wn raad Elondenkeiiring Zeeuwse kynologenclub MEER TIJD VOOR WATERZUIVERING ZEEHENGELWEDSTRUD BELOOFT GROOT SUCCES TE WORDEN HOECHST Boeren 11 maart massaal bijeen in Kruiningen AANDACHT VOOR DE AQUAREL IN RAADHUIS TERNEUZEN Beloning voor schonebedrijven Ere-beker van De Stem stad streék HHHHI X7& huuti HET ADRES Sluiskil Geen Gelder kwik in Zeeuwse bunkers Opklaringen Hoogste punt bij bouw school J. VAN LANGEVELDE EXPOSEERT WANDKLEDEN IN GALERIJ LEDENGANCK MEMENTO VITAE- GEDENK TE LEVEN WOENSDAG 5 MAART 1975 (ADVERTENTIE) VOOR EEN GOEDE BRn, Leverancier voor alle ziekenfondsen verwonderd dat de informatie over contacten die hij met <je fabrieksdirecteur over "e kwestie had gehad waren uit gelekt. „Ik had de overtuig1"? dat het wel voor elkaar z"u komen. Ik weet niet of ne actie de zaak bespoedig" heeft, maar in ieder geval wel vertraagd", zo zei hij. Toen de heer Paridaen °P eeu duidelijker veroordelin? van het handelen van de wet houders aandrong zei de h®er Lockefeer moeilijk een Brt'c te kunnen hanteren om blot" te laten vloeien. „Het is toe" wei duidelijk dat in het colle ge verschillend over de bena dering van deze kwestie word gedacht", zo zei hij. Overigens toonde de raad zijn geheel zich erg blij i"e het feit dat de vergunning middels was afgekomen en d werkgelegenheid op de steen fabriek was veilig gesteld. Biljartwedstrijd De biljartclub uit Sluiskil organi, seert op maandag 31 ma; tweede paasdag een prijj kamp. De wedstrijd wordt ge. houden in het clublokaal van S.T.C., café Dallinga te Sluis, kil. Oud papier Het majoret. tenpeloton „De Zwaluw" yji Sluiskil gaat oud papier opha- len op zaterdag 8 maart. De Sluiskillenaren kunnen op dje datum al het oud papier op stoep zetten. Voetbalclub N.S.M. jjj zomeravondvoetbalclub NSM uit Sluiskil hield de jaarverga, dering in café Dallinga. X Lucieer werd als secretaris ge- kozen. J. Leunis werd gekozen als penningmeester. F. Wul. lems bleef op de voorzitters- stoel. Aangezien de club een terugloop van leden kent, van 35 naar 22, moet er in het komende zomerseizoen net één elftal (gespeeld worden in de zomerawondvoetbailcompeti- tie in- Terneuzen. Als elftal, commissieleden werden geko. zen de herSi R. Lafort uit Sluiskil en J. Hofman uit Axel. Jaarvergadering De vere niging van Sluiskilse vogel- vrienden uit Sluiskil houdt op woensdag 12 maart de jaarver gadering in café Dallinga. De aanvang is 19.30 uur. Op de agenda staat de bespreking van het beleid van het be stuur. Dit moet bepaald wor den door de leden. Voor de bestuursverkiezing zijn aftre dend de heren M. Cousin en F Jacobs. Beiden stellen zich her kiesbaar. Kandidaten kunnen zich nog opgeven. Verder komt aan de orde de tentoon stelling van 1975. Feestavond De vereniging „Sluiskilse Vogelvrienden'' houdt op zaterdag 22 maart b zaal Dallinga een feestavond voor de leden. De aanvang is 20 uur. Tijdens deze feesta vond vindt de prijsuitreiking voor het klassement van ver dienste plaats, ovenals voor het klassement van de laatste tentoonstelling. Kaarting Aan de kaar ting, gehouden in café AtlantaI te Sluiskil, namen 52 personen deel. De uitslag is als volgt: 1. r G. Meerstens, 2. B. Cortvriend, I 3. W. Goethals, 4. G. Wauters, 5. J. v.d. Velde, 6 J De Maai- jer, 7 A. de Groene, 8. C van I de Bulk, 9 Th. Verschuren. 10. Fr. de Bruijn. Feestavond De Industrie- I bond. N.K.V. en de NKV-cen- trale, houden vrijdag 7 maart een feestavond in café Atlanta te $luiskil. Tijdens deze avond die om 19.30 uur begint, worden negen trouwe leden gehuldigd, zes I die 25 jaar lid zijn en drie die 40 jaar vol gemaakt hebben. De 25-jarigen zijn: F. Ban- wens, J. van Leuven, R. Vonk, G. Bellotto, J. van Passel en R. Rijckaert. De 40-jarigen zijn: A. Eggermont, E. Goede monde en C. van Muren. N.K.V.-districtsbestuiurider Th Ackermans verricht de huldi ging. Op het programma staan j verder afscheid van bode G Vermeersen, een spreekbeurt door juridisch adviseur J. van de Voorde en een bal met het I orkest „De Ruijser" uit Hoofd plaat. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM Za terdag houdt de kynologenclub Zeeland met een groot aantal leden in West-Brabant in De Stoelemat in Bergen op Zoom een clubmateh. Er zijn 335 honden ingeschreven voor deze dag, die verdeeld zijn over 70 rassen. Keurmeesters en -meeste ressen doen de raskeuringen, die in zes ringen gebeuren. De keuring van de Ierse setters, waarvan er 31 op deze match tentoonstelling zijn ingeschre ven, wordt o.a. gedaan door een Engelse keurmeesteres- se. Het aantal ingeschreven honden is een unicum voor de match, die nu voor de achtste keer wordt gehouden. Tijdens de keuringen zal aan bezoekers die onbekend zijn met deze sport, uitleg worden gegeven over o.a. de wijze waarop de keuring ge beurt. Tijdens de keuring wordt de beste hond, de beste pup (van zes tot negen maanden oud) en de beste hond uit de kam pioenklasse (waarvan er elf aanwezig zijn) gekozen. Voorts zijn er nog prijzen voor de beste honden in de diverse rassen en voor de bes ten der rasgroepen. Onder het laatste worden bijvoorbeeld waak- en verdedigingshonden, jacht- en gezeischapshonden verstaan. Tevens zijn er prij zen voor de beste honden van de Nederlandse rassen. Sinds jaren zullen er namelijk ook weer schapendoezen en kooi kerhondjes gekeurd worden. De clubmateh begint om 10.15 uur en duurt tot 17 00 uur. De eindkeuringen vinden rond halfvier plaats. (Van een onzer verslaggevers). NIJMEGEN De provincie Gelderland zal geen contact met Zee land opnemen om te be zien of in deze laatste provincie enkele honder den kilo's kwik die in Gelderland zijn verza meld in bunkers on der gebracht kunnen worden. Enige tijd geleden on- itond groot rumoer in Gelderland toen, het pro vinciebestuur het kwik wilde opslaan ln een bunker in één der mooi ste gemeenten van Gel derland, Warnsveld, Er was toen sprake van dat men contact met Zee land zou opnemen omdat deze provincie nogal rijk gezegend is met bun kers, een erfenis van de tweede wereldoorlog. Volgens een woordvoer der van de provincie Gelderland is er echter geen contact met Zee land opgenomen, en heeft men goede hoop dat binnen eigen provin cie binnen afzienbare tijd hiervoor een oplos sing kan worden gevon den. Vooruitzichten voor donderdag en vrijdag, opgesteld door het KNMI op dinsdag om 18.00 uur. Hier en daar een bui, ook opmaringen en weinig veran dering in temperatuur. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland, voor donderdag aantal uren zon: 1 tot 7 mm temp,: omstreeks 4 gra den. max. temp.: omstreeks 9 gra den fctns op een droge periode van mmstens 12 uur: 90 procent, kans op een geheel droog et maal* 70 procent. voor vrijdag: «antal uren zon: 1 tot 7 min temp.: omstreeks 4 gra den max. temp.: omstreeks 10 gra den tans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent, kans op een geheel droog et maal: 5U procent. t mb. voor de temperaturen geldt voor donderdag een mar- ge van 2 graden en voor vrij dag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. waterstanden Konstanz 283 min 1, Rhein- felden 193 plus 5, Plittersdorf plu® 2, Maxau 382 plus 4. Plochingen 152 plus 1, Mann- neim 208 min 7, Steinbach 154 min 4, Mainz 250 min 4, Bin- gen 128 min 4, Kaub 166 min ii ^r'?r 285 plus 10, Koblenz JW min 6, Keulen 158 min 2, Ruhrort 314 min 5, Lobith 943 Jnv, Pannerdensp kop 912 min Nijmegen 746 plus 1, IJssel- ™P 856 plus 4. Eefde IJssel 390 min 6, Deventer 270 min Katerveers poldersluis '2 Plus 2, Monsin 5462 min 6. Borgharen 3917 min 15, Bel- ield 1138 plus 10, Grave bene den de sluis 501 min 12. hoogwater (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN/VOORBURG Bedrijven die er vóór 1 januari 1976 in slagen hun onge zuiverde lozing van afvalwater op het zoute rijkswater met minimaal 25 procent terug te dringen krijgen een restitutie van hun „verontreinigingsheffing" in 1973, 1974 en 1975,' gelijk aan het percentage waarmee die vervuiling is teruggedrongen. Overigens gold de regeling van de restitutie aanvankelijk tot 1 januari 1975. Er is een verlenging van een jaar gekomen omdat men on derkende dat veel tijd nodig is om een produktie door te lich ten, en inrichtingen voor zui vering van afvalwater te stichten. Overigens moet deze rege ling worden gezien als een soort aanmoedigingspremie, want de investeringen die de bedrijven zich moeten getroos ten hun vervuilende werking op het oppervlaktewater terug te dringen, kunnen globaal worden gesteld op f 250 per inwoner-equivalent. De hef fing in 1975 bedraagt zeven gulden per inwoner-equiva lent, in de twee volgende ja ren te verhogen met telkens twee gulden. Niettemin heeft een flink aantal bedrijven in de Zeeuwseh-Vlaamse kanaalzone van deze regeling gebruik ge maakt. „Alle belangrijke be drijven in de kanaalzone heb- gen saneringsplannen voor hun bedrijven opgesteld en voor een, flink deel ook doorge voerd", aldus de secretaris van de kring van werkgevers in de kanaalzone, de heer J. Si- teur. Aanvankelijk voorzag de wet Verontreiniging Opjper- vlaktewater (WVO) alleen een heffing op bedrijven die loos den op zoet water van het rijk. De scheiding zout-zoet viel erg moeilijk te trekken en de veranderende filosofie op het gebied van de milieu hygiëne was er voorts mede de oorzaak van dat ook lozers op zout water heffingsplichtig werden. Omdat veel bedrijven echter, mede op instignatie van het rijk, voorzieningen hadden getroffen waardoor zij loosden op zout water denk aan de afvalwaterleiding ka naalzone is deze overgangs regeling getroffen. Vooruitlopend op de te tref fen maatregelen kon bij het bureau voor verontreinigings heffing der rijkswateren uit stel van betaling over de hef fing 1975, voor zover het de restitutie betrof, worden aan gevraagd. „Alle grote bedrij ven, en het is ook op grond KVan een onzer [verslaggevers) VLISSINGEN Eén van de bedrijven die geprofiteerd hebben van de overgangsrege ling bij het belasten van het lozen van afvalwater op zout rijkswater is Hoechst in Vlis- singen. In de laatste paar jaar is een compleet nieuwe instal latie ontwikkeld: een zoge naamde natte verbrandingso ven, die het afvalwater van dit bedrijf zuivert. Op topcapaciteit draaiend zou Hoechst-Vlissingen in staat zijn afvalwater tot een waarde van 155.000 inwoner- equivalent te produceren. Dankzij de natte verbran dingsoven is dit teruggebracht tot 12.000. van ons bekende gegevens verleend", aldus het hoofd van dit Voorburgse bureau. „Met de heffing zijn forse bedragen gemoeid, maar de kosten voor een éigen zuive ring zijn bepaald ook niet ge ring", aldus de heer Siteur, die er op wijst dat één en ander wel kostenverhogend werkt. „Niettemin zijn de hiervoor benodigde investerin gen verantwoord, zeker met het oog on de toekomst", aldus de heer Siteur, een mening die men in Voorburg deelde. „De heffingen zullen de komende jaren vrij sterk omhoog gaan", zo vertelde men ons. Intussen mogen de bedrijven ln de kanaalzone die gebruik maken van de AWL, de hier aan verbonden kosten van hun rijksheffing aftrekken. „Wii hopen dat deze regeling ook doorgang zal vinden als straks een andere beheerder gaat op treden". zo werd gisteren op gemerkt. Zoals bekend is de uitvoe ring van de WVO in Zeeland toevertrouwd aan de water schappen. Nog onbekend is welk waterschap de erfenis van de AWL die in de Morgen, donderdag 6 maart Bergen op Zoom 10.06 en 22.51 Hansweert 9.31 en 22.09 terneuzen 9.00 er 21.38 Vlisnngpn 9 Ij er 21 14 Wemeld e e 9.37 en 22 42 Als de weergoden geen vervelende streken gaan uithalen, kan het zeehengelfestijn van de Eendrachtvissers in Nieuw Vossemeer een daverend succes worden Voor de wedstrijd, die zondag 9 maart a.s. te 13.30 uur achter de dijk in St.-Philipsland gehouden wordt (inschrijf geld 5,—) hebben zich nu al meer dan 100 vissers ge meld. De baten komen, zoals gemeld, ten goede aan de Stichting A. M. de Jong in Nieuw-Vossemeer. Op zaterdag 29 maart wordt het A. M. de Jong-museum geopend. De Stem, die eerder een posteractie voerde voor het museum, stelt voor de beste individuele hengelprestatie een beker beschikbaar als ereprijs I Men verwacht vóór vrijdag a.s. nóg een groot aantal voor inschrijvingen. Bovendien heeft de organiserende vereniging de ervaring dat op de wedstrijddag zelf minstens een gelijk aantal hengelaars zich meldt als bij de voorinschrijving. Dat kan dus drukte achter de dijk worden I Tot vrijdag 7 maart kunen voorinschrijvingen worden geplaatst bij M. Verhagen, Van Treslonglaan 2, Nieuw-Vos- semeer (tel. 01676-475) Verder kan men op de wedstrijd dag, van 9.30 tot uiterlijk 12.30 uur inschrijven in Het IVa- genhuis», waar ook de voorinschrijvingskaarten worden afgehaald. Zowel voor de verenigingen als voor de vissers met de beste prestaties zijn er aantrekkelijke prijzen beschikbaar. afgelopen jaren een zegen bleek voor de kanaalzone gaat overnemen. Zowel het Axeler Ambacht als De Vere nigde Braakmanpolders komen hiervoor in aanmerking. (Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN „Het re sultaat van deze bijeenkomst zal zeker bepalend zijn voor het gedrag van de boeren in de nabije toekomst. Deze bij eenkomst zou wel eens het startsein kunnen worden van een lange, hete boerenzo- mer". Dit verklaarde gisteren op een persconferentie in het dorpshuis in Kruiningen de heer K. van Nieuwenhuijzen, één der organisators van een massale boerenbijeenkomst op dinsdag 11 maart om 19.30 uur in het dorpshuis in Kruinin gen. De organisatie ervan ligt in handen van de afdeling Oost-Zuid-Beveland van de ZLM, CBTB, NCB en de vere niging voor bedrijfsvoorlich ting. De bijeenkomst is echter opgezet voor alle kringen en afdelingen van de genoemde boerenorganisaties in Zuid west-Nederland. De organisa tors verwachten op 11 maart toch zeker zo'n 500 boeren in Kruiningen. „De situatie in de landbouw ls bedroevend", zei de heer Van Nieuwenhuijzen. Dat bleek duidelijk uit een rap port, dat morgen zal worden gepubliceerd. Dit rapport heeft als titel meegekregen: „Komen wij, boeren, nog aan onze trekken? Wie of wat is er fout?". Dit rapport, dat de meest recente cijfers bevat over de kostenstijgingen in de landbouw en de huidige kost prijzen, is samengesteld door leden van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting met me dewerking van de Rijksland- bouwvoorliehtingsdienst. Centraal op de massale bij eenkomst in Kruiningen staat dit rapport en het optreden van drie leden van de vaste Tweede-Kamercommissie voor de landbouw, de heren ir. H. Tuynman (WD), ir. A. Voort man (PvdA) en drs. A. Hut- schemaekers (CDA). Deze Ka merleden krijgen het genoem de rapport tevoren voor bestu dering toegestuurd. Zij zullen dan in Kruinimgen hun ziens wijze op de situatie aan de hand van het rapport moeten geven. 'Van een onzer verslaggevers) GOES Vandaag om II uur zal wethouder J. H. Roose in 's Heer Hendrikskinderen de vlag hijsen op het dak van de in aanbouw zijnde christe lijke school voor geïntegreerd kleuter- en basisonderwijs. Dit ten teken dat bij de bouw het hoogste punt is bereikt. De gebeurtenis zal worden bijgewoond door vertegen woordigers van het schoolbe stuur, de leerlingen, de archi tect en aannemer. DE 29-jarige Surinamer Ch. Bholasingh, die vorige week donderdag bij een gasexplosie in zijn woning in Amsterdam zeer ernstige brandwonden op liep, is dinsdag in het Rode Kriiis-ziekenhuis ln Beverwijk overleden. Een van de geëxposeerde aquarellen die in het raadhuis te bezichtigen zijn. De aquarel is de lichtvoeti ge uitdrukkingswijze, die een beeldend kunstenaar kan kiezen, maar tegelijkertijd misschien ook de moeilijkste. Lichtvoetigheid in de kunst wordt nu eenmaal met meer kunde en krachtsinspanning verkregen dan alles wat zwaarder en ernstiger schijnt. Want een aquarel is eigenlijk bijna niets, ze komt tot stand met een blok je oplosbare verf, een pen seel en water en de kleuren zijn in tegenstelling tot die van het olieverfschilderij transparant; de ondergrond van het papier, die na het drogen doorschijnt, geeft de aquarel zijn sterke licht- kracht. Een goede aquarel is dan ook niets anders dan een louter kleurenspel dat in het wordingsproces geen misgre pen, geen correcties gedoogt en vraagt dan ook uiterste kunde, aandacht en trefze kerheid van de maker. De aquarel werd het meest be oefend en ontwikkeld in het Engeland van de negentiende eeuw en men kent daar on- vei gankelijke hoogtepunten van de hand van William Turner; zijn aquarellen van de Rijn, uit Venetië, Zwit serland en Schotland. Ook Cézanne in Frankrijk schiep meesterwerken in deze tech niek met stillevens en land- genappen; in Duitsland wa ren het Lovis Corinth, Max Pechstein, Schmidt Rottluff en Emil Nolde - de laatsten met weergaloze aquarellen van bloemen - die exemplari sche bladen leverden. Er was zelfs een tijd dat het beoefe nen van de aquarelleerkunst lef de opvoeding van doch ters uit de betere kringen behoorde en als men thans nog eens anonieme bladen, stukken vrijetijdsbesteding uit vervlogen jaren van in de aquarelleerkunst bedreven dames onder ogen krijgt is men verbijsterd over de lief de, de kunde en de artistici teit die zij uitstralen. Men kan zich alleen maar bdroeven over het lage ni veau van de wandkleden en textielprodukten met de ver vaardiging waarvan de dames var thans zich als in de ban van één algemene dwangneu- rose in hun vrije tijd bezig houden. Ook al ging de alge mene populariteit van de aquarel voorbij, toch keerden beroepskunstenaar er telkens weer naar terug. In Nederland bestaat zelts een Nederlandse Aquarellis- tenkring, bestaande uit schil- aers die de aquarel een bij zonder warm hart toedragen en hun liefde ervoor ook naar buiten willen brengen. Tot de hoogtepunten van de schaarse exposities van deze kring behoorden steevast de bladen van de tot de oudere generatie behorende Kees Verwey, Otto B. de Kat en P. de Bruyn Ouborg. Dat ook leden van een jon gere generatie van beeldende kunstenaars nog seeds de aquarel beoefent bewijst de op inititatief en onder ver antwoordelijkheid van het. Ministerie van CRM door drie beeldende kunstenaars samengestelde collectie met de eenvoudige titel „Aqua rellen", die thans in het Ter- neuzense Raadhuis te zien is. Het ging de samenstellers hier niet om richtingen of stromingen - al zijn er na tuurlijk meerdere vertegen woordigd, wat de levendig heid van de expositie als ge heel alleen maar vergroot - maar om de aquarel als ex pressiemiddel. Een uitstekend punt van uitgang dat dan ook eeu voortreffelijke tentoonstel ling opleverde, die zowel ln educatief als artistiek opzicht aan alle verwachtingen be antwoordt. Enkele hoogte punten van deze expositie: Wat is tijd? van Kees An drea, Atelierhoek van Dick Zwier, beide kunstenaars van de oudere generatie. Van de jongeren: Banaan van Pe ter Verhoef, Krimpener Waard van Guus de Ruiter, Landschap van J.J. Schlee, Badplaats in de Winter van Charles J. Kemper, Jeugd herinnering van Helène Bue- no en vooral en telkens weer het Zelfportret van C. Maar ten Kemper. Een expositie kortom die men van harte veel bezoek toewenst. Te be zichtigen tot 6 maart a.s. WILLEM ENZINCK .Eindredactie 'Rein van der Helm Wie momenteel de bene denzaal van Kunstgalerij Le- deganck te Eeklo betreedt, wordt in de eerste plaats een geur gewaar die daar an ders niet hangt. Het is de geur van henneptouw, van verschillende kleurstoffen ook, een geur die kenmer kend is voor winkels waar men scheepsbenodigdheden kan kopen. Die eerste indruk var de reukzin wordt onmid dellijk daarop verklaard door een blik langs de wanden; daar hangen wandkleden van Jacqueline van Langevelde, gemaakt, geknoopt, geplooid uit touw in warme kleu ren. De kleur, de geur, de vor men en composities gaan al kijkend een eenheid vormen, lie grote formaten, ongetwij feld gedacht voor zeer grote wanden, die meestal tussen twee evenwijdig lopende banen een min of meer plas tisch binnengebeuren tonen, sieren de wanden zonder zich nadrukkelijk op te drin gen, ze vervullen hun taak van monumentale decoratie met bescheiden zelfbewust heid, ze maken indruk, maar op een warme, hartelijke, vrouwelijke wijze, zonder ooit onbescheiden te wor den. Hun compositie, hun kleu ren staan onder spanning, maar stuk voor stuk ademen ze een weldoende harmoni sche behaaglijkheid. Jacque line van Langevelde weet Vanmorgen vroeg, de kerkklok sloeg vier narrelige, norse slagen, kwam bij het ochtenddagen de Dood en heeft met mij gesproken. Hij had een vlijmpijn m mijn borst gestoken ik lag in de warme baai van 't echt'lijk bed nietsziend' te staren in de lege spiegel van mijn leven, die hij, voor mij had neergezet. De vogels zongen jubelend in de linden, waarvan de takken warre lend zich winden als wier in de oceaan van ruimte en lucht Doven de zandkorrel van ons stadsgehucht, dat als een pareltje licht ln de oester van klei, toen 9Chreef de Dood de vol gende woorden voor mij met een glazen vinger op de lege spiegel van mijn leven: „memento-vitae. het duurt- misschien-nog even..." Sehelte van Jelgerhuis Aardenburg. veel met haar materiaal te doen, zij weet kleuren muzi kaal te componeren, maar ook als zij monochroom werkt, zoals in een wand kleed van blank touw, be reikt zij een overtuigend re sultaat. Niet alle hier aanwe zige tapisseries zijn wand kleden in de eigenlijke zin, er is hier bijvoorbeeld ook een kleed dat als scheidings wand tussen twee vertrek ken gedacht en uitgevoerd is en in de praktijk zeer functi oneel en aantrekkelijk zou kunnen werken. Het beste van deze ten toonstelling en dat waartoe Jacqueline van Langevelde als ontwerpster en uitvoer ster in staat is vindt men op de benedenetage van de ga lerie en aan de wanden langs de trap. Het werk op de Bovenverdieping is een te leurstelling. Een teleurstel ling die des te dieper in snijdt omdat men er met haar jongste werk kennis maakt. Hier is geen sprake meer van warme kleuren en warme materialen. Voor het merendeel regeert hier witte, koude kunststof. Een meters lange kunststofworst werd tot een vierkant gevlochten, bij wijze van textielplastiek in de ruimte. Met dezelfde kunststof werd een al te eenvoudig constructivistisch schilderij ln elkaar geknutseld. De cre atieve drang, de inventie die in de wandkleden van oudere datum zo duidelijk op de be schouwer overkomen, schijnt hier verdronken in goedkope oplossingen als de paar aan eer stang bevestigde uitge plozen bossen kleurig touw en een slap palmpaasachtig hangend geval. Hoe is deze saaiheid, dit dorre en ongeïn spireerde, deze meer aan huisvlijt, dan aan kunst her innerende nieuwe produktie te rijmen met de warmte, de gioed, de levendigheid, de warmte van het vroegere werk? Jammer, kan men al leen maar zeggen en hopen dat Jacaueline van Langevel de in de naaste toekomst weer terugkeert tot haar eer ste vormentaal en uitdruk kingswijze. die nog moge lijkheden genoeg biedt wan neer men haar ernstig wil verdienen zonde; «„forceerde evolutie en onb-kommerd om modestroming of trend. Te be zichtigen tot 9 maart a.s. WILLEM ENZINCK I

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 3