10ECK Sluis denkt aan promenade-aanleg AANTAL MELDINGEN HULPCENTRUM Uokesfabriek krimpt produktie in Wethouder Vergouwe schrok van inkomens aantal boeren VVD-FRACTIE OOSTBURGSE RAAD UIT IN TEGENOTA KRITIEK OP JEUGDNOTA Voetwratten in Oostburg De Sten De Vrije Zeeuw abbelt echt Mevr. Alma Bollé sorgt 25 jaar voor overblij :R HAM aagste prijzen NASIDAG 500 ^r. 1,75 on 01140-2573 Neerlands Hoop m Zeeuwse boekenween- manifestatïe stad Heikant MEESTE AANVRAGEN R.Z. IN OOSTBVRG Firma Muller assisteerde in IJmuiden Kloosterzande CONCERT IN ZELDENRUST- COLLEGE Kloosterzande Hoorzitting over doortrekken W. de Zwijgerlaan Vastenaktie in Sluiskil Aardenburg DONDERDAG 27 FEBRUARI 1975 Sinnekenstraat 35 uwe Markt 42 xtrdhaven 64 astraat 96 Stationstraat 12 KWALITEIT KWALITEIT iels VINKEN 6e GRATIS KEN 6e gratis 0,95 0,98 0,75 DONDERDAG HAMSALADE 1,35 EIERSALADE 1,95 GARNALENSALADE 2,75 ZALMSALADE 2,55 N 15,68 I 8,48 9,98 12,48 9,48 /ALITEITSSLAGERIJ RES *T®1 I 5 uur. KWALITEIT KWALITEIT MIDDELBURG „Ing* naaid en gebonden" is de tite van het programma dat op maart in de schouwburg Middelburg in het kader v; de boekenweek zal wore opgevoerd. Medewerkend zijn Neerland® Hoop, de eh; sonnière Judith Terlingen, P- ter van Straaten (schep; van de strip vader en zooi het dansorkest Theo Pihl het free-jazz-orkest Bovi toon. De voorstelling beg om 20.00 uur en duurt tot 2, Ter gelegenheid van de o| ning van de nationale boek' week organiseert de leer; gen vereniging van de r'i' scholengemeenschap „Schel mond" te Vlissing'en een B raire bijeenkomst op 28 febr ari in de kerkzaal van 1" Open Hof te Paauwenbui (Vlissingen). De bijeenkon begint om 20.00 uur. Op der bijeenkomst houdt de uit Zee land afkomstige schrijver J31 ques Hamelink een lezing on' der de titel „Een scheut gal»"' .entinktuiur over de Nedc landse poëzie" De lezing ongeveer twee uur duren. uugcvcci twee uur -■ oijeenkomst wordt muzikaal omlijst door organist I Eeij. iet gebouw dat boven de» 'erticale begrenzing ligt e ipeciale belasting aan de r neente betaald moet w°r )e minister hoopt dat bi aa raarding van zijn project rerlaging van de grondprijs te speculatie met zich 1Ti?e..jC. i irengen, terwijl een defu11' 'e hoogtebeperking (zoals o :e al in tal van plaatsen taat) een esthetische uit* ;ing heeft, terwijl de hel ing op de hoogte voor ;emeenten Inkomsten zou 1 ekenen die voor het Plaa„.n ijke welzijn besteed kun» rorden. JAN DROMM1-' SLUIS Momenteel wor den plannen opgesteld om van bepaalde winkelstraten in Sluis promenades te maken. Enige tijd geleden heeft hiero ver een gesprek plaatsgevon den met rijksmiddenstands- consulent Corstanje, die hier bij gewezen heeft op een spe ciale subsidiepot die het mi nisterie van economische za ken beschikbaar heeft gesteld voor verbetering van winkel centra. B en W van Sluis hebben voor dit overigens nog niet concrete plan voorlopig in de begroting 1975 een bedrag van 75.000,- gereserveerd. Te vens worden pogingen in het werk gesteld om gronden voor nieuwe parkeerterreinen te verwerven. In een korte toelichting op de begroting een begelei dingsbrief ontbreekt zei lo co-burgemeester j. Du Fossé dat aan het promenadeplan nog veel vraagtekens kleven. „Het moet ook geen zaak van raad en college alleen zijn. De middenstand zal uitvoerig ge hoord moeten worden. De vraag is bijvoorbeeld of zo'n promenade het hele jaar door moet functioneren of alleen in het hoogseizoen en tijdens de weekeinden", aldus de heer Du Fossé. De begroting voor 1975 toont een post onvoorzien van 185.121.17. „Een enigszins geflatteerd cijfer", zo zei de heer Du Fossé. „Wij zitten met nog bepaalde grote wer ken op het programma, die, als zij gerealiseerd worden, ook vanuit de post onvoorzien betaald moeten worden". De locoburgemeester wees hierbij op de aanleg van de Zwinweg waarvan binnen afzienbare tijd de goedkeuring wordt verwacht. „Wij hopen die weg die in DACW-verband ge realiseerd gaat worden nog dit voorjaar aan te beste den". Voorts staan op het verlang lijstje van het college de re constructies van de Dorps straat in Retranchement, de St.-Pieterstraat in Sluis en de wegen in bet uitbreidingsplan Oost. Ook is al een eerste aanzet gemaakt voor een plan tot restauratie van de oude historische stadswallen. „Wij moeten verschillende ijzers in het vuur hebben als straks bepaalde subsidie-mogelijkhe den opdoemen", zo zei de heer Du Fossé. De gemeenteraad van Sluis zal de begroting 1975 behan delen tijdens zijn vergadering op donderdag 7 maart. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het afgelo pen jaar heeft het hulpcentrum Zeeuwsch-Vlaanderen opnieuw een stijgend aantal meldingen binnengekregen. Deze meldin gen kwamen voornamelijk van buiten de gemeente Terneu zen. In 1974 kwamen op bet poli tiebureau in Terneuzen, waar het hulpcentrum gevestigd il 2089 meldingen binnen. In 1973 waren dat er nog maar 1985. Het jaarverslag van het hulpcentrum geeft tekst en uitleg over deze cijfers. Zo blijkt uit dit verslag dat de meeste meldingen in mei van het afgelopen jaar binnenkwa men. Per gemeente gezien eist Terneuzen het grootste aantal meldingen voor zich op, 1660 De gemeente Aardenburg is hekkesluiter met een aantal van 7 meldingen bij het cen trale telefoonnummer 01150. 4444. Wat betreft de aard va» de verschillende meldingen blijkt dat het aantal aanrijdin gen 332 is. Het aantal aanrij dingen met dodelijke afloop was in 1973, 11. Voor dijkbe waking kwamen er 7 meldin gen binnen. Opvallend is ook de hoge score van het aantal gevallen geluids- en muziek- hinder, 58. Voor diefstallen belden de benadeelden 182 keer het centrale nummer (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL De Coöpera tieve Cokes-Fabriek In Sluis kil gaat de produktie van co kes met 20 procent inkrimpen. Het ligt in de bedoeling dat het produktie-niveau op korte termijn op 80 procent van de normale capaciteit komt te lig gen. Het terugschroeven van de produktie heeft geen gevolgen voor de 400 werknemers van de cokes-fabriek. De cokes-fa briek gaat het voorlopig kal mer aandoen, omdat de vraag naar cokes is verminderd. Eén van de grootste afnemers van de fabriek is de Franse staal industrie. De heer W.M. Oran je, onderdirecteur van het be drijf, stelde gisteren dat er geen enkele reden was tot on gerustheid. Muziekvereniging De muziekvereniging Heikant heeft deelgenomen aan een carnavaleske optocht in het Belgiscne Moerbeke. Tijdens de optocht, die door duizenden belangstellenden werd bijge woond, nam de muziekvereni ging veel applaus in ont vangst. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG In Zee land zqn tot op heden 357 aanvragen binnengekomen voor een uitkering ingevolge de Rijksgroepsregeling Zelf standigen (R.Z.). Van de Zeeuwse gemeenten neemt Oostburg met 68 aanvragen veruit de koppositie in. De verwachting is dat rond 500 aanvragen in Zeeland zullen worden gedaan. „Ik ben geschrdkfaen van de inkomenspositie van een aan tal boeren", aildius wethouder J. J. Vergouwe van Oostbumg. „Blijkens gegevens over hun inkomen van de laatste drie jaar hebben een aantal boeien minder verdiend dan het mini mumloon van de werknemer, en dat terwijl er veel meer uren in gestopt zijn. Dikwijls heb ik tegen de boeren aange keken van: die Tedden het wel. Maar nu ik wat dieper in bepaalde persoonlijke omstan digheden ben gedoken kom ik toch voor vreemde dingen te staan. Problemen die niet via de R.Z.-regeling op te lossen zijn, maar een structureel pro bleem dat nationaal aangepakt moet worden"- Gistermiddag heeft weer de periodieke bespreking van R.Z.-aanvragen in Sas van Gent plaatsgevonden- Oostburg kreeg hierbij een compliment voor de vlotte en soepele af handeling van binnengekomen aanvragen. „Wij zijn een land- bouwgiemeente en ik vind dat wij verplicht zijn zo snel mo gelijk iets voor onze boeren te doen", aldus de heer Vergou we. De bedoeling van de R.Z.- regeling in feite een lening tegen 5 procent is bedrij ven op de been te houden en periode te overbruggen tot de volgende oogst. „Maar ver keert een boer in erg beroerde omstandigheden, zodat zelfs het levensonderhoud van zijn gezin in gedrang komt en dat komt voor dan volgt een schenking r fond perduel', zo zei de heer Vergouwe. De wethouder verwacht dat de aanvragen in Oostburg zo'n 2 miljoen zullen kosten. Tien procent moet gefinancierd worden door de gemeente, in feite een extra-investering van twee ton, die over een x-aan- tal jaren were terugkomt. „Maar als financieel gezonde gemeente leunnen wij de boe ren gelukkig helpen", aldus de heer Vergouwe. Hij is overi gens van mening dat de Be regeling uitgebreid zou moeten worden tot de loonbedrijven. Ook die hebben een slecht sei zoen achter de ruig en dikwijls forse investeringen, die dit na jaar niet rendabel waren te maken. De loonwerkers zijn een belangrijke poot waarop de Landbouw staat en het is een kwalijke zaak dat die loonwerkers buiten de R.Z-- regeling zijn gehouden". -' '5, ,-i~ De boeren zijn deze periode nog zeker niet vergeten. (Van onze correspondent) IJMUIDEN De zeesleper Nederland van de firma Mul ler uit Terneuzen heeft in de nacht van dinsdag op woens dag een 32 meter lange vis- trawler te IJmuiden 94 ge naamd Claartje, veilig de ha ven van IJmuiden binnenge bracht. De sleepboot Nederland die toevallig in IJmuiden 1: hoorde op de scheepsradio dat op de Noordzee de Claartje wa ter maakte in de machineka mer en dat de vierkoppige be manning 't schip zou gaan ver laten. Deze mensen zijn later door een passerend Engels schip aan boord genomen. De Nederland heeft de Claartje op sleeptouw genomen en heeft bij de haven van IJmui den escorte gekregen van de sleepboot Titan van de firma Wijsmuller uit IJmuiden. Tritsen In de zaal van café J. de Waal te Kloosterzan de werd een tritsdng gehouden. De uitslag: 1. mevr. Pardon; 2. sens; 4. mevr. Scheerders; 5. mevr. Verschuren; 3. N. Goos- mevr. Hoefeyzers. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Voor de leerlingen van de eerste, twee de en derde klas van het Ter neuzense Zeldenrustcollege, verzorgde de Stichting het schoolconcert woensdag een drietal uitvoeringen van frag menten uit bekende musicals. Erica Grefe, sopraan, Susan- ne Beumer, alt, en Tabe Bas, tenor, zongen fragmenten uit My fair Lady, Kiss me Kate, Porgy en Bess, de man van La Manoha, Anatevka en Hair. Zij werden hierbij aan de pia no begeleid door Cor Lemaire Tabe Bas gaf telkens een uit eenzetting over de te zingen fragmenten. Zowel bij de do centen als bij de ongeveer tweehonderd leerlingen, die de drie concerten bijwoonden, vielen dé uitvoeringen bijzon der in de smaak. De Stoere Spelers Aan ae kaarting van „de Stoere Spe lers" in café J. de Waal na men 38 kaarters deel. De uit slag: 1. J. Jonkers; 2. C, de Kort, 3. R. van Kruyssen. 4. mevr. Goossens 5. J. de Waal, 6 mevr. Jonkers, 7. F. Maas, 8. K. Pardom, 9. R. de Rooy, 10. L. Baart. Na deze kaarting hield de club een potverte- ring (Van onze correspondent) AARDENBURG Me vrouw Alma Bollé-Duinker uit Aardenburg werd in de r.k. basisschool te Aardenburg ge huldigd wegens het feit dat zij gedurende 25 jaar de zorg heeft gehad voor de overblij vende kinderen uit de kernen Sint Kruis, Heille en Draai brug. Mevrouw Bollé, die nu tijdens de middagpauze op school de seepter zwaait over 52 kinderen, werd tijdens een informele bijeenkomst in de bloemetjes gezet. Het eerst gebeurde dit door de overblijvertjes zelf, die haar passende geschenken aanboden. Voorzitter D. v.d. Vijver van het schoolbestuur vertolkte later de gevoelens van danik namens de school en stipte aan dat mevrouw Bollé door haar werk een belangrijk aandeel heeft iin de opvoeding op school. De voorzitter van de oudercommissie, de heer W. Dierick bracht haar dank namens alle oudere van de leerlingen. Hij noemde het een (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG In een „te- gennota" van de VVD-fractie in de Oostburgse gemeente raad wordt gereageerd op de enige tijd geleden uitgebrachte jeugdnota, die een leidraad moet zijn, waarlangs het ge meentebestuur van Oostburg een gemeentelijk jeugdbeleid kan uitstippelen. De WD-fractie vindt dat de opdracht tot het schrijven van neze nota aan een speciale commissie ad hoe niet zo ruim gesteld was om hiermee de 'ange duur voor de verschij- n'nB van de jeugdnota te rechtvaardigen, de gekozen Procedure te volgen en de omslachtige beschrijving met verouderde gpgevens het le- "ensihcht te doen zien. „Funest voor een goede nota het grote verloop in de Commissie, die deels moet worden toegeschreven aan de lange duur van voorbereiding, anderzijds ook aan het gebrek aan belangstelling voor het werk", aldus de fractie, die vindt dat die geringe belang stelling parallel loopt aan de belangstelling van veel jeugd voor de beoogde doeleinden in de nota. Op allerlei punten wordt het in de jeugdnota ge stelde aangevallen. Zo zegt de fractie dat er voor gewaakt moet worden, de jeugd niet van bovenaf te dirigeren „waar zij met wie moeten om gaan". „Dit moet een totaal vrije keuze zijn en als dit tot selec tie leidt, zullen wij dit moeten respecteren", zo wordt opge merkt. „Gaat men hieraan tor nen dan wordt de volksaard en het streekeigene vernie tigd". in het welzijnsbeleid hebben Kerken en organisaties volgens de Oostburgse VVD nog wel degelijk een taak. „Het is on juist hieraan afbreuk te doen". De VVD wijst van de hand dat de gemeentebestuurders onwil toonden tot deelname in het welzijnswerk. „De gemeen teraad kan tot op heden wat tekort geschoten zijn, maar heeft toch steed meegewerkt aan goede initiatieven. Men zal er echter voor moeten wa ken, klakkeloos, zoals in de nota wordt voorgesteld, gelden uit de overheidskas te vote ren". Dat veranderingen in het verenigingsleven zijn doorge broken, komt volgens de frac tie door de toegenomen wel vaart en veranderde leefge woonte. „Een actiever jeugd beleid zal hieraan weinig kun nen veranderen". De WD-fractie kan zich overigens wel scharen achter een andere aanpak van het jeugdbeleid. Hierin is plaats voor een jeugdraad, maar er zal dan tevens meer vrijheid aan de verenigingen moeten worden gegeven, terwijl de gemeenteraad een grotere ver antwoordelijkheid moet krij gen. De Streek Jeugdcentrale (SJC) zou hierbij desgevraagd moeten begeleiden. Ten aanzien van deze laatste Instantie wordt nog opge merkt, dat d® begeleiding door de SJC van de „Sozen" in Breskens en IJzendijke ge faald heeft. Voorts is bij de VVD de vraag gerezen wat de SJC tot op heden doet aan het tot zijn recht komen van de geestelijke en godsdienstige inbreng van haar deelhebbers en met name de culturele ont plooiing en vorming. Beroepskrachten voor de soos en Instuif in Oostburg ziet de fractie niet zitten, terwijl men verder het benoe men van functionarissen een bevoegdheid van de gemeente raad wil laten zijn. In d-e jeugdnota wordt, zoals gemeld, gepleit voor een ge meentelijk bureau jeugdzaken. „Als een dergelijk bureau tot stand komt, vragen wij ons af wat de SJC dan nog moet doen. Wat hier de ambtenaai wordt toebedacht is de dienst verlenende taak van de SJC", aldus de WD-fractie. De kritiek die in de jeugd nota wordt uitgeoefend op het. beleid van het gemeentebe stuur wijst de fractie van de hand. „Gezien hetgeen na de herindeling tot stand is geko men Hier is naar onze mening sprake van een kranig be leid". inmiddels is op initiatief van wethouder J. Vergouwe, een werkgroep gevormd die de uitgebrachte jeugdnota, be geleid van enkele andere ad viezen, bestudeert. BERGEN OP ZOOM Luxor, 20.00 uur: In Tirol gaat de ontucht vrolijk verder 18 j. Roxy, 20.00 uur: The man with the Golden Gun 14 3 Markiezenhof, Steenbergse- straat, expositie Krabbegatse bouwsels (tm. 2 maart). Open, dagelijks van 14.00-17.00 uur. Tweede hal Stadhuis, Kunst werk van de maand van me vrouw M. Liefbroer-Van Gij zel uit Putte (t.m. 28 febr.). Open ma. t.m. vrijd van 8.30- 12.30 uur en van 13.30-17.30 uur. Etcetera, Molstraat, expo sitie schilderijen van Frans Alkema (t.m. 27 febi'-J GOES Grand, 20.00 uur: De Peet vader 14 j. Museum v. Z.- en N.-Beve- Iand, Singelstraat 13, kunst uit Zeeland, grafiek (t.m. 5 maart). Expositie schilderijen van J.J. Fantus (t.m. 1 maart). Open di. t.m. zat. van 10.00- 12.00 uur en van 13.30-17.00 uur. HULST Trefpunt, expositie schilde rijen van Ben Bonten (t.m. 28 febr.). Open dag. van 10.00 18.00 uur en van 14.00-18.00 uur op zondag. groot goed dat mevrouw Bolle de zorg voor de kinderen op zich heeft genomen. Was dit niet het geval dan zouden de ouders onderling zelf deze taak moeten verdelen en dat zou wellicht niet altijd even gemak kelijk gaan. Schoolhoofd L. Ducheine wees op de prima verstand houding met het personeel op school en memoreerde dat me vrouw Bollé in het begin zelf* thuis overblijvertjes onder haar vleugels nam. Ook is het wel voorgekomen dat ouders van leerlingen, van de openba re lagere school en de algeme ne kleuterschool een beroep op haar deden en steeds was zij tot helpen bereid. Oud- schoolhoofd A. Goossens die ook aanwezig was, wees ook op de opvoedkundige kwalitei ten van mevrouw Bollé en prees in haar dat zij ook ge durende moeilijke tijden op school er altijd toe bijdroeg de sfeer goed te houden. De leer lingen van de hoogste klassen hadden de werkzaamheden van de jubilaresse in tekening gebracht en van commentaren voorzien-. Deze tekeningen wa ren in het lokaal waar de ontvangst werd gehouden, op gehangen. Aan de heer Bollé werd namens het schoolbe stuur een kleine attentie aan geboden. (Vam een onzer vesslagge vers) OOSTBURG Regelmatig wordt bij gebruikers van sportzalen iin Oostburg voet wratten geconstateerd. In een rondschrijven vestigt het col lege van B. en W. van Oost burg er de aandacht op, dat in de gymnastieklokalen alleen met gymschoenen gelopen mag worden en dat met deze schoenen niet op stra-at gelo pen moet worden. De ouders wordt gevraagd de voeten van hun kinderen steeds op deze lastig te be strijden en besmettelijke wratten te controleren. Er wordt ook op gewezen, dat iemand met voetiwra/tten niet mag zwemmen. CV an een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De ge meente Terneuzen gaat een hoorzitting organiseren over het d oortrekken van de Wil lem de Zwijgerlaan naar de rotonde bij het Julianazieken- huis. De hoorzitting vindt plaats op maandag 3 maart in het gemeentehuis. Bij de gemeente Terneuzen bestaan al lang plannen om de Willem de Zwijgerlaan door te trekken. Aan deze doortrek king is tevens een verbreding van deze straat tot vierbaans- weg verbon-den. Het doel van de hoorzitting is om de plan nen toe te lichten en de bewo ners van de omliggende hui zen gelegenheid te geven tot het stellen van vragen. De aanvang van de Hoorzitting in de Burgerzaal van het stad huis is 19.30 uur. (Van onze correspondent) SLUISKIL Tijdens een zondag gehouden kerkdienst ln Sluiskil zijn de parochianen van Sluiskil gewezen op de noodzaak van hun bijdrage aan de vastenactie. De dienst werd gehouden in de Antoni- uskerk. De dienst stond in het teken van het motto „Een dag per week een nieuwe stijl van le ven uitproberen". Aan de aan wezigen werd na de dienst een folder overhandigd na mens het bisdom Breda. Het thema van de dienst stond ook in verband met het vastenpro- jekt voor de kanaalzone paro chies. Dit projekt beoogt het bijeenbrengen van een bedrag van 15.000 gulden voor de bouw van een gemeenschaps huis in Guatemala, een huis ten behoeve van medische, on derwijskundige en sociale ak- tiviteiten in dit land. Aan de kerkdienst werd medewerking verleend door het jongerenkoor van de peda gogische akademie in Dongen, in totaal een veertigtal jonge mensen, onder leiding van di rigent J. Braat. KLOOSTERZANDE De Groene Molen, 13.30 uuis Schieting voor Bejaarden. MIDDELBURG City, 20.00 uur: Op herha ling in het meisies-intex- naa(kt). Vleeshal, SBK-Zeeland ten toonstelling (t.m. 9 maart). Open ma. t.m. zat. vaji 10.00- 17.00 uur en zon. van 14.06- 17.00 uur. OOSTBURG Burgerzaal Stadhuis, 20.00 ur: Lezing door A. Beenhak ker over „Z.-Vlaanderen, eco logie van een Grensgebied". ROTTERDAM Grote Schouwburg, 20.15 uur: Perspekt „De val van Ra- benshalle". Hofplein Theater, 20.15 uur: „The Sunshine Boys" van Neil Simon. Luxor Theater, 20.00 uur: „Mounties Maximaal" met Piet Bamber- gen en René van Vooren. Pic colo Theater, 20.15 uur: „On der het melkwoud" door To neelgroep D e Appel TERNEUZEN Stadhuis, Expositie aquarel len, geog, door de Nederlandse Kunststichting (t.m. 5 maart). Open ma. t.m. vrijd. van 8.00- 18.00 uur, bovendien vrijd. van 19.00-21.00 uur, zat. en zond. 14.30-16.30 ur. Museum, Uitleencentrum voor beelden de kunst (t.m. 1 mrt.). Open di. t.m. zat. van 14.00-17.00 uur. Artikhof, Schoolweg, ex positie van wandkleden van Lia de Ridder uit AardenburS (t.m. 28 febr.). VLISSINGEN Alhambra, 20.00 uur: Als ade laars vielen ze aan 14 j. Vestzaktheater, 20.15 uur: chansons Jean Belliard. Alli ance Francaise. ZIERIKZEE Concertzaal, 20.00 uur: „Wat je zegt, dat ben je zelf", door Frans Balsema en Gerard Cox. ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg, 20.15 uur: „Ivanov" van Anton Tsjechov door Publiekstheater uit Amsterdam. Fakkeltheater, 20.30 uur: „Wittezwartepiete- poppen" van Joe Orton. Meir Theater, 20.30 uur: „Menuet" van Pieter de Prins. GENT Kon. Ned. Schouwburg, 20.00 uur: Musical „Cabaret" van Joe Masteroff, Fred Ebb en John Kander. Benoeming De heer F.A. Haaksman de Koster werd met ingang van 27 maart 1975 benoemd als onderwijzer te Nieuwerkerk aan de IJssel. Gebedsdag Ter gelegen heid van Wereld-Gebedsdag 1975 wordt vrijdagavond 7 mart om acht uur een gebeds dienst gehouden in de Doops gezinde kerk „Het Sam" in de Weststraat. Medewer king wordt verleend door het r.k. dameskoor onder leiding van de heer G.E. Dierick. Schieting Uitslag grote hanenschieting met 73 schut ters: eerste hoogvogel: J. v.d. Broeeke uit Eede; tweede hoogvogel: mevr. H. Vermeire de Croock uit Eede; eerste zij- vogel: P. Lippens uit Aarden- bur.g: tweede zijvogel: R. Couijzer uit Heist: eerste kal: J. Vlaeminok uit St. Margrie- te; tweede kal: R. van Vooren uit Watervliet. Er werden in totaal 18 hanen geschoten. Priisvogels: 1. D. Lasoen uit Maldegem en 2. L. Jansens uit Knokke. Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAÏONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9, tel 01150-7920 (4 lijnen); HULST: Steen3traat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat L teL 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t.m vrijdag 8 15 12 30 en 13.30 - 17 00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m. vrijdag van 19 00 - 20.00 uur, en zondag van 20.00 - 22.00 uur tel. 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140-3751. Midden-Zeeland 01100- 4944. REDACTIE Chef Zeeuwse redactie S C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen. tel 01150 7920. privé Lorentzlaan 50, Terneuzen, tel 01150 - 5745; algemeen redacteur Zeeland drs J Bouwmans, kantoor Klokstraat 1, Goes tel. 01100 8030. privé Zuidvliet- straat 53. Goes, tei 01100 8138. redacteur Midden-Zeeland' G. van Berkei, kantooi Klokstraat 1 Goes, tel 01100 - 8030, privé Voorburcht 37. Kapelle tel 01102 2320; redacteur voor Terneu zen en Kanaalzone P. de Schipper kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel 01150 - 7920 privé Noordstraat 45 Hoek, teL 01154 1556, redacteur voor Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen h. Postma. kantoor Steenstraal 14, Hulst, teL 01140 - 3751 privé Walmolenstraat 12, Hulst, tel 01140 4159 Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen: R. van der Helm, Melkweg 40, Oostburg, tel 01170 3370; foto-journalist voor J de Boer kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, teL 01150 7920. privé Langs de Kreek 56. Terneuzen tel 01150- 3137, sportredactie Zeeland A. Koomen. Troelstralaan 8. Axel, tel. 01155 2594. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: W. Hendriks, tel 01140 - 3751. ADVERTENTIE-EXP1 OITATIE Inspecteur Zeeland c. Menu. teL 01100 - 4316.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 5