imelmarkt iortje- joretten Aardenburg herdenkt terugkeer koningin Wilhelmina Opnieuw protesten tegen inpolderen Mosselbanken PZEM Zeeland wil provinciaal consulent kindercentra zeeuws Ctktfffoe/c Vrees voor inwendige vervuiling Hulstenaar wil ontheffing valhelmplicht meer teken- prijzen in Kruiningen Herziening provinciale subsidies nog van invloed op komende begroting Zeeland feest mee bij opening ScheldcRijn lloosterzande ardenburg stad streek 1 wmmfMKMsnmam GROEP VAN 630 MENSEN Overwegend droog ITALIANEN MET HASJ VOOR DE RECHTER een onzer verslareevers) ÏSTERZANDE - Het ettenpelet<m Kloortje saterdag en zondag een opgezette ronunel- jt. Bezoekers aan deze elmarkt kunnen tegelij. meedoen aan een fancy aan verschillende ver- gen. In de zaal van café ,roene Molen zullen daar- verschillende stands met attracties staan opge- Daartoe behoort ook het lan avontuur. Imenteel werken leden en |ur vazii Kloortje hard om al van De Groene Molen paste wijze in te richten, elopen zaterdag is men de In langs geweest om aller- voor de bezitter» vrij |deloze voorwerpen op te kinderen aan wie hij les op de lagere school te Jansteen,, hebben zelfs in Jansteen spullen opge- voor de rommelmarkt, die nog goed bruikbare én horen een accordeon en iromfiets, die respectieve- zaterdagavond en zondag- lag op Amerikaanse wijze |en verkocht. Voor de bieders staat boven- onder meer gebruikte naehines en allerlei soor- feebruikte kachels klaar, dens de rommelmarkt en fair zullen bovendien de Imeltjes worden verkocht, pvan de drumband zich tot bediende. Kloortje wat meer oa- te geven zijn namelijk fere trommels gekocht, r liefhebbers van lekkers pen in de zaal van De ene Molen poffertjes ge- ken. pt is na de rommelmarkt vorig jaar, die ongeveer gulden opbracht, de bde keer, dat Kloortje iets pelijks organiseert. Vorig beperkten de activiteiten echter nog tot één dag. de opbrengst van komend keind hoopt Kloortje niet bn de nodige leningen te nen aflossen., maar ook de osten te kunnen financie- die gepaard gaan met de Ireiding van het aantal le- en opsplitsing van de club en groep voor ouderen en groep voor jongeren. Na loproep om nieuwe leden, enkele weken geleden |d gedaan, hebben zich vol de heer de Cock al zo'm I aspirant-deelnemertjes ge ld. In de komende weken en daaruit een aantal nieu- leden worden geselec- .ïstus kamphuis Joli Site te :irch (Groot Hertogdom emburg), voor de leeftij- 12, 13 en 14 jaar. 4 augus- tot en met 16 augustus, tirch voor de leeftijden 15 16 jaar. Voor al deze kam- loopt de inschrijvingster- n tot uiterlijk eind april, kerkaartwedstrijd De uit- van de onlangs gehouden ikerkaartwed strijd" voor soneelsleden van de CSM- terfabriek te Sas van Gent It als volgt: 1: F. Ongenae, J. Donze, 3: W. MecheJink, E. Dhaene, 5. M. Tak van Steen. chieting - Uitslag van d« sschieting Sint Sebastiaan: ste hoogvogel: H. va» arden sr, tweede hoogvo- G. Blondeel, ïijvogels.' van Iwaarden, P. Blon- 1. D. van Hermon (vierde •d niet afgeschoten), kal- J. Jansen, J. van Iwaar derde en vierde kal niet eschoten, meeste kleine vo» s. H. van Iwaarden sr. isvogels: 1. W. Dhondt. 2 van Hermon, 3. J. Heijboer. K. van Iwaarden, 5. H. de cke, 6. G. Blondeel. 7. P de Walle. 8. Jac. van arden. oneel en muziek Zater- 22 maart verzorgt de ko- clijke Aardenburgsche Mu- (sociëteit een toneel- e° ziekavond in de zaal van 1 De Roode Leeuw. Onder ing van dirigent A. Ver uur zal worden gemusi- d. Tevens speelt de K.PJ-» jling West-Zeeuwsch- anderen het blijspel in drie rijven: „De dodhters van baas." Regisseur is J. va» Sunder uit Sint Krui» ctie sportvissers De le- van de Aardenburgse hen club gaan de strijd aanbin- tegen de vervuiling va» viswater De Stierkreek, op de grens van Aarden- gen Sluis ligt. Op paasza- dag gaan de hengelaars de it schoonmaken en wen ipt dat daarna iedereen er- zal meewerken dat de ek ook schoon blijft, lurgerlijke stand Gebo- Wibo zv H. Bakker en Z. Moor. Gehuwd: Romsan kenbosch uit Eeklo en An- van Quekelberghe. Overle- Clara Blondeel 69 jr ev Standaert en Maria va» llebeke 81 jr ev E. Braet. DONDERDAG 13 MAART 1975 (Van onze correspondent) AARDENBURG Vandaag wordt in de gemeente Aar denburg en daarbij vooral in Eed het feit herdacht dat op 13 maart 1945 koningin Wilhelmina na een ballingschap van vijf jaar via Eede in Nederland terugkeer de. Deze gebeurtenis wordt herdacht tijdens een bijeen komst in de raadzaal, die om 15.30 uur begint. Hierbij zullen aanwezig zijn de raadsleden, commissaris van de koningin dr. C. Boer- tien, gouverneur De Kinder van de Belgische provincie Oost-Vlaanderen, burgemees ter J. Rotsart de Hertaing van Moldegem, de ereburgers me vrouw E. J. van de Broecke- De Man uit Vlissingen en J.J. Rosseel uit Aardenburg, de pastores die in de gemeente Aardenburg werken en de le den van het evenementenco mité. Na de herdenkingsbijeen komst vertrekt het gezelschap via de oude EeCdeweg en het dorp Eede in de richting Stroobrugge, waar bdj de rijksgrens wordt uitgestapt. Dee grens zal - evenals in 1945 - gemarkeerd worden door een meelstreep en de nationale vlag zal er opnieuw wapperen aan een panlat. De schooljeugd van Eeede staat bij de grens opgesteld en wandelt daarna samen met gemeentebestuur en genodigden naar het monu ment te Eede, waar kransen zullen worden neergelegd. De Eedese schoolkinderen zullen tijdens deze plechtigheid en kele coupletten van het Zeeuwsch-Vlaamse volkslied zingen. Met de kranslegging te Eede wordt de officiële her denking besloten, burgemees- eer en wethouders van Aar denburg hebben de bevolking van Aardenburg verzocht van daag de vlaggen uit te steken. (Van onze correspondent) KRUININGEN Nadat Corrie van de Wal uit Krui ningen in het Biotex-kleuren- festival een originele litho van Karei Appel won, werden nog acht leerlingen als prijswinna- ressen aangewezen. Ditty de Witte en Christian Vette uit Hansweert, Laura Lokerse, Kruiningen, Corrie Beneden, Yerseke Coby Kole uit Waarde, Jannie Koster, Jo sé van Nooit en Pety Vermeu- le uit Rifend-Bath ontvingen een reproduktie-poster, even eens van Karei Appel. Ver meldenswaard is zeker, dat voor het festival 25.000 inzen dingen uit heel Nederland bin nenkwamen. Een goed resul taat dus voor de Prinses Bea- trixsohool te Kruiningen. In de tekenwedstrijd Tech niek van de Rabobank heeft Addie de Vliet uit Kruiningen de tweedaagse reis naar die Belgisohe Ardennen gewon nen. Henri Dunant Donderdag 13 maart brengt het hospitaal schip Henri J. Dunant een be zoek aan Wolphaartsdijk. De afdeling Wolphaartsdijk van het Rode Kruis biedt de groep Haagse patiënten, die zich aan boort bevindt, een feestelijke ontvangst aan, die zowel op de kade van de landbouwhaven als aan boord van het schip plaats grijpt. Dit gebeurt tus sen 19 en 20.15 uur. Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag, opgesteld door het KNMI op woensdag om 18.00 uur. Overwegend droog met later stijging van temperatuur. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor vrijdag: Aantal uren zon: 0 tot 6. Min. temp: omstreeks 3 graden. Max. temp.: omstreeks 7 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 pro cent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 tot 6. Min. temp.: om streeks 4 graden. Max. temp.: omstreeks 9 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent De waterhoogten van woens dagmorgen, meegedeeld door Rijkswaterstaat; Konstanz 280 min 1, Rheinfelden 193 min 3, PUttersdorf 335 min 14, Maxau 384 min 11, Plochingen Hï min 1, Mannheim 220 plus 16, Steinbach 147 min 3, Mainz 248 min 2, Bingen 127 Plus 2, Kaub 166 plus 3, Trier 188 min 16, Koblenz 193 plus l_ Keulen 164 plus 6, Ruhrort 318 min 3. Lobith 945 plus 2, Pannerdense Kop 915 plus 2, Nijmegen 744 plus 2, IJsselkop 855 min 1, Eefde IJssel 408 plus 2. Deventer 286 min 2, Kaperveer Spooldersluis 46 min 7, Monsin 5436 plus 1 Borgharen 3975 min 11, Bel fold 1158 min 22. Grave bene den de sluis 503 min 9 Morgen, vrijdag 14 mrt. Bergen op Zoom 4.49 en 17.05 Hansweert 3.54 en 16.24 Terneuzen 3.10 en 15.40 Vlissingen 2.42 er 05.05 Wemeldinge 4.40 en 16.56 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Nadat vorige week het Zeeuws Coördinatie-orgaan bij G. S. heeft geprotesteerd tegen het plan om de Mosselbanken b(j Terneuzen in te polderen ten behoe ve van de uitbreiding van Dow Chemical, zijn bjj G. S. nog meer bezwaarschriften tegen dit plan ingediend. Ditmaal zijn ze afkomstig van de Zeeuwsch-Vlamingen S. Vlieger, G. Sponselee en H. van Herk, die een groep van 630 mensen vertegenwoordigen. Formeel richten hun bezwaren zich tegen de vaststelling van het bestemmingsplan Nieuw Neu- zenpolder 2, dat de raad van Terneuzen heeft aangenomen om de inpoldering mogelijk te maken. Ook hebben de heren Vlie ger, Sponselee en Van Herk bezwaar aangetekend toen de gemeenteraad van Tomeuzen een besluit over inpoldering moest nemen. Ook is toen pro test aangetekend tegen het verlenen van een vergunning voor de aanleg van de nieuwe Dow-haven met toepassing van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening. Beide bezwaarschriften wa ren van 630 handtekeningen voorzien. In de brief aam U.S. stellen de heren Vlieger, Sponselee en Van Herk dat de bezwaren, die enige tijd gele den aan de gemeenteraad van Terneuzen zijn voorgelegd, nog onverkort van kracht zijn. In de brief aam G.S. stelt het drietal dat b. en w. van Ter neuzen nu al van plan waren om een gedeelte van het na tuurgebied op te spuiten met de vrijkomende specie van de aan te leggen haven. De mi nister heeft echter op 18 de cember gezegd dait daartoe pas mag worden overgegaan al» aan bepaalde volwaarden wordt voldaan. ïlin ervan is dat Dow Chemical inderdaad binnen afzienbare termijn op de Mosselbanken gaat bouwen. Gezegd wordt in de brief dat de door de gemeente Terneu zen gevolgde procedure onde mocratisch is en dat dit ge meentebestuur de belangen niet op de juiste wijze heeft afgewogen. „De toename van het aantal arbeidsplaatsen - veel genoemd motief om voor te stemmen, zie raadsverslag - werd slechts gebaseerd op va ge veronderstellingen en me dedelingen," aldus de heren Vlieger, Sponselee en Van Herk, die hieraan dan nog toe voegen: .,De waarde als natuur gebied, voor velen misschien ook nog een vaag begrip maar wel als zodanig aanwezig, (Vervolg van pag. 1) De eis van de vakbonden om het rapport zo snel moge lijk aan de openbaarheid prijs te geven heeft voor lichte pa niek gezorgd in de top van de drie energiebedrijven. Aan vankelijk was men van plan om pas volgende week woens dag -19 maart- het rapport te presenteren. Onder druk van de vakbonden werd gisteren besloten om het rapport ai maandag te openbaren. Tijdens het z.g.n. georgani seerd overleg van de PZEM, een overlegorgaan dat ge vormd wordt door vertegen woordigers van bestuur, direc tie, personeel en vakbonden, i* gisteren te Middelburg uitvoe rig gesproken over het ver strekken van de informatie op maandag. Aangevoerd werd van PZEM-zijde dat er anders niet voldoende tijd zou zijn voor het drukken van het be nodigde aantal rapporten en voor het rondzenden ervan. De vertegenwoordigers van de or ganisaties B.T.A., K.A.B.O. en Vereniging Hoger Personeel hadden in dit verband tegen de maandag geen bezwaar. De vertegenwoordigers van AB- VA en NCBO wel. Die bleven vasthouden aan het ultimatum, vrijdag rapport op tafel anders brengen wij he1 vrijdagavond ter sprake. Overigens is tijdens het ge organiseerd overleg, dat giste ren bij de PZEM plaatsvond, niet gesproken over de inhoud van het rapport. Hier werd ook geen informatie over ver strekt. Door enkele mensen die wel op de hoogte waren van de inhoud, werd dit „on zin" genoemd. „Als je het rap port leest vraag je je af waar om al die soesa nodig i*." werd als commentaar gege ven. werd door b. en w. dan ook niet bestreden. De waardever mindering van het recreatiege bied De Braakman werd in twijfel getrokken, maar zal door iedereen, die daar ver blijft, als logisch worden er kend." Vandaar ook dat het drietal G.S. verzoekt om mee te wer ken aan het behoud van de Mosselbanken en daarbij dan de volgende argumenten aan voeren: 1. De natuur- en weten schappelijke waarde van het gebied is zeer groot en als gegeven aanwezig. 2. De economische waarde van het gebied is gebaseerd op vage veronderstellingen. 3. Het recreatiegebied De Braakman verliest ontegenzeg gelijk een deel van liaar waar de. 4. Het landschap en de land- bouwmoigelijkheden worden ernstig verstoord. 5. Een dergelijke onderhan- se procedure schept verwar ring ten aanzien van een de mocratische beslissing. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De nota inzake het aantrekken van een provinciaal consulent Kinder centra is één van de onder werpen van bespreking tijdens de bestuursvergadering van het provinciaal opbouworgaan Stichting Zeeland vrijdag 21 maart ten kantore van de stichting in Middelburg De Zeeuwse Raad voor de maatschappelijke Dienstverle ning heeft eerder al besloten, dat aanstelling van een consu lent Kindercentra aan haar bureau gewenst is. Deze raad verzoekt nu de stichting Zee land dit besluit te bekrachti gen en de aanstelling van de consulent te bevorderen Een werkgroep heeft over deze aangelegenheid overigens een nota samengesteld. Daar uit blijkt onder meer, dat be gin 1975 in Zeeland een 65-tal kindercentra geregistreerd stonden. Dit aantal blijft snel groeien. Als speciale factor voor Zeeland wordt hiervoor aangegeven de sterke verklei ning van de gezinnen. Vanwe ge de geringe bevolkingsdicht heid wordt het juist daardoor moeilijker in de directe omge ving van het huis leeftijdsge nootjes te vinden om mee te spelen. Het bieden van hulp en bi1- stand aan de kindercentra in Zeeland hetgeen tot nog toe fragmentarisch kon gedaan worden, is een tijdrovende zaak vanwege de verspreide ligging van deze centra in de provincie Oo een aantal gron den meer wordt in de nota geconcludeerd tot noodzaak van het aantrekken ven een professionele consulent Kin dercentra. die gestationeerd moet worden bii bet bureau i---n Up 7peuwse Rand voor de MaatschaPPelii'ko TVenctp'orJe ning. tan het ministerie van CRM wordt iervoor epr iaarlü'kse subsidie gevraaed Van f 34 900.- tnrwiil de nrn mociale overheid jaarliilrs 22 500.- zou moeten neertellen op basis van het prijspeil 1 januari 1975. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De com missie, die het provinciaal subsidiebeleid aan een kritisch onderzoek moet onderwerpen, streeft ernaar haar werkzaam heden op een zodanig tijdstip klaar te hebben, dat nog in het komende begrotingsjaar rekening kan worden gehou den met een herziene provin ciale subsidieverordening. Dit deelde gisteren gedeputeerde J Stenvert mee tijdens de vergadering van de statencom missie voor onderwijs en cul tuur. Het PFR-statenlid vroeg tij dens deze vergadering om een discussie in de commissie over de vraag vanuit welke basis de provincie culturele active teiten subsidieerde. De heer Van der Heide was over deze zaak aan het piekeren gegaan naar aanleiding van afwijzing van een subsidieverzoek van do buurtvereniging 't Zand te Middelburg. De heer Van der Heide bleek met name behoef te te hebben aan een funda mentele gedachtenwisseling in de onderwijscommissie over de mogelijkheid om vanuit het provinciale niveau niet alleen met woorden de zuivere ama teuristische vrijetijdsbesteding te stimuleren. Hij lanceerde daarbij het idee om een aan moedigingspremie in te stellen voor groepen die zich op dat terrein zeer verdienstelijk ma ken Gedeputeerde A. L. van Geesbeirgen adviseerde de commissie eerst de resultaten van het waairderingsonderzoek van de pravincdale subsidies iu het algemeen af te wachten. Maar in de commissie vond do gedachte tot een fundamentele discussie toch wel weer klank. De meeste leden wilden echter wel eerst een goede nota op tafel hebben. Daarin zou onder meer het gemeente lijke en het provinciale terrein eens scherp afgebakend moe ten worden. De heer Meyering (GPV) waarschuwde er echter reeds voor om teveel sympa thieën in subsidieverleningen uit te leven. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De drie Italianep die door de Terneu- zense gemeentepolitie maanda gavond in de Rozenstraat te Terneuzen werden aangehou den wegens het in bezit heb ben van 1,5 kg. hasj, worden vandaag (donderdag) aan de officier van jusitie te Middel burg voorgeleid. Steeds dringender wordt de roep „Terug naar de na tuur" als gevolg van onze met machines, automaten, computers en chemische produkten volgestopte sa menleving. Nog nooit was de belangstelling voor het behoud van onze natuurge bieden en het zuiver hou den van lucht, grond en water zo groot. Wonderlijk genoeg zijn de zuivere voortbrengselen van Moe der Natuur een bijzonder heid geworden. Iemand die van nabij de groeiende te rugkeer van de mens tot de natuurlijke waarden dage lijks meemaakt is de heer M. van de Berge, van be roep drogist in Goes en be stuurslid van de Vereni ging tot bevordering van de homeopathie afdeling Zeeland. Hij zegt; „Dagelijks merk ik dat steeds meer mensen zich afkeren van chemische geneesmiddelen en naar na tuurlijke middelen zoeken om hun lichaam gezond te maken en te houden. Je kunt het misschien een soort vrees noemen voor een inwendige vervuiling". De afdeling Zee land van de vereniging voor homeopathie telt ongeveer achthonderd leden. Homeopa thie is afgeleid van het Griekse Homios, dat gelijk betekent, en Pathos hetgeen ziekte betekent. Homeopathie wil dus zoveel zeggen als op elkaar gelijkende ziektetoe standen. De heer Van de Berge: „De tegenstrijdigheid tussen geneesmiddel en ziektever schijnselen is slechts schijn. Het zijn beide reacties van het geprikkeld organisme Het homeopathisch medicijn is dan ook te beschouwen als een prikkelmiddel dat bij vele ziektetoestanden aange wezen kan zijn". Homeopa thische geneesmiddelen wor den bereid uit planten en mineralen. Hoewel er in Ne derland en in het buitenland tal van artsen zijn, die de homeopathische geneeswijze toepassen staat het overgrote dee' van de medici toch nog bijzonder sceptisch en zelfs sterk afwijzend tegenover de homeopathische leer, die in de negentiende eeuw een vu rig voorvechter had in de Duitse arts, dr. Christian Hahnemann. Deze wordt al gemeen als de vader van de moderne homeotherapie be schouwd. In feite borduurde Hahnemann slechts voort op de geneeswijze, waarvan de Griekse genezer Hippocrates vier eeuwen voor Christus de grondlegger was. Een van de uitspraken van deze Hippo crates was dat hoest wordt Homeopathische geneesmiddelen zijn volgens de Goese drogist M. van de Berge aan de winnende hand. genezen door een middel dat noest veroorzaak! ,.Er bestaat nogal wat onbegrip en misverstand over de homeopathie", zegt de heer Van de Berge. „Zo is het bijvoorbeeld bepaald niet waar dat de homeopathische geneeswijze een volledig al ternatief wil en kan zijn voor de allopathie, dat is de normale geneeswijze door chemische geneesmiddelen. De homeopathie kan wel een goede aanvulling ziijn van de allopathie. Verder is een ho meopathisch arts, ook wel homeotherapeut genoemd, een arts die normaal voor geneeskunde heeft gestu deerd, maar zich in de homeo therapie heeft bekwaamd. Dat de homeopathie nog steeds met wantrouwen wordt bekeken blijkt onder meer uit het feit dat homeo- therapeuten nogal eens voor kwakzalvers worden uitge maakt. Voor het publiek blijft het spijtig dat het door een dergelijke opstelling niet een eerlijke kans krijgt ken nis te maken met de moge lijkheden van een homeothe- rapeutische behandeling. Bij na dagelijks maak ik het mee dat mensen met een be paalde kwaal baat vinden bij een .homeopathisch middel. Daarbij komt dat homeopa thische middelen geen bij werking hebben, bij een juiste toepassing vaak blij vende genezing geven en veel goedkoper zijn dan che mische geneesmiddelen", al dus de heer Van de Berge. De Zeeuwse vereniging ter bevordering van de homeo pathie houdt geregeld bijeen komsten waar onder meer ervaringen worden uitgewis seld van mensen die homeo- patische geneesmiddelen hebben gebruikt. Op 11 april a.s. wordt in „De Landbouw" aan de Grote Markt in Goes een forumavond gehouden, waarop ieder die belangstelt in de homeopathie en homeo therapie welkom is. Eindredactie Rein van der Helm ((Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Ook Zeeland is betrokken bdj de festivitei ten rond de opening van de Schelde-Rijnverbinding eind september van dit jaar. Bij de Kreekraksluizen zullen Konin gin Juliana en Koning Boude- wijn op hun vaartocht van Bergen op Zoom naar Antwer- pen een ontmoeting hebben met het college van Gedepu teerde Staten van Zeeland Antwerpen gaat ter gelegen heid van de opening van deze belangrijke vaarweg een Zeeuwse week organiseren. De Schelde-Rijnverbinding loopt ook over Zeeuws gebied. Het is dus vanzelfsprekend dat Zeeland bij de openings plechtigheden betrokken wordt. Aanvankelijk heeft dat echter niet in de bedoeling gelegen. Nadat „Middelburg" deswege bij minister Wester terp (Verkeer en Waterstaat) aan de bel had getrokken is voor Zeeuwse autoriteiten als nog een plaatsje ingeruimd in het protocol van de openings dag (Van een ouzer verslaggevers) Qp MEDISCHE GRONDEN HULST - De Hulstenaar A. J. van der Knaap is momen teel in een enigzins veront waardigde correspondentie ge wikkeld met het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Hij is nogal boos geworden door het antwoord, dat het ministe rie naar een Apeldoornse huis vrouw heeft gestuurd, die om ontheffing van de valhelmver plichting had verzocht, vanwe ge haar door kinderverlam ming kwetsbaar geworden nek. rug en benen. Hij beschouwt het antwoord van het ministerie aan die vrouw, die volgens de heer Van der Knaap een Solex no dig heeft om dagelijks bood schappen te kunnen gaan doen. als een boosdoener. „Het ministerie heeft deze vrouw een brief gestuurd met daarin een uitvoerige uiteen zetting over die verplichting om een valhelm te dragen en de verwijzing dat de verwijzing dat er ook een ltcht soort helm met een ge wicht van 800 gram te koop is. Zo'n helm is echter nog te zwiaar, verder wordt alleen ge steld, dat men n,a overleg mei het ministerie van voflksge- oeo-keengdrene zondheid en milieuhygiëne en de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunde geen gron den aanwezig heeft gevonden om ontheffing mogelijk te ma ken". zo zegt de heer Van den- Knaap. „Die beweringen ver trouw ik niet helemaal", zo gaat hij verder. „Ik ben vroe ger zelf ambtenaar geweest in Den Haag en ik weet hoe het gaat. Ik heb me telefonisch tot het ministerie gewend, maar daar kon men mij niet in con tact brengen met de man, die deze zaak behandeld heeft. Hetzelfde was het geval hij de Maatschappij ter Bevordering der Geneeskunst". Volgens de heer Van der Knaap heeft men op het mi nisterie onvoldoende aandacht aan het verzoek van de vrouw besteed. Hij wordt in die me ning gesterkt door het ontbre ken van een nummer op de antwoordbrief, die naar een dossier zou moeten verwijzen en door het feit, dat de enige aanwijzing voor de herkomst van de brief bestaat uit een onleesbare handtekening. Na verschillende telefoontjes is de heer Van der Knaap bij wie de vrouw om gdvies is komen vragen, in het offensief gegaan door het ministerie schrifteiiuk om opheldering te vragen. De heer Van der Knaap (die zelf invalide is en verschillen de mensen heeft kunnen hel pen door de kennis, die hij vergaart, door hij wijzen van hobby te grasduinen in de rechts- en wetskunde). is door deze zaak benieuwd geraakt of er meer mensen zijn, die zich door het ontbreken van een ontheffingsmogelijkheid op soortgelijke wijze bena deeld voelen Wanner dat het geval is, zou hij graag een actie willen ontketenen om collectieve ontheffing mogelijk te maken door middel van een wetsaan vulling. De heer Van der Knaap woont op het adres Van Ceu- lenplein 4 te Hulst. Telefo nisch is hij via het nummer 3417 te bereiken. I

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 3