Guimard blijft leider Zoetemelk tevreden Budobond sluit vrede met Geesink St.-Aloysius en Wilno in de finale WERELDKAMPIOEN VAN DE TROON GESTOTEN Martens-Van Poecke aan de kop in Kapellebrug Resultaten TELEFUNKEN Parijs-Nice CII1RLES CORVKR r Piet Wissel verlaat STEEN Weekend Bal eigen kans sport Neem uw favoriete zanger op. Uzelf b.v. bandrecorders. Wereldrecord Averina een nieuw,gezellig weekblad WOENSDAG 12 MAART 1975 maertens Hopt karstens (Van onze speciale verslaggever) BEAUNE - De tweede etappe van Parijs-Nice (204,5 kilometer van la Gucrche naar Beaune) had een vrijwel identiek verloop als de eerste rit. Alleen maakte zich in de slotfase een groep van ongeveer 70 renners los van de rest van het veld en werd in de massa-spurt door andere renners de dienst uitgemaakt dan in Sint Doulchard, waar Leman triomfeerde. In Beaune beschikte Freddie Maertens over het sterkste eindschot. De winnaar van de ronde van Andalusië die met zijn 24 jaar ook dit seizoen nog niet aan de Tour de France deelneemt, kwam door zijn zege op gelijke hoogte in het algemeen klassement met zijn ploeggenoot Cyrille Guimard. De Fransman behield echter de witte leiderstrui, doordat hij hoger genoteerd staat in het puntenklassement, waarvoor in tegenstelling tot maandag nu plotseling de uitslag van de pro loog wel meetelde (anders had Macrtens eerste gestaan). Maar daar zul het feit dat Guimard een Fransman is wel niet vreemd aan zijn. Maertens, die zijn eerste overwinning in een klassieker nog steeds niet binnen heeft, had in de spurt de meeste concurren tie te duchten van Gerben Kar stens. die wat teleurgesteld was met zijn tweede plaats. Kar stens ..Ik kwam slécht door de laatste bocht Anders had ik be slist gewonnen lk had het wiel gekozen van l.eman en Maertens zat nog meer achter mij Leman durfde echter niet goed door de bocht Onbegrijpelijk voor een sprinter Maertens ging ineens binnendoor en ik moest daar door wel buitenom Toen Maer tens al op volle snelheid lag, moest ik nog aanzetten Maar het was geen gebrek aan durf geweest, waarom Leman een grote bocht maakte, die Kar stens parten speelde. Leman: B F.Al'NE (AFP) - De uitslag van de tweede etappe is: 1 Maertens (Bel) 209 kilometer in 5 45 31 (met bon 5 45 212 Karstens (Ned) z.t. (met bon 5.45.25), 3 Danguillaume (Fra) z t (met bon 5 45 29). 4 Aling (Ned) 5.45.31, 5 Leman (Bel) z t 6 Guimard (Fra) z t.. 7. Itnl (Neef) z.t., 8 Èsclassan (Fra)z.t 9 Bitossi (Ita) z t., 10 Rouxe) (Fra) zt., 11 Gilson (Lux)zt 12 Szurkowski (Pol) z t., 13 Martinez (Fra) z t14 Ovion (Fra) z t 15. Schuiten (Ned) z.t.. 31. Knctemann (Ned)z t., 39 Zoetemelk (Ned) z.t., 45 Poulidor (Fra) z t., 45 Merckx (Bel) zt., 50. Tabak (Ned) z.t., 87 Ocana (Spa) z.t., 71 l'ronk (Ned) z.t., 74. Raas (Ned) z.t., 86. Koken (Ned) 5.47.02. Het algemeen klassement ziet et als volgt uit 1 Guimard (Fra) 12 uui, 9 minuten en 15 seconden. 2 Maertens (Bel) z.t., 3. Merckx (Bel) op 4 se conden. 4 Knetemann (Ned) op 5 seconden. 5 Pozo (Spa) op 7 sec 6 Bal (Ned) op 8 sec., 7. Zoetemelk (Ned) z.t., 8 Santy, (Fra) z t 9 Thurau (Wdl) z.t., 10 Delisle (Fra) z.t. (ADVERTENTIE) En omdat u hoge eisen stelt aan onvervormde geluidsweergave, doet u dat 't beste met een Telefunken bandrecorder Beluister onze collectie bij uw winkelier. Ontdek het sublieme geluid. En ontdek de vernuftige details. „Mijn rem was defect en daar door kon ik niet teveel risico nemen." Met Karstens bewoog ook Jan Aling zich in de voorste lijn Hel leverde de coureur uit Blade! de vierde plaats op Aling- „Het had vandaag eigenlijk moeten gebeuren, want Ik ben reëel ge noeg om in te zien dat ik er in de resterende dagen niet meer aan te pas kom Maar ik dacht wel dat ik gedaan heb wat men van mij verwacht heeft K«y Schuiten, die in Andalu sië goed meekwam niet de men sen van de pure snelheid, kon zich in de strijd om He ere plaat sen niet mengen. Schuiten: „lk Mercier (Zoetemelk en Pouli dor), Scic (Baronchelli) en Flandria (Maertens en Gui mard). Een vlucht van Dangutllatime in een afdaling op ongeveer 15 kilometer voor de eindstreep leidde tot de scheuring van de meute in twee delen. De kloof ontstond hijnn automatisch toen Baronchelli zich aan dc kop nes telde om de achtervolging op de Fransman aan Ie voeren. I>e tweede groep liep een achter stand van iets meer dan ander halve minuut op. Slachtoffers van het geweld dat op het laatst werd ontketend waren onder meer Szozda, Swerts, de Schoenmaecker en Spruit (twee ploeggenoten van Merckx) Ben Koken en Ferdinand Itrarke. had nog wel wal last van mijn knie." Zijn Raleigh ploeggenoot Jan Raas sprintte zelfs helemaal niet mee Raas„Ik had veel pijn aan mijn nek door die val in de eerste etappe en daardoor ge huifde ik het wel. Ik ben over igens wel wal huiverig van het spurten hier Dat is zo'n ver schrikkelijk gedrang. Er kan van alles gebeuren." De kopstukken in het peleton hielden zich opnieuw zoveel mogelijk schuil Alleen Gui mard. Delisle en Baronchelli roerden zich even Maar bij die gelegenheden reageerde de Mol- tent's onder aanvoering van Merckx persoonlijk direct bij zonder fel en waren de ontsnap pingen binnen een mum van tijd weer teniet gedaan De rest van de rit. die wel een behoorlijke activiteit kende in het bergachtige terrein bij Chateau-Chinon. waar Delisle het eerst de top van de hoogste klim bereikte, werd naast de Molteni formatie gecontroleerd door de ploegen van Gan- BEAUNE - Joop Zoetemelk is uiterst tevreden over hel koers verloop in Parijs-Nice tot nu toe. Zoetemelk: „Voor ons verloopt hel gunstig Wat mij hetréft mag het morgen ook nog zo gaan. De kopmannen worden mooi in po sitie gebracht. Wij hoeven nu nog niet aan te vallen". Aanvallen deed echter wel zijn ploeggenoot Gerrie Knete mann. die opnieuw een van de acttefsten was Maai serieus wa ren zijn vluchtpogingen echter niet geweest Knetemann. „Je probeert wat, maar het is zo ver rotte koud, dat je het afsterft als jeop kop rijdt En dan ben je blij als je weer in de groep terug bent" BEAUNE - Cees Bal, die ge zien zift capaciteiten gisteren op een verdienstelijke zevende plaats beslag legde, en nu op de zesde plaats in het algemeen klassement prijkt, had de tweede rit wel Vat zwaarder ge vonden dan de langere eerste etappe. Bal„Dat klimmetje was aardig lastig". Bal, die ook nog een keer in het offensief was geweest, mag evenals Knetemann zijn eigen kans gaan. Bal „Zoetemelk en Poulidor zijn de beschermde renners en Knetemann en ik zijn de vrije renners Als wij in een kopgroep zitten hoeven wij met terug Natuurlijk moeten wij wel knechtenwerk opknappen, maar zoals wij kunnen rijden is het toch een stuk dankbaarder". ALMA ATA (IPA) - Tijdens internationale schaatswedstrij den op de Medeo-baan in Alma Ata heeft de Russische Tatjana Averina gisteren een nieuw we reldrecord op de 500 meter ge vestigd. Averina kwam tot een tijd van 41.70 seconden Het oude record stond met 41 80 op naam van de Amerikaanse Sheila Young Zij realiseerde deze tijd op 19 ja nuari 1973 in Davos. BUENOS AIRES (REUTER) - Charles Coiver zal vanavond in Buenos Aires bij de wedstrijd Independiente - Atletico Madrid fungeren als grensrechter Scheidsrechter bij dit duel. het eerste om de officieuze wereld beker voor clubteams, is de Hongaar Karoly Palotai De an dere „linesman" is de Italiaan RicardoLattanzi Gisteren werd er geloot wie de wedstrijd mag leiden. UTRECHT (ANP) - Het be stuur van de Budobond Neder land en Anton Geesink gaan weer samenwerken. Na de di verse conflirten uit het verleden hebben hel college en de voor malige vedette besloten hun krachten te bundelen ten aan zien van een tweetal experimen ten. welke zullen plaatsvinden op 11 en 12 april 1975 Het gaal om een nationaal judokampi oenschap voor scholieren in dc leeftijdsklasse van 12 l/m 15 jaar, dal wordt gehouden in de dojo van Geesink in Utrecht. Dc oud- wereld- en Olympisch kampioen heeft reeds vele jaren getracht het judo ook op scholen te laten onderwijzen. Aansluitend zal in Utrecht in de filmzaal van de Stichting Film en Wetenschappen een bij eenkomst worden gehouden, waarin een internationaal ge zelschap het vraagstuk „veilig heid door perfectie" ten aanzien van het judo zal bespreken Dit onder andere naar aanleiding van filmbeelden Het initiatief hiervoor is uitgegaan van Anton Geesink, ongetwijfeld de man met de meeste internationale contacten in de Nederlandse ju dowereld Het bestuur van dt BBN is bereid Geesink de volb medewerking te verlenen waai het gaat om de studie om de ju- dosport veiliger te kunnen ma ken. V.y - - „KI,: VHSSM®* Freddy Maertens wint de tweede rit van Parijs-Nice. Naast hem Gerben Karstens, die gisteren als tweede eindigde. (Van onze tafeltennismedewer- ker) MIDDELBURG - In de Zeeuwse bekercompetitie tafel tennis heeft bekerhouder St. Aloysius I. zoals verwacht op nieuw de eindstrijd bereikt. Het toernooi, dat met teams van twee spelers tussen de competi tie door, wordt gehouden, had in de halve finale weinig moeite met MZ 2. De eindstand werd 5-4). De andere halve eindstrijd was een Walcherse derby tussen MZ1 (Koen de Vries en Peter Kersten) en Wilno 1 (Dick Jeras en Cees Dert) In een spannende wedstrijd drukte vooral Dick Jeras zijn stempel op de uitein delijke 2-3 zege door beide par tijen tegen zijn Middelburgse ri valen te winnen Nadat vier ach tereenvolgende jaren de finale in de A-klas tussen St. Aloysius Van een speciale verslaggever) KOEALA LOEMPOER - Schrijnend waren de tegenstel lingen. De vernederende we reldkampioenen uil Nederland gebroken aan de kant van het Kilatveld even buiten Koeala Loempoer, de feestvierende me nigte op het gras rond de jube lende Maleisische spelers, die zojuist met 2-1 hadden gezege vierd en daarmee een plaats in de halve finales veroverden. Doelman Derek Doyer huilde openlijk, hij schaamde zich niet voor de tranen. De Maleisische aanvoerder Shanmuganathan die twee minuten voor het einde uit de zesde strafeorner het be slissende doelpunt maakte, werd op de schouders gehesen en zijn teamgenoot Ramakrish- nan viel bewusteloos op de grond en moest bijgebracht worden. Het was een compleet ge kkenhuis De grasheuvels, die een natuurlijke tribune vorm den. gol fden van de enthousiaste Maleisiërs Politie moest ingrij pen om de spelers wat ruimte te verschaffen „Ik ben moe, zo moe", kreunde aanvoerder André Bolhuis, die alles maar dan ook alles uit zijn sterke body had geperst „Daar heb je nou ai die jaren zo hard voor ge zwoegd", zei chef d'equipe en oud-trainer Piet Bomberg triest gestemd „Ik heb geen zin meer in dat feestje van vanavond", mompelde Ron Steens „Ikgaop bed liggen en zie wel" En bondscoach Cees Tania stak de ene sigaret na de andere op en zei „Dit doet echt pijn We had den in de eerste helft een voor sprong moeten nemen Na rust ging het niet meer met die zon in de nek". (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN - Na vier seizoenen als trainer voor de voetbalvereniging STEEN te zijn opgetreden, zal Piel Wissel zijn trainerschap na dit seizoen beëindigen. Het bestuur van de V.V STEEN zoekt ijverig naar een nieuwe trainer Verschillende contacten werden reeds gelegd, welke echter nog geen resultaat opleverden. Voor zondag is de voetbal wedstrijd HVl'24 - STEEN inge last Deze wedstrijd werd vorige week wegens de slechte toestand van het terrein afgelast. (ADVERTENTIE) De overwinning van Maleisië was verdiend Net als daags te voren tegen Polen, toen Oranje ook de boot inging, werden er ontstellend vee] fouten ge maakt. Linksachter Pienk deed vrijwel alles verkeerd en swee per Dijkerman plaatste geen bal goed. Bolhuis werkte als altijd keihard, maar liep daarbij zich en de bal nogal eens voorbij André Boelaars stond voor de verandering nu eens in de spits, maar kreeg niet veel kans zich te onderscheiden tegen de fel in grijpende Maleisische achter hoede. In de eerste helft werden slechts twee strafcorners gefor ceerd (beide malen door Boers- ma). Doelman Khairuddin redde de eerste keer op het schot van Kruize, de tweede maal had Patty Mundt bepaald pech toen hij de paal trof. Maar toen had Maleisië tot enorme vreugde van de ongeveer 9 000 toeschouwers al een voorsprong genomen Na twintig minuten paste de Franse scheidsrechter Gillet de voor- deelregel toe toen Kan een over treding beging. De bal kwam bij de kleine Poon Fook Loke, die de uitlopende Derek Doyer met een bekeken boogbal passeerde (0-1) In de tweede hel ft kwam Neder land er eigenlijk niet meer aan te pas. Ties Kruize, Ron Steens en André Bolhuis probeerden het nog wel, maar de inspanningen in de elkaar opvolgende och tendwedstrijden tegen Spanje en Polen waren kennelijk teveel geweest Zelden nog werd er een gladde combinatie afgeleverd. In de 44e minuut besloot Ta nia voor de eerste maal in dit toernooi Hans Jorritsma in te zetten. Hij ijaalde Ad Boelaars uit het veld, het Bolhuis naar voeren gaan en belastte Jor ritsma met de voorstoppersposi- tie. Maar een minuut later dreigde er weer gevaar Dijker man kreeg een vrije slag tegen en protesteerde daar zwakjes tegen DeFransearbiterRenaud wond zich daar echter zo over op dat hij er prompt een strafeorner van maakte. Doyer redde fraai ten koste van een lange corner. Direct daarna zette Neder land, via Kan, Ties en Hans Kruize, een van de zeldzame aanvallen op. Khairuddin sloeg de bal met de bolle kant van de stick wegen Gillet zag daar-tot veler verbazing - een straf bal in. Zoveel moeite als Ties Kruize met strafcorners heeft (van de negentien door hem genomen corners slechts een reglementair in tijdens de eerste vijl wedstrij den van het toernooi) zo gemak kelijk scoort hij uit strafballen 1-1. Maleisië zou bij een gelijk spel nog een beslissingswed strijd tegen Spanje moeten spe len en Nederland had aan een onbeslist niets Twee minuten voor tijd mocht Maleisië kort achter elkaar twee strafcorners nemen. De tweede maal omdat Wouter Kan de bal met opzet over de achterlijn sloeg. Shan muganathan promoveerde zich tot de meest bejubelde Maleisiër van de dag door in de „herkan sing" de vergeefs uitvallende Doyer te passeren. (1-2). In de halve finales komen In dia, West-Duitsland, Pakistan en Maleisië uit. en MZ werd betwist is het nu het talentvolle Vlissingse duo Jeras-Dert dat gaat trachten St. Aloysius te onttronen. In de B-klas eveneens een St Aloysius - Wilno finale Jeanne de Waal en Eric Kindt klopten hier in de halve finale het MZ- duo de Ridder-Kleinepier met 1-4, terwijl met dezelfde cijfers Tom Slager-Jan Verton (Wilno 3) Hackenberg-Overtveld (MZ IV) klopten. De landelijke spelende jeugd- tearns kwamen afgelopen week, in tegenstelling tot de senioren die een week vrijaf hadden, weer in actie voor de returnwedstrij den van de vorige week voor de competitie gespeelde ontmoe- tingen. Ook nu kwam St. Aloy sius 1 bij de meisjes tot een zege tegen 't Hoogc Huijs. Het werd nu 2-8 in Alkmaar waarbij Jeanne de Waal en Sterra Blanckaert ieder driemaal won nen. Het dubbelspel ging verb - ren. Avanti 1, dat met 7-3 Hoon horst klopte, blijft ongeslagen aan de leiding in de race om het kampioenschap van Nederland en aanstaande zaterdag zal in de ontmoeting tussen Avanti 1 en St Aloysius 1 waarschijnlijk de beslissing om de titel gaan val len. Het MZ-trio revancheeerde zich in de A-klas op Delta loyd voor de 6—4 nederlaag van vo rige week Het werd nu 7-3 voor Christa Slinger c.s. Tielse TC blijft met twee punten voor sprong aan de leiding Het klopte nu met 7-3 NMB/VDO. Tatic werd met 3-7 door Avanti 2 teruggewezen. Tegen leider Salamanders had de St Laurens-formatie bij de jongens in de A-klas geen ver weer en met 0-10 gingen de pun ten dan ook mee naar Den Haag. In de B-klas zijn de kansen op titel en promotie naar de hoog ste klas voor MZ 1 toegenomen want opnieuw werd concurrent Elan met 4-6 geklopt. TTVN, dat Alblasserdam versloeg is nu met 3 punten achterstand twee de Ook MZ 2 kwam tot winst op NO AD 2 (8-2). NO iedere week uit het 9 leven gegrepen, overal tekoopvoorééngulden IJSHOCKEY - De uitslagen van de dit weekeinde gespeelde wedstrijden in de promotiede gradatie competitie ijshockey zijn Triantha - Duyvestein 16-2 (6-0 4-2 6-0), Grasso Eagles - Kemphanen 7-7 (3-2 3-5 1-0). i Een overzicht van de strijd op de rollen in Kapellebrug. (Van onze sportmedewerker) KAPELLEBRUG - In de eerste zesdaagse op rollen - voor volkskoersers en trim mers - die maandagavond in café „Fahie" in Kapellebrug van start is gegaan hebben me teen verschillende favoriete koppek de leiding genomen Bij het sluiten van die eerste avond hadden de koppels Wil- fried Martens - Wilfried van Poecke uit Koewacht (gespon sord door supermarkt Koe- mans de Baker), Piel Everaert-Ronny Slock uit Hulst/Axel (Gasstation M Walhout de Visser) en Nico Baklwc en George Wijnackei uit Terneuzen-Koewachl mei 24 punten de leiding genomen Bij deze favoriete koppels mo gen verder ook Gaston Thuy- lo de Pauw uit St.-Jansteen en het sterke koppel Klaas Neet en Jan van Tiel uit Terneuzen niet 20 punten tot de grote kanshebbers gerekend wor den. Bij de drie leiders wonnen beide renners zowel de spurt, afval wedstrijd als de koppel wedstrijd wat hun respectieve lijk vier maal vier en acht pun ten voor de koppelwedstrijd opleverde G Thuy uit St - •Jansteen moest in de spurt wedstrijd een punl afstaan, terwijl zijn ploeggenoot zelfs twee punten verloor In de af- valwedstrijd herstelde Thuy zich bijzonder goed door het maximale aantal punten te behalen Zijn ploeggenoot - de ploeg wordt gesponsord dooi afë „Fabie" - De Pauw kwam ook nu niet verder dan twee punten De extra prijs voor de oudste ploeg ging naar het Be lgische koppel G Roggiers-E de Block uit St -Pauwels die ondanks hun totale leeftijd van 112 jaar nog behoorlijk op de rollen uit de voeten kunnen. De Belgen Luc en Roberi Kos- losky uit Kemzeke liet met een totaal gewicht van 209 kilo het geheel even „kraken", maar gelukkig voor de organisators bleef het daarbij Ook de „ve teranen" uil Hulst, Joos Thuy en Gerard Pol filet scoorden na hun eerste wedstrijd 16 pun ten Vanavond worden de bui ten gebruikelijke wedstrijden ook nog vraaggesprekken ge voerd met verschillende top- wielrenners uit het verteden zoals Jan Janssen en Van Steenbergen Ook Theo Ver- schueren evenals de plaatse lijke favoriet Ronny de Bis schop zullen die avond aanwe zig zijn Donderdagavond wordt door de deelnemende dames gestreden om de titel van Miss Zesdaagse, terwijl vrijdagavond de sponsors op de fiets komen Zaterdaga vond wordt dan de grote finale verreden Stand na de eerste avond: 1 W Martens - W v Poecke (Koewacht), P Everaert - R. Slock (Hulst-Axel) N Bakker G Wijnacker uit Terneuzen- Koewachl met 24 pnt, 2 L. en R Koslosky (Kemzeke) 21 pnt; 3 K Neef - J v Tiel (Terneu zen) 20 pnt, 4 G Thuy - J de Pauw (St -Jansteen) 19 pnt, 5. A Coreman - R. Bosman (Hulst) J de Block - A de Vet (Kapellebrug), J Thuy - G. Polfliet (St -Jansteen-Hulst) 16 pnt. 6 A Loureys - A. Rooms (Clinge) en G Beekaert R Verdict (Hulst) 13 pnt. 7 J. v Daele - A Death (St Ni klaas) en C en A Schudding (Kieldrecht) (B) 11 pnt. 8 R v Leuven - I Dieriks (Hulst) 10 pnt, 9 G Roggiers - E. de Block (St. Pauwels) B) 8 pnt.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 14