Aardenburgs gezin won vaatwasmachine zeeuws „Geen alibi voor tweede kerncentrale" HULP AM MDEREN IS UW EERSTE PRIJS Swingende show van scholieren BEZWAARDEN OVER NIEUWE PRODUCTIESTRAAT PéCHINEY: GEVEN VOOR Oplossing puzzel 23: stad streek DROOG EN ZON Weekenddienst Stern-redactie FILMS IN ZEELAND ZATERDAG 15 MAART 1975 Familie Rootsaert in Aardenburg won wasmachine met prijsvraag „Geven voor leven" (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Weder om is bij een abonnee van De Stem een hoofdprijs gevallen ln de puzzelactie „Geven voor Leven". Een onzer medewerk sters kon de jonge mevrouw C.A. Rootsaert-van de Plas- sche, Peurssenstraat 13 in Aardenburg, de verheugende mededeling doen dat zij een Bauknecht-vaatwasautomaat had gewonnen. Het is duidelijk dat dit be richt een oomiplete varrassing was voor mevrouw Rootsaert, die er dan ook even voor ging zitten. „Is het echt", vroeg zij, nog niet geheel overtuigd. „O, wat fijn. Ik weet niet of ik hem in mijn keuken kwijt- Kan, maar ik laat hem zeker plaatsen", zo zei ze. Mevrouiw Rootsaert doet al vanaf het begin aan de puzzelactie in onze krant mee. „Ik dacht, ik wil ook wel eens wat win nen", zo zei ze. Het winnen van een prijs is in haar fami lie overigens geen nieuwig heid. De bejaarde, maar nog goed oigende Min-i .Cooper, waarin zij zich verplaatst, werd dertien jaar geleden door haai- ouders gewonnen tijdens een winkelactie in Oostburg. „Maar het is voor het eerst dat ik wat win", zei ze verheugd. Ze gaat natuur lijk door met puzzelen. „En aan het eind stuur ik in hoe veel K's er in de diagrammen voorkwamen". De bijgaande foto, waarop het hele gezin Rootsaert poseert, werd ge maakt door fotograaf Cor J. de Boer. Vooruitzichten voor zondag en maandag. Droog weer met zonnige perioden. Koudere, nachten, maar overdag hogere temperaturen. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land: Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 6. Min. terrfD.: omstreeks 3 gr. Max. temp.. omstreeks 8 gr. Kans op een droge periode van minstens 13 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 pro cent. Voor maandag: Aantal uren zon: 4 tot 11. Min. temp.: om streeks 1 graad. Max. temp. omstreeks 9 gr. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 pro cent. N.b. voor de temperatu ren seldt voor zondag een marge van 2 graden en voor maandag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waar den. DEN HAAG, 14 maart De waterhoogten van vrijdagmor gen meegedeeld door Rijkswa terstaat: Konstanz 281 onver anderd, Rheinfelden 198 plus 2, Plittersdorf 338 min 12, Maxau 398 min 8, Plochingen 151 plus 3, Mannheim 234 plus 20, Steinbach 142 min 8, Mainz 247 onveranderd, Bin- gen 123 min 1, Kaub 164 on veranderd, Trier 290 min 3, Koblenz 139 plus 1. Keulen 155 plus 1, Ruhrort 310 min 9, Lobith 941 min 5, Pannerdens Kop 913 min 5. Nijmegen 741 hun 2, IJsselkop 855 min 2 Eefde IJssel 400 min 2, De- Venter 280 onveranderd, Ka- terveerspoldersluis 44 plus 4, 'Tonsiri 5440 min 10. Borgha ren 3966 min 5, Belfeld 1177 plus 15. Grave beneden de sluis 513 plus 6. hoogwater Morgen, zondag 16 maart Hansweert 5.56 en 17.21 Be :en op Zoom 5.46 en 18.04 Hansweert 5.56 en 17.21 Terneuzen 4.11 en 16.38 Vlissingen 3.43 en 16.05 Wemeldinge 5.37 en 17.55 Maandag. 17 maart Hansweert 5.28 er 17.51 Terneuzen 4 45 en 17.08 Vlissingen d IR en 16 36 Wemeldbv R.ofi en IR "4 leven Vier miljoen driehonderdtienduizend zeshonderdzeven entachtig gulden en vierenvijftig cent is de stand na puz zel 23 in de nationale puzzelactie Geven voor Leven. Deze week werd opnieuw een goede stap, namelijk 176 867,75, gezet op weg naar het vijfde miljoen, dat be reikt kan worden wanneer iedereen de drie laatste puzzels oplost en inzendt. De extra prijzenpot steeg van 30.552,83 naar 35.584,95. De oplossing van puzzel 23 was: Hulp aan anderen is uw eerste prqs. WEEKHOOFDPRIJZEN Auto type Peugeot 104: S. C. A. Pieterman, Prof. Onde- ïnansstraat 51, Delft. Kleurentelevisie van Philips: H. Hartsuiker, Leeuwerikstr. 13 Den Heidei AEG wasau'emaat: Mevr. L. Wubbolt-Boon, Gorechtkade 17 Groningen. Bauknecht vaatwasautomaat: A. Rootsaert, Peursenstr 13, Aardenburg (Zld.; Olga springboxcombinatie: C. P. Brouwer, Ln. v. Meerder- voort 737 Den Haag. Waardebon var f 1000,- van Witteveen: H. v. d. Bogert, Uithovensestraat 30. Hedel (Gld.). Peugeot damesbromfiets: A. R. Stork, Boomcateweg 18, Nijverdal (U) Singef Starlet naaimachine: Drs. P. Boekkooi, Kastanje laan 28. Hilversum. Home-trainerfiets Carnielli: Mej. N. van Muiken, Burg. van Heess'r 4. Elsloo (L). Vier Couti TS autobanden: Th. Vervoort, Lankforst 37-39, Nijmegen. WEEKPRIJZEN Wollen deken van AABE: Iv cvr. Dekkers-van Loon, Til- burgseweg 71, Brecta. FAM - stofzuiger B. Dek- kers-Cuelenaere, Noord'wal 4, Steenbergen. EYSSEN kaasassortiment A.J. Vermeulen-Ma as, Tas- manstr. 9, Breda. Artikelen van WEHKAMP: P.W.J. de Kort, Strijmondlaan 9, Oudenbosch 3815. Een Birdy tafelgarnituur: Mevr. Van Waes, Hoofdstr. 20, Terneuzen. J.H. van Bergen, Ettensebaan 15, Zundert. Op de hoorzittinig gisteren konden mondelinge bezwaren worden ingediend. Daarvan maakten gebruitk mevr. Goed man, die sprak namens een dertigtal personen van vak bonden, vrouwenbonden, mi lieugroepen en kunstenaars, en de heer J. Baranink uit Vlis singen namens de Vereniging Milieuhygiëne Zeetamd. Mevrouw Goedman's betoog handelde voornamelijk over fundamentele c.q. ideële zaken terwijl de heer Bannink vele praktische zaken te berde bracht- Een belangrijk punt voor beiden was echter de naai- hun mening vaststaande koppeling tussen de uitbrei ding van Pechiney (en Hoechst) en de bouw van de tweede kerncentrale. Beiden geloofden de uitspraak van de PZEM-raad van bestuur in september 1973 eenvoudig' niet, diat de uitbreiding van Pechiney niet beslissend zou zijn voor de kiornst van de tweede kerncentrale. Het be drijf zelf had zich op dit punt duidelijk genoeg uitgesproken: uitbreiding was niet interes sant als geen goedkope kerne nergie geleverd kon worden. Zolang zekerheid over die le vering uitbleef, diende geen vergunning voor de uitbrei ding te worden gegeven. Mevr. Goedman bracht de gang van zaken sinds de komst van Pechiney nog eens in herinnering. Zij wees ook nog eens op de relatie allumi- niumindustri*» en ontwikke lingslanden als Suriname, waar de grondstof bauxiet vandaan komt De heer Bannink kwaim on der moer tot de conclusie na °hiney niet werkte overeén- een uitvoerig betoog, dat Pe- komstis de voorwaarden in de verleende hinderwetvergun ning van maart 1971. De hoe veelheid uitgeworpen fluor en stof waren ver boven de voor geschreven normen uitgegaan. De controle hierop door de instantie, die de vergunning had verleend, was ook ernstig tekort geschoten, zei de heer Bannink. Gezien er aantoonbaar meer verontreiniging dioor fluor was veroorzaakt dan toegestaan, bestond er noch de overtuiging noch de zekerheid dat Pechi ney zich met een nieuwe ver gunning wel aan de voorge schreven normen zou houden. Kritiek had hij overigens ook op de overheid, die onder meer had nagelaten voor aan vullende en begeleidende in formatie te zorgen bij de ter visie gel-agde stukken. Boven dien was de overheid teveel afgegaan op milieumogeljkhe- den, die het bedrijf zelf voor stelde. Directeur J. Scheierman van Pechiney verklaarde nog even het verschil in cijfers over uitgestoten stoffen. Mem had verschillende meetmethoden gebruikt en kreeg daardoor verschillende cijfers. Een be tere meetmethode was intus sen ontwikkeld en toegepast met goedkeuring van techni sche diensten van de overheid. In de kwestie ontwikelings- landen zei hij nog, dat binnen kort bauxiet niet meer de eni ge grondstof zal zijn voor de alumindumfabrikage. Men zal dan ook eenvoudige kleisoor- ten en wijnsteen kunnen aan wenden. De heer Scheuermann ging afrondend even in op en kele technische details. DE minister voor ontwikke- lingssamenwerkiig drs. J. P. Pronk heeft een bedrag van f 1 miljoen beschikbaar gesteld voor de hulpverlening onder ie vluchtelingen in Zuid-Viet- Voor redactionele aangele genheden kunt U vandaag en morgen contact opnemen met de heren G. van Berkel, tel. 01102-2320 (voor Midden- Zeeland) en H. Postma, tel. 01140-4159 (voor Zeeuwsch- Vlaanderen). HULST De koning van Eii&cicmu. ivi.aa.i- diag om 20.00 uur; zondag om 15.00, 17.00 en 21.00 uur. The mam with the golden gun. De laatste, spectaculaire Jannes Bond-film, met Roger (The Saint) Moore. Toegang: 14 jaar. MIDDELBURG City theater. Tot en met zaterdag om 20.00 uur, Peter Fonda, Susan George, Adam Roarke, e.a. in een film van de regis seur John Hough, „malle Ma ry, linke Larry". Het gaat over een jongen, die autoco- reur Wil worden en daarvoor een roofoverval op touw zet, die hem honderdvijftigdui zend dollar opbrengt. Hij is in gezelschap van 'een meisje en samen moeten zij alle moeite doen om uit de han den van de politie, die hen zelfs per helikopter achter volgt, te blijven. Daarin sla gen zij, maar het loopt toch dramatisch af. Toegang: 18 Jaar. Van zondag tot en met dinsdag, telkens om 20.00 uur: „Met jouw tanden in mijn nek". In deze film, die werd geregisseerd door de vermaarde Roman Poianski, blij zijn geboeidheid voor het ahsurde. Poianski heeft er een komische thriller van gemaakt (hij vervult er zelf een rol in), waarin een pro fessor op zoek gaat naar vampiex-s. Hiermee wil Po ianski aantonen de strijd van de wetenschap tegen het bij geloof. Natuurlijk wordt het een griezelfilm met een ma caber hoogtepunt. Ook Sha ron Tate en Jack Macgowran Spelen er een rol in. Toe gang: 18 jaar. VLISSINGEN Alham- bra. Van zaterdag tot en met dinsdag, elke avond om 20.00 uur, de film die niet minder dan zes Oscars won: Dokter Zjivago. met Geraldine Cha plin, Julie Christie, Tom Courtenay. Alec Guinness, Omar Shariff, Rod Steiger en vele anderen. Toegang: 14 jaar. Zondagmiddag om drie uur kan jong en oud genieten van een spannende l'arzan- filin: „Tarzan contra de Bar- cuiiakrijgers". Een verhaal dat zich afspeelt in het woest Amazo ïegebied. Ge vechten op leven en dood aan de lopende band, maar tenslotte wint natuurlijk Tarzan. Toegang: 14 jaar. GOES Grand theater Maand, en dinsd., elke avond om' 20 uur: zaterdag en zon dag om 19.00 en 21.30 uur, de nieuwste James Bondfilm met Roger Moore- „The man with the golden gun". Toe gang: 14 jaar. Zondag om 14.30 uur: een kostelijke tekenfilm Woodv Woodpecker. Toegang: alle leeftijden. TERNEUZEN Luxorthe- ater. Tot en met dinsdag en zondag ook om 16.30 uur: „Emmanuelle". voor de tweede week. Met de Nederlandse Sylvia Kris tel. Toegang: 18 jaar. Zondag om 14.00 uur: Zor- ro de gemaskerde wreker, met Frank Latimore. Een ui termate spannende film vol avonturen, flitsende degens en fluitende kogels. Toegang: alle leeftijden. OOSTBURG Ledelthea- ter tot en met dinsdag, elke avoriö om 20.00 uur en zondag ook om 16.30 uur, de nieuwste Nederland se supersexfilm met o.a. Wil- leke van Ammelrooy en Hans van de Gracht, Marja de Heer en Helly Frijda: „Mijn nachten met Susan, Olga, Julie. Albert, Piet en Sandra. Toegang: 18 jaar. Zondagmiddag om 14.00 uur kan jong en oud genie ten van een reeks malle avonturen van dg beroemdste Nederlandse kwajongen: Dik Trom knapt het op". Hij en veldwachter Flipse la ten de zr al van het begin tot het einde gieren van het la- "hen. Een echte familiefilm. Toegang: alle leeftijden. VLISSINGEN „Wij voelen er niets voor Gede puteerde Staten een alibi in handen te geven, waarachter stjj zich kunnen verschuilen bq een eventuele beslissing over een tweede kerncentra le". Dat was gisteren op de hoorzitting in het Vlissingse stadhuis één van de motie ven van mevr. S. Goedman uit Middelburg tegen een vergunning voor uitbreiding van Pechiney in het Sloege- bied. Zoals bekend wil Pechiney zijn bedrijf uitbreiden met een derde produiktiestraat. Het bedrijf heeft daarom een hin derwetvergunning en een ver gunning inzaike de wet op de luchtverontreiniging aange vraagd bij respectievelijk de gemeente Vlissingen en het provinciaal! bestuur van Zee land. Het gaat hierbij om ge heel nieiuiwe en het gehele be drijf omvattende vergunnin gen. Deinend publiek op play-back muziek. Eindredactie Rein van der Helm (Van een onzer verslaggevers) Het muzikaal, geweld da verde afgelopen weekend in Philippine de pan uit. Trou wens niet alleen in Philippi ne maar ook in Westdorpe. „The get Ready show" maakte immers zijn opwach ting voor het publiek met een geheel nieuw liedjespro gramma. Zowel in het ge bouw de Meerpaal in Phlip- pine als in het gebouw Con cordia in Westdorpe ging het stampende hitwerk van de Philippinse jeugd er in als koek. „De get ready khow" Is een initiatief van het sociaal cultureel werk in Philippine. De leerlingen van de rooms- kathólieke basisschool zorg den voor de uitvoering van het geheel. Met een zelf ge maakt decor als achtergrond werden achtereenvolgens alle populaire sterren uit de pop wereld ten tonele gevoerd. De drie-an-dertig deelnemen de kinderen zorgden voor de echt aandoende bewegingen eu een aantal grammofoon plaatjes en bandjes zorgden voor de rest. Het playbacken zoals dat heet ging de kinde ren zo goed af, dat het lijkt of met een rechtstreekse uitzen ding van AVRO1 s Toppop te maken te hebben, voorzien van een echte disc-jockey. De aan mekaar praatfunctie vervult een van de meisjes van het gezelschap. Het re sultaat van de „Get ready show" is van dien aard dat we tijdens een van de volge pakte voorstellingen zelfs de bejaarden van Philippine za gen meedeinen op het ritme van Kun Fu Fighting. Een nummer dat overigens word\_ gebracht met de levensechte' slag- en traptoestanden op de achtergrond. Andere populai re nummers die door de jeugd van Philippine ver tolkt worden zijn: De „Long tall glatses" van Leo Sayer, in dit geval behorend tot het solo-repertoire van Robbie oe Vos, verder nog Swinging on a star van Monique de Vos en Sandra Wijne. Een massa-optreden van de hele groep met het nummer Mexico van de Les Humpnes Singers zorgden voor een ge degen uitsmijter van het goed verzorgde playback swingprogramma. Overigens is „The get ready show" wel van plan om in de toekomt meer avondvullende pro gramma's te gaan verzor gen. „Les Humphries Singers"

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 3