ZILVEREN ZUSTER IN ZONNETJE GEZET aag 69 Afkeuring over optreden I. de Koster in Borsele Goese Polder krijgt na 1 juni busdienst N-BEVELANDS GEZIN BETAALT F119,- VOOR VERVUILING WATER rtf n Green Spot zonder prik AKREEL' 3FFIE Weer voorlichting over renovatie Violenstraat TWEE GEWONDEN BIJ BOTSING ONDER SCHORE IUGBLIK stad streek ïOOgramsblir L wottaa+i: tuks INI ARS SCHERPE KRITIEK VAN MEESTE RAADSFRACTIES DIAMANTEN BRUILOFT IN GOES GEVIERD INBRAAK IN MIDDELBURG Overleden na ongeval Brandje in kas m VGravenpolder Cooperbaan voor Heinkenszand, Geklets in Kuiperspoort 's-Heerenhoek BLINDGANGER BIJ DOMBURG GEVONDEN BIJ POLITIE AFGELEVERD JONGETJE GEWOND BIJ AANRIJDING Extra-vergadering V WOENSDAG 5 MAART 1975 7 lakt (Van een onzer verslaggevers) GOES Gisteren is zuster A. van Ravels door bestuur ders en collega's van het Zeeuwse kruis in het zonnetje gezet voor het feit, dat zij haar 25-jarig dienstjubileum vierde. Eén en ander gebeurde op een receptie in hotel De Korenbeurs te Goes. Zuster Van Ravels, geboren in Breda, is 25 j.aar lang werkzaam geweest bij het Wit Gele Kruis m Zeeland. Begon nen als wijkverpleegkundige en daarna werkzaam als dis- trictsverpüeegkundige bestaat haar arbeid nu voorail in het begeleiden en opleiden van wijkverpleegkundigen in Zeeuwsch-Vlaianderen. Voorzitter A. Goossens ver meldde in zijn felicitatietoe- spraak, dat ziuster Van Ravels aanvankelijk geen warm pleit bezorgster was geweest voor een fusie tussen de drie kruis verenigingen. Toch had ze een niet te onderschatten aandeel in die realisering van deze fu sie gehad. Hij vermeldde ver der haar verdiensten en bood als .geschenk een altblokfluit aan. Namens het Zeeuwse Kruis sprak de heer D. Boone. Hij wees onder meer op het feit, dat zuster Van Ravels nad aangedrongen op een juiste plaiats in de statuten van het Zeeuwse kruis voor de achter grond en de levensovertuiging van de kruis. Hij zei. diat het Zeeuwse kruis zuster Van Ra- veis nog lang wilde vasthou den. Tenslotte sprak namens col lega's en functionarissen de heer E. de Smit. „U werkt al 25 jaar in Zeeland, maar a hebt nog steeds moeite met onze taal. Daarom bieden wij u een Zeeuws woorden boek aan", aldus de heer De Smit. Op de receptie waren vele be stuurders en collega's aanwe zig om zuster Van Ravels met haar jubileum te feliciteren Het echtpaar Van Liere te Goes. GOES - KRABBENDIJKE, 4 maart 1975 Prijsbericht. Op monster: Conference KL.I 65 75: 83, 60—65: 76,50, 55—60: 71,50-72. KL.ISI 65—70: 76, 6065: 68-69, 55—60: 65, 45— 55: 45-45,30, 60—70x: 53, 50— 60x: 31-38, Export- en indus- trieveilinig: Diverse rassen ap pels Kroet-wit 21,20. Golden Delicious KL.I 75-80: 66-81, 70—75 66-77, 00-65: 52-55 63-71, 75—80: 53-64, 70—75: 46-60, 60—65: 80—85: 72-80, 70—80: 74-78, 65—70: 56-65, KL.H 80—85: 57-72, 70—80: 54-70, 65—70: 41-51. Winston KL.I 80—85: 122-126, 75—80: 120-135, 70—75: 117-139. 65— 70: 106-121, 60—65 82-108, 55—60 44-81. KL.II 80—85: 106-115, 75—80: 111-124, 70— 75: 113-119 65—70 99-107, 60—65: 77-86, 55—60: 48-56, Jonathan KL.I 75—80: 68-70, 70—75 69-76 65—70 56-68, 00—65 44. KL.II 75—80: 45, 70—75: 44, 65—70: 41, 60—65: 30-38. Laxton's Superb KL.II 80—85: 93, 75—80: 79-103, 70—75: 74-101, 65—70: 62-89, 60—65 40-54. Saint Remy KL.I 70—80: 60, 60—70: 48-49. KL.II 80—90: 57, 70—80: 51- 56, 60—70 45-49 55—60 32. Conference KL.I 6570: 86-85, 60—65: 77, 55—60: 70. KL.II 65—70: 79-82, 60—65 72-75, 5560: 66-69. 50—55: 43, 45— 55: 41-42. Totale aanvoer hard fruit 25100 colli. (Van onze correspondent) MIDDELBURG In de nacht van maandag op dinsdag is ingebroken in de VéGé su permarkt aan de Vrijland straat te Middelburg. De straat te Middelburg. De da ders zijn het pand binnenge komen door het vernielen van een ruit. Er worden acht pols horloges van het merk Conti nental vermist. De politie stelt een onderzoek in. (Van onze correspondente) KLOETINGE De 66-jari ge wielrijder E. Toolens, die op 3 februari jl. op de krui sing Sehimmelpenninckstraat - Kapelseweg in Kloetinge door een tot nu toe onbekend ge bleven automobilist werd aan gereden, is maandag aan zijn verwondingen tengevolge van dat ongeval overleden. Het slachtoffer verbleef sedert het ongeval in het Sint-Joanna ziekenhuis in Goes. tVan onze correspondent) GOES Gisteren hebben de heer en mevrouw J. van Liere-De Vrieze in Goes het heuglijke feit gevierd, dat ze 60 jaar geleden in het huwe lijk traden. Het feest werd gevierd in het restaurant van St. Maarten in De Groe in Goes. De heer Van Liere, die 85 jaar geleden in Kapelle werd geboren, woont in St. Maarten in De Groe terwijl zijn in Kloetinge geboren echtgenote in Maria Terweel woont. Gistermorgen was er een re ceptie, waarbij door diverse (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND „Waarom worden door de hogere overheid doorlopend moeilijkheden gemaakt over de ander halve kilometer grond tussen het Sloegebied en de kern 's-Heerenhoek? Waarom gebeurt dat niet bij Sas van Gent, Middelburg en Terneuzen waar de chemische industrie te gen de woonkern aanligt en daar uitbreidingen pleegt Deze opmerking maakte gis teravond in de gemeenteraad van Borssele burgemeester G. van Waes bij de behandeling van de afkeuring van Gedepu teerde Staten van Zeeland van het bestemmingsplan indus trieterrein Sloe Borsele 1973. De gemeenteraad van Borsele gaat overigens niet in beroep tegen de afkeuring van dit bestemmingsplan door Gede puteerde Staten. •s-GRAVENPOLDER Dinsdagavond o<m halftien ging de brandweersirene op 's- Gravenpolder, voor een brand je achter op het opslagterrein van houthandel C. de Dekker en Zn. aan de Langt Maire- dijk. Er was een begin van brand ontstaan in een kleine broei kast (een zg. warenhuisje dat met een petroleumstelletje wordt verwarmd). Enige plasticplaten en enke le ruiten werden vernield. Hoe de brand ontstaan is, was niet bekend, al enkele maanden wordt dit gebouwtje ver warmd met petroleum. De schade bedraagt ongeveer f 400. personen toespraken weiden gehouden. Voor het feestvie rende echtpaar waren veel bloemen, onder meer van di rectrice Arkensteijn van Maria Terweel-Sint Maarten in De Groe, van de voorzitter van de bewonerscommissie en namens kamer aoht door mei. E. de Wilde. Gistermorgen kwam ook burgemeester mr. F.G.A. Hu- ber van Goes het echtpaar Van Liere-De Vrieze zijn ge lukwensen aanbieden. Voor fa milieleden werd gistermiddag een diner aangericht terwijl er gistermiddag nog een keer een receptie was in het restaurant van Sint Maarten in De Groe voor vrienden en bekenden. (Van onze correspondente) HEINKENSZAND Afge lopen zaterdag is onder grote belangstelling van de zijde van de sportverenigingen van de gemeente Borsele en Coo perbaan die aan de Kraaiendijk in Heinkenszand ligt door me vrouw Franse, vertegenwoor digster van de Nederlandse Hartstichting te Heinkenszand aan de gemeente overhandigd. Hij werd in ontvangst geno men door de wethouder van sport en culturele zaken de heer P.L. Peeters, die de wens uitsprak dat de Cooperbaan vooral gebruikt zal worden in tijden van stilzitten en weinig beweging. Wethouder Peeters, gestoken in trainingspak en met een paar snelle schoenen, liep daarna als eerste de 2400 me ter bnge Cooperbaan, waarna dezp voor het publiek werd opetig ."-leid. (Van een onzer verslaggevers) GOES Donderdag wordt nogmaals een voorlichtingsbij eenkomst gehouden in de Bur gemeester van Dusseldorp- school in Goes over de renova tieplannen voor de Violen straat en Kamperfoelia- straat. Het bestuur van de stichting samenwerking Goes zal met de bewoners van de woning wetwoningen praten over de nieuwe indeling van hun wo ning. Vertegenwoordigers van de gemeente geven een toe lichting op de mogelijke ver betering van de woonomge ving aan de hand van gemaak te opmerkingen en bezwaren in de vorige voorlichtingsbii- eenkiomst. MIDDELBURG Kleine muziekkroegje i als de Kuipers poort in Middelburg trekken graag ten strijde tegen wat men noemt „het muzikale es tablishment". Daarmee wordt bedoeld het verschijnsel waar door het muziekleven rond de grote podia verstard is in tra dities, zodat het publiek de oren sluit voor al wat nieuw is en slechts plichtmatig applau disseert voor de Erkende Gro te Namen. Afgelopen vrijdag kon men in de Kuiperspoort ervaren dat rond de heden daagse muziek eenzelfde on echtheid en verstarring de bo ventoon voert. Ik doel daarbij nadrukkelijk niet op de uit voerenden van deze avond (Geoffrey Madge, piano en Mirjam Nastasi fluit) beiden begaafde en eerlijke muzikan ten, maar op het publiek. Men brengt u in het Kuipers- poorttheater altijd alvast in de stemming met goede gram- mofoonmuziek. Muziek waar dit publiek (de meesten althans) ongeïnteresseerd doorheen kletste. Voor de in deze krin gen Erkende Uitvoerenden echter wordt trouw en krach tig geapplaudisseerd, ook wan neer Nastasi een uitgesproken banaal stuk (van Fukashima) speelt op een manier die al leen maar te excuseren is als men weet dat ze eigenlijk met griep in bed hoort te liggen. Een werkelijk muzikaal- geïnteresseerd publiek zou zich niet slechts geërgerd heb ben aan deze „Mei" van Fu kashima (regelrecht café- ehantant, gereed om bijgezet te worden naast de Humores- que van Dvorak) maar zou ook verbaasd zijn geweest over de twee werkjes van ene Cowdell, die hier als avantgar- de verkocht werden. Als geheel was dit concert ongetwijfeld minder van kwa liteit dan beide vorige. Er wa ren echter ook lichtpunten bij voorbeeld in de meesterlijke Sequenza voor fluitsolo van Berio door Nastasi. De Kla- vierstücke (5,7 en 8) van Stockhausen werden door Madge overtuigend gebracht, zijn het wat vinniger (en dat op deze blikkerige vleugel) dan ik zou wensen. De sonati ne voor fluit en piano van Boulez tenslotte zou waard zijn, herhaald te worden op het laatste concert (4 april) - dan speelt men de werken die op de voorgaande avonden door het publiek het hoogst gewaardeerd zijn. J. van Strien (ADVERTENTIE) Hengelwedstrijd Zondag 9 maart vist de hengelsport vereniging De Leeglopers uit ■s-Heerenhoek tegen de HW Vllssingen van halfelf tot halftwee. Na de wedstrijd zal de prijsuitreiking plaatsvinden in hotel De Korenbeurs te 's- Heerenhoek. Bij de behandeling van dit onderwerp gisteravond vroeg echter het „incidenit-Dee Kos ter" de meeste aandacht van de Borselse raadsleden. Zoals bekend heeft het PPR-raadslid J. de Koster onlangs een ge heim advies van de commissie van ruimtelijke ordening in de openbaarheid gehraeht over de vermeende bevriezing van de kern 's-Heerenhoek. De woordvoerders van de meeste fracties spraken hun sterke afkeuring uit over het optreden van de heer De Kos ter. Bovendien waren rijn uit latingen niet waar geweest, al dus deze woordvoerders. De heer De Lange (ARP) sprak over een politieke stunt en de heer Eversdijik (GHU) liet de tenm onfatsoenlijk val len. KVP'er Verdonk over woog zelfs schorsing van de vergadering voor overleg over de verdere behandeling van de heer De Koster, want de meerderheid van rijn fractie had het vertrouwen in hem verloren. De heer De Koster legde overi gens als eerste een verklaring af. Hij zei o.m. gehandeld te hebben uit gewetensnood. Voor de KVP-fractie was het niet in beroep gaan tegen het besluit van Gedeputeerde Sta ten overigens niet gemakke lijk want, zo vroeg de heer Verdonk zich af, kon dit zich later niet tegen de ra-ad van Borsele keren? De heer Evers- dijk vond de instelling van een gezamenlijke commissie door provincie en gemeente echter een goede gelegenheid om het gehele Sloeplan nog eens te evalueren. Namens het college zei bur gemeester Van Waes over het incidienit-De Koster, „Het op treden is ongepast geweest en in strijd met de waarheid". Hij noemde de manier waarop de heer De Koster getracht nad zijn gelijk aan te tonen bijna sluw maar eveneens on juist. Het college hield zich aan de door de raad uitgezette lijn: 's-Heerenhoek mag blij ven groeien. Aan het adres van de hogere overheid merk te burgemeester Van Waes wei op waarom er steeds weer gezanikt werd over 's-Heeren- hoek. Dat ontging het college van B. en W. van Borssele ten enenmale. Volgens de heer Van Waes werd er door de hogere overheid wel met twee maten gemeten. (Van een onzer verslaggevers) GOES Tijdens het gesprek dat het gemeentebestuur van Goes gisteravond had met de bewoners van de Goese Polder zijn er voor de bewoners van deze wijk enkele prettige mede delingen gedaan. Zo kregen ze te horen dat met ingang van 1 juni van dit jaar dagelijks ongeveer om de twee uur een AMZ-bus gaat rijden tussen het station en deze wijk. De bus die vanaf het stati on gaat rijiden via Mi'dtdjeflbung- sestraat en Riniglbaan West, miaiakt een ronidje in de Goese Polder en keert daarna weer naar het station terug. Een tweede prettige mede deling hield in dat nog dit jaar de Van Hogenctarplaan zal worden doorgetrokken naar de Ringbaan West. Hierdoor krijgt de Goese Polder een ontsluiting aan de westelijke kant. Tot nog toe heeft deze wijk via de Traelstratean maar -een ontsluitingsweg. De ze weg wordt dan ook druk bereden. Tijdens de bijeenkomst kwamen veel klachten naar voren over een fout in de codering bij het aanbrengen van de nieuwe huisnumme ring. De fout is bij de PTT gemaakt en -als gevofllg daa-rvan moeten veel mensen nieuwe adreswijzigingen gaian sturen. Men was verontwaardigd over het feit dat d-e PTT maar 15 adreswijzigingen vergoedt. Het gemeentebestuur zei toe met de PTT over een betere rege ling van de ontstane schade te zullen gaian praten. De bewoners kregen ook te horen dat op de Troe-lstralaan ter hoogte van het z.g. Mid dengebied een beveiligde (Van onze correspondente)' MIDDELBURG Maandag middag verscheen op het Mid delburgse politiebureau een 10-jarige jongen met een ge vaarlijke vangst: een blind ganger van 27 cm. lan-g en met een middellijn van 7 cm. De jongen had de granaat, zondag middag tijdens een wandeling met zijn vader gevonden in de bossen bij Domburg. De ex- plosievendienst van de ko-nink lijke landmacht heeft het projectiel onschadelijk ge maakt. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) KORTGENE Het dage lijks bestuur van het water schap Noord-Beveland heeft het te betalen belastingbedrag voor 1975 in het kader van de wet verontreiniging opper vlaktewateren vastgesteld op f 119,- per Noordbevelands ge zin. De algemene vergadering van het waterschap Noord-Be veland zal deze zaak bespre ken in haar vergadering van maandag in hotel De Koren beurs in Kortgene, die om 19.30 uur begint. Dan moet de heffingsverordening en ook d-e oprichting van een gemeen schappelijke technologische dienst van de Zeeuwse water schappen worden goedge keurd. Het waterschap Noo-rd-Beve- land had aanvankelijk rijn kosten voor de uitvoering van de zuiveringstaak voor dit jaar op bijna f 315.000,- geraamd. Dit bëdTag zal echter niet zo hoog oplopen, omdat inmiddels onder meer subsidie werd ver kregen voor de bouw van een rioolzuiveringsinstallatie in Colijnsplaat. Ook kreeg het waterschap subsidie 'toegezegd van 50 procent in de grond aankopen. Alles bijeen kan het waterschap op fl. 125.000, meer subsidie rekenen dan was geraamd. Daarom kan ook de zuiveringsbelasting worden teruggebracht tot f 34,- per inwoner-equivalent De algemene vergadering zal verder onder meer praten over de oprichting van het bu reau „versterking zeeweringen rondom de Oosterschelde". Dit bureau wordt door de water schappen Noord-Beveland, Schouwen-Du-iveland, Tholen en de Brede Watering van Zuid-Beveland gezamenlijk in het leven geroepen. De leiding van dit bureau komt in han den te liggen van ir. P.H. van der Weele, hoofdingenieur A, van het arrondissement Goes van rijkswaterstaat. oversteekplaats zal worden ge maakt. Meegedeeld werd ook dat er plannen in de maak rijn voor het creëren van het grote recreatiegebied Oude Zeedijk in het noorden van de Goese Pol-der. De bewoners krijgen inspraak als het gaat om het inrichten van dit re creatiegebied. Een kaart met mogelijkheden zal t.z.t. in het wljikge-bouw worden neerge hangen en bewoners kunnen op- en aanmerkingen ma-ken en suggesties indienen. Dit al les zal daarna d-an weer in een aparte vergadering met de wijkbewoners worden doorge s-proken. (Van onze correspondente) SOUBURG Het 5-jarige jongetje R. B. dat op de hoek Padweg - Stuwart Makker straat in Souburg plotseling de rijksweg opliep, heeft aan dat avontuur enkele schaafwonden aan het hoofd overgehouden. De automobilist R. B. uit Sou burg kon het kind niet meer ontwijken. Het jongetje kon na doktersbehandeling wel di rect terug naiar huis. (Van onze correspondent) SCHORE Op rijksweg 58 bij de afslag Schore -Hans- weert verleende een personen auto bestuurd door A. N. uit Waarde geen voorrang aan een personenauto bestuurd door L. J. A. V. uit Vlissingen. De auto van A. N. kwam uit de richting Kruiningen en sloeg plotseling op de kruising linksaf, waardoor de auto af komstig uit Vlissingen er op botste. De bestuurder L. J. A. V. en zijn moeder, zijn in ziekenhuis St.-Joanna in Goes opgeno men, de invalide broer van de bestuurder kon na onderzoek naar huis. De beide auto's wa ren total-loss. (Van een onzer verslaggevers) GOES Vanavond komt om 19.00 u. de commissie voor ruimtelijke ordening, volks huisvesting en openbare wer ken in bet Goese stadhuis bij een voor een extra vergade ring Aan de orde komen onder meer de mogelijkheden tot uitbreiding van de kern 's Heer Hendrikskinderen. Dit houdt verband met het door het sloopbedrijf L. van Mourik ingediende verzoek om een bouwvergunning voor een loods op het Dorpsplein. Deze aanvraag werd reeds tweemaal door de gemeenteraad afgewe zen. Verder komt in de commis sievergadering de doelstel lingennota Midden-Zeeland en de parkeersituatie in de zij straten van de Nassaula-an ter sprake. „U bebt nu al een tijdje de status van C-omroep. Gistera vond ben ik er eens echt voor gaan zitten en het wordt hoog tijd dat ik eens een hartig woordje met u ga wisselen. Op deze manier wordt uw te lefaonnummer 01250-52641 nooit gebruikt en de B-omroep status kunt u ook mooi verge- ten. Wat de exvoorzitter van de KRO mr Van Doorn zich precies voorstelde bij een to taaiprogramma is me niet he lemaal duidelijk. Variatie is er bij u in ieder geval volop. Een kinderprogramma, een natuur film, een huispijporgelbespeler (zowel cultuur als amuse ment). een actualiteitenrubriek en een slotwoord. Het kan niet op. Alleen de manier waarop u dit invult is nog niet hele maal vlekkeloos. Van verstandige poppen boud ik niet en zeker niet van poppen die zich afvragen „Waarom houdt God var mij als ik zo gemeen ben". Om kinderen er via een rebus ach ter te laten komen dat „Hij zich voor ons heeft gegeven om ons vrij te maken van alle ongerechtigheid", vindt ik wat o kies. Dan is de variant van de NCRV op het andere net waar in Tweekamp gevraagd wordt naar een rivier een stuk netter en beter voor de klantenbin ding Een spanede kwis met Aard Staartjes of Kick Stock- huize dat lijkt me wel wat. Mooi hoor, zo'n natuurfilm een paard dat een merrie zoekt bet kan niet natuurlijker en ook Arie J de Keizer kan ermee door op zijn huispijpor gel. Het heeft wel niets van doen met televisiemaken, maar u kunt het alsnog op de radio uitzenden. Informatie en commentaar op actuele gebeurtenissen is de omschrijving van uw actua liteitenrubriek nader bekeken. Een aardige documentaire over het onbaatzuchtige liefdewerk in het centrum hospitaal in Vendaland, daar niet van, maar het actuele hè? Voor de zaak Lorentz verwijzen naar „Hier en nu". Gemeakzucht troef. Het kan allemaal een stuk beter. Om u op weg te helpen eenpaar voorbeelden. Zend eens een aantal verfil mingen van de bijbel door Ita liaanse meesters uit (dino de Laurentiës) Een kunstpro gramma dat onder andere een documentaire over de beteke nis van de bijbel in de litera tuur. Aan kunst wordt al zo weinig gedaan. Een dicussiese- rie met vooraanstaande theolo gen, de onderwerpen ziet u zelf maar. Had u niet in kun nen gaan op de uitstekende korte speelfilm van Bunuel „Simon de Pilaarheilige" over zijn afrekening met het con formisme in het christendom die de VPRO een half uur na dominee Glashouwer uit zond? Ik ncbrijf dit uitsluitend uit eigenbelang. Het programma dat nu voorgeschoteld werd maakte de boel er ook niet vrolijker op. Daarvoor zit ik niet de hele avond met een fles sinas naast me naar twee t.v.'s te loeren. Met vriendelij ke groeten. Johan Diepstraten.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 7