Plan voor grote ondernemersclub in Hontenisse Bouw MA VO in Axel op video Kritiek op regering in Aardenburgse gemeenteraad AXEL HEEFT NU EIGEN APOTHEEK J. Menu bepleit samenwerking ondernemers in gemeentepolitiek Milieuexpositie in Sint Niklaas trok 9500 bezoekers MAVO-DIRECTEUR ALS CAMERAMAN/REGISSEUR SUCCESSEN VOOR BRIDUE-PAAR UIT HULST huls Halfvastenbal in Hulst moet traditie worden 4MM stad streek Hoofdplaat Sas van Gent Oostburg Westdorpe HET ADRES Sluiskil WOENSDAG 5 MAART 1975 (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Tijdens de algemene jaarvergadering van de R.-k. Midden standsvereniging „Sint-Joseph" te Kloosterzande heeft de heer F. van Goethem het plan gepresenteerd om de middenstandsvereniging om te buigen tot de „Algemene Onderne mers Vereniging van Hontenisse (OAVH). Het is de bedoeling van de initiatiefnemers om in deze vereniging zoveel mogelijk ondernemers uit de hele gemeente Hontenisse te bun j j ,°P"este'd door een uit zeven Personen bestaande werkgroep, die de op dracht daartoe tijdens een vorige vergadering van „Sint-Joseph" heeft gekregen. KLOOSTERZANDE Tijdens de gisteravond gehouden vergadering van de middenstandsver eniging Sint Joseph te Kloosterzande heeft de heer J. Menu ervoor ge pleit om middenstands- eS ondernemersbelangen zoveel mogelijk in geor ganiseerd verband naar voren te brengen binnen de gemeentepolitiek. "Wij zijn tot nu toe overal te laat gekomen. Of dat nu de gemeente lijke of de landelijke politiek betreft. In het verleden is hier geble ken, dat je nooit iets zult bereiken, wanneer je je belangen niet in een zo groot mogelijk georganiseerd verband naar voren brengt. Het Is een grove schande, dat vanuit de gemeente een vertegenwoordiger in de commissie midden- en kleinbedrijf wordt geweigerd", zo zei hij. Van verschillende kanten werd tijdens de vergadering gepleit voor opname van land- en tuinbouwvertegen- woor-digers in de onder nemersorganisaties. T De heer F. van Goethem, wierp zich gisteravond tijdens de vergadering in de Kroko- dilbar te Kloosterzande op als woordvoerder van deze werk groep. Men hoopt in de nog te vor men organisatie, beiangengroe peringen op te kunnen nemen uit de bouwwereld, de land en tuinbouw, de metaalnijver heid, winkelbedrijven uit de kom Kloosterzande, horecabe drijven uit de kom Klooster zande, vrije beroepen, winkel bedrijven uit de rest van Hon tenisse en vervoersbedrijven. Behalve uit deze groeperingen kunnen ook ondernemers uit andere sectoren zich bij de te vormen vereniging aansluiten. Staande de vergadering wer den onder meer nog de groot handel en de industrie ge noemd. Voorwaarde om een verte genwoordiger in het bestuur van de te vormen vereniging te krijgen is, dat de betreffen de belangengroepering uit minstens zeven leden be staat. Het ligt in de bedoeling om iedereen, die wil toetreden zelf te laten bepalen van wel ke landelijke organisatie hij lid blijft of wordt. Het lid maatschapsgeld voor de te vormen plaatselijke vereniging zou 50 gulden per jaar wor den. De huidige middenstands vereniging Sint-Joseph is mo menteel nog aangesloten bij het NKOV. Het bestuur van de nieuw te vormen vereni ging kan, zo zijn de plannen, later zelf bepalen of men bij het NKOV blijft of zich bij een andere landelijke organi satie aansluit. Vanuit de werk groep werd overigens gewezen op het feit, dat de landelijke organisaties in de toekomst (Van onze correspondent»! AXEL Axel heeft sinds gisteren een zelfstandig wer kende apotheek. Waren het voorheen altijd de huisartsen, die zelf de patiënten van de (Van een onzer verslaggevers) SINT NIKLAAS Met te vredenheid ziet het stadsbe stuur van Sint Niklaas terug op de „veertiendaagse van het leefmilieu", die daar van 26 januari tot 16 februari (een week langer dan gepland) is gehouden. Ruim 9500 bezoekers (waar onder 8090 scholieren) bezoch ten de aan de manifestatie ge koppelde tentoonstelling. Ver schillende aanvragen van scholen om in aanmerking te komen voor een rondleiding moesten door de grote belang stelling worden afgewezen. Ook over het resultaat van de andere activiteiten (ondermeer de lezingen, de wandeltocht, de tekenwedstrijd, de co.-me- tingen en de geluidsmetingen voor bromfietsen) is het stads bestuur tevreden De inschrijvingen voor de foto- en diawedstrijd lopen nog tot 1 oktober. Hometrain-avond De trimclub Hoofdplaat hield za terdag voor het eerst in zijn bestaan een wielerwedstrijd op hometrainers De afstanden die de 15 leden moesten afleg gen waren tweemal 250 meter en eenmaal 590 meter. De avond, gehouden in café Pley- te, was met medewerking van de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen tot stand gekomen. Als vertegenwoordiger van de W.Z.V. was aanwezig de heer W. Verplanke uit IJzendijke. De uitslag: Categorie onder 35 jaar: 1. A. de Vilder 51,7 seconden; 2. H. Pielaet 54,9, 3. A. Sutin 55,9, 4 Fr. Sutin 57, 5. A. Verstraeten 58,2. Catego rie boven 35 jaar: 1. A. Scher- beijn 57,9, 2. T. v.d. Velde 61,1, 3. Th. Martens 61,4, 4. A. Sijnesael 63,7, 5. J. v.d Amee- le 67,3 seconden nodige medicijnen voorzagen, nu kan men terecht bij drs. C.J.J. van Groningen, die tij delijk het pand aan de Buiten weg 8 heeft betrokken. Deze maand beperkt apotheker Van Groningen zich nog tot de apotheek van dokter Boor, volgende maand komt daar de apotheek van dokter Kok bij en in mei tenslotte neemt hij ook de apotheek van dokter Schiltman over. Tegen die tijd zal het team van 2 assistentes wel zijn uitgebreid tot 4. De heer Van Groningen is geboren en getogen in Arnhem en heeft gestudeerd in Utrecht. Begin 1972, na de af ronding van zijn studie, ver trok hij naar Curacao, waar hij werkte als beherend apo theker. ,.,Een paradijselijk oord om te leven", volgens de heer Van Grosingen, „maar wat mijn werk betrof zag ik het daar niet zo zitten". Via een collega in Ternepzen ver nam de heer Van Groningen, dat Axel er zo langzamerhand wel eens aa-n toe zou kunnen zijn er een zelfstandige apo theek op na te houden. Vanuit Curacao schreef de heer Van Groningen een brief en in maart 1974 kwam hij met zijn vrouw met verlof naar Axel om eens met de huisartsen t# praten. De heer Van Groningen waa er bijzonder mee ingenomen, dat men onderling tot over eenstemming kwam, want een plaats als Axel was nou pre cies wat hij zocht. „Ik voelde er weinig voor om in een gro te stad te gaan werken, want daar is er praktisch geen en kel contact meer tusen de apotheker en de huisarts", al dus de heer Van Groningen, „mijn ideaal is altijd geweest in het belang van de patiënt nauw met de artsen te kunnen samenwerken. Zoiets lijkt m» hier goed mogelijk". In oktober van het vorig jaar kwamen de heer en me vrouw Van Groningen defini tief naar Axel, namen hun in trek in een leegstaande flat en gingen aan de slag om de voormalige showroom van keukens geschikt te maken als apotheek. Volgend jaar om de ze tijd hoopt de heer Van Groningen het pand aan de Oranjestraat klaar te hebben, dat naast een winkel ook een woonhuis zal bevatten. Het pand. met de nummers 6 en 8, komt te liggen tussen de hui zen van de doktoren Kok en Hoefman. „Het is hier een ge zellige streek", vond apothe ker Van Groningen, „met aar dige reenden, waar tenminste nog iets kan." toch samen willen gaan wer ken. Voordat de middenstands vereniging in Kloosterzande zelf beslist over het oprichten van de ondernemersvereniging wil men zich door middel van een lezing nog laten voorlich ten over een reorganisatie, die binnen het NKOV op stapel staat. De heer F. van Goethem deelde gisteravond mee, dat hem uit gesprekken was ge bleken, dat er bij andere be langengroeperingen in Hoite nisse veel animo bestaat om tot de te vormen ondernemers vereniging toe te treden. Doel van de nieuw te vormen vere niging is onder meer om te komen tot samenbundeling van krachten binnen de onder nemerswereld in Hontenisse. Men wil vooral inspraak be pleiten bij gemeentelijke, ker kelijke en naatschappelijke zaken. Kaarting Onlangs hield de kaartclub Klavertje Vier uit Sas van Gent een competi- tiekaarting voor haar leden ijl hotel „Rotterdam" te Sas van Gent. De uitslag van deze kaarting is als volgt: 1. L. Meuleman, 2. A. van Geel, 3. C. Ferket, 4. A. Vermoet, 5. P. de Vries, 6. R. Claeysens, 7. mevr. Ranfhaert, 8. D. Ver- meersoh, 9. W. de Maertetaere, 10. R. Samijn. Zaterdag hield de kaartclub Klavertje Vier haar feestavond in hotel „Rot terdam". Na eerst genoten te hebben van een maaltijd, was er gelegenheid tot een dansje op begeleidende muziek van het orkest „Erselino" uit Hoofdplaat Feestavond Zaterdag hield de postduivenmajatsahap- pij „de Vrede'' uit Sas van Gent in haar verenigingslokaal „Reseda" de jaarlijkse feestavond. Na een korte maaltijd konden de aanwezige zich met dobbel- en kaartwed strijden vermaiken. Na de wedstrijden was er nog gele genheid tot een dansje. De uitslag van de kaart wedstrijd was volgt: 1. R. de Vos, 2. L. Coone, 3. G! Elegeert, 4. G. Keasbufck. 5. E. van de Ber gen Harmonie Op zondag 9 maart zal de harmonie „De Verenigde Vrienden" uit Sas van Gent de carnavalsoptocht in de Belgische plaats Wachts- beke opluisteren Biljart Onlangs speelde de biljartvereniging K.O.T. uit Sas van Gent een wedstrijd tegen de Belgische biljartvere niging G.I.W. udt Gent. De uitslag van deze ontmoeting was als volgt: driebanden: G. Begijn-H. Senedhal 2-0, A. v.d. Boogaard-F. de Crecq 2-0, H. Sterrenborg-E. Seis 2-0. Band stoten: Rob CLaeyssens-A. de Meyer 2-0, Rog. Claeyssens-M, Bleys 0-2, A. van Lent-R. Rogge 2-0. Libre: A. Gouw-W. Wijndk 0-2, D. van Ham-G. Thijs 2-0, It. Sandrini-R. de Clerck 2-0, A Tacq-R. de Clerck 2-0. De uitwedstrijd voor K.O.T. vindt plaats half «pril van dit jaar. Boiling Onlangs hield de personeelsvereniging O.N.A. uit Sas van Gent een bolwed- strijd voor haar leden, De uitslag van deze wedstrijd was: 1. O. de Caluwe, 2. P. Baart, 3. F. Pieters, 4. E. Lip pens, 5. M. van Wijnsbergen, 6. Th. de Oaluwé, 8. V. Nelen, 8. J. v. d. Bergen, 9. C. van de Bilt. 10. H. Haars, 11. R. He- melsoet, 12. A. v.d Bossche. Konlngschieting Na een spannende strijd is L. Mignon, koningschutter van de CPC geworden. OPC-directeur G. de Coninck opende de schieting. Het gevecht om de eerste plaats ging tussen L. Mignon en A. Bultauw, een tweetal dat elkaar al enkele jaren becon curreerd. Na afloop van de sohieting reikte de heer De Coninck de prijzen uit. Na de koningsohieting volgde nog een schieting voor taarten, ha nen en geldprijzen. Hier was de hoge vogels voor A. Bul tauw, die ook de eerste zijvo gel voor zijn rekening nam. De tweede zijvogel was voor L. Mignon, die tevens de mees te vogels schoot, zeven in to taal. Na afloop van het scbut- tersgebeuren bood de directie nog een koffietafel aan de aanwezigen aan Schenking De karabijn club Sint-Albert uit Sas van Gent verlootte tijdens de maandelijkse scltieting een broodrooster. Dit bracht een netto-bedrag van 111,11 gul den op. Het geld werd door voorzitter W. van Waterschoot overgedragen aan de carna valsvereniging „de Betekop- pen" uit Sas van Gent. Directeur J. Klein achter de camera bij de nieuwbouw. (Van een onzer verslaggevers) AXELi.— Wanneer in de toekomst de nieuwbouw van de Christelijke Mavo in Axel gereed is gekomen, en het school gebouw geopend wordt, dan zal iedereen kunnen zien, hoe het gebouw is verrezen. Mavo-directeur J. Klein maakt namelijk een uitgebreid video-verslag van de realisatie van het gebouw. Met een portable-video-camera gaat hij iedere week even op de bouw kijken en wanneer er iets nieuws gebeurd is legt hij dat op tape vast. het eerst bij de opening van de school vertoond zal wor den. Op de christelijke mavo wordt al veelvuldig van video gebruik gemaakt. Men heeft er de beschikking over twee camera's, twee grote recorders en één draagbare recorder. Di- resteur Klein is al een jaar of drie enthousiast met de appa ratuur aan het werk. Momen teel worden door hem vijf leerkrachten opgeleid. Ook de leerlingen doen een heleboel leuke dingen met video. In het kader van de geschiedenisles maakten een aantal van hen een reportage in het bejaar denhuis de Vurssche. Zij in- tervieuwden er mensen die de oorlog 1914-1918 bewust had den meegemaakt De montage van een en ander werd later m de klas afgedraaid. In het gebouw, dat nu in aanbouw is, zullen ook voor zieningen getroffen worden, die het mogelijk moeten ma ken het gebruik van video verder uit te breiden. Er komt een leiding voor een gesloten t.v.-circuit in te liggen. Of het ook haalbaar zal zijn om een complete studio aan te leggen, zoals aanvankelijk de bedoe ling was,is nog de vraag. Maar ook met minder kostbare, ver rijdbare voorzieningen meent de heer Klein een eind uit de voeten te kunnen. De heer Klein is daar eind 1974 mee begonnen. Hij maak te eerst een aantal opnamen van het maagdelijk terrein te genover de Vurssche. Gisteren maakte hij zijn jongste opna men van de aanleg van bekis tingen. De komdende ander half jaar zaj de directeur nog vaak met zijn apparatuur op de bouw te vinden zijn. In de toekomst zal hij daarbij waar schijnlijk ook nog geassisteerd worden door andere leerkrach ten en leerlingen. In ieder ge val zal er een tweede camera bij de opnamen betrokken wor den, wanneer men met een dolly in de ruwbouw kan rij den. Uit de vele meters tape, die men al heeft geschoten en nog zal belichten, wordt een mon tageband gemaakt, die v< (Van onze correspondent) HULST Het Hulster brid ge-paar mw. V.d. Dries-hr. Biesbroeck heeft een goede prestatie geleverd op nationaal bridge-niveau door in hotel „Gooiland" in Hilversum met een vierenveertigste plaats uit de bus te komen tijdens het Nederlands kampioensehan bridgen gemengde paren, waaraan in totaal 104 paren hebben deelgenomen. Het Hulster bridge-paar had zioh voor die eindstrijd ge plaatst via de voorronden die eind januari gespeeld zijn in de Rabo-bank te Eindhoven. Zij waren zodoende tot de halve finales doorgedrongen van waaruit zij als zeventwin- tigste paar werden geplaatst voor de daarna te spelen fina le wedstrijden. „In die finale zat ons eerlijk gezegd alles tegen en door en kele grote fouten onzerzijds werden wij uitgeschakeld", al dus garagehouder A Bies broeck uit de kleine Bagijne- straat in Hulst met die vieren veertigste plaats op de rang lijst toch wel blij is. Wereldgebedsdag In het gebouw Pro Rege begint vrij dag 7 maart om 14 uur een gebedsdienst, die gehouden wordt in het kader van we- reldgebedsdeg. De dienst wordt verzorgd door de geza menlijke kerken. Iedereen is welkom. Topbiljart In Westdorpe werd de tophilj artwedstrijd gespeeld tussen „Outd Raed huys" en TOVAK uit Koe wacht. Aanvankelijk was het een spannend treffen, maar omdat de club uit Koewacht een paar spelers moest missen, bleven de beide puntjes bij 't Raedhuys, dat hiermee zijn goede positie in de Zeeuws- Vlaamse competitie handhaaft. De eindstand was 14-6. De in dividuele uitslagen luiden: J. v. d. Goes-C. Martens 1-1, F. van den Abelle-P. van Gassen 1-1, W. Allonsius-W. van Bo ven 2-0, M. van Lent-B. Rom- bout 0-2, M. Teirlinck-A. Cop- pieters 1-1, J. Martinet-G. van Vlierberghe Daimme ?-0. 1-1, R. Pollet-G. De traditionele beker ging edhter met de spe lers van TOVAK mee, doordat Fr. Buysse met 2-0 won van C van Acker. Kampioenenschieting On der grote belangstelling werd in de zaal van „het Oud Raed huys" bij J. van der Goes- Pluijm een kampioenenschie ting met karabijn gehouden voor de leden van de perso neelsvereniging „O.N.A* uit Sas van Gent. Aan deze wed strijd namen 30 schutters deel. Kampioen bij de heren werü A. Faas, Zuid-Ghemie. Hij wist de hoogvogel en 4 kleine vogels neer te halen. Bij de dames werd de kampioenstitel behaald door mevrouw De Jaeger van de Glasfabriek, met de extra hoogvogel en vier kleine vogels. Een super- prestatie werd geleverd door Gustaaf Taeymans, hij schoot de „supertop", een zijvogel en zes kleine vogels. Karabijnschletlng Aan de karabijnschieting, die werd gehouden in de zaal van „het Oud Raedhuys" werd deelge nomen door 54 schutters. De uitslag luidt: top: Roger D'hert uit Moerbeke (B); extra top: Louis van Steenberghe; rech ter zijvogel: mevr. Cerpentier; linker zij vogel: A van Ren- terghem (Zaffelaere)de meeste vogels werden afge- schoten door mevrouw De Jae ger uit Sas van Gent. (Van een onzer verslaggevers) HULST Met de bedoeling om van het halfvastenbal in Hulst een traditioneel evene ment te maken hebben de car navalsverenigingen uit de buurten een uitgebreid muzi kaal programma vastgesteld. Tijdens het halfvastenbal, dat zaterdagavond om half negen in zaai van Oosterom begint en dit jaar voor de tweede maal wordt georganiseerd zullen optreden de boerenka- pellen de Lamsoren uit Lams- waarde, Windkracht Negen uit Kloosterzande, de Kallesaaien uit Hulst en De Kapel uit 's- Gravendeel. Het orkest „Sun- rlghe" uit het Belgische De Klinge zal het muzikaal ver maak completeren. Speciale gasten zullen de prins, hofdames en raad van elf uit 's-Gravendeel zijn. Prins Toon zal bovendien met zijn gevolg zijn intrede doen. Jan Langenhorst, een van de organisators, is er al van overtuigd, dait het bal een gro tere toeloop zal kennen dan vorig jaar. „Een boerenkiel is al voldoende om mee te kun nen hossen" zo zegt hij. Een andere organisator Jan Berg mans: „De mensen zijn hier Joviaal en gemoedelijk genoeg om een ware verbroedering mogelijk te maken en dat is ln deze tijd, waarin toch al veel langs elkaar heen geleefd wordt, hard nodig." (ADVERTENTIE) VOOR EEN GOEDE BI®, Leverancier voor alle ziekenfondsen Biljartwedstrijd De fe biljartclub uit Sluiskil orgas seert op maandag 31 mal tweede paasdag een pr,; kamp. De wedstrijd wordt - houden in het clublokaal S.T.C., café Dallinga te Siii kil. Oud papier Het major» tenpeloton „De Zwaluw" Sluiskil gaat oud papier oplr len op zaterdag 8 maart, Sluiskillenaren kunnen op i datum al het oud paipier op stoep zetten. Voetbalclub N.S.M. zomeravoodvoebbalclub Kr uit Sluiskil hield de jaarve; dering in café Dallinga. Lucieer werd als secretaris kozen. J. Leunis werd geks- als penningmeester. F. lems bleef op de voorzitte, stoel. Aangezien de club terugloop van leden kent, 35 naar 22, moet er in komende zomerseizoen één elftal gespeeld worden de zomeravondvoetbalcomp; tie in Terneuzen. Als elft commissieleden werden zen de herffi R. Lafort i Sluiskil en J. Hofman AxeL Jaarvergadering De vs niging van Sluiskilse vog vrienden uit Sluiskil houdt woensdag 12 maart de jaarv: gadering in café Dallinga. aanvang is 19.30 uur. Op agenda staat de bespre', van het beleid van het stuur. Dit moet bepaald den door de leden. Voor bestuursverkiezing zijn dend de heren M. Cousin en Jacobs. Beiden stellen zich h kiesbaar. Kandidaten zich nog opgeven. Ver komt aan de orde de tent: stelling van 1975. Feestavond De verenig „Sluiskilse Vogelvriende; houdt op zaterdag 22 maart' zaal Dallinga een feestavr voor de leden. De aanvang 20 uur. Tijdens deze fc vond vindt de prijsuitreik! voor het klassement van dienste plaats, ovenals het klassement van de la tentoonstelling. Kaarting Aan de kaar- ting, gehouden in café Atlan te Sluiskil, namen 52 perso: deel. De uitslag is als volgt: G, Meerstens, 2. B. Cortvrier 3. W. Goethals, 4. G. Wautf 5. J. v.d. Velde, 6 J De Mn jer, 7 A. de Groene. 8. C r de Bulk, 9 Th. Verschw 10. Fr. de Bruijn, Feestavond De Indu: bond N.K.V. en de NKV-cei trale, houden vrijdag 7 maa." een feestavond in café Atlanta te Sluiskil. Tijdens deze avond die m 19.30 uur begint, worden nege trouwe leden gehuldigd, die 25 jaar lid zijn en drie t 40 jaar vol gemaakt hebbel De 25-jarigen zijn: F. Bat- wens, J. van Leuven, R. Voai G. Bellotto, J. van Passel e: R, Rijckaert. De 40-jarigti zijn: A. Eggermont, E. Goede monde en C. van Murta N.K.V.-districtsbestuurder Tl Ackermans verricht de huldi ging. Op het programma stall verder afscheid van bode G Vermeersen, een spreekbeurt door juridisch adviseur J de Voorde en een bal met W orkest „De Ruijser" uit J plaat. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Heftig werd gisteravond in de raads vergadering te Aardenburg door de oppositie gefulmineerd tegen de wijze waarop de „re geringspartijen" in deze ge meente de kwestie Aarden burgse Steenfabriek hebben behandeld. Zoals bekend dreigde deze fabriek zonder grondstoffen te raken omdat een ontgrondingsvergunning uitbleef. Vier raadsgroeperingen, zes van de elf zetels bezettend hadden in een brief aan het college een motie tegen deze gang van zaken aangekondigd. Een motie die gisteravond niet meer ter tafel behoefde te ko men omdat, zoals gemeld, de steenfabriek inmiddels zijn ontgrondingsvergunning heeft gekregen. De heer A. Pari- daen bevreemdde het dat een brief aan het college was on dertekend door de beide wet houders. „Wij als minderheid trekken hieruit de conclusie dat de lie ren zichzelf evenmin als hun voorzitter vertrouwen of min stens zijn bekwaamheid in twijfel trekken. Wij beschou wen deze handeling als poli tieke chantage". De heer Paridaen vroeg dan ook aan de raadsvoorzitter een openlijke veroordeling van de voorgenomen actie. De lieer L. de Clerck, één der onderte kenaars van de bewuste brief werd verweten dat hij in de periode 1964-1970 als opposant zich heftig verzette tegen de toenmalige meerderheid. „Maar nu bezondigt de heer De Clerck zich vele malen er ger aan machtswellust dan de meerderheid van toen", aldus de heer Paridaen. Hij verweet de regeringspartijen dat zij het gezond verstand niet Ke bruikten om daardoor te pro beren de nodige eenheid te krijgen in de raad die nodig is voor een goed beleid. Wet houder Van der Bliek wiens groepering initiatiefnemer van de actie was, zei dat het niet de bedoeling was geweest an dere groeperingen uit te slui ten. „Ik had erop gerekend dat via het gemeentehuis alle partijen het schrijven zouden thuis krijgen". Overigens bleef de heer Van der Bliek achter de actie staan. „Een politiek samengesteld college (Gedepu teerde Staten red.) dieen je po litiek te henaderen". Bur gemeester drs. W. Lockefeer, die in een persartikel de voor genomen aotie en de daarmee gepaard gaande publiciteit „prematuur" had genoemd handhaafde deze mening gister avond. Hij was overigens verwonderd dat de informal:' over contacten die hij met fabrieksdirecteur over »e kwestie had gehad waren uit gelekt. „Ik had de overtuig»! dat het wel voor elkaar komen. Ik weet niet of r actie de zaak bespoefflp heeft, maar in ieder geval vertraagd", zo zei hij. Toen de heer Paridaen W een duidelijker veroordel»! van het handelen van de W' houders aandrong zei de he" Lockefeer moeilijk een bei"- te kunnen hanteren om bi"? te laten vloeien. „Het is wei duidelijk dat in het w"? ge verschillend over de bena dering van deze kwestie wo™1 gedacht", zo zei hij. Overigens toonde de raad zijn geheel zich erg blij het feit dat de vergunning middels was afgekomen en d werkgelegenheid op de stee»' fabriek was veilig gesteld,

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2