Hansweertse belangencomité s gebundeld in één organisatie EXTRAATJE UIT GEMEENTEFONDS U hebt groot gelijk. ê-3 wvmwetse degelijkheid van Siemens is hoogst modem, SiemensEen klasse apart Bra con geh Gemeentt kriiisiiioi W. de Z' Ruim een ton voor actie kerkbalans DIAMANT IN GOES informatie Ir.Bolk hoofd COR RIMINSEN WON KRO- TAEENTENJACHT SIEMENS t Is er nu de tijd voor Goes krijgt 127 mille stad streék 4 Concert in Hansweert „Nu „Geen grote uitbreidingen regionale luchthavens VERORDENING TEGEN AARD4PPELKNOLZ1EKTE LEZING VOOR NCB-LEDEN Omdat Siemens geen modever schijnsel is. De tijd voor het wegwerpprodukt lijkt ons voorgoed voorbij. De solide merken drijven vanzelf naar boven. In dat klimaat voelt Siemens zich lekker. Wij verlenen vandaag de dag nog service op TV toestelllen van meer dan 15 jaar oud. Een erg goedkoop merk zijn we daarom nooit geworden. Behalve als u van de zeer lage afschrijvingskosten uit gaat. Dan zijn we zeer concurrerend. De kwaliteit van het Siemens kleuren TV beeld? Briljant natuurlijk, briljant. Daar hebben we alle tijd voor genomen. Maar we kunnen ons niet op de borst blijven kloppen. Vraagt u het zelf eens aan de professionele man van een te goeder naam en faam bekend staande Radio/TV zaak. Want alleen daar vindt u Siemens. Soort zoekt soort moet u maar denken. over Siemens kleuren TV Alpha FC 3875 Onderschei RAPPORT Vi STUURGROE] OVER BEHOI B1NNENSTAE DINSDAG 4 MAART 1975 1 (Van een onzer verslaggevers) GOES In <!e r.-k. paro chie van Goes gehouden actie kerkbalans 1975 belooft een doorslaand succes te worden. Aan bijdragen van de parochi anen wordt gerekend op f 101,5(10,-, dat is 1 23.000,- meer dan in 1974 het geval was Het aantal bijdragen nam met 200 toe tot ongeveer 1100. Eind januari trokken tachtig vrijwilligers de parochie rond om de actie Kerkbalans 1975 vari de grond te krijgen. In middels zijn 940 inschrij (kaar ten binnengekomen met een totaal aan toezeggingen van f 89.000,- Daarnaast verwacht men nog 12.500,- van men sen die om één of andere re den hun kaart nog niet hebben teruggestuurd, maar wier bij drage als vaststaand aangeno men kan worden. Van degenen die de actie steunden, heeft een derde zijn bijdrage verhoogd. De parochieraad zal in Goes en Kapelle een open contacta vond houden: één voor de ge hele parochie in Goes op 10 maart, aanvang 20.00 uur in het St. Willebrordcollege en een op een nog nader te bepa len datum en plaats, waar schijnlijk in de Vroone te Ka pelle. (Van onze correspondent) HANSWEERT Op zater dag 8 maart om 19.30 uur zal de Harmonie Scheldegalm in de zaal Zeelandia haar jaar lijkse uitvoering verzorgen, Zoals gebruikelijk zal de avond geopend worden met een gevarieerd concert onder leiding van directeur J.W. Faase. Tevens zal hel jeugökorps van Scheldegalm zich aan het publiek voorstellen. Door de toneelvereniging De Kunst vrienden uit Goes zal hierna de klucht in drie bedrijven .Het hing in de lucht" van Bert Peets ten tonele worden gebracht. Tijdens de pauze na het tweede bedrijf zal er ter dekking van de onkosten een grote zaalverloting worden ge houden. .Ter afsluiting van de avond is er een bal tot 02.00 uur. met muziek van de Cres cendo Boys uit Ossendrecht. (Van een onzer verslaggevers) GOES Vandaag is het zestig jaar geleden dat de heer J. van Liere in de echt werd verbonden met Elisabeth de Vrieze. Het diamanten echtpaar woont in hel tehuis St.-Maar ten de Groe in Goes. De 85- jarige bruidegom werd in Ka pelle geboren, zijn vrouw is van Kloetinige. Vanmorgen is er in het restaurant van St- Maarten in de Groe van 10.30 uur tot 11.30 uur een recep tie. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Ir. J. P. H. Bolk is met ingang van 1 maart 1975 benoemd tot hoofd van de Middelburgse vestiging van ..Stad en Landschap", ad viesbureau voor ruimtelijke ordening en vormgeving B.V." Ir. Bolk zal de dagelijkse lei ding van deze vestiging in han den hebben. Drs. R. Kok. di rectielid van „Stad en Land schap" zal met ingang van 1 april na het vertrek van ir. F. E. Kuyken de begeleiding van directiewege verzorgen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het ligt niet in de bedoeling, de regionale luchthavens belangrijk uit te breiden. Wel zijn voor enkele velden beperkte aanpassingen van de voorzieningen noodza kelijk om het verkeer, mede met het oog op de veiligheid, te kunnen opvangen en de hun toebedeelde regionale functie te kunnen blijven vervullen. Dat heeft minister WesterterP van verkeer en waterstaat ge antwoord on vragen van het Tweede Kamerlid Jansen (PI'R) Wat het vliegveld Midden- Zeeland betreft, wijst minister Westerterp er op, dat de rege ring destijds de totstandko ming van dit vliegveld heeft toegejuicht en daaraan een ze kere financiële steun lieeft ge geven, omdat zij een beschei den luchthaven nuttig achtte voor de ontwikkeling van dit gebied. De minister zegt het dan ook te betreuren, wanneer het voortbestaan van dit vlieg veld in gevaar wordt gebracht doordat enkele gemee"4—in deze stre°k 1"' vliegveld zo.i'"* (Van onze correspondent) HANSWEERT De inwoners van Hansweert hebben een nieuw comité gekozen dat in de plaats is gekomen van het voormalige comité Nieuw Hansweert. Het comité Nieuw Hans weert dat hiermee heelt opge houden te bestaan, was samen gesteld uit een aantal mensen die de belangen van Hans weert als groep trachtten te behartigen doch waarvan de leden niet gekozen waren. Door de bewoners van Hans weert is nu een comité geko zen dat als naam Het Comité Leefbaarheid Hansweert, draagt. De doelstelling van het co mité is meedenken over en meewerken aan het behoud en werk- eu leefklimaat in Hans weert. Het bestuur is als volgt samengesteld: voorzitter J. Boon: secretaris J. R. Kok; tweede secretaris A.F. van 't Westende; penningmeesteres mevrouw T. den Boer-de Kok, overige bestuursleden J. de Beij, J.A.M. Bogers, mejuf frouw H. Burger, J.W. Griep P.A. Heijnsdoijk. Z.J. Jansen, D de Jong, J.L. de Pauw, G.D. van der Walle. In deze samenstelling heeft het be stuur besloten zich een jaar voor dit werk beschikbaar te stellen. Na dit jaar zullen zij te zamen met de bevolking van Hansweert zich opnieuw bera den over de samenstelling Het comité zal tenminste éénmaal per jaar in een open bare vergadering overleg ple gen met de bevolking, terwijl het de inwoners van Hans weert via nieuwsbrieven re gelmatig op de hoogte zal blij ven houden van zijn activitei ten. Om tot een goede samen werking met de gemeenteraad van Reimerswaal te komen zijn de plaatselijke vertegen woordigers in deze raad, te weten de wethouders C. Slab- bekoorn en J. Nieuwenhuijse (Van onze correspondent) AXEL De fervente Hil versum 3-luisteraars hebben zondagavond tussen 6 en 7 uur in het programma „Landgeno ten, ik heb u lief", dat vorige week donderdag in Axels cul turele centrum „De Halte" werd opgenomen, kunnen ho ren dat onze „eigen" Cor Reminsen, de 16-jarige accor deonist uit Axel, die zelfs al een wereldkampioenschap op zijn naam heeft staan, de ta lentenjacht van de KRO heeft gewonnen. Met 113 punten bleef hij precies 3 punten bo ven de Haagse popgroep „By Accident", die met een tweede plaats genoegen moest ne men. Derde werd de Spaanse zan ger Antoni Romer uit Geleen. Cor Reminsen viel de eer te beurt, als onderdeel van de eerste prijs te mogen optreden in het radioprogramma „Land genoten, ik heb u lief" Gezel lig was het zeker, ook al was de zaal bij de opname niet helemaal vol. Daar zorgden geroutineerde radiomensen als Kees Schilperoort, de Boertje® van Buuten, Huub Matron en Louis Neef® wel voor. De zaal werd van het begin af aan betrokken bij het radiogebeu- ren, doordat men de begintune mee mocht zingen. Na Louis Neefs. die vooral van het vrouwelijk deel van 'het publiek een warm onthaal kreeg, was liet ex-wethouder en raadslid D.J. Oggel, die in een gesprekje met Jacques van Kollenburg iets over Axel mocht vertellen. Pierre Gijssel uit Koewacht won een quiz.je met drie vragen, die betrek king hadden op Axel. Talen ten.) achtwinnaair Cor Reminsen werd in zijn optreden begeleid' door de Boertjes van Buuten en kreeg een enthousiast ap plaus uit de zaal en een stevi ge handdruk van orkestleider Gerard Engelsma. De gewonde KRO-medewer- ker Berry Eijbersen, die ge tracht had een overreden hond naar de kant te slepen, werd door een afgevaardigde van de Zeeuws-Vlaamse Dierenbe scherming, mevrouw J. Geelen uit Terneuzen verrast met een boek voor zijn gedrag. In het tweede vraaggesprek ging' Jac ques van Kollenburg in dis cussie met de heer W.S.A, Dieleman uit Axel, o.a. voor zitter van de Stichting Streek- centrum, Huub Matron ging in het liedje „Ze zeggen in op wat actuele gebeurtenissen sneelde met woorden zoals w-ue-cunatie" en „Axel-ere en de heren J. Griep en E. Suij bereid omhet comité zo nodig met raad eu daad terzij de te staan als adviseurs. Naast het comité Leefbaarheid Hansweert bestaan er te Hans weert het comité Bedrijfsleven Hansweert- en het comité Hanswéert-Oost. Over samen werking is met deze comités van gedachten gewisseld. Het comité Bedrijfsleven Hans weert zal voortaan gaan func tioneren als commissie toege voegd aan het comité Leef baarheid Hansweert, -terwijl dit van het comité Hansweert Oost eveneens te verwachten is. Hierin ziet men als groot voordeel dat naar buiteu als eenheid opgetreden kan wor den. Om de werkzaamheden van liet comité financieel mo gelijk te maken wordt aan de Hansweertse gezinnen een bij drage gevraagd van minimaal een gulden per gezin per jaar. (Van een onzer verlaggevers) GOES De raadscommissie voor financiën van de ge meente Goes heeft bijzonder positief gereageerd op de ambtelijke nota inzake meer jarenafspraken betreffende de voeding van het gemeenie- fonds en de daaruit voor de gemeente voortvloeiende mo gelijkheden met betrekking tot vroegtijdige beleidsbeslis singen. Door deze meerjarenaf spraak zou het gemeentebud get met Jaarlijks 4,5 ton vei- ruimd kunnen worden. Dat betekent dat de urgentielijsten in de komende jaren een bete re financiële basis krijgen, dat een planmatig beleid kan wor den gevoerd en het maken van een meerjarenbegroting moge lijk is. De commissie was eenparig van oordeel dat de extra ver- noging van de algemene uitke ring uit het gemeentefonds be sleed dient te worden voor de bevordering van de werkgele genheid. Deze extra uitkering bedraagt f 127.974,- Van dit bedrag zal ruim een ton ge bruikt worden voor de finan ciering van d.e volgende wer ken. het baggeren van de Goese vesten, de verbetering van woningen in de Manhuis- tuin, de reconstructie van de St. Adriaanstraat, verbetering van de toiletten aan de aan loopnaven, de bouw van twee industriehallen, de bouw van een hoofdenkamer in de open bare school te Kattendijke en het aanbrengen van douches in liet sportpark Wesseloparh. Het restant van f 23.000 zal geresrveerd worden voor de verplaatsing van de bejaarden- societeit aan de Dam. De commissie voor financiën gat voorts haar fiat aan een startkrediet van f 50.000,- vuor de uitwerking van het bestemmingsplan Schutters hof-Koepoort. In dit gebied wordt gedacht aan de vesti ging van een pand van V. en D„ de uitbreiding van het GAK, de Nederlandse Midden standsbank en een PTT-gebouw. Binnen twee of drie maan den kan de beslissing van de rijksgebouwendienst over een plaats van het nieuwe stads kantoor -bij de Joachimkade worden verwacht. Daarna zal de gemeente de vereniging van Nederlandse gemeenten verzoeken een definitief bouw plan voor het stadskantoor te ontwerpen. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het landbouwschap in Den Haag heeft op voor stel van de landbouworganisaties een zogenaamde aardappel- knolziekteverordening ingesteld. Deze géldt voor de provincies Zuid-Holland, Zeeland en Noord- Brabant, voorzover deze binnen het keuringsgebied van de Keu ringsdienst Delta-Nederland liggen. De regeling houdt de verplichting van elke teler in om voor 'de aardappelteelt pootgoed te gebruiken, dat onderzocht is op het vóórkomen van de gevreesde knolziekte Phoma, die elders in Europa al ernstige schade heeft aangericht bij de teelt en afzet. Voor verbruikers van eigen geteeld pootgoed gaat de ver ordening in 1976 in. Bij de Keuringsdienst Delta-Nederland in Goes kunnen de telers hun pootgoed (vóór het planten) laten keuren, tenminste als zij hun eigen geteelde pootgrond willen blijven gebruiken. (Van onze correspondente) s-HEERENHOEK Ir. La- tijnhouwers heeft in de Jcugd- hoeve in 's-Heerenhoek een le zing gehouden tijdens een bij eenkomst van de afdeling Hein- kenszand van de NCB. ,,De hoogte van de prijzen is uiteraard belangrijk, maar deze behoeven ook een regelmatige en tussentijdse aanpassini npassing. boer de Dan alleen heeft de boer de garantie van een redelijk inko men", aldus de lieer Latijn houwers. Naast te nemen prijsmaatre gelen zag de heer Latijnhou wers ook de mogelijkheid voor de regering om maatregelen te treffen voor de landbouwers die niet in strijd zouden zijn met het beleid van de EEG. Hij dacht aan fiscale en sociale maatregelen, bijvoorbeeld een volksverzekering voor arbeids ongeschiktheid. verbreding van de saneringsregeling en het uitbreiden van de moge lijkheden om als particulier, cultuurtechnische werken uit te voeren. Na ir. Latijnhouwers sprak de heer A. Mastenbroek van de NCB over de belastingpolitiek. Hij wees er onder andere op dat de indirecte belasting in verge lijking met de andere EEG- landen laag is. Bediening: draadloos. Jawel, met uw eigen 'zender' een volledig elektronische bediening van contrast, kleurintensiteit, programmakeuze, in- en uitschakelen plus geluidsvolume. Formaat: groots. In cm's bxhxd -75x51,5x41,8 +4,9 cm. Grootlïoekbeeld van 67 cm. Uiterlijk: wit, strak wit. Beeld: schoon. Vooral door Pin-Diode- kanaalkiezer. Dat betekent extra beeldversterking. Helemaal van belang in ongunstige gebieden met zwakkere ontvangst. Kwaliteit: automatische regeling van kleur verzadiging en stabilisering van beeldgrootte Zeer eenvoudige kleurcorrectie. Garantie: één jaar compleet inclusief de beeldbuis. En dat is exclusief iets voor Siemens DINSDAG 4 MAART 1 (Van een onzer verslat TERNEUZEN D A J. Vesseur, command (Ie regionale brandw Zeeuwsch-Vlaanderen gisteren in het stadhi Terneuzen het zilveren weerkruis van de kon (Van t TERNEUZEN singen op de Willem c in verband met de uiti lem de Zwijgerlaan o Juliana-ziekenhuis. M« stamt, hoopt de gemee Tijdens een drukb hoorzitting, gisteravom burgerzaal van het s van Terneuzen gaven verse betrokken in uitleg over hoe het weggedeelte eruit zou te zien. De noodzaak aan te leggen doorti kwam niet ter sprake. De hoorzitting stond leiding van wethoui Barbé van openbare 1 De heer J. Huigh, di van openbare werken eerste zijn zegje dm zijn verhaal kwamen lende punten naar voi Jacob Catstraat wori beide zijden afgeslote de Willem de Zwiji Hetzelfde gebeurt m Oranjestraat. Beide krijgen aan de oostzij wel een aansluiting parallelweg, een zogei „ventweg". Verder ook de Frederik Hi straat en de Julian doodlopende weggei Deze beide straten e in de toekomst m« breed voetpad, zods voor de bewoners m blijft om met hun a hun huizen te kome einde van beide wam (Van onze correspondent TERNEUZEN De groep rehabilitatie binr hield vrijdagmorgen, voorzitterschap van wet drs. R. Barhé, haar z vergadering. Tijdens des gadering gaf ir. Bootsn het ingenieursbureau Hasselt en De Koning e eenzetting over de wer en de doelstelling van h Keersonderzoek. De Bootsma zei hierbij va ning te zijn dat het r waarvoor het gemeentel van Terneuzen opdracl wel voor 1 mei aanstaar reed zal zijn. Vervolgens werd het ever de karakteristiek binnenstad besproken. P°rt, voorzien van e aantal foto's, is bed belanghebbenden aan ven om bepaalde karakt ken, die nog bij de hmgen worden aa zoveel mogelijk in houden. Daarbij 1 zakelijk gedacht dakkapellen, pleisterde „m mentbogen enz. aan sommige nuizi Donze Visserstraat, Bovenstraat en Kla worden aangetroffen. Het rapport dra dan ook als titel an herkenbaarheid nenstad". Het 6C, stuur is van mening gelijke dingen de rr net handhaven (voor hiogelijik is) waard net behoud van de gemeenschap van Er werd ook - net mogelijk is nenstad een prooa 'aten maken. Drs. de tenslotte mee te enkele gemei aan gesprek te Jet de wiikraad Terneuzen. dat daarop ontvangen re ®°nd»r verhelderend werkt. E eer bedoe aanee ou gel st; wordt -•„„.it aan muuranke ornamenten zoals huizen d Klaasse ffen. draaet „ld van geme d moei zo e nlaa bel ar overwr over c propaganda T" Barb ic 1UV.L vu zstn gemeen te amb hebben biji-i vol?e reRcti he

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 4