Paasvoetbal in 8 rayons Sint-Cecilia Kieldrecht viert 150-jarig jubileum Opni inpol r Milieustichting ^bevreesd voor aantasting van Hulster weilanden Rommelmarkt Kloortje- majoretten Aardenburg HULSTER ROWANS GAAN TWEEDE LUSTRUM VIEREN VVV-informatrices in de dop verkenden Zeeland Nog meer teken prijzen in Kruiningen GROEP Va stad streek l Politierapport Werk van Hol naar Van Geyt Zuiddorpe Clinge Westdorpe Oostburg Sint-Kruis Terhole In Kloosterzande Sas van Gent Aardenburg Overwegend d DONDERDAG 13 MAART 1975 1HHHHM ABSDALE Gistermiddag tvilde J.B. uit Vlissingen die met zijn auto over de Tolweg reed, op de kruising Tolweg- Absdaalseweg linksaf de Abs- daalseweg oprijden richting Axel. Hij verleende daarbij geen voorrang aan een vracht auto, bestuurd door M. de D. uit Terneuzen. Beide wagens botsen op elkaar. Er was al leen materiële schade. AXEL Op het kruispunt Irenestraat-Bernhardstraat in Axel zijn twee personenauto's gistermorgen rond halftwaalf met elkaar In botsing geko men. Een auto bestuurd door de heer C.C. uit Zaamslag ver leende geen voorrang aan een auto, bestuurd door de heer J.H.O. uit Axel. Beide auto's kregen lichte schade. TERNEUZEN In de nacht van dinsdag op woensdag om ongeveer 3 uur is de binnen- vaarttanker Constantin der Grosze VII op de Westerschel- de nabij boei 17, geladen met 1104 ton superbenziene aan de grond gelopen. Het schip was op weg van de Sloe-haven naar Hasselt (B). Nabij boel 17 zag de kapitein het licht van de volgende boei niet meer tengevolge waarvan de schip op de zandbank voer. Woensdagnamiddag is die tan ker om halftwee bij hoog water op eigen kracht vlotge- komen en heeft hij zijn reis kunnen voorzetten. TERNEUZEN Op het kruispunt Begoniastraat-Nar- cissenlaan te Terneuzen zijn de autobestuurders J. v. W. en J. R. beiden uit Hoek met elk aar in botsing gekomen door dat J.R. die over de Begonia straat reed geen voorrang ver leende. Aan de beide auto's en tuinhekken ontstond schade. (Van een onzer verslaggevers) HULST De bijna 30 ro wans, die in Hulst de afdeling 89 vormen gaan het tweede lustrum van hun club op 4 en 5 april vieren met een bivak in het buitencentrum Het Ja gertje bij Hulst. Het feest begint vrijdagsa vonds met een spelletjesavond, waarop ook de ouders welkom zijn, daarna leggen de rowans zich in Het Jagertje te rus ten. Zaterdag vormen een volley baltoernooi en een receptie in Het Jagertje de hoogtepunten van de festiviteiten. Aan het volleybaltoernooi, dat in Den Dullaert 's middags plaats vindt doen 5 rowan-ploegen uit andere plaatsen mee. Na het toernooi begint om onge veer halfvier de receptie. Voor de rowans eindigt het lustrumbivak met een fuif, tij dens welke allerlei spelletjes uit de oude doos tevoorschijn zullen worden gehaald. (Van een onzer verslaggevers) HULST In galerie Van Geyt (Steenstraat 30 Hulst) is van 15 maart tot 14 april werk te bezichtigen van de schilder en tekenaar Kees Bol. Kees Bol werd in 1916 ge boren in Oegstgeest, waar hij woonde en een tijdje werkte. Sinds 1935 vertoeft hij in Bra bant. Hij schildert en tekent vooral portretten, figuren, stil levens en landschappen. Kees Bol was leerling van de aoademie in Den Haag Hij kreeg in 1950 de Thérèse van Duyl-Schwartze-prijs te Am sterdam. Tegenwoordig werkt hij ook veel in Frankrijk. Hij geeft les aan de academie van beeldende kunsten in Den Haag en de academie van In dustriële vormgeving te Eind hoven. Galerie Van Geyt is behalve dinsdags op werkdagen geo pend tussen negen en twaalf en tussen twee en zes uur. Op zondag kan men °r t"isen half- drie en vijf uur terecht. C" (Van een onzer verslaggevers) HULST Honderden scholieren ln de provincie Zeeland berei den zich voor op het paasvoetbaltoernooi, dat in de week na Pa sen traditiegetrouw plaatsvindt. Voor deze gelegenheid is de provincie Zeeland verdeeld in 8 rayons, t.w. Vlissingen, Mid delburg, Zuid- en Noord-Beveland, Schouwen en Duiveland, West-Zeeuwsch-Vlaanderen, Thoien, Terneuzen en Hulst. Naar gelang de leeftijd zijn de „schoolvoetballers" ondergebracht in vijf afdelingen. In de afdeling A komen uitsluitend de leerlingen van het basisonderwijs uit, in af deling B de 12- en 13-jarigen, in afdeling C de 14- en 15- jarigen, in afdeling D de 16- en 17-jarigen, en tenslotte in afdeling D de leerlingen die 18 jaar en ouder zijn. Het is de bedoeling dat de acht districtsikampioenen voor wat het basisonderwijs betreft elkaar op donderdag 20 mei te Thoien zullen ont moeten. Daar zal dan worden uitgemaakt, wie zich kampi oen van Zeeland voor één jaar zal mogen noemen. De afdelingen B t.m. E zul len te Hulst om het kampioen schap van Zeeland spelen, hetgeen eveneens op 20 mei zal geschieden. In het rayon Hulst, waarin scholen uit de gemeenten Hulst, Hontenisse, Axel en Sas v-an Gent uitkomen, heeft liet comité bestaande uil broeder Ferrerius, de gebroeders Paul en George Verhagen en de Hulster sportambtenaar Roger Seghers zich verplicht gezien het aantal wedstrijden te ver delen over drie sportparken. De toenemende belangstelling vooral vanwege het basis onderwijs heeft ertoe ge leid, dat naast de sportparken te Hulst en St.-Jansteen, nu ook het sportpark Clinge als strijdtoneel voor het paasvoet bal zal fungeren. Lieten zich vorig jaar reeds 18 elftallen bij het basisonder wijs registreren, dit jaar zijn er nog zes elftallen bijgeko men, zodat het uiteindelijke totaal 24 bedraagt. De gemeente Hulst heeft ge meend niet achter te moeten blijven en heeft niet geaarzeld om voor de basisscholen een prachtige wisselbeker beschik baar te stellen. Vorig jaar was de grote ver rassing de uitschakeling van het eerste elftal van de in paars- witte kleuren gestoken Nobelhorstschool uit Hulst. De school uit Lamswaarde deed hen toen de das om door een 00 gelijk spel af te dwin gen. De Warandeschool uit Axel werd toen rayonwinnaar, het geen deze school te danken had aan haar ijzersterke ver dediging. Het toeval wil ech ter dat Nobelhorst vorig jaar reeds favoriet in poule vier staat ingedeeld bij de Warandeschool. De mannen van meester Scheerders zullen moeten bewijzen, dat het vo rig jaar inderdaad een ongeluk is geweest, dat Nobelhorst reeds in de voorronden werd uitgeschakeld. Maar ook de andere scholen hebben zeker niet stil gezeten met het treffen van voorberei dingen. Met eigen ogen heb ben we kunnen constateren dat meester Verpalen van de St.Jan school uit Hulst zijn team op het veldje aan de Koolstraat veelvuldig 1-2- combinaties heeft doen uitvoe ren. Zal het vruchten afwer pen? En Terhole, de revelatie van vorig jaar (schitterende vijfde plaats) heeft van mees ter Heyman zeker opnieuw de nodige instructies gekregen. Uit betrouwbare bron hebben we vernomen, dat in St.-Jan- Schieting In café Cen traal werd een schieting ge houden met een deelnam® van 47 schutters. De uitslag hier van was als volgt: Hoogvogel plus tweede zijvogel F. de Vliegher van Koewacht. Eerste zijvogel J. Christiaansen uit Koewacht. Meeste kleine vo gels met vier stuks, E. Bou- wens en K. de Schrijver, bei den uit Zuiddorpe. Volgende schieting zaterdag 15 maart. steea Metier Van Duyse zijn mannen een tactisch recept meegeeft. De school uit Clinge geniet dit jaar bet voorrecht op eigen sportpark te mogen uitkomen. Zullen de rood-witten even sciiotvaardig zijn als tijdens het Kerstzaalvoetbaltoernooi in Den Dullaert? Of gaat een van de kleinere scholen zoals Oraauw, Ndeuw-Namen of Ka- pellehrug als spelbreker optre den? Maar ook De Schakel uit Vogelwaarde en de St.-Willi- brordiussohool uit Hulst hunke ren naar een plaats op het ereschavot En hoe zit het in Sas van Gent, want ook deze gemeente vaardigt drie scho len af. Worden zij de nieuwe killers? Nee, we durven echt geen super favoriet naar voren schuiven, want de mysterieuze krachten bij het schoolvoetbal zullen ook dit jaar zeker niet achterwege blijven. Dit alles kan de spanning alleen maar verhogen De indeling bij de basisscholen in het ray on Hulst ziet er als volgt uit: Poule 1: Willibrordus (Hulst), Pr. Marijke (Axel), Michaëlsch. (Sas van Gent) en Mariaschool (St.-Jansteen). Poule 2: Willibrordus 2 (Hulst), Heikant, De Schakel 1 (Vogelwaarde) en Lams waarde. Poule 3: Nobelhorst 2 (Hulst), De Ark (Hulst), De Schakel 2 (Vogelwaarde) en H. Hartschool (Groenen dijk). Poule 4: Nobelhorst 1 (Hulst), De Warande (Axel), De Eikel (Koewacht) en St.- Aloysiusschool Sas van Gent). Poule 5: Clinge, Nieuw-Na- men, Graauw en Kapelle- brug. Poule 6: Antoniusschool (Axelk Openbare School (Sas an Gent), St-Janschool (Hulst) en Terhole. De winnaar» van de zes poules spelen donderdag 3 april op het sportpark te Clin ge om het rayonkampioen schap. De wedstrijden begin nen om 12.00 uur. De indeling van de diverse scholen uit het voortgezet on derwijs voor het rayon Hulst ziet er als volgt uit: Afdeling B, (12- en 13-jari gen): Poule 1: Clemens Mavo 1 (Hulst), Chr. Mavo (Axel), LTS 1 (Hulst). De aanstaande VVV-informatrices met hun begeleiders. Duivenverkoop In café De Snelle Duif werd een ver koping gehouden van een vijf tiental duiven van de heer F. Willaert. Alle duiven werden verkocht. Gezamenlijk brach ten ze 864 gulden op. Cursus macramé Maandag 17 maart start een cursus ma cramé in het voormalige ge meentehuis te Westdorpe om half acht. Woensdag 19 maart wordt van start gegaan met een cursus algemeen knutse len. Deze cursus omvat draad- figuren, raffia en glasmozaïek. De programmering zal onder ling besproken worden. Voor nadere inlichtingen kan men stellen op de volgende num- zich telefonisch op de hoogte mars: 2203, 1600 en 1847. Ver der bestaat de mogelijkheid om te gymmen voor de daimes boven de vijftig. Bij voldoen de belangstelling zou dit ge beuren dinsdag voor de mid dag in het Wit-Gele-Kruisge- bouw. Opgave en inlichtingen bij mevrouw Van Horen. Bea- trixstraat 1. tel. 1712. Cursus macramé Maandag 17 maart gaat de stichting SKW afdeling Westdorpe van start met een cursus macramé, die zal worden gehouden in het voormalige gemeentehuis. Volgende week woensdag be gint een cursus algemeen knutse'en. Deze cursus omvat onder meer draad-figuren, raf fia en glasmozaïek Er bestaan ook plannen om te beginnen met gymnastiek voor dames boven de vijftig. Bij voldoen de belangstelling zal dat zijn dinsdags voormiddags in het Wit Gele Kruisgebouw. Voor opgave en inlichtingen kan men zich wenden tot mevrouw Van Horen. Beaitrixstr. 1. Zaalvoetbal Het topduel in de eerste klasse van het Oostburgse zaalvoetbal tussen M C Fiehuiqua en Peugeot is een 2-2 gelijkspel geendigd. Peugeot viel fel aan en ver wierf zich een 0-2 voorsprong. Een sterker M C Fiehuiqua wist tenslotte toch nog een punt uit dit duel weg te sle pen. WIK liet het in de slotfa se tegen Veloeitas lelijk zitten. Na 0-2, en 1-4 verloor de Sluisse ploeg tenslotte nog met 5-4. Voor Administratief Per so neel begint het er steeds duis terder uit te zien nu het op nieuw een nederlaag leed te gen Oktopus 1-2. Uitslagen tweede klasse: Winkeliers-Tri- conoble 0-7, Leraren KWL- Verduijn 2: 1-4. Derde klasse: Vier Emmers-Bron Internatio naal Transport 5-2, Blijf Fit - Diepvries 0-6, Aers-Leraren Eloy 3-3. Programma voor maandag 10 maart: Verduijn 1-M C Fiehuiqua. Hotfzicht Va- krens-Administratief Perso neel. Tridonoblie-Van Hal en Kareis, Leraren KWL-Amro, Alheo, Hokef Pokey. Dinsdag 11 maart: Riemens-Bar Bistro, Leraren Eloy-Diepvries. Blliif Fit-Trimcluto. Geslaagd De heer René Verstraeten uit Sint Kruis slaagde aan de technische ho geschool te Delft voor het i>rn. paedeutiscih examen mijninge nieur Kaartwedstrijd Aan de Kaartwedstrijd in café De Kroon te Terhole deden 38 personen mee. De uitslag' '1. P. Sijnesal-H Brooymans. 2 A. Pieters-H. Colsen, 3 Th. Ver- sehuren-E. Asselmam. Poule 2: Jansenius (Hulst), Clemens Mavo 2, LTS (Axel). Poule 3: St.-Joseph Mavo (Hulst), LTS 2 (Hulst) en; Jansenius 2. Afdeling C, (14- en 15-jari- gen). De indeling in deze afdeling is gelijk aan die in de afdeling B. Zowel de afdelingen B als C spelen hun wedstrijden in het sportpark aan de Zand- «traat in Huist. De wedstrij den beginnen ook hier om ne gen uur. Indien vanwege de weersomstandigheden de wed strijden geen doorgang zouden hunnen vinden, dan wordt het programma van dinsdag 1 april naar woensdag 2 april verschoven. In de afdeling D komen vier scholen tegen elk aar uit, name lijk de St.-Clemens Mavo uit Hulst (2 elftallen). De LTS en de Janseniusscholengemeen- schap uit Hulst, alsmede de Chr. Mavo uit Axel, ieder met 1 elftal. Zij spelen op het sportpark te Clinge (1 april) vanaf 13.00 uur een halve competitie. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het Zeeuws Coördinatieorgaan voor Natuur-, Landschaps- en Milieubescherming heeft B. en W. van Hulst erop gewezen, dat in één bestek van de ruilverkaveling Kiel- drecht de ophoging van enkele weilanden is opgenomen. Deze weilanden, die een natuurwetenschappelijke waarde als weidevogelgebied bezitten, liggen ten oosten van de Dwarsweg, tussen de Middenweg en de Noordstraat in de Van Alsternpolder. Het Coördinatieorgaan vestigt er de aandacht op dat de na tuurwetenschappelijke waarde van deze weilanden destijds ook door het gemeentebestuur van Hulst is onderkend, omdat het desbetreffende gebied in het bestemmingsplan Buitengebied als beschermd natuurgebied is aangegeven. Volgens het Coördi natieorgaan zou een aantasting van deze weilanden door op hoging in strijd zijn met de voorschriften van het bestem mingsplan. Aan het college van B. en W. is daarom verzocht niet alleen de nodige stappen te ondernemen om te voorkomen dat de werkzaamheden worden uitgevoerd, maar ook maatregelen te treffen waardoor de tegenwoordige natuurwetenschappelijke waarde van bedoelde weilanden behouden blijft. (Van onze correspondente) AXEL „Zeeuwsch-Vlaanderen verschilt duidelijk van de rest van Zeeland. Het is hier zo lekker gemoedelijk", waren een paar kreten die gistermiddag werden gehoord, toen een achttal aanstaande VVV-informatrices op hun rond reis Axel aandeden. ren op oost-Zeeuiwsch-Vlaan deren los gelaten om keurig verdeeld over Terneuzen. Axel en Hulst de nodige in formatie op te doen. De heer Goethals en Dieleman ware namens de Axelse VW aan wezig om de meisjes op te vangen iets over Axel en omstreken te vertellen. Daar werd keurig verslag van ge maakt. want aan het einde van iedere dag worden de mondelinge en schriftelijke vragen besproken. Na de op leiding zijn er tal van moge lijkheden, zoals informatrice bij een VW-kantoor, wer ken in het buitenland, of op een reisbureau, of een verde re studie aan het Nederlands Wetenschappelijk Instituut voor Toerisme. „Maar eerst moeten we nog examen doen", klonk het benauwd u:t de groep, „op 15 april al". Ze kwamen het allemaal zelf eens bekijken, waint na hun examens zullen deze meisjes Nederland toeristisch van achter de balie moeten kunnen verkopen. Gisteren was dan Zeeuwsch-Vlaande ren aan de beurt. Daarvoor was er in het cursusjaar al driemaal een week uitge trokken om de rest van Ne derland eens onder de toeris tische loep te nemen. Deze laatste werkweek is hele maal gericht ap Zeeland en westelijk Noord-Brabant. De hele greep bestaat uit 56 meisjes van gemiddeld 19 jaar. Gedurende een jaar volgen zij een vakopleiding voor VVV-informatrices van het ANW in Den Haag. De helft van deze groep heeft enkele weken geleden Zeeuwsch-Vlaanderen al be zocht en doet nu Limburg. De andere helft werd giste- (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE - He< majorettenpeleton Kloort.it houdt saterdag en zondag een groots opgezette rommel markt. Bezoekers aan deze rommelmarkt Kunnen tegelij. kertijd meedoen aan een fancy fair en aan verschillende ver kopingen. In de zaal van café De Groene Molen zullen daar voor verschillende stands met diverse attracties staan opge steld. Daartoe behoort ook hel rad van avontuur. Momenteel werken leden en bestuur van Kloortje hard om de zaal van De Groene Molen op gepaste wijze in te richten Afgelopen zaterdag is men de huizen langs geweest om aller lei, voor de bezitters vrij waardeloze voorwerpen op te halen. De kinderen aan wie hij les geeft op de lagere school te Sint Jansteen, hebben zelfs in Sint Jansteen spullen opge haald voor de rommelmarkt. Tot die nog goed bruikbare dingen horen een accordeon en de bromfiets, die respectieve lijk zaterdagavond en zondag middag op Amerikaanse wijze worden verkocht. Voor de hoogste bieders staat boven dien onder meer gebruikte wasmachines en allerlei soor ten gebruikte kachels klaar. Tijdens de rommelmarkt en fancy fair zullen bovendien de trommeltjes worden verkocht, waarvan de drumband zich tot nu toe bediende. Om Kloortje wat meer ca chet te geven zijn namelijk grotere trommels gekocht Voor liefhebbers van lekkers worden in de zaal van De Groene Molen jpoffertjes ge bakken. Het is na de rommelmarkt van vorig jaar, die ongeveer 2000 gulden opbracht, de tweede keer, dat Kloortje iets dergelijks organiseert. Vorig jaar beperkten de activiteiten zich echter nog tot één dag. Met de opbrengst van komend weekeind hoopt Kloortje niet alleen de nodige leningen te kunnen aflossen, maar ook de onkosten te kunnen financie ren, die gepaard gaan met de uitbreiding van het aantal le den en opsplitsing van de club in een groep voor ouderen en een groep voor jongeren. Na de oproep om nieuwe leden, die enkele weken geleden werd gedaan, hebben zioh vol gens de heer de Cock al zo'n 30 aspirant-deelnemertjes ge meld. In de komende weken zullen daaruit een aantal nieu we leden worden geselec teerd. Vergadering Onlangs hield de tourclub „Sas van Gent" de algemene ledenver gadering in haar lokaliteit „Engelenroos" te Sas van Gent. Tijdens deze vergade ring, due onder leiding stond van secretaris G. Schoenen, werd extra aandacht geschon ken aan het pas overleden en bijzonder actief lid G. Naes- sen. Tevens werd er bekend gemaakt dat de tourclub weer aan tal van wedstrijden zowel in België als in Neder land zal deel nemen. Afgelo pen zondag reeds nam de tourclub deel aan de Sterrit te Hulst. Het ligt tevens in de bedoeling dat er elke maand een toerrit gehouden wordit voor de leden. Cursus Op 13 maart start in het verenigingsgebouw te Sas van Gent een cursus bloemschikken, die zal duren tot 15 mei. Het initiatief tot de ze cursus is genomen door het Sociaal Cultureel Werk Sas van Gent en Sas Promotion. Deze cursus die bestaat uit tien les sen staat onder leiding van de hee J. Torbijn. Deze avonden waar een maximum van 40 leerlingen toegelaten is, wordt begonnen om 19.30 uur. Feestavond Zaterdag 15 maart houdt de carnavals- bouwvereniging „de Lustige Bouwers" uit Sas van Gent, de Jaarlijkse feestavond voor le den en donateurs. Op deze avond, die gehouden wordt in zaal Reseda te Sas van Gent, zal na de maaltijd gelegenheid zijn voor een dansje. Alliance Francais® Op donderdag 13 maart houdt d» Alliance Francaise een bijeen komst in het cultureel cen trum „de Speye" te Sas van Gent. Centraal op deze bijeen komst staat de schrijver Henri Queffelec. Hij houdt een inlei ding over het onderwerp: „Drie maanden op een vissers boot". Op woensdag 19 maart treedt in hotel Rotterdam de zanger James Ollivier op met een aantal nieuwe en oude werkjes. De beide aktiviteiten van Alliance Francaise begin nen om 20.00 uur. Dansen Na enkele mis lukte pogingen om te starten met een danscursus in de Ro- selaer te Sas van Gent, heb ben enkele jongeren de kop pen bijeen gestoken om nog te proberen deze danscursus nieuw leven in te blazen. Het Sociaal Cultureel Werk gaat eich met de aanwas van nieu we leden bemoeien. Geïnteres seerden kunnen zich opgeven in „de Roselaer" te Sas van Gent Kampprogramma De Stichting Sociaal Cultureel Werk te Sas van Gent waar onder ook de werkeenheden Philippine en Westdorpe val len, heeft voor het komende vakantieseizoen een voorlopig kampprogramma samengesteld. Het ziet er als volgt uit: 7 tot en met 12 juli camping „het Zandwater" te Harskamp (Ve- luwe), voor de leeftijden 6, 7 en 8 jaar. 12 tot en met 19 juli Harskamp voor 9. 10 en 11 jaar 19 tot en met 28 juli Harskamp voor 9, 10 en 11 jaar. 21 juli tot en met 4 (Van een onzer verslaggevers) KIELDRECHT Samen met een rijkelijk geïllustreer de en van tientallen pagina's tekst voorziene jubileumuitga ve, heef' de koninklijke har monie Sint Cecilia uit Kiel drecht het feestprogramma ge presenteerd voor de viering van hc' 150-jarig jubileum. Behalve talrijke foto's van de verschillende samenstellin gen, de achtereenvolgende di rigenten en voorzitters, afbeel dingen van vaandels en leden lijsten treft men in het jubi leumboekwerkje een uitge breid overzicht aan van wat de harmonie in anderhalve eeuw beroerd heeft. Uit het overzicht valt op te maken, dat de voornaamste bron van inkomsten van de harmonie in de jaren na de oprichting bestond uit van de leden geheven boeten. „Ieder een had zich te onderwerpen aan de directeur, zo niet boete. Bij herhaling uitsluiting. Nieu we en vertrekkende leden be taalden respectievelijk in- of uitgaansgeld. Leden, die in de sociëteit twistten, dronken raakten, schimpende of laste rende woorden spraken enz. moesten ook boete betalen. Vroegtijdig vertrek of niet bijwonen van vergaderingen en repetities leverden ook al boetepenningen op. „Geen en kele Kieldrechteuaar zou het In die tijd aangedurfd hebben dit niet 'e betalen, anders werd hij door heel de gemeen te voor een oneerlijk mens aangezien", zo meldt de jubi leumuitgave. Uit het feestprogramma: 15 maart jubileumconcert in feestzaal De Gouden Pluim. Optreden van de Koninklijke Harmonie en het jeugdorkest Verder laureaat van de pro vinciale wedstrijd voor jonge solisten met pianobegeleiding. Tijdens dit concert wordt de première gegeven van Waas- landse feestouverture en de speciaal gecomponeerde Jubel mars in dixielandstijl. Na liet concert is er een gezellig sa menzijn gepland met het dans- orkest Het Trio. Behalve dit concert vinden verderop in het jaar nog onder meer een grote taptoe, een paardenkoers, een kerkconcert, een jubileumviering met een mis en enkele concerten plaats. Tot 31 maart is in het ge meentehuis van Kieldrech' de tentoonstelling 150 jaar mu ziekcultuur te Kieldrecht te zien. augustus kamphuis Joli Site te Diekirch (Groot Hertogdom Luxemburg), voor de leeftij den 12, 13 en 14 jaar. 4 augus tus tot en met 16 augustus, Diekirch voor de leeftijden 16 en 16 jaar. Voor al deze kam pen loopt de inschrijvingster. mijn tot uiterlijk eind apriL Suikerkaartwedstrijd De uit- slag van de onlangs gehouden „suikerkaartwedstrijd" voor personeelsleden van de CSM- suikerfabriek te Sas van Gent luidt als volgt: 1: F. Ongenae, 2: J. Donze, 3: W. Mecheünk, 4: E. Dhaene, 5. M. Tak van der Steen. Schieting Uitslag van d» prijsschieting Sint Sebastiaan: eerste hoogvogel: H. van Iwaarden sr, tweede hoogvo gel: G. Blondeel, zij vogelt; Jan van Iwaarden, P. Blon deel. D. van Hermon (vierdl werd niet afgeschoten), kal. len: J. Jansen, J. van Iwaar den derde en vierde kal niet afgeschoten, meeste kleine vo gels. H. van Iwaarden sr. Prijsvogels: 1. W. Dhondt, 2 D. van Hermon, 3. J. Heijboer. 4. K van Iwaarden. 5. H. d» Rijcke, 6. G. Blondeel. 7. P van de Walle. 8. Jac. va» Iwaarden. Toneel en muziek Zate" dag 22 maart verzorgt de ko ninklijke Aardenburgsche Mu- zieksociëteit een toneel- muziekavond in de zaal van hotel De Roode Leeuw. Onder leiding van dirigent A. Ver schuur zal worden gemusi ceerd. Tevens speelt de K.P.L afdeling West-Zeeuwseh- Vlaanderen het blijspel in drie bedrijven: „De dochters van de baas." Regisseur is J. van de Bunder uit Sint Kruis Actie sportvissers De le den van de Aardenburgse hen- gelclub gaan de strijd aanbel den tegen de vervuiling vat hun viswater De Stierkreek, die op de grens van Aarden- bur gen Sluis ligt. Op passza terdag gaan de hengelaars d« sloot schoonmaken en men hoopt dat daarna iedereen er aan zal meewerken dat d* kreek ook schoon blijft. Burgerlijke stand Gebo ren: Wibo zv H. Bakker en de Moor. Gehuwd: Romsatt Berkenbosch uit Eeklo en An nie van Quekelberghe. Overle den: Clara Blondeel 69 jr ev E. Standaert en Maria van Hollebeke 81 jr ev E. BraeL DONDERDAG 13 MAAR! (Van onze corresponde AARDENBURG Vai wordt in de gemeente denburg en daarbij v in Eed het feit her dat op 13 maart koningin Wilhelmina na ballingschap van vijf jas Eede in Nederland terug de. Deze gebeurtenis herdacht tijdens een komst in de raadzaal, di 15.30 uur begint. Hierbij zullen aanwezii (Van onze correspondei KRUININGEN Corrie van de Wal uit ningen in het Biotex-kl< festival een originele lith Karei Appel won, werde acht leerlingen als prijsv ressen aangewezen. Ditty de Witte en Oh: Vette uit Hansweert, Lokerse, Kruiningen, Beneden, Yerseke Coby uit Waarde, Jannie Koste sé van Noort en Pety Ve le uit Rillliand-Bath ontyf een reproduktie-poster, eens van Karei Appel, meldenswaaird is zeker voor het festival 25.000 dingen uit heel Nederlan nenkwaimen. Eon goed taat dus voor de Prinses tnxschool te Kruiningen. In de tekenwedstrijd nick van de Rabobank Addie de Vliet uit Krui: de tweediaagise reis na; Belgische Ardennen nen. Henri Dunant Don< 13 maart brengt het hos; schip Henri J. Dunant e<| zoek aan Wolphaartsdij; afdeling Wolphaartsdij-k het Rode Kruis 'biedt de Haagse patiënten, die zi< boort bevindt, een fees ontvangst aan, die zowel kade van de landbouw als aan boord van het plaats grijpt. Dit gebeui sen 19 en 20.15 uur. Vooruitzichten voor en zaterdag, opgestel het KNMI op woe: 18.00 uur. Overwegend droog m. stijging van temperatuur, Weersvooruitzichten fers gemiddeld over land. Voor vrijdag: uren zon: 0 tot 6. Min. omstreeks 3 graden, temp.: omstreeks 7 Kans op een droge van minstens 12 uur: cent. Kans op een droog etmaal60 procent. Voor zaterdag: Aantoi zon: 0 tot 6. Min. temj streeks 4 graden. Max. omstreeks 9 graden. K een droge periode vai stens 12 uur: .90 procen; op een geheel droog 60 urocent waterstanden De waterhoogten van dagmorgen, meegedeeli Rijkswaterstaat: Konst: min 1, Rheinfelden 193 Plittersdorf 335 mi Maxau 384 min 11, Plo( 147 min 1, Mannheim 2 10, Steinbach 147 i Mainz 248 min 2, Binj Plus 2, Kaub 166 plus 288 min 16, Koblenz 1 1. Keulen 164 plus 6, 318 min 3, Lobith 945 Pannerdense Kop 915 Nijmegen 744 plus 2, I 855 min 1, Eefde IJ: plus 2. Deventer 286 Kaperveer Spooldersl min 7, Monsin 5436 Borgharen 3975 min feld 1158 min 22, Grav den de sluis 503 min 9 hoogwater Morgen, vrijdag 14 m Bergen op Zoom 4.4 17.05 Hansweert 3.54 en 16.24 Terneuzen 3.10 en 15.40 Vlissingen 2.42 er 15.05 Wemeldinge 4.40 en 1

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2