SCOUTING IN VOGELWAARDE IS DAKLOOS „WE ZULLEN HORECA OP DE TEENTJES TRAPPEN" Steun voor Frans-Vlaamse cultuur vanuit Den Dullaert Jeugd- vakantie- werk dit jaar dubbel zo druk HAVA NAQUILA DANSTE OP „HENRI DUNANT" Moordzaak voor Franse rechtbank Sprekers tijdens Frans- Vlaamse culturele dag Op zoek naar nieuw onderkomen V1TSLAG ENQUÊTE Eretekens voor zeven EMM-leden Koewacht Regen van eretekens EHBO-kring in Steen stad streek 2 1IHBHHHi Politierapport Drukke dagen voor rijkspolitie Uzendijke ZAl t'RDAG 15 MAART 1975 (Van een onzer verslaggevers) OGELW AARDE Wanneer er voor de komende herfst geen nieuw onderdak voor Scouting Vogelwaarde is gevonden, vreest de leiding de activiteiten helemaal te moeten stopzetten. Door vernielzucht geplaagd en door de steeds slechter wordende toestand van het gebouw, heeft Scouting Vogelwaarde twee weken geleden haar onderkomen in de voormalige lagere school van Boschkapelle verlaten. Om de activiteiten voor de ongeveer 65 aangesloten kinderen voort te kunnen zetten huurt men nu elke week ruimte in het dorpscentrum, wat men bij Scouting Vogelwaarde een verre van ideale situatie vindt AAGTEKERKE Gister middag om halftwee is brand uitgebroken op de camping Nieuwe Erve in Aagtekcrke. Een zomerhuisje van de heer Soffer uit Breda (50.000 gul den) brandde tot de grond toe af. Een caravan vlakbij, ook van een Bredanaar, liep een schade van 1450 gulden op. AARDENBURG De zes jarige P.B. uit St.-Kruis is met zijn fietsje onder de laadbak van de vrachtwagen van L. v. M. uit Eede terecht gekomen, toen deze vanuit de Landstraat de rijksweg op wilde draaien. Het jongetje klaagde over in wendige pijnen en werd voor nader onderzoek naar het zie kenhuis overgebracht. GOES Op de kruising Beukenstraat-Cypressen- straat verleende de bestuur ster van een personenauto mej. H.M. v. D. uit Goes geen voorrang aan de personenauto, die bestuurd werd door mej. C.D.W. eveneens uit Goes. Tengevolge van deze aanrij ding liepen beide personenau to's zware materiële schade op. MIDDELBURG De politie te Middelburg heeft aangehou den de 23-jarige uit seroos- kerke afkomstige E.B.G. Hij heeft bekend ingebroken te hebben in het Jongerencen trum Midgard te Middelburg en daar f 75 te hebben ont vreemd. Nadat hij ingebroken had, heeft hij gebruik ge maakt van een auto, die later ergens in de stad werd aange troffen. E.B.G- zal maandag voorgeleid worden voor de of ficier van justitie te Middel burg. MIDDELBURG Gister middag hebben twee onbeken den onder valse voorwendse len de winkel van J. de B. verlaten met een geldkistje met 25.000 gulden. De mannen kwamen zogenaamd kijken om een step te kopen en een van hen zou even geld in de auto gaan halen. De andere verdween even later ook ge ruisloos, waarna bleek dat ook het geldkistje uit het naburig kantoortje verdwenen was- De Middelburgse politie verzoekt om inlichtingen. VLISSINGEN Ini de nacht van donderdag op vrij dag is in de containerhaven te Vlissingen ingebroken aan boord van de Engelse zeeboot Encounter BA. IJuiden. Uit een niet-afgesloten hut is een cassette-recorder ter waarde van 50 dollar ontvreemd. Er wordt een onderzoek inge steld- (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE Op uit nodiging van het Nederlandse Rode Kruis heeft de Vogel- waardse volksdansgroep Hava Naquila een optreden verzorgd op het hospitaalschip Henri Dunant. Mede door het enthousiasme van de zieken werd het een succesvol evenement. Er werd flink genoten van de volks dansen uit verschillende lan den. De bedlegerige patiënten, die het optreden in de recrea tiezaal niet bij konden wonen volgden de dansers en danse ressen via het gesloten t.v.- circuit. De leden van het Hava Naquila-orkest zorgden voor enkele solo-nummers. Op zondag 23 maart zullen de Vogelwaardse volksdansers optreden in Aardenburg, ter wijf op 30 april (koninginne dag) drie of vier afdelingen van de groep present zullen zijn in Hoek, om daar de fes tiviteiten rond ..Hoek Totaal" met dansen uit Israël, Roeme nië, Rusland, Amerika, en Yoegoslavië op te luisteren. Hoewel een gesprek met de jeugd- en sportraad Hontenis- se en druk overleg met jeugd- en sportambtenaar O. Vosveld tot nu toe nog geen oplossing voor het nijpend ruimtepro bleem heeft gebracht, is de hoop op korte termijn een nieuwe vaste huisvesting te vinden nog niet geheel verlo ren gegaan. Door medewer king van de inwoners van Vo gelwaarde hoopt men nog op tijd een niet meer bewoonde woning of een nog in redelijke staat verkerende schuur op de kop te kunnen tikken. Met een grote bouwkeet zou men ook geholpen zijn, maar men vreest, dat men de kosten daarvan niet kan opbrengen. Sinds Scouting Vogelwaarde de o-ude lagere school vier jaar geleden in gebruik nam, is het toen door burgemeester So- mers tot 't Vogelnest omge doopte gebouw steeds meer in verval geraakt. Voorzitter J.A. Mangnus, voorzitter van het groepscomi- té: „We vonden het niet lan ger verantwoord om de jeugd nog van het gebouw gebruik te laten maken. Het gebouw, waarvan het onderhoud twin tig jaar geleden eigenlijk al stopgezet is, heeft vooral tij dens de regenperiode vorig jaar een grote duw gekregen. Het water liep gewoon door de plafonds naar binnen, zodat het de electrische leidingen binnen kon gaan lopen. Boven dien was het op den duiur niet warm meer te stoken omdat alle warmte door de kieren en ingegooide ruiten weer ver dween. Voor de jeugd uit de buurt werd het gebouw steeds meer een mikpunt van balda digheid. Vernieuwing van ka- potgegooide ruiten en verdwe nen dakpannen was op den duur door ons niet meer te betalen", aldus de heer Mang nus. Toen twee weken geleden zelfs de inventaris van het ge bouw aian de slooplust van de jeugd ten prooi dreigde te val len, ondernam het groepsoomi- té snel een reddingsactie om de eigendommen in veiligheid te stellen. Sinds die tijd ligt de inventaris, voornamelijk bestaande uit tafels, stoelen en tentmateriaal bij één van de bestuursleden opgeslagen. Volgens de heer Mangnus is het dorpshuis niet geschikt voor uitvoering van het scou- tkig-programma: „We hebben een heel eigen programma, dat vooral op het bevorderen van de eigen creativiteit van de kinderen is afgestemd. We hebben een eigen lokaal nodig, dat de kinderen zelf kunnen inrichten en waarvan ze zelf de muren kunnen versieren. Bovendien moet je er bepaal de werkstukken gewoon in kunnen laten staan". De heer Mangnus vindt de situatie des te onbevredigen der. vanwege het feit, dat Scouting Vogelwaarde in te genstelling tot vele andere verenigingen over een groot aantal enthousiaste leiders en leidsters kan beschikken. Inmiddels is nog niet duide lijk wat er gaat gebeuren met 't Vogelnest, dat eigendom is van de gemeente, die het ge bouw voor een symbolisch be drag aan Scouting verhuurde. Volgens de heer Vosveld, die zich met de jeugdzaken bezig houdt op het gemeentehuis, is aan de centrale dienst ge vraagd om eens te bekijken of er nog wat met het gebouw aan te vangen i& Aangenomen wordt echter, dat het gebouw zo langzamerhand rijp is voor de sloop. HULST De rijkspolitie in Hulst heeft het de afgelopen dagen druk gehad met een aantal aanrijdingen, een dief stal, inbraak en poging tot op lichting. Op de Grote Markt werd de daar geparkeerde auto van W. L. uit Vogelwaarde aangere den door een andere auto, waarvan de bestuurder is doorgereden. De schade aan de auto van L. bedroeg ongeveer 1.100,- De bloemist De C. Uit Hulst deed bij de rijkspolitie aangif te dat hij een Duits spreken de man in de winkel had ge had, die probeerde bloemen te kopen met een biljet van 50 Oostduitse marken. De onge veer 40-jariige man. die lang en slank is en zwart achtero ver gekamd haar heeft, pro beerde deze Oostduitse mar ken te verhandelen voor West- duitse marken, die meer waard zijn. Hij heeft dit ook In andere plaatsen reeds ge probeerd. De rijkspolitie in Hulst hield een zekere W. H. aan, die zonder vaste woon- en verblijfplaats is. H. werd ver dacht van het stelen van een kunstleren jas uit een café in Hulst. Hij werd opgesloten in het bureau van de politie en bekende da-ar nog diefstallen ln Amsterdam en een geval van oplichting in Den Haag. Te Nieuw-Namen ginig de in het Belgische St.-Amands wonende Turk K. K. met zijn in Nieuw-Namen woonachtige neefje een eind rijden met de auto. Vermoedelijk door te hard rijden raakte hij van de weg en kwam in een sloot terecht. Belden werden licht gewond, maar de auto werd' totaal vernield. Onbekenden hebben inge broken in de zomerwoning van de Belg R. B. uit Ber- chem op de Graauwsedijk te Graauw. Er werd onder meer antiek meegenomen. Het interieur van het vervallen, oude scouting-Tiome. (Van onze oorrespondent) GENT Dinsdag staat in de Franse stad Metz, Fernand Minette in de beklaagdenbank. Hij wordt beschuldigd van gij zeling en moord op voorbe dachte rade op de vriend van zijn ex-vrouw, in november 1972. Deze echtgenote Astrid S. was woonachtig in Sas van Gent. Haar Belgische vriend, Ar- sene H. werd in Gent door naar vorige gemaal Fernand M. neergeschoten en overleed enkele dagen later M begaf zich na de aan slag naar de woning van Astrid S. in Sas van Gent. Hier gijzelde hij een eoh-tpaar en schoonzuster met twee kinderen en vertrok ver volgens met een auto naar Frankrijk. In de buurt van zijn ouderlijke woning nabij Metz hield de Franse politie hem aan. M. werd niet uitgeleverd omdat hij een Frans staatsburger is. Vanuit Vlaanderen bestaat er veel belangstelling voor de hele moordzaak. Uit Gent zijn een vijftal getuigen opgeroe pen, waaronder barexploitan- ten en Astrid S. en haar zus. Overigens is in Vla-ande ren het vermoeden geuit dat M. In Frankrijk niet zo zwaar gestraft zal worden als in België het geval zou zijn. (Van een onzer verslaggevers) HULST Sprekers tijdens de Frans-Vlaamse culturele dag in Den Dullaert zullen achtereenvolgens zijn: André Demedts, Karei van de Meulemeester, mevr. Nell Ver- waeter-Meulen-Depotter en Wido Boureel. André Demedts, ere voor zitter van de Frans-Vlaamse oultuurdagen te Waregem, spreekt over het onderwijs in het Nederlands in Frans- Vlaanderen, een zaak, die zo hopen de organisators van uit Nederland meer zal wor den gesteund met geld. Karei de Meulemeester is secretaris-generaal van de Vlaamse Toeristenbond. Hij zal het hebben over „De jon geren en de Nederlandse cul tuu:". Mevr. Verwaeter, uitgeef ster van het tijdschrift voor opvoedend en sociaal-toeris tisch dienstbetoon, spreekt e r jeugdtoerisme en Frans Vlaanderen. Wido Boureel (ulit Frans Vlaanderen) zal het hebben over de herople ving van de Nederlandse taal en cultuur bij de jongeren in Frans Vlaanderen. De uit 30 kinderen be staande dansgroep Tierelan- tijne uit Mechelen, zal in oud-Kempische klederdracht optreden. Wellicht dat de dansende reuzin Mie-Katoen ook van de partij zal zijn. Dit alles, zo meldt het pro gramma. mede als groet van de Nederlandstalige jeugd tn België, die in Hulst reeds vele jaren gastvrij wordt onthaald. Dullaert-voorzitter J. H. Stolte (Van een onzer verslaggevers) HULST Volgens Dullaert- voorzitter wethouder J.H. Stolte is zijn bestuur van plan om de horeca flink op de teentjes te trappen, wanneer geantwoord wordt op de tien eisen, die de horeea-organlsa- tie ten aanzien van de exploi tatie van Den Dullaert heeft gesteld. Volgens de heer Stolte Is men binnen het Dullaert- bestuur gevallen over de „een zijdige informatie", die van de kant van de horeca zou zijn verstrekt in het televisiepro gramma „Van gewest tot ge west". „Door de overdreven argu mentatie heeft de horeca zich in dat programma belachelijk gemaakt voor de inwoners van Hulst, want die weten wel be- te-r. Elders in het land moet men echter de indruk hebben gekregen, dat Den Dullaert in derdaad vooir lege horeea-zaien zorgt", aldus de heer Stolte, die aankondigde dat de reactie vara Den Dullaert op de zoge naamde „tien geboden" ook naar CRM zal worden ge stuurd. De heer Stolte over de be weerde eenzijdigheid van het programma: „Bij die horeca- mensen filmen ze in een lege zaal, terwijl er niets te doen is, bij ons filmen ze een volle foyer, terwijl ze er niet bij laten zien, dat er tegelijk vol op publiek naar sportwed strijden zit te kijken. Boven dien zitten er bij ons in de foyer ook heel wat mensen, die niets gebruiken. Bij ons worden die niet wegge stuurd". De heer Stolte verklaarde, dat Den Dullaert op 26 maart zal vergaderen over het defi nitieve antwoord on de ..tien geboden''. Ondertussen is bekend ge worden, dat de heer Verspril le. voorzitter van de horera- organisatie Groot. Hulst, in De Dullaert een maaltijd zal ver zorgen voor een rotary-verga- dering, die daar eind oaril wordt gehouden. De heer Stol te desgevraagd: „Daarmee ge ven we niet toe aan één van de tien geboden. De heer Ver sprille moet voor het gebruik van onze ruimtes huur beta len" (Van een onzer verslaggevers) HULST De werkgToep. die vorig jaar voor de eerst» keer een jeugdvakantiewerk heeft georganiseerd in groot- Hulst, verwacht voor dit jaar een verdubbeling van het aan tal deelnemers. De werkgroep baseert haar optimisme op de uitslag van een enquête, die de groep onder de schooljeugd heeft gehouden. Van de twaalfhonderd enquêteformu lieren, verspreid onder prak tisch alle bezoekertjes van de derde tot en met de zesde klassen in groot Huist kwa, men er 1043 ingevuld terug. Uit de uitslag van de enqu ête heeft de werkgroep als conclusies getrokken, dat de behoefte aan een jeugdvakan- tdeweek bij de lagere school, jeugd erg groot blijkt te zijn en dat verspreiding van de activiteiten over de kernen noodzakelijk blijft. De enquête heeft uitgewezen, dat met uit zondering van Heikant, de overgrote meerderheid van de kinderen in de eigen kern wil meedoen aan de activiteiten. De werkgroep heeft het re sultaat van de enquête neerge legd in een rapport. In het rapport zijn ook de krantenar tikelen terug te vinden, die vorig jaar over Het kinderva kantiewerk zijn verschenen. Verder treft men er allerlei gegevens in aan over de orga nisatie van het geheel. Het omslag van het rapport, dat vooral bestemd is voor school, hoofden en gemeenteraadsle den, wordt gesierd door een tekening van Liesbeth van Eek, één van de medewerk sters. Het is de bedoeling om van deze tekening een vaat herkenningsvignet te laten maken. De werkgroep, die inmiddels voor de dit jaar te organiseren activiteiten een subsidie van 8960 gulden heeft gekregen (bijna vier keer zoveel als vo rig jaar) is inmiddels al weer druk bezig met de voorberei ding van de komende activi teiten. Volgens Jan Knibbeler en Eddy Vermandei, alle twee lid van de werkgroep wil men de activiteiten dit iaar sterk verlevendigen. In Hulst zullen de activitei ten zich ditmaal grotendeels afspelen in het Jagertje, dat aan de werkgroep beschikbaai wordt gesteld voor één week In het Houtenkwartier heeft de werkgroep inmiddels een vast bergruimte tot haar be schikking gekregen. Het is de bedoeling om de week 'dit jaar niet in de bouw vakvakantie, maar aan het eind van ds schoolvakantie te laten vallen. Nog enkele conclusies uit de enquête: panssieve spelen krij gen (kwantitatief) meer be langstelling, actieve spelen worden meer gewaardeerd, in het weekend is de belangstel, ling voor een activiteit belang rijk minder. Op een dertigtal formulieren werd ingevuld, dat men de jeugdvakantieweek of een ou- derdeel daarvan als „het fijn ste in de vakantie" had erva ren. Bijna 35 procent bleek zich tijdens de vakantie nooit te hebben verveeld, ruim 65 procent in ieder geval een paar dagen. Jongerenmis In de r.k.-kerk te IJzendijke wordt zondag om half elf een eucha ristieviering voor jongeren ge houden met ritmische bege leiding. De muziek wordt uit gevoerd door een plaatselijke jongerenband. Celebrant is ka pelaan F. Buijsse. medische diensten - (Van een onzer verslaggevers) HULST - Wanneer op dins dag 1 april (derde paasdag) de Frans-Vlaams culturele dag, in Den Dullaert wordt geopend, zal daarmee een in 1962 verloren gegane traditie worden hersteld Na een on derbreking van 12 jaar wordt deze dag dan namelijk voor de zevende maal in Hulst gehou den Initiatiefnemer-stimulator J. H. Stolte (wethouder ln Hulst) is de laatste maanden samen met een gevormd comi té van voorbereiding druk in de weer geweest om een slui tend programma samen te stellen. Om half elf opent hij zelf het evenement. Daarna komen een viertal sprekers aan het woord, tussendoor be staat gelegenheid tot het nutti gen van een goede maa'tijd en de dag wordt besloten met het optreden van de kinderdans groep Tierelantijne uit Meche len. Om half vier Is dan nog tot vier uur gelegenheid tot het stellen van vragen. Wethouder J. H. Stolte ,die het programma gisteren tij dens een persconferentie open baarde, verwacht een flinke opkomst van belangstellenden (ook uit het noorden van Ne derland). die allemaal gratis toegang hebben. De bedoeling van het evene ment is de Noord-Nederlan ders te stimuleren om steun te verlenen aan het in stand houden van de Vlaamse cul tuur in Frans-Vlaanderen. „We zijn niet van plan om die mensen daar te ontfransen, we willen alleen maar de Neder landse cultuur, die daar leeft in ere houden, per slot van rekening is onze hele Neder- landese cultuur voor een groot gedeelte uit Frans-Vlaanderen afkomstig", zo omschrijft de heer Stolte het doel van ziln onderneming. Volgens wethouder Stolte is de aandacht voor de Frans- Vlaamse cultuur momenteel zeer actueel: „Het is niet al leen een liefhebberij van oude mannen, de jeugd toont zich de laatste tijd op eigentijdse wijze zeer actief om terug te| keren naar de oude taal en oude gebruiken- Er is de laat ste drie jaar ook nogal wat contact ontstaan tussen over heidspersonen in Nederland en Frans-Vlaanderen. Vanuit alle politieke partij en in Vlaanderen valt belang- ste'ling te bespeuren. Er wordt tegenwoordig zelfs een Franstalig blad uitgegeven, waarin de Nederlandse cultuur naar voren wordt gebracht", zo somt hij op. „Er is nogal wat nostalgie naar het oude, ik dacht dat, we daar mooi van konden profiteren". HUISARTSEN Aardenburg en Oostbnrg: Dokter N. Rijk, Oude Kerkstr. 2, tel. 01177-1466 te Aardenburg. Axel: Dokber Boor, tel. 1666 (bgg 01157-1451). (Van za terdagmorgen 8 uur tot zon dag 24 uur). Biervliet, Hoofdplaat en IJzen dijke: Dokter E. Lievens, Beursstr. 6, IJzendijke, tel. 01176-1266. Borssele en Nieuwdorp: Dok ter J. Leeuwenburg, Nieuw dorp, tel. 01196-12327. Breskens en Groede: Dokter v.d. Beng uit Groede, tel. 01171-1366. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande: Dokter de Meyer, Sluis, tel. 01178- 1366. Cli.nge, Koewacht en St.-Jan- steen: Dokter Adriaansens, tel. 01140-2928. Driewegen, Hoedekenskerke, 's-Heerenhoek en Ovezande: De praktijk van dokter J. Geldof, J. Kole en H. Zwar- tele wordt waargenomen door dokter S. Wöstmann, Nieuwstr. 18A, Ovezande, tel.01195-450. Goes: Dokter S. Buys, J. Val- chetstr. 3, Goes, tel. 5462. Hoek, Philippine en Sluiskil: Dokter van Haelst Spoorstr, 44, Sluiskil, tel. 01157- 1444. Hulst: Dokter J. Niesten, Gro te Bagijnestr. 18, tel. 3373. Kloetinge, Wemeldinge, Ka- pelle, Biezelinge en Katten- dijke: Dokter Eckhardt, We meldinge. tel. 01192-438 (bgg 01100-6857). Kloosterzande: tot maan dag-morgen 8 uur dokter R. Buwalda, Cloosterstraat 72, Kloosterzande, tel 01148-1277. Middelburg: Dokter L.J. de la H-ayzem. Seisdam 22, tel. 01180-14305 (zaterdag) en dokter Z. Boerwinkel, Noordweg 214, tel. 01180- 12460 (zondag). Visites aan vragen voor 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen van 12.30-13 uur en 17.30-18 uiur). Hansweert, Kruiningen en Yerseke: Dokter J. de Bey, Hansweert, tel. 0113(1 (Van onze correspondent) KOEWACHT Tijdens de teerdag van de Koewachtse muziekvereniging EMM zullen volgende zaterdag (22 maart) onderscheidingen worden uit gereikt aan 17 leden. Een afgevaardigde van de Bredase muziekbond zal de onderscheidingen overhandi gen van de 25- 40- en 50- jarlge jubilarissen. De teerd-ag begint om drie uur met een rondgang door het dorp en een bezoek aan enkele horecabe drijven. Om zeven uur is er een maaltijd. Een orkest zal 's avonds zorg dragen voor de muzikale achtergrond. Eén en ander werd meege deeld tijdens de bestuursver gadering van EMM. Voorzitter Van Baale deelde mee bezoelt te hebben gehad van een ver tegenwoordiger van een in strumentenfabriek, waarvan hij uitgebreide informatie kreeg over overgang naar de lage stemming. Volgens het bestuur is hiervoor de tijd nog niet rijp. Men moet eerst overgaan tot de aanschaf van vier nieuwe trommen voor de drumband. Verder wil men no-g dSt jaar nieuwe uniformen voor de druimband aanschaf fen. Om de kas op peil te hou den werd besloten de oud pa pieractie nog beter aan te pak ken, een fancy fair te houden en een loterij en meer dona teurs te werven. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN - Op een drukbezochte ledenvergade ring van de EHBO Sint-Jan steen verwelkomde de voorzit ter L. van Campenhout de le den en de genodigden, dr. L. Adriaansens uit Sint-Jansteen, wethouder W. de Keijzer van de gemeente Hulst en L. Daal- man, hoofdbestuurslid van de EHBO. Bij de bestuursverkiezing werden voorzitter L. van Cam penhout en liet bestuurslid J. Ferket herkozen. Hoofdbe- stuutslid L. Daalman speldde hierna dr. L. Adriaansens een insigne op als blijk van waardering voor het 20-jarig docentschap bij de EHBO-eur- sussen te Sint-Jansteen. Hier na reikte de heer Daalman vijf jubileum-insignes uit, n.l. aan mevrouw A. Valke-van Zwietering, de heren J. Ferket en A. de Vlieglier voor het 15- jari-g lid-maatschap en de da mes Van de Wa-ad-Magnus en Van Houten-Magnus voor hun 10 jarig lidmaatschap- Me vrouw Valke-van Zwietering kreeg hierna voor haar vele werk dat zij. aan de plaatselij ke afdeling besteedt als in- structrice en docent bij de jeugd-EHBO en .voor de oefe n-avonden die zij verzorgt, na mens het hoofdbestuur een zil veren onderscheiding, die haar door de heer L. Daalman werd opgespeld. Namens de gemeente Hulst feliciteerde wethouder De Keijzer de jubilarissen en spe ciaal mevrouw Vlake- van Zwietering voor haar bijzon dere onderscheiding. 13 NP» Krabbendijk» en Rilland-Bath: Dokter A. Condstandse, Krabbendijke, tel. 01134- 1444. Sas van Gent: Dokter E. du Puy, Station-sstr. 26, Sas van Gent, tel. 1777. Ter neuzen: Dokter P. Nijsten en H. Zuide-rbaan, Anna Bijnsstraat 25, tel. 01150- 2324. Vlissingen: Dokter E. Kant, tel. 3987 (zaterdag) en dok ter A. v.d. Griek tel. 2950 (van zat. 24 tot zond. 24 uur). Visites aanvragen voor 10 uur. -Spreekuren zat. en zond. voor dringende geval len va» 12.30-13 en 17.30-18 uur. Wolphaartsdijk, 's-Heer Arendskerke en Heinkens- zand: Dokter D. van Driel, 's-Heer Arendskerke, tel 01106-1202. Zaamslag: Dokter C. Verboom, Axelsestr. 2, tel. 01153-1377, Zaamslag. WIJKVERPLEGING Aardenburg, Cadzand, Oost- burg en Sluis: Zuster Anoel- la, Aardenburg, tel. 01177- 1746. Biervliet, Breskens, Groede, Hoofdplaat, Schoondijke, IJ zendijke: Zuster Snel, Ha- venstr. 16, Biervliet, tel 01152-216. Ellewoutsdljk e.o.: Zuster J, Jongejan-Sinke. Vinkehof 32, Heinkenszand, teL 01106-1696. Goes: Zuster T. Melis, tel. 3328. Groot Axel en Zaamslag: Zus ter K. Geleynse, Oosterstr. 2, Axel, tel. 0il55-1885. Hoek, Philippine en Sluiskil; Zuster Bauwens, Langestr, 88n, Hoek, tel. 01154-1771 Hulst en Hontenisse: Zuster C. Verver, tel. 01148-1257. Krabbendijke, Waarde en Ril land-Bath Zuster S. Ver schoot, J.W. Prisostr. 9, Krabbendijke. tel. 01134- 1510. Sas van Gent: Zuster J. van Dorsselaer, Beneluxs'r. 128, tel. 01158-1916. Wemeldinge, Kapelle-Biezelin- ge, Kloetinge, 's-Heer Abts- kerke, 's-Gravanpolder, Hoedekenskerke en Baar land: Zuster J. v.d. Hoeven, Dijkwelsestr. 20 te Kapelle, tel. 01102-1937. Yerseke, Kruiningen, Hans weert en Schore: Zuster M, Don, Yerseke, tel. 01131- 2324. APOTHEKEN Axel: Apotheek Axel, Buiten weg 8, tel. 01155-2888. Za terdag van l'O tot 11 en 16 tot 17 uur. Verder uitslui tend voor spoergevallen en recepten. Goes: Goese Apotheek, tel 7104. Middelburg: W.K. Hummelen, Markt 69, tel. 12134. Terneuzen: Apotheek Klaas- sen, tel. 2090 (Winkelcen trum Zuidpolder, tel. 01158- 2090). Vlissingen: C.P. Lastdrager. C van Perestr. 1, Souburg, tel 01183-1593. TANDARTSEN Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen; Tandarts van der Burgh, praktijk; Canadalaan 1, Sas van Gent, tel. 01158-1317 (Privé: Westkade 120, Sas van Gent, tel. 01158-188 Spreekuur: zat. 10-10.30 en 18-18.30 uur en zond. 12- 12.30 uur. West-Zeeuwsch-VIaanderen: Tandarts A. van Herk, tel 01170-2493, Oostourg. Walcheren: Tandarts A. Oort, Tobagolaan 6, Vlissingen, tel. 01184-4390. Spreekuren: zat. en zond. van 11 tot 1" uur. Zuid en Noord-Beveland: Tand arts P. Frantzen, Kastanje- laan 307. Goes. tel. ÖllOOj 6374. Spreekuur: Zat. zond van 9 tot 10 uur. DIERENARTSEN Noord- en Zuid-Beveland: Dokter Gaakeer te Qvezan- de. tel. 01195-283. Oost-Zeeuwsch-VIaanderen: Dokter C. Cijsouw, Stat'- onsstr. 10. Axel, tel. 01155' 1488 en dokter E. de NijS, Wilhelminalaan 11, Huift tel. 01140-3004. Walcheren en deel Noord-Be veland: Dokter J. Hoftijzer, Middelburg, tel. 01186- 13118. (consult alleen na te lefonische afspraak). West-Zeeuwsch-Vlaanderen: Dokter K. v.d. Vijver, Hoofdplaat, tel. 01174-424.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2