Minder brommers gestolen door valhelm-wet Geen troepen, wel geld voor Cambodja Burgemeester Nols wacht schorsing „le grote fruitoogsten gevaar voor markt" V erdedigingslinie van Israël bron van kritiek commentaar Uit het nest gevallen PRESIDENT FORD TOT CONGRES: Prijzen autorijlessen verdubbeld na 1 juli PvdA-Amsterdam: voor sloop eerst onderhandelen Echtpaar promoveert in kunstgeschiedenis binnenland buitenland DS'70 ontploft Gemiste kans een miljoen gulden aan prijzen Zelfreinigende grills van Moulinex. Gevallen Rijschoolhouders: AANTAL DODEN NU 18 'a METZLER- Tindemans staat op naleving taalwetten Onderzoek naar vrijwilligersleger Verzekering tegen afnemen van rijbewijs Korter werken bij Aabe deels voorbij ZATERDAG 8 MAART 1975 9 17 FTRECHT (ANP) De Nederlandse fruittelers zijn bang voor een te groot aanbod op de markt. Dat blijkt uit hel gisteren gepubliceerde jaar verslag van de Nederlandse Fruittelers Organisatie. „Tel kens nog dreigen iets grotere dan normale oogsten de markt te verstoren", aldus het ver slag „Dat is bijvoorbeeld vo rig voorjaar gebeurd, toen de markt voor appels en speciaal voor golden delicious volkomen instortte. Een kwantum van bij na 400.000 ton (een gemiddel de Nederlandse appeloogst) werd uit de Europese markt genomen", aldus het verslag. De Nederlandse appeloogst was in 1974 met 385 miljoen kg bijna 10 procent kléiner dan het gemiddelde van de laatste 10 jaar. De perenoogst van 130 miljoen kg bedroeg vorig jaar bijna 20 procent meer dan het gemiddelde se dert 1964. „De uiteenlopende perenoog sten elk jaar, waarbij de Partijen, die geboren zijn uit onvrede bij het kiezersvolk blijkt geen lang leven beschoren te zijn. Ze schieten als sen raket omhoog maar vervagen dan heel snel in onbedui dendheid. We hebben dat meegemaakt met de Boerenpartij en D'66. Nu beleven we weer hezelfde met DS'70. Deze partij, ontstaan uit onbehagen in socialistische kring over de verlinksing van de PvdA, dreigt uit elkaar te klappen vanwege blijkbaar onoverbrugbare tegenstellingen binnen de Tweede Kamerfractie. Politiek leider Drees jr. heeft het daar bi| vier van de in totaal zes fractieleden grondig verbruid. Hi| schijnt teveel zijn eigen gang te gaan en wil DS'70 op een politieke koers houden een socialistische waarin zijn op ponenten niet meer geloven. Zij willen veeleer een progres sieve centrumpartij, wat dat dan ook precies moge zijn. De geschiedenis van het socialisme is vol van afscheidingen ter linker- en ter rechterzijde. Invloed hebben die splinter groepjes nauwelijks gehad. Ze bleven teveel in socialistisch vaarwater zwalken om aansprekelijk te worden voor niet-socia isten en waren te klein, te star ook dikwijls om wezenlijke Invloed uit te kunnen oefenen op de verdere ontwikkeling van het socialisme. Een zeer intelligent man als Drees jr. moet dit weten. Maar waarschijnlijk zit hij te vastgebakken aan een ver leden waarin het socialisme als het „heilig ideaal" werd beleefd. Zit er in de partijpolitieke markt een gat voor de nieuwe cen trumpartij, die een aantal DS'70-ers nu voor ogen staat? Enige twijfel lijkt hier op z'n plaats. Er is de laatste jaren duidelijk sprake van een concentratie naar drie grote blokken; de PvdA, de VVD en het CDA. De VVD zit te rechts, is ook te weinig dynamisch om in het centrum een rol van betekenis te kunnen spelen. Het CDA zou dat wel kunnen als het zich eindelijk eens tot een werkelijke eenheid weet om te smeden. Maar dan is er ook weinig behoefte meer aan een nieuwe progressieve centrumpartij. In de komende tijd zullen nog wel eens wat weggelopen DS'70-ers, overgebleven D'66-ers en vooruitstrevende liberalen met elkaar aan tafel gaan zitten om te spelen met de gedachte van die nieuwe centrumpartij. Maar vogels van diverse pk mage, gekneusd na hun val uit het oude nest, zijn niet bijeen te houden. Jammer eigenlijk. Er zitten bekwame, aardige mensen bij. Het is duidelijk. Er is voorlopig geen kijk op een begin van hechte samenwerking van de Tilburgse Hogeschool en in stellingen van Hoger Beroeps Onderwijs in Brabant. Pioniers werk voor ons land op het gebied van het scheppen van sa menwerkingsstructuren, die het hoger-onderwijs-nieuwe-stijl in troduceren, is vanuit het Tilburgse wetenschappelijk onderwijs niet te verwachten De gedachtenwisseling die donderdag in de Hogeschoolrsad is gevoerd over de ontwikkelingsnota, die het College van Be stuur wil maken, heeft dat zonneklaar gemaakt. In dat Co'lege heerst heel duidelijk groot verschil van mening over de uit gangspunten, die de hogeschool in haar overleg met H B.O.- instellingen moet hanteren. De waarnemend rector-magnificus, prof. dr. A. Kolnaar, staat over deze brandende kwestie lijn recht tegenover zijn mede-dagelijks bestuurder, mr. J. Daniels. De rector vindt het zinloos voor de Hogeschool om met betrek king tot de samenwerking met H.B.O.-instituten een pioniers positie te gaan innemen. Mr. Daniels is wat dat betreft veel minder behoudend. Hij wil wel, voorzichtig, te werk gaan, om dat H.B.O. niet de indruk te geven dat de Hogeschool de boven toon wil gaan voeren. Als een extra schaduw hangt over deze controverse nog de z.g. samenwerking met de Technische Hogeschool Eindhoven. Een samenwerking, die niet veel voorstelt, maar die door de Tilburgers nog steeds krampachtig als een goed van onschat bare waarde wordt vastgeklemd. Het lijdt geen twijfel, dat de rector zich in zijn afwijzende houding de spreekbuis weet van de faculteiten. Die voelen er niet veel voor, om het voorzichtig te zeggen, een stuk van hun autonomie op te geven als het tot structurele samenwerking met instellingen voor Hoger Beroeps Onderwijs zou komen. Merkwaardig was, op één uitzondering na, dat de Hogeschool- raad verzuimde diepgaand met het College van Bestuur van ge dachten te wisselen over deze heel nieuwe situatie. Het zou nl. best kunnen zijn, dat dat vasthouden aan het bestaande, het begin van een heel moeilijk tijdperk voor de Tilburgse Hoge school inluidt, ledereen weet, dat de groei er in Tilburg uit is. Niet m de laatste plaats door een té beperkt studie-programma dat de faculteiteen studenten kunnen aanbieden. Tal van andere moeilijkheden spelen daarbij ook een rol. Niemand zal ontken "en, dat het Brabantse Hoger Beroeps Onderwijs bepaald niet staat te trappelen van ongeduld om met de Hogeschool in zee le kunnen gaan. De hooghartige en zeer kortzichtige richting die het Hogeschool-beleid nu lijkt uit te gaan, zal die neiging bij de H.B.O.-instellingen sterker maken. Het heeft nu al alles "eg van een gemiste kans. (ADVERTENTIE) 1*»W«TI11A9 wo-VUl mogetijk ™»m©phot J*(oa.p:,it WuMin JgXaiinhM<lra«jei.. •ikv Meer dan u denkt ,r minder dan u deukt ..3 grootste oogst meer dan 3 keer zo groot is als de kleinste oogst, vormen een enorm pro bleem", aldus voorzitter Nijs- ten. „Onze wetenschappelijke onderzoekers in de fruitteelt zouden hiervoor op korte ter mijn een oplossing moeten vinden. Dit is voor de peren vooral belangrijk, omdat prijs vorming ervan in veel sterke re mate dooi- de omvang van de nationale oogst wordt be paald dan bij de appels". De heer Nijsten vroeg zich in de openingsrede af waarom de aJckerbouwboeren in Zee land snellere overheidshulp hebben gekregen bij hun moeilijkheden, dan de fruitte lers in Brabant en Limburg, die vor.-g jaar mei werden ge dupeerd door nachtvorst. Ook in net verslag wordt hieraan aandacht besteed: „Hoewel een vlotte en soepele regeling ter tegemoetkoming in de scha de werd toegezegd, bleek daarvan in de praktijk niets terecht te komen". Volgens dr. D. Wind van de coöperatieve centrale Rabo bank Utrecht zou elke onder nemer een stuk van zijn winst moeten kunnen gebruiken voor de bestrijding van de ge volgen van inflatie. „Zolang de ondernemers met inflatie- vaste kostenfactoren te maken hebben, zal er naar gestreefd moeten worden een bestand deel op te nemen voor infla- tiecorve''o te" hese!1*-'Toog van de reële betekenis van w.nst en .reserves". DEN HAAG (ANP) Het aantal bromfietsdiefstallcn in ons land is sterk afgenomen door de invoering van de helmplicnt. In sommige plaat sen is de daling meer dan vijftig procent. Politiewoord voerders verwachten dat het aantal nog meer zal dalen als de controle op het drager van een helm scherper wordt. Dieven gaan niet zo gemak kelijk met een helm onder de arm op stap. Als ze zonder helm rijden lopen ze een forse kans dat wij ze pakken, aldus een woordvoerder van de poli tie in Utrecht. Het aantal aan giften was daar ca 26 procent lager. Ook in Amsterdam is min der diefstal van brommers, een daling van 17 procent. In de hoofdstad verdwijnen ech ter ook veel brommers in de grachten uit baldadigheid en daar is geen helm voor nodig, aldus de politie, ook niet voor de mannen die soms met een vrachtauto rondrijden om brommers te veroveren. De helmplicht heeft in Zee land een verlammende uitwer king uitgeoefend op bromfiets diefstal en joyriding. In Mid- (Van onze redactie buitenland) WASHINGTON President Gerald Ford van de Ver enigde Staten heeft gezegd dat geen Amerikaanse troepen meer zullen terugkeren naar Indochina, maar hij vroeg wel aan het Congres de middelen voor Cambodja te ver schaffen om weerstand te bieden aan de Rode Khmer. In afwachting van onderhandelingen over vrede. In een verklaring ter ope ning van zijn elfde persconfe rentie vroeg Ford aan het con gres om de 222 miljoen dollar aan militaire hulp die hij vooi Cambodja heeft gevraagd. „Dit is geen kwestie van betrokkenheid of nieuwe be trokkenheid in Indochina", al dus de Amerikaanse president. „Alle Amerikaanse soldaten zijn gerepatrieerd. Zij zullen niet teruggaan. De tijd dringt. Er zijn1" twee dingen die de Verenigde Sta ten kunnen doen om het resul taat te beïnvloeden. Wat mij betreft zal ik blijven streven naar een vredesverdrag dooi onderhandelalgen. Ik vraag het congres zijn aandeel tfc verschaffen door de bijstand toe te wijzen die zulk een regeling mogelijk maakt. Niemand zóu ook maar een ogenblik moeten denken dat wij zonder het schaamrood de andere kamt op zouden kunnen kijken". Ford somde drie redenen op waarom bet con gres het bedrag aan Cambodja zou moeten toewijzen: „huma nitaire behoeften", waarondei het beschermen van de volge lingen van president Lon Nol; de bescherming van de legiti miteit van onderhandelingen voor het bijleggen van conflic ten; üe trouiw van de Verenig de Staten aan hun vrienden en bondgenoten. „Als wij onze geallieerden ln de steek laten zullen wij ln feite tegen de wereld zeggen dat oorlog loont en zullen de agressors in Cambodja aanto nen dat als men zich maai tegen onderhandelingen vel zet, de Verenigde Staten het beu worden, hrun vrienden m de steek laten en geweld laten zegevieren", aldus Ford. ïn zijn verklaring koppelde de president zijn verzoek om hulp voor Cambodja aan zijn verzoek om voor 30 miljoen dollar aan extra militaire bij stand te geveen aan Zuid-Viet- nam. Ondertussen werd bekend dat het laatste zuidelijke steunpunt van de verdedi gingsgordel van Neak Loeong, 60 km. ten zuidoosten van de Cambodjaanse hoofdstad, is gevallen. Duizend man rege ringstroepen werden vet - mist. Door de val van dit steun punt is volgens militaire krin gen de verbinding via de ri vier de Mekong definitief af gesneden. Op het kruispunt van de Mekong en de nationa le route nr 1, die Phnom Penh met Saigon verbindt, neemt Neak Luong een sleutelpositie ln voor het controleren van de scheepvaart op de rivier tus sen de hoofdstad en de grens met Zuid-Vietnam. Ongeveer 80.000 mensen, van wie ca. 40.000 vluchtelingen, zijn inge sloten in de stad waarvan de kansen om stand te houden aanzienlijk verminderd zijn. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG „Na 1 juli, zullen de prijzen van de auto rijlessen verdubbelen". Deze sombere uitspraak is afkom stig van J.M. Muusers, voor zitter van de Coöperatieve Bond van Erkende Autorij schoolhouders. Na één juli moet namelijk elke rij-instruc- teur, hetzij een officieel rijks papier danwel een tijdelijke ontheffing op zak hebben. Die tijdelijke ontheffing krijigt men pas bij het minis terie van Verkeer en Water staat als men méér dan 15 maanden heeft les gegeven. De heer Muusers schat dat ten gevolge van deze, op zich goed bedoelde maatregel, 3.000 instructeurs werkloos zullen worden. Een andere bijkom stigheid is dat degenen die wel in het bezit zijn van de vereiste papieren de prijzen voor autorijlessen kunnen op drijven omdat er geen concur rentie meer bestaat van in- struoteurs die „lessen" om wat bij te verdienen. De heer Muusers verwacht dat de prijzen na 1 juli, maar zeker na 1 januari '76 als de regeling in zijn totaliteit wordt ingevoerd (degenen met een tijdelijke ontheffing moe ten dan ook een diploma van de staatsopleiding hebben) op f 35,- per les per uur komen te liggen. Een Israëlische politieman kijkt in het ruim van het zeilscheepje dat gebruikt is door de Palestijnse guerrilla's, die het Savoyhotel in Tel Aviv hebben aangevallen. (ADVERTENTIE) bril: ieders oogmerk! (Van onze redactie buitenland) TEL AVIV De Israëlische regering staat op het ogenblik onder druk, onder meer van diverse kranten die eisen dat er snel maatregelen genomen worden om de gaten in de verdedigingslinie van het land te dichten. De kranten vroe gen zich af hoe het mogelijk is geweest dat de guerrilla strijders ontsnapt zijn aan de Israëlische radar op een tocht van wel 50 km van het „moe derschip" naar het strand bij Tel Aviv. BUGEMEESTER SCHAAR BEEK WACHT SCHORSING- (Van onze correspondent) BRUSSEL De Belgische premier Leo Tindemans is vastbesloten om de taalwetten in Brussel te doen naleven. Nadat het hoogste bevoegde orgaan, de Vaste Commissie voor Taaltoezicht donderdaga vond na lang beraad met ne gen tegen een stem geconclu deerd had dat burgemeester Roger Nols van Schaarbeek de Vlamingen discrimineert door voor hen slechts een loket In zijn gemeentehuis beschikbaar te stellen tegenover voor Frans-taligen, zei «r Tin demans vrijdag na h». weke lijkse kabinetsberaad dat de wet in Schaarbeek zal worden nageleefd. De minister van binnenlandse zaken, Michel, zal over een week een verklaring over het taalincident in Schaarbeek af leggen en meteen bekend ma ken of en welke sancties tegen burgemeester Nols zullen wor den genomen. De burgemeester van Schaar beek pleegt maandag overleg met de Frans-talige Brusselse taaipartij FDF, waarna hij nog tot vrijdag de tijd heeft om de wet toe te passen, tn de Vaste Commissie voor Taaltoezicht stemden Vlamingen en Walen gisteren eensgezind tegen Nols, behalve een lid, een aan hanger van het FDF. Weigert Nols nog om de discriminatie tegen de Vlamingen op te hef fen, zal hij worden geschorst. De kans bestaat dat Schaar beek dan een regeringscom missaris krijgt die de taalwet ten in Schaarbeek zal doen naleven. Het FDF heeft intus sen al officieus laten weten geen duimbreed tee te zullen geven aan wat zij noemt de Vlaamse veroveringsoorlog te gen het Frans-talige Brussel. Het FDF zegt geweld te ver werpen, maar nu reeds te zien dat Brussel massaal de straat zal opgaan als aan de Vlaamse eisen tegemoet wordt geko men. Burgemeester Nols heeft In middels al navolgers gekregen in de Brusselse gemeenten Vorst en Etterbeek. De Belgi sche regering heeft echter la ten weten dat ook daar de wet zal worden toegepast op straf fe van dezelfde sancties die tegen de burgemeester van Schaarbeek zullen worden ge nomen. Agenten van de Israëlische geheime dienst ondervragen nog steeds de zes bemannings leden van het moederschip een zeilschip van 120 ton dat naar de haven van Haifa in het noorden van Israël is gesleept. Het zeilschip dat geen naam droeg, werd op on geveer 70 mijl van de kust door een raketboot van de Is raëlische marine onderschept. Aan boord vond men lege pakjes, afkomstig uit Libanon. In een pakje zaten levensmid delen, in een ander maagpil- len. Ook trof men op het schip foto's aan van Jasser Arafat, de leider van de Palestijnse bevrijdingsorganisatie. De Is raëlische radio meldde dat men heeft kunnen vaststellen dat de overval in Libanon is beraamd. El Fatah, de grootste militai re groepering van de Pales tijnse bevrijdingsorganisatie (PLO), heeft inmiddels ver klaard verantwoordelijk te zijn voor de overval in Tel Aviv. Van de zijde van El Fatah werd voorts meegedeeld dat er „nog grotere en fellere" over vallen op Israëlisch gebied zulle volgen. Ondertussen zijn in de puin hopen van het door Arabische guerrillastrijders overvallen Savoy-hotel in Tel Aviv giste ren nog vijf lijken gevonden. Waaronder het stoffelijk over schot van de lS-.inr'ge Loeki Vellsman, zoon van de G3-jari- ge, uit Amsterdam afkomstige Karei Velleman die nog zwaar gewond in het ziekenhuis ligt. Hiermee is het aantel doden tot achttien gestegen. Bij de gisteren in het puin gevonden doden zijn voorts twee Zwit sers een Somaliër en een Westduitser. delburg, normaal goed voor achttien aangiften per maand, telde men er sinds 1 februari maar vier. In Goes en Vlissin- gen is maar één brommer weggeraakt. In Den Haag is vooral de activiteit van kinderen op dit terrein teruggelopen. In Rot terdam wist men nog geen beeld te geven. Ook de politie in Maastricht heeft duidelijk gemerkt dat dé helm een posi tieve invloed heeft. Mensen die de laatste bus of trein hebben gemist, nemen nu min der dan vroeger hun toevlucht tot andermans bromfiets. fn Kindhoven lag het aantal diefstallen van bromers aan merkelijk lager. In februari 87 aangiften, terwijl er vorig jaar geregeld maanden waren met 150 of meer. De daling' van het aantal bromfietsdiefstallen betekent niet een vermindering van de criminaliteit: valhelmen zijn nu zeer in trek. In de meeste gevallen doet men overigens geen aangifte, zo vermoedt de politie. AMSTERDAM (ANP) Het gewest-Amsterdaim van de PvdA heeft besloten er bij B. en W. op aan te dringen gedu rende de onderhandeling met actiegroepen, in de Nieuw- marktbuurt de eventuele sloopwerkzaamheden op te schorten. Burgemeester en wethouders Van Amsterdam hebben in middels de actiegroepen in de Nieuwmarkt ten derde male uitgenodigd voor een gesprek, te houden vanmiddag op het stadhuis. DEN HAAG Een staats commissie igaat onderzoeken of het wenselijk en mogelijk is ons leger geheel samen te stel len uit vrijwilligers in plaats uit beroeps- en dienstplichtige militairen. Deze commissie staat onder voorzitterschap van oud-staats secretaris Mommersteeg (De fensie). Op 26 maart wordt deze staatscommissie geïnstal leerde (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De Moto rists Security Association Hol land B.V., de Nederlandse ves-! tiging van een grote Britse verzekeringsmaatschappij, gaat binnenkort een grootscheepse reclamecampagne beginnen voor een verzekering tegen de ontzegging van de rijbevoegd heid. Vooral drukbezette mensen die de spreuk „Glaas je op, laat je rijden" nog steeds niet ingelijst boven hun bed hebben hangen, kunnen bij deze verzekering baat heb ben. Het lidmaatschap van de MSA komt op tussen de 160 en 260 gulden per jaar Bij ontzegging van het rijbewijs wegens dronkenschap of een andere verkeersovertreding kan ieder lid aanspraak ma ken op de diensten van een particulier chauffeur of zich op andere wijze van vervoer zeker stellen tot een maxi mum van 15.000 gulden. In Nederland heeft de MSA, tot nog toe zonder publiciteit, ruim honderd leden; de Engel se heeft er ruim 62.000. De MSA-Rotterdam (directeur C. H. van de Bos) is zes jaar na de MSA-Engeland gesticht, in oktober '73. En toen maakten we ons op om afscheid te nemen van de zoveelste politieke luchtbel in ons kwakende kikkerrijk. DS' zoveel is aan het leeglo pen. Het partijtje heeft D'rees- kak. Als je zulk voor de be trokkenen toch droef nieuws hoort en ziet meedelen door een man als De Brauw, dan merk je toch iets van het typische stijltje van die partij- Zo'n man blijft namelijk (jonk)heer. Een wijsheid waar nauwe lijks iets tegenin te brengen is, zeker niet in «en jaar als het lopende; „De meeste mannen die ver standige dingen over vrouwen hebben gezegd, waren slechte minnaars. Grote practici pra ten niet, maar handelen". En dat nog wel uit de mond van niemand minder dan de filmfee Jeanne Mor eau- En dan zouden de meisjes dus eerder geelzucht krijgen, ingeval een oorbelgaatje door de oorlel geboord zou worden. Nou ja, nu vraag ik u. Wat voor ziekten zal Ik dan nog wel kunnen oplopen, here- metijd. Ze hebben mij laatste lijk niet minder dan tachtig guldens door de neus ge boord. De beide heren K. en S- Keuning zullen nu dus als eer sten bij Keuninklijk Besluit de Kamer verlaten. Sjeunge, .sjeunge. V moet voorts weten dat ik een zwak voor Finnen, maar zeker voor Noren heb. Met die pure natuur om zich heen kan het niet anders of ook de ze den zijn daar nog rechtover eind gebleven. En zie; een postbeamte in de kleine Noorse havenstad Haugesund heeft geweigerd de t.g.v- het jaar van de vrouw (ook daar!) uitgegeven postze gels te verkopen alsmede te stempelen, omdat daarop drie „slechts met ranken beklede" vrouwen staan afgebeeld- Puur natuur, dus. Bijna Maar niets voor deze pure ziel. ■ir De PTT'er vond het immoreel zijn stempel op een naakte vrouwenborst te drukken. Toen de man was uitgelegd dat het om een afbeelding van een beeldengroep in een Os- loos park ging, en hij tevens aan zijn plicht werd herin- neerd, schikte de man zich in het onvermijdelijke- Zij het blozend. •tr Mooi, hè. D aaaaaaaaaaaaag. MERIJN TILBURG (ANP) Dank zij een aanzienlijke verbete ring van de oirdjerpositie zal het voor de Koninklijke Aabe F abri-eken mogelijk zijn, al in de komende weken de enige tijd geleden aangevraagde werktijdverkorting voor een groot deel op te heffen. Vooral de fiber-woven-sectar en de divisies kleding- en gordijn stoffen hebben hiertoe bijge dragen, aldus Aabe. UTRECHT (ANP) Aan de rijksuniversiteit Utrecht zijn gisteren de heer en mevrouw Snoep kort na elkaar op een kunsthistorisch onderwerp gepromoveerd tot doctor in de letteren. Mevrouw E. Snoep-Reitsma schreef haar proefschrift over „verse lui- vende betekenissen van ze- ventiende-eeuwse Nederl ,nd- se genrevoorstellingen", haar man, de heer D. P. Snoep, heeft zich in zijn dissertatie beziggehouden met „praal en propaganda, triumfalia in de noordelijke Nederlanden in de 16e en 17e eeuw". In zijn proefschrift be schrijft de heer Snoep, con servator van het centraal museum in Utrecht, van tallo ze illustraties, hoe erebogen en andere feestdemonstraties bij triomfale intochten van vorsten en veldheren eruit hebben gezien in de Neder landen van vroeger eeuwen, en welke rol ze bij deze festijnen speelden. Mevrouw Snoep, docente kunstgeschiedenis aan de to neelschool in Amsterdam, behandelt in haar proef schrift de navolging voor Franse, Duitse en Engelse schilders van de Nederlandse genreschilders uit de l?e eeuw, die voorstellingen uit het dagelijks leven namen waarin mensen als typen wee -ge even zijn.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 9