Leerlingen balletschool in Axel dansen met plezier Jeugdherberg Axel meer in trek bij jeugd Raadslid Reeman bepleit wijkraden Morres leidt volley competitie REGIONALE COMMANDANT 25 JAAR BIJ BRANDWEER stad streek RAAD AKKOORD MET BRIEF AAN FEESTCOMITÉ HEIKANT WEDGWOOD De Vos Eggermont B.V. Sas van Gent Weekenddienst Stemredactie Verpleegsters kregen diploma ZATERDAG 1 MAART 1975 2 Het gaat nog niet allemaal even soepel, (Van onze correspondente) AXEL Met het air van volleerde beatdanseressen staan ze daar. De voetjes rit misch tikkend op de grond, een uitdagende zwaai met de heup, de armen omhoog, als willen ze de sterren van de hemel plukken en maar lekker meedeinen. Toch zijn het maar vrouwtjes-in-de-dop van 8 tot 11 jaar, die hier in de kelder van Axels culturele centrum De Halle bezig zijn. Maar ze hebben er wej „plezier in, dat is duidelijk. Het zijn allemaal leerlinge- tjes van de balletschool „Lia ne" uit Axel, die nu ongeveer een jaar bestaat. „Balletschool is misschien een beetje een groot woord", weert leidster Lydia Maas-Michels (20 jaar) bescheiden af, „noem het maar een soort variété, want het is van alles wat: beat, can-can. waaierdans en ook een klas sieke dans. Ik probeer wel wat te werken aan een goede houding voor de kinderen, maar dat hele straffe durf ik niet aan. Ze moeten er ook nog een beetje lol in heb ben". Lydia Maas heeft 6 jaar bal letles gehad in Terneuzen en heeft ook nog gelest in Axel en Zuiddorpe. Ze is getrouwd heeft een kind en een man. die vaart en om de drie we ken een week thuis is# Reden voor Lydia om een jaar gele den te besluiten iets leuks te gaan doen in al die tijd, dat ze toch maar alleen zit. Nu is ze bezig met haar diploma algemene basisoplei ding voor sport. Zo'n 44 kin deren komen op de vrije woensdagmiddag in drie ploe gen naar de kelder van de Halle, om zich op de maten van muziek lekker uit te le ven. Er is een groep van 5 tot 8 jaar, van 8 tot 11 jaar en van 11 tot 14 jaar. Bovendien zijn er ook nog twee rasechte knullen, die meedoen en het eigenlijk best leuk zouden vinden een eigen groepje van jongens te hebben (7 tot 10 jaar). medische diensten HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg Dokter G, de Bruijckere, Brouwerijstraat 8 te Oost burg, tel. 01170-2323. Axel Dokter Schiltman, tel. 1777, b.g.g. 01157-1451. Van zaterdagmorgen 8.00 uur tot zondag 24,00 uur. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke Dokter H. van der Pas, Hoogstraat 1 te IJzen- dijke, tel. 01176-1366. Borssele en Nieuwdorp Dokter J. Leeuwenburg te Nieuwdorp, tel. 01196- 12327. Breskens en Groede Dokter v.d. Berg te Groede, tel. 01171-1366. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande Dokter Beek te Zuidzande, tel. 01170-2424. Lenigheid en lichaamsbeweging f Lydia zou ook best nog wat dansliefhebbers van haar ei gen leeftijd kunnen gebruiken om nog een groepje op te rich ten. Maar voorlopig gaat alle aandacht naar de 31e mei, want dan houdt dansschool Li ane haar eerste echte uitvoe ring. Daar wordt op het ogen blik pittig voor gerepeteerd en druk voor georganiseerd. Zo'n 80 kostuums moeten er wor den gemaakt en daar gaat tijd in zitten. „Gelukkig krijg ik geweldig veel hulp van de ouders", zegt Lydia tussen de dansjes door, „anders kon het ook niet, want je staat ér verder hele maal alleen voor. De choreo grafie heb ik ook zelf bedacht. Soms schoot me midden in de nacht een danspas te binnen. Als de uitvoering goed gaat, gaan we misschien wel bejaar dentehuizen en ziekenhuizen langs om de mensen daar wat amusement te brengen. Ik doe dit werk echt, omdat ik het leuk vind. De kinderen beta len 6,50 per maand, maar ik verdien er zelf niets aan, want zo n uitvoering kost ook han denvol geld. Je moet op een gegeven moment echt kind met de kinderen zijn en met de kleintejs ook eens een spel letje kunnen doen. Als ik de kinderen ai een beetje gevoel voor muziek en ritme bij kan brengen en ze een beetje meer houding kan geven, ben ik al lang blij". (Van onze correspondente) AXEL Het aantal over nachtingen in de jeugdherberg „Bleije Haghe" te Axel heeft onder het beheer van me vrouw S. C oom an-Van Oeve- ren het afgelopen jaar een for se stijging te zien gegeven, namelijk van 3.705 in 1973 naar 5.825 in 1974. Door be middeling van de Axelse V.V.V. kon in smenwerking met de N.J.H.C. te Amsterdam voor de jeugdherberg een nieuwe begeleidingscommissie worden samengesteld. Dit staat te lezen in het jaarverslag over 1974 van de Axelse V.V.V., dat gisteren werd vrijgegeven. Uit dit jaar verslag blijkt verder, dat de aktiviteiten van de V.V.V. in 1974 aanmerkelijk zijn uitge breid. Men heeft o.a. mede werking verleend aan twee autoraiiyorossen, deelname aan de 14-daagse van Koksijde in België, het beschikbaar stellen van diverse bekers bi) de viering van koninginnedag, de internationale hengelwed- strijd en de wielerkoers. Ook door de inrichting van een stand op de Expo Axel 1974 is de V.V.V. steeds meer in de belangstelling komen te staan. Het beleid van 1974 wil men ook in het komende jaar trachten voort te zetten. Het informatiecentrum in het stad huis heeft in het afgelopen jaar duidelijk in een behoefte voorzien. Er werden 912 mon delinge, telefonische en schrif telijke inlichtingen verstrekt, terwijl 6115 folders over Axel, 558 hotellijsten en 11.036 fol ders over Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen in de diverse talen werden verspreid. Er zijn ook nieuwe wel komstborden in de maak. Het ontwerp is in 1974 vastgesteld en men hoopt ze in de loop van dit jaar te kunnen plaat sen. Er zijn tevens een aantal nieuwe folders verscnenen, waardoor de financiële positie van de Aelse V.V.V. nogal is aangetast. Om de kosten te kunnen opvangen zal nogmaals een ledenwerfaktie worden ondernomen, een zo hoog mo gelijke subsidie worden ge vraagd en een eventuele con tributieverhoging ln aanmer king worden genomen, up donderdag 6 maart a.s. 's avonds om acht uur in De Halle wordt een algemene vergadering van de V.V.V. ge houden. De heren P.C. Vas- seur, C.A. Blaakman en M.L.M. IJsebaert zullen perio diek aftreden, maar stellen zich wel herkiesbaar. Clinge, Koewacht en St.-Jan- steen Dokter H. Brabers, tel. 01140-2361. Driewegen, Hoedekenskerke, 's-Heerenhoek en Ovezande De praktijk van de huis sartsen J. Kole, S. Wöstmann en H. Zwartelé wordt tot maandagochtend 8.00 uur waargenomen door dokter J. Geldof, Kortweg 23 te Driewegen, tel. 01195- 275. Goes Dokter J. van der Feen, Oostsingel 118, tel. 5003. Hoek, Philippine en Sluiskil Dokter M. Jongsma, Juli- anastraat 2 te Hoek, tel. 01154-1356, b.g.g. 1345. Hulst Dokter W. Eysink, Glacisweg 50, tel. 2060. Kloetinge, Wemeldinge, Ka- pelle-Biezelinge en Katten- dijke Dokter Vreeswijk te Kapelle, tel. 01102-KM*. Kloosterzande Dokter R. Buvalda, Cloosterstraat 72 te Kloosterzande, tel. 01148- 1277. Tot maandagmorgen 8.00 uur. Middelburg Dei' er J. Do- minicus, Dam Ooy tel. 12830, b.g.g. 25555 (zaterdag) en dokter H. Delfos, Rouaanse- kaai 47, tel. 12637 (zondag). Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuren zaterdag en zondag voor dringende ge vallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur. Reimerswaal Dokter P. Al- lewijn te Kruiningen, tel. 01139-1566 voor de dorpen Hansweert. Kruiningen en Yerseke. Dokter J. Kamps te Rilland-Bath, tel. 01135- 343 voor de dorpen Krab. bendijke en Rilland-Bath. Sas van Gent Dokter F, Puylaert, Oostkade 19 te Sas van Gent, tel. 1366. Terneuzen Dokter R. Bau- wens, J. v. Lennepstraat 87 tel. 01150-3768. Vlissingen Dokter F. Velle- ma, tel. 3933 (tot zaterdag 24.00 uur) en dokter A. Mijnlieff, tel. 2525 (van za terdag 24.00 uur tot zondag 24.00 uur). Visites aanvra gen voor 10.00 uur. Spreek uren zaterdag en zondag voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30- 18.00 uur. Wolphaarisdijk, 's-H. Arends- kerke en Heinkenszand Dokter D. van Driel te 's-H. Arendskerke, tel. 01106- 1202. Zaamslag Dokter W. Fraan- je, Plein 42 te Zaamalag, tel, 01153-1244. TANDARTSEN O.Z. Vlaanderen Tandarts W. Neve, Rooseveltlaan 51 te Axel, tel. 01155-2332. Spreekuren zaterdag van 10.00-10.30 en van 18.00- 18.30 uur, zondag van 12.00- 12.30 uur. W.Z. Vlaanderen Tandarts A. van Herk te Oostburg, tel. 01170-2493. Spreekuren zaterdag en zondag van 12.00-12.30 uur. Walcheren Tandarts G. van Bergen, Damplein 37 te Middelburg, tel. 01180- 12936. Spreekuren zaterdag en zondag van 11.-30-12.00 uur. Z. en N. Beveland Tandarts S. Tamminga, Grote Kade 28 te Goes, tel. 01100-6727. Spreekuren zaterdag en zon dag van 9.00-10.00 uur. DIERENARTSEN N. en Z. Beveland Dieren arts G. Bonesohanscher te Kruiningen, tel. 01130- 1233. O.Z. Vlaanderen De dieren artsen C. Cysouw, Stations straat 10 te Axel, tel. 01155- 1488 en E. de Nijs, Wilhel- minalaan 11 te Hulst, tel. 01140-3004. Walcheren en deel N. Beve land Dierenarts L. Scho- faerts te Vlissingen, tel. 01184-4699. Consult alleen na telefonische afspraak. W.Z. Vlaanderen Dierenarts J v.d. Viiver, te Oostburg, tel. 01170-2103. APOTHEKEN Goes Goese apotheek, tel. 7104. Middelburg Apotheek L v.d. Boogert, Vrijlandstraet 79, tel. 27471. Terneuzen Apotheek Klaas- sen, winkelcentrum Zuidpol der, tel. 0115-9- F)90. Zondag geopend van 1 1.30-12.30 en van 17.30-18.30 uur. Verder uitsluitend voor spoedgeval len en recepten. Vlissingen Apotheek J tan-Meyer. Scheldestraat 26, tel. 12025. (Van een onzer verslaggevers) Hl LST Op een kleine aanvulling na heeft de gemeen teraad van Hulst zich gisteravond akkoord verklaard met de brief die B en W. naar het feestcomité Heikant willen sturen In deze brief worden nogal wat klachten vau het feestcomité weerlegd. Het raadslid R. Eeman ver tolkte de gedachten van enke le andere raadsleden toen hij zei, dat uit de brief is geble ken, dat burgemeester en wet houders „dit soort klachten serieus nemen". Niet zo tevre den was hij met het feit dat „er in de brief een beetje kleinerend wordt gesproken". Hij constateerde dat „dit soort brieven op communicatiestoor nissen wijst. Hij pleitte in dit ver band voor het vormen van wijkraden of andere officiële organen, die als vertegenwoor digers van de bevolking regel matig contact onderhouden met het gemeentebestuur. Burgemerester Molthof ant woordde, dat de behandeling van de toekomststudie, die over de gemeente is gemaakt, straks gelegenheid genoeg geeft om regelmatig met be volkingsgroepen over hun pro blemen te praten. Kritiek was er onder meer van de raadsleden G. Naessens en F. van Gemert-Koch over het ft el dat de door b. en w. ontworpen brief al in de pers was verschenen voordat de raad er een oordeel over uit kon spreken en voor dat contact was op-genomen met het feestcomité. De heer Naessens pleitte ervoor om „dergelijke brieven voortaan in besloten vergaderingen te behandelen". Mevrouw van Gemert-Koch noemde het „weinig elegant" dat de ont- werp-brief aan de pers was verstrekt. Burgemeester Molthoff wees de raadsleden erop dat de ont werp brief, evenals alle ande re raadsstukken, gelijktijdig aan de pers en de raad was verstrekt. „We hebben niets te verbergen. Het is goed om de ze zaken in de openbaarheid te behandelen. Dat is ook met de aan ons gerichte klachten gebeurd wat open is is niet al tijd even elegant en daar moet je mee leren leven", aldus de burgemeester. Op verzoek van het raadslid Naessens werd besloten om in de brief ook nog even melding te maken van het gesprek, dat inmiddels tussen het feestco mité en het gemeentebestuur had plaatsgevonden. Toen werd gesteld, dat de brief niet veel verschilt van de al voor net gesprek opgestelde brief, wees wethouder J. Blommaert op de toevoeging, dat de raad zou worden gevraagd geld be schikbaar te stellen, voor onder meer de aankoop van speel tuin-attributen. „Ik hoop dat men in Heikant bij de behan deling van dit voorstel net zo op u als op mij kunt rekenen", zo stelde hij. Op de suggestie van enkele raadsleden om het feestcomité via de brief de weg te wijzen naar de woningbouwverenigin gen werd niet verder inge gaan. Burgemeester Molthoff: „Mede door onze bemoeiing is het de bedoeling van de wo ningbouwvereniging om dit jaar nog enkele woningen in Heikant te bouwen. Op de particuliere bouw kunnen wij geen invloed uitoefenen. (ADVERTENTIE) Korte Nieuwstraat 21 HULST Tel. 3558, b.g.g. 2209 Schieting Op zaterdag 1 maart organiseert de C.P.C. Sas van Gent de jaarlijkse ko- ningschieting voor boogschut ters op de biggende wip. Na deze koningschieting is er ook nog een prijsschieting voor taarten en hanen. Het eerste schot zal worden gelost door de heer G. de Coninck, fa brieksdirecteur van de C.P.C. Na afloop van de schieting biedt de directie de schutters een koffietafel aan. (Van onze correspondent) HULST In de dames eer ste klasse van de bedrijfsvol- leybalcompetitie in Hulst steekt Sc Morres I momenteel in grote vorm en staat na der tien wedstrijden met het maximum aantal punten bo venaan de ranglijst. Vv Hulst 1 verdrong Vv Hulst 2 van de tweede plaats. Onderaan de rangschikking bleef alles ongewijzigd. Re- mortel Sport had het zeer moeilijk tegen EIV en behaal de een nipte 21 overwin ning EIV verdiende zeker een puntje. Verdiende overwinning van Vv Hulst 1 tegen Jomavo 1. Sc Morres 1 was te sterk voor KPJ 1 en zegevierde met 4—0. De uitslagen: Remortel Sport - EIV 2—1, Vv Hulst 1 - Jomavo 1 31 en Sc Morres 1 - KPJ 1 4^-0. Voor redactionele aangele genheden kunt u vandaag en morgen terecht bij de heren G. van Berkel, tel. 01102- 2320 (voor Midden-Zeeland) en R. v.d. Helm, tel. 01170- 3370 (voor Zeeuwscb-Vlaan- deren). Tweede klasse: Dank zij een iets beter setgemiddelde staat Jomavo 2 bovenaan, voor Atek dat evenveel winstpunten telt. CVC uit Clinge en Vv Cactus volgen op twee punten. Vv Hulst 3 zorgde hier voor een verrassing door koploper Jo mavo 2 met 12 in het zand te doen bijten. GVC was niet opgewassen tegen Atek dat gemakkelijk met 03 won. Vv Cactus liet er tegen Hako Daf geen twijfel over bestaan wie de beste was en stuurde zijn tegenstander met lege handen terug naar huis De uitslagen: Jomavo 2 - Vv Hulst 3 12. Hako Daf - Vv Oactus 04. GVC - Atek 0- 3. Derde klasse: Ook hier nog volop spanning aan de top van de ranglijst met momenteel Se Morres 2 op de eerste plaats. Jomavo 3 had het niet breed tegen KPJ 2 maar slaagde er toch in de beide winstpunten in de wacht te slepen. Linex Voorwaarts 1 speelde een pri ma wedstrijd tegen SC Morres 2 maar moest tenslotte toch. zij het nipt. zijn meerdere in het Hulsterse team erken- De uitslagen: Jomavo 3 - KPJ 2 2—1, Sc Morres 2 - Linex Voorwaarts 1 21, Evenals bij de heren werden ook bij de dames een aantal bekerwedstrijden gespeeld. De uitslagen waren Sc Morres 1 Vv Hulst 2 3—0. CVC - Jomavo 1 13 KPJ 1 - Ly- beert Verstraeten 22. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Maandag herdenkt de regionale brand- weei commandant A.J- Vesseur (44) het feit dat hij 25 jaar brandweerman is. Een dag, die waarschijnlijk niet geheel ge ruisloos zal voorbijgaan. De heer Vesseur, van jongs- af aan al door brandweer en alles wat daarbij behoort, be geesterd, is sedert 1 november 1973 regionaal commandant. Daaivoor was hij negen jaar brandweercommandant van de bedrijfsbrandweer van Dow Ghemioal Hoewel een regionale brand weer in Zeeuwsoh-Vlaanderen nog maar relatief kort werkt, is die beginperiode bepaald niet voor niets geweest. „Het belangrijkste wat tot nu toe bereikt is, is wel dat op het gebied van de brandpreventie alle gemeenten in de streek nu één lijn trekken, dat was al een hele stap vooruit". De brandweer, altijd al een belangrijke hulpverlenende in stantie geweest, zal zijn ta kenpakket in de nabije toe komst nog uitgebreid zien. „Zoals bekend zal waarschijn lijk een deel van het werk van de B.Bmet name de directe hulpverlening, door de brandweer worden overgeno men. Als de richtlijnen met tertijd hiervoor afkomen, zal er veel werk aan de winkel zijn. Er zal van alles georgani seerd moeten worden, denk b.v. alleen maar aan de ver binding", aldus de heer Ves seur. De brandweer in Zeeuwsch- Vlaanderen staat oi valt met de vrijwilligers, die de korp sen bemannen. Geen enkele gemeente kent ml. een be roepsbrandweer. „We hebben het hier getroffen. De vrijwil ligers in Zeeuwsch-Vlaanderen staan voor 100% voor hun be langrijke taak. In de toekomst zal echter nóg meer van hen gevraagd worden, omdat zij klaargemaakt moeten worden voor die bijkomende taken, wat betekent dat weer cursus sen en scholing gevoLgd moe ten worden- Maar ik heb alle vertrouwen in die vrijwilli gers, die tot nu toe zo goed werk verricht hebben". De heer Vesseur is ook dankbaar voor de goede con tacten, die het regionaal brandweercommando heeft met de diverse korpsen, ge meentelijke diensten en ge meentebesturen „Op zo'n ma nier kan het niet anders Of men moet prettig werken En dat doe ik dan ook", zo be sloot de heer Vesseur (Van een onzer verslaggevers) HULST In het Sint-Li- duinaziekenhuis heeft zuster H. Kroesen diploma's uitge reikt aan 13 geslaagden voor het diploma A ziekenverple ging. Dat gebeurde nadat de geslaagden de belofte van be roepsgeheim hadden afgelegd Bij de diploma-uitreiking wa ren naast directie, docenten en hoofdverpleegkundigen ook familieleden en kennissen van de kandidaten. De geslaagden zijn de dames J. A. Adriaensens, B. J. J Hermans, S. R. F. Leien, A M. M. Verdurmen, G. I. M Boeykens, Mi-Ar] de Jong, M. Taalman, C.G.R. de Waele. Ole Lauret, M. R. Th. Valckx. Er slaagden drie heren: D. R. P. Vlaminck, M H. 1. van Crae- nenbroeck en W. <G. M. IJse- baert. WIJKVERPLEGING Aardenburg, Cadzand, Oost burg en Sluis Zr. Deri1' sen te Zuidzande, 'e'- 01170-2367. Biervliet, Breskens, Groedf Hoofdplaat. Schoondijke fl' IJzendijke Zr. Adriaanse. Karnebeekstraat 1 te Groe' 'e. 'el 01171-1367. ElDwoutsdijk e.o. Zr. J- 1 Exel, Pclrf-wsf-iat D te Zaamslag, tel. 01153-1343 Hoek, Ph'liopine en Sluiskil Zr. Bouwens, Langestra» 8 te Hoek. tel. 01154- 1.771. Holst en Honteniss» Verreeeken. tel. O'll "V 444. Kr-*n'.„n n-'ife, Waarde eii R'1' land-Bath Zr. N. Koelst- J. W. Frisnst^aat 9 te Krab* bendiike tel 01134-1510. Sa= van Gent Zr. J. vf Dorv*a°l?er. Be^eluxstraat 128. tel. 01158-1916. WemeHinge Kanelle-Biezelin' *re, Kfoefinee. 's-H. ke, 's-Oravennolder. Hoe"e' '-•en^keHre en Raarlafid r* Zr. L. Mf»vr»r-T)e verstrpof 13 te Kapelle. te" 01102-1360. *'er«ek*» Kruiningen, weert en Scbnre Zr. Yerseke, tel- 01131-1488.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2