Wielerconsul Jan Moerdijk: Damescompetitie wordt hervat S0FTB4LCLUB IN TERNEUZEN WACHT MET SPANNING OP DE COMPETITIE Motorcrosses in Axel sterk bezet Nederlaag Oemoemenoe üoemerfjdrop Jaarvergadering Voorwaarts Sportresultaten Topklasse Serie.Van Red Band Natuurlijk! sport IHMMI Prestatieloop van Dynamo Piuigc piepkleine pikzwarte pilletjes. een miljoen gulden aan prijzen Jf?*- DONDERDAG 27 FEBRUARI 1975 AFSTAND MOET VERDWIJNEN (Van onze correspondent) KAPELLE - De nieuwe wielerconsul voor Midden-Zee land Jan Moerdijk uit Kapelle vraagt aan iedereen waarmee hij in zijn nieuwe functie mee te maken krijgt een serieuze en positieve benadering van alles wat met de wielersport sa menhangt. Moerdijk: „Ik steek een hand uit en wie daarmee akkoord gaat kan op een prettige samenwerking mi jnerzijds rekenen. Men weet zo zoetjes aan wel dat ik radicaal ben in mijn optreden als dat nodig is. Ik wind er nu eenmaal geen doekjes om als er iets mis dreigt te gaan want ik kan nu eenmaal niet tegen zwart-wit zeggen en omgekeerd. Verder wil ik nog eens duidelijk stellen dat ik de functie van consul niet heb geambieerd want ik ben geen baantjesjager. Ik had het als jurylid best naar mijn zin en kon me lekker „uitleven" tijdens de koersen. Die .spanning die daarmee gepaard ging zal ik dan ook be slist missen. Als consul liggen de taken nu eenmaal anders. Je ver- tegenwoordigt dan immers in je district de KNWU, je coördi neert en dirigeert dan meer. Wanneer bijvoorbeeld in over leg met de sportcommissie door mij de jury is geformeerd en eventueel het parcours is gecon troleerd dan is de taak van de consul gedaan. Wanneer de koers draait ben ik alleen een representatief persoon. Natuur lijk zullen de comités die een wedstrijd organiseren er begrip voor moeten opbrengen dat een door mij aangestelde jury ook door mij verdedigd zal worden". Niettei.iin streeft Moerdijk naar een nauwe samenwerking met comités. Daarom wil hij dit seizoen of direct daarna samen komsten op touw zetten waarop de comités alles kunnen zeggen wat ze op hun lever hebben. Als het maar de positieve richting uitgaat. Volgens de 33-jarig Moerdijk die zeven jaar als jury lid optrad van jury-voorzitter lot wedstrijdleider en kantrech ter toe. bestaat er momenteel nog teveel afstand tussen de co mités, consul, jury en sport commissie. Moerdijk „Die af stand moet weg. Daar wil ik hard aan werken. Overal, maar voor al in de sport moeten we wederzijs begrip kunnen op brengen en de tak van sport waarvoor we werken laten pre valeren". Jan Moerdijk tilt niet zwaar meer aan de rel die ontstond toen bekend werd in december dat hij op de nominatie stond voor consul. Zoals bekend riep toen het comité Walcheren alle andere comités bijeen en tijdens deze bijeenkomst in Kapelle bracht „Walcheren" een motie van afkeuring ter tafel, tegen een eventuele benoeming van Moerdijk als consul. Deze motie werd echter door de andere co mités niet ondertekend. „Wal cheren" haalde dus bakzeil om in wielerjargon te blijven, reed zich zelf in de vernieling. Moer dijk hierover „tater is mij dui delijk geworden dat het Wal- chersecomité zich „warm" heeft laten maken door iemand van buitenaf. Ze zijn er gewoon in getrapt door een persoon wiens naam mi j wel bekend is maar die ik niet noemen wil. Ik ben trou wens nooit en ook in dit geval met rancuneus Ik wil de hele affaire dan ook laten rusten maar ik ben wel blij dat vele goede sportgenoten mij op die bewuste avond en ook daarna een „vriendelijke duw" in de rug gaven Trouwens ik kon gewoon geen stap terug doen. In eerste instantie was ik dus aangezocht door de KNWU om als consul te gaan optreden en nee zeggen en jurylid blijven zou een deceptie voor mij geweest zijn. Het was gewoon kappen met alles of doorgaan. Ik koos voor het laat ste dus consul worden. Gewoon om het algemeen belang te die nen. Nogmaals zeker niet omdat is die baan per se wilde hebben want ik had in de jurywereld, dacht ik toch, goede kansen om hogerop te komen. Jan Moerdijk zelf van zijn 17 tot zijn 24 jaar als nieuweling en als amateur tussen de wielen heeft gezeten is insider genoeg om met de pro blematiek op de hoogte te zijn. Hij vindt bijvoorbeeld dat hij eraan moet meewerken dat co mité, jury en coureuis amicaler moeten zijn in hun optreden naar buiten. Ook het gedrag van de renners is in het algemeen nog wel voor verbetering vat baar, meent hij. „De jury krijgt dan ook van mij de opdracht dat zij er op moeten toezien dat de renners zich behoorlijk gedra gen. We moeten alleen gepor teerd zijn voor nette taal". Om dat de wielerjeugd boven de Westerschelde de laatste jaren in het sukkelstraatje heeft ver toefd wil Moerdijk er graag aan meewerken daarin verandering .tan Moerdijk te brengen, zegt hij. Trouwens de RTC Theo Middelkamp werkt er steeds aan om eèn nieuwe jeugdafdeling van de grond te krijgen" Verheugend noemt Jan Moerdijk het ook dat nu het co mité Walcheren is ontbonden de traditionele koersen in dit ge west waarschijnlijk zullen wor den georganiseerd door Middel kamp Moerdijk: „Met de tweede voorzitter van Middel kamp Piet Scheers is hierover al een gesprek geweest. Uiteraard streeft Jan Moerdijk ook naar een nauwe samenwerking met de consul voor Zeeuwsch- Vlaanderen Bert IJsebaert wat diverse aangelegenheden be treft. Over Ben Mulder de voor zitter consul voor Midden- Zeeland die zelf zijn ontslag in diende wil Moerdijk kort zijn: „We hebben altijd prettig sa mengewerkt en we zijn ook als goede vrienden uit elkaar ge gaan". (Van een voetbalmedewerker) MIDDELBURG - De Zeeuwse damesvoetbalcompeti tie wordt in het weekend van za terdag S en zondag 9 maart her vat. Na het dameselftal van DFS (uit Burgh) hebben nu ook de dames van Wolfaartsdijk zich wegens speelstersgebrek terug getrokken. zodat in groep 1 maar zes elftallen overblijven, die de andere helft van de com petitie volmaken. De door DFS en Wolfaartsdijk gespeelde wedstrijden zijn vervallen. In groep 3, de zondaggroep, is er nogal wat stagnatie in de competitie en het blijkt onmoge- De meisjes van de softballclub in actie tijdens de training. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN - Stapelgek van softball en nog geen enkele wedstrijd gespeeld hebben. Dat is het geval met de dames van de onlangs in Terneuzen opgerichte softballclub „Het Zeeuwse Honk". Zo „stapel gek" dat het zelfs eens voor kwam dat ze op een kille zon dagmorgen omstreeks negen uur naar het honkbalterrcin gingen om daar hun populaire sport te beoefenen. Groot was echter de teleurstelling toen bleek dat het hek dat toegang geeft tot het honkbalveld ge sloten was. Maar geen nood. Dan maar een conditietrai ning. Monique Doppegieter, die de zaken behartigt voor de honkbalvereniging en de soft- ballvereniging „Het Zeeuwse Honk" (laatstgenoemde ver eniging is een onderdeel van de honkbalvereniging) uit Ter- neuzen, is een van de initia tiefneemsters. Voornamelijk via school zijn wij voor het eerst in contact gekomen met softball Daar mijn broer in die tijd nog een blauwe maandag lid geweest is van de honkbal- vereniging „Het Zeeuwse Honk" - honkbal lijkt ontzet tend veel op softball -volgden wij het honkbal wel eens We wilden dan ook een softball- vereniging oprichten. Daar wij allemaal nogal aan de jonge kant zijn (de speelsters van deze softballclub variëren van 14 tot en met 18 jaar, red.) zochten wij enkele personen met de nodige ervaring. Wij kwamen zodoende - omdat wij al wat contacten hadden met de spelers - bij de honkbalvereniging terecht En deze was wel bereid om ons als onderafdeling te aanvaarden. Enkele bestuursleden van de honkbalvereniging hielpen met de verwezenlijking van onze vereniging. In het begin werden wij nu niet bepaald overrompeld door meisjes die lid wilden worden van onze vereniging. Maar na verloop van ti jd hadden wij elf leden bij elkaar, nu zijn dat er alweer zeventien. Ik dacht geen ge ring aantal om mee te begin nen voor een tak van sport die nu niet bepaald sterk in trek is. Op 1 mei starten wij in com petitieverband, in de regio Antwerpen-België. Je vraagt je misschien af waarom wij in België in competitieverband gaan spelen. Dat is nogal sim pel, hier in Zeeuwsch- Vlaanderen zijn wij het enige damesteam dat softball beoe fent. Dat zou dus inhouden in dien wij hier in Nederland in dg competitie zouden gaan spelen, veel reizen naar de overkant en Brabant. En dat kost centjes! Wij zijn nu in Antwerpen ingedeeld met nog zeven andere teams die om en nabij Antwerpen gehuisvest zijn. En dat ligt natuurlijk heel gunstig voor ons". Dat het niet erg gemakkelijk zal worden vreest Monique Doppegieter wel degelijk. Zij zegt: „Som mige meisjes van ons denken dat het niet moeilijk zal zijn. En die redeneren maar van „Wij pakken die Belgen wel even" Dat is natuurlijk onzin Wij zullen het het eerste jaar bijzonder moeilijk krijgen in dé competitie En hel is goed voor ons dat er bij ons twee meisjes zijn die al ervaring hebben opgedaan met softball Dat zijn Bonnie en Willy Goe- mers. Wij worden getraind door Ko Dooms en Jan van Kolk, beiden hebben vol doende ervaring om ons weg wijs te maken in deze sport. Beiden maken tevens deel uit van ons bestuur, dat verder be staat uit Dio van Uijtrecht, Leon Schout, Bert Mulder en mijn persoontje. Tot nog toe trainen wij in een gymlokaal aan de Madame Curiestraat in Terneuzen. Deze ruimte is na tuurlijk te klein om daar naar hartelust te trainen. Wij trainen daarom daar maar met tennisballen, die zijn kleiner en lichter van gewicht dan softballen. Van de zomer tijdens de competitie trainen wij natuur lijk tweemaal per week en dan buiten. Voor deze competitie zullen wij nog verschillende vriendschappelijke wedstrij den spelen" Waarom spreekt softball Monique Doppegieter en haar medespeelsters zo sterk aan? „Je kunt in feite softball met geen andere sport vergelijken, vind ik De teamgeest, de aan moedigingen van je medes peelsters in het veld of langsde lijn, de ondraaglijke spannin gen bij het wel of niet slagen van een bepaalde tactiek, dat is softball. Een prachtige sport". lijk om in die groep nog een complete competitie (uit en thuis) te spelen. Besloten is dan ook tot een halve na-competitie. Het dameselftal in die groep, dat danook na de najaarscompetitie bovenaan staat, geldt derhalve als kampioen. Dat kampioen schap wordt de eerstkomende weken nog uitgevochten tussen de elftallen van Steen, Breskens en Vlissingen 2. De standen van de drie groe pen zien er momenteel als volgt uit: Groep 1 Kloetinge Kapelle GDVV Patrijzen SKNWK Luctor 10 36- 6 8 27- 5 6 30- 6 3 8-18 3 4-23 0 1-48 Groep 2 Vlissingen 1 Veere Zeelandia VCK Serooskerke Meeuwen Nieuwland 6 12 30- 1 6 9 20- 5 6 8 16- 6 6 5 5-7 6 4 3-12 6 3 3-32 6 1 1-15 Groep 3 Afgelopen zondag won Vlis singen 2 met 0-7 bij Patrijzen 2 en nam daardoor de leiding in deze groep. Volgende week thuis tegen Steen is nu een gelijk spel voldoende voor het kampioen schap, want dan kan ook Bres kens (dat thuis tegen Walcheren speelt) de Vlissingse dames niet meer bereiken. Vlissingen 2 Steen Breskens Noorvrouwen Walcheren Patrijzen 2 9 15 49- 5 9 14 49- 5 9 13 28-11 10 6 10-46 9 4 49-37 10 4 11-52 (Van onze sportmedewerker) AXEL - Heel wat sterke deel nemers zullen aan de grote mo torcrosswedstrijden die in Axel gehouden worden deelnemen. Van Caelenberghe: „We moeten minimaal rekenen op veertig rijders per categorie. Als we meer dan veertig rijders aan de start krijgen, zullen we eerst moeten gaan selecteren. De startplaats is slechts voldoende om veertig rijders tegelijk van start te laten gaan. „Bij de internationalen staat de deelname van alle Westeuro- pese kampioenen - zowel in de 500 als in de 250 cc. klasse - reeds vast. Zeker is dat Felix Verhoeven en Johan de Cuyper respectievelijk West-Europees kampioen 500- en 250 cc. van de partij zal zijn. Maar ook Guido Verburgh. Gilbert de Rijcke, Rene van de Vorst en René Bor- tels komen naar Axel. De enige Zeeuwsch-Vlaming in dit gezel schap is Johan Scheele uit Zaamslag Strijd zal er bij de in ternationalen zeker zijn, want een eerste plaats betekent altijd nogzo'n 350,- Maar ook in de andere categorieën zal het niet aan de nodige strijd ontbreken, voor elke categorie zijn 25 prij zen beschikbaar gesteld. Daar naast uiteraard ook de nodige bekers en erepalmen, die door het bedrijfsleven beschikbaar gesteld zijn. De eerste vijf pal men voor de wedstrijden op 1 maart zijn beschikbaar gesteld door het bouw- en aannemers bedrijf Lensen uit Axel, voorza- terdag 8 maart door „groen voorziening" Den Doelder uit Axel. voor zaterdag 15 maart door horlogerie Cortvriend uit Axel, terwijl het constructie bedrijf Sam Hamelinck (Axel) de laatste vijf overwinnings- palmen voor zijn rekening neemt. De eerste prijs voor de internationalen 500 cc. (vier wedstrijden) werd geschonken door de Nederlandse Midden- standsbank. In de categorie ju- (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG - De Middel burgse sportvereniging Dynamo '70 houdt zaterdag op het terrein „De drie Hoogten" in Oostka- pelle zijn achtste prestatieloop. Hiervoor bestaat elk jaar gTote belangstelling uit geheel Zeeland. Dit jaar kunnen de deelnemers bijzonder aan hun trekken komen omdat het par koers dat door hel duingebied van Middelburgse Waterwin ning voert fraaier en aantrekke lijker is dan voorheen. Er is ditmaal voor een andere opzet gekozen. De jeugd tot 12 jaar komt om 2 uur aanbod om 4 kilometer af te leggen (limiet 30 minuten) De ouderen (vertrek 4 uurj kunnen kiezen uit 5,10 en 15 kilometer Er bestaat voor de deelnemers onderweg keuze, of ze nadat de 5 kilometer afgelegd is, door willen gaan op 10 of op de 15 ki lometer Er zijn namelijk in het traject twee parallelwe gen opgenomen waar men af kan slaan Op het lintje dat na afloop wordt uitgereikt en dat ontwor pen is door Han Reijnhoudt kan men aangeven welke afstand is volbracht. (Van onze sportredactie) AXEL - De Axelse sportver eniging Voorwaarts - met de secties volleybal, basketbal en gymnastiek houdt de jaarverga dering op 28 mei. Algemeen voorzitter J.Th. Klein: „We koppelen er meteen een grote feestavond aan vast. Je hebt drie verschillende afdelingen binnen de sportvereniging Voorwaarts, die ieder een eigen bestuur heb ben. Op die manier verwateren de contacten met de andere sec ties. Ieder runt zijn eigen zaak. Door de algemene ledenverga dering te koppelen aan een fees tavond zorg je voor een soort „verbroederingsfeest". Dat wil len we voortaan ieder jaar doen". Voorwaarts is ook op andere fronten actief. Zo komt er nu dank zij vooral de activiteiten van voorzitter Klein voortaan regelmatig een fraai clubblad uit dat naar de naam „De Krab belaar" luistert Op 18 april ver zorgt de afdeling Gymnastiek van Voorwaarts een uitvoering in cultureel centrum De Halle in Axel. Voorwaarts is tevens al bezig met de eerste voorberei dingen voor de viering van het 40-jarig bestaan van de Axelse sportvereniging in 1977. Voor zitter Klein: „We willen er een groots feest van maken, met toernooien zowel voor de gymnastiek-; volleybal-; als basketbalafdeling. (ADVERTENTIES) nioren gaan naast de vele Belgi sche renners ook alle Axelse rij ders zoals Frans Lensen, Co Walhout, Paul Rottier, Johan Schelleman. Kees Hamelinck en Wim van Bruggen van start. Mo- torcrossminnend Zeeuwsch- Vlaanderen knjgt vier zaterda gen de gelegenheid top- motorcross te zien. (ADVERTENTIE) wAn Uil» Deze prijs ter waarde van 295,- is beschikbaar gesteld door IrisettB Naaiden, de makets van de échte donsdekens en de mooiste lakenovertrekken. PUZZEL MEE! voelba A-JUNIOREN Groep Al: IBevelanders Al - Walcheren Al 2-0, Axel Al - Zeel. Sport Al A-0, Zierikzee Al Arnemuiden AI 1-3, Kloetinge Al - HVV Al 0-0. Groep A2: Oostkapelle Al - Zeelandia Al 0-0, Veere Al - Jong Ambon Al 1-3. RCS Al - Noormannen Al 2-2, Seroos kerke Al - Middelburg Al 0-4, VCK Al - Meeuwen Al 0-3. Groep A3: RCS A2 - Noor mannen A2 6-0, Middelburg A3 Vlissingen A2 1 -8, GPC A2 - Ar nemuiden A2 1-9, Middelburg A2 - Meeuwen A3 13-2, RCS A3 Walcheren A2 2-1 Groep A4: Zeelandia A2 - Middelburg A4 0-1, Middelburg A5 - Arnemuiden A3 2-4, Vlis singen A3 - RCS A4 2-0, Jong Ambon A2 - VCK A2 4-1 Groep A5: Wolfaartsdijk Al - Wissenkerke Al 0-0, Volhar ding Al - Cortgene Al 0-5, Nieuwdorp Al - Heinkenszand Al 1-3, Luctor Al - Kloetinge A2 5-1, Patrijzen Al - Lewed Boys Al 3-1, Kwadendamme Al 's-H.Arendskerke Al 4-1 Groep AH: Patrijzen A2 - Kloetinge A3 1-2, Heinkens zand A2 - Wolfaartsdijk A2 0-6, Luctor A2 - SSV Al 4-2, We- meldinge A2 - Goes A2 1 -2, SVD Al - Hoedekenskerke Al 3-1. Groep A7: Kruiningen Al - Rillandia Al 6-2, Krabbendijke Al -Robur Al 2-3, Hansw Boys Al - Apollo Al 0-0, Kapelle Al - Yerseke Al 1-2 Groep A8: Philippine Al - Hoek Al 4-0, Breskens A2 - Schoondijke Al 1-3, Sluis Al- Breskens Al 0-3, Aardenburg Al - Hoofdplaat Al 0-3 Groep A9: Vogelwaarde Al - Tern Bovs Al 2-0. AZW Al - Terneuzen A2 0-3, Clinge Al - Sluiskil Al 1-0 Corn Boys Al- Ria Al 3-1, Hontenisse Al - Koewacht Al 1-0 Groep AIO: Steen A2 - Tem, Boys A2 5-3, Graauw Al -SDO Al 0-0. Groep All: SKNWK Al - SKNWK A2 4-2, DFS Al - Brouwershaven Al 3-0. B-JU NIOREN Groep BI: GPC BI - Walche ren BI 5-0. Zeelandia BI - RCS BI 2-3, Arnemuiden BI - Vlis singen BI 0-1, Zeel. Sport BI - Meeuwen BI 2-1. Groep B2: Jong Ambon BI - Oostkapelle BI f-0, RCS B2 - Vlissingen B2 1-2, Middelburg B2 - Veere BI 1-1. Groep B3: Vlissingen B3 - Walcheren B2 3-4. Groep B4: Serooskerke B2 - Zeelandia B3 2-1, Middelburg B6 - RCS B4 0-3, Meeuwen B3- Zeel Sport B2 3-0. Groep B5: RCS B5 - Walche ren B3 3-1, Oostkapelle B2 - Nieuwland B2 3-6, veere B2 - Middelburg B7 3-2, GPC B3 Middelburg B8 5-0, Zeelandia B4 - Vlissingen B5 1-1. Groep B6: Apollo BI - Luctor BI 0-0 BorssefeB1 - Wolfaarts dijk BI 0-0. Heinkenszand BI - Robur BI 0-3, 's-Heer Arends- kerke B1 - Lewed Boys B10-11. Groep B7:Colijnspl Boys BI- Bevelanders BI 1-1, Wissen kerke BI - SS V B1 0-2, Cortgene BI - Luctor B2 164) Kapelle B2 Kloetinge B2 5-2, Wemeldinge B2 - Robur B2 3-3. Groep B8: Hans Boys B2 - Apollo B2 1-5, Robur B3 - Kruiningen B2 2-2, Yerseke B2 - Rillandia B2 1-0, Krabbendijke B2 - Goes B3 1 -6, Wolfaartsdijk B2 - Kloetinge B3 1-1. Groep B9: Waarde BI- Kruin ingen BI 0-2, Kapelle BI - Hansw Boys BI 1-1, Kloetinge BI - Krabbendijke BI 3-0, Goes BI - Yerseke Bi 3-4. Groep B10: Biervliet Bl - Breskens Bl 1-2, Schoondijke Bl - IJzendnke Bl 6-0, Hoofd plaat Bl - Philippine Bl 7-0, Aardenburg Bl - Hoek Bl 1-3. Groep Bil: Breskens B3 - Breskens B2 2-4, Schoondijke B2 - Hoofdplaat B2 1-2. (Van onze sportredactie). MIDDELBURG - Het eerste team van Oemoemenoe heeft in Middelburg moeten ervaren dal DIOK uil Leiden in de zuidelijke eerste klas van de Nederlandse Rugby Bond de sterkste ploeg is. De Leidenaren blven ook in Middelburg ongeslagen. Oe moemenoe werd naar een duide lijke 29-3 nederlaag gespeeld. Als excuus inag well icht worden aangevoerd, dat de Zeeuwen met vijf invallers speelden. Ook met een volledig team zou Oe moemenoe echter tegen dit DIOK -dat enkele spelers uit de nationale ploeg in zijn gelederen heeft- wel verloren hebben. Toch was er geen sprake van een eenzijdige wedstrijd. De Zeeuwen rukten vaak op in de jHms richting van de DIOK-lijn, maai er kon geen opening in de Leidse defensie worden gevonden Aan de andere kant lukte het beter De grote en snelle Bobby Del- prado kwam enkele keren met snelle rushes tot scoren, nadat hij kundig was vrijgespeeld Bo vendien beschikte DIOK over een uitstekende kicker, die meerdere malen strafkicks in punten wist om te zetten. Bij de veldwisseling was de score 16-3 In hei begin van de tweede helft leek het er op dat Oemoemenoe het spel in handen zou nemen, maar zoals dat vaker voorkomt scoorde DIOK tijdens het Oemoemenoe-offensief. waardoor de Leidse formatie de inspiratie vond om onder de Zeeuwse druk vandaan te ko men Het bleef een interessante wedstrijd waarin de Zeeuwen bleven spelen voor wat ze waard waren DIOK vormde echter een grotere eenheid, vooral ook in hel scrumwerk, waardoor Oemoemenoe-driekwarten weinig aan hel werk gezet kon den worden Na deze nederlaag en hel verlies van vorige week tegen HRC II is Oemoemenoe iets teruggezakt Oemoemenoe II gaat echter onverminderd door met het be halen van goede resultaten. Zondag werd in Tilburg van Til burg II gwonnen met niet min der dan 64-0 Oemoemenoe II staal nu op een zeer duidelijke tweede plaats met twee verlies- punten meer dan koploper HRC de te 1

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 18