Equipe Van Tiggelen eerste in „Heikantrit" Mogelijk bouw speciale huisjes voor jongeren Dansgrage bejaarden in Hulst TARIEVEN OOSTBURGSE ZWEMBADEN NOGMAALS GEWIJZIGD Uitslagen in volleybal- competitie Fa in zon ESHSSESt „MAAR ER WET EERST VRAAG NAAR ZIJN WEGVERHARDING LANGS SCHELDE- RIJN-KANAAL AANRESTEED QUIZ-AVOND BEJAARDEN IN AXEL IN TERNEUZEN Italianen met hasj aangehouden Belgische korpsen op Sluis festival Apollo repeteert in Stadhuisfeelder vm stad Clinge Uzendijke Heikant Kieldrecht Koewacht Voorjaars uitvoering cT Oranjebloem W.I.K. geeft uitvoering Hulst Droog WOENSDAG 12 MAART 1975 (Van onze correspondent) HEIKANT De Zeeuwscfo Vlaamse Automobielsport Club (ZEVAC) liield een oriëntatie- rit, waaraan door 45 eouiDes werd deelgenomen. De start van deze „3e Hei kantrit" was gelegen nabii ca fé Du Commerce te Heikant waar zondagmiddag om 14.01 uur de eerste deelnemer van start ging. De rit had een lengte van circa 40 kilometer en de gemiddelde snelheid waarmee gereden moest wor den was bepaald op 24 km per uur. Winnaar in de a-klass* werd de equipe T. en W. van Tiggelen uit Biervliet met 314 strafpunten. Succes vol waren ook een aantal Midden-Zeeuwse equi pes getuige de verdere klasse ring: 2. Hr. en mevr. Korsuise uit Goes 366: 3. Hr. en mevr. Hollestelle uit Goes 372; 4. Hr. en mevr. Bogte uit Kruinineen 425; 5. Hr. en mevr. Van Nieuwenhuijzen uit Kruinin- gen 425; 6. Hr. en mevr. West- veer uit Kruiningen 484; 7. Hr. en mevr. Van de Hagen uit Vlissingen 492; 8. W. van Beerendonk - C. Boogaard uit Vlissingen 497; 9. Equipe Vonok, De Klinge (B) 549; 10 O. en F. Weemaes uit Sint- Jansteen 569. Uitslag B-klasse: 1. J. Vink en J. Alefs uit Sint Jansteen met 429 strafpunten, 2. S. en B. Lammens uit Sas van Gent 491; 3. F. Dierx en F. de Groote uit Hoek 603; J. Ferket en P. Miichiels uit Sint Jap steen 606; 5. S. van Espen en A. de Bart uit Axel 609; 6. Hr. en mevr. Biese uit Middelburg 662; 7. Mej. Van der Bilt en H. Buysse uit Koewacht 669; 8. Hr. en mevr. Meerman mt Oost Souburg 734; 9. B de Kok en F. Everaert uit Kloos- terzande 746; 10. J. de Loos en H Jansen uit Oostburg met 802 strafpunten. De rit was uitgezet door do heren C. Audenaerde en L. Herwegh uit Sint Jansteen. Kaartwedstrijd Jn het clublokaal van de voetbalclub Clinge op het sportterrein werd een kaartavond gehou den. De uitslag: 1 J. Bnacke, 2 G. Drumont, 3 H. Jurgerd, 4 II. Neefs, 5 R. Devoa, 6 A. de Burger. Dulvenverkoop De dul- vensosiëteitde Snelle Duif hield in het clublokaal een verkoop van een vijftiental oude duiven van het overleden ljd F. Willaert. Voor de duiven (hoofdzakelijk bestemd voor de vitesse-vluchten) bestond veel belangstelling, vooral van de zijde van Belgische lief hebbers. De duurste duif ging voor 64 gulden weg. De totale oporengst was 684 gulden. De Sterre Op vrijdag 14 maart houdt de personeelsver eniging van De Sterre een play-back balavond in De Troubadour. Het orkest Sunri se zorgt voor de muziek. Halfvastenbal Door een carnavalsstiehting te Ijzendij- ke werd in de zaal van het Hofziicht-theater een halfvas tenbal gehouden. De muziek werd verzorgd door het dans- koor The Darling Boys. Als gasten op dit bal waren aan wezig Kees Roland met de prins en de raa-d van elf uit Zeebrugge. Het batig saldo kwam ten goede aan de kas van de carnavalsstichting. (Van een onzer verslaggevers) HULST/AXJEL Als daaraan behoefte blijkt te bestaan zullen de Hulster en de Regionale Woningbouwvereniging alles in hel werk stellen om zo snel mogelijk kleine, aange paste en dus goedkope woonruimte uit de grond te stam pen vooi jongeren en alleenstaanden. Dat verklaarden gis teren desgevraagd de heer F. Demeurichy (voorzitter van de Hulster Woningbouwvereniging) en de heer T. van Rooij (directeur van de Regionale Z.-Vlaamse Woning bouwvereniging) Die behoefte is er volgens de heer C. van Leuven (direc teur van het Gemeenschaps- werk in Hulst) zeer zeker. Hij vestigt er de aandacht op, dat de regering zeer gunstige sub sidieregelingen heeft klaarlig gen om geschikte woonruimte voor jongeren te realiseren. Als voorbeeld zou Den Haag kunnen dienen, waar onlangs een reeks éénkamerwoningen voor jongeren gereed zijn ge komen, die naar wens al dan niet met elkaar kunnen wor den verbonden. Of er inderdaad jongeren en alleenstaanden zijn, die graag in een klein speciaal voor hen gebouwd huis zouden willen wonen is voor bovengenoemde woordvoerder van de woning bouwverenigingen nog steeds een onbeantwoorde vraag. De Meurichy: „Ais dat waar zou zijn, dan zou ik een liist moe ten hebben van jongeren en alleenstaanden, die een huis hebben aangevraagd. Er is niemand die een aanvraag voor jongerenhuisvesting heeft ingediend. Al? er geen gega digden zijn. dan kan ik niet bouwen". Van Rooy (namens de Regi onale) uit zich wat positiever: „Bij ons zijn nou niet direct aanvragen binnengekomen voor jongerenhuisvesting, maar dat wil nog niet zeggen, dat er geen behoefte aan be staat. De mensen willen tegen- MIDDELBURG (ANP) De Deltadienst van Rijkswa terstaat in Middelburg heeft dinsdag aanbesteed: het aan brengen van asfaltverhardin- gen op bestaande verhardin gen van wegen langs en over de Schelfta-Rijn verbinding, met bijkomende werken in de gemeenten Reimerswaal. Hal steren, Tholen, Nieuw-Vosse- meer, St.-Philipsland en Steenbergen. ERr waren negen inschrij vers. Laagste was de Holland- sche Wegenbouw Zanen b.v. te Heemstede met f 4.286 700 Hoogste inschrijver was aan nemingsbedrijf Zeeuwse As- faltonderneming B.V. te Mid delburg met f 4.632.000 (Van onze correspondent) AXEL Vanavond (woens dag) wordt er in het Bejaar- dendienstencentrum Het Tref punt aan de Singelwe-g in Axel een Trefpuntavond ge houden. Er zullen films en dia's wor den vertoond, er zullen spel letjes worden ged-aan en er zal en quiz (pen meenemen) wor den gehouden over de Mallor- careis. De films gaan hoofdza kelijk over de reizen die de Trefpuntbejaarden hebben ge maakt naar Luremburg, Dren te, het Zwarte Woud en Mal- lorca. Alle bejaarden, ook die uit West-Zeeuwsch-Vlaande- ren, zijn van harte welkom. De toekomst is gratis en de avond begint om halfacht. woordig geleefd worden. Ze moeten ertoe gestimuleerd worden. Als je kijkt naar de- functie, die Hulst vervult als* verzorgingscentrum, dan kan ik me indenken, dat er be hoefte bestaat aan wat huisjes of iets als een serviceflatje voor jongeren. Dan kijk ik alleer. maar naar de jongeren, die in het onderwijs of in de verpleging zitten. Enkele jaren geleden hebben we in een briej aan de gemeente overi gens al eens een plan geop perd om een serviceflat of zo iets voor jongeren te bouwen; daar is nooit op gereageerd. Welzijnswerker opbouw werker Van Leuven, die aan gepaste woningen voor jonge ren in Hulst dringend nodig vindt, vindt het om een ande re reden da-n de heer Van Rooij niet vreemd, dat er tot nog toe nauwelijks gevraagd is om .woonruimte voor jonge ren De jongeren zouden veel te kort in zo'n woning verblij ven Een leerling-verpleegster om maar eens wat te noemen, is snel klaar met haar oplei ding en vertrekt dan alweer. Het is nooit een beste stimu lans, om iets te ondernemen, als je van tevoren weet. dat je de realisering van je plannen niet meemaakt." Zeehengel wedstrijd De zeehen gelclub De Knorhanen,- gevestigd in Heikant, hield in de Westersehelde bij het oude gemaal te Osseniese de eerste clubwedstrijd van dit seizoen. Er werd door 27 leden deelge nomen. De vangst was slecht. Na drie uur hengelen kon de volgende uitslag worden opge maakt- 1 R. 'van Dorselaer Hulst 375 pnt., 2 E. Strobbe Heikant met 210 pnt., 3 R. van Brander Sint-Niklaas 195 pnt. De volgende clubwedstrijd wordt gehouden op zondag 6 april van 10 00 uur tot 14.00 Uur op dezelfde plaats. Culturele agenda Voor deze week ziet de culturele agenda in Kieldrecht er als volgt uit: 14 maart dia-voor stelling Davidsfonds in het Centrum. De voorstelling is getiteld; „Luister een keer, luister veertien keer". En be gint om acht uur 's avonds. 15 maart: jubileumfeest harmonie St.-Cecilia, met medewerking van verschillende componisten, die hun eigen werk dirigeren. 16 maart: ruilda-g in het Cen trum van 10 00 uur tot 12.00 uur. De organisatie berust bij het Centrumcomité. 17 maart: CMBV kookles in het Cen trum. Bejaardenreis De leden van de bejaardenbond Koe wacht maken dinsdag (18 maart) een busreis n-aar bras serie-dancing die Toverfluit m Halle-Kempen Men vertrekt om haifelf 's morgens. In de Toverfluit wordt gezamenlijk het middagmaal gebruikt, waarna men de middag verder door wil brengen met dansen en net spelen van spelletjes. Het trio Marcel en Georges Hellemans zorgt voor de mu ziek Schieting De schutters- maatschappij „Thuis Weg" hield een schieting op de lig gende wip in de zaal van G. van rtumste Er waren 50 deelnemers. De uitslag; Hoog vogel P. de Schepper (Moer- beke), eerste zijvogel: J. van Damme (Mnerbeke). tweede zijvogel: V de Schepper (Moerbeke). meeste vogels A. van Poele (Koewacht). Hij schoot er vier. De bejaarden in het „Klein Patronaat". (Van een onzer verslaggevers) HULST „En een lief clubke, dat het is, er bestaat zo'n hechte band, dat kun je niet geloven. Als er ergens iets te doen is zoeken we el kaar steeds weer op". De ruim veertig bejaarden, die elke donderdagavond in het klein patronaat in Hulst bij elkaar komen om er te walsen, te steppen, te polka-en of noem maar op, kunnen het best met elkaar vinden. Dat wordt zon der meer duidelijk, wanneer je ze over hun wekelijkse ac tiviteit bezig hoort. Vier jaar geleden begonnen een stuk of zes bejaarden, le den van de Hulster bejaarden- bond, een dansclubje, om op gezette tijden nog eens met de beentjes van de vloer te gera ken In de loop der jaren kwa men er steeds meer bij. En het bleef gezellig „gezien de grootte van de zaal zal de club nu niet meer zo hard kunnen groeien", zegt de heer A. Eleii- enberg, die zo'n anderhalf ja-ar geleden als overigens niet bejaarde invalide tijdens de wekelijkse dansavond binnen kwam vallen en sinds die tijd el'ke donderdagavond zijn pla tenspeler mee naar het patro naat neemt om de danslustige bejaarden van de nodige mu ziek te voorzien. Zijn nu 51-jarige vrouw vond de sfeer er zo goed, dat ze haar man ail spoedig naar de dansavond ging vergezel len. „Haar vaste partner is de vroegere schipper A. van Im merzeel. Nu met zijn 82 jaar de oudste deelnemer aan de bals. „Waar die man de ener gie vandaan haalt weet ik niet. zegt mevrouw Bleijen- berg, „die is van halfacht tot haifelf, als het afgelopen is, constant op de dansvloer in de weer Als hij 's avonds thuis komt, ligt er een stapel schoon ondergoed voor hem klaar, w-ant dan zweet hij aan alle kanten". Een paar weken geleden be sloten de bejaarden elk jaar een danswedstrijd te houden. Daarvoor werden wat prijsjes bij elkaar gescharreld. „Vol gend ja-ar gaan we het anders doen", zegt de heer Bleijen- berg, „dan moet elke deelne mer voor een rijksdaalder of zo zelf een prijsje kopen. Die prijzen zetten we dan allemaal op een tafel. De winnaars mo gen er dan het eerst iets uit kiezen Het gaat ons niet om grote prijzen. Het is allemaal maar voor de leut". (Van onze correspondent) TERNEUZEN Maandaga vond heeft de Terneuzense ge meentepolitie drie 23-iarige Italianen aangehouden, die b* het bezit bleken te zijn van 1,5 kg hasj. De gemeentepolitie werd ge waarschuwd door de jachtop ziener van De Braakman, de heer C. Riemslag, die had ge zien dat in De Braakman drie mannen iets in hun auto met een Italiaanse kenteken ver borgen. De auto werd aange troffen in de Rozenstraat te Terneuzen De politie Ontdekte er een geheime bergplaats met de hasj. In verband hier mee werden de in Terneuzen verblijvende A.R en de in Ro me wonende C.M. en M S. aangehouden en voor nader onderzoek opgesloten (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Op voorstel van de financiële commissie >n Oostburg worden in het raads voorstel tot wijziging van de tarieven van de zwembaden enkele wijzigingen aange bracht. De heer F. Baarends (PPR) wees op de voorgestelde ver hoging van de tienbadenkaar- ten in het overdekte zwembad De Veerhoek van f 12.50 tot f 18. terwijl een twintigba- denkaart f 25 zou moeten kos ten. Ook vond hij het onjuist, dat voor de tienbadenkaarten in het overdekte zwembad de zelfde tarieven golden als voor de Oostburgse buitenbaden „Daar kan een hele dag ge zwommen worden, terwijl dat in het overdekte maar een uur is". Opmerkingen die de com missievoorzitter redelijk vond en daarom liet verwerken in het raadsvoorstel. Een tienba- denkaart zal, als de raad dit aanneemt, voortaan f 16 gaan kosten. Ook zal de zwemles kaart niet verhoogd worden vanwege het belang dat de commissie hecht aan bet krij gen van zwemlessen. De bij drage van de schooljeugd voor zwemonderwijs bleef gehand haafd op f 0.5Ö. De commissie nam het voor stel van de heer G. van Scha-iok (KVP) om houder? van het dure Breskense gezins abonnement ook op vertoon van deze kaart toegang te ver lenen tot de overige gemeento- ba-den, niet over. Het gezinsa bonnement voor Groede bleef gehandhaafd, hoewel het colle ge aanvankelijk voorstelde de ze te laten vervallen. Het bleek gisteren dat vorig jaar nog dertien gezinnen hiervan gebruik gemaakt hadden, een mogelijkheid die de commissie wil openhouden. De financiële co-mmissde kon zich wel verenigen met de tariefsverhogingen voor de an dere sportaccommodaties. De verenigingen waren van de voorgenomen verhoging op de hoogte gesteld. „Er is overi gens geen overleg over ge pleegd", aldus burgemester A. Schipper, die de voorgestelde trendmatige verhoging een doodnormale zaak noemde. De commissie ging ook ak koord met het scheppen van een voorfinancieringsmo-gelijk- heid voor de restauratie van de Ned. hervormde kerk in Groede. Deze voorfinanciering beloopt ten hoogste het toe gezegde subsidiebedrag, zodat geen risico wordt gelopen. De heer Schipper deelde nog mee dat van het rijk bericht was ontvangen dat zij voor 55 pro cent de restauratie van de kerk zal subsidiëren De ge meente doet dit voor 30 pro cent De bijdrage van de pro vincie is nog onbekend. (Van onze correspondent) HULST Voor koploper Lybeert Verstraeten werd het m de heren eerste klasse van de bedrijfsvolleybalcompetitie ia Hulst een Succesvolle week. Zelf won liet van naaste concurrent Luctor Banden 1. terwijl de andere achtervolger KPJ 1 verrat send een punt moest afslaan aan Clitex Sport. Met een wedstrijd minder gespeeld bedraagt de voorsprong van Lybeert op KPJ j thans drie punten, en or Luctor Banden 1 reeds vier punten. De overwinning van Lybeert op Luctor Banden was tenvol- le verdiend, want geen mo ment werden de mannen ui» Kappelebrug werkelijk be dreigd. Clitex Sport leek tegen KPJ 1 voor een regelrechte verrassing te zongen, maar het liet zich een 20 voorsprong toch nog ontglippen. W Hulst en CVC 1 waren aan elkaar gewaagd en deelden broeder lijk de punten. Hetzelfde de den Remortel Sport en Bols. Ambulo was niet opgewassen tegen Luctor Banden 1. Ly beert Verstraeten bleef ook to gen W Hulst aan de winnen de hand, maar gemakkelijk is het niet gegaan zoals bleek uit de setstanden 14-16 13-15 15-7. KPJ 1 bleef vrjj gemakkelijk de baas over CVC 1. Clitex Sport won verdiend van Bols. 3 5 15—7. KPJ 1 BLEEF VRIJ ELIJK DE BAAS OVER CVC 1. Clitex Siport won ver. diend van Bols. De wedstrijduitslatgen: VV Hulst - CVC 1 22; Ambulo - Luctor Banden 1 03 Clitex Sport - KPJ 1 22, Remortel Sport - Bols 2—2, VV Hulst Lybeert Verstraeten 12 CVC 1 - KPJ 1 0—3; Lybeert Verstraeten - Luctor Banden t 30; Clitex Sport - Bols 21 Tweede klasse: Hier lijken WC 1, SC Mor- res en KPJ 2 toch wel iets ster ker dan de overige teams. Mo menteel staat VVC 1 op kop maar de strijd is ook in deze klasse nog lang niet gestreden. GVC won van Linex Voor waarts maar verloor zelf kans- loas van VVC 1. SC Morres won tweemaal tegen respectie velijk KPJ 2 en Hako DAF. KPJ 2 op zijn beurt zegevierde tegen Linex Voorwaarts. De utitslagen: SC Morres KPJ 2 2-1, GVCLinex Voor waarts 3-1, GVCVVC 1 0-3, Linex VoorwaartsKPJ 2 1-2, SC MorresHako DAF 4-0. Derde klasse CVC 2 staat eenzaam boven aan met liefst vijf punten voorsprong op Neckermann. In een rechtstreeks duel bleven de Clin°enaren hun tegenstan der vr - gemakkelijk de baas De rest lijkt hier uitgescha- keld. De uitslagen: CVC 2 - WC 2 4—0; CVC 3 - KPJ 3 3—1: CVC 3 - Luctor Banden 2 0 3; Neckermann - CVC 2 12 (Van een onzer verslaggevers) SLUIS Zondag 11 mei wordt in Sluis een muziekfes tival gehouden waaraan naast het Sluise gezelschap Apollo en het majorettenpeloton Bel fort wordt deelgenomen door 7 Belgische muziekkorpsen, af- gomstig uit Blankenberge, Dudzele, Heist, Knokke en Westkapelle. Dit festival spruit voort uit de samenwerking die vorig jaar op initiatief van het ge meentebestuur van Knokke- Heist tussen deze gezelschap pen is ontstaan. Men besloot tot samenwerking zoals het onderling uitwisselen van mu zikanten en een jaarlijks geza menlijk optreden. Vorig jaar vond dit laatste plaats in Heist, nu is Sluis aan de beurt als gastheer op te treden. Het festival begint om 14.00 uur met een samenkomst van de deelnemende korpsen. Van af 15.00 uur marcheert men naar de Groote Markt waar de korpsen afzonderlijk zullen optreden. Gezamenlijk wordt het festival dan besloten met de mars Ambroos Barbenen van R. Beek. Alle koi'D.-.en krijgen een speciaal aanden ken en voor het natje en droogje wordt zorggedragen. De kosten van het festival, rond f 4.000,-, kunnen niet door Apollo alleen gedragen worden. Er zijn da-n ook bij dragen gevro-ngd aan diverse instanties in Sluis. Toezeggin gen voor financiële steun rijn reeds ontvangen van gemeen tebestuur en horecaverenigin gen wat voor de organisators al een hele zorg minder is. want er zal nog wel het een en ander komen kijken voor de organisatie geheel afgerond is. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS De Sluise re- derijkerskamer d'Oranjebloem gaf in hotel Centraal, verdeeld over twee uitvoeringen, haar voorjaarsuitvoering. Onder re gie van de heer A. Versprille werd met veel succes het blijspel Tropenkolder van M, van Os-Loeffen opgevoerd. Volgens het welkomstwoordje van de voorzitter van de re derijkerskamer was het de be doeling met dit stuk de leden een plezierige avond te bezor gen en daarin is men wel geslaagd. Door allerlei omstandighe den beschikt de kamer dit jaar slechts over een beperkte spelerskern en het is hierdoor niet gemakkelijk een geschikt stuk te vinden. Regisseur Vei- sprille is daarin toch geslaagd omdat hij o.m. kon beschikken over enkele geroutineerde krachten. In dit geval met na me de heer J. Boogaard die in dit stuk het voordeel had dat hij zijn ervaringen in het ho recabedrijf met succes kon in brengen. Goede vertolkingen ook van de heer C. Wester- weele en de dames R. de Clerck, M. Warmerdam en T. de Puydt. De jongere mede werker B. Daalhuizen gaf een aanvaardbare vertolking van een werkstudent, hoewel voor al bij hem bleek dat een rol in een blijspel soms moeilijker te vervullen is da-n het meespe len in een drame. Een gezellig bal besloot de voorjaarsuitvoe ring van de rederijkerskamer. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS Door de brand in de openbare en christelijke school aan de Kloosterstraat in Sluis kan muziekgezelschap Apollo tijdelijk haar repetitie lokaal in de voormalige open bare school niet gebruiken. Zoals gemeld is het oude schoolgebouw na de brana weer in gebruik genomen, een situatie die wel enkele maan den zal duren gezien de om vang van de herstelwerkzaam heden aan de uitgebrande school. In de gemeenteraad zijn di verse malen stemmen opge gaan het oude schoolgebouw af te breken of er een andere bestemming voor te vinden. Geluk bij een ongeluk is dat door het uitblijven van een beslissing hierover een nood oplossing voor de getroffen scholen kon gevonden wor den. Het gemeentebestuur heeft Inmiddels de stadhuiskelder aan Apollo beschikbaar gesteld als repetitieruimte, iets waar mee het bestuur erg blij is want mede in verband met het komende festival op IJ mei kunnen de repetities node ge mist worden. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS De Sluise gym nastiekvereniging W.I.K. geeft vrijdag 14 maart, in de ge meentelijke sportzaal aan de Vleeshouweri'straat, de jaar lijkse uitvoering. De jongens en meisjes kun nen bij die gelegenheid ouders en andere belangstellenden to nen wat zij mans zijn aan rekstok, ringen, brug etc. De uitvoering wordt beslo ten met een competitiewed strijd van het herenteam van de volleybalclub W.I.K., die e.en zelfstandige afdeling van de gymnastiekvereniging is. Vrouwengilde Vandaag (woensdag) heeft het katho liek vrouwengilde vertoning van het klankbeeld „De Kruisweg der mensen in deze tijd" op het programma staan- Het klankbeeld, dat te zien en te horen is in de kapel van de Blauwe Hoeve, is gemaakt door de heer P. Vereecken uit Smt-Paiuweis. Aanvang acht uur WOENSDAG 12 MA/" (Van een onzer verslag ANTWERPEN te fabrieksinstallatiel onder de grootste en Ijjkste, zijn in het Ani industriegebied in zonder dat daarvoor nodigde vergunning geven. „Het is echter ger dan men in het al denkt", aldus de Ani wethouder W. Geldol zijn hoedanigheid ah vertegenwoordiger dc sche minister van Califice, donderdag zal interpelleren. „Die interpellatie alleen bedoeld antwo de minister te krijgel tevens om de kat eens bel aan te binden", naaste medewerker dolf gistermorgen op werpse gemeentehuis, hem stelt het Antwerp! peneollege zich op acT voorgenomen interpell^ Geldolf. „Met lede °i men de ontwikkeling! Als gemeentebestuur overigens weinig doel vestigingsvergunningen! ploitatiever gunningen wijls een provinciale aangelegenheid", zo hij. In een perscomij wijst Geldolf erop c spreid over 43 merend trochemische bedrijve stens 95 fabrieksinstall bedrijf zijn zonder dl voor vereiste vergunnii zaak is de onderbezet# de Arbeidsinspectie, w grote vertragingen optj de afgifte van wat ir land Hinder wet ver,gi zijn. Voor sommige in^ ligt er overigens al vraag sedert 1964 op ntng te wachten. Volgens Geldolf lei] onderbezetting tot onwettige en Ievensge toestanden, die daar door gebrek aan cont| een voortdurend geva bevolking en bij die b werkzame personeelsle Vooruitzichten voor dag en vrijdag, opgesi het KNMI: Droog w zonnige perioden en verandering in tempen Weersvooruitzichten i gemiddeld over Nedei Voor donderdag: uren zon: 1 tot 7. Mi omstreeks 2 gradei temp.omstreeks 7 Kans op een droge van minstens 12 uur: cent. Kans op een droog etmaal: 90 proce Voor vrijdag: Aan zon: 1 tot 7. Min. tei streeks 2 graden. Ma omstreeks 7 graden, een droge periode stens 12 uur: 95 proce op een geheel droog 90 procent. DEN HAAG D hoogten van dinsda meegedeeld door ri. staat: Konstanz 21 Rheinfelden 196 plus tersdorf 349 plus 21 395 plus 13, Plochii plus 1, Mannheim 21 Steinbach 150 min 250 plus 4, Bingen Kaub 163 min 2, min 4, Koblenz 192 Keulen 158 min 2, Rt plus 6, Lobith 943 pli nerdense Kop 913 ph megen 742 plus 5, 856 plus 3. Eefde I mm 10. Deventer 28 Katerveer-Spooldersh min 1, Monsin 5435 Borgharen 3986 min 1180 min 2, Grave be sluis 512 m,in 12. Morgen, donderd, maart. Bergen op Zoom 16.35 Hansweert 3.45 en 1 Terneuzen 2.41 en 15.0 VIsc. n ger. 1 1 i Wemeldinge 4.07 en lt

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2