Carla de Vos wil nationale top bereiken Veel Nederlanders in elfde omloop van bet Waasland Rollenzesdaagse in Kapellebrug Kosolosky aan de leiding BELANGRIJK DUEL VOOR SLUISKIL Veel favorieten in Lente-trofeecross GERRIT WOLSINK START IN CROSS DER AZEN HVV-junioren in spanning Zwemtalent uit Zaamslag sport „Intensiever" Topper ZATERDAG 15 MAART 1975 (Van onze sportredactie) ZAAMSLAG - Zwemtalent is er genoeg in Zeeland, dat is weer eens bewezen tijdens de record wedstrijden van de laat ste maanden in de Zeeuwse zwembaden en zondag nog eens tijdens de Zeeuwse winterzwemkampioenschappen in het Belgische Zelzate. Talent dat zich echter nog moet ontwikke len om aansluiting te kunnen krijgen met de nationale top. Een van die opkomende zwemsters, die mits het niet ont breekt aan doorzettingsvermogen, hoge ogen kan gaan gooien in de toekomst, is de pas 14 jaar geworden -vorige maand- Carla de Vos uit Zaamslag. Carla de Vos, tweede jaars leerlinge HAVO aan het Zetdenrustcollege in Terneu- zen, toonde in Zelzate haar onmiskenbare aanleg door op de 100 meter vlinderslag - haar favoriete nummer - als tweede te eindigen in 1.24.6. Dit in de leeftijdscategorie onder de 16 jaar. Bij de dames werd ze op dit nummer derde. Carla de Vos: „Onder de 16 jaar moest ik Carla Willems voor laten gaan. Die was echt nog te sterk voor me, maar die is ook een paar jaar ouder dan ik. Vol gend seizoen komt die bij de dames uit en dan ben ik onbet wist de sterkste in die categorie. Bij de dames bleef behalve Carla Willems van De Stormvogel uit Vlissingen ook Els van Taten- hove van De Braakman me voor. Maar een derde plaats is toch meer dan ik verwacht had. Zo lang zwem ik tenslotte nog niet". Zwemmen in wedstrijdver band doet ze nu om precies te zijn voor het vierdejaar. Toen in 1968 Zaamslag een eigen zwem bad kreeg wierp Cana de Vos zich enthousiast op de zwem- sport. Ze behaalde een zestal zwemdiploma's, werd lid van de reddingsbrigade en sloot zich vier jaar geleden aan bij de Ter- neuzense zwem- en poloclub De Schelde. Sportieve Carla, die eveneens activiteiten ontplooide in de wielersport, gymnastiek en wandelsport koos uiteindelijk definitief voor zwemmen. De wielrennerij had ze niet van een vreemde. Vader Jan de Vos was een van de oprichters van de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen, ploegleider en nog steeds voorzitter van het wieier- comité Zaamslag. Aannemer De Vos met zijn bas-klarinet al 38 jaar actief lid van het Zaamslagse muziek korps en een enthousiast dui venmelker, merkt op: „Carla had een racefiets gekregen, ra ceschoentjes en valhelm. Ze trainde in De Braakman en reed enkele wedstrijdjes mee. De wie lersport zit ons in het bloed. Mijn zoon Jan is eveneens zes jaar amateur geweest en is nu assistent-ploegleider van de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen. Maar Carla heeft er verstan dig aan gedaan te kiezen voor de zwemsport. Je moet als je wat in een of andere tak van sport wilt presteren, je concentreren op één bepaalde sport". Carla de Vos: „Daarom ben ik ook ge stopt met gymnastiek en wande len. Je kunt niet alles bijhouden. De zwemsport vraagt inspan ning genoeg. Voor ae winter zwemkampioenschappen in Zelzate bijvoorbeeld hebben we onder leiding van trainer Cees Rijnhouts met de A-selectie van De Schelde - zo'n 25 man sterk - iedere week vier keer in het zwembad getraind. Telkens één uur. En dan nog een avond con ditietraining. Hardlopen en al lerlei oefeningen. Als je daar de tijd voor de studie bijrekent kun je wel nagaan dat je je handen vol hebt". Resultaten hebben die in spanningen wel opgeleverd. In 1972 won ze in haar leeftijdsca tegorie de kanaalrace in Vlissin gen, in 1973 werd ze Zeeuws kampioene op de 100 meter vlinderslag onder de 12 jaar; Zeeuws kampioene op de 100 meter vlinderslag onder de 14 jaar en in Zelzate werd het dit jaar behalve een tweede en derde plaats op de 100 meter vlinderslag een vierde plaats op de 100 meter vrije slag onder de 16 jaar. Carla de Vos: „De tijden moe ten nog dik omlaag kunnen. Dat voel ik zelf wel. Maar dan zal ik nog intensiever moeten trainen. Kijk, als straks de zomermaan den aankomen kan ik het dicht bij huis redden. Aan de overkant van mijn huis is het zwembad, dus dan kan ik zoveel oefenen in mijn vrije tijd als ik wil. Dat scheelt je altijd aan de rei- suren die je kwijt bent. Boven dien kan ik altijd bij De Schelde terecht. Een leuke vereniging met sterke Zeeuwse zwemmers en zwemsters. Denk maar eens aan Tonnie Veerman, Marjan Overdulme, Ronnie Clemminck en Tanja Hamelinck. Een leuk clubje zwemmers en zwemsters bij elkaar, met een uitstekende trainer". Grootste wens van Carla de Vos, die clubrecords aan de lo pende band omver kegelt, is eens door te dringen tot de nationale top. Carla de Vos: „Maar dat zijn nog toekomstdromen. Logisch dat je daar wel eens aan denkt, dat doet iedere sportman of sportvrouw, maar ik weet dat ik nog wat jaartjes tegoed heb en er nog zeer veel voor zal moeten doen. Ik ben er echter niet te be roerd voor om die inspanningen te leveren". TON KOOMEN Carla de Vos: „Je moet je op een bepaalde tak van sport concentreren. Pas dan kun je iets bereiken. Anders zou de tijd er ook voor ontbreken". (Van onze sportmedewerker) ST.-NIKLAAS/HULST Morgenmiddag om halfeen zal burgemeester Fr. van Dorpe van St. Niklaas op de Grote Markt het vertreksein geven voor de Omloop van het Waas land, een beroepsrennerskoers die dit jaar voor de elfde keer in successie verreden wordt. Dan begint de 200 km lange tocht, die door circa 30 gemeenten van het Waasland voert. Het „wielerge- vecht" - waarbij bijna 200 ren ners zijn betrokken eindigt in Kemzeke waar nog zeven ron den van ruim zes kilometerafge- legd moeten worden. Deze Omloop van het Waas land, begint ook in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen steeds meer aan populariteit te win nen. Dit jaar nemen ruim 20 Ne derlanders - waaronder de Axe laar Wim de Waal en de ex- Koewachtenaar Richard Buc- kaki - aan deze Omloop deel. Overigens ligt de Omloop van het Waasland de Nederlanders zeker niet slecht, immers vier van de elf Omlopen eindigden in een Oranje-overwinning. Rien van Ginneken (de eerste Omloop in 1965), Rik Wouters (1966), Gerben Karstens (1967) en Tino Tabak (1974) eisten reeds eerder de erepalm voor zich op. René Pijnen zal zijn werkgever Ti- Raleigh nu graag willen laten zien, dat hij ook nog op de weg zijn mannetje staat, terwijl ook Wim de Waal, ongetwijfeld op een zege gebrand is. Maar ook de Frisol-formatie met streekren- ners zoals Roger Bisschop, José de Cauwer, zullen gesteund door hun Nederlandse ploeggenoten Hulzebos, Harm Ottenbros, Henk Poppe, Van Dongen en Van Katwijk zich zeker niet on betuigd laten. Het ziet er over igens naar uit, dat door de vele regenval van de laatste dagen de Omloop van het Waasland bij zonder zwaar zal worden. Rond vijf uur zullen de renners in Kemzeke de finish passeren. (Van onze sportmedewerker) KAPELLEBRUG - Nadat donderdagavond tijdens de vierde avond van de eerste rol lenzesdaagse voor volkskoersers en trimmers, die verreden wordt in café „Fabie" in Kapellebrug - de vier leidende koppels, Nico Bakker-George Wijnacker uit Axel/Koewacht met 69 punten, Klaas Neef-Jan van Tiel uit Ter- neuzen met 68 punten, Robert en Luc Kosolosky uit St.-Pauwels met 67 punten, Theo de Waal (ingevallen voor de Hulsterse volkskoerser Piet Everaert die met griep in bed ligt) en Ronny Slock uit Axel met 64 punten en Wilfried Martens-Willy van Poecke uit Koewacht met 63 punten, tegen elkaar op de rol- Ien moesten uitkomen zijn er j „rake" klappen uitgedeeld. I Het werden bijzonder span- i nende duels. Het Belgische kop- j pel Kosolosky kwamen in die De selectie van Sluiskil, uitkomend in de vierde klasse H. Sluiskil staat momenteel op de laatste plaats in deze klas en verkeert in ernstig degradatiegevaar. Voor zondag staat het degradatietreffen tegen „concurrent" Noormannen vastgesteld. Een duel dat gewonnen moet worden door Sluiskil, want anders is het definitief gebeurd met deze formatie in de vierde klasse H. (Van onze sportredactie) SLUISKIL/ KLOOSTERZANDE - De competitieleiding heeft voor de amateurs dit wee keinde slechts een karig in haalprogramma samenges teld, zodat de Zeeuwse amta- teurvoetballers in vele geval len dit weekeinde zullen be nutten om vriendschappelijk te spelen. De Hoofdklasse C speelt een volledig program ma, maar dat is niet van toe passing op Zeeland, omdat daarin slechts Brabantse en Limburgse ploegen uitkomen; in de eerste klasse E zijn er en kele wedstrijden vastgesteld evenals in de derde klasse D. In de vierde klas H staan een tweetal wedstrijden op het programma en nog belangrijke ontmoetingen ook Op de eer ste plaats het degradatieduel tussen Sluiskil en Noorman nen. Voor Sluiskil, dat op vier punten achterstand van Noormannen op de laatste plaats staat tevens de laatste kans op behoud van het vier deklasserschap Sluiskil secretaris Van Hijfte: „Na de onfortuinlijke nederlaag tegen Zeelandia moet het nu echt gebeuren. Ik besef heel goed net als de spelers dat een nieuwe nederlaag degradatie betekent. Noormannen is onze laatste strohalm. Winnen we, dan verkleinen we de achter stand tot 2 punten en is alles nog mogelijk. Dat is te over bruggen. Bij verlies wordt het een hachelijke zaak en wordt het volgend seizoen zo goed als zeker afdelingsvoetbal. Alleen jammer dat we een tikkeltje geluk misten tegen Zeelandia. Daar hadden we een punt mi nimaal moeten pakken. We speelden zeker zo sterk. De jongens zijn echter geladen voor het degradatieduel tegen Noormannen. We zullen knokken voor onze laatste kans" Van groot belang is eveneens de ontmoeting tussen Biervliet en Hontemsse. Biervliet is hard aan „inhalen" toe, want de ploeg van trainer Jan Koch heeft nog slechts dertien wed strijden gespeeld, terwijl de meeste ploegen in de vierde klasse H er al achttien wed strijden op hebben zitten. Het terrein in Biervliet is echter abominabel slecht en bij de ge ringste regenval al vrijwel on bespeelbaar. Voor Hontenisse is dit duel van het grootste be lang Hontenisse-trainer Ron nie Bouchaute: „We zijn nu op gelijke hoogte gekomen met koploper RCS RCS heeft ech ter een wedstrijd minder ge speeld. Het staat er dus gun stiger voor. Voor ons is het ge woon afwachten tot RCS een fout maakt. Wij kunnen ons daarentegen geen misstap ver oorloven Blessures hebben we niet, maar we zullen wel met wat meer inzet moeten strijden dan tegen Zeeland Sport afge lopen zondag. Toen werd net een fortuinlijke 1-0- overwinmng. Normaal moeten we Biervliet kunnen pakken. Liefst met ruime cijfers, dat zou goed zijn voor het moreel van de ploeg". In de derde klas D zijn op het laatste moment nog een viertal wedstrijden ingevoegd die af gelopen zondag door de slechte gesteldheid van de ter reinen moesten worden afge last. Belangrijkste topper is ongetwijfeld die tussen HVV'24-Steen. Een regel rechte Oost-Zeeuwsch- Vlaamse streekderby met prestigebelangen. Steen- trainer Piet Wissel: „De jon gens hebben nog iets goed te maken. Thuis verloren we met 0-1 van HVV. Mijn spelers zijn be lust op revanche Ik hoop maar dat HVV ons de kans geeft om te voetballen. Dat verwacht ik wel. HVV speelt minder hard dan ploegen als Axel en Vo gelwaarde. Die gaan er kei hard tegenaan. De competitie in de derde klasse D is grillig. We moeten punten pakken Zo behoor je tot de kampioens kandidaten en zo weer tot de degradatiekandidaten. Het is een rare klas". Guust Voet, zijn collega van HW'24 is eveneens optimis tisch gestemd. Voet: „We lig gen nog steeds in de race. Ver dedigend klopt het uitstekend bij ons. We zijn de ploeg die de minste doelpunten tegen heeft in de derde klas D. Dat zegt toch wel wat. Aanvallend gaat het nog niet naar wens. We komen te moeilijk tot scoren. Dan merk je het gemis van Leo Fokke, die vorig jaar naar Oostburg is verhuisd. Maar ik hoop op een prettige derby tegen Steen. De jongens zijn er op gebrand te winnen" Goes-Breskens is eveneens een belangrijk duel. Goes is nog steeds niet vrij van degra- datiezorgen. De ploeg van Lery van der Velde - aan zijn laatste seizoen bij Goes bezig - is ineens gekelderd. Na een aanvankelijk gunstige compe titiestart is Goes fiks terugge vallen en tegen Breskens zal het trachten daar verandering in te brengen Breskens, de formatie van de enthousiaste trainer De Kraker, is echter verre van een willig slachtof fer. Jon Ambon zal tegen Al liance proberen ziln laatste kans op de titel veilig te stel len. Bij winst draait het nog steeds mee in de race. Het zelfde recept geldt voor Vos meer tegen Dosko. In de eerste klasse E tens lotte kan Middelburg er best een paar punten bij gebruiken, al zal het niet meevallen die in Tilburg te veroveren tegen RKTVV. „topwedstrijden" maar een keer in actie, en dat was in de sprint wedstrijden. Hieruit wist men het maximale aantal punten - acht - te pakken, en ae daarop volgende nummers zoals de af- valwedstrijd en de koppelwed strijd moest men rijden tegen veel minder sterke koppels. Het maximale aantal punten van 24 was dan ook geen verrassing, waardoor ze na vier dagen met een totaal van 91 punten op de eerste plaats staan. Verdiend is die eerste plaats van Luc en Ro bert Kosolosky zeer zeker. Zes punten voorsprong op het Ter- neuzense koppel Neef-Van Tiel - zij totaliseren na vier avonden 85 punten - is met nog twee avonden voor de boeg zonder meer een mooie uitgangspositie. Maar de concurrentie is bijzon der groot, want ook Gaston Thuy en J. de Pauw uit St.- Jansteen, Nico Bakker en Ge orge Wijnacker (beiden nu met 83 punten) en Theo de Waal en Rony Slock met 82 punten heb ben zich weer helemaal in de strijd gemengd. Vanavond staat de grote finale op het program ma, en gezien de kleine onder linge verschillen belooft dat een groot spektakel te worden. Dat was het overigens ook tijdens de vierde avond, waar de tot de laatste plaats bezette zaal van café „Fabie" veelvuldig op zijn ;rondvesten stond te daveren. donderdagavond voor de halve en finale in actie kwamen, is na een felle strijd Gerda Kosolosky uit St.-Pauwels (B) winnares geworden. Een eindzege die te vens ook de titel van Miss Zes daagse inhield. Het werd voor haar in de A-reeks een eerste plaats, terwijl Berline de Bis schop van De Paal (B) eerste werd in de B-reeks. In de finale ging de strijd lange tijd gelijk op, maar met de finish in zicht bleek Gerda Kosolosky over een snelle eindspurt te beschikken. Na afloop werd ze door de orga nisators met bloemen, die ge schonken waren door het bloe- menhuis Fred Lion uit Hulst, overladen. Eindstand zesdaagse voor dames: 1. G. Kosolosky (St.- Pauwels - B.), 2. B. de Bisschop (De Paal - B 3. A. v.d. Broek (Kemzeke - B.), 4. mevr. Fabie (Kapellebrug), 5. T. de Blok, 6. J. de Klerck, 7. J. de Bakker, 8. D. de Kindt. Huidige stand zesdaagse voor volkskoersers en trimmers: 1. R. en L. Kosolosky (SMT-Pauwels B.)91 pnt., 2.K. Neef-J. van Tiel (Terneuzen) 85 pnt., 3. G. Thuy-J. de Pauw (St.-Jansteen) 83 pnt (met 24 pnt. tijdens de laatste wedstrijd), 4. N. Bakker-G. Wijnacker (Axel- Koewacht) 83 pnt (met 14 pnt. tijdens de laatste wedstrijd), 5. Th. de Waal-R. Slock (Axel) 82 pnt., 6. W. Martens-W. v. Poecke (Koewacht) 78 pnt., 7. J. de Block-M. de Vet (Kapellebrug) 75 pnt., 8. A. Coremans-R. Bos man (Hulst) 69 pnt., 9. J. Thuy- G. Polfliet (St.-Jansteen-Hulst) 58 pnt., 10. A. Laureys-A. Rooms (Clinge) 56 pnt., 11. R. v. Leuven-I. Dieriks (Hulst) 54 pnt., 12. J. v. Daele-A. Daeth (St.-Niklaas - B.) 47 pnt., 13. C. en A. Schuddinck (Hulst) 44 pnt., 14. G. Beekaert-R. Verdict (Hulst) 44 pnt., 15. J. Vlaanderen-A. de Moor (St.- Pauwels - B.) 40 pnt., 16. G. Roggiers-E. de Block (St.- Pauwels) met een totaal van 36 punten. grot Het mee. Bij publiek leefde enthousiast de dames die eveneens (Van onze sportmedewerker) AXEL - De Belg Guido Ver- burgh bij dé internationalen 500 cc., zijn landgenoot Van Achter bij de senioren 250 cc.. Co Wal- hout uit Terneuzen bij de junio ren 250 cc. en de Belgen Van Houwenhuyse en De Ruysscher in de klasse nieuwelingen 250 en 125 cc., zijn na twee van de vier internationale motorcrosswed- EINDHOVEN - De 25ste edi tie van de „Motorcross der Azen", een evenement dat het kleine Brabantse Peeldorp Sint Anthonis bekendheid gaf tot ver buiten de landsgrenzen, moet het zonder wereldkampioen stellen. De beide titelhouders Gennady Moisseev en Heiki Mikkola lieten tot grote teleur stelling van de organiserende motorclub SMC weten van de deelnemerslijst te worden ge schrapt. Moisseev stuitte op de onver biddelijke houding van de Rus sische autoriteiten, die de we reldkampioen in de 250cc- klasse zo vroeg in het seizoen geen uitreisvisum wensten te verstrekken. Zelfs het drin gende verzoek van KTM, de Oos tenrijkse fabriek die de rijder van motoren voorziet om de Russiche toprijder zich in West-Europa te laten voorbe reiden op de reeks grand-prix- wedstrijaen bleef zonder resul taat. En daarmee was de komst van Moisseev naar Sint Antho nis van de baan. Vorige week kregen de orga nisators in Sint Anthonis een nieuwe tegenslag te verwerken. Heiki Mikkola, de Finse motor crosser die Huisqvarna vorig jaar weer eens aan een wereld kampioenschap hielp, maakte tijdens een trainingsrit in België een enorme smak, met een ge broken rugwervel als gevolg De komende zes weken brengt Mikkola door tussen de lakens van een ziekenhuisbed in plaats van op de motor. Naast de beide wereldkampi oenen mist de „Cross der Azen" ook de Belgische top. De Belgi sche motorsportbond vestigde enkele jaren geleden zijn con currentiepositie ten opzichte van de „voorjaarsklassieker" in Sint Anthonis door op dezelfde dag een wedstrijd voor het na tionaal kampioenschap vast te stellen. Deze lijn werd ook dit jaar doorgetrokken, met als ge volg dat vrijwel alle Belgische coureurs noodgedwongen de wedstrijd in eigen land prefere ren boven het financieel veel aantrekkelijker evenement in Sint Anthonis. Vandaar dat Sint Anthonis het ook dit jaar voor het grootste deel moet hebben van het conti- gent Zweden, dat liefst negen man omvat. Toprijders als oud-wereldkampioen Aberg, routinier Hammergren, Jonssen, Andersson - ook al een voorma lig houder van de wereldtitel - en Kreng zijn regelrechte kans hebbers voor de titel in Sint An thonis. Hetzelfde geldt trou wens voor de Finse zandspecia- list Vehkonen, de Duitsers Weil en Bauer, alsmede de Amerika nen Lackey en Pommeroy. Door het aantal deelnemers op te voe ren tot 42 verschaffen deorgani- sators aan niet minder dan zes tien Nederlanders een plaats achter het starthek. Gerrit Wol- sink, die in Sint Anthonis voor het eerst dit seizoen wil „vlam men" en de in het voorseizoen weer voortreffelijk op dreef zijnde Frans Sigmans behoeven voor geen enkele buitenlander opzij te gaan. Het programma in Sint An thonis omvat naast de interna tionale 500cc-wedstrijd ook crosses voor de zijspannen (met de complete Nederlandse top) en de junioren van de 250cc- categorie. strijden meetellend voor de „Lente Trofee" die verreden worden op het motorcrosster rein achter de watertoren in Axel, de huidige leiders. Maar met nog twee wedstrij den op het programma, waarvan vandaag de derde wordt verre den, zijn in alle categorieën nog verschillende kanshebbers. Bij de internationalen 500 cc. ver speelde Scheele door een ket tingbreuk veel punten. Hij staat na twee wedstrijden met 34 pun ten op de zesde plaats, maar met de komende wedstrijden in het vooruitzicht is hij nog niet he lemaal kansloos. Zijn grootste rivaal is echter Guido Verburgh. Een motorcrosser die in de voorbije wedstrijden een bij zonder sterke indruk achterliet. Stand na twee wedstrijden, internationalen 500 cc.: 1 G. Verburgh (B), 5 pnt.; 2. W Verburgh (B), 15 pnt.; 3. W. Vervoort (N), 21 pnt.; 4. J. de Cuyper (B), 27 pnt.; 5. G. de Rijcke (B), 30 pnt.; 6. J. Scheele (Zaamslag), 34 pnt.; 7.J. v. Rentergem (B), 39 pnt.; 8. J. Verburgh (B), 55 pnt.; 9. C. Bal (B), 58 pnt.; 10. J. Deene (B), 64 pnt.; 11. A. Schiettekatte (B), 65 pnt.; 12. J. Maes (B), 73 pnt.; 13. A. v.d. Velde (B), 77 pnt.; 14. J. Vereecke (B), 78 pnt.; 15. R. Bus (B), 90 pnt. Senioren 250 cc.: 1. Van Ach ter (B), 14 pnt.; 2. Boënne (B), 19 pnt.; 3. De Lange (B), 19 pnt.; 4. Dhaenens (B), 22 pnt.; 5. Plovier (B), 26 pnt.; 6. Lysy (B), 29 pnt.; 7. C. Buysse (Terneuzen), 33 pnt.; 8. De Spiegelaere (B), 44 pnt.;9.DeFeyter(B),48 pnt.; 10. Roelandt (B), 54 pnt.; 14. C. Walhout (Terneuzen), 79 pnt. Junioren 250 cc.: 1. C. Wal hout (Terneuzen), 21 pnt.; 2. Morris (B), 25 pnt.; 3. De Beuke- laere (B), 29 pnt.; 4. C. Hame linck (Axel), 31 pnt.; 5. Fr. Len- sen (Axel), 32 pnt.; 6. Water schoot (B), 35 pnt.; 7. Van de Moortel (B), 36 pnt.; 8. W. v. Bruggen (Terneuzen), 39 pnt.; 9. Cools (B), 40 pnt.; 10. Provost (B), 47 pnt.; 13. J. Schelleman (Axel), 51 pnt. Nieuwelingen 250 cc.: 1. Houwenhuyse (B), 7 pnt.; 2. Van Huffel (B), 14 pnt.; 3. J. Rottier (Sas van Gent), 30 pnt.; 4. J. Vinck (Axel), 36 pnt.; 5. Ver- leysen en De Cnuydt (B) met 37 pnt.; 6. J. Dieleman (Axel), 65 pnt. Nieuwelingen 125 cc.: 1. 1. De Ruysscher (B), 4 pnt.; 7. C. Goossens (Axel) 28 pnt.; 14. R. Walhout jun. (Terneuzen), 56 pnt. (Van onze sportmedewerker) HULST - Nu tien van de zes tien verenigingen die betrokken zijn bij de strijd om de penalty Tros-bokaal hun strafschoppen op doelman Jan Jongbloed van FC Amsterdam hebben afge vuurd, wordt het duidelijk dat de vijf HVV-junioren uit Hulst belangrijke gegadigden zijn voor de overwinning. Immers het Hulster vijftal - bestaande uit René en Eugène de Maagt, Bas Zweegers, Luc Leenknecht en Bennie van de Branden liet „nationale Jan" tien keerde bal uit het net halen. Deze prestatie werd tot nu toe geëvenaard door de vijftallen van de voetbalverenigingen IJ- muiden en VW '03 uit Venlo. De andere verenigingen bleven ver achter1 Rheden (8). Zevenhoven (7), WKS (Schoonoord) 7 en Ter Lede 6 De andere verenigingen scoorden nog minder dan zes keer. Verder blijven de Hulstenaren in de running voor de zoge naamde „pingelcup", welke tro fee zal worden uitgereikt aan de jeugdvoetballer die het meeste aantal keren Jan Jongbloed heeft kunnen passeren. Dit heb ben de blauw-gelen te danken aan René de Maagt, die drie keer de FC Amsterdam-doelman passeerde Met nog een vijftal andere Nederlandse jeugdvoet ballers voert hij momenteel het klassement aan. Dat heel voet- balminnend Hulst het verdere verloop van Tros-penaltybokaal met spanning zal blijven volgen behoeft dan ook geen nader be toog.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 30