idje nu... use NTEN Coördinatie-orgaan tegen tracés van brug-tunnel Fusie-advies Nieuwe vragen over kernenergie STANKOVERLAST VOOR YERSEKE SNEL VOORBIJ Hervormde kerk voelt zich geen monumenten bewaarder Goese raadsleden bekommerd om toestand sluis vaart LUIftJ St zn. Werkbezoek aan Middelburg B. EN W. GOES WILLEN ETI INSCHAKELEN BIJ BELEID Green Spot zonder prik EERSTE BUIS RIOLERING GELEGD Jaarverslag hervormde jeugdraad Green Spot zonder prik r is op toastjes, voor sausjes )p sla of slaatjes, gt toch in de lijn Mederland's idste mayonaise maker om aan uw lijn te denken. )us daarom er nu Calvé ïlank-o-naise. De krant is nooit wes- stad Lamswaarde MANIFESTATIE VOOR DE VROUW Heinkenszand Westdorpe Lamswaarde VRIJDAG 14 MAART 1975 Opblaasbare badjes Barbecues Slaapzakken Strandartikelen Tuinschommels Droogmolens Kampeer- accessoires itenfabriek m2 SHOWRUIMTE r-21 voor belgië tel. 91311172- 1665 AGS GEOPEND iet ïn, jre de en en De krant brengt u uitgebreid op de hoogte van het wereldgebeuren. En helpt u voor 't zelfde geld aan een nieuwe auto, een prima restaurant of een tweedehands fiets. Ziet u nou we' dat u 'm I niet missen kunt breng (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het Zeeuwse PI'R-statenlid W. van der Heide heelt aan Ge deputeerde Staten opnieuw een aantal vragen gesteld over kernenergiezaken. Dit naar aanleiding van de antwoorden, die hij van het college op eerdere vragen over dit onder werp heeft gekregen. Na enkele honderden jaren levert het aanvankelijk hoge radio-actieve afval van een kerncentrale, opgeslgen in een zoutformatie onder de grond, niet meer gevaar op dan ura niumerts, zeiden G.S. in hun eerste antwoord. De heer Van der Heide wil nu weten of het college dit niet erg lang vindt met het oog op de noodzaak het radio-actieve afval gedu rende die tijd onder controle te houden. Het PPR-statenlid vraagt ook, waarom het afval niet nu al wordt verwerkt tot glas- blokken. Is deze techniek soms nog niet ver genoeg ont wikkeld en hoopt men thans nog maar alleen op een bevre digende methode, vraagt hij. Hij wil ook weten of er ande re mogelijkheden voorhanden zijn, als de verwerking tot glasblokken niet mocht sla gen. De heer Van der Heide waagt G.S. verder of het radi o-actieve afval in de zoutlagen door warmteontwikkeling de kans op verspreiding van radi o-activiteit niet verhoogt. Tenslotte heeft het Zeeuwse PPR-statenlid een drietal vra gen rond de stof plutonium. Hij wil weten of deze stof geproduceerd wordt in de kerncentrales en over welke hoeveelheden van deze stof het gaat in een periode van dertig jaar. Is het waar, dat plutonium een der meeste gif tige stoffen ter wereld is, en Is het waar dat het betrekke- l.jk gemakkelijk is met een geringe hoeveelheid plutonium kernbommen te maken, aldus de heer Van der Heide. onze lezers helpen u, vaart er in te brengen (Van een onzer verslaggevers! MIDDELBURG In het kader van een programma werkbezoeken over de gehele provincie brengen de Zeeuwse statenfracties van de Partij van de Arbeid (PvdA) en po litieke Partij Radikalen (PPR) op vrijdag 21 maart een werkbezoek aan Middel burg. Dit werkbezoek gaat de ge hele dag van de statenleden in beslag nemen. Op het pro gramma staat onder meer een gesprek met burgemeester en wethouders van Middelburg in de ochtenduren. Aan bod ko men hierbij onderwerpen als doelstellingsnota Midden-Zee- landi, industrieterrein Middel burg in het kader van een totaal industriebeleid, finan ciën in het kader van een trumvoorzieningen als onder wijs-, sport en cultuur en het Middelburgse gemeentelijke distributiebedrijf voor gas. water en elektriciteit. In de middag wordt een bezoek ge bracht aan de opslagplaats van de B.B.-kring Noord- en Midden-Zeeland in Arnemui- den, waarna over B.B.-zaken en civiele verdediging gespro ken zal worden in de noodbe stuurspost provincie Zeeland te Middelburg, 's Middags zal ook een bezoek gebracht wor den aan de fabriek Hercules In Middelburg, 's Avonds is er tenslotte een gesprek in de brasserie met het bestuur van het Zeeuws eoördinatieorgaan voor natuur-, landschaps- en milieubescherming en een ge sprek met een afvaardiging van de Abva-PZEM over het fusierapport tussen de drie zuidelijke energiebedrijven en de problematiek van de ener gievoorziening. (Van een onzer verslaggevers) V'LISSINGEN In een nota aan de raad van dé waterstaat heeft de stichting Zeeuws coördinatieorgaan voor natuur-, land schaps- en milieubescherming alle trace's voor een vaste oever verbinding over de Westerschelde afgewezen, die aangegeven zijn in de nota van rijkswatersstaat. De afwijzing gebeurt op gronden van natuurwetenschappelijke, landschappelijke en pla nologische aard. Daarnaast heeft het Zeeuws eoördinatieorgaan enkele kriti sche kanttekeningen geplaatst bij de argumenten voor een vaste oververbinding, als daar zijn werkgelegenheid, rentabi liteit, verkeersaspecten en de van het sociale en culturele isolement van Zeeuwsch- Vlaanderen. Het Zeeuwsch- Vlaaimse eoördinatieorgaan zegt niet strikt tegen het denkbeeld van een vaste oever verbinding te zijn. Maar een dergelijk project mag alleen worden uitgevoerd na gedegen studie van tracés, waarbij ook de natuurwetenschappelijke en landschappelijke aspecten worden bekeken. En te meer nog moet een dergelijk pro ject worden geschraagd door gedegen onderzoek, omdat het zo diep ingrijpt in de struc tuur van de gehele provincie. Dat juist heeft volgens het coördinatieorgaan tot dusverre echter ontbroken. De nu beschikbare gegevens over verkeer, werkgelegen heid, rentabiliteit en sociaal en cultureel isolement zijn zo vrijblijvend, dat ze daarmee discutabel zijn geworden. Daarom ooik kan volgens het coördinatieorgaan op grond van die gegevens geen gede gen standpunt ingenomen wor den. Ten aanzien van de tra cés zegt het coördinatieorgaan meer in het bijzorider, dat een tracé bij Saaftinge onaan vaardbaar is, omdat dan on vermijdelijk liet verdronken Land van Saaftinge wordt aangetast. De tracés Kruinin- igen-Perkpolder en Terneuzen- Zak van Zuid-Beveland hou den het gevaar in dat de open centrale ruimte in het deltage bied verloren gaat. Kruinin- gen-Perkpolder bengt verder het gevaar in van een aanslui ting naar Tholen via een We- meldingedam of gebogen oes- terdam. De weerstanden van het coördinatieorgaan tegen de tracés Krui nin,gen-Perkpolder en Terneuzen-Zak van Zuid- Beveland is overigens minder sterk dan tegen andere ge noemde trae's in de nota van rijkswaterstaat. Een vaste oe ververbinding als schakel in het internationale verkeer is van geen betekenis meer, vindt de stichting coördinatie orgaan. Dit, omdat de aange voerde argumenten sterk aan kracht hebben ingeboet. Wat betreft het sociale en culturele isolement van Zeeuwsch-Vlaanderen wordt gesteld, dat dit isolement nog maar die vraag is. Maai' boven dien zou opheffing van dat vermeende isolement juist het eigen karakter van Zeeuwsch- Vlaanderen kunnen aantasten Betreurd wordt in elk geval het ontbreken van gegevens inzake het vermeende soci aal-culturele isolement, waar voor toch de stichting Zeeland ingeschakeld had kunnen wor den. Het argument, dat een vaste oeververbinding nodig is om de structurele werkloosheid in Zeeland te verminderen, is volgens het coördinatieorgaan van beperkte waarde zolang dat niet ondersteund wordt met kwalitatieve gegevens over de arbeidsmarktsituatie. Ook de cijfers van de rentabi liteit noemt het coördinatieor gaan twijfelachtig. (Vervolg van pag. X) Tijdens de persconferentie van de raad van bestuur van de PZEM werd gisteren be vestigd dat het fusie-advies vrijwel geheel steunt op het vooruitzicht van de verdere ontwikkeling van kernenergie. Zou het parlement beslissen dat er in de nabije toekomst geen kerncentrales worden ge bouwd „dan valt een groot stuk motivering voor de fusie weg". Mocht liet sein voor de bouw van nieuwe kerncentra les op groen komen dan zal die bouw alleen mogelijk wor den wanneer een aantal elek triciteitsmaatschappijen de handen ineen slaan of wan neer er een groot landelijk ener gieproduklic bedrijf komt. De energienota van minister Lubbers noemt beide moge lijkheden zonder een keuze te maken. De adviescommissie van de drie zuidelijke elektri citeitsmaatschappijen prefe reert regionale samenwerking omdat daardoor de regio dan invloed behoudt ap de tarief stelling. Mocht het tot een fu sie komen dan zijn er, aldus de raad van bestuur, eigenlijk alleen maar bestuurlijke en sociale problemen. Directeur Dalebout verzekerde dat in krimping van personeel alleen via natuurlijk verloop (niet opvullen van vacatures, pensi onering) tot stand zou komen. De fractievoorzitters van Pro vinciale Staten hebben giste ren in hun eerste reactie op de fusieplannen duidelijk ge maakt dat, om met CDA- worden. De héér Everdijk zei spreken, niet met de belangen van het personeel gesold ma-g worden. De heer E erdij-k zei dat het CDA binnenkort met de vakbonden wil spreken over eventuele problemen rond het personeel wanneer het tot een fusie zou komeu. De heer J. Hoekstra (VVD) had er moeite mee dat nogal wat personeel overgeplaatst zou moeten worden (het hoofdkantoor van de EZN zou in Den Bosch komen, -red.) De heer Van Waterschoot was be zorgd over de werkgelegen heid in Zeeland w-anneer de fusie gestalte krijigt. De heer W. Don (PvdA): „De werkge legenheid moet in ieder geval worden veilig gesteld en dan niet slechts een bepaald soort werkgelegenheid op produc tieniveau". Om een indruk te krijgen wat er met de werk gelegenheid kan gebeuren heeft de studiecommissie uit gerekend hoavee] mensen er teveel zouden zijn wanneer de fusie in 1973 zou zijn doorge voerd. De commissie kwa-m op een teveel van 125 man op een totaal van rond 5.000 perso neelsleden. Schietïng Aan de bejaar- denschieting in de zaal van café R. van Kruyssein namen 48 schutters deel. De uitslag was: hoge vogel A. Pauwelsen Groenendijk, eerste zijvogel J. Hiel uit Groenendijk, tweede zijvogel J. de Maat uit Terho le. E. van Damme uit Koe wacht schoot het -grootste aan tal vogels (vijf). (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De afde ling Middelburg van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrouwen houdt op 17 maart in het kader van het internationaal jaar van de vrouw een grote manifestatie In de' schouwburg in Middel burg. De bijeenkomst begint om 10.00 uur. Mevr. M. A. van den Boogert-Sefirors^, verte genwoordigster van de Unesco s en Middelburgs raadslid, zal een inleiding houden over de emancipatie-geschiedenis. Me vrouw drs. N. Rempt-Halm- mans de Jongh uit Wassenaar spreekt over de wouw en de Verenigde Naties. Na discussie over de inleidingen zal me vrouw M. de Jager-De Paigter uit Domiburg met 45 medewet kers een show van Zeeuwse klederdrachten verzorgen. (Van wil onzer verslaggevers) GOES B. en W. van Goes willen het Economisch Tech nologisch Instituut voor Zee land (ETI) inschakelen bij de voorbereiding en uitvoering van het gemeentelijk beleid ten aanzien van de ontwikke ling van Goes op diverse ter reinen. Als werkzaamheden die het ETI zou hunnen verrichten noemt het college he-t op be scheiden schaal starten met een beleidsanalyse, waarin verscheidene aspecten ten aan zien van functies, financiële voorzieningen, prioriteiten van investeringen en actuele be leidsknelpunten kunnen wor den behandeld. B. en W. zijn- van oordeel diat deze werk zaamheden van het ETI van groot belang kunnen zijn bij het bepalen en ondersteunen van het gemeentelijk beleid en voor het verkrijgen van medewerking van de provinci ale en de rijksoverheid bij het oplossen van actuele vraag stukken. Het college stelt zich voor de medewerking van het ETI voorlopig voor een jaar aan te gaan. B. en W. stellen de raad voor dit doel een kre diet van f 23.200 beschikbaar te stellen. Hengelwedstrijd De hen- gel-sportvereniging „De Beve- landen" hield zondag haar 3e clubwedstrijd. De wedstrijd waaraan 48 hengelaars deelna men werd gehouden in de Bornepolder te 's-Gravenpol- der. Er werden 34 bovenmaat se en 64 ondermaatse vissen gevangen. De uitslag is als volgt: L Jac. Boorman 745 pnt., 2. L. Bosman 700, 3. J. v. Swaal 675, 4. C. Koole 665, 5. D. de Koek 545. Bij de jeugd was de uitslag als volgt: 1. A. Krijger 220 pnt, 2. R. Stokse 180, 3. K. Krijger 75. (ADVERTENTIE) Wethouder Cornelisse ging zich persoonlijk overtuigen of de pijp op de goede plaats was gelegd. (Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN Met het leggen van de eerste buis van de rioolpersleiding Yerseke- Waarde heeft wethouder H. Cornelisse van Reimerswaai gistermiddag het spoedige ein de aangekondigd van de stank overlast die Yerseke al jaren ondervindt van het rioolwater dat in de polderboezem van de Moer wordt geloosd. De negen kilometer lange rioolperslei- diug zal tezijnertijd bij Waar de aangesloten worden op een zuiveringsinstallatie, waarop ook de uit Brabant afkomstige rioolleiding zal uitmonden. Met de aanleg van de pers leiding Yerseke-Waarde is f 5,- miljoen gemoeid. Het werk zal eind dit jaar voltooid zijn. Wethouder Cornelisse ver richte de officiële buislegging onder toezicht van aannemers en raadsleden langs de rijks weg in Kruiningen. Keurig liet hij de 350 kilogram zware buis op zijn plaats in de geul zakken. Het miljoenenwerk wordt uitgevoerd door de aan- we leiding een belangrijke verbetering op milieugebied. De heer Cornelisse sprak de hoop uit dat bij de aanleg van de persleiding weinig overlast bezorgd zal worden aan de nemerscombinatie Boone en landbouwers. Hij stipte ook Besuyen uit Goes en het aan nemingsbedrijf Schouwen-Dui- velan-d. De riolering van Kruiningen zal op deze persleiding wor den aangesloten. Aan de Steenweg in Yerseke zal een rioolgemaal wói-den gebouwd. De persleiding zal tezijnertijd worden overgedragen aan het waterschap De Brede Wate ring van Zuid-Beveland. In het gemeentehuis In Kruiningen herinnerde wet houder Cornelisse aan de lange voorgeschiedenis van de rioolpersleiding met de daar aan verbonden moeilijkhe den. Vooral voor de bevolking van Yerseke betekent de nieu- nog even de bezwaren van de werkgroep leefbaarheid Waar de aan met betrekking tot de situering van de te bouwen zuiveringsinstallatie n-a-bij dit dorp. Wethouder Cornelisse gaf de verzekering dat de ge meenteraad de volle aandacht zal schenken aan de veront rusting van de werkgroep. Dijkgraaf D.J. Dees van het waterschap De Brede Wate ring van Zuid-Beveland on derstreepte het goede vooro verleg en de samenwerking met de gemeente Reimerswaai ten aanzien van het tracé van de riool-persleiding. Hij wenste het gemeentebestuur en de in woners van Yerseke en Krui ningen geluk met deze nieuwe voorziening. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Ne derlandse hervormde kerk in Zeeland zal haar gemeenten voorshands nog niet adviseren om mee te werken aan de oprichting van een stichting tot behoud van monumenten in Zeeland. Dit staat te lezen in het jaarverslag over 1974 van het provinciaal college van toezicht in Zeeland afde ling kerkvoogdijkamer en de provinciale kerkvoogdij-com missie der Nederlandse her vormde kerk in Zeeland. De genoemde organen heb ben zich bezig gehouden met het vraagstuk van de oude historische kerkgebouwen. De organen vermelden in hun jaarverslag, dat het principieel gezien geen taak is van een kerkgenootschap om een mo nument in stand te houden. Men acht echter een lan delijke stichting mo- numentenwaoht een goede zaak. De organen zijn zich overigens nog aan het oriënte ren op de gehele problema tiek. Men hoopt deze oriënta tie dit jaar te voltooiien. Als de daaruit volgende voorstel len positief worden ontvangen, zullen de genoemde organen van de Nederlandse hervorm de kerk in Zeeland initiatie ven i.emen om een Zeeuwse afdeling van een landel-ijke monumentenwacht mede op te richten. In het jaarverslag werd een grotere coördinatie bereikt tussen de verschillen de organen inzake het beheer van kerkelijke goederen en fondsen. Wat betreft de bezet ting van predikantsplaatsen blijkt steeds meer te moeten worden overgegaan tot schaal vergroting en combinatie van predikantsplaatsen. Dit als ge volg van de steeds zwaardere lasten. Problemen op dit punt ontstaan niet alleen door toe nemende onkerkelijkheid en vergrijzing, ma-ar ook door de inflatie. De gelovigen blijken dat tempo voor wat h-un ker kelijke bijdragen aangaat, niet goed te kunnen bijhouden. Men is er tenslotte in het ver slagjaar niet in geslaagd een gemeente te vinden, die het experiment aandurfde voor een grotere samenwerking tussen kerkvoogdij en diakonie. Toch tekent het verslag hierbij aan, dat het de moeite waard is de financiële organisatie van een kerkelijke gemeente kritisch te bekijken. „Regelmatig wor den wij geconfronteerd met verstrengeling van kerkvoog dij- en diakoniegelden. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Voor de provinciale hervormde jeugd raad in Zeeland blijft het van het grootste belang, dat ze zowel de kerkelijke als de nict-kerkelijke werkvelden kan blijven bereiken. Aldus een opmerking in het jaarver slag 1974 van de provinciale hervormde jeugdraad. Enerzijds wordt het werk terrein van de raad: de jeugd- en jongerenwereld steeds ge compliceerder, zo wordt ge zegd. Vooral voor vrijwillige begeleiders wordt het steeds moeilijker om zicht te houden op de gecompliceerde situatie in de jongerenwereld. Ander zijds zijn er de officiële orga nen als kerk en overheid, die elk een verschillende benade Disco Poly Pam Zaterdag 15 maart draait de Disco Poiy Pam, geen onbekende voor de Jeugd v-an Westdorpe, in de discotheek van cafetaria Emans te Westdorpe. De huisvesting van Poly Pam is voor deze avond verplaatst omdat het verenigingsgebouw „Concordia" zaterdag voor an dere doeleinden in gebruik is. j-ingswijze hebben ten aanzien van het jeugdbeleid. Er dreigt op deze marnier kunstmatig een scheiding te ontstaan tus sen zuiver kerkelijke en zui ver maatschappelijke begelei ding van Jongeren, signaleert het jaarverslag. De provinciale hervormde jeugdraad vindt ra elk geval dat de.jongeren te kort wordt gedaan indien in het jeugdwerk alleen maai wordt gekeken naar kwantita tieve resultaten. Het Jaarver slag staat verder bol van de activiteiten, die in 1974 wer den ontplooid. (ADVERTENTIE) Sjef Rademakers voorsipelt werd. EHBO-examens De twaalf deelnemers aan de EH- BO-cursus in Lamswaarde zijn allemaal geslaagd. In het Wit- Gele Kruis werden de exa mens afgenomen door dokter R.G. Buwalda uit Kloosterzan- de. De cursus werd gegeven door de heer J. Valkx uit Hulst. De geslaagden zijn: mevr. De Maat-Kips, mevr. Hertog-Vandenbroecke, mej. Serrarens, mej. Bogaert, mej. Detheij-e. mevr Heijens-Van de Bergh, mevr. Devijlder-De Koning, mej. De Booy, de he ren G. de Booy en P. de Booy, J. Bisschop en C. Serrarens. in de Haagse Post van deze week dat de revue van An-dré van Duyn de Televizierring gaat winnen. Ik geloof daar niet zo in. Naar mijn idee gaat die onderscheiding naar het programma dat appeleert aan de verborgen gevoelens van de gemiddelde tv-kdjker: zucht ..aar sensatie en een gezonde dosis nieuwsgierigheid. Gister avond kwam daar nog een element: het diep-menselijke bij zodat Henk van der Mey den met zijn tv-Privé de ring niet meer kan ontgaan. (Van een onzer verslaggevers) GOES Elk ogenblik kun nen de industrie- en jachtha vens in Goes worden gecon fronteerd met de rampzalige gevolgen van het hezwaken van de wrakke sluisdeuren in het Goese Sas. Gevolgen, waarvan de financiële omvang niet te overzien is. Wanneer de ruim 80 jaar oude binnen- sluisdeuren het begeven, zullen het havenkanaal en de havens binnen weinige uren leeglo pen. Dat gevaar en de daarmee verband houdende risico's hangt de schippers, de aan de havens gevestigde industrieën en bedrijven én de eigenaars van motor- en zeiljachten als het zwaard van Damocles bo ven het hoofd. Al geruime tijd zijn het ge meentebestuur en de gemeen teraad van Goes op de hoogte van de zeer kritieke toestand, waarin de sluisdeuren in het Goese Sas aan de Oosterschel- de verkeren. Ook Rijkswater staat is van dit feit niet on kundig. Tot dusverre heeft het Goese gemeentebestuur echter niet de geldmiddelen kunnen vmden om een vernieuwing of zelfs afdoend een herstel van de sluisdeuren te kunnen be kostigen. Met de allernoodza kelijkste relaratie is rond f 180.000,gemoeid. Wil men de gehele sluis, die gemeente- eigendom is, vernieuwen, dan zal er ruim een miljoen gul den op tafel moeten komen. „De werkelijk zeer slechte en gevaarlijke toestand van de sluis in het Goese Sas is het enige probleem in de gemeen te. waar ik 's-nachts van wak ker lig", zo typeert wethouder J.M. Roose zijn zorg over de situatie in het Goese Sas. De heer Roose zei dat tijdens een bezoek dat een groot deel van de Goese gemeenteraad giste ren aan de sluis bracht. Met eigen ogen kon-den wethou ders, en raadsleden en enkele hoofd-ambtenaren zich over tuigen van de talrijke feilen, die de van 1892 daterende sluis vertoont. Havenmeester J. Jansen gat daarbij uitvoerig tekst en uit leg. Hij liet zien hoe scheef de niet meer te herstellen ijzeren binnendeuren van de sluis in hun draaipunten hangen, als gevolg van een sterke slijtage. Door een steeds verdergaande verbetering van het ijzer ls laswerk nutteloos. Ook de houten delen hebben de tand van de tijd en het water nie' kunnen doorstaan. „Een uitermate gevaarlijke zaak. Met kunst en vliegwerk moet het sluispersoneel hier zijn werk doen. Om b.v. een lier vast te zetten, moeten ze een stuk kachelhout gebrui ken. Niemand kan zeggen, wanneer de sluisdeuren defi- nlteif het loodje zullen leggen. Het kan morgen gebeuren, inaar ze kunnen het ook nog een pa-ar jaar uithouden", al dus havenmeester Jansen. Na hun inspectie van de sluis oleven de raadsleden nog geruime tijd in café Het Loze Vissertje bijeen om het sluis- probleem te bespreken. Alge meen heerste de opvatting, dat een zeer spoedige oplossing van het vraagstuk geboden ls. De interviewtechniek van Van der Meyden is al even onvoorspelbaar als de gedach tegang van zijn gasten. In een kort° Privé-uitzending had hij eens Heima V. de verloofde van meesterkraker Aage M. tegenover zich zitten. In tien minuten vuurde hij meer insi nuerende vragen af dan ik op een hele dag kan bedenken. Dc drie malle meiden van An ton He-boer mochten om de beurt iets zegigen. totdat Henk merkte dat ze geen van drieën iets zinnigs te vertellen had den. Terecht dat daarna de mooiste van het stel, Lotti. de meeste antwoorden mocht ge ven. Zo hoort het ook. Met goddelijke adoratie liet h-ij Liesbeth List maar aanpraten vreemd "an op. zodat het gewenste effect toch bereikt werd- een openhartig Interview. „Vertel jij eens verder", onderbrak van der Mevden Gert want Hermien had er recht op om haar eigen rilende te vertellen. Net als bij de t-ruiden alweer een hin derlijke manier van de ant- wooi Iverdeling. Dat is dus keihard. Qe zucht naar senss tie werd bevredigd door Hei- ma V. Insinuerende vragen zo dat ze bijna uitgekleed Het voyeurisme kwaim aan bod bij de drie bruiden. Vra gen over seksuele verhoudin gen en erop door blijven gaan. Dat willen we horen. Nieuws gierigheid bij Liesbeth List die er geen twijfel over liet bestaan dat ze een dom doetje is. Het diep-menselijke aspekt bij Hermien Timmerman die opzienbarende onthullingen deed over haar ziekte en uit alle ellende een nieuwe weg heeft gevonden. André van Duyn kun je best een keer overslaan maar wat mis je niet als je een keer Van der Meyden laat schieten. Een Gert Timmerman die God ver zoekt en een teken krijgt Waar gebeurd. Hartverwarmend, dat is a» enige omschrijving voor dit gegluur dooi het sleutelgat. Stikum hoopte ik dat Gert die opmerking van drie jaar gele den zou herhalen: „Van der Meyden, als die gewurgd wordt sta ik erbij te lachen". Maar dat was nog in de tijd dat rert in het geheim een seksplaat produceerde, fleme- rig met Hermien optrad en bdj lange na nog niet zo verge vingsgezind was. Nu is hij een soort Job geworden met Da vidster. Daar kijk ik zeer In Aohter het Nieuws die zelfde Ter Beek met diezelfde Informatie als de vorige week. In Twee voor Twaalf een le raar Nederlands die overstapt naar de psychologie en In 't 'Vilhelmina een man die zijn zwangere vrouw naakt willa- en fotograferen Je maakt nog eens wat mee op zo'n t.v.- avond. JOHAN DIEPSTRATEN,

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 7