9.30 uur ds. W. Meeuse. Breskens, 9.30 uur ds. Ph. J. Leenmans. Cadzand, geen dienst. Groede, 9.30 uur de heer Ju- mele' Hoek, 10.00 uur de heer I. Verduijn. Hontenisse, 11.00 uur da. H.B. de Neeling. Hoofdplaat, 11.00 uur ds. Ph. J. Leenmans. Hulst, 9.30 ds. H.B. de Nee- linS- Nieuwvliet, 11.00 uur de heer Jumelet. Oostburg, 10."0 uur pater dr. A J A. mits. Retranchement, 10. OO uur ds. C. Balk. Sas van Gent, 9.30 uur ds. J.L. v.d. Eijk. Schoondijke, 9.30 uur ds P.A.L. Brinkman. St.-Anna ter Muiden, 11.00 uur ds. J.W. Schokkimg. St.-Kruif'. geen dienst. Sluis, 9.30 uur ds. J.W. Schok king. Sluiskil, 9.30 uur ds. J.L. v.d. Eijk. Terneuzen, Grote Kerk, 10.00 uur ds. E.J. Rietved. Pink stergemeente (Geb. Bethel Verbindingsstr) 10.00 uur dienst woensdag 8.00 uur bidstond. Goede Herder, kerk, 10.00 uur ds. P. J. Pen nings. 19.00 uur ds. D.H. Bosma. Opstandingskerk 9.00 uur ds. D.H. Bosma. 11.45 uur jeugdkerk. Waterlandkerkje, 11.00 uur ds J. v. d. Hoek. IJzendijke, 11.00 uur ds. W. Meeuse. Zaamslag, 10.00 uur ds. A.T. Deinum. Zuidzande, 9.30 uur ds. J. v.d. Hoek. H.D GEREF KERK Terneuzen, Noordstraat 9.00 uur ds. P. van der Veen, 17.00 uur Evangelisatie- dienst. Opstandingskerk. 10.30 en 17.00 uur ds. P. van der Veen. CHR. GEREF. KERK Zaamslag, 10.0Q_ en 14.30 uur ds. D.J. van Vuuren. GEREF. KERK (Vrijge maakt) Axel, 10.00 en 15.00 uur ds. J. v.d. Wielen. GEREF. GEMEENTE Hoek, 9.30 en 14.00 uur lees dienst Terneuzen (Frans Halslaan) 10.00 en 15.00 uur ds. Van Ravenswaay. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen, 9.30, 14.00 en 18.00 uur: ds. A. de Reuver. LEGER DES HEILS Terneuzen, 9.30 uur bidstond. 10.00 en 19.30 uur samen komst. VOULE EVANGELIE GEM. Goes, Evangeliecentrum Wijn gaardestraat 10.15 uur ge zinssamenkomst. Rooms Kath. Axel, H- Gregorius de Grote, tel. 01155-1532, zaterdag 19.00 uzondag 9.00 en 11.00 uur. Aardenburg, O. L. V. Tenhe melopneming zaterdag 19.00 uur. zondag 9.00 en 10.00 uur. Breskens, H. Barbara, tel. 01172-1587, zaterdag 17.00 uur, zondag 10.00 uur. Cadzand, parochie H. He uric us zaterdag 19.00 uur en zon dag 8.00, 10.00. 11.30 en 19.00 uur en zondag 10.00 uur. Clinge, H. Henricus, zaterdag 19.00 uur, zondag 8.30 en 11.00 uur. Goes, H. Maria Maagd, tele foon 01100-6754, zaterdag 19.00 en zondag 8.30 en 10.00 Uur. De Hoogte, Popu- - lierstraat. zondag 11.30 uur Groenedijk, H Martinus, tel. 01148-382. Zaterdag 18.30, zondag 7.30. 9 00. 10.30 en 17.01) uur. Hansweert, O.L.Onbev. Ont. zaterdag 18.00 uur, zondag 8.00 en 11.00 uur. 's-Heferenhoek, Sint-Willibror- dus, tel. 01105-264, zaterdag 19.00. zondag 7.30, 9.10 en 10.30 uur. Heinkenszand, H. Blasius, tel. 01106-1216, zaterdag 19.00, zondag 7.30, 9.30 en 10.30 uur. Hoek, H. Kruiskerk, zaterdag 10.00 en zondag 10.30 uur. Hoofdplaat, H. Eligius, zater dag 19.00 en zondag 9.00 uur. Hulst, H. Willibrordus, zondag 8.30, 10.00, 11.30 en 17.00 uur. Kamperland, Molenhoek, zon dag 10.30 uur. Koewacht, H. H. Phllippus en Jacobus, tel. 01146-360. Za terdag 19.00, zondag 8.00 en 10.00 uur. Kwadendamme, H. Bonifacius, tel. 01194-219, zaterdag 10.00, zondag 8.00 en 19.00 uur. Kruiningen, hotel De Koren beurs, Markt, zondag 11.15 uur Lewedorp, H. Eligius, tel. 01196-12336 Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 10.00 uur. Middelburg, Kerk Lombard- straat. Zaterdag 19.00 uur, zondag 10.15 en 19.00 uur. De Hoeksteen, zondag 11.30 uur. Oostburg, H. Eligius, tel. 01170-2003, zaterdag 19.00, zondag 8.30 en 10.30 uur. Ovezande, O.L.V. Hemelvaart, tel. 01105-214, zondag 8.00 en 10.00 uur. Philippine, zaterdag 19.00, zondag 7.30 en 10.00 uur. Rilland-Bath, zaterdag 19.00, zondag 10.00 uur. Zaterdag 19.15, zondag 8.3U uur. Sas van Gent, H. Maria He melvaart, tel. 01158-1661. 9.30 en 11.00 uur. Sasput. zaterdag 17.00 uur, zondag 9.00 uur. Schoondijke, zaterdag 19.00 uur, zondag 10.00 uur. Slijkplaat. Hulpkerk zaterdag 17.00, zondag 8.30 uur. Sluis, St.-Jan de Doper. tel. 01178-208. Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 10.00 uur. Sluiskil Ant. van Padua, tel. 01157-418. Zaterdag 9.00. en 10 45 uur. St.-Jansteen, zondag 11.30 uur Terneuzen, H. Willibrordus, tel. 01150-2327. Binnenstad, zondag 11.45 uur Triniteits- kerk zaterdag 19.00 uur. Zondag 9.00 en 10.15 uur. Kruiskerk (Hoek), zondag 10.00 uur Opstandingskerk, zaterdag 19.00 uur. zondag 9.30 en 11.00 uur. Het blijft moeilijk echt en thousiast te worden over de avondvullende Van Speyks- how.Goed, er zit veeil afwis seling in en de onderdelen zijn stuk voor stuk niet slecht, maar de verrassingen en de uitschieters, die zo'n totaal programma boeiend kunnen kaen, ontbreken. De Van Speykshow houdt je de hele avond bezig en daar is alles mee gezegd. Het zit hem, denk ik, ook een beetje in de pre sentatie. Aad van den Heuvel (die zijn leren jasje eindelijk thuis heeft gelaten) en de zij nen hebben het houterige (ma niertje van de eerste uitzen- dinren losgelaten, maar blij ven tussen de films en de artiesten door een reeks spits vondigheden en terechtwiizi- gen in de camera werpen en zoiets kan eigenlijk niet meer. dfe tijd van ..Zo is het", is "voorbij. Ondtankis alles valt de Van Speykshow er goed in bij de meeste kijkers, zo goed zelfs, diat Willem Duys in zijn mu- ziek-mozaiek op de populairp toer is gegaan. In zijn eens zo eerbiedwaardige en serieuze muzn-korogramma op de ande re zender stopte hij gistera vond o.a. een filmpje met Frank Sinatra. Will ekebitrAci (met een liedje uit Roode Sien) -'n een (oud) interview met Wlm Sonneveld. Maar om op de Van den Heuvelshow terug te komen: de gefilmde onderdelen waren van redelij ke kwaliteit, ook al was alles wat kort en onafgewerkt en deed liet denken aan Her Gat van Nederland. We zagen Ne! Hoenderdos in het oude Am sterdam herinneringen ophalen uit hasr jeugd in de rosse buurt en uitgeweken Amster- damse kunstenaars in het met afbraak bedreigde gehucht Ruiigoord een tentoonstelling opbouwen in een kerk. Joan Remmelts en To n LensinJc werden gefilmd als twee ko mieken in het toneelstuk ,.tb» sunshine boys" van Neil Sd~ mon. In de -studio was aanwezig Kees Boomkens, die vertelde dat de KR Oniet te lijden had gehad onder het uitzenden van zijn film „Vader heeft een vriend": 35 nieuwe leden, ne gen bedankjes. Of de kinderen niet de dupe waren geworden van zijn reportage over een schokkende driehoeksverhou ding? Boomkens zei dat d> kinderen van Klaas en Triinie geen nare reacties hadden ge had. De artiesten waren de ar tiesten waren niet van het sensationele soort gisteravond- Een matte Donovan zong een futloos Dixieland-nummer em Lori Lieberman mocht haar compositie Killin me softly zingen nadat Roberta Flack en Shirley Bassey er ,al goud aan verdiend hebben. Ton van Duinhoven was de ze keer een atgent, die zei dat er geen humor meer onder de mensen is. Hij wilde op zijn vraag: ..Ken U niet leze", graag als reactie horen: „hoe zo. heb U dan een boek voor m". Een kat aan hel adres van André van Duin dus. Mis schien kunnen Ton en Dimitri de volgende keer mijn grote omgonoogen op de beeldbuis brengen: de presentatie van And van den Heuvel en de ziinen en vooral de kwasii-ra- dioaie satire van de radiomen sen van Cursief. VELLINGA Ad interim DIRK

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 7