Zeeuwse Molen klopt bij gemeenten aan Werkgroep jeugdbeleid start Zeeuws studiefonds kampt met tekorten Ir. Dalebout: concentratie energievormen Iers. voor marechaussee Stichting werkt aan stadsherstel Boekenfeest Zeeland uitbundig Celstraf wegens wapenbezit voor Goesenaar Woonwagenbewoonster verkocht niet- afbetaalde caravan Inbraken in Brabant en Zeeland opgelost UGBLIK stad streek - Terneuzen chterin. der op wielen Eerste paal verzorgings tehuis in Kapel le 's-Heerenhoek Vlissingen Kruiningen Hoofdplaat AANLOOPHAVEN GOES NIET DUURDER Ruim twee ton voor Vijvervreugcl VRIJDAG 7 MAART 1975 7 2041 Vanaf vrijdag 7 t.m. woensdag 12. maart 1 8 uur en zondagniid- dag 4.30 uur brengen wij de meest gevraagde en gepro longeerde film van Nederland met SYL VIA KRISTEL als de onweerstaanbaar mooie en erotisch" uitdagende „EMMANUELLE" Onverkort en zonder coupures zoals deze in vele landen is ver boden ziet u de pi- kante belevenissen van de mooie EM MANUELLE die de liefde van alle kan ten kreeg aangebo den. De langste streling ooit verfilmd met de vrouw die elke vezel van haar mooie li chaam in dienst stel de van de liefde. Toegang 18 jaar. Reserveer tijdig voor deze meest bespro ken film van het jaar 1 9 maart 2 uur andioos avontuur van Ij es in HET CIRCUS" schaterlachen om de 'ROM en veldwachter met deze bijzondere Alle leeft. n, het is een aües- prijs (ook achter- ing en radiotal en daarin), frit kost u zelfs iets. «e u daartoe 2 Dongen Tel. 01623-2126 (Van een onzer verslaggevers) GOES De in januari van dit jaar opgerichte vereniging tot behoud van molens in Zee land „de Zeeuwse Molen" heeft de gemeentebesturen in deze provincie en andere daar voor in aanmerking komende instellingen en particulieren door middel van. een vouwblad opgewekt lid te worden van dr vereniging. Inmiddels heeft de kersverse vereniging haar eerste lezing met dia's achter de rug. „Wc zijn vast van plan op verschillende manieren meer bekendheid te geven aan ons bestaan en onze doelstellingen. In Zeeland verkeren diverse molens in een erbarmelijke staat", zegt burgemeester G. van de Berg van St.-Philips- land. de voorzitter van „de Zeeuwse Molen". De vereni ging rekent zich ook tot taak, aldus de heer Van de Berg om de gemeenten, waar een molen staat, te verzoeken bij het op stellen van bestemmingsplan nen zoveel mogelijk rekening te houden met het karakter van de omgeving van de mo len. „Hier en daar is het helaas zo dat een nog mooie molen zijn func'ie in het landschap volkomen verloren heeft door dat er moderne huizen dicht omheen zijn gebouwd. Op dit soort aspecten willen we de gemeenten attenderen", zegt de heer Van den Berg. Met medewerking van de provincie houdt het bestuur zich op het ogenblik bezig met het opma ken van een inventaris van de in Zeeland aanwezige molens. Aan de hand van deze voor- raadlijst wil men verder zo no dig een deskundig onderzoek instellen naar de toestand waarin de molens verkeren. Ook is het de bedoeling te adviseren bij restauratieplan nen, verbouwing of verande ring van het maatwerk. Naast gewone leden telt de vereniging de Zeeuwse molen jeugdleden die de leeftijd van 17 jaar nog niet bereikt heb ben. De jaarcontributie be draagt voor leden minimaal f 15,en voor jeugdleden f 10.—. Het bestuur is als volgt samengesteld: G. van de Berg, St.-Philipsland (voorzit ter), M.A. Versluijs, Molen Landzigl Wissenkerke (secre taris). J.C. van Hartingsveldt, Kapel,ie (penningmeester), J Hoefkens, Middelburg, A. van Jole, Kuitaart, mevr. Y. Y. Keukelaiar, Wilhelminadorp, P.J. Landegent, molen de Graanhalm, Haamstede, P. Peene, Vlissingen en J.H. Stol- te, Hulst. CENTRALE VEILINGV E.MIGING GOES - KRAB- BENDIJKE. 6 maart., galden delicious KI. I 80-85: 78, 70- 80 76—78, 70-75 64, 65-70: 61—65, 60-65 54. KL.II: 80-85: 63. 75-80 62, 70-80 60—61, 70-75: 56—60, 65-70: 53—57, 60-65 45—47. Winston: KL.I: 80-85 - 96—108, 75-80: 108- 111. 70-75: 109—110, 65-70: 9799, 60-65 78—79. 55-60: 45—47 KL. II: 80-85: 87, 75- 80: 105. Laxton's Superb: KL. II' 70-80: 8889. Conference: KL. I: 70-75: 84, 65-70: 86, 60- 65: 81,80—82,20, 55-60: 68— 68,60. Totale aanvoer hard fruit 4500 cdlli. I.v.m. biddag voor het gewas op woensdag 12 maart, wordt in de komen de weak alleen fruit geveild op dinsdiag 11 maart. (Van onze correspondente) MIDDELBURG Neerlauds Hoop in Bange Dagen heelt woensdagavond het Zeeuwse beckenfeest stevig in zijn greep gehad. De zangeres Ju dith Terlinigen had de nogal zware taak op zich genomen de tijd tot de komst van Neer- lands Hoop, Nederlands meest bekende duo te overbruggen, gen. Met haar liedjes over liefde en emancipatie lukte dat aar dig. Maar het feest barstte pas compleet los nadat Bram Ver meulen en Freek de Jonge het toneel hadden betreden. Met de onweerstaanbare hardge- zongen refreinen kregen ze de lachers op hun hand. Ruim vijfhonderd bezoekers die uit heel Zeeland afkomstig waren, kregen een uitgebreid pro gramma voorgeschoteld. Na Freek en Bram die een half uur voor en een uur na de pauze de bezoekers met hun programma „Genaaid of ge bonden" in de juiste stemming brachten, konden de bezoekers daarna praten met de schepper van de strip Vader en Zoon. Peter van Straaten en luiste ren naar Judith Terlinigen die in één van de bij zaaltjes haar liedjes zong. Rond elf uur was er jazz in de igrote zaal, ge speeld door het achttien man sterke orkest Boventoon. (Van ecnonzer verslaggevers) HE1NKENSZAN1) De werkgroep voor het jeugdbe leid in de gemeente Borsele kan daadwerkelijk aan de slag. Gisteravond werden in het gemeentehuis in Hcinkens- zand de verscheidene sub werkgroepen samengesteld, die zieli op een bepaald gebied van het jeugd- en jongeren werk zuilen bezighouden. „Ik hoop dat we samen zo spoedig mogelijk een vastom lijnd werkplan kunnen uitvoe ren. Het is de bedoeling dat de nu gevormde subgroepen contact opnemen met de men sen, verenigingen en instellin gen waarmee ze iets van de grond moeten krijgen", zei wethouder P. Peeters, de voorzitter van de werkgroep jeugdbeleid Borsele. Hij wees er op dat de leden van de subgroepen voor een veelom vattende en niet eenvoudige taak staan. Opbouwwerker Cor van Woerkom gaf een ui teenzetting van de opzet van de te verrichten werkzaamhe den. Hij hoopte dat deze taken zoveel mogelijk over de leden van de subgroeoen verdeeld zullen worden. De samenstel ling van de subgroepen is als volgt: public relation en admi nistratie P. Peeters, K. Rijk en C. van Woerkom. Organisa tie en voor-bereidingvan ver gaderingen werkgroep K. Rijk. J. Uiterhoeve en C. van Woerkom. Literatuurstudie en verzamelen van gegevens K. Rijk, J. Hunscheid. P. de Fey- tei en elk groepsiid afzonder lijk. Sportwereld A. M. Jand- sen, P. de Smid. J. Uiterhoeve en Ph. Pontenagel. Rocreatieve en creatieve tijdsbesteding met inbegrip van jeugdkul- tuurgroepen A. Potter, C. van Woerkom, K. Rentmeester en f. Pieters. .Tongerensozen (s-Graven- polder. s-Heerenhoek en Over- zande) J. Rentmeester, M. Ko- le, J. Uiterhoeve en A. van 't Westeinde. Plattelandsjonge ren P. Peeters, J. Geldof, H. D. Fcyter en C. van Woerkom. (Van een onzer verslaggevers) KAPELLE Op vrijdag 7 maart (vandaag) zal officieel de eerste paal worden geslagen van een nieuw te bouwen ver zorgingstehuis aan de Bruelis- straat in Kapelle. De plechtigheid begint om streeks halfvier 's middags. Het nieuwe verzorgingstehuis ut Kapelle wordt gebouwd in opdracht van de instelling "oor bejaardenzorg in Kapelle Bejaardenbond Woensdag hield de r.-k. Bejaardenbond afdeling 's-Heerenhoek zijn jaarvergadering, voorafgegaan door een eucharistieviering door pastoor C. Kroon. Bij de bestuursverkiezing daarna werd Verdonk tot nieuwe voorzitter gekozen. Aan het bureau van ge meentepolitie te Vlissingen zijn in de periode van 27-2-75 tot en met. 5 maart 1975 de Volgende gevonden voorwer ben aangegeven: Bankbiljet terenJ-orloge (goud), dames hoedje beige-bruin, portefeuil 'e met inhoud, zwarte porte monnee, groene port. met in houd. gouden armband met faam, lipssleutel, lappen speelgoedlbeer (bruin), blauw damestasje. Huisdieren: 1 ebou-chou (hond). 1 basitaard Mechelse herder terriër. I (Van onze correspondent) VLISSINGEN Vandaag (vrijdag) verwacht de briga de van de koninklijke Mare chaussee te Vlissingen een nieuwe patrouilleboot. „De huidige patrouilleboot, de R.V. 13, die dateert van voor de wereldoorlog II, is uit de tijd", aldus de origadc. De nieuwe boot, die een lengte heeft van 16 meter, zes meter breed is en een diepgang van 1.30 meter is uitgerust met twee hoofdmo toren van eik 150 pk. Het schip is voorzien van de mo dernste apparatuur, als radar, echolood, mobilofoon, mari foon enz. Het schip wordt gebruikt voor de controle van sche pen, die op de rede van Vlis singen komen. Bij aan- en afmonsiteringen woi-den visa verstrekt en ook van scne- pen, die bijvoorbeeld voor overslag te Vlissingen ko men, worden de bemannings- lijsten gecontroleerd. Verder heeft er ook een persoons controle plaats en ook ple zierjachten die de grens pas seren moeten worden gecon troleerd. Het is nog niet be kend wanneer de officiële ingebruikneming van het nieuwe oatrouiUevaartuig zal plaats hebben. ütlioiiÉi Kijkje in de Sint-Jacobstraat in de Goese binnenstad. Dit straatje staat bovenaan de lijst van de Stichting Stadsher stel Goes om gerehabiliteerd te worden. MIDDELBURG J. de G. uit Goes had op 31 december in Goes een pistool voorhan den als veiligheidsmiddel, zo- -als hij donderdagmorgen stel de. Hij was al eens eerder veroordeeld voor ongeoorloofd wapenbezit. Donderdag eiste de officier van justitie tenuitvoerlegging van de vier weken onvoor waardelijke gevangenisstraf, die hem vorig jaar voorwaar delijk waren opgelegd en daarnaast mog eens twee we ken onvoorwaardelijke gevan genisstraf voor het in bezit hebben van het pistool. De politierechter veroordeelde De G. tot drie weken, waarvan twee weken voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en daarnaast legde de po litierechter hem de tenuitvoer legging op van de „oude" vier weken gevangenisstraf. Plattelandsvrouwen De Bond voor plattelandsvrouwen afde ling Kruiningen en omstreken hield zijn maandelijkse bij eenkomst in de foyer van Ons Dorpshuis te Kruiningen o.l.v. de presidente mevrouw W". Schouwvlieger. Mejuffrouw A. Schouten, directrice van de openbare bibliotheek te Goes, kwam spreken over diverse schrijvers en hun boeken. Vooraf hield ze een inleidende bespreking over het biblio theekwezen. (Van een onzer verslaggevers)' GOES Op Initiatief van de culturele raad Goes Is op gericht de stichting stadsher stel Goes. Deze stichting stelt zich ten doel bepaalde wijken en straten in de oude binnen stad te rehabiliteren. Binnenkort zullen burge meester en wethouders de ge meenteraad voorstellen de stad Goes tot beschermd stadsge zichte verklaren. Deze pro. cediure is noodzakelijk om in aanmerking te kunnen komen voor de nodige subsidies van rijksmonumentenzorg. De tweede staip van de stichting stadsherstel Goes is het laten vervaardigen van tekeningen en kaarten van wijken en lan den die voor rehabilitatie in aanmerking komen. Het is de bedoeling van de stichting de desbetreffende panden te ko pen en later te verkopen voor bewoning door particulieren. De oude Goese binnenstad telt verscheidene schilderachtige maar tevens sterk ven-vallen straatjes die als het ware staan te dringen om voor re habilitatie in aanmerking te komen. De stichting stadsher stel heeft vooral het oog op de Sint Jacobstraat, Pijntoren- straat en de Bierkade. Dezer dagen is in Goes ook in het leven geroepen de heemkundige kring de Beve- lianden. De oprichters hebben eerst hun licht opgestoken bij de Hulsterse wethouder P.J. Brand, die veel van de heem kunde in Zeeland afweet. Het bestuur van de heemkundige kring de Bevelanden werkt momenteel aan de opstelling van de statuten. Men streeft naar de oprichting van een fe deratie van heemkundige krin gen in Zeeland. (Van onze correspondente) MIDDELBURG Mevrouw R. de V. uit Goes verkocht vorig jaar haar caravan, die zij via de Sociale Dienst in Goes had gekocht. Ze wilde hem inruilen tegen een exemplaar, dat minder vochtig was van. binnen. Ze verkocht de caravan aan M. T. uit Goes. De officier ver weet deze man dat hij niet eens nagevraagd' had aan wie de caravan toebehoorde. Nu legde de officier hem opzet heling ten laste. Tegen me vrouw De V. eiste de officier twee weken gevangenisstraf voorwaardelijk en f 500 boete. Tegen de heer T. twee weken gevangenisstraf voorwaarde lijk en f 750 boete. Beide ver dachten waren het niet eens met de eis. Mevrouw voerde Rouwschieting Ter nage dachtenis van de enkele maan den geleden overleden be stuurslid A. de Bruijckere, van de sahietclub „De Vriend schap" uit Hoofdplaat, wordt op zaterdag 8 maart om 20 uur een rouwschieting gehouden in café Martens te Hoofdplaat Vele schuttersvrienden uit de omliggende schuttersvereni gingen hebben toegezegd op deze avond aanwezig te zijn aan dat de caravan door en door vochtig was, waardoor voor hiaar en de kinderen een zeer ongezonde situatie was ontstaan en T. waande zich destijds geheel te goeder trouw, toen hij de caravan kocht. Mevrouw De V. werd veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf voorwaarde lijk en een geldboete van f 100 en T. tot twee weken gevangenisstraf voorwaarde lijk en een geldboete van f 750. (Van een onzer verslaggevers) GOES B. en W. hebben besloten voor het seizoen 1975 geen tariefsverhoging in te voeren voor het gebruik van de aanlophaven. o Het college hoopt dat deze maatregel de watersporters zal stimuleren de aanloophaven te bezoeken. Aangezien Goes met deze nieuwe accommodatie nog de nodige bekendheid moet verwerven zou verhoging van de tarieven de belangstei- ling voor de aanloophaven kunnen verminderen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Stich ting Zeeuws Studiefonds tampt momenteel met ernstige •xploitatietekorten. Hel ge- aamde tekort van 1' 8.000,— •oor 1974 blijkt aan het eind ■•an het jaar te zijn opgelopen of een bedrag van rond 20.000,--. Ook voor 1975 .vordf een vrij groot tekort geraamd, nl. f 40.000,--. Eén der oorzaken is de boven de begroting uitgekomen rente, die «'nrig jaar betaald moest worden. Het fonds heeft voor het studiejaar 1974-1975 voor ruim f 180.000,— aan renteloze voorschotten verstrekt aan studerenden, die hiervoor in aanmerking kwamen. Met name de hoge rente in 1974 - ruim twee procent meer dan geraamd - zal het fonds de das omdoen. Daarom heeft het fonds zich gewend tot de provincie Zeeland en alle Zeeuwse gemeenten om de subsidies aan de stichting te verhogen Als één der eerste gemeenten heeft Oostburg ge reageerd. Het college onder kent kennelijk de waarde van het studiefonds en zal de raad in de eerstvolgende vergade ring voorstellen de gemeente lijke subsidie van tien cent per inwoner te verhogen tot twintig cent. Het studiefonds verstrekt o.m. renteloze leningen aan in woners van Zeeuwsch-Vlaan deren, die een voortgezette op leiding in Belgë volgen. Zoals bekend draagt het rijk in bui tenlandse studies - met uitzon dering van universitaire stu dies - niets bij. Êegelmatig wordt daarom vanuit Zeeuwsch-Vlaanderen een be roep op het fonds gedaan. Ais de omstandigheden, zoals in komen ouders en gezinssamen stelling, daartoe aanleiding ge ven wordt een renteloze lening verstrekt. „Het geven van schenkingen a fond perdue is een zeer zeld zame uitzondering", aldus de secretaris van de stichting in Middelburg. Het blijkt, dat vanuit Zeeuwsch-Vlaanderen nogal eens een opleiding voor fysio therapeut in België wordt ge volgd, evenals een secretares se-receptionisteopleiding in Gent Maar ook mensen, die een HBO-opleiding in Neder land volgen, kloppen regelma tig aan. Het Zeeuws studiefonds is een aanvulling op de rijksre geling inzake studie-financie ringen, waarvan - gezien het bedrag dat alleen al in het laatste studiejaar is gefour- reerd - een dankbaar gebruik wordt gemaakt. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Naar de mening van PZEM-directeur Ir. M. Dalebout zullen er in ons land langzaam maar zeker energie- produktieparken ontstaan waarbij er concentratie zal optreden van bepaalde wijzen van energieopwekking. De heer Dalebout zei dit gisteravond in Middelburg tij dens zijn voordracht voor het Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen dat een serieavonden over de energievoorziening heeft geor ganiseerd. In de visie van de heer Dalebout zullen de elec- triciteit centrales op gas het beste in Groningen kunnen worden geconcentreerd. Geer- truidenberg is een goede plaats voor centrales op steen- (Van een onzer verslaggevers) NIJMEGEN Een op 30 de cember van het vorig jaar op gericht rechercheteam van de rijkspolitie is erin geslaagd een omvangrijke reeks inbra ken in woonhuizen op te tos sen. Vijf Arnhemmers, A. G. K. (31) J. C. S. (27), H. T. S. '(25, A. V. (30) en A. M. W. H. (28), zijn aangehou den als verdachten voor rudm 200 inbraken. De inbraken, die steeds wer den gepleegd door A.G.K. sa men met een der overige vier mannen, vonden plaats in de tweede helft van 1974 en be streken ruim 60 verschillende gemeenten iin de provincies Gelderland, Utrecht, Noord Holland, Limburg, Brabant en Zeeland. De mannen gingen bij alle in braken op dezelfde manier te werk. Zij zochten een huis uit waar geen licht brandde, for ceerden met een schroeven draaier de achterdeur, en bra ken binnen alle afgesloten bu reau's en kasten open. Zij hadden het dan o-o-k uitslui tend gemunt op contant geld. In veel gevallen werd dan ook na hun bezoek niets vermist. Toch slaagden zij erin om in totaal 85.000 gulden buit te maiken. Daarvan is doo-r de politie slechts 28.500 gulden terug gevonden, de rest was door de verdachten gebruikt om in hun levensonderhoud te voorzien. De verdachten, die allen aan de politie bekend waren wegens vroegere ver mogensdelicten, zijn reeds voorgeleid aan de officier van justitie te Arnhem. kolen, waartoe men weer te rugkeert. Voor Zeeland zag hij een taak op het gebied van de kernenergie. De kostprijs van de kernenergie werd de laat ste tijd wel duurder maar in vergelijking met olie was en bleef kernenergie toch een goedkopere brandstol Boven dien ligt het opraken van zo wel de olievoorraden ais de gasvoorraden in de wereld in het verschiet. Het algemeen onderwerp waarover de heer Dalebout sprak, was de ener- gieposdtie van Zeeland hinnen Nederland. Verbruikte Zee land in de 20er j-aren bedui dend minder energie op dit moent loopt de provincie aar dig in de pas met de test van Nederland. De industrialisatie was daaraan niet vreemd. Juist in verband met de in dustrialisatie van Zeeland die momenteel stagneert, heeft PPR statenfractievoorzitter C. van Waterschoot deze week verklaard dat de PZEM met zijn vingers tussen de indus trialisatiedeur geklemd zit. De heer Dalebout noemde deze opmerking gisteravond juist want meer klanten en dan vooral grote afnemers zouden de kosten van de gedane in vesteringen van de PZEM ge makkelijker te dragen maken op het kritieke moment was er niet meer bij te sturen geweest. De kerncentrale voor Borsele was besteld en door de kerncentrale is een 380 KV absoluut noodzakelijk. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De Zeeuwse bevolking heelt in ruim een jaar geld bijeen ge bracht voor een vakantiewo ning voor pupillen van Vijver vreugd in Middelburg. De ac tie: „Een ton voor meer zon" heeft bijna f 25-0.000,- opge bracht. Bij gevolg kan op woensdag 12 maart de eerste spa in de grond, en over drie ëneenhalve maand zullen de eerste vakantiegangertjes hun eigen huis in bezit nemen. De geneesheer-directeur van de stichting Verpleeg- en Rust huizen Zeeland, dokter S. Hottentot, zei donderdagmid dag tijdens een persconferen tie bijzonder onder de indruk te zijn van de inzet van allen die hebben meegewerkt de ac tie tot een succes te maken. Mijn programma volg ik blindelings. Als er eens een uitzending van een- andere om roep met een ster wordt ge markeerd, dan betekent dit dat er iets bijzonders aan de hand is. Dit was gisteravond niet het geval met NCRV's Van Nature datg wel een ster had meegekregen. Hierin ee« verhaal over herten van Rien Poortvliet. Van hem weet ik alleen dat hij vanberoep een bekende Nederlander is, tenminste an ders is hij geen panelleider in het alom bekeken Zo vader, Zo moeder etc. Met zijn ver- over liet edelhert had hij zich erg gemakkelijk vanaf gemaakt, alleen even een encyclopedie ingekeken. Het wachten is op het dam hert, de eland en het vliegend hert om mijn kwartetspel vol te maken. Aandacht voor nieuws van de boekenmarkt, wetenswaardigheden over hon den en batten in boekvorm. Dit geeft mij gelegenheid te melden dat van alle voordelen van de boekenweek nog steeds geprofiteerd kar worden. Een gratis boek en tot? 23 maart een dag voor half geld reizen met de NS. Het kan niet ge noeg herhaald worden. Een joodse journalist krijgt een visum om de reis van Van der Stoel naar Saoedi Arabië mee te maken. „Geen discri minatie voor Nederlandse bur gers". verzekerde minister Van der Stoel. Eest in Avro's radio journaal en later op de avond tot viermaal toe in Va ra's achter het nieuws. Eind conclusie van de Vara: „Het is een gerusteil-ende gedachte da- ty principes niet wijken voor zakelijke belangen". De bui tenlandse ambassade doet er niet moeilijk over. joden wor den niet toegelaten en boven dien de waarschuwing: „U zou de uiterst belangrijke reis van uw minister in gevaar kunnen brengen". Zo gaat het daar. In hoeverre de conclusie van Achter het nieuws voorbarig is, zal de komende dagen blij ken. Om-dat Van der Stoel eerst het artikel, waarin dit alles werd onthuld, gaat veri fiëren, kon er eenvoudigweg aan niemand om commentaat gevraagd worden. Uit pure ar moede werd kamerlid Ter dmoede werd kamerlid Ter Beek naar studio zes grh-aald, die er ook niets zinnigs aan toe kon voegen. W-aar Avro's radio journaal drie minuten voor nodig h-asd, werd op de TV tot een kwartier uitge smeerd. Over 't Wilhelmin-a zwijgi ik liever. Kijken naar 25 minuten buurthuisgeknoei geeft het zelfde gevoel als je in studio Sport doelman Stuy op en knullige manier een wedstrijd van Ajax ziet verliezen. Dan is eerder medelijden op zijn plaats. Een tombola en een begrafenis op een dag met als dramatisch hoogtepunt Tjitte. Nadat hij zijn vouw begaven heeft dinkt hij voor het eerst een borrel die verkeerd valt. Uit het leven gegrepen, zo zeer zelfs diat uit de dialogen blijkt dat de tekstschrijver zich niet in het zweet heeft zitten werken. Door 3,50 gutden over te maken op postgiro 208020 on der vermelding „Aanvraag WW boekje" krijgt U van de ombudsman alle informatie over wat te doen als u wek- loos wordt. Als de TV de ont wikkeling zich na avonden als Kojak Duikenpolitie, mini- voetbalchow en als toegift The Eddy go-round chow voortzet zal ik het hard nodig hebben. JOHAN DIEPSTRATEN

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 7