Gewapend publiek in Italië Okker verder door zwakte tegenstander W.K. IN MALEISIË BELOOFT EEN KEIHARDE SLIJTAGESLAG LUT: LOTTO OPLICHTEN LUKT NIET Hockeyteam met drie debutanten 2 9 4 S fi Voorjaarsbeurs+Relatie'75 eerlingen CHINIS. E KRAAM TERNEUZEN inbaar kleuter onderwijs jaar 1975/1976. DERWIJS R ONDERWIJS sport erwet Lammetjes Wagenaar tiende MW leent Dekker Vftegaatermee^^vlarea. houders van Terneuzen i verband met het aan- angifte kan worden ge- ►n kinderen op één van in de gemeente Terneu- )or zover zulks nog niet holen zijn: eur vóór 1 mei a.s. jfdleidsters) isenlaan 37, - hoofdleid- zee-Kamphorst; ouisastraat - hoofdleid- kel; Oranjestraat 26 (binnen- I, van Steenbergenlaan Tievr. J. M. M. deZeeuw- an ndellaan 5 - hoofdleid- Alem-Cortvriendt; Dokweg 38- hoofdleid- an; Prof. Zeemanstraat 218 C. Krijgsman-Dubois Aert van Nessstraat 1 B. J. Dekker-Van orden, kleuters die de >en bereikt. iór 15 maart a.s. bij één melde schoolhoofden) ooi", Schoollaan 6 - gestraat 21-hoofd dhr. Spoorstraat 40 - hoofd a Prof. Zeemanstraat otebaart; iteenbergenlaan 71 - ïoudt; rindestraat 4 - hoofd nerhof 1 - hoofd dhr. aan 41 - hoofd dhr. Th. Nissestraat 13-hoofd den, kinderen die vóór Ie leeftijd van zes jaar 75. ZATERDAG 1 MAART 1975 TERNEUZEN iders van Terneuzen bren- dat ter gemeentesecretarie k met bijlagen van de heer straat 26, Terneuzen de Hinderwet tot het op- n en in werking houden van lewerken en bewaren van bekend Axelsestraat 26 te ekend gemeente Terneu- en 5360. i de dagtekening van deze oor een ieder de gelegen- n tegen het verlenen der bij het gemeentebestuur, tg, 19 maart 1975, des in het stadhuis een open ouden, waarbij mondeling liging van dit verzoek kun- ;ntesecretarie, afdeling al amen van de ter zake inge- gevestigd dat inwoners van of van een aangrenzende e kennisgeving wordt ge roep gerechtigd zijn indien lachtigde op de bovenbe- enen. i kunnen wat dit betreft vol- en van schriftelijke bezwa- naart 1975. en wethouders voor burgemeester. secretaris. richten aan EN HANDELS- d tel. 01106-1208. (Van onze correspondent) ROME Het vuurwerk, dat twee zondagen terug op het speelveld van het San-Siro- stadion in Milaan ontplofte tijdens de voetbaltopper AC Milaan-Juventus, zorgt nogal- tijd voor naklappers. Vooral in suporterskringen, waar de strijdbijl nog lang niet begraven lijkt, en waar de messen voor elke volgende wedstrijd scherper geslepen worden. „Ik durf gerust te bekennen dat ik zondag een mes op zak steekals ik naar het voetballen ga", aldus een van de vele Milaan-suporters, die de schuld kreeg van de ernstige ongeregeldheden twee wed strijden geleden. Als deze man de enige was, zou het allemaal nog al mee vallen, maar steeds meer Itali aanse voetbalsuporters gaan zondags gewapend naar het stadion. Een klein aantal be wust om rotzooi te trappen en rellen uit lokken; raddraaiers, die nauwelijks de spelregels kennen en geen ingooi-bal van een corner kunnen onder scheiden. De meesten steken wat bij zich voor de „zekerheid," om te gebruiken als zelfverdedi ging. Net als in tal van andere landen loopt het ook in Italië de laatste tijd regelmatig uit de hand en komt het op tribu nes en na afloop buiten het stadion steeds vaker tot hef tige vechtpartijen. Twee Milanese suporter- clubs, „de tijgercommando's" en „de leeuwenkuil" hebben de schuld gekregen van de jongste incidenten, maar de bestuursleden wijzen die be schuldigingen van de hand. „Wij kennen onze leden, wij controleren doorlopend. Wij zijn een soort stadion-politiè geworden en wij moeten re gelmatig onbekende leiden uit onze vakken verwijderen." De meeste Italiaanse clubs hebben niet één maar soms tientallen suporterclubs ach ter zich. Kleinere verenigingen met de meest strijdlustige na men, die groepsgewijs de wed strijden bezoeken en ook vaste plaatsen rond het veld hebben. Ze drapperen hun in de club kleuren geschilderde span doeken langs de tribuneran- den en vanachter die „vesting" jutten ze hun favorieten op. De echte Milaan suporters zijn nog altijd geschokt door de oorlogstaferelen in het voorname San-Siro-stadion op voetbalgebied zoiets als de Scala voor de muziekliefheb bers. Twee zondagen verbannen van eigen veld, club en supor ters in een kwaad daglicht en dat alles door een handje vol „ongeregeld goed", zoals een der bestuursleden het uitdruk te. Waarom alleen AC Milaan zo heftig aangevallen? En dan volgt een opsomming van wat er in andere steden gebeurt: „In Rome lopen zelfs kinderen met zakken vol vuurwerk rond en vliegen de wijnflessen over de tribunes; in Genua gaan de Sampdoria- aanhangers met kettigen naar het veld; in Si- rensum dreigen de suporters de bezoekers zelfs schriftelijk met moord en doodslag; in Tu rijn terroriseren hele groepen suporters de andere bezoekers en over Napels praten we maar niet, daar op bezoek gaan is levensgevaarlijk." Zo'n op somming kan slechts tot de overigens volkomen verkeerde conclusie leiden, dat de Mi- laansuporters slechts brave lammeren zouden zijn Het is in Italië niet anders dan elders; er wordt zelden meer gelachen op en rond het voetbalveld, supporters gaan steeds fanatieker overwinnin gen eisen van hun club; de spe lers staan onder zware druk en elkaar bijna naar het leven, en vanzelfsprekend krijgen ook de scheidsrechters een deel van de schuld, omdat zij met hun afkeuren van doelpunten wel of juist niet toestaan van strafschoppen en andere be slissingen, de sfeer soms tot het kookpunt opvoeren FRANS WIJNANDS PARIJS (ANP) - De Neder landse pikeur Jan Wagenaar is gisteravond op de renbaan Vin- cennes bij Parijs in de eerste wedstrijd van het circuit om het Europees kampioenschap voor beroepsrijders als tiende en voorlaatste geëindigd. Wagenaar reed met het paard Eclat de Nuit, dat niet bijster in vorm was. Voor de wedstrijd (over 2050 meter) had trainer André Rouer al verklaard dat hij blij zou zijn met een achtste plaats. De race op Vincennes, de eer ste van een serie van 27, leverde een overwinning op voor de Noor Ulf Thoresen, de wereld en Europees kampioen van 1973. Hij verdiende met zijn zege 16 punten. Tweede was de Westduitser Horst Bandener (12 punten) en derde de Belg Mar tens (10 punten). Jan Wagenaar kreeg voor zijn tiende plaats drie punten. Zaterdag wordt de strijd in Wenen voortgezet, waarna zon dag Recklinghausen aan de be urt is. Daarna volgen nog Hil versum (dinsdag 4 maart), Oslo, Dinslaken en West-Berüjn. ATLETIEK - De Europese at letiek associatie (EAA; zal geen officiële Europese beker voor clubteams in gaan voeren. De EAA heeft afwijzend beschikt op een verzoek van de Belgische club FC Luik om een officiële Europese beker in te stellen. '{OTTERDAM (ANP) Gebrek aan echte klasse is de meest op de voorgrond tredende eigenschap geweest van Tom Okkers tegenstanders tot dusverre bij het proftoernooi in het Rotterdamse sportpaleis. Lamar Hunt, de Amerikaanse tennismiljonair zal, als hij er vol gend jaar opnieuw niet in slaagt topspelers als Connors en Nastase in te huren, het aantal rondreizende WCT-groepen terug moeten brengen van drie tot twee. De huidige samenstel ling van de in Rotterdam opererrende groene groep is in elk geval te veel verwaterd. Tom Okker heeft zich tegen Taroczy, Kary en gisteravond Krulevitz meer bemoeid met het behartigen van de reclamebood schap van een wasmachinever tegenwoordiging dan met zijn eigen speL Gisteravond - met de televisiecamera's op zich gericht - was het helemaal raak. Assistent-toernooileider Van Oort zag zich op een gegeven moment gedwongen te gaan zit ten op de handdoek die Okker alsmaar onder de aandacht van de meer dan 5500 toeschouwers probeerde te brengen vanwege de erop staande reclametekst. Het grote verschil, waarmee Okker van Krulevitz won (6-3, 6-4) geeft een vertekend beeld van hetgeen waartoe de Neder lander momenteel in staat is. Re flexen en loopsnelheid zijn af genomen. Maar routine en wed strijdinzicht zijn dusdanig groot dat hij goedwillende, maar men taal nog niet stevig in de schoe nen staande liefhebbers gemak kelijk de baas blijft. Tussen de ace waarmee Okker begon en de volley, die Krulevitz op het eerst matchpunt in het net sloeg, lagen nauwelijks vijf tig minuten, de vertraging we gens Okkers reclame activiteiten meegerekend. In dit tijdsbestek sloeg Okker zijn ops lag nog een tien keer onbereik baar langs de gedrongen Ameri kaan. Een aantal, dat meer zegt over Krulevitz' geringe inzicht in de bedoelingen van zijn tegenstander, dan dat het iets verduidelijkt over Okkers ser veerkracht. Daarnaast lepelde de Nederlander de bal veelal halfhoog terug, om de zenu wachtige Amerikaan tot het maken van fouten te verleiden. Alleen als Okker zelf naar voren kwam voer er een vleugje inspi ratie in de krombenige Krule vitz. Hij passeerde dan zo vast beraden dat Okker zijn rushes naar het net zekerheidshalve tot een minimum beperkte. De Ne derlander kreeg de ene door braak in de eerste set (in de tweede game) cadeau, omdat Krulevitz drie dubbele fouten sloeg. In de vijfde game van de tweede set werkte Krulevitz op nieuw mee aan een doorbraak. Ditmaal door een kapitale vol- leerfout. Toen dat eenmaal was gebeurd, tikte Okker zich op zijn routine naar de zege. Van het hele scala van moge lijkheden dat hem ten dienste staat, heeft Okker tot nu toe spaarzaam gebruik behoeven te maken. Tegen Borg zal hij er za terdagavond op geheel andere wijze tegenaan moeten. Waartoe dat leidt moet worden afge wacht. Het proftennis en afspraken. Er zijn nog steeds argwanenden die geloven dat het grote geld door de tennissers volgens af spraak wordt verdeeld. Ze had den gisteren Kim Warwick moe ten zien, na zijn verloren kwart finale tegen Patrice Dominguez (4_6 6-7). Met een nijdige bewe ging sloeg de gespierde, hoekige het blad van zijn racket, voegde de toesnellende hoofdscheids- rechter Eric Savalle enige scheldwoorden toe en beende weg richting kleedkamer om zijn woede op de overige rackets te koelen. Dick Crealy, één van de vriendelijkste mannen van het circuit, die bezig was zich in het tenue te steken voor het dubbelspel, moest de vlucht ne men. „Een beangstigend ge zicht", verhaalde hij. „Warwick vernielt met één hand rackets of het luciferhoutjes zijn. De splin ters vlogen me om de oren". John MacDonald, internatio naal directeur van de WCT: „De mensen hebben er geen idee van wat er zich bij ons in de kleed kamers afspeelt. Afspraakjes? Geloof er maar niets van". Gerekend naar de harde nor men van het proftennis faalde Warwick gisteren inderdaad. Sinds Guillermo Vilas uitviel kunnen een stuk of tien spelers van de groene groep aanspraak maken op de vierde plaats, maar Patrice Dominguez, de nummer vier van Frankrijk, behoort daar eigenlijk niet bij. Wel Kim Warwick. En daarom was zijn woede verklaarbaar, hoewel niet te excuseren. „Warwick heeft meer van dat soort woede-uitbarstingen", aldus Crealy, „In Djakarta rukte hij laatst de telefoons van de muren en sloeg hij tafels doormidden". Warwick mocht ditmaal zich zelf aanwijzen als hoofdschul dige voor het feit dat hem dui zend dollar ontging: het verschil tussen een kwart- en een halve finaleplaats. Zijn slagen waren niet vast genoeg om zijn afwach tende houding te rechtvaardi gen. Dominguez speelde het spel secuur. De Fransman kreeg een matchpunt bij 5-4 en 6-5 in de tweede set. Het eerste serveerde Warwick weg, bij het tweede sloeg hij een fortuinlijke smash i Björn Borg, de volgende tegenstander van Okker in actie. met het hout van zijn racket. In de tie-break sloeg het geluk door naar de andere kant. Dominguez won die met 7-4, na een achter stand van 1-3. In de vijftien jaar dat Frew McMillan nu meeloopt in het circuit-tennis heeft hij nog nooit een speler van wereldklasse ver slagen. Zijn specialiteit is het dubbelspel. Maar gistermiddag leek hij anderhalve set geïnspi reerd genoeg om de slaperig ogende Björn Borg uit te schake len. De Zuidafrikaan stapte bru taalweg naar voren als Borg ser veerde, volleerde met dodelijke precisie en slaagde erin de zwie pende forehand van Borg - het gevaarlijkste wapen van de jonge Zweed - met zijn twee handige slagen laag te retourne ren. Met pressie en nauwkeurig heid brak hij Borgs opslag in de openingsgame en nam in de ze vende game opnieuw afstand, toen de Zweed dacht dat hij met een schitterende running lob de 'zaak had rechtgetrokken. McMillan pakte er de set door. De lichte onrust die dat op de tribune veroorzaakte, had kun nen uitgroeien tot een ware pa niek, als niet de Zuidafrikaan in de zesde game van de tweede set een gemakkelijke volley had gemist. Borg, heel wat kwieker nu, greep zijn kans en forceerde de doorbraak. Vanaf dat mo ment had de Zweed de partij on der controle. Hij pakte service- games achtereen, gunde McMil lan na 3-0 in de derde set nog één game en schoot toen door de finish: 4-6, 6—2, 6—1. (Van onze speciale verslaggever) KOEALA LOEMPOER-Voor de tweede maal in een periode van enkele weken maakt de in ternationale sportwereld zich op voor een prestigestrijd tussen vertegenwoordigende landen uit Azië en Europa. Na het toer nooi om de wereldtitels tafel tennis in Calcutta staat nu de derde wedstrijdenreeks om de wereldbeker Hockey in Koeala Loempoer, Ipoh, Penang en Se- remban op het punt te beginnen. Trokken de Europeanen in Cal cutta verrassend aan het langste eind, in Maleisië hebben de Aziatische landen zich grimmig voorgenomen het niet zo ver te laten komen. Zij hebben immers heel wat goed te maken, een ver loren reputatie terug te winnen. India heerste op de Olympi sche Spelen van 1928 tot ën met 1956 en in 1964, Pakistan won in 1960 en 1968 en greep ook de eerste wereldbeker in 1971 te Barcelona. Maar daarna taande de overmacht van de grootmees ters. Pakistan verloor de Olym pische finale in Milnchen 1972 met 0-1 van West-Duitsland. De meeste spelers konden dit zo slecht verkroppen dat zij hun medailles wegsmeten en de ere- ceremonie belachelijk maakten, met als gevolg voor verschei dene spelers een aanvankelijk levenslange schorsing. De inter nationale federatie gaf echter een jaar later gratie en zo zijn de toenmalige boosdoeners Sher- wani, Zaman, Mahmood, Syed, Islahudin en Shahnaz in Malei sië weer van de partij. In 1973 (Amstelveen) ont glipte Pakistan de wereldtitel, die aan Nederland kwam. De Aziaten zouden voor Mtinchen en Amstelveen nog het excuus kunnen aanvoeren van het spe len op vreemde bodem. Nu, in hun eigen omgeving kunnen zij het zich niet veroorloven weer met lege handen thuis te komen. Een storm van kritiek zal dan losbarsten. In de oefenwedstrijd van zon dag te Singapore tegen India kreeg Nederland al een voor proefje van de „oorlog" die het te wachten staat. De Indiërs hebben nog altijd een technisch pré en bovendien staaltjes ge niepigheden in de bagage, die weinig meer met sport te maken hebben. Koeala Loempoer zal een keiharde slijtageslag wor den - alle voortekenen wijzen daarop met als grootste kans hebbers aan het Aziatische front Pakistan, India en Maleisië (gas theren plegen altijd goed te zijn), die het niet uit te wissen voordeel van eigen omstandig heden hebben, en in de Europese „loopgraven" Olympisch kam pioen West-Duitsland, conti nentaal titelhouder Spanje en de verdediger van de wereldbeker, Nederland. India heeft bepaald geen ge brek aan zelfvertrouwen. „In München en Amstelveen kwa men we net iets te kort", aldus manager Balbir Singh (winnaar van Olympisch goud in 1948, 1952 en 1956). „Maar dat zal deze keer beslist niet gebeuren. We zijn gekomen om onze oude glorie van beste hockeyers in de wereld te heroveren"'. Volgens Balbir Singh is een periode van experimenten voorbij. „We hebben geprobeerd de stijl van de Europeanen te imiteren. Maar het hit and run beviel ons niet zo best. Daarom zijn we weer teruggekeerd tot ons oude systeem en dat zal hier zijn ren dement wel opleveren". Ook de manager van Pakistan, DEN HAAG (ANP) - Het aan tal deelnemers aan lotto negen, die morgen draait, zal waar schijnlijk kleiner zijn dan nor maal. Lotto-directeur P. J. C. Lut, van wie deze informatie af komstig is, wijt dit aan de ruime aandacht, die de media besteed hebben aan de vergeefse pogin gen van twee lottospelers om met behulp van een copietje met zes goede getallen een half mil joen los te krijgen in Den Haag. „Zoiets blijft hangen. Na zulke akkefietjes zijn er altijd mense, die ons niet helemaal vertrou wen en daarom maar niet mee doen", aldus de lotto-directeur. Hij is daar zichtbaar verdrietig om, want het is zijn vaste over tuiging, dat de Nederlandse to- talisator niets te wijten valt. „Als wij aan iemand weigeren een prijs uit te keren is dat om dat hij er geen recht op heeft. Ons systeem is zo uitgekiend, dat er redelijkerwijs geen deel nemer tussen wal en schip kan vallen". Een van de belangrijkste be palingen uit het reglement van de totalisator is dat alleen op een formulier, dat aan de Sportlaan in Den Haag is aangekomen en op microfilm gezet, een prijs kan vallen. Desondanks zijn er elke week weer mensen, die menen, dat een doorslagmapje van een formulier voldoende bewijs is. De heer Lut heeft inmiddels een dossier vol van zulke gevallen. Meestal volstaat hij met het schrijven van een kort briefje aan een reclamerende deelne mer, maar soms vindt hij het no dig om de politie te waarschu wen. „Dan ligt het er te dik op, dat men ons wil oplichten". Tot een strafvervolging komt het echter zelden. Het is namelijk uiterst moeilijk te bewijzen, dat iemand gefraudeerd heeft. Een doorslag, waarop andere getal len zijn aangekruist dan op het origineel, is volgens de justitie niet voldoende om iemand voor de rechter te brengen. Vandaar dat de voorheen zo zwijgzame Stichting Neder landse Sporttotalisator nu zelf in het geweer komt. Aan de hand van het „fraudedossier" wil Lut aantonen, dat het volmaakt zin loos is om te proberen te zwen delen. „Onder het huidige reg lement behoeft men niet met zijn sigarenwinkelier of een lid van een sportvereniging een af spraak te maken. Want zelfs met hun medewerking komt men nergens. De totalisator aan vaardt geen enkele verantwoor delijkheid voor het handelen van de dealers en subdealers. „Dat sommigen dat standpunt als onrechtvaardig ervaren, be grijpt Lut wel, maar hij ziet niet hoe het anders zou kunnen. Hij wijst erop, dat de totalisator moeilijk alle 25.000 medewer kers in het land kan gaan „screenen". Dat gebeurt wel met de 28 mensen, die werkzaam zijn op het hoofdkantoor. Als zij een fout maken ten nadele van een deelnemer, stelt de totalisator zich wel aansprakelijk. De „zinloosheid" van het ten onrecthe opeisen van een prijs is niet het enige, waarop de totali sator de aandacht wil vestigen. Directeur Lut zou graag zien, dat een ieder beseft hoeveel moeilijkheden het Lottobureau elke week heeft met het afhan delen van ongerechtvaardige claims. „Dat kost ons dagen en dat terwijl we toch niet al te dik in ons personeel zitten". Het al lerergste vindt Lut echter, dat „zijn" lotto en toto, die dit jaar zo'n honderd miljoen zou kun nen opleveren ten behoeve van sport, cultuur, maatschappelijk werk en volksgezondheid, schade wordt toegebracht. „De kranten in West-Duitsland heb ben vol gestaan van die Rotter dammer, die de hoofdprijs niet kreeg. Daaruit proef ik de wens om de Nederlanders ervan te overtuigen, dat zij beter in de Duitse lotto kunnen spelen", al dus Lut. Hij hoopt vurig, dat dat niet zal gebeuren. Het zou naar zijn mening niet zo goed zijn voor ons land, als er jaarlijks weer zo'n veertig miljoen gulden naar de Bondsrepubliek zou gaan stromen. Het voortdurend op duiken van mensen, die beweren onheus behandeld te zijn door de Nederlandse lotto, zou vol gens Lut een aanzet kunnen ge ven in die richting. („Terwijl daar wat betreft het reglement geen enkele reden voor is. Ook in Duitsland (en in Zwitserland) aanvaardt de lotto geen aan sprakelijkheid voor het doen en laten van zijn mensen buiten het hoofdkantoor", aldus Lut). Daarom heeft hij een vriendelijk verzoek aan allen, die met plan nen rondlopen om op een niet helemaal eerlijke manier de Ne derlandse lotto wat lichter te maken: „Doe het niet. Het lukt toch niet en je hebt er alleen je eigen land mee en dus jezelf". Anuar Ahmad Khan, is optimis tisch: „Nu is het onze beurt weer om de wereldbeker te winnen. We zijn in topvorm". Het verlies van de geblesseerde ster Abdul Rashid achtte hij niet onover komelijk: „Zijn vervanger Man- zoor is jong en veelbelovend". Naast Europa en Azië is er nog een derde „blok" met de gevaar lijkste outsiders Australië en Nieuw Zeeland. Vooral de „Aus sies" worden hoog aangeslagen. Zij waren er in Amstelveen niet bij. Nieuw Zeeland eindigde toen als zevende. Tijdens het vo rige jaar in Christchurch gehou den zeveniandentoernooi won nen de „Kiwi's" met 4-3 van Nederland na met 0-3 te hebben achtergestaan. En Nederland? Van Amstel veen zijn alleen nog Sikking, Bolhuis, Ties Kruize, Leefers en Steens actief en het is de vraag hoe de nieuwelingen zich in een dergelijk zwaar toernooi zullen houden. Coach Cees Tania wijst in groep A Pakistan als lichte favoriet aan. „Voor de tweede halve finaleplaats zal het gaan tussen Nederland en Spanje met Maleisië en Nieuw Zeeland dicht daarachter. Het zelfver trouwen is alleen maar gegroeid en dat kan nooit kwaad. Maar laten we in ieder geval duimen dat de scheidsrechter zich strikt objectief opstellen. Dat is met de vele overtredingen die ons te wachten staan een eerste vereis te". De „oorlog met stick en bal" kan beginnen. Een status quo zal er niet bij zijn. Pas als de kruitdamp is opgetrokken en de verliezer de witte vlag heeft uit gestoken zal de betrekkelijke vrede getekend kunnen worden. En dat alles met als inzet het we reldkampioenschap hockey, een sport, die de oude Perzen als tijdverdrijf in vredestijd reeds beoefenden. sport In 't kort TENNIS - Australië heeft op de eerste dag van de tenniswed strijd tegen Nieuw Zeeland in de finale van het toernooi om de Davis Cup Aziatische zone een 2-0-voorsprong genomen. In de eerste wedstrijd versloeg John Newcombe zijn tegenstander Brian Fairlie met 7-5, 6-3, 7-5 en in de tweede ontmoeting won Ken Rosewall met 6-2, 6^4, 2-6, 6-4 van Onny Parun. ZWEMMEN - Op de tweede dag van de internationale zwemmeeting in het 50- meterbad van Leningrad zijn twee nieuwe Russische records gevestigd. Alexander Samsonov stelde zijn eigen record op de 400 meter vrije slag scherper: van 4.02.11 naar 4.02.05, terwijl Marina Malioetina het record op de 400 meter wisselslag voor dames greep met 5.05.33. Het oude record stond met 5.07.40 op naam van Natalia Popova. VOETBAL - De Poolse natio nale voetbalploeg, die tijdens het toernooi om het wereldkam pioenschap het brons veroverde heeft een moeizame 1-0 zege be haald op een team van Güters- loh (W. Dl) Kasperczak scoorde voor 7500 toeschouwers in de 36ste minuut. Twee dagen gele den verloor de Poolse selectie met 2-1 van VFL Bochum. (Van onze sportredactie) MAASTRICHT - Chris Dek ker zal voor de rest van het sei zoen voetballen bij MVV. De 29-jarige middenvelder van FC Amsterdam (nog dit jaar wordt hij 30) behoorde vorig jaar bij de „veertig van Mi- chels", de eerste selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. Dekker gaat, aldus Pim van de Meent, de trainer van FC Amsterdam, „op uitleenbasis" naar de Maastrichtse club. MW heeft daarna een optie op hem. De zaken tussen Dekker, FC Amsterdam en MVV zijn gister middag rond eekomen, ruim ze ven uur voor de afsluiting van de transferperiode. (Van onze speciale verslaggever) KOEALA LOEMPOER - In het Nederlands hockeyelftal dat morgen in Koeala Loempoer zijn eerste wedstrijd voor het toernooi om het wereldkampi oenschap speelt tegen Spanje, zullen drie spelers hun eerste cap verdienen. Dat zijn Wouter Kan (HCKZ) als rechtsachter. Ad Boelaars (Bioemendaai) als rechtsbuiten en Jan Boerma (Amsterdam), die de linksbui tenplaats bezet. Patty Mundt (Hattem), die kort voor de oefenwedstrijd van donderdag tegen Argentinië een rugblessure opliep, moet nog enkele dagen rust houden. De opstelling is (1—3—3—3): Sikking, Dijkerman, Kan, Bol huis, Pierik, Steens, Leefers, Ties Kruize, Boelaars, Hans Kruize en Boerma. Spanje zal morgenmiddag hoogstwaarschijnlijk de ervaren steunpilaar Juan Amat moeten missen. De 29-jarige ausputzer, die al vele jaren bij de top hoort, is nog altijd niet in Koeala Loempoer gearriveerd. Een somber gestemde coach Horst Wein zei gistermiddag: „Hij werkt in een textielfabriek. Daar zijn op het ogenblik wat moeilijkheden en zijn baas gaf hem geen toestemming om zo lang weg te zijn. We doen er van alles aan om Amat nog hier te krijgen, maar ik heb de hoop al bijna opgegeven. Als hij nog zou arriveren is hij bovendien niet op tijd geacclimatiseerd". Wein wilde uit tactische overwegingen de opstelling van het Spaanse team nog niet be kendmaken, maar lichtte toch wel een forse tip van de sluier op: „Negen of tien spelers, die tijdens het toernooi om het Eu ropees kampioenschap vorig jaar te Madrid van Nederland wonnen, zullen zeker meedoen. Alleen weet ik nog niet wie er in de spits zal staan". (ADVERTENTIES) Vakantie tussendoor naar Engeland. Hoverlloyd brengt uin 40 minuten van Calais naar l COUPON Ramsgate. Niet vliegen, Stm)rt mjj a u b t!g fol(J J Aankomst it?het echte" .1 dienstregeling en prijzen. j Engeland. Leuke laantjes. Naam- Groene tuinen. Canterbury. straat*I Vlakbij Londen. p|aats!I Alleen betalen voorde auto, all-in 114,-*. Versturen als brief aan: Gratis overtocht voor u en l Hoverlloyd Reservations, 4 mede-passagiers. Brabantstraat3,Brussel. Inlichtingen: uw reis-of sy~ l Tel. 09-322290225. passagebureau. tarief voorseizoen voor auto 3.81 m. ^~3~WWnW/WZW¥¥ J^)V7B tarief hoogseizoenf150,-. mrM*MMMjMAFWM¥ BEATR1XGEBOUW UTRECHT ZONDAG DOh^^^AG openingstijden: zondag 2 maart 10-18 uur/overige dagen 9-18 uur gebruiksgoederen beurs voor relatiegeschenken ön tnoniftortil/olnn

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 21