ms. r. n tider L »heid. NOODLEVERANTIE MUNITIE VAN VS AAN ETHIOPIË Zelfs in Israël werkloosheids probleem Lufthansa ontslaat ramp-piloot Bisschop Gij sen weigert tekst liturgie voor „Roepingenzondag Vaticaan wenst geen katholieke publicaties over bevolkingsvraagstuk Mode in Leningrad ipcentruR* Overdracht Croslaud blijft twijfelachtig Weer veel Ieren vrij in eigen land hartje hulst 119 fr. 162 fr. 147 fr. 134 fr. 149 fr. 126 fr. 95 fr. 1AN HET MES diversen n andere wereld, at. ms uitbundig udige Nederlander rkomen vriendelijkheid. binnenland PllIl5ji55i^H Publicatie Voorzorg Moeilijkheden INDONESIë EN TIMOR Schietpartij op bijeenkomst Portugese PPP Israëlische prof vitamine E verlengt leven Leeuw van Kasjmier terug „Houdt Portugal- Vrij" bracht 1,5 miljoen op 2! IEWEGEN B.V., iii aanhangwagens te Etten-Leur, AS-, KNIP- EN ZETWERK volledig te gebruiken. Vragen naaf eg 13, Etten-Leur. Telefoon 01608. en VLAMVERZINKEN en, lantaarnpalen, t.v.-masten, bal« sen kabine van 10 m x 15 m. 'j onds halen!! Parallelweg 13, Etteiw ^aane. Telefoon 01608-3455, OOP Mebro tourcaravan, als nieuw, event, staan- Tractor Ford Major 40 1. 01143-394. SIRE. DINSDAG 25 FEBRUARI 1975 9 ROME-PARIJS-BRUSSEL (ANP) Tot twee maal toe hebben Vaticaanse autoriteiten getracht katholieke publicaties over bevolkingsvraagstukken te verhinderen, omdat daarin kri tische uitlatingen voorkomen over het Vaticaanse leerstellige en politieke beleid inzake ge- boortenregeling en anti-concep tie of dit beleid niet voldoende verdedigd wordt. Aldus bron nen van het ANP uit Rome. Parijs en Brussel De eerste poging dateert van vorig jaar. Deze betreft het verslag van de conferentie van Nemi bij Rome, georganiseerd door de Jesedes, het secretari aat der jezuïeten voor bevol- kingsprbblemen Tot dusver hebben de Vaticaanse autori teiten de publicatie van dit verslag tegengehouden. De tweede poging speelde zich deze maand af in Parijs, waar bij uitgeverij „Centurion" een boekwerk gereed lag voor ven- zending. Dit boek is afkomstig van de sectie „bevolking" van de OIC, de Conferentie van Internationale Katholieke Or ganisaties. In het eerste geval is de publicatie inderdaad verhin derd. Zij het met enige lek ken. In het tweede geval met veel minder succes. Het OIC- boekwerk „Het bevolkings vraagstuk: een uitdaging aan de mensen van deze tijd", is uitgekomen, zij het, dat de OIC niet meer als verantwoor delijk voor de uitgave wordt vermeld. Dit werd door een delegatie van het pauselijke staatssecretariaat afgedwongen onder het dreigement, dat het Vaticaan zijn subsidie aan da OIC zou intrekken. Kardinaal Villot, pauselijk staatssecretaris, kwam met zijn algehele publicatieverbod net te laat. Het boek was al naar de pers verzonden. In 'net voorj aar van 1974 werd in Nemi de Jesedes-con- ferentie gehouden, welke een mondiale collectie van katho lieke deskundigen uit vele takken» van wetenschap bij eenbracht. De bedoeling van dit wetenschappelijk overleg was het generalaat der jezuïe ten en via deze instantie de Heilige Stoel en andere groepe ringen materiaal te verschaf fen als vervolgstudie op het we reldbevolk i n gsjaar 1974. De wetenschappers bleken blijkens een verslag in „The Tablet" van 11 mei 1974 het een „schandaal" te vinden, dat er een steeds diepere kloof ontstaat tussen de officiële leer der kerk, zoals die ver tolkt is in de encycliek „Hu- manae Vitae" van 1968 over huwelijk en geboorteregeling, en de praktische beleving er van door de katholieken. De wetenschappers prezen de kerk om haar morele leider schap ten aanzien van de no den van de wereld, maar kraakten haar bedeesde, om niet te zeggen angstige bena dering van de seksuele mo raal. De conferentie drong er bij de kerkelijke autoriteiten krachtig op aan, dat zij haar morele leer zouden herformu leren en daarbij rekening zou den houden met de overbevol king in de wereld. De confe rentie had ook graag gezien, dat haar verslag door net Va- tioaan zou worden gepubli ceerd. Maar het is gebleken, dat de kritiek van de confe rentie op de obstructie-politiek van sommige instanties in de kerk gerechtvaardigd was. want het Vaticaan heeft de publiekmaking van de resulta ten der conferentie tot op he den geweigerd. Toch is er wel een lek ge weest. Zo is b.v. de opvatting van prof. dr. Richard A. McCormick SJ, een der deel nemers aan de conferentie, ge- publicerd in het jezuïeten tijdschrift „America" en even later in het Engelse tijdschrift „The Tablet" van 8 februari 1975 Prof. McCormick, hoogleraar in de christelijke ethiek en de bio-ethiek, verklaart dat de weigering van de overgrote meerderheid der katholieken •om de encycliek „Humanae Vitae" in haar opvattingen te integreren, reden is om op nieuw over het vraagstuk der geboorteregeling na te denken. Een verantwoorde afwijzing door de katholieken van de pauselijke voorschriften inza ke anticonceptie kan volgens McCormick een weWlicht geen beslissende, maar toch wel be langrijke aanwijzing zijn voor het vinden van de waarheid. De bisschoppen dienen voffigens de Amerikaanse theoloog de kwestie bij de paus opnieuw aan te zwengelen. Het lot van het rapport der Jesedes-conferentie trof ook bijna het rapport van de sectie bevolking van de OIC over het vorig jaar gehouden inter nationale congres in Boekarest over de bevolkingsproblemen dèr wereld. Dit rapport bevat in feite weinig nieuws en het zou weinig publiciteit hebben gekregen, wanneer het Vati caan niet had geprobeerd de publikatie ervan tegen te hou den. Het rapport verdedigt na melijk geen enkel standpunt. De groep „bevolking" van de OIC constateert slechts, dat het probleem der overbevol king te weinig bestudeerd is en dat daarom conclusies nog niet verantwoord zijn. Het Va ticaan had echter gewiüid, dat die conclusies wel duidelijk getrokken waren, zij het langs Vaticaanse lijnen. Het rapport van de OIC valt het kerkelijke standpunt ech ter niet aan. Het gaf er de voorkeur aan niet „alles" over de katholieke zedenleer te zeggen. Dit bleek het bezwaar van het Vaticaan te zijn: het rapport was te neutraal. Ande re bezwaren: de pauselijke uitspraken werden niet of nauwebjks geciteerd, terwijl de sectie „bevolking" wel een beroep had gedaan op die mo raaltheoloog kanunnik Pierre de Locht en P. Delooz. Pierre de Locht is door het Belgische episcopaat kortgeleden gedesa voueerd vanwege zijn opvat tingen inzake de seksuele mo raal. P. Delooz is een uitgetre den jezuïet. Het optreden van het Vati caan is vooral in België slecnt gevallen, omdat veel Belgen aan het rapport hebben mee gewerkt. (Van onze redactie buitenland) ADDIS ABEBA De Verenigde Staten hebben Ethiopië laten weten dat zjj waarschijnlijk een noodleverantie aan munitie zullen doen, zodat Ethiopië de oorlog tegen de Mohammedaanse opstandelingen in de provincie Eritrea kan voortzetten zo hebben regeringskringen in Addis Abe ba gisteren officieel meegedeeld. De munitie-luchtbrug zou over twee of drie weken kunnen beginnen, verklaar den ze. Ethiopië heeft Was hington in het begin van de maand gevraagd om munitie voor een bedrag van 24 mil joen dollar voor zijn voorna melijk met Amerikaanse wapens uitgeruste leger, dat al bjjna een maand vecht te gen opstandelingen in Eri trea die op onafhankelijk heid aansturen Volgens militaire kringen in Addis Abeba zal het Ethiopi sche leger over een maand of zes weken ernstig tekort aan munitie voor zware wapens krijgen, als de gevechten op de huidige schaal blijven voortduren. Munitie voor klei ne wapens maakt Ethiopië zelf. Het is een moeilijk besluit voor Washington geweest, om dat de Eritrese onafhankelijk heidsstrijd veel steun in de Arabische wereld geniet en zo dr. Henry Kissingers vredes missie in het Midden-Oosten in gevaar zou kunnen worden gebracht. Het besluit munitie te leveren zou dan ook met medeweten van de minister van buitenlandse zaken zijn genomen Bij wijze van voorzorg te gen mogelijke vergeldings maatregelen als Amerika het Ethiopische verzoek zou inwil ligen, heeft Washington op on geveer 30 na alle 300 Ameri kaanse staatsburgers die in de Eritrese hoofdstad Asmara woonden, geëvacueerd. De Eritrese rebellen hebben gedreigd met het aanvallen van de scheepvaart op de Ro de Zee vanaf de Eritrese kust, als Washington aan het Ethio pische verzoek zou voldoen. Diplomaten uit het westen in Addis Abeba hebben geconsta teerd dat hoe langer de oorlog tegen de Eritrese rebellen duurt, des te meer onenigheid ontstaat in de ministerraad. De Amerikaanse regering zou tot levering van de munitie heb ben besloten, omdat het gaat om een oude bondgenoot die het voor een groot deel bewa pende en opleidde Binnen de in Ethiopië aap de macht zijnde militaire jun ta hebben zich ernstige moei lijkheden voorgedaan. Dit is gisteren in kringen van wes terse diplomaten in de hoofd stad Addis Abeba vernoemen De minister van landbouw. Dagnachew Yirgu, blijkt tien dagen geleden al naar Soedan te zijn gevlucht. Hij heeft een brief achtergelaten waarin hij zegt dat de „chaos en de onbe kwaamheid" van de militaire junta zijn positie onhoudbaar hebben gemaakt. De minister van volksgezondheid, Gemel Abdul Kadir, is dit weekeinde uit de hoofdstad verdwenen Naar men zegt naar zijn ge boorteprovincie Eritrea, die in middels volgens persberichten door het leger helemaal van de rest van het land is afge sloten. DJAKARTA (RTR) Indo nesië heeft Australische pers berichten tegengesproken dat het voorbereidingen treft Por tugees Timor binnen te vallen. Een functionaris van het Indo nesische ministerie van defen sie noemde de berichten „vol komen ongegrond". Een in Melbourne verschijnende krant had dit weekend gemeld dat de aanval „binnen enkele weken" gedaan zal worden en de „Morning Herald" die in Sydney uitkomt, schreef dat Indonesische troepen in de „niet te verre toekomst" Ti- mor zullen binnenvallen. De traditionele folkloristi sche „Karpaten-stijl" wordt be houden in deze mode-creaties uit Leningrad. Borduurwerk, kant en andere garneringen zijn harmonieus verwerkt in de nieuwe modetrend. LISSABON (UPI) Op een bijeenkomst van de PPD, de centrum-linkse democrati sche volkspartij van Portugal, in de Noord Portugese stad Chaves is in het weekend ge schoten door tegenstanders van de partij. Twee aanwezi gen werden gewond. Er zijn arrestaties verricht en de schutter is geïdentificeerd. Gisterochtend ontplofte in Cascais een bom onder de auto van Francisco Pinto Balsemao, hoofdredacteur van het week blad Expresso en een van de oprichters van de PPD. Er vielen geen gewonden. TEL AVTV (AFP) Profes sor David Gershon heeft voor de Israëlische radio verklaard dat een groep onderzoekers die onder zijn leiding staat, tot de conclusie is gekomen dat het gebruik van vitamine E het leven van de mens ver lengt. Deze verlenging die wel 30 percent zou bedragen, zou het gevolg zijn van de vertraging van het „oxydatieproces" van de cellen. Vitamine E komt voor in vele natuurlijke produkten, zoals mais. pinda's, rijst en sla. De mens zou gemiddeld een milligram van deze vita mine per dag nodig hebben. Gebrek aan vitamine E kan leiden tot afwijkingen in het groeiproces, het zenuwstelsel, de spieren en de lever. (Van onze correspondent) TEL AVIV De Israëli's zullen het komende begro tingsjaar terwille van de enorme defensie-inspanning de buikriem nog verder moeten aanhalen. Er is spra ke van een verdere afkoe- ling van de economie door middel van bestedingsbeper king als gevolg van het feit dat Israël dit jaar voor de eerste maal sedert 1967 met een werkloosheidsprobleem te maken krjjgt. Door de be zuinigingsmaatregelen over de gehele linie in het rege ringsapparaat zullen 2200 tijdelijke ambtenaren uit overheidsdienst worden ont slagen. °at blijkt uit de gistermorgen d«>r de minister van Financiën Kabinowitz bij de Knesseth, "et parlement, ingediende be groting die vooral in werkge verskringen op sterke weer standen stuit. Als gevolg van de nieuwe indirecte belastin gen van 7,5 procent op goede ren en een nieuwe onderne- mcrsloonbelasting van dezelf de grootte gaat er een duurte golf over het land. Sigaretten ijskasten, auto's en tal van an dere artikelen zijn stevig duurder geworden. Omdat de winkelvoorraden niet werden belast, liep Israël gisteren storm op de winkels Ook de post en telefoontarie- ven zijn met 20 procent om hoog gegaan. In wezen heeft de vistoren ingediende begro ting van 56 miljard Israëlische ponden (ruim 9 miljard dol lar) dezelfde trekken als de begroting van vorig jaar. Op nieuw gaat 40 procent van de uitgaven naar defensie, 35 procent van sociale diensten en maar liefst 18 procent naar aflossing van binnen- en bui tenlandse schulden. De nieuwe belastingen die 2 miljard pond in de schatkist moeten bren gen zijn geheven om het be grotingstekort van anderhalf miljard pond te dekken. Het tekort op de betalingsbalans loopt ten opzichte van 1974 iets terug, van 3,5 naar 3,3 miljard dollar, maar dat hangt in grote mate af van de finan ciële steun die Israël van de Verenigde Staten zal krijgen. De directeur-generaal van het ministerie van Financiën Ag- mon zei maandag in Jeruzalem te hopen dat Israël dit jaar toch nog op 2 miljard dollar Amerikaanse steun kan reke nen. Als dit minder zou blijken te zijn, dan zou het tekort op de betalingsbalans nog groter worden en wordt bet land in economisch opzicht nog kwets baarder. Verwacht wordt dat de werkloosheid van 3,5 tot 5 procent zal oplopen. Agmon beschouwt dat nog als „bijna volledige werkgelegenheid". In bepaalde takken van nij verheid zal de werkloosheid boven de 5 procent komen te liggen, maar omdat er in de defensie vraag naar „handen" is, is het een kwestie van omscholing om de werkloos heid op te ''angen. Op de vraag waarom de werkloos heid in Israël ten opzichte van het westen zo laag is, ant woordde Agon: „Omdat 25 procent van de 1,1 miljoen we'kt-eners voor de defensie wei'.en". (Van onze correspondent) BONN De 54-jarige piloot, Christian Krack, en zijn 50- jarige boordingenieur, Rudï Hahn, zijn door de Westduitse Lufthansa op staande voet ont slagen. De directie gaf hier mee te kennen, dat het twee tal schuldig is aan de ramp met de Jumbo-jet, die op 20 november van het vorige jaar in Nairobi neerstortte. Bij dit ongeluk vonden 59 van de 157 passagiers de dood. In brede kringen van West- Duitsland ontmoet dit ontslag echter scherpe kritiek, omdat het officiële onderzoek naar de oorzaak van de ramp nog lang niet is afgesloten. Dit gaf de 99 9* NIEUW DELHI (DPA) Sjeik Mohammed Abdoella, die bijna 22 jaar geleden met geweld als regeringsleider van Kasjmier was afgezet, zal van daag dit ambt weer op zich nemen. Daartoe is een over eenkomst gesloten met pre mier Indira Gandhi, die veer tien dagen geleden door het kabinet is goedgekeurd. Als tegenprestatie heeft de „Leeuw van Kasjmier" zijn eis van 1953, dat Kasjmier een bijzondere status moest krij gen, laten vallen. directie in Keulen zelf te ken nen met de mededeling, dat zij geen bijzonderheden over de oorzaak bekend wil maken, voordat het onderzoek voltooid is. In directie-kringen verluidt echter inofficieel, dat de piloot en de ingenieur fouten bij het controleren van de instru menten hebben gemaakt. Zo zou ingenieur Hahn de kapi tein het teken voor de start gegeven hebben, hoewel be paalde lampjes op het dash board niet waren gaan branden. Deze lampjes maken kenbaar, dat de kleppen aan de voorste vleugel in- de juiste positie zijn gebracht. Het feit, dat dit in Nairobi niet het geval was, leidde inderdaad tot het neer storten in de buurt van het vliegveld. Het op z'n minst voorbarig wordt eveneens de mededeling van het parket in Frankfurt beschouwd, waarin het heet, dat de justitie tegen het twee tal een proces wegens dood door schuld voorbereidt. Hoewel menselijk falen inder daad bij de ramp een rol ge speeld schijnt te hebben, wijst men er in Westduitse lucht vaartkringen op, dat er bij de FAA, de Amerikaanse instan tie voor veiligheid in de lucht, reeds herhaalde klachten over gebreken aan de vleugelklep pen van de Jumbo-jets waren binnengekomen zonder dat hieruit echter consequenties getrokken werden. In dezelfde kringen levert men er ook kri tiek op, dat de bemanning van een Jumbo-jet met de grootste snelheid kort voor en tijdens de start een lijst met meer dan honderd controlepunten moet afwerken. Dat hierbij wel eens een of ander punt over het hoofd wordt gezien aoht men menselijkerwijze maar al te begrijpelijk. Fataal kan het ook worden, zo zegt men hier speciaal met het oog op de ramp van Nairobi, dat de Jumbo-jet door de beman ningen wegens zijn technische perfectie beschouwd wordt als een machine, waarmee eigen lijk niets kan gebeuren. Een al te groot gevoel van veiligheid en de hier uit voortvloeiende nonchalance kan dan de oor zaak van catastrofes worden. Volgens vaklieden wordt de Jumbo-jet inderdaad ook na de ramp in Kenia, die de eer ste was met dit toestel, als het veiligste vliegtuig ter wereld beschouwd. Het ontslag van de beide bo manningsleden, die al sinds november van hun dienst ge suspendeerd waren, zullen in de Bondsrepubliek waarschijn lijk nog veel stof doen op waaien. Beiden hebben name lijk het plan dit besluit bij de rechtbank aan te vechten. De „Vereniging Cockpit", de bond van Westduitse piloten, hield zich intussen al met het ont slag bezig en diende een pro test tegen deze „veroordeling" in. Bij de personeelsraad van de Lufthansa heeft men even eens aangekondigd, dat men de zaak niet zonder meer on zich wil laten berusten en dit temeer, omdat er zelfs in de directie van de luchtvaart maatschappij onenigheid over het ontslag bestaat. FRANS WENNEKES Op de suikerplan tage Marienburg in Suriname is eind vorige week een wilde staking uitgebroken. Ongeveer 250 van de 400 rietkappers hebben het werk neergelegd. Het werk op de suikerfabriek is daardoor stil komen te lig gen EENHEDEN van de Rode Khmer hebben gisteren hun beschieting van Phnom Penh en het gebied rond liet vlieg veld Pochentong geïntensi veerd. JAPAN heeft zijn derde we tenschappelijke kunstmaan ge lanceerd. Zij heet „Srals", is achthoekig van vorm en weegt 86 kg. De hoogte is 70 cm en de doorsnee 75. Ze draait In 116 minuten om de aarde. LINKSE groeperingen in Por tugees Timor hebben vrijwel overal de macht in handen ge nomen, aldus hebben vluchte lingen bekend gemaakt die naar het Indonesische deel van het eiland zijn ontkomen. DE wereldprijzen van door landbouw voortgebrachte grondstoffen zijn sinds juli 1974 aan het dalen. Deze ten dens zal nog enkele maanden aanhouden voordat er een sta bilisatie zal optreden. Dat zegt de Europese Commissie, het „dagelijks bestuur" van de EEG, in antwoord op schrifte lijke vragen uit het Europees parlement. In Utrecht maken ze het he lemaal bont. Daar heeft het provinciebestuur de giroreke ningen van protesterende niet- betalers van het een of ander willen blokkeren. Nu- vond staatssecretaris (over de giro) Van Huiten dat al helemaal niet leuk en ziet: de giro directie liet gisteren weten niet mee te werken aan die flau wekul. Dat is tenminste klere taa'. Giro-directie: een pluim- Uw beslissing was: (U)terecht. Of nee, toch onterecht- Want een paar uur later bleek de giro wèl min of meer mee te willen werken. Wet is wet. Enig Ingezonden werk: De voormalige staatssecretaris van Financiën, Grapperhans is ver dwenen uit de top van de bank Mees en Hope. Dat is dus: riür Grapp-er-(h)aus (van H. Klijs). Zoals u heeft kunnen lezen is vorige week in Breda een restaurant afgebrand- De naastliggende winkels kregen ernstige rookschade. Van een il kledingbedrijf moet de hele voorraad als verloren worden beschouwd. Ze verkopen daar nu alleen nog maar smokings. (van Henk Kops). In de Cambridgshire Far mer's Journal van februari staat de volgende adverten tie: „Huisdieren vernietigings- deskundige, voorheen genoemd konijnenvanger, biedt diensten aan aan voedseiproduktiedes- kundigen, voorheen genaamd landbouwers". Drankje op Schiphol: Martin air on the rocks. HILVERSUM (ANP) De gezamenlijke actie van VARA, PvdA en NVV „Houdt Portu gal Vrij" heeft tot nu toe 1.509.000 gulden opgeleverd. Dit heeft VARA-voorzitter, de heer Kloos, gisteravond be kend gemaakt. De drie organisaties organi seerden de actie om de Portu gese democratisch-socialisti- sche partij aan financiële middelen te helpen. „Men kan nog zoveel vreem de talen beheersen als men zich snijdt bij het scheren ge bruikt men ziin moerstaal" (Franse acteur Eddie Constan- tine). The End MERIJN DEN BOSCH (ANP) De directie van Crosland Filters in Den Bosch heeft gisteren ten stelligste ontkend, dat Crosland onderhandelt met de fa. Transmark in Bussum over een overneming van de distri butie- en verkoopafdeling van Crosland. Vorige week sprak het actiecomité van ex-bezet ters van Crosland de vrees uit, dat de verkoop- en de distri butieafdeling op korte termij zou worden overgeplaatst. DE Britse regering heeft giste ren opdracht gegeven nog eens 80 gevangenen in Noord-Ier- land vrij te laten als antwoord op de onlangs door de IRA uitgeroepen wapenstilstand. Deze week zal begonnen wor den met de vrijlating uit het Maze-gevangenkamp waarin de meeste van de 490 mensen zit ten die zonder proces worden vastgehouden omdat zij van guerrilla-activiteit worden ver dacht ROERMOND (ANP) Bis schop J. Gijsen van Roer mond heeft de Interdiocesane Stichting voor Kerkelijke Roe pingen laten weten, dat hij weigert de speciaal voor Roe pingenzondag 20 april geschre ven liturgietekst te aanvaar den en onder de priesters in zijn bisdom te laten versprei den. Hij verklaart bezwaren van eenzijdigheid en linksge richtheid tegen deze tekst te hebben. aldus welingelichte kringen. De tekst is opgesteld door de „Sectie Liturgie voor Reli gieuzen" op verzoek van de „Interdiocesane Stichting voor Kerkelijke Roepingen" en is bestemd om te worden ge bruikt voor de eucharistievie ringen op Roepingenzondag. Mgr. Th. Zwartkruis van Haarlem heeft de tekst goed gekeurd en er een voorwoord bij geschreven De interdioce sane Stichting voor Kerkelijke Roepingen heeft met haar ini tiatief ingehaakt op een brief, die kardinaal Garrone, pre fect van de „Congregatie voor het Katholiek Onderwijs", aan alle bisschoppenconferenties heeft geschreven. In deze brie) wijst kardinaal Garrone erop, dat Roepingenzondag een dag moet zijn van gebed en bezinning, opdat er voldoende kandidaten zuilen zijn voor het gewijde ambt in de kerk. De liturgie van die dag biedt voldoende mogelijkheid om het vraagstuk van de roepin gen onder de aandacht te brengen, aldus de brief van k. nlinaal Garrone. De initiatiefnemers voor Roepingenzondag in ons land betreuren de weigering van de Roeimondse bisschop zijn me dewerking te verlenen. Zij er kennen echter dat de bezwa ren van bisschop Gijsen van uit diens kerkvisie redelijk zijn en aldus ook begrepen kunnen worden. Naar aanlei ding van het bovenstaande deelt de persdienst van liet bisdom Roermond mede, dat de kwestie van de liturgie- tekst op Roepingenzondag nog hangende is. Daarom ziet het bisdom af van commentaar. Het bisdom Roermond be treurt wel de publiciteit ter wijl het overleg nog gaande is.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 9