Ambtenaren deelden zelf eigen gemeentehuis in Waarschuwingen in Kruiningen RGE risolatie Moderne muziek in Kuipers poort Milieustichting wil behoud slikken en schorren bij Goes wmÊmmaÊÊÊÊÊÊ^ K misveren igingen op de Bevelanden gingen fusie aan Veilingdagen gewijzigd in Kapelle )NDERDAG AART 1975 stad streek NE EN STELLING NIEUWE HAL aan de FRISOSTRAAT op )AG 14 MAART an 9.30 uur >t 21.00 uur ATERDAG MAART A.S. .30 uur tot 17.00 uur imaaimachi- pparatuur. bovendien >iedingen. ECK 1ST ECK .*>v r -- INSPRAAK VOOR REIMERSWAALS SECRETARIEPERSONEEL Goes Sas van Gent Kloosterzande 's-Gravenpolder Drumband „De Fazant" houdt bazaar Modeshow in Goes GEMEENTE GOES Openbare bekendmaking Uitgifte bouwgrond in Goes Zwemclub en koor voor Tros-radio GEMEENTE GOES Openbare bekendmaking 's-Heerenhoek Kapellebrug Wolphaartsdijk DE STEM DONDERDAG 13 MAART 1975 7 DE SPOUWMUUR ten in een huis datie 3 Voorkomen van geluidoverlast Isolatie woont u in een rustiger omgeving eel vrijblijvend V. 134-1255-Mag. 1870 vakmensen in onze ks honderden kilo's het aloude begrip, ril niet anders, want alingworst GRATIS 4MBURGERS EN 4 BETALEN T 100 gr. 1,48 APE 150 ar1.38 ek speciaal voor U J WORST1,39 'ER WORST0,99. HTERHAM0.75 n 1,25 voor 0,79 en kost minder UK 10,48 -ET11,90 elke 6e GRATIS EN0,50 JKETTEN0,35 =L- :N 0,17 2541 rwiaJSsÊrtr'i' ''Tre tHj'- H'J Zo zal het nieuwe gemeentehuis van Reimerswaal aan het Oude Plein in Kruiningen er uit zien. Het ontwerp is van de samenwerkende architec- tenbureau's Rothuizen en 't Hooft uit Goes en C. J. Klap uit Waarde. markten VIIDDELBURG. 11 maart 1975 Aardappelen: Bintje BO 9-12. GR 7-11. Koopmans BL GR 16-22. Peren: St.-Remy II 7080 51-54, 60—70 44, 60—65 41, Kroet 25. II D 19. Appelen: Golden Delicious I 75—85 88-89. 75—80 II 74, 70—75 I 74-79 H 63-65. 65—70 I 63, II 51-63, 65—70 I 63, II 51-63, 60—65 I 56-59, II 55-57. Kroet II 22. Winston II 7580 121, 70—75 77-116, 65—70 94- 103, 60—65 45-71, 55—60 45, I 6570 121. Jonathan II 6570 38, II D 34. Tomaten A I 297- 326, II 249, C II 223. Groenten: Bloemkool 4 I 164, II 173. 6 I 120-160, H 86-163, afw. 85-88, 8 I 112-114, U 65-109, afw. 63- 89, 10 I 72, II 38-62, afw. 10- 45, 12 n 12-29, afw. 20-36, 15 II 13-14, afw. 11-23, 18 II 15, 10-21, 22 afw. 10. Groenten: Glasandijvie 50-86. Glasspina. zie 76-103. Glassla 2-24 17-21. Glassla 20 12. GJaasla 14—20 18, Glassla 1618 15. Glassla 16—12 8. Glassla 1416 8-15 Glasveldsla 113-273. Stoofsla 20. Prei 12-84. Radijs 42-63. Breekpeen 36. Uien ongesch. 3-14. Uien gesch. 4-15. Witlof 183-271. Witlof stek 31-100. Spruiten ongesch. 41-163. Spruiten gesch. 160-174. Struikselderij kg. 200. Selderij bos 24-35. Knolselderij kg. 13. Kroten kg. 24-23. Wijnpeen 47. Peterselie 449-475. Rabarber 173-201. Rode bieten 28-32. Boerenkool 16-27. Groenekool 31. Rodekool 11-20. Sav. kool 8-45. Komkommers: 5161 II 61, 41—51 52-54, 36—U 32-39. 31—36 37-41. 26—31 I 37, II 29-36. Krom 72-95. Beestuuriijke Indeling De Goese raadscommissie voor al gemene zaken houdt op 24 maart om 19 uur een openbare vergadering in het stadhuis. Hoofdmoot van de agenda is de bespreking van de ooncept- structuurschets voor de be stuurlijke indeling van Neder land. GOES-KRABBENDIJKE, 12 maart Kropsla I 19, II 8 13, Aardappelen 10, Gr. sa>v. kool 29, Prei A 59—62, B 20— 22, Witlof I 160—250, II 140— 170, Spinazie 96, Andijvie 89 90. BURGERLIJKE STAND Geboren Jan zv P. Sinke- Kole, Pieter zv N. Kraak-Van Loo, Merel dv E. Koppers-V.d. Linde, Myraa div M. Veenstra- Klap, Maria dv J. Jongsma- Ossewaarde, Martijn zv D. Lindenbergh-Villee, Ada dv C. van der Doe-Van Beveren. Ondertrouwd P. Zan-dkuijl en P. Jansen, W. Stroosnijder en A. Koens. Getrouwd H. v.d. Windt en M. Minderhout, J. Smit en H. van Spronsen, P. Tieleman en B. Peulen, N. Ilic en P. Dronkers, G. Hollemans en J. van Oost, C. van Dalen en A. Poleij, H. Ronner en M. Koe man. Overleden H. Slabbekoorn M. van Dalen 88, J. van ue Kreeke 57, C. Fraanje 83, P. Hollestelle 92, J. Hopman 67, D. Toolens 65. Welzijnswerk - De Stichting Welzijnswerk voor Bejaarden in Sas, waarover wij kortgele den uitvoerig berichtten, komt vandaag van de grond, aldus deelt de heer J. Kattouw, voorlichter van de gemeente Sas van Gent, mee. Kaarting De kaartclub i.De Stoere Spelers" speelt vrijdagavond een wedstrijd te- Sen St. Cecilia uit Hulst. Het treffen speelt zich af in café De Reizende Man. Nieuwe le den zijn bij De Stoere Sne'ers nog steeds welkom. De wed strijd begint vrijdag «m acht uur. DAW De gymnastiekver- riging DAW t; 's-Gravenpoi- der houdt vrijdag 14 en zater dag 15 maart h-aar jaarlijkse Uitvoering. tVau een onzer verslaggevers) OVEZANDE Om het fonds voor de aanschaf van nieuwe uniformen en instru menten weer eens aan te vul len houdt de drumband De Fazant in Ovezande op zater dag 22 maart in zaal Doene een grote bazar. 's Middags kunnen de kin deren zich met diverse spelen en de grabbelton bezig hou den De zaal is open vanaf 14 uur. Om 20 uur is het de beurt van de ouderen om een steentje bij te dragen aan de verenigingskas. Dat kan ge beuren bij het rad van avon tuur, verscheidene behendig heidsspelen en door middel van een verloting met a-ls hoofdprijzen een cassetterecor der en een stoomstrijkijzer. De leden van de drumband hebben zelf voor de prijzen op de bazar gezorgd. paalde verlangens die niet he lemaal konden worden ver vuld, maar daar valt niet hele maal aan te ontkomen". Zoals eerder is gemeld zal begin mei de eerste paal voor het nieuwe gemeentehuis aan het oude plein m Kruiningen worden geheid. Met de bouw Is on-geveer anderhalf Jaar ge moeid. (Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN De aan de ambtenaren van de gemeente Reimerswaal geboden gelegenheid om mee te denken en te praten over de indeling van de werkruimten in het nieuwe gemeentehuis in Kruiningen is geen holle frase gebleken. In nauwe en aangename samenwerking met de architecten van het bureau Rothuizen en 't Hooft uit Goes en het bureau C. J. Klap uit Waarde heeft het secretariepersoneel ruimschoots van deze inspraak gebruik gemaakt. Begonnen werd de wensen van de verschillende afdelin gen- op een rijtje te zetten. Daarbij diende ook vermeld te worden welke afdelingen het meest met elkaar te maken hebben en welke slechts vrij sporadisch direct contact met elkaar hebben. Aan de hand van deze gegevens werd dooi ae architecten een relatiesche ma opgesteld en maakten- zij een voorlopige indeling van de nodige werkvertrekken. Ook deze voorlopige opzet is uit voerig met de afdelingschef en hun medewerkers (sters) besproken. Pas daarna werd de definitieve verdeling en li-gging van afdelingen in het gebouw op het papier ingete kend. „Deze wijze van samen spraak en voorbereiding hij het ontwerp van het nieuwe gemeentehuis ls bij ons al» dagelijkse gebruikers van het gebouw bijzonder goed over gekomen. Ik geloof wel dat aan het overgrote deel van- onze wensen met betrekking tot die situering van de werk vertrekken tegemoet is geko men". zegt gemeentesecretaris B.G. Munnik. „Individueel zijn er mogelijk hier en daar be- ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) KAPEiLLE Bij de centrale veiling Kapelle-Terneuzen komt er voor de komende drie weken een wijziging in het aantal veilingsdagen vooi fruit. Volgende week wordt er in verband met de biddag voor ge-was en arbeid niet ge veild op woensdag, maar al leen in deze week op vrijdag middag. De week daarop zijn de vei linggebouwen in Kapelle tot en met donderdagavond ver huurd voor het houden van een Horeca vakbeurs. Daarom wordt er in die week ook uitsluitend op vrijdag geveild Aan de leden van de centrale veiling Kapelle-Terneuzen -die in het begin van de week hun produkt willen afzetten is het advies gegeven het op dinsdag aan te voeren bij de veiling te Goes of te KrabbencLijke. In de laatste week van maart is er weer maar één fruitveiling in Kapelle en wel op woens dag 26 maart. Op vrijdag 28 maart is er geen veiling in verband met Goede Vrijdag (Van een onzer 'verslaggever s GOES Op woensdag 26 maart, aanvang 19.30 uur, war dit in de Prins van Oranje in Goes een voorjaars-, zomer-, kinder- en tienermodeshow gehouden, georganiseerd door kinder- en tienerboetiek 't Witte Paerdje" in Goes. De presentatie wordt verzorgd door Karin Kraaykamp. Mede werking verlenen verder de Zeeuwse koorschool o.l.v. Evert Heyblok en de hammond- organiste Paula Koster. De burgemeester der gemeente Goes brengt ingevolge ar tikel 17 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening ter openbare kennis, dat bij het bestuur van die gemeente is ingekomen een verzoek van de Stichting voor Voortgezet Onderwijs te Goes, om vergunning ingevolge artikel 47 van de Woningwet voor het plaatsen van enige noodlokalen met nevenruimten aansluitend aan de bestaande lokalen aan de De Graaffstraat te Goes, op het perceel kadastraal bekend gemeente Goes, sectie F nr. 1698. Burgemeester en wethouders van Goes zijn voornemens met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening,vrijstelling te verlenen van het uitbreidingsplan „Oostherziening 1964", aangezien de voorgenomen verbou wing in strijd is met dit uitbreidingsplan. De vrijstelling zal worden verleend voor een termijn van vijf jaren. Rechthebbenden op aangrenzende en nabij gelegen gronden zijn bevoegd binnen veertien dagen, te rekenen mgt ingang van 14 maart 1975 hiertegen schriftelijke bezwaren in te dienen bij burgemeester en wethouders van Goes, Het bouwplan ligt daartoe gedurende, bovengenoemde ter mijn voor een ieder ter inzage op de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie. Oostwal 31 te Goes. Goes, 13 maart 1975. De burgemeester voornoemd, F. G. A. HUBER. (Van een onzer verslaggevers! GOES De voorheen in de gemeenten Borsele, Goes, Kortgene en Wissenkerke ac tieve groene-, oranje-groene en wit-gele kruisverenigingen hebben besloten tot een fusie. Tegelijkertijd werd een nieu we vereniging, genaamd kruis vereniging Noord-Beveland en Zuid-Beveland-west. in het la ven geroepen De nieuwe kruisvereniging telt ongeveer 13.200 leden, verdeeld over de gemeenten Borsele (4380). Goes (6830), Kortgene (1.100) en Wissen kerke (890) Het aantal wijkverpleegkun digen bedraagt circa 18. Elk werkgebied heeft een contact commissie Tezamen vormen de contactcommissies de le denraad. die uit voordrachten van de contactcommissies een bestuur kiest. Door de fusie zal er in som mige gevallen wijziging wor den gebracht in de wijken van de in dienst zijnde wijkver pleegkundigen De leden krij gen hierover zo spoedig moge lijk bericht. Het voorlopige dragelijks be stuur van de kruisvereniging Noord-Beveland en Zuid-Be veland-west bestaat uit de heer P. L. Peeters (Kwaden- damme), voorzitter, de heer .1. L. van de Valk (Goes), secre taris, mevrouw H. J. Reiin- hioudt-Deurloo .(Wiüielmina- dio-rp), mevr. L. C. Haver-Van Staveren (Kattendij'kie), ds. W. A Vrijliandt (Borssele) en de heer M. Meesen (Kortgene). De administratie van en de .seeretardaatswerkzaiamhedieo voor de nieuwe kruisvereni ging worden verricht op het bureau van de stichting het Zeeuwse Kruis. Vosimiaeirstraiat 2 in Goes. (Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN „Zet in dat telegram aan de regering ook: doe iets voor de land bouw, anders staan we niet in voor de gevolgen". Aldus een vragenstellende boer op de massale bijeenkomst van boe ren en tuinders dezc week in het dorpshuis in Kruiningen. Het telegram werd zonder deze waarschuwing verzonden maar de drie aanwezige Twee de Kamerleden Huschemaeker (CDA), Voortman (PvdA) en Evenh-uis (VVD) hebben er notitie van kunnen nemen. Uit Zuid-Holland, Noord-Brabant en Zeeland waren de boeren naar Kruiningen gekomen om de reacties van de Kamerleden te horen op de financiële praktijkcijfers in land- en tuinbouw. De stemming onder de aanwezigen op de bewuste avond was zonder meer gela den. Sommige boeren wezen nadrukkelijk terug naar de ac ties gedurende de vorige zo mer. Opgemerkt werd, dat de regering zich toch voora-l niet weer moet vergissen. De rege ring is nu toch gewaarschuwd. WD-er Evenhuis waarschuw de op zijn beurt voorzichtig te zijn met straatacties. Hij raad de ze zelfs af. Volgens hem waren het juist de straatacties, die onze rechtsstaat belaagden. Veel nuttiger vond hij de weg van het overleg. Het vertrou wen echter in deze weg lijkt bij de meerderheid van de boeren tot praktisch het nul punt gedaald te zijn. Of de bijeenkomst in Kruiningen heeft bijgedragen tot een stukje ontspanning in de land en tuinbouwwereld, is voorals nog een grote vraag. Hoe wordt het gat in onze inkom sten opgevuld, een gat dat door onze rapporten keihard is aangetoond. Daarop wilden de boeren een antwoord. Geen der drie aanwezige Kamerle den gaf daarop echter een dui delijk en concreet antwoord. Dat viel ook nauwelijks te verwachten. De Kamerleden erkenden wel dat het land bouwbeleid de laatste jaren gefaald had. De cijfers van de boeren werden op onderdelen wat aangevochten door de Ka merleden, maar niet met veel overtuiging. Dat er wat moest gebeuren, gavein de Kamerle den ook wel toe. Maar dat de drie landbouwspecialisten wan PvdA. CDA en VVD nu dui delijk zeiden, voor welke con crete maatregelen ze zouden gaan vechtennee. Voor een opmerking van PvdA-er Voortman tenslotte nog even de aandacht. Hij zei vrij open lijk, dat de machtspositie van de landbouw in het geheel van onze samenleving nu eenmaal zwak is. Hieruit kan toch de stelling geproefd worden, dat recht nog altijd macht is. Je vraagt je dan ook af wat de boeren na zo'n uitspraak in derdaad niet te doen staat: overleg of andere middelen? Een boer zei dan ook: „De straat op? Wegen blokkeren? Nee. Nederlandse volk, pas op voor je voedselpakket". J. Bouwmans (Van een onzer verslaggevers) GODS Binnenkort wordt in Goes een begin gemaakt met het bouwrijp maken van het eerste deel van het be stemmingsplan Noondhoeik. Er hebben zich inmiddels hon derd belangstellenden bij de gemeente gemeld voor het bouwen van een woning in dit stadsdeel. Het plan omvat 36 vrijstaande eengezinswonin gen, waarvan de bouw waar schijnlijk medio augustus kan beginnen. De prijzen van de kavels variëren van f 48 tot f 60 per vierkante meter. Van een onzer verslaggevers) GOES Op maandag 24 maart, aanvang 20 urn-, wordt in de Korenbeurs in Goes de radioquiz van de TROS opge nomen In het strijdperk zullen treden een ploeg van de zwemclub de Ganze uit Goes en een dameskoor uit Kapelle. Ie leverde f 50,- op. De winst komt ten goede aan de clubkas. De deelnemer of deelneemster die landelijk het best uit de bus komt ontvangt duizend gulden. De quiz maakt deel uit van een radioprogramma met deel neming van bekende artiesten en musici. Het programma wordt op woensdag 26 maart om 14.15 uiur uitgezonden. (ADVERTENTIE) MIDDELBURG In de se rie concerten van nieuwe mu ziek treedt vrijdag a.s. naast (ais altijd) pianist Geoffrey Madge ditmaal op de trompet tist Peter Masseurs. Samen brengen zij werken van Iain Hamilton en Peter Maxwell Davies; werken die ook onder getekende geheel onbekend zijn. Op de beide werken voor piano-solo die het concert completeren, van Boulez en Xenakis, wil ik u graag enigs- zins voorbereiden. „Evryali" van Xenakis heieft Madge al vaker in Middelburg gespeeld. Het publiek toonde zich enthousiast; uit de vragen en opmerkingen na afloop van het concert op 15 februari bleek echter dat men in het algemeen erg veel moeite heeft door al dïe noten héén te luisteren. Het gebeuren herin nerde mij aan een (histori sche) aneodote: Arnold Schoenberg repeteert met de Wiener Phillharmoniker zijn eigen vioolconcert. In een rustpause klagen enkele musi ci van dit beroemde orkest, dat het toch wel erg moeilijk te doorgronden muziek is. Waarop Schoenberg oprecht verbaasd antwoord: „Maar he ren dat zijn toch straatlied jes!" Ik denk dat Xenakis even verbaasd zou zijn ge- woest te merken hoe diepzin nig men op zijn werk inging. Het uitgangspunt van zijn eomposiitie is namelijk heel simpel. Evryali Grieks voor: open zee) begint met een wat schetterend, volksliedachtig motief. Het kan hee'. goed een herinnering zijn aan Xenakis' geboorteland Griekenland, waar de volksmuziek nu pas aan het uitsterven is. De com ponist bewerkt diit motief in drie fasen, zodat een 3-deKge vorm ontstaat. Eerst een vrij simpele variatie van rhytme en sterktegraad; dan een meer ge compliceerd, doorwerkingsach- tig deel; waarna de eerste ma nier van variëren terugkeert. Na een duidelijke rust volgt dan nog een korte afsluiting. Is het wellicht de stortvloed van noten, of zijn het de gym nastische toeren die van de pianist gevergd worden, waar door het publiek zo weinig zicht krijgt op deze in wezen helder geschreven muziek? Hopelijk maakt deze samen vatting een en -ander wat dui delijker hoorbaar. Een hoogtepunt in deze con certreeks is de Tweede Piano sonate van Pierre Boulez (1949). Geschreven vanuit een tomeloze muzikale fantasie, die voortdurend beweging suggereert: elk motief is voor- ai te begrijpen als het muzi kaal evenbeeld van een ge baar. een dansfiguur, een handgemeen. Aan deze bruisen de fantasie wondt echter nauwgezet vorm gegeven: elk muzikaal motief wordt hoor baar door een antwoord ge vend motief in evenwichi ge houden. Vooral in het le en 3e deel zal men dit kunnen vol gen. Overigens stelt het mee levend luisteren naai deze muziek toch wel hoge eisen aan de luisteraar; eigenlijk moet men deze sonate vaker horen. Hopelijk biedt het keu ze-concert op 4 april deze mo gelijkheid. Drs. J. J. A. van STRIEN De burgemeester van Goes maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat met ingang van 14 maart 1975 geduren de één maand ter gemeentesecretarie (afdeling Algemene Zaken, Oostwal 31) voor een ieder ter inzage ligt het ont werp van de herziening 1974 van de voorschriften, deel uitmakende van de partiële herziening 1961 van het uit breidingsplan regelende de bestemming in onderdelen van gronden, gelegen ten noorden van de Heernisseweg (plan Valekeslot I) met bijbehorende toelichting. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schrifte lijk bij de gemeenteraad bezwaren indienen tegen deze ont- werpwijziging. Goes, 13 maart 1975. De burgemeester voornoemd, F. G. A. HUBER. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het Zeeuws Coör dinatie-orgaan v-oor Natuur-, Lanidschaps- en Milieubescher ming heeft het in een brief aan G.S. betreurd dat de ge meente Goes heeft besloten in het bestemmingsplan Natuur gebieden de .slikken ten noorden van Kattendiijke en de sliikken en schorren in de Zand kreek ten noord-en van de Oost-Bevelandpolder de he- stemminig strand- en oeverge- bied te geven. Gezien de ornithologische waarde van deze slikken en schorren acht het coördinatie orgaan een bestemming als na tuurgebied de enig juiste. Het coördinatie-orgaan meent bovendien dat bij de KVO De KVO-afdeling s- Heerenhoek hield een bijeen komst in de Jeugdhoeve. De heer K. de Korte uit Amstei- dam hield op deze avond een lezing met dia's over zijn ex peditie naar het Noordpoolge bied. De heer De Korte heeft met drie mede-expeditieleden een jaar lang gewerkt in Spitsbergen. Het hoofddoel van de reis was een onderzoek naar rendieren en ijsberen. NKV-dames Donderdag hielden de N.K.V.-dames hun jaarvergadering in De Jeugd hoeve. Corrie Engelbert werd op deze avond gekozen als vi- ce-voorzitster. De volgende bijeenkomst wordt gehouden op 3 april, dan zal notaris Ghijzels uit Heinkenszand een lezing houden over natariële zaken. Schieting In de zaal Fa- bde vond een schieting plaats op twee liggende wipifn. De uitslag van wip 1; Hoge vogel G. Coegheijt Kappellebrug, eerste zijvogel L. de Kind Kemseke-Paal, tweede niet af geschoten. W ip2: Hoge vogel: W Schelfhout Kappelleburg, eerste zij vogel J. Picavet Graauw, tweede niet afgescho ten. Er werd door 90 schutters deelgenomen. eventuele uitvoering van een stormstuwcaissondaim in de mond van de Oostersohelde en de daarbij behorende getij wij ziging de bestemmingen in de Oosterseheldie te zijner tijd opnieuw en in relatie tot el kaar bezien moeten worden. Schieting De hand boogvereniging „Doel naar Ho ger" een schieting op de lig gende wippen in het vereni gingshuis gegeven. Uitslag van de eerste wip Hoofdvogel J. de Koeyer van Diana uit Yerseke; 1ste zijvogel J. A. Rijk van A.L.M. uit Kwa dendamme 2e zijvogel H. do Fouw van Vooruitgang uit Kwadendamme; 2e bovenkal A. v. Loo van Vooruitgang uit Kwadendamme; 2e bovenkal A Parent van Eendracht uit Vlissingen; 1ste onderkal H. Koens van SpesNostra uit Ovezande; 2de onderkal A. v. Loo van Vooruitgang uit Kwa dendamme 1ste klep W. de Jonge van A.D.L.M. uit Kwa dendamme; 2e klep P. de Jon ge van Vooruitgang uit Kwa dendamme; 3e klep A. de Jon geRijk van Willem-Teil uit Ovezande; Meeste kleine vo gels K.v. Steenbergen van Willem-Teil uit Ovezande, ze» vogels; De vliegende vogel- prijzen waren voor C. Bek van Spes-Nostra uit Ovezande en K. v. Steenbergen van Wil lemTeil uit Ovezande en K. v. Steenbergen van Willem- Teil uit Ovezande. Uitslag van de tweede wip: 1ste hoofdvogel W. Boudens van Willem-Teil uit Ovezande; 2e hoofdvogel H. de Fouw van Jaooba van Beieren uit Goes; lste zijvogel A. Parent van Eendracht uit Vlissingen; 2e zijvogel William Voet van So- ranus uit Heinkenszand 3e zij vogel F. J. Ossewaarde van Doel naar Hoger uit Wol phaartsdijk bij loting; 4e zij vogel C Baas van Juliana uit Oudelande, bij loting 1 ste kal P Driedijk van Soranus uit Heinkenszand; 2e kal H. Hui- ge van Eensgezindheid uit Heerenhoek; 3e kal A. de Jonge-Rijk van Willem-Teil uit Ovezande; 4e kal W. Kriek van Juliana uit Oudelande, bij loting. Meeste kleine vogels M. v. d. Guchte van Spesmos- tra uit Ovezande, zes vogels. Mateloos ban ik me ergeren aan mensen, die vanuit mo dieuze overwegingen bepaalde programma's per se prachtig vinden, omdat dat nu eenmaal in hun wereldje thuishoort. Zo herinner ik me van de eerste uitzendingen van het Simplis tisch Verbond, dat ik eindelo ze discussies voerde om aan te tonen, dat het niets met humor had uit te staan, maar met pure verveling. Kees en Wim waren amusanter in hun vroe gere creaties in 't Gat van Nederland. Uitzendingen lang doorborduren op één thema; het simolisme. kan niet oor spronkelijk blijven. Om dan enige variëteit in dit eenvou dige thema te brengen, was de vorige uitzending gewild aan de oprichting van het Nieuw- Simplisme. Daarmee was de breuk tussen het komische duo een feit. De breuk was ook deze keer niet geliimd: de zendtiid werd oo een oassende manier verdeeld. Kees van Kooten ls met ziin aoartp taal gebruik een stuk leuker dan Wim de Bie. Kees als „omoha- loog" deed weer aan oude tij den denken ziin mono'oog over rolstoelvastheid-tapiit en manuela-theraoeuten iuist weer niet. Bij Wim de Bie werd er geen hondenvoer ge geten en misschien is het nieuw simplisme daarom ten dode opgeschreven. Te wit. als je het mij vraagt. Overbodig is het te vermel den. dat „Jouw beurt" van het IKOR wederom een verfris sende uitzending was. Deze keer ging het om de vraag, waarom het voor kinderen zo moeilijk is om met grote men sen 'e praten. „Je moet altijd u zeggen hè". Simpel genoeg, niet. Het typerende van „Berich ten uit de samenleving" is, dat het mensen in hun gewone doen laat zien. Eerst was daar het contrast van het driemans- actiegroepje in Herten, dat weinig uit kan ha.len tegen het rooien van Doonlieren en de man met de elektrische zaag, die er zich niet al te druk over maakt, omdat hii al iaren bomen rooit. Daarna een blik in de huis kamer van de familie De Oud ste, waar leden van de PvdA het Dartiinrogramma ter dis cussie stelden. „Zorgvliedt" is definitief af gelopen en binnenkort hoeft Pierre van Ostade geen gevat- heidsprijzen meer weg te ge ven. Zo vertrekken goede en slechte programma's. Ik had liever een wat eenzijdiger be leid gezien. JOHAN DIEPSTRATEN

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 7