Scheele wint tweede manche internationalen OP RIA Jeremiasse op derde plaats bij junioren Rottier de sterkste nieuweling VERRASSENDE WINST PATRIJZEN FLIPSE VERSLAAT LOUW DINGEMANSE Sluis speelt gelijk tegen Bruse Boys A-junioren Terneuzen succesvol Peter Gödde: tweede en derde plaats Dieleman blijft bij Koewacht Standen Arjaan van der Kreeke zegeviert sport St.-Jansteen VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 10 MAART 1975 10 FRANS LENSEN SUPERIEUR IN MOTORCROSS TE AXEL Maarten van Prooijen,, als favoriet getipt voor de wed strijd in Kapelle, ontbrak op het appel. Hij deed mee aan de strijd om de nationale veldlooptitel. (Van onze sportredactie) NIEUW-BORGVLIET De kersverse amateur Wim Lus tenburg heeft de deelname aan zijn eerste Nederlandse wie lerkoers in Nieuw-Borgvliet afgesloten met een glansrijke overwinning. Zes kilometer voor de finish liet hij vier medevluchters achter zich en wist met ruime voorsprong de eindstreep te bereiken. Door een vroege aanval van Arie Deusing was er half koers een kopgroep ontstaan van negen renner: Van Groe- zen, Bakker, Deusing, Groen, Geense, Spaans, Verheezen, Fase en Lugtenburg. Met de finale in zicht brak de kop groep (door een felle jacht op de weer ontsnapte Deusing) in tweeën waardoor Bakker. Van Groezen, Deusing, Lugtenburg en Groen aan de leiding' kwa men. Bij de junioren was het Wim Jeremiasse uit Wemel- dinge die een bijzonder sterke wedstrijd reed. Terwijl de Limburger Jacobs te kaïmpen ■kreeg met een derde lekke band, was het Jeremiasse die tien kilometer voor het einde een ontsnapping inluidde. Met Vissers, Akkermans, Petit en Hollemans wist de Zeeuw voorgoed uit de greep van het peloton te raken. Uitslagen amat. 1 Wim Lugten burg, Zuidland de 80 km in 1.57.05: op 15 sec.: 2 Harry van Groezen, Made; 3 Jan Bakker. Eenrum; 4 Arie Deu sing, Halsteren; op 40 sec: 5 Bennie Groen, Steenwijk 8 Bram Geense, St.-Philipsland; 7 C. Spaans, 's Gravenpolder; 8 T. Verheezen, Bergen op Zoom, 9. T. Fase, St.-Anna- land; op 1.35: 10 Silvester Aarts, Kruiningen; op 1.45: 11 Gerrie St.-NiColaas, Dordrecht; 12 Arie Verstós, Ameide; 13 G. Plieger, Dordrecht; J4 A. Kraan, Gouda; 15 R. Verboom, Ellewoutsdijik; 16 G. Looyen- slein, Noordiwijkenhout; 17 P. Noy, Amsterdam; 18 W, Evert- se, Tholen; 19 C Stoutjens- dijk, St.-Maartensdijk; 20 A. Vissers, Lage Zwaluwe, allen in dezelfde tijd als Gerrie St.- Nicolaas. Junioren: 1 John Akker- mans. Zevenbergen, de 50 km in 1.14.20; op 10 meter: 2 A. Vissers, Wijlre; 3 W. Jeremi asse, Wemeldange; 4 A. Holle - mans. Bergen op Zoom; 5 T. Petit, Halsteren; op 12 sec; t R. Stroosnijder, Moerdijk 7 Ph. de Jong, St.-Willebrord 8 K. de Wolff, 's Gravendeel; 9 K. St.-Nicolaas, Dordrecht; 10 H. Noy, Amsterdam; 11 J. v. d. Oosten, Rotterdam: 12 M. Jacobs, Bingelrade; 13 K. van Es, Yde de Punt; 14 H. Lap, H. I. Ambacht; 15 H. Donkers, Veldhoven; 16 W. Bos, Gorin- chem; 17 E. van Kessel, Veld- driel; 18 Ch. Dietvorst, Bergen op Zoom; 19 Fr. Gommers. Heerle; 20 P. Borrenums, Woensdrecht. Nieuwelingen: 1 H. Pluger, Eindhoven, de 25 kilometer in 0.37.45 2 H. Frijters, Moer dijk; 3 S. Snijders, Halfweg; 4 A Thijs, Etten; 5 J. van Meer, Wouwse Plantage; 6 R. Snij ders, Halfweg; 7 P. Broere, Zevenbergen; 8 P. Heeren, Sprundel 9 E. Brand, Dor drecht; 10 W. de Bruyn, Oud- Gastel: 11 Th. van Dijk, Roo sendaal: 12 J. Stroek, Volen- darn 33 L, Kouijzer, Goes 14 R. Kaaybeek, Heerle; 15 J. de Bruin, A. a. d. Rijn; 16 A. v. d. Poel, Hoogerheide; 17 M. van Vlimmeren, Hoeven; 18 T. Komngs. Volendam: 19 H. van Steen naai, Bergen op Zoom; 20 P. Hofland, Roosendaal. (Van onze sportmedewerker) AXEL Op het motorcross-terrein achter de water toren in Axel dat er door de regen van de laatste dagen zonder meer „geknipt" bij lag voor de tweede internatio nale motorcross meetellend voor de „Lente-trofee", be staande uit vier wedstrijden hehben de Belgische en Nederlandse motorcrossers zaterdagmiddag weer felle strjjd geleverd Een strijd die vooral in de categorie junio ren 250 cc zjjn hoogtepunt bereikte, waar uiteindelijk de Axelaar Frans Lensen na twee manches als eerste liet ere- scbavot mocht beklimmen. Maar niet alleen bij de junioren was er een felle strjjd, ook bjj de internationalen 500 cc, en dat vooral in de tweede manche. Een tweede manche waarin Scheele als eerste vanachter het omlaag gevallen starthek wegschoot. De Belgische kam pioen De Cuyper en Guido Verburgh die hem het leven in de eerste manche zo zuur hadden gemaakt, volgden op een achterstand van zo'n twintig meter. Nog altijd verbitterd door de domme .pech - zijn ketting brak - die 'hem in de eerste manche tot opgave dwong, draaide hij nu zijn gashandej op de rechte stukken nog wat verder open. Elke ronde vergrootte hij zijn voorsprong, en het geluk scheen hem nu aan zijn zijde te staan toen ook Verburgh - winnaar van de eerste manche - met motorpech kreeg af te rekenen. De voorsprong van Scheele groeide naar ruim 150 meter, maar een inmiddels op nieuw gestarte Verburgh - op de twaalfde plaats - opende de jacht op het motorcrosstalent uit Zaamslag. Met de laatste ronde in zicht bedroeg de voorsprong van Scheele op ri vaal Verburgh nog een tiental meter, en het gevecht kon be ginnen. Dat werd het ook, maar Scheele stond zijn eerste plaats niet meer af al bedroeg zijn voorsprong op de finsh amper twee meter. Ook in de eerste manche moest Scheele nadat hij zelf als eerste Willy Verburgh van de leiding had verdrongen, de eer aan Guido Verburgh laten. Voor Scheele was toen nog niets verloren, maar pech dwong hem tot opgave. Net als tijdens de eerste wedstrijd werd ook nu Guido Verburgh eindoverwinnaar. Verhoeven trainde zaterdag morgen wel, maar zijn opgelo pen knieblessure bezorgde hem nog zoveel last dat hij besloot om niet te starten. Ook de Nederlanders Franken, Daelman en Bosch - bijzonder succesvol in de eerste wed strijd - waren niet van de partij. Een dag later moesten zij starten in de strijd om het N<rierlands kampioenschap in het Limburgse Treebeek. Was Lensen de grote triomfator bij de junioren 250 cc met een vierde en tweede plaats in de manche. Cees Haimelirack was daarin de grote pechvogel. In de eerste manche werd hij fraai vijfde, om daarna bij een valpartij betrokken te raken waardoor hij op de veertiende plaats terecht kwam. Bij de val kreeg hij het stuur van zijn motor in zijn gezicht, waardoor hij enkele tanden verloor. Maar keihand hervatte hij de strijd, om zich daarna onder doktersbehandeling te stellen. Buiten dit tweetal re den ook Van Bruggen - derde en vierde -. en Walhout junior bijzonder sterk. Hij werd zes de in de eerste manche, om zich daarna als vijfde te plaat sen. Schelleman ging als twin tigste en veertiende door de finish. Een tweede manche die door de Belg Gorrens werd gewonnen. Bij de senioren werd de Belg Boënne eindo verwinnaar. In de eerste man che het hij Buysse net achter zich, en in de tweede manche deed hij dat met De Lange. De Tern, crosser Buysse werd in die eerste manche vijfde, net achter De Lange. zijn stadge noot Walhout senior werd hier twee keer achttiende. Rottier uit Sas van Gent was bij de nieuwelingen 250 cc opper machtig. Een tweede en eerste plaats waren ruim voldoende om de hoogste trede van het ere-schavot te mogen beklim men. Een motorcrosser met veel talenten, dat was voor iedereen duidelijk. Verhage moest twee keer met pech de strijd staken, terwijl Vinck twaalfde en zesde werd. Goos- sens was met twee maal een zevende plaats de beste Axe laar in de 125 cc klasse. Eindstanden Inters 500 cc: 1. G. Verburgh (B), 2. W. Ver burgh (B), 3. J. de Cuyper (B), 4. J. Vervoort (N), 5. G. de Rijeke (B), 11. L. Brands (N), 12. J. Scheele (N). Seni oren 250 cc: 1. Boënne (B), 2. Plovier (B), 3. C. Buysse (N), 4. J. Achter (B), 19. C. Wal hout (N). Junioren 250 cc: 1. F. Lensen (N), 2. W. v. Brug gen (N), 3. V. d. Moortel (B), 4. C. Walhout jun. (N), 8. C. Hamelinck (N), 13. J. Schelle man (N). Nieuwelingen 250 cc: 1. J. Rottier (N). 2. Hou- wenhuyse (B), 9. J. Vinok (N). Nieuwelingen 125 cc: 1. De Ruyscher (B), 7. C. Goos- sens (N). 15. C. Walhout (NI. Een van de crossers in actie tijdens de tweede wedstrijd om de Lente-trofee in Axel. (Van een voetbalmedewerker) TERNEUZEN Ria is hele maal van slag in de eerste klas van de zondagcompetitie van de KNVB afdeling, Zee land. Op eigen veld werd met 12 van Patrijzen verloren. Schoondijke liet DFS struike len (31) en Dreischor verza melde een punt ten koste van Walcheren (00). De andere wedstrijden werden afgelast. RIA - PATRIJZEN De overwinning is verdiend, al had Patrijzen na rust erg veel moeite met het benutten van de kansen. Voor de rust was er geen verschil. Emans zorg de voor de opening, maar even later werd het al weer gelijk, (Van onze sportmedewerker» KLOETINGE De Zeeuws-Vlaam'-b amateurs Toi- ne van de Bunder en Peter Gödde waren in het afgelopen weekend uitstekend op dreef in België. Zaterdag zegevierde Van de Bunder in Wervik, na dat hij in de slotfase was ont snapt met de Belg Ongena, die in de eindsprint werd ge klopt. Peter Gödde klasseerde zich als derde door de spurt te winnen van een volg groep be staande uit zeven renners. In Harelbeke, waar zondag 10} renners vertrokken voor een koers van 105 kilometer, stre den 13 man om de bloemen. De Belg Vergoote won voor Peaer Godde (tweede) en Van de Bunder, die op de derde plaats eindigde. Topbiljart In café Sport speelde Zondagsvermaak een topbiljartwedstrijd tegen De Ware Vrienden uit Bamme (B.). De Ware Vrienden won nen met 812. De uitslagen: E. Versahueren - H. Marien 1—1. H. Gijsel - R. Meüs 0—2, H. de Vos - B. Serrarens 11, O. de Moor - J. van de Broek 11, A. Thijs - F. de Clercq 11, W. van Hauten - R. Cop- pens 02. B. Weerman - M. de Clippeleer 02, Fr. Segers - L. Coppens 11, A. Vink - G. van Cauwenberge 11, J. Pieters - C. de Keijser 1—1, W. Saman - Chr. Meüs 02, G. van Dorsselaer - A. Quinte- lier 11. toen Boonman een vrije trap hinnenknalde: 1—1. Na de rust viel Ria furieus aan. Patrijzen kreeg daardoor veel te veel ruimte, maar die werd slecht uitgebuit. Slechts eenmaal kon zo'n uitval doel treffend worden afgerond, en wel door Oostdijkc 12. SCHOONDIJKE DFS De bezoekers hadden geen verweer op de inzet van Schoondijke. Wel namen zij de leiding door Rijnberg, maar Jaap Seen zorgde voor de thee voor 11. Hij herhaalde dat in de tweede helft en zette Schoondijke zeer verdiend op 21 en uit een strafschop van Sjaak Henneky werd het zelfs 3—1. DREISCHOR - WALCHE REN Een slechte wedstrijd, De verdedigingen hadden geen moeite met de zwakke aanval len. De 00 geeft de verhou ding goed weer. Wel had Drei schor in de tweede helft een ve klaverwicht, maar kansen waren er niet. Walcheren ver dient het ene punt ten volle (0-0). DE STAND: Hoofdplaat 14—22; Ria 15—21 DFS 15— 20; Walcheren 1519: Philip pine 1418: Aardenburg 12- 15 Schoondijke 1514: Patrij zen 1413; Luctor 14CO; Hansweertse Boys 1510; Dreischor 169; Graauw 14 8: Hulsterloo 137. (Van onze sportmedewerker) KAPELLE Niek Flipse van de organiserende vereni ging AV '56 uit Goes is zater dag in Kapelle winnaar ge worden van een wedstrijdloop voor KNAU-atleten over een afstand van 9000 meter (10 ronden). Flipse behaalde een gemakkelijke zege, te meer omdat zijn clubgenoot Marien van Prooyen absent was. Laatstgenoemde nam zondag deel aan het nationale cross- kampioenschap in Eindho ven. Flipse nam reeds in de tweede rondo ruime afstand van de andere deelnemers (24 in totaal) en de winnaar was dan ook gauw bekend. Alleen de strijd om de tweede plaats tussen Louw Dingemanse en Jaap Oele spitste izich in de slotfase nog even toe. Oele deed toen een directe aanval op Dingemanse die overigens een flink gat had geslagen en trouwens ook wei nig krimp gaf. Het bleef dan ook bij een poging van Oele om alsnog de tweede plaats te pakken. Voor liet eerst na lange tijd (blessure) was ook Kees Mar kusse weer eens van de partij. Markusse toonde overigens nog weinig vorm en conditie en meer dan een zesde plaats zat er voor hem niet in. Bij de prestatieloop voor de jeugd (3 km) meldden zich een paai- honderd deelnemers en bij de ouderen (6 km) ruim honderd. De wedstrijduitslag was: 1 N. Flipse (AV '56) 29.26.5 2 L. Dingemanse (Zld. Sport) 31.00: 3 J. Oele (AV '56) 31.32 6: 4 L. Witte (AV '56) 32.05.7; 5 J. Tolhoek (AV '56) 32.06.2: 6 C. Markusse (AV '56) 32.10.00: 7. L. Arendse (Marathon) 32.16.00; 8 C. Ho- gesteeger (AV '56) 32.18.00: 9 J. Roozendaal (Diomedon, Steenberg) 32.22 10 H. van Elziwgen (Marathon) 32.39. (Van onze sportmedewer ker! DEN HAAG Zeeland» snelle man op de gladde ijzers Arjaan van de Kreeke triom feerde in het afgelopen wee kend in een sprinttoernooi op De Uithof in Den Haag. Zaterdag realiseerde Van de Kreeke 41.8 en 1.24.8 op de 500 en 1000 meter en zondag waren zijn resultaten op beide afstanden 41.7 en 1.25.0. Om dat de Zeeuiw beide dagen zijn voornaamste tegenstandier» Ton Oudshoorn en André Kraayoveld achter zich liet werd hij uiteraard eerste in het toaal-kiassement (Van onze voetbalmedewer ker) TERNEUZEN De «pan ning is compleet in de eerste klas van de zaterdagcompetitie van de KNVB afdeling Zee land. Colijnsplaatse Boys ver loor met 41 in Nieuwdorp en Sluis verspeelde een punt aan Bruse Boys (11) en bo vendien kwam Wemeldinge niet verder dan 00 tegen Ar- nemuiden. Dat is nog niet al les, want onderaan won GPC verrassend met 03 in 's-Heer Arendskerke. Brouwershaven won met 41 in Veero. NIEUWDORP - COLIJNS PLAATSE BOYS De veldVerhouding' was zowel voor aflis na rust volledig ge lijk. D-; felle inzet zorgde voor de nodige sensatie en span ning, maar Nieuwdorp bezat tenslotte de betere sdhutter» en won daarom ook wel ver diend. Voor de rust stokte do produktie (0—0), maar binnen een kwartier na de thee was het al 20 door La Grand en door een strafsdhop ook van La Grand. Een kwartier voor tijd werd het 21 dankzij De Jonge, maar in de laatste vier minuten werden de Boys defi nitief verslagen door Buteü» en Van Boven (4lj. BRUSE BOYS - SLUIS Het gelijke spel geeft de ver houding goed weer. Slüi» speelde verdedigend en Bruse Boys kreeg dan ook een veld- overwicht, zonder al te veel kansen. Net voor de rust zorg de De Jonge voor een 1—0 voorsprong voor die Boys, die Karei van Dalen een kwartier na rust in een 11 stand kop te. Dat werd ook de juist© eindstand 'sj-HEER ARENDSKERKE - GPC De eerste speelhelft kende geen krachtsverschil, maar na de thee liep het plot seling bij GPC. De Vlissingers namen een uiteindelijk ver diende 03 voorsprong door Van de Ketterij en twee doel punten van Van Dük. WEMELDINGE - ARNE- MUIDEN 2 Een wedstrijd zondier sensatie. Doelkansen kwamen er slechts zeer zel den. Meestal werd het spel op het middenveld uitgevochten. De 00 is de enig juiste uit slag. VEERE - BROUWERSHA VEN Het veldoverwicht van Veetre leverde niets op. Brouwersha/ven was met uit vallen veel gevaarlijker. Boke- laar zorgde voor 01. Goed bloed maakte nog gelijk (1 1), maar al voor de rust werd het door Everwfjn 12. De tweede helft voetbalde Brou wershaven beter. Everwfjn en Bolkenbaas zorgden voor de verdiende, maar geflatteerds 14 zege. De stand: Colijnspiaetso Boys 14—22, Sluis 15-13, Nieuwdorp 1522, WenwMm- ge 16—22, WIK 15—21, Bruse Boys 1514, Veere 1412. Amemuiden 1412, Brou wershaven 1612, 's-Haer Arendskerke 1511, Wisseti- kerke 169. Aipollo 147. GPC 15—6. (Van oen voetbalmedewer - ker). TERNEUZEN Het kan niet meer mis gaan. TVmenzen Al wordt weer kampioen van de hoofdklas van de junioren- oompetitie van de KNVB af deling Zeeland. Afgelopen sa terdag werd voor dg tweede keer met Axel Al afgerekend. Op het Zuidersportpark werd het 20 voor Terneuzen Al, waardoor de Axelaars kansloos zijn geworden. Met in gedachten de ge staakte wedstrijd in Zierikaee, met als stand 0—0, heeft Ter neuzen Al in feite aan twee punten all genoeg voor het kampioenschap. Onderaan lijkt de strijd ook te zijn besbet, want amdiat Waldhenen Al mest 21 van Vliasmgen Al won is de afstand voor hek» kesluiter Bevdtandens Al op gelopen tot zeven punten, en dat met nog slechts vijf wed strijden voor de boeg. Kloetin- ge Al had geen moeste met Zierik7.ee Al (4—0) en nog gemakkelijker was het voor Zeeland Sport Al tegen Ame muiden Al: 61. Steen Al Bevelanders Al werd afgelast. De stand: Temeuzen Al 14 29, Axeil AI 1521, Amemui den Al 1619, VMssimgen Al 1515, Zierikzee Al 1515, Steen Al 14—14, Zeeland Sport Al 1614, Kiloetiinge Al 16—14, HW Al 15—12, Wal cheren Al 15—11, Bevelanders Al 15—4. Pech slaat toe voor een van de crossers tijdens de strijd om de Lente-trofee op het Axelse motorcross-terrein. (Van onze sportredactie) AXEL - KOEWACHT De Axelse oefenmeester Levien Dieleman, die momenteel de in de vierde klasse H van het district Zuid 1 uitkomende voetbalvereniging Koewacht traint, heeft zijn contract bij deze club met een jaar ver lengd. Dieleman, in het bezit van het C-diptama oefenmeester, had voordat hij aan het begin van dit seizoen bij Koewacht begon, eerder vieirde klasser Sluiskil onder zijn hoede DE 23-jarige Amsterdammer Joan Berkhemer, leerling van Louis Stuurop aan het Am sterdamse muzieklyceum, heeft zaterdag de eerste prijs gewonnen in de finale van het vijfde nationaal vioolconcours, georganiseerd door de stjeh- ting studiefonds Oskar Back

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 10