Indruk dat jeugd langer leert bij gebrek aan werk 1L W.Z.-Vlaamse kruisverenigingen gaan samenwerken IN BRESKENS BEN IK ONTZETTEND GRAAG" MA TTHEUS PASSIE AARDENBURG Optimisme en pessimisme «ver oever verbinding C. PINXTEREN: „LANGER STUDEREN KAN MEERDERE OORZAKEN HEBBEN" MOSSELBANKEN MOGEN NIET VERDWIJNEN VOSSENRIJDERS MET PITTIGE RIT VAN START GEGAAN KAMPIOENSCHAP KAARTLEZEN IN ZEELAND STATENFRACTIE PPR HOUDT OPENHAAR BERAAD Nadere uitleg toepassing premie regeling VVD-HULST Nieuw-Namen stad IdU Muziekweek voor gehandicapten Minder zacht Moeilijker Langer WD-afdeling W.-Z. Vlaanderen jubileert Vogelwacht „De Steltkluut": Omer Gielliet 25 jaar priester BOTSING MET BLIKSCHADE DEN HAAG (ANP) Mi nister Lubbers van Economi sche Zaken heeft in een brief aan de leden van de Tweede Kamer nader uitleg gegeven aan de verruiming van het ge bied waarin de investerings premie-regeling wordt toege past. De investeringspremie-rege- ltnig voor industriële bedrijven zal worden toegepast bij vesti gingen en uitbreidingen op de industrieterreinen die vallen onder het beheer van het ha venschap Terneuzen, het droge industrieterrein van de ge meente Terneuzen en op de industrieterreinen van onder meer de gemeente Tilburg. De regeling zal niet worden toe gepast wanneer zwaarwegende regionale arbeidsmanktoverwe- gingen zich tegen een bepaald project verzetten of wanneer overwegingen van sectorstruc- tuurbeleid er zich tegen ver zetten. Op de industrieterreinen van onder meer Vlissingen- Oost, Goes en Bergen op Zoom, zal de investeringspre- mieregeling voor industriële projecten incidenteel worden toegepast. Dat betekent dat al leen premie wordt gegeven wanneer de investering een duidelijke verbetering van de regionale arbeidsmoriktsituatie betekent, of een versterking van de regionale bedrijfstak structuur. De uitbreidingen koimen alleen voor de premie regelingen in aanmerking als zij wat betreft hun belang zijn gelijk te stellen aan nieuwe vestigingen. Incidenteel zal de premieregeling voor stuwende dienstverlenende projecten worden toegepast in Goes en worden voortgezet In Hel mond. (Van een onzer verslaggevers) HULST Enig pessimisme bij de voorzitter van de VVD- statenfractie de heer J. Hoek stra en optimisme bij ir. J. F Korbee. Dat waren de kern- merken van de gemoedsinstel ling waarmee beide sprekers de realisering van de vaste oeververbinding benaderden tijdens de vergadering van de VVD-kamercentrale Middel burg in hotel Van Oosterom te Hulst De heer Hoekstra zei niet te geloven dat het licht voor de oeververbinding tussen Krui- ningen en Perkpolder dit jaar nog op groen komt te staan. Hij deelde mee de laatste tijd een tendens te bespeuren om alles opnieuw te bekijken. In dat licht bezien toonde hij zich „een beetje bang", dat de wuw van de vaste oeverver binding toch nog op losse schroeven zou komen te staan. Ir. Korbee (van ondernemers zijde ten nauwste betrokken bij het opstellen van de huidige plannen) wuifde dit pessi misme weg. „We mogen hoop vol naar de toekomst kijken. De procedure (van ondcrne- merszijde begonnen eind 1968) ls nu in een zo vergevorderd stadium dat de vaste oever verbinding er op korte termijn wel zal komen", zo zei hij. Tijdens zijn technische uit eenzetting over de planologi sche en technische motieven, die uiteindelijk tot de huidige brug-tunnelplannen hebben geleid, zei hij dat bij hem en ook in waterstaatskringen de laatste tijd een voorkeur be staat voor een wegtracé naar de tunnel, oostelijk langs Kruiningen. Na de bestuursverkiezingen, die tijdens het besloten ge deelte van de vergadering aan de orde waren ziet het bestuur van de kamercentrale er a'3 volgt uit: R. van Snippenburg (Brouwershaven) penning- :meester en bestuursleden me vrouw G. Boelhouwers-Stigter (Tholen), mevr. N. Kamps- Visser (Rilland-Batif), T. Hen- kemnns (Kapelle) en de heer De Meijer (Cadzand). Vogelkampioen W. Goos- sens uit Nieuw Namen heeft ?P de vogeltentoonstelling jn Moerbeke-Waas twee kampi oenstitels behaald. Bejaardenband De bejaardenbond van Nieuw-Na men houdt morgen de algeme ne jaarvergadering in het pa rochiehuis. Voor de vergade ring bestaat er voor de be jaarden nog alle gelegenheid om het wekelijks kaartje te leggen. Daarna komt de vef' kiezing van de voorzitter on der meer aan de orde. Perio diek aftredend is de heer P- van Roeven, Hij stelt zich niet meer herkiesbaar. DINSDAG 4 MAART 1975 WMï - (Van onze kunstredactie) UTRECHT Van 28 juni tot 5 juli organiseert de Vereniging voor Huismuziek een muziek week, waaraan nu ook ge- haudicapte kinderen kunnen deelnemen. De muziekweek wordt ge houden in Het Zilveren Scuoi te Arnemuiden. In de praktijk !S gebleken, dat de muziekwe- ken van deze vereniging in het verleden nooit lichamelijk gehandicapten trokken, omdat üe nodige voorzieningen (ver pleegkundige hulp, aangepaste accommodatie) ontbrak. Daar in wordt nu voorzien. De week ls opgezet voor kinderen van 10-13 jaar, hoe wei ook iets oudere gehandi capte kinderen (tot ca. 15-16 Jaar) in aanmerking kunnen komen. De leiding berust bij EUy Klopping, Naas van der Hoeven, Henk Blom, Paul Jacobs en Trudy Schuilenburg. De kosten bedragen f 150 gul- Jen voor leden van de vereni ging en f 165 voor niet leden. Reductie is mogelijk. De gehandicapte kinderen moeten een week lang actiel met muziek bezig willen zijn. Bij voorkeur moeten zij een instrument (waaronder ook het Orf-instrumentarium) kunnen bespelen. Er bestaat mogelijkheid om te beschik ken over aangepaste instru menten zoals eenhandsfluiten e.d. De cursus is niet bedoeld voor uitsluitend gehandicap ten. Er wordt gestreefd naar een groep van 10 gehandicapte en 20 niet-gehandicapte kinde ren. De Vereniging voor Huis muziek is gevestigd aan de Catherijnesingel 85 te Utreoht- .(Tel. 030-310679). Voruitzichten voor woens dag en donderdag, opgesteld door liet KNMI op maandag om 18.00 uur: iets minder zacht met slechts hier en daar een bui. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor woensdag: aantal uren ion: 0 tot 6; min. temp.: om streeks 5 graden; max. temp.. omstreeks 10 graden; Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent; kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. Voor donderdag aantal uren zon 1 tot 7; min. temp.: om streeks 4 graden; max. temp.: omstreeks 9 graden; kans op een droge perode van min stens 12 uur 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 60 procent N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een mar ge van 2 graden en voor don derdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waar den waterstanden Konstanz 284 min 1, Rhein- telden 188 min 4, Flittersdorf 330 plus 2, Maxau 378 min 7, Plochingen 151 onv., Mann heim 215 min 8, Steinbach 158 Plus 7, Madnz 254 min 3, Bin- gen 132 min 2, Kaub 173 min 3, Trier 275 min 1, Koblenz 192 min 3, Keulen 160 min 4, Ruhrort 319 min 1, Lobith 943 min 7. Pannerdense Kop 914 min 5, Nijmegen 745 min 5. IJsselkop 852 min 2, Eefde IJssel 396 min 2, Deventer 271 onv., Katerveer 40 plus 6. Monsin 5468 plus 6, Borgharen 3932 min 4, Belfeld 1128 min 4, Grave beneden de Sluis 513 blus 3 hoogwater Morgen, woensdag S maart. Bergen op Zoom 8.58 en 21.34. Hansweert 8.15 en 20.49. Terneuzen 7.44 en 20.18. Vlissingen 7.17 en 19.53. Wemeldinge 8.49 en 21.25. (Van een onzer verslaggevers) GOES Neigt de jeugd van tegenwoordig er veel snel ler toe om verder te gaan studeren onder invloed van de minder rooskleurige werkgelegenheidssituatie in het alge meen en de jeugdwerkloosheid in het bijzonder In krin gen van het Zeeuwse voortgezet onderwijs durft men deze vraag niet zonder meer met „ja" te beantwoorden. het langer op school blijven van leerlingen. „Dit kan na melijk ook geheel andere oor zaken hebben. Ik noem bij voorbeeld de partiële leer plicht van twee dagen per week of het minimumjeugd loon. Schattenderwijs zou ik zegigen, dat de jeugdwerkloos heid wel een factor is, maar de exacte oorzaak is niet on der een noemer te brengen", aldus de heer Pinxtcren. „De indruk bestaat heel dui delijk, dat dit het geval is. Maar onderzoek ls hiernaar niet gepleegd", verklaarde gis teren desgevraagd de heer C. Pinxteren. Als districtsbe stuurder van het Christelijk Nationaal Vakverbond (CNV) in Zeeland heeft de heer Pinxteren op diverse manieren te maken met in het bijzonder het lager technisch onderwijs. Hij kon slechts één duidelijk voorbeeld noemen van een di rect verband tussen de jeugd werkloosheid en de keuze voor het langer op de school banken blijven. ■De christelijke lts in Mid delburg heeft dit jaar een ex tra leerjaar voor de metaal geschapen. Dit extra leerjaar wordt bezet door leerlingen, die no'.maal het bedrijfsleven waren ingegaan met een leero vereenkomst. Ze konden ech ter geen werk vinden. De heer Pinxteren vindt het echter gevaarlijk om in het algemeen te zeggen, dat er veel verband bestaat tussen de werkgelegenheidssituatie en (Van onze correspondent) TERNEUZEN De strijd om het provinciaal kampioen schap kaartlezen in Zeeland, is afgelopen zondag begonnen. De animo voor dit jaar is groter omdat de Zeeuwsch- Vlaamse Automobielsport Club (ZEVAC) ook deelneemt, dit in tegenstelling tot vorig jaar. Toen was de belangstelling voor dit kampioenschap ook geringer. De rittenkalender ziet er als volgt uit: 19 en 20 april is de Nacht van Zaamslag, 16 of 17 augustus is de Mazdarit (door de Vossenrijders), 4 oktober de Herfstrit (MAC Schelde- gouwen), 18 oktober de Zil vermeeuwen-rit (MAC de Zeeuwen) en 26 oktober is de Herfstrit (ZEVAC). Er wordt in twee klassen (A en B) gereden, A is de kampi oensklasse en B is voor de minder bedreven kaartlezers. Deelname staat open voor ie der die lid is van een autoclub die aangesloten is bij de KNMV of de KNAC. Voor de eindstand worden de vier bes te resultaten in een rit be haald, opgeteld. Bij andere vormen van voortgezet onderwijs blijkt men nog moeilijker te kunnen zeggen, of er verband bestaat tussen jeugdwerkloosheid en het sneller kiezen van leerlin gen voor verder studeren. Bij het St.-WillibrordiuscolJege te Goes doet zich dit jaar, zoals het zich laat aanzien, zelfs een geheel andere tendens voor. Rector M. Buijssen vertelde desgevraagd, dat er onder zijn aantal mavo-eindexamenkan didaten dit jaar minder zijn, die besloten hebben naar de havo te gaan dan vorig jaar. En dit, terwijl het aantal ma vo-eindexamenkandidaten op het St.-Willibrorduscollege dit jaar groter is dan vorig jaar. „Wij hebben wel aan de volgende redenering gedacht: de leerling kan zich afvragen of hij met een havo-opleiding een grotere kans heeft am aan de slag te komen. Twijfel daarover kan hem doen be sluiten na de mavo maar met een een baan proberen te vin den", aldus de heer Buijssen. Een duidelijke oorzaak is vol gens hem echter niet te ge ven. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Als voor bereiding op de Statenverga dering van vrijdag zal de Sta tenfractie van de PPR woens dag een openbaar fractiebe- raad houden, die om 20.00 uur in de Getuigeniskerk in Mid delburg begint. De agenda van de Statenvergadering met o.a. de begroting van de PZEM, wordt besproken, evenals de vorige Statenvergadering. (Van een onzer verslaggevers) SCHOONDIJKE Tijdens de openbare algemene leden vergadering van de VVD West-Zeeuwsch-Vlaanderen a.s. vrijdag zullen de nog in leven zijnde oprichters van deze afdeling worden gehul digd De vergadering, die wordt gehouden in zaal Wijffels in Schoondijke, begint om 19.30 uur. Op de vergadering zullen drie leden van de Tweede Ka mer-fractie van de WD aan wezig ziln, te weten mevrouw drs. N. Smit-Kroes en ir. D. S. Tuijnman en drs. D. J. Dees. Dat leerlingen tegenwoordig sneller kiezen voor verdere studie, is volgens conrector Goctesens van de scholenge meenschap St.-Aloy te Oost burg een tendens. dSe al lan ger bestaat. De tendens wordt naar zijn indruk wel sterker. De werkgelegenheidssituatie kan daarbij een versterkende rol spelen, maar er zijn meer dere oorzaken volgens hem. Zeker is, dat de leerkrachten de leerlingen stimuleren om meer vervolgonderwijs te ge nieten, zegt de heer Goos- sens. Conrector Barends van de rijksscholengemeenschap te Oostburg zegt tenslotte rond uit. dat het verband tussen het kiezen van verder stude ren en de jeugdwerkeloosheid niet vast te stellen is. Ook hij wijst op het reeds langer be staan van de tendens om na bijvoorbeeld mavo de havo te gaan voligen. „Naar mijn we ten ligt in west-Zeeuwsch- Vlaanderen de jeugdwerkloos heid vrij laag. Maar in onze streek bestaat al langer de tendens om onderwijsdiplo- ma's te halen welke er te halen zijn", aldus de heer Ba rends. (Van onze correspondent) TERNEUZEN - In het fe- bruarinumenir van „De Steltkluut", het orgaan van de gelijknamige vogelwacht in Oost-Zeeuwsch-VIaande- ren, wordt de vrees uitge sproken dat als de mossel- banken ten behoeve van DOW Chemical worden inge polderd, een belangrijk voed sel- en rustgebied voor vogels gaat verdwijnen. Dit wordt des te meer be treurd omdat dergelijke ge bieden steeds schaarser wor den. Tellingen door leien van De Steltkluut in het gebied hebben 54 vogelsoorten vaak in aantallen van enkele dui zenden, opgeleverd. Daarin komen niet alleen diverse meeuwesoorten voor, maar ook verschillende soorten eenden. Sommige vogelsooi- ten werdien soms bij honderd- dtallen geteld. Uit de gegevens valt af te leiden dat de Braakman- schorren een erg belangrijk fourageergebied voor vogels ls. Wanneer het n.l. bij Vlis singen slecht weer is en de vogels de overkant niet kun nen zien, vliegen zij vaak naar Borssele, waar de Wes- terschelde aanzienlijk smal ler ls en zij de oversteek wel durven wagen. Op de mos- selbanken kunnen de vogels dan rusten en voedsel eten. Soms zitten zij met duizen den tegelijk op het schor, of bij hoogwater op het bouw land erachter. Het bestuur van De Stelt kluut vraagt zich af wat er zal gebeuren als dit schol wordt opgespoten en deze belangrijke rust- en foura- geerplaats wegvalt. Voor de vogels op trek wordt het dan weer veel moeilijker om elk voor- en najaar op de trek naar het zuiden of het noor den een geschikte rust- en voederplaats te vinden. „Overigens is De Braak man met de schorren één geheel. Valt het schorrenge- bied weg, dan bestaat de kans dat ook De Braakman ornithologisch gezien erg in waarde daalt. Bij laagwater trekken al de waadvogels naar de schorren om te fou- rageren. Bij hoogwater vlie gen zij binnendijks", zo merkit het Steltkluutbestuur tenslotte op. (Van onze correspondent) SCHOONDIJKE Tijdens een interkruiselijke districtbij eenkomst in Zaal Wijffels la Schoondijke hebben de geza menlijke Wit-Gele en Groene Kruis afdelingen in West- Zeeuwsch-Vlaanderen beslo ten een stuurgroep en werk groepen in te stellen. Via deze organen wil men tot een kruis vereniging van het Zeeuwse Kruis In West-Zeeuwsch- Vlaanderen. De samenvoeging heeft tot doel, een betere voorziening te scheppen op werkterrein en verpleging. Alhoewel er al in districten gewerkt wordt wil men het werk nog beter tot. zijn recht laten komen. De bedoeling is op 1 januari 1976 tot één eenheid te ko men. De plaatselijke vereni gingen zullen hun leden in lichten, waarna besloten zal worden de plaatselijke vereni gingen op te heffen. Plaatselijk zullen er contact commissies worden gevormd. Hierin zal van de Wit-Gele en Groene kruis-afdeling één be stuurslid zitting nemen. De volgende werkgroepen zijn ingesteld; een werkgroep zorg verlening, een werkgroep fi nanciën en een werkgroep statuten. Op 11 november dient het ge hele programma rond te zijn. Tussen 30 september en 28 oktober dienen de plaatselijks verenigingen een ledenvergade ring te houden, waarop diver se besluiten dienen te worden genomen o.a. de opheffing van de eigen afdeling. Omer Gielliet in zijn andere hoedanigheid, van beeldhouwer. (Van een onzer verslagge vers) BRESKENS Over enke le maanden herdenkt pastor Omer Gielleit uit Bresken:) zijn 25-jarig priesterjubi leum. Een gebeurtenis die zijl! schaduwen reeds voor uitwerpt en bepaald niet on opgemerkt zal voorbijgaan. Een comité dat zich inmiddels heeft gevormd, bezorgde gis teren huis-aan-huis in Bres- kens een soort gelukstele gram, waarin de bewoners met dit jubileum werden gefeliciteerd en waarin een lege enveloppe werd gevoegd waarin een bijdrage voor de jubileumviering gedaan kan worden. Hoe vindt Omer Gielleit, eigenlijk wars van alle offi ciële aangelegenheden, het om op zondag 8 juni in de bloemetjes gezet te worden. „Eigenlijk wel erg fijn. Niet zozeer dat het om mijn per soon gaat, maar omdat een aantal mensen met elkaar sa menwerkt om iets te organi seren. Overigens vier ik het op zondag, de jubileumdatum ls 3 juni, maar dat is doorde weeks en dan kunnen veel mensen niet. En ik zou er eigenlijk zeer veel mensen bij willen betrekken". In zijn 25-jarig priester schap heeft Omer Gielleit wel het een cn ander zien veranderen, „pe maatschap pij heeft geschud op zijn grondvesten en doet dit ei genlijk nog. Bepaalde een kwart eeuw geleden vast staande zekerheden zijn weg. Om in de kerk te blijven: de priesters zijn van hun voet stuk gehaald en ik ben daar wel gelukkig mee. Ik leef nu meer tussen de mensen, dan zo'n 25 jaar geleden het ge val was". Tijdens zijn ambtsuitoefe ning heeft Omer Gielleit „gestaan" in achtereenvol gens Stampersgat, Zegge, Clinge, Sas van Gent en Oostburg. In Breskens is hij nu bijna tien jaar. Rn met plezier. „Ik ben in Breskens ontzettend graag, ik hou van de mensen hier en ik kan hier zijn die ik ben. Voor alies ben ik echter priester en ik zou niet anders willen. Velen zien in mij misschien eerst debeeldhouwer, 'm r ik beschouw dat als aan hangsel. Miin hsnder bren gen tot uitdrukking dat wat mij bezighoudt. Hot kunste naarsschap ligt dus in het verlengde van miin priester schap, maar ik le:dt beslist geen dubbelleven", zo zegt hij. In de tien jaar hebben hort wat mensen de weg naar de Van Zuyenstraat 17 de pasto rie- gevonden. „Vogels van diverse pluimage, want scheiding tussen katholiek, protestants of anderszins er kent Omer Gielleit niet. „Wij zijn allemaal mensen, die diep in ons hart hetzelfde voelen". Iedereen is welkom. Zo wippen in de pastorie re gelmatig kinderen binnen van de daarachter gelegen lagere school. Voor hen staat een doos met stripverhalen gereed, waaruit ze naar be lieven kunnen putten. Oorspronkelijk van Bier vliet afkomstig is Omer G'ellelt nu Bressiaander met de Bressiaanders. Wie Bres- kens zog f zegt heel dikwijls Oir Heit, want Zijn beelden h' iben inmiddels een grote srtinre hewonderaars gevon den. die de maker dikwiils komen opzoeken. Daarbij doen zich overigens weieens ovmakeliike tonelen voor. Soms is iemand op of om de kr "k aan hei we-k, een smid of een bouwvakker en dan verkeert men in de veron derstelling het met de pas- tnor vdn doen te hebben". He» i, duidelijk dat Omer '"ielleit middpn in de Bres- kense gemeenschap. staat, iets wat tijdens zijn jubl- lo-mv >-'ng: beslist wel tot uitdrukking zal komen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Maandag morgen oim kwart voor acht verleende de Belgische be stuurder van een personenau to, J.J. van G. uit Kruibeke. op het kruispunt aan de west zijde van de brug nabij Sluis kil, geen voorrang aan de uit Sluiskil komende autobestuur der, G.P.H.H Bij de botsing liepen de beide auto's flinke schade op. (Van onze correspondent) HULST De Rallyclub dé Vossenrijders opende ha rit- tenseizoen met een kanrtiees- rit, die ook meetelde vnnr het Provinciaal Kaartlees Kampi oenschap (PKK). Deze „ope- ningsrit" had een len Je van 57 kilometer en werd verre den in twee trajecten volgens (Van een onzer verslaggevers) AARDENBTJRG In de eeuwenoude St.-Baafskerk van Aarder.buig zal zondag 16 maart voor de 22ste 1 or -c- cessie een uitvoering plaatsvinden van de Mattheus i o van J. S. Bach. Een zeer oude uitvoering van de Mattheus Passie in Aardenburg, namelijk in 1956. Gebeurde dit 20 keer onder leiding van Piet van Egmond, thans vindt voor de tweede keer de uitvoering plaats on der dirigent Charles de Wolff, bijgestaan door een keur van solisten, het koor van de Ne derlandse Bachvereniging, het Haags Knapenkoor en het Utrechts Symfonie Orkest. „De uitvoering van vorig jaar kon als proef gezien wor den en gebleken is dat wij hiermee gerust kunnen door gaan", aldus de heer E. de Cuelenaere tijdens een pers conferentie gegeven door het Aardenburgse Bach-comité. „Er bestond vorig jaar echte: geen volledige tevredenheid over de solisten. Sommigen zijn over hun hoogtepunt heen, en ook hier hebben we aan een vernieuwing ge werkt". Als soliste zal zodoende Re- née van Haarlem, die vorig jaar halverwege de uitvoering voor de niet in orde zijnde Nelly van der Spek moest in vallen, nu in Aardenburg haar grote kans krijgen. „Zelfs De Wolf! heeft herin alle ver trouwen", zo deelde het comi té gisteren mee. Hans Jürgeri Wachsmuth, uit de DDR, zingt voor de tweede keer in Aarde.ihurg de e'van- gelistenpartij. De Chris usuar- tij is voor Ruud van der er. die vorig jaar de aria's voor zijn rekening nam. Sopraan 'is zoals gezegd Renée m '1 ir lem en alt de Engelse Patric Peyne. Voorts treden op de tenor Anton Trommelen, die in Zeeland ai te beluisteren was tijdens een concert van het Nederlands Sbrtenten Or kest, de bas Willem L; k mann. Het orgel wordt b speeld door Wim van Beek en de viola da gamba door Nell) Duyn. De uitvoering in de Sint-Baafs. een kerk din alom om zijn voortreffelijke akoestiek wordt geroemd be gint 's middags om 14.15 uur Plaatgkaarten kosten pp te rang 12,50, tweede rang tien gulden. het systeem van ingetekende lijn. De rit, die was uitgezet door de heren E. Voerman en D. Hendriks uit Hulst, kon zeer pittig genoemd worden en het aantal strafpunten dat werd opgelopen door de deelnemen de equipes was dan ook niet gering. Dé'deelname aan deze eerste PKK-rit was gering, in beide klassen gingen in totaal slechts 17 equipes van start, ondanks het feit dat hieraan voor het eerst ook mocht wor den deelgenomen door leden van de bij de KNAC aangeslo ten Zeeuwsch-Vlaamse Auto mobielsport Club (ZEVAC). Voor deelname aan een kaart- leesrit bestaat bij de Zeeuwse autosportliefhebbers schijn baar nog steeds een drempel vrees. Winnaars van de a-klasse werden de heer en mevrouw Van Nieuwenhuijzen uit Krui ningen met 345 strafpunten. De verdere uitslag was als v 'at: 2. F. de Weduwe en W. Brtssens Hulst-Clinge met 535 strafpunten, 3. F. dc Kind en W. Suy uit Axel 617, 4. T. en W. van Tiggplen uit Biervliet- IJzendiike 651, 5. de heer en levrouw Jaspers uit Axel 67. 6; C. Vonek en E. de Kerf uit Hintte 713, 7. M. IJsebaert en H Hasplager uit Terneu- zen-Krewacht 767. 8. Gebroe- 'ers Wouters uit Souburg 12, 9. J. de Bak en J. Lootens uit 'erne :en 101)3, 19. C. Verlin de en J. de Kese] uit Zaam- slag met 1030 strafpunten. B-'-lassc: 1 F. de Vilder en G. Pe'rket uit Hulst met 660 strafpunten, 2. O. en F. Wee- mae uit S;nt .Tansteen 70. 3. Mees en W. Sarneei uit Huist 10. 4. mejuffrouw C. van der Bi 't en H. Buysse uit Koewncht-Térneuzen 40, 5. Eqglert-Dolleman uit Terneu zen met 964 strafpunten. Een ecmipc werd niet geklasseerd. Na afloop .verden in De Stadsherberg door de voorzit ter van de Vossenrijders de pesuitaeréikt. 'e winnende equi- pes-ui'. gerei kt.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 3