X/ KANTORENFLAT AAN HET SCHUTTERSHOF De Stem De VrPe Zeeuw Bach en zijn Matthaus Passion Désirée en Bobo show in Terneuzen ilLING ïing, Plannen voor zeven verdiepingen MODESHOW VAN DER PLAS IN OOSTBURG Aanbesteding a.w.l. Koewaeht- Zuiddorpe ZATERDAG ZONDAG nnfn ilit te ïaan? medie au ïieuze 3e m j stalen irand- laken, uis tot lebben snuivers, bent. stad WEDGWOOD De Vos Eggermont B.V. Clinge In zeeland AN EEN ANTIQUl. racht van de Engelse otax, erkend veiling, opbod de complete RIOSA - IJTEN ETC. >nder meer ïgels horloge; MEU- bureau, complete KASTEN w.o. antie- - STOELEN. Voorts KRISTAL etc. Col een flinke voorraad Collectie SCHILDE. al worden gebracht. ïouden ten overstaan V VAN STEE en Mr. JZEN en zal warden van OTTERDAM ERNEÜZEN naart van 15 tot 18 lag 20 maart van 10 naart van 15 tot 18 nodig verder om 20 avonds). ;OTAX - Gameren DUWCOOP gld. (exL b.t.w.) merk „KELLER" nwtoestellen oelkast Afzuigkap kblad ost slechts 2400, iet werkblad 850, e BOUWCOOP-voor- de Industrieweg te laast meubeltoonzaal. IAGS GEOPEND pster van 13 tot 18 uur. <eur. Voor nadere 148-1417 ZATERDAG 15 MAART 1975 De drie mannequins van Van der Plas. IVan onze correspondente) OOSTBURG - Non-stop. ge durende de gehele vrijdag middag en -avond hield het Oostburgse modehuis Van der St.-Jansteen Wit-Gele Kruis Ook het Wit-Gele Kruis sint Jan steen heeft na een tweede vergadering besloten zich op te heffen en op te gaan in de te vormen afdeling Oost-Z- Vlaanderen-Oost. De opheffing zal uiterlijk op 31 december van dit jaar geschieden. In de plaatselijke contactcommissie, die nu gevormd moet worden, zullen alle huidige bestuursle den zitting hebben. Vanuit de contactcommissie zullen de volgende stemgerechtigd^ ver tegenwoordigers in het be- 1 stuur van de vergrote afdeling stemrecht hebben: J. Bakx, W. de Brouwer, G. Flos, M. Fael en mevr. J. Zwartelé. Voor het I algemeen bestuur van de basis eenheid werd de heer G. Flos voorgedragen. Deze tweede vergadering moest worden gehouden, om dat tijdens de eerste vergade ring het vereiste aantal leden niet aanwezig was om beslis singen te nemen. Ditmaal speelde het aantal aanwezigen niet mee. Slechts 10 van de 862 leden van het Steense Wit-Gele Kruis woonden de vergadering bij. Schieting Aan de schie ting op de liggende wippen in oo zaal bij Ed Ottjes werd door 60 schutters deelgeno men. De uitslag: hoge vogel en eerste zijvoge] J. Verhoeven Kloosterzande, tweede zijvogel J. de Vetter Kappelleburg, nieeste kleine vogels (vijf) Ed uietjens Heikant. Plas in eigen huis „open dag". Drie mannequins toonden de vi sie van Van der Plas op de lente- en zomermode 1975. Opvallend bij deze collectie is dat voornamelijk gebruik is gemaakt van soepelvallende stoffen, zoals zijden jersey, chinz (parachute-stof), badstof en veel katoen. Lindegroen, zalm en beige zijn belangrijke ..leuren bij modehuis Van der Plas. De z.g. A-lijn is sterk favo riet, ook voor de grotere ma ten, zodat ook de niet zo heel jonge dames toch jeugdige en vlotte modellen kunnen dra gen. De bij deze A-lijn beho rende wijdvallende rokken zijn hier iets minder klokkend, wat een slankmakend effect geeft en wat sportiever is. De roklengte varieert van over de knie tot kuitlang. In deze lijn is ook de lavendelblauwe rib fluwelen mantel met wijde raglanmouwen met strak man chet. Zalmkleur is de iapon met sehouderpas en wijd-aan- gerimpelde rok met brede centuur. Apart is de vaalgroe ne iapon van glimmende ny- lonvelours met vleermuis mouw. De taille wordt hier geaccentueerd door rimpel- elastiek. Gekleder is het pakje in lin degroen velours, het jasje hoog-getailleerd met opstaande kraag, brede revers en twee- knoopssluiting. Voor de grotere maten is het chique ensemble in beigezwarte streep, waarop een zwart getailleerd linnen colbert in .effen zwart. Terug naar de twintiger jaren in het pakje in aflopende kleuren kobaltblauw, met de blouse met V-hals en kraagje versierd met dameshoofden uit die tijd. (Van een onzer verslaggevers) TERNEIJZEN Op voorwaarde dat het college van Gedeputeerde Staten toestemming geeft, wordt in mei een begin gemaakt met de bouw van een kantorenflat op de hoek Axelse Dam Schuttershof in Terneuzen. Het ge bouw krijgt zeven verdiepingen. Een drietal bedrijven van de firma J Rouw uit Terneuzen verhuizen van de Heren gracht naar de flat. Verder vestigen zich kantoren van een aantal Terueuzense bedrijven in het gebouw. De aanbiedin gen hiervoor zijn al binnen. Opdrachtgever voor de bouw van de kantorenflat is de exploitatiemaatschappij Ro be, Bouw Beleggingen. De ge meente Terneuzen verwacht deze maand nog de goedkeu ring van de provincie voor het bestemmingsplan waarin de bouw van een kantorenflat en de mogelijke bouw van een warenhuis zijn opgenomen. Met name van de kant van de winkeliers van de Noordstraat is tegen het warenhuis offici eel bezwaar ingediend. Belang rijkste bezwaar van de mid denstanders was dat het be stemmingsplan voor het Schut tershof vooruit liep op de uit slag van het winkel-onderzoek van het Centraal Instituut voor Midden- en Kleinbe drijf. Dedeputeerde Staten hebben wel de mogelijkheid om het plan gedeeltelijk goed te keu ren, zodat de kantorenflat door kan gaan, maar het warenhuis, een vestiging van „de Prijs- slag" wordt afgewezen. Iets wat echter volgens een ge meentelijk woordvoerder niet te verwachten valt. Ontwerpers van het Schut tershof-kantorencomplex is het Terneuzense architektenbu- reau Gruisen. Het gebouw krijgt een hoogte van onge veer 22 meter met een breedte van 28 meter en een diepte van 18 meter. Aan nuttige kantoorruimte ontstaat er zo doende 3000 vierkante meter oppervlak. Onder de begane grond komt een parkeergarage met ruimte voor een vijftien tal auto's. De hoofdingang komt aan de Schuttershofkant. De totale kosten zijn geraamd op 2 a 21/2 miljoen gulden. Het geheel zal opgetrokken wor den uit geprefabriceerde ele menten met veel glaswerk, zo dat het geheel volgens de heer J. Rouw een wat „opener ka rakter krijgt". De bouw zal ongeveer een jaar gaan duren. Als bouwer heeft een Terneu zense aannemer de voor keur. Eerste bewoners van de kantorenflat zijn een reisbu reau, een assurantiekantoor en het makelaarskantoor, alle on der beheer van J.F. Rouw. Een andere gegadigde is het architectenbureau „Gruiser". Bovendien hebben zich nog drie middelgrote dienstverle nende bedrijven als potentiële huurders van kantoorruimte aangemeld. Met deze wetenschap in het achterhoofd zei de heer Rouw gisteren de geplande kantoren flat „geen economische gok" te vinden. „Er is welbewust voor dit gebouw gekozen", al dus de heer Rouw. die verder niet verwachtte dat het hoge gebouw ten opzichte van de omeevin-ezou misstaan. Voor de firma Rouw bete kent de verhuizing van de Herengracht naar de kantoren flat ook een personeelsuitbrei ding van de huidige veertig naar in de toekomst zo'n vijf tig man. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Tijdens de vergadering van de raad van bestuur van de Afvalwaterlei ding Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen, die vrijdagmorgen in het stadhuis te Terneuzen werd gehouden, deelde de voorzitter, de heer D.J. Oggel mee dat op maandag 24 maart in de Halle te Axel de aanbe steding zal plaats hebben van de afvalwaterleiding Koe- wacht-Zuiddorpe. In verband hiermee werd het dagelijks bestuur gemach tigd voor de bouw van de pompputten een tweetal per ceeltjes grond, in totaal onge veer 100 vierkante meter, aan te kopen. Er ontstond enige discussie over -de nota die door het be stuur van de Afvalwaterlei ding wordt samengesteld 111 verband met de overdracht aan de betreffende water schappen. Dit naar aanleiding van een vraag van de heer Garskamp. De heer Hui- brecht wees erop dat de ge meentebesturen van Axel, Sas van Gent en Terneuzen op dracht hebben gegeven hiero ver een nota samen te steilten. Deze nota zal in het begin van de volgende weeik aan de ge meentebesturen worden toege zonden, ter verdere discussie. De gemeentebesturen kunnen eventueel nog advies vragen bij het dagelijks bestuur van de afvalwaterleiding. Voorts werd meegedeeld dat de breuk in de afvalwaterlei ding op de rondweg ter hoogte van het stadhuis te Terneuzen, hersteld is. Op de vraag door welke oorzaak de breuk is ontstaan, werd slechts geant woord dat het geen construc tiefout betreft, maar dat de oorzaak „van buitenaf' moet worden gezocht. In ieder geval zou de verzekering deze (vrij omvangrijke) schade hebben geaccepteerd. (ADVERTENTIE) Korte Nieqwstraat 21 HULST Tel. 3558, b.g.g. 2209 (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Zondag 16 maart wordt in de St.-Baafs- tark te Aardenburg de 22ste uitvoering gegeven van de Matthaus Passion van J. S. Bath. Johann Sebastian Bach werd geboren op 21 maart 1685 te Eisenach (tegenwoor dig in Oost-Duitsland). Na een Periode van verschillende werkkringen o.a. als hofkapel- meester, werd hij in 1723 als cantor in Leipzig benoemd. In deze periode ontstonden zijn meeste cantates en passies. Bach heeft volgens de over leveringen 5 passies geschre den. waarvan er maar twee bewaard zijn gebleven. De Matthaus en de Johannes Pas- sion. In geen van zijn werken heeft hij zoveel veran derd als in zijn passies, het geen getuigt van een verre gaande zelfkritiek. De eerste uitvoering van de Matthaus Vond plaats in 1729 te Leipzig. ,Jdrna in de jaren i 1740, 1744 en de laatste in '748, twee jaar voor zijn dood. mer had het werk zijn defini- tieve vorm bereikt. Bach schreef dit werk voor 2 vier stemmige koren. Elk koor werd ondersteund door een heir, orkest (instrumentaal koor) en een orgel. Aan weerszijden van de kerk werd zo'n koor bestaande uit 16 mannen en jongens met een klem orkest van rond 10 man opgesteld. In totaal werkten dus nog geen 60 man mee. Na zijn dood geraakte de Mat thaus in vergetelheid. Men- deissonn was het die m 1829 het werk weer ontdekte en uitvoerde. Sindsdien is de Matthaus in allerlei jasjes ge stoken die steeds minder met Bach van doen hadden. Zoals de uitbreiding van het orkest tot een waar symfonieorkest en een koor dat zelfs vervier voudigd werd tot over de 100 leden Het ligt voor de hand dat met zo'n gezelschap geen sprake meer kan zijn van een transparante barokklank, goe de articulatie en ornamentiek en juiste tempi. Ook in de naoorlogse periode en zelfs he den ten dage worden nog zul ke „mammoetuitvoeringen" gegeven als ware dit de Matthaus zoals Bach die be doeld heeft. Men vergelijke uitvoeringen ails die van Men gelberg, Jochum. v.d. Horst tot aan die van Piet van Egmond welke laatste totaal niets meer met Bach te maken heeft. Ko ren die neuriën kende men in de barok echt niet. Over de kwaliteiten van de musici in bovengenoemde uitvoeringen bestaat geen twijfel, maar wordt het niet de hoogste tijd dat de musici en de dirigenten zich eens gaan bezinnen of zij wel eerlijk handelen tegeno ver de componist? Het is ver heugend, dat in de laatste 10 jaar de oude muziek weer is gaan herleven, maar dan in de goede zin. Veel musici, voorat de jongere generatie, houden zich serieus bezig met het be studeren van de oude manu scripten om zodoende tot een historisch verantwoorde en eer lijke interpretatie van deze muziek te komen. Degene die hierin het beste geslaagd is, is Nikolaus Har- noncourt uit Wenen, die een authentieke uitvoering van de Matthaus op de plaat heeft gezet. Hij brengt alles direct vanuit het manuscript. Tempo, articulatie, ornamentiek enz. zijn hier weer in ere hersteld. Bovendien gebruikt hij oude Instrumenten uit die tijd of getrouwe kopieën daarvan en dan wel in de bezetting zoals Bach die bedoelde. Ik kan wel zeggen dat het beluisteren van deze opname een waire verfrissing is. Een andere Bach doemt voor u op die van begin tot eind blijft boeien. Aan deze uitvoering wérken ook Nederlandse musici mee als Guétav Leonihardt en Frans Bruggen en het Engelse koor Kings College. In dit verband wordt in Nederland ook baan brekend werk verricht dooi Ton Koopman en Jaap Spigt, De uitvoering van a.s. zondag en de zojuist genoemde van Harnoncourt zijn natuurlijk wel twee uitersten. Ik ben mij er dan ook van bewust dat zo n authentieke uitvoering door zo'n select gezelschap, voor de' meeste koren geen haalbare kaart is. Men kan moeilijk alle vrouwelijke SO' pranen en alten zo maar vei' vangen door jongens en coun tertenors. Ook het gebruik van oude instrumenten zal veel problemen geven. Maar een bezetting van 250 man zou na tuurlijk wel eens gehalveerd kunnen worden. Bovendien zouden dirigent en musici zich eens wat meer kunnen gaan verdiepen in de juiste inter pretatie van barokmuziek. Dan kan men met een kleiner aantal moderne instrumenten en met een wat kleiner ge mengd koor ook tot een accep tabele uitvoering komen. Ik hoop dat u a.s. zondag (veer onder de indruk zult zijn van dit meesterwerk, maar laten we door dit indrukwekkende geheel van uitstekend musice ren de schepper van dit wedk Johann Sebastian Bach niet vergeten. ARIE KARREMAN Bloemetjesjurk met roesjes en pothoedje met voile. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Maison Désirée en Trendshop BoBo hebben in de overblijfruimte van de huishoudschool „De Leeuwtjes" in Terneuzen hun nieuwste voorjaars en zo mercollectie laten zien. Maison Désirée toonde de dames mode voor rijpere vrouwen, Trendshop BoBo deed z'n naam eer aan met een collectie voor de naar de allerlaatste mode snufjes verlangende jonge vrouw Maison Désirée: de nieuwe kleuren, lavendel- en raf- blauw, zalm- en lindegroen, BoBo: wijd, wijd en nog eens wijd. De belangrijkste kleu ren: Kaki, legergroen, linde groen en donkerbeige Een klassieke mouwloze ja pon met shawlkraag in raf- groen-zalm, gedragen met een lange trenchcoat van klafsleer in gebroken wit toonde Dési rée. Ook klassiek en bij alle gelegenheden te dragen was het zwart-wit-'geruite ensem ble met kort vallend jasje. De bijpassende zwarte blouse had een shawlkraag. Helemaal ei gentijds was de combinatie ja pon met colbert van zalm kleurige velours, die vee) waardering verdiende. Bij BoBo was de rok sterk favoriet. Kuitlang, klokkend of aangerimpeld vanuit de taille, altijd met grote opge zette- of steekzakken. De bijpassende blouses wa ren vanuit de rug of vanuit een schouderpas aangerimpeld en hadden een afhangende schouderlijn met wijde, tot op de elleboog vallende mouwen. Ook bij de mantels van BoBo zagen we dit silhouet, zoals bijvoorbeeld de wijde leger groene weer- en windjas, waaronder een ribfluwelen jurk in een iets lichter groen. Bewondering was er voor de overjurk in kaki-dégradé met bruin gebloemde blouse, ge- vompleteerd met een jute- hoed. Spontaan applaus klonk voor de wijde jeans overgooier met tijkstreep blouse met laag in gezette zeer wiide ballon- mouwen. De pantalon was toch niet helemaal bij BoBo verdwenen. Gedragen met verhoogde taille en sailorlook truitje, bedrukt T-shirt met omslaigmouwen tot ellebooglengte of kielblouse in tijkstrepen blijkt het actuele mode te zijn in Terneuzen. Lange japonnen voor feestelij ke en romantische avonden waren er ook. Vermeldens waard is de j apon in madrasruit met dé' .wijdvallende rok en laag V-hals decolleté. Grote bloemcorsages, lange shawls en brede elastieken ceintuurs waren de voornaamste acces soires van BoBo. ppen ook raam-, rograrama Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwst,raat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen); HULST Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen); GOES: KJokstraat 1 tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t.m. vrijdag 8 15 - 12.30 en 13.30 - 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m. vrijdag van 19 00 - 20.00 uur, en zondag van 20.00 22.00 uur tel. 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen, tel. 01140-3751. Midden-Zeeland 01100- 4944. REDACTIE Chef Zeeuwse redactie S C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9 Terneuzen, tel 01150 7920. privé Lorentzlaan 50, Terneuzen tel. 01150 - 5745: algemeen redacteur Zeeland drs J Bouwman» kantoor Klokstraat 1, Goes tel. 01100 8030. privé Zuidvliet- straat 53, Goes, tel 01100-8138, redacteur Midden Zeeland G. van Berkel, kantooi Klokstraat 1. Goes, tel 01100 8030, privé Voorburcht 37. Kapelle cel 01102 2320; redacteur voor Terneu zen en Kanaalzone P. de Schipper kantoor Nieuwstraat a Terneuzen, tel 01150 - 7920 privé Noordstraat 45 Hoek. tel 01154 1556, redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen H. Postma. kantoor Steenstraat 14, Hulst, tel. 01140 - 3751. privé Walmolenstraat 12, Hulst tel 01140 4159 Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen: R van der Helm Melkweg 40, Oostburg. tel 01170 3370: foto-journalist voor Zeeland C. J de Boer kantoor Nieuwstraat 9. Terneuzen, tel 01150 7920. privé Langs de Kreek 56. Terneuzen. tel. 01150- 3137, sportredactie Zeeland A. Koomen, Troelstralaan 8, Axe! tel 01155 2594. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: W. Hendriks, tel 01140 - 3751. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland C. Menu, tel. 01150 5839. BERGEN OP ZOOM Roxy, 14 u: Pippi gaat van boord. a.L 18.45 en 21.15 u: Keetje Tippel. 18 j. Luxor, 20 u: The man with the golden gun, 14 j. 23.30 u: De laatste tango in Hamburg. 18 j. GOES Grand, 19 en 21.30 u: The man with the golden gun. 14 Museum voor N-Z Bcveland, (Di. tot en met zat. 10-12 en 13.30-17 uur) „Actuele archeo logie". (tot 12 april). HEUGSTDIJK P. v. Dijk, 15 u: Kleuren- schieting. HULST Den Dullaert, 20 u: Jazz Big Band de Boventoon, o.l.v. Her man de Wit en Willem van Manen. Den Dullaert, ,,'t Kiekkat" met „Family Situations". W. Blommaert, IS u: schie ting. Burgerzaal Stadhuis, exposi tie portretten, schilderijen (t.m. 19 maart). Open ma. t.m, zat. van 8.30-21.00 uur en van 13.30-17.00 uur. KAPELLE De Vroone, Solistenconcours van de Zeeuwse bond van de Kon. Ned. Ferderatie. De Vroone, C.D. Vereeke- straat 74. Expositie Kunst uit Zeeland. (t.m. 15 maart) Open dagelijks van 9.30-1130 uur en van 13.30-17.00 uur. Bovendien ma., woe. en vrij, van 19.30-21.00 uur. KOEWACHT (B) J. de Guchteneire, 15 u. schieting, MIDDELBURG Citytheater, 20 u: Malle Marry, Linke Larry. Concert- en gehoorzaal, 20 uur: Johannes Passion, J. S, Bach door Gewestelijk Orkest Z-Holland. Stadhuis, Vleeshal: (dag. 10 17 en zond. 14-17 u) Hans Fruyen met tekeningen, goua ches en' schilderijen (tot 13 april). Expositieruimte Lange Noordstraat 57, Tentoonstelling gewijd aan de dichtbundel „Betreffende Vogels" van Hans Warren en werk van de illu strator H. Slijper (t.m. 21 mrt). Open di. t.m. zat. van 14-17 uur OOSTBURG Ledeltheater, 20 uur: Mijn nachten met Susan, Olga, Ai- bert, Piet en Sandra. 18 j. OSSENISSE verenigingsgebouw, 14.30 uur:: sohieting. ROTTERDAM Poppentheater De Regen boog, 14.30 'uur: Doornroosje, Luxortheater, 20.00 uur: „Waar blijft de tijd" met Wil ly Walden en Piet Muyselaar. Hofplein Theater, 20.15 uur Theatergroep Funhouse met „Classics" met Rob v. Houten, Feike Boschma e.a. Grote Schouwburg, 20.15 uur: Zuide lijk Toneel Globe met „Che- nous" van Peter Nichol, Schouwburg, 20.15 uur: Stads toneel Rotterdam met „Maria Stuart" van Hildeshei. Piccolo Theater, 20.15 uur: Camera Obscura met „Marijnen Pro- jekt". De Doelen, 20.15 uur: Promenadeconcert. Theater in den Twijfelaar, 20.30 uur: Jan Jacob Paradox Artiestenthea ter. Trefcentrum, 20.30 uur popgroep America Gipsy. Thea ter de Lantaren, 20.30 uur Stampconcert Klaas de Vries, Eksit, 21.30 uur: Amerikaanse popgroep America Gipsy. Tea- ter de Lantaren, 24.00 uur: Penta Theater. De Doelen (kleine zaal), 24.15 uur: Jazz In „de Doelen". John Aber- crombie Trio met Dave Hol land en Jack Dejohnette. SAS van GENT De Vlaanderen, Expositie van de kunstschilder John Verschuren en wandkleden- vervaardigster Diigna Blaauw (t.m. 14 april). TERNEUZEN Luxortheater, 20 u: Emma- nuelle. 18 j. (ADVERTENTIE) OFF. DEALER K.T.V. HIFI-STEREO APPARATUUR Supportersclub De alge mene supportersclub houdt vanavond (zaterdag) een fees tavond in de Troubadour. Het jumbo-quintet draagt zorg voor de muziek. Men begin! om half acht. Terneuzen Museum, Burg. Geillstraat 2, SBK Zeeland. Kunstuitleen (t.m. 1-2 april). Open di. t.m. zat. van 14.00- 17.00 uur. VLISMNGEN Walk-Inn, 20 u: Zeeuwse ar tiesten Galerij. Vestzaktheater, 11.30 u: koffieconcert. 20.30 uur: The Line Horrowitz, door Zeeuwse Comedie. Alhambra, 20 u: Dokter Zjivago 14 j. ZUIDDORPE Café Centraal, 14.30 o: schieting. ANTWERPEN K.V.O., Frankrijklei 3. 20 u: Boleme. K.N.S., 20 u: „Sunshi ne Boys" door Neil Simon. Meirtheater, Meir 75. 20.30 uur: „Pas de Deux" van Hugo Claus. Augustijnertheater, Ij- zerenwoog 6. „Itn de holte van je arm" door Dimitri FrenkeJ Frank. GENT Schouwburg, 20 u: „Miran- doline" van Carlo Goldini, door N.T.G. AARDENBURG St.-Baafskerk, „Matthaus Passion" o.l.v. Charles de Wolff, m.m.v. het koor van de Ned. Bachvereniging te Naar- den en het Utrechts Stedelijk Orkest. BERGEN OP ZOOM Roxy, 14 u.: Pippi gaat van boord a l. 18, 18.45 en 21.15 u.: Keetje Tippel 18 jr. Luxor, 14 u.: Trinity and Sartana 14 jr. 16.30 en 20 u.: The man with the golden gun. 14 jr. GOES Grand, 14.30 u.: Woody Woodpecker tekenfilfestival a-.l. 19 en 21.30 u.: The man with the golden gun 14 jr. Exposities: Zie zaterdag. GRAUWE P. de Caluwé, 16 u.: Sohie ting HULST Bioscoopgebouw, 16, 17, 19 en 21 u.: The mam with the gulden gun, a.l. Exposities: Zie zaterdag. KOEWACHT P. v. Steen, 15 u.: Stichting J. de Kind-Ceelaert, 16 u.: Sohieting. LAMSWAARDE P. Claessens, 14.30, Schie ting op twee wippen sociëteit „De Vrede". MIDDELBURG Citytheater, 14.30 u.: De vrolijke piraten van het schat- eiland. 20 u.: Met jouw tan den in mijn nek. Exposities, Zie zaterdag. OOSTBURG Ledeltheater, 14 u.: Dick Trom knapt het op a.l, 16.30 en 20 u.: Mijn naohten met Susan, Olga, Julie, Albert, Piet en Sandra 18 jr. ROTTERDAM De Doelen, (Kleine zaal), 11.00 uur: Drie eeuwen mu ziek serie confrontatie. Pro gramma: Chopin en Debussy. Piccolo Theater, 13.00 uur: Kindertheater Wiedus met „Het Liegbeest". Galerie Egel, 14.30 uur: Musicoloog Wouter Smets over levende volksmu ziek uit de Balkan. Theater In den Twijfelaar, 14.30 uur: Kindertheater. Poppentheater De Regenboog, 14.30 uur: Doornroosje. Trefcentrum, 15.00 uur: Internationale In stuif. Piccolo Theater, 15.15 uur: Kindertheater Wiedus met „Het Liegbeest". Theater In den Twijfelaar, 20.00 uur: Folkmuziek. Schouwburg, 20.15 uur: Stadstoneel Rotterdam met „Maria Stuart". De Doe len, (Grote zaal), 20.15 uur: Tsjeohisch Folkloristisch En semble Broln. Hofplein Thea ter, 20.15 uur: Theatergroep Funhouse met „Classics" met Roo v. Houten, Feike Boschma e.a. Theater De Lantaren, 20.30 uur: Toneelgroep Nozem 62 met „Fresco" van Jan Zuid geest SAS VAN GENT Exposities, zie zaterdag. TERNEUZEN Luxortheater, 14 u: Zorro, de gemaskerde wreker a.l. 16.30 en 20 u.: Emmanuelle 18 jr. Exposities, Zie zaterdag. VLISSINGEN Alhambra 15 uur: Tarzan contra de Barcunakrijgers, 14 j. 20 uur: Dokter Zjivago, 14 j. ANTWERPEN KVO, Frankrijklei 3, 14.30 u.: Rigoletto, 20 u.: De lustige weduwe. KNS, 15 en 20 u.: „Sunshine Boys" door Neil Si mon Meirtheater, Meir 75 20.30 u.„Pas de Deux" van Hugo Claus. GENT Kon. Opera, 14.30 u.: Die Verkaufte Braut. 20 u.: Le Postillon de Lonjumeau. Schouwburg, 15 u.: „Mirando- tin'' van Carlo GaJdoni, door NTG

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 5