t tl noren ïuzen «vol °P ts Sterke rit Koete nen Köln klopt Hertha BSC „KLASSIEKE" ZEGE YAN FRITS PIRARD Bouma vijfde Diannede Leeuw haalt wereldtitel binnen Anderlecht klopt Standard ruim IbïvERING INFERNO tl TSJECHISCHE COACH BESCHULDIGT m* door Hein Uroolhuis DOODGESCHOPT VA. 13 MAART IN WOLKENKRABBER IN VLAMMEN! sport Connesson prolongeert ankertitel Dopingaffaire VALPARTIJ SCHUITEN Jan Krekels niet aan de start 10 ■tor. Ewarwijn en zorgden voor de naar geflatteerde CoiijnaplaBfc* 2, Sluis 16—13, 1522, WemeMm- tflK 15—21, Bruse Veere 14IBS, 1412, Brou- 16—12, 'a-Heer 1511, Wiseen- Apollo 147. Toetbtimedewwr- KN Het kan gaan. Tterneuzen eer kampioen van van de junioren- i de KNVB al- Afgelopen «a- voor d« tweede sl Al afgerekend. voor Terneuzen de Axelaars geworden. edachten de ge- tiri)jd in Ziemikaee, d 0—6, heeft Ter- in feite aan twee genoeg voor het ap. Onderaan lijkt k te zijn beslist, ■Walcheren Al an Vüseirkgen Al afstand vwr hefc- weüandems Al op- seven punten, en slechts vijf wed de boeg. Kloetin- geen moeite niet (4-0) en nog was het voor <rt Al tegen Ame- 6—1. Steen Al Al werd afgelast terneuzen Al 16 15—21, Aroemui- -19, Vliasingen Ai ikzee Al 1615, 1414, Zeeland 14, Rloetdnge Al Al 15—12, Wal- d—11. Bevelanders raluis, Ameiide; 13 Dordrecht; 14 A 16 R. Verboom, 16 G. Looyen- wijkerhout; 17 P. dam; 18 W, Evert- 19 C Stoutjens- lartensdijk; 20 A. je ZwaJuwe, allen ijd als Gerrie St- X Johai Akker- ibergen, de 50 km p 10 meter: 2 A. lre; 3 W. Jeremi- dinge; 4 A. Holle- n op Zoom; 5 T. ■ren: op 12 sec: 6 er, Moerdijk 7 St.-Willebrord 8 's Gravendeel; 9 aas, Dordrecht; 10 ïsterdam; 11 J. v. Rotterdam: 12 M. elrade; 13 K. van Punt; 14 H. Lap, ht; 15 H. Donkers, 16 W. Bos, Gorin- van Kessel, Veld- Dietvorst, Bergen Fr. Gommers, P. Borremans, jen; 1 H. Pluger, ie 25 kilometer in 'rijters, Moer- lijders, Halfweg; 4 en; 5 J. van Meer, ntaige; 6 R. Snij- ïg; 7 P. Broere, 8 P. Heeren, Brand, Dor de Bruyn, Oud- h. van Dijk, Roo- J. Stroek, Volen- Kouijzer, Goes 14 Heerle; 15 J. de d. Rijn; 16 A v, ogerheide; 17 M. en. Hoeven: 18 T. endam; 19 H. van lergen op Zoom; Roosendaal. VIJFDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 10 MAART 1975 [Van onze speciale verslag gever) FONTENA Y-SOUS- BOIS Gerrie Knetemann, die no- abene aanvankelijk als re- erve was aangewezen voor [e Gan-Mercier- ploeg, >rgde in de proloog van arijs-Nice voor de grootste lurprise. De Amsterdammer, die in iet geheel niet tot de favorie- en werd gerekend in het 200 meter lange tijdritje op :en klim in Fontenay- ous-Bois, legde verrassend leslagop de tweede plaatsen iad bijna een complete sen- iatie te weeg gebracht, want ij was slechts 0,1 seconde angzamer dan winnaar iddy Merckx. Knetemann was zelf nog het |meest verbaasd over zijn formi dabele prestatie. Knetemann: „Ik had gedacht dat ik blij Imocht zijn als ik bij de eerste 20 ZOU EINDIGEN". De winnaar van de Amstel Gold Race van vorig jaar had ook wel redenen lom zich geen hogere klassering Itoe te denken, want hij voelde ■zich niet al te lekker. „Ik heb Iwat bronchitis en ben flink ver- 1 kouden. Ik denk dat dat geko- Imen is doordat de concentratie I de laatste weken wat bij mij ver- ii •frits Pirard (rechts) op kop van de kopgroep in de Ster van Arie Hassink. Zwolle. Peter van der Kruijs (midden) volgt en daar achter I slapt is. Ik stond wel als eerste 1 reserve voor Parijs-Nice opges- I teld, maar dan hou je er toch niet I zo n rekening mee dat je moét [rijden. Als je concentratie niet I optimaal is, dan pas je minder lop. Je gaat eens makkelijk zon- der jasje naar buiten en dan heb je voor je het weet een kou te pakken. Anders gebeurt je zoiets |niet". Maar Knetemann, die pas ver- I leden week donderdag hoorde I dat hij Yves Hezard moest ver- I vangen („Mijn ploegleider Ca- 1 put had Hezard een tweede kans I willen geven, maar die liet het in de Ronde van Corsica helemaal I hangen. Op een dag vertrok hij I gewoon niet"), ondervond I weinig hinder van zijn verkoud- 1 heid. „Ik heb er gewoon voor ge- I reden. Ik dacht: Ik zie wel wan neer ik stilval. Maar toen ik gé- finisht was, zat ik er nog hele- maal niet doorheen". Des te opmerkelijker is die I tweede plaats van Knetemann, die zich na terugkeer uit I Milaan-San Remo (volgende week) gaat vestigen in het West brabantse Huybergen („Mijn vrouw is het huis, dat pas is op. geleverd, momenteel aan het I schoonmaken"),omdat hij in het I geheel geen speciaal materiaal gebruikte, terwijl alle vedetten een superlichte fiets ter be- schikking hadden. Knetemann: „Ik reed op mijn gewone fiets I met zware banden en al. De be- I ugel. waarin mijndrinkkruikal- I tijd zit, was ook niet verwijderd. |Poulidor daarentegen reed op een titanium-fiets en Zoetemelk had ook een extra lichte fiets' De helling lag Knetemann, die I een redelijk goed klimmer is - I hij beklemtoonde dat onlangs [nog in de Omloop Het Voll waarin hij zich zonder moeite in I de kopgroep handhaafde en zelfs meerdere malen demar reerde - echter goed Knete mann: „Toevallig train ik veel op een duin in Bloemendaal en daar is het bijna precies het- zelfde parcours als nier" Bovendien had de gebrilde Amsterdammer voor hij van start ging een uitstekende warming-up gehad. Samen met Joop Zoetemelk en Cees Bal. met wie hij bij Zoetemelk overnacht had. reed hij de 60 km. van Zoe- i temelks woonplaats naar Fon- tenay op de fiets En dat dat zijn uitwerking niet heeft gemist, wordt ook geïllustreerd door de klasseringen van Zoetemelk (7de) en Bal (8ste) Door de geringe afstand van de proloog, die bij ijzige kou werd gehouden, overigens meer een toeristische attractie bij het Vineennes gelegen Fontenay en omstreken, dan een goede graadmetingen voor de kracht verhoudingen Het verschil tus sen Merckx en de meeste van zijn concurrenten bleef zoals te verwachten was tol enkele se conden beperkt Alleen Bernard Thevenet en Luis Ocana vielen duidelijk uit de toon Vooral Ocana, die maar liefst bijna 18 seconden op Merckx verspeelde en daarmee .aantoonde Hat zijn topvorm nog ver zoek is ZWOLLE (ANP) - Frits Prard uit Breda heeft het wielerseizoen geopend met een overwinning in de tradi tionele „Ster van Zwolle", de eerste van een grote reeks klassiekers in het seizoen '75, die voor de vijftiende keer werd gehouden. Op het 150 kilometer lange parcours had Pirard na drie uur, 27 minuten en 32 seconden een felle eindsprint nodig om zich Peter van der Krays (Helmond) en Arie Hassink, die lang uit de roulatie is geweest, van het lijf te houden. Voordat het kopgroepje van drie zich had losgemaakt uit het strijdlustige veld moesten zij aanvankelijk nog zeven anderen naast zich dulden. Op het beslis sende moment hadden de drie echter nog kracht genoeg om de concurrentie op ach over ttien seconden te rijden. Van de reste rende renners was Piet Hoekstra uit Dokkum de snelste, maar de krachtsinspanning op de laatste meters leverde hem niet meer dan de vierde plaats op. Tinus de Lange uit Marien- berg maakte het slot niet meer mee. Hij was al na tien kilometer nabij Heino bij een valpartij be trokken geraakt, waarbij hij een sleutelbeen brak. De uitslag is: 1. Frits Pirard (Breda 150 kilometer in3uur.27 KÖLN (SID/DPA) - FC Köln lijkt niet meer te stoppen. De ploeg van trainerCajkowski. die woensdag Amsterdam nog met 5-1 opzij zette, mag met de reeks van acht wedstrijden waarin niet werd verloren voorzichtig tot een titelkandidaat worden gerekend voor het Westduitse kampioenschap zeker, na de overwinning van 2-1 op Hertha BSC. Tegen de volgelingen van George Kessler, die nog altijd tweede staan, heeft de overwin ning echter wel moeite gekost. Pas vier-minuten voor tijd kon Heinz Flohe vanaf 18 meter de tweede treffer te produceren. Al na vijftien minuten had Köln de leiding genomen door Dieter Muller Een paar minuten voor tijd kon Uwe Kliemann 2-1 la ten aantekenen. Köln profi teerde van het gelijke spel dat koploper Borussia Möncheng- ladbach thuis behaalde tegen Rotweiss Essen (t-1De achter stand op de Borussen bedraagt voor Köln nog slechts drie pun ten. Don Revie, de nog niet zo lang in dienst zijnde Engelse bonds coach was zaterdag vrijwel de enige die minder tevreden was met de 0-0 die Ipswich Town en Leeds United tegen elkaar be werkstelligden in de kwart finales van het toernooi om de Engelse beker (FA-cup) De re play is namelijk op de dinsdag voor de interlandwedstrijd van Engeland tegen West-Duitsland en derhalve kan Revie niet be schikken over Paul Madeley Al lan Clarke (Leeds), Kevin Beat- tie en David Johnson (Ipswich) De coach moet ook al Alan Ken nedy van Newcastle United mis- sen die een been in het gips heeft. Leeds kon de grote vorm van woensdag in het Europese bekerduel tegen Anderlecht (3-0) niet helemaal vasthouden al moesten de 37 .800 mensen in hel Ipswich-stadion (uitver kocht) wel genoegen nemen met een over het geheel beter Leeds Op het modderige veld bleken de teams wel degelijk in staat tot hartverwarmend voetbal Veei inzet en een fors aantal hache lijke situaties voor de doelen Een typisch Engels topduel dus In de uitwedstrijd tegen het in de eerste divisie onderaan staande Carlisle United plaatste Fulham zich voor de halve fina les door een doelpunt in de 66e minuut van Les Barrett. Wes tham wipte Arsenal. minuten en 32 seconden. 2. Peter van der Kruys (Helmond) z.t. 3. Arie Hassink (Neede) z.t. 4 Piet Hoekstra (Dokkum) op 18 se conden. 5. Mathieu Dohmen (Bom) z.t. 6. Joop Ribbers (Groenlo) z.t. 7. Henk Lubber- ding (Voorst) z.t. 8. Jan Olde- Meule (Tubbergen) z.t. 9 Peter Maas (Roosendaal) z.t. 10. Ge- KATTOWICE (ANP) - Drie rrit Möhlmann (Apeldoorn) z.t. dagen voor haar negentiende 13. Bert Broere (Oudenbosch, 'verjaardag heeft Annemieke 23Arie Deusing (Halsteren), 25 Bouma zondag bi] de zesde Eu- Henny de Jong (Goes) ropese Indooratletiekkampi- ESSEN - De Fransman Fran cis Connesson heeft gisteren in Essen zijn titel in het ankerka der 71/2 geprolongeerd. In de fi nale versloeg hij de Westduitser Muller met 300-81 in vijf beur ten. De laatste uitslagen zijn: Ceu lemans 300 15 138 20 00. Dielis 298 15 108 19 86, Connesson 300 5 163 60.00. MüJler81531 16.20 De eindstand is: 1. Francis Connesson (Fra) 12 pnt. 248 h.s 50 00 a.g 2. Dieter Müller (Wdl) 6, 231 46 27, 3 Raymond Ceule- mans (Bel) 10 296 35 29, 4. Ludo Dielis (Bel) 6 156 39 43, 5 Ro land Dufetelle (Fra) 4 145 32 00 6 Laurent Boulanger (Bel) 2 140 19 89, 7 Klaus Hose (Wdl) 6 300 36.21, 8. Johan Scherz (Oos) 176 23 72,9 Franz Stenzei (Oos) 4 100 20.27, 10. Jean Bessems (Ned) 2 200 27 56, 11 Günther Siebert (Wdl) 0 76 18 20, 12. Ben Velthuis (Ned) 0 48 9 42. COLORADO SPRINGS (ANP) - Elf jaar na Sjoukje Dijkstra heeft Nederland weer een wereldkampioene kunstrijden bij de dames, zij het dat ons land die eer moet delen met Amerika. Dianne de Leeuw, de negentienjarige Nederlandse, in Amerika ge boren en getogen kampioene, die in het bezit is van een dubbele nationaliteit, heeft voor een met 4400 toeschou wers uitverkocht huis in het kleine Colorado Spring de wereldtitel bij de dames ver overd. Zij onttroondde daarmee de houdster van de wereldtitel Christine Errath. Het Oostduitse meisje, dat een maand geleden in Ko penhagen haar Europese ti tel prolongeerde vóór Dianne de Leeuw, reikte ditmaal niet hoger dan de derde plaats in de eindrangschikking. Tus sen Dianne en Errath wrong zich de Amerikaanse kampi oene Dorothy Hamill, die de hoogste punten haalde bij het vrij rijden en daarmee haar tweede plaats van het vorige kampioenschap pro longeerde. Dianne de Leeuw won de titel overtuigend Door eerste plaat sen zowel bij de figuren als de verplichte Kilr had zij een dus danige voorsprong opgebouwd, dat haar bij het vrij rijden weinig kon gebeuren. De loting van het vrij rijden had haar in een tamelijk ongun stige positie geplaatst: ze moest hel ijs op vóór haar grote con currenten Dorothy Hamill en Christine Errath Dezelfde si tuatie dus als in Kopenhagen Maar ditmaal durfde Doug Chapman, haar trainer, het ri sico wel aan ai tn het begin van haar Kflr kwam Dianne hoog van het tjs vóór de drievoudige Rittberger Bij de landing zwikte ze even door. maar bleef op de been Toen kon haar niets meer gebeuren De charme, die zij ten toon spreidde en de een heid met de muziek tn haar be wegingen, lieten er geen twijfel meer over bestaan hier reed de nieuwe wereldkampioene Toen na afloop haar negenja rige zusje Marianne, die een geweest". De nieuwe wereld kampioene gaf meteen haar vol gende doel aan: de Olympische Spelen van Innsbruck. „Daar zal ik zeker bij zijn. Wat er daarna gebeurt, daar heb ik mijn gedachten nog niet over la ten gaan". Dianne de Leeuw heeft het kampioenschap met grote over tuiging gewonnen. Al na de ver plichte figuren kon haar nauwe lijks meer iets gebeuren Maar toen zij ook nog de verplichte Kür won en een tweede plaats behaalde bij het vrij rijden, was- de vergelijking snel gemaakt: van gelijke klasse als Sjoukje Dijkstra, de wereldkampioene van 1962 tot 1964 Misschien heeft Dianne iets minder sprongkracht dan destijds de struise Amstelveense, maar ze heeft zeker meer gratie en meer fevoei om haar bewegingen op e muziek af te stemmen. Waar beiden in overeenstemmen is hun bereidwilligheid om zich zonder morren aan zware trai ning te onderwerpen. Sinds zij vorig jaar derde werd bij het we reldkampioenschap heeft Dianne 40 (volgens haarzelf) of 48 uur (volgens haar trainer) per week op het ijs gestaan. Daarbij kwamen dan nog drie balletlessen in de week Die in tensieve training heeft succes gehad. „Nerveus", zo werd Dianne bij de persconferentie gevraagd. „Nauwelijks", was het antwoord. „Ik heb mijn hele programma, zowel de figuren, de verplichte Kür als het vrij rij den zo dikwijls doorgenomen, dat het min of meer routine voor me is geworden. Ik behoefde hier in de wedstrijd eigenlijk al leen maar hetzelfde te doen als in de training". Dat in Colorado Springs, dat niet ver van haar woonplaats Paramount is gele gen, een haar gunstig gezind pu bliek op de tribunes zat, was haar met bijzonder opgevallen. „Een vergt altijd veel van Of net ders". wereldkampioenschap de zenuwen, nu hier is of ergens an- Dianne de Leeuw bezig aan haar vrije figuren. golfden de toejuichingen van de tribunes. Met een jury-oordeel, dat varieerde van 5,7 tot 5,9 was Dianne buiten het bereik van de concurrentie gekomen. Alleen Dorothy Hamill, de spectacu laire vnjrijdster, kreeg later nog iets hogere cijfers, al hielden de juryleden ook voor haar de zes van perfectie niet omhoog. Ti- telhoudster Errath wtst dat ze verslagen was en schaatste een ongeïnspireerde Kür. „Waarom nam Dianne bij het Europees kampioenschap het risico van een drievoudige sprong niet en nu wel", werd bij de persconfe rentie aan haar trainer Doug Chapman gevraagd. „Daar was mijn inziens de druk te groot. Maar sindsdien heb ik van ver schillende kanten gehoord, dat Dianne het niet zou kunnen. Daarom hebben wij het hier even laten zien", aldus Chap man. Aan Dianne werd gevraagd: „Wat is het verschil tussen net meisje dat vijf jaar geleden er niet in slaagde de nationale Amerikaanse kampioenschap pen te bereiken (een geluk voor Nederland, anders zou zij thans voor de Verenigde Staten zijn uitgekomen) en de huidige we reldkampioene". Dianne ant woordde: „Het verschil is gele gen in mijn veranderde houding ten opzichte van de trainini Sinds ik Doug Chapman trainer heb, moet ik er alles voor doen. Het is hard werken en honderd procent concentreren. Maar", voegde zij eraan toe. ine als (Van onze sportmedewerker) BRUSSEL Anderlecht heeft gisteravond in het Astridpark te Brussel voor circa 35.000 toeschouwers een verdiende 3—1 overwin ning op een gehandicapt Standard Luik behaald, en is daardoor leider Molenbeek tot op vier punten genaderd. (Molenbeek verloor met 2-0 te Diest). In de 13e minuut bezorgde de jonge Anderlecht-middenvelder Coeck met een 25 meter schot Anderlecht de leiding. Nadat in de eerste minuten van de tweede helft een doelpunt van Van Himst werd afgekeurd, had die zelfde Van Himst in de 73e mi nuut meer succes toen zijn schot achter Piot tegen het net sloeg (2-0). In de 80e minuut scoorde de voor Van der Eist ingevallen Nicolaas Anderlechts derde doelpunt. Voetbalclub Diest. voorlaat ste gerangschikt in de Belgische competitie - die eerder tijdens deze competitie Anderlecht en dan leider RWD Molenbeek zijn eerste nederlaag van de compe titie toegediend Op de Waranda in Diest gingen de mannen van Jean-Baptiste L'Ecluse met 2-0 tenonder Of deze nederlaag de Belgische voetbalcompetitie aandeel had. Voor de Antwer penaars scoorden Schrijvers. Reidl (3x), en Lund (3x). Twee goals ontstonden uit straf schoppen. In het Waasland werd de derby Lokeren tegen Beveren nieuw leven zal inblazen, zal pas door de mannen van de chef Ju- tersluiks kijkend naar de me-1 Standard Luik reeds een gelijk- daille om haar hals: „Ik moet spel afdwong - heeft tijdens de een bos bloemen het (jsopkwam. «eggen: het is de moeite waard 27e voetbaldag niemand minder paar dagen eerder haar eerste kunstrij test had afgelegd, mei zaterdagavond blijken, want dan ontmoeten RWD Molenbeek en Anderlecht elkaar in het Machtenstadion te Brussel. De Molenbekers liepen in Diest hun eerste nederlaag op door doel punten van Riveros (25e minuut) en Heylen (83e minuut) Het bleef in de Belgische com petitie overigens niet bij één verrassing, want ook de nummer drie in de rangschikking, de FC Brugge moest er op het Kiel in Antwerpen aan geloven Beer schot rekende daar op een nogal simpele manier mei de Brugge lingen af In de 44e minuut scoorde Cornells het enige doel punt in deze wedstrijd (1-0). In de Bosuil te Deurne kwa men de liefhebbers van doelpun ten ruim aan hun trekken De FC Antwerp versloeg daar het op bezoek zijnde Oostende met 7-0 Een voorname rol In deze wed strijd, was toebedacht aan de voor Antwerp uitkomende Ne derlander Louis van Gaal, die in rion met 0-1 gewonnen. Waar door meteen een streep wordt getrokken door het ongeslagen thuisrecord van Lokeren. Het was invaller Coninx die in de 73e minuut Lokeren de genade klap toediende oenschappen in Kattowice het tweede grote internationale succes in haar loopbaan be haald. De Haarlemse hoog- springster, die twee jaar geleden bij de Europese jeugdkampioen schappen in Duisburg een zilve ren medaille veroverde, ein digde als derde mei een sprong over 1.80 meter. Het vermogen van de Atmodes-atlete om de eerste hoogten in haar eerste sprong te halen, leverde ook dit maal weer rendement op. Annemieke Bouma was de enige van de Nederlandse mini-ploeg, die succesvol was De sprinters Sammy Monsels en Raymond Heerenveen speelden evenals Mieke van Wissen geen rol In het sportpaleis van Kat towice bleek weer eens opnieuw hoe groot het verschil is tussen de in Nederland met de hand af gedrukte tijden en de elctro- nisch waarneming. Monsels en Mieke van Wissen brachten het nog tot de halve finales maar waren daarin uiteraard kans loos KATTOWICE (Reuter) - De Internationale Amateur Atle tiek Federatie (IAAF) heeft za terdag bij de Europese indoor atletiekkampioeschuppen in Kattowice bekend gemaakt dat een onderzoek inzake beschul diging van een Tsjechische atle tiek coach nog niet is a fgesloten. De Tsjechische coach, wiens naam niet bekend is gemaakt, zou vorig jaar augustus tijdens de dnelandenwedstrijd Groot Brittannlé-Nederland-Tsjecho Slowakije geprobeerd hebben via recepten anabole steroiden in handen te krijgen. sport In 't kort PAARDESPORT - De 43- jarige Horst Bandemer uit Neer- sen bij Mönchengladbach is de nieuwe Europees kampioen bij de beroepspikeurs. In de laatste serie van vier draverijen uil de reeks van 27, die gehouden wer den in West-Berlijn, streefde de Duitse kampioen de Noor Ulf Thoresen, die na de zaterdag ge houden vier draverijen in Dins- laken nog een voorsprong had van 10 punten, voorbij. ATLETIEK - Bij internatio nale indoor atletiekwedstrijden in Bloomington (VS) heeft Charlton Ehüuelen (Nigeria) het verspringen gewonnen met een afstand van 8.26 meter De beste sprong van de Nigeriaan be droeg tot nu toe 7.70. TENNIS - Olaf van den Wil denberg en Inge Kosten hebben dit weekeinde in de Rijnhal te Arnhem de nationale jeugd kampioenschappen (tot 16 jaar) op overdekte banen gewonnen. SCHAATSEN - Herbert Höfl ziet af van zijn voornemen deze zomer te bedanken als trainer van de Westduitse schaats kernploegen. Höfl had in Frank fort een gesprek met de voorzit ter van de Westduitse schaats bond, Werner Deregoski, waar bij de problemen van de laatste jaren aan de orde kwamen. Höfl heeft zijn contract nu verlengd tot 30 april 1976. In Guadalajara (Mexico) is de 25-jarige speler Felix German Torres de la Torre (van Depor- tivo Oro) door spelers van de tegenpartij (universiteit van Guadalajara) op het veld ge dood De la Torre werd van het veld gestuurd omdat hij een tegenstander „onderuit had ge haald". Op weg naar de kleed kamer maakte hij met de hand „een obsceen gebaar" en daar werden de tegenstanders zo uit- zinning kwaad over dat zij zich op De la Torre wierpen en zo lang beukten en schopten tot dat hij dood was. Na het incident werd de wedstrijd gestaakt. (Van onze speciale verslaggever) FONTEN AY-SOUS- BOIS - Voor Roy Schuiten, de kopman van Peter Post's Raleigh-Ploeg, is Parijs-Nice bijzonder onfor tuinlijk begonnen. De Zand- voortse coureur, die zich in de koers naar de zon waar moet maken in de bergen, kwam in de tijdrit in de eerste de beste bocht ten val, doordal hij slipte in op de weg liggend zand. Tijdrit specialist Schuiten, die alleen wat schaafwonden aan de tuimeling overhield, kwam daardoor uit op een tijd van 3 05 7, die ver beneden zijn stand ligt. „Ik schat", zei een duidelijk teleurgestelde Peter Post, dat hij door die val 20 tot 30 seconden verspeeld heeft, en dat is natuurlijk voor het alge meen klassement ook een flinke klap". De uitslag van de tijdrit is: 1. Merckx (Bel), 1700 meter in 2 minuten 42.9 seconden (gemid delde 37,569 km./u), 2. Knete mann, (Ned) 2.43,9, 3 Guimard (Fra) 2 440,4. Pozo(Spa)2 45,1, 5 Delisle (Fra) 2 46,0, 6 Swerts (Bel) 2 46,1, 7. 'Peetere (Bel) 2 46,5, 8. Zoetemelk (Ned) 2.46,6, 9 Santy (Fra), Bal (Ned) en Brezny (Pol) 2 46.8, 12. Thu- rau (Wdl) 2 46,9, 13. PoUentier (Bel) en Bitossi (Ita) 2 48,2, 15. Ovion (Fra) ?.?-,ij, Poulidor (Fra) 2 48,5, 17. Tabak (Ned) 2.48,8, 18. Maertens (Bel), 2 48, 9,19 Baronchelli(Ita)2 49,0,20. Llovd (Eng) 2.49,4, 21. AHng (Ned) 2.49.5, 22 Pronk (Ned) 2 49,7, 24 Raas (Ned) 2 50.3, 26 Bracke (Bel) 2.50,5. 58. Karstens (Ned) 2.58,1, 67. Ocana (Spa) 2 59,5, 84. Schuilen (Neu) en Kooken (Ned) 3.05,7, 101. Van der Leeuw (Ned) 3.16,7, 110. Bruyère (Bel) 3 45 5. Het ploegenklassement van het voorspel van Parijs-Nice is: 1 Gan Mercler 8 minuten, 17,3 seconden, 2. Flandria 8.21,1, 3 Tl-Raleigh 8.25,1, 4 IJsboerke 8 26.9, 5 Scic 8 27'.5, 6 Peugeot 8 28 4, 7. Poolse amateurpïoeg 8.28,5. ADVERTENTIE (Van onze speciale verslaggever) FONTENA Y-SOUS-BOIS - Jan Krekels, die wel was in ge schreven, neeml niet deel aan Parijs-Nice De Limburger is nog niet hersteld van een griepaan val. In zijn plaats is de Frans man Mathys vertrokken voor de Alsaver-ploeg. Van de prominente renners heeft alleen Gonzales Linares, de kopman van de KAS bijna alle doelpunten een ruimt formatie verstek laten gaan

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 11