rife Zeeuw B. EN W. GOES STELLEN WELZIJNSRAAD VOOR D.I.V.O.S.A.-Zeeland akkoord met grondslag CRM-nota „BEVELANDSE BOER KRIJGT MINDER DAN ARBEIDER" Predikaat koninklijkvoor Hoilestelle B.V. Goes Reorganisatie brandweer Borsele kost f 793.424 Donderdag in commissie voor samenlevingsopbouw l en W. Borsele: niet in beroep tegen afwijzing plan door G.S. ERE-DIPLOMA VAN K.N.F. VOOR VIJF MUZIEKVERENIGINGEN Wemeldinge krijgt nieuwe schippersschool Schapen fokkerij vaart wel stad streek 1WHHH Derde tennis baan voor Kapelle BIJSTAND IN BIJZONDERE BESTAANSKOSTEN Goes 's-Gravenpolder 's-Heerenhoek Markiezenhof Steenberg, traat, expositie Krabbegats* i/wsels (t.m. 2 maart). Open ;elijks van 14.00-17.00 uur. eede hal stadhuis Kunst' rk van de maand van ma- iuw M. Lichtbroer-Van Gij. uit Putte (t.m. 28 febr.), ;n ma. t.m. vrijd. van 8.3o! uur en van 13.30-17.3o Etcetera. Molstraat, expo. schilderijen van Frans ;ema (t.m. 27 febr.). ES ind 20.00 uur: Saanson Dalila a.l. luseum v. Z.- en N.-Bev». d, Singelstraat 13, kunst uit >land, grafiek (t.m. 5 art). Expositie schilderijen 1 J. J. Pantus (t.m. 1 art). Open di. t.m. zat. van 10-12.00 uur en van 13.30- 10 uur. LST 'refpunt Exposntie schil- l!-~ van Ben Bonten (t.m. -.). Open dag. van 10.00- uur en van 14.00-18.00 zondag. ijen febr 10 op 9DELBURG ïity 20.00 uur: Warhols nkenstein. Ie Schakel 20.00 uor: ine door dr. H. Kluiver r „Huidige stand van zaken de Kernfusie. Voor leden uurkundig Gezelschap. 'leeshal SBK-Zeeland toonstelling (t.m. 9 maart), m ma. t.m. zat van 10.00- 0 uur. zon. van 14.00-17.00 JDELBURG edeltheater 20.00 uur: manuelle 18 j. WERDAM 'e Doelen (Grote zaal) uur: Meesterserie: Ru- Firkusny, plano. Sehouw- 20.15 uur: Nederlands is Theater. Groote Schouw- g 20.15 uur: „De val van >enshalle". Hofplein Thea- 20.15 uur: „The sunshi- boys" blijspel van Neil ion. Luxor Theater 20.00 Mounties Maximaal met Rambergen en René van •ren. Piccolo Theater: 20.15 „Onder het melkwoud" Toneelgroep De Appel tNEUZEN uxor 20.00 uur: The g 14 j. tadhuis Expositie aqua- en, georg. door de Neder- ise Kunststichting (t.m. 5 trt). Open ma. t.m, vrijd. 8,00-18.00 uur, bovendien d. van 19.00-21.00 uur, zat. zond. 14.30-16.30 uur, Mu- n Uitleencentrum voor dende kunst (t.m. 1 mrt.). n di. t.m. zat. van 14.00- 5 uur. Artikhof School- expositie van wandkle- van Lia de Ridder uit denburg (t.m. 28 febr.). SSINGEN lhambra 20.00 uur: Pup- en a chain 18 j. 'heldckwartier 20.00 ,Wat je zegt. dat ben je door Prans Haisema en >rd Cox. fUKZEE stel van Oppen 20.00 Lezing St. Jumelet over ekrapteelt op Schouwen neland. Ver. Stad en Lan- TGGE adsschouwburg 20.00 „De dag waarop de paus J ontvoerd" van J. Be- court door K.N.S. Antwer- ppij De Stem B.V. 0-7920 (4 lijnen); HULST: len); GOES: Klokstraat 1. 10 - 17.00 uur. uur, en zondag van 20.00 Midden-Zeeland 01100- n, kantoor Nleuwstraat 0. •rentzlaan 50, Terneuzen. Zeeland drs. J. Bouwmane, 0 - 8030, privé Zuidvliet- dacteur Midden-Zeeland: oes, teL 01100 - 8030, privé !0; redacteur voor Terneu- kantoor Nieuwstraat oordstraat 45 Hoek, tel. Zeeuwsch-Vlaanderen t, tel. 01140 - 3751. privé 59 deren: R. van der Heten 1370; foto-journalist voor wstraat 9, Terneuzen, teL 6, Terneuzen. tel. 01150- m. Troelstralaan 8, Axel, 140 - 3751. 4316. DINSDAG 25 FEBRUARI 1975 (Van een onzer verslaggevers) GOES Burgemeester en wethouders van Goes zijn geporteerd voor een zo spoedig mogelijke instelling van een Welzijnsraad. Een dergelijke raad zou tot taak moeten krij gen het stimuleren en coördineren van het opbouwwerk in de gemeente Goes. aldus de afdeling GOES-KRABBENDIJKE, 24 februari Groenten: per stuk: krop sla 1218, knolsel derij met groen 1315, per kg: aardappelen 910, groene sav. kool 836, rodekool 13 16. boerekool 46. Spruiten A 91—107, prei A 4955, B 30. Witlof I 210—220, II 120—180, uien 20, peen 25, knolselderij (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND Burge meester en wethouders van Borsele willen het schoolge bouw aan de Johan Frisostraat In Kwadendamme openbaar verkopen. B. en W. vragen de gemeenteraad, op dinsdag 4 maart hiervoor toestemming te verlenen. De raadsvergadering begint om 19.00 uur. De Borselse gemeenteraad wordt door het college verder verzocht eraan mee te werken, dat het schoolgebouw aan de Deken Tomaslaan in 's-Heeren- hoek wordt uitgebreid met drie lokalen. Deze uitbreiding moet dan de gedeeltelijke huisvesting in de oude meis jesschool vervangen. B. en W. stellen de raad ook voor, niet in beroep te gaan tegen de afkeuring door Gede puteerde Staten van Zeeland van liet bestemmingsplan in dustrieterrein Sloe Borsele 1913. Het wordt beter geacht, deze zaak nog eens te zamen met GS te bekijken. (Van een onzer verslaggevers) KAPELLE B. en w. van Kapelle adviseren de gemeen teraad een krediet van t 62.000 beschikbaar te stellen voor de aanleg van een derde tennisbaan in Kapelle-dorp. De voorkeur van de plaatse lijke tennisvereniging gaat uit naar een onderhoudsarme baan, die meer mogelijkheden tot spelen biedt bij minder goede weersomstandidheden. Het gemeentebestuur voelt het meest voor de aanleg van een zogenaamde perplasticbaan van de Grontmij N.V. Een dergelijke baan in waterdoor- latend en na een regenbui sneller bespeelbaar. Ook is een porplasticbaan veerkrach tiger dan een greensetbaan van de Nederlandse Heide Maatschappij. Het bestuur van dc tennisvereniging Kapelle ?aat akkoord met een huur van de baan van 1200,per jaar. De uitvoering van dit werk zou in handen moeten komen van Particuliere instellingen. De commissie voor onderwijs, sport, jeugd en samenlevings opbouw zal in haar vergade ring van donderdag 27 februa ri de oprichting van de Wcl- zijnsraad voorbereiden. De instelling van een Wel- zijnsraad in Goes heeft een vrij lanige voorgeschiedenis, Reeds in maart 1973 werd een concept-nota over het sociaal- cultureel werk aan de raads commissie voor onderwijs, jeugd- en sportzaken aangebo den. In de commissie bestond grote eenstemmigheid over de opzet van het sociaal-cultureel werk. Naar de mening van de af deling sport, recreatie, jeugd en cultuur van de gemeente Goes dient een orgaan voor de samenlevingsopbouw in Goes het midden te houden tussen buurtwerk en wijkopbouw. De stemming op een regionaal or gaan is van het grootste be lang. Verder moet een duide lijke taakafbakening worden gemaakt met de culturele raad en de sportraad. De gedachten gaan uit naar een overkoepe lende organisatie, die beleids- en beheerszaken regelt met daaronder zelfstandige wer keenheden voor bepaalde ge bieden en-of onderdelen van het werk. Beroepskrachten zullen op verschillende plaat sen ingezet kunnen worden. De buurtstichting Goes-Zuid en de wijkvereniging Goese Polder zullen als bestaande opbouworganen daarom ten nauwste 'bij de oprichting van een Welzijnsraad betrokken moeten worden. Volgens de afdeling sport recreatie, jeugd en cultuur moet ten aanzien van de sa menstelling van een Welzijns raad niet naar een vertegen woordiging van de bestaande instellingen worden gestreefd. ..Er dreigt een raad geen gro ter gevaar dan in zijn bestuur een aantal regenten te krijgen, die wegens vele andere werk zaamheden, op de avond van de vergadering nog hun stuk ken moeten doorlezen. Ook moeten beroepskrachten van uit andere instellingen van een Welzijnsraad worden bui tengesloten, omdat zij vanuit hun functie bij het werk van een bepaalde instelling betrok ken zijn en snel in zo'n raad de baas spelen op grond van het argument dat zij deskun dig zijn" SRJC. De afdeling SRJC van de gemeente Goes brengt tot slot als alternatief naar voren: geen welzijnsraad. Volgens de afdeling lijkt het heel goed mogelijk, het bestuurlijke en ambtelijke apparaat zo om te bouwen, dat in samenwerking met de betrokken burgers het beleid wordt gemaakt. „Daar door zou de hele procedure van een Welzijnsraad met zijn administratieve papier-winkel vermeden kunnen worden". (Van een onzer verslaggevers) BIEZELINGE De afde ling Zeeland van de vereni ging van Directeuren van Overheidsorganen voor Sociale Arbeid (DIVOSA) kan zich verenigen met de uitgangspun ten van de discussienota van het ministerie van CRM over een landelijke draagkrachtre geling voor de verlening van bijstand in bijzondere bestaans kosten De afdeling Zeeland van DI VOSA besprak deze discussie nota op haar jaarvergadering in motel De Caisson in Bieze- linge. Omdat de bijstandswet door de gemeente in praktijk moet worden gebracht, ge- Diamant Vandaag (dins dag) viert het echtpaar M.J. Hannewijik en J. Hannewijk- La Grand in huize Schild en Hof in Goes het 60-jarig hu- weijksfeest. De 84-jarige heer Hannewijk werd in Baarland geboren, zijn 81-jarige echtge note komt uit Hoedekensker- ke. beurde het tot nog toe dat de draagkracht van een persoon per gemeente verschillend werd vastgesteld. Dat leidde tot onzekerheden en onbillijk heden, verklaarde voorzitter mr. Osterman van de Zeeuwse afdeling nader. In de huidige praktijk van de bijstandsverlening in bij zondere bestaanskosten wordt onderscheid gemaakt tussen diverse soorten kosten. De Zeeuwse afdeling was van mening, dat in de toekomst nog slechts twee soorten kos ten moeten worden gehan teerd. Ook dienen zo weinig mogelijk percentages voor ei gen bijdrage van een bijstands aanvrager te worden gehan teerd. De Zeeuwse afdeling vond ook, dat er een langere draagkracht-periode dan nu moet worden ingevoerd en dat de mogelijkheid tot het verle nen van leenbij stand moest worden verruimd. Tenslotte stelde de Zeeuwse afdeling vast, dat ook voor de begrenzing van de toepasse lijkheid van de draagkrachtre- gels tot een bepaald inkomen een landelijke regeling op zijn nlaats is. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND Burge meester en Wethouders van Borsele vragen de gemeente raad, tijdens de raadsvergade ring van dinsdag 4 maart om 19.00 uur een krediet beschik baar te stellen van f 793.424,- voor de daadwerkelijke reali sering van de reorganisatie van de vrijwillige brand weer. Het aan te schaffen brand weermateriaal gaat volgens de opga-ve f 458.700,- kosten. De verbouw van brandweergara ges vergt f 105.000,- terwijl er nieuwe brandweergarages ge bouwd moeten worden ter waarde van f 129.000,- De kosten van alarmering en ver bindingen worden geraamd ov f 97.224,- Wat betreft het aan te schaffen brandweermateriaal worden de grootste investerin gen gedaan in het korps van Heinkenszand. (f 148.000,-) gevolgd door 's-Heerenhoek (f 96.300,-). Dit laatste korps krijgt ook een nieuwe brand weergarage. Als de reorganisatie van de brandweer in Borsele een feit is, kunnen er zo'n 40 brand weerlieden afvloeien. B. en W. willen van deze vrijwilligers op passende wijze afscheid ne men en trekken hiervoor een bedrag uit van f 3500 - '-Heerenhoek heeft dringend behoefte aan een gymnastiek lokaal. Burgemeester en wet houders van Borsele hebben die dringende behoefte erkend tijdens een schrijven aan de gemeenteraad. B. en W. zeggen met deze mededeling vooruit te lopen op een nota over de gymnas tieklokalen in de gemeente, die nog moet verschijnen. Voor het volgen van gymles sen is men in 's-Heerenhoek momenteel nog genoodzaakt gebruik te maken van een zaal in de kern Borsele. Uit de vorig jaar reeds door de ge meenteraad van Borsele be handelde sportnota was geble ken, dat er een tekort aan sportvelden is in de kernen 's- Gravenpolder, Heinkenszand en Lewedorp. B. en W. vragen de gemeenteraad nu de eerste stap te zetten voor de oplossing van gemeentelij ke sportproblemen. Die eerste stap bestaat in het nemen van een voorbereidingsbesluit, waardoor in bepaalde bestem mingsplannen in genoemde kernen gronden bestemd wor den voor sportdoeleinden. Burgemeester en Wethou ders stellen de raad verder voor, mede subsidie te verle nen aan de Stiohting Opbouw West-Zuid-Beveland, zodat de ze stichting een administratie ve kracht kan aanstellen. Deze medewerker (ster) mag dan volgens het college ten hoogste 15 uur per week voor dc stichting werken. B. en W. zijn echter tevens van oordeel, dat een opbouwwerker niet zelf alle rapporten, verslagen, brieven en dergelijke kan ty pen. stencillen en verzenden omdat hij dan te weinig aan zijn eigenlijke taak toekomt. (Van een onzer verslaggevers) WISSENKERKE Met veel belangstelling heeft een groot aantal landbouwers en verte genwoordigers van landbouw organisaties gisteravond in Wissenkerke op de ledenver gadering van de kring Noord- Beveland van de Z.L.M. ken nis genomen van de nota „har de akkerbouw-cijfers", die is opgesteld op initiatief van het kringbestuur in samenwerking met de C.B.T.B., afdeling Noord-Beveland en de Vereni ging voor Bedrijfsvoorlichting voor Noord-Beveland. Het is voor de eerste maal dat een afdeling van een land bouworganisatie met nuchtere cijfers in een rapport aantoont hoe het met het inkomen van de ondernemer in de land bouw gesteld is. Het onder zoek en de berekeningen zijn beperkt gebleven tot de situa tie op Noord-Beveland. Niette min hoopt het bestuur van de afdeling Noord-Beveland van de Z.L.M. dat ook andere af delingsbesturen een dergelijk rapport voor hun gebied zullen samenstellen, waardoor een beter inzicht wordt verkregen in de werkelijke financiële positie van de landbouw-on- dernemers. Volgens de samenstellers zijn inventarisatie en prognose 7.o zakelijk en werkelijkheids getrouw mogelijk opgesteld en bewust gebaseerd op goede ki logram-opbrengsten en prijzen, terwijl de kosten zo laag mo gelijk zijn gehouden. Als uit gangspunt werd genomen een Noord-Bevelands gemiddeld- groot akkerbouwbedriif van 30 ha. Het rapport komt tot de slot som, dat de gemiddelde boer op Noord-Beveland in 1973 een inkomen had van f. 31.000,- in 1974 van f. 23.000,- en in 1975 moet rekenen op een arbeidsinkomen van am per f. 17.000,- Uitgaande van een berekend bruto vergelijk baar ondernemersinkomen van f. 34.000,- concludeert het rap port, dat de gemiddelde Noord-Bevelandse boer in 1975 een bedrijfsverlies zal boeken van f. 17.000,- Dit ver lies wordt dan geboekt voor de winter-tarwe en de aardap pelen. Voor de suikerbieten valt nog een winst te noteren. Volgens het rapport tonen de berekeningen duidelijk aan, dat een gemiddelde landbouw ondernemer op Noord-Beve land het financieel slechter heeft dan een loontrekker in de landbouw. Om het verlies in de aardappelen te kunnen opvangen, zou de prijs voor dit produkt voor de boer met tenminste drie cent per kilo gram verhoogd moeten worden en gebracht worden op 18.5 cent, terwijl de tarweprijs verhoogd zou moeten worden van 41 tot 52.2 cent. De harde akkerbouw-cijfers werden toe gelicht door voorzittter S..7 de Regt. bodriifsvoorlichter HR Haarveld en ingenieur J.J.J Bom. die tot de samenstelling van het rapport hebben biise- dragen. Tamboer-maitre G .Doene van Con Affezzione uit Kwadendamme ontvangt het ere diploma uit handen van voorzitter J. Uitterhoeve. (Van een onzer verslaggevers) GOES Aan een vijftal muziekverenigingen is zater dag tijdens de algemene ver gadering van de Zeeuwse Bond van de Koninklijke Ne derlandse Federatie voor Har monieën en Fanfares (KNF) in de Prins van Oranje te Goes het ere-diploma uitge reikt. De vijf Zeeuwse mu ziekverenigingen kregen het ere-diploma, omdat ze in 1974 landelijk het hoogste aantal punten hadden behaald in hun afdeling. De vijf verenigingen waren Con Affezzione uit Kwadendamme, harmonie De Vliegende Hollander uit Ter neuzen, drumband Harmonie uit Oostburg, Oefening na den arbeid uit Ritthem en Veere's genoegen uit Veere. De ere-diploma's werden uitgereikt door voorzitter J. Uitterhoeve van de Zeeuwse Bond, die met de Zeeuwse re sultaten zeer tevreden was. Duidelijk was volgens hem, dat de verenigingen dit ere diploma niet cadeau hadden gekregen, maar verworven hadden door veel inspanning, studie en repetities. De algemene vergadering van de Zeeuwse Bond van de KNF keurde de jaarstukken goed Nader werd ingegaan op het niet functioneren van de jeugdcommissie van de bond. Verschillende oorzaken hier van werden naar voren ge bracht. Besloten werd de jeugdcommissiezaak nog meer aandacht te geven. Een ander punt van discus sie was de opvulling van de bestuursvacature P. Ringel- berg. Walcherse afgevaardig den waren van oordeel, dat Walcheren in het bestuur van de Zeeuwse Bond onderverte genwoordigd was. Het bestuur (Van een onzer verslaggevers) WEMELDINGE Zeer bin. nenkort kan de rijksgoedkeu ring worden verwacht voor de bouw van een vierklassige school voor schipperstkinderen in Wemeldinge. De stichtings- kosten worden geraamd op f 615.000,voor welk bedrag b. en w. van Kapelle de ge meenteraad een krediet vra gen beschikbaar te stellen.. (Van een onzer verslaggevers) GOES Als eerste middenbedrijf in Zeeland heeft bet con structie- en installatiebedrijf en handelsonderneming Holle- stelle B.V. te Goes het predikaat „koninklijk erkend" ontvangen. Oe onderneming vierde onlangs haar honderdjarig bestaan- van de directie om met haar tijd mee te gaan om zodoende het bedrijf draaiende te hou den. Burgemeester Huber wenste de familie Hoilestelle en het personeel van harte ge luk met het verleende predi kaat. Hierna overhandigde hij directeur M.D. Hoilestelle de daarbij behorende oorkonde van de koningin. De heer Korstanje zei dat het voor de eerste keer in zijn twintigj arige loopbaan als rijksconsulent was dat hij een advies heeft verstrekt voor het verlenen van het predikaat koninklijk aan een middenbe drijf in de metaalsector. De eisen die voor het verkrijgen van het predikaat worden ge steld zijn namelijk dermate zwaar dat het vrijwel nooit voorkomt dat een middenbe drijf die eer te beurt valt. De voor de directie van Hol- Jestelle verheugende medede- Img werd gedaan door burge meester mr. F.G.A. Huber in tegenwoordigheid van het vol- personeel. Burgemeester Huber legde er in zijn toe spraak de nadruk op dat het een hoge uitzondering is dat een middenbedrijf begiftigd wordt, met het predikaat ko- nmriijk.. In de aanvraag ter verkrijging van het begeerde predikaat hebben echter zowel W Goese gemeentebestuur als ne heer A. Korstanje, de rijks consulent voor handel, am- oacht en diensten van het mi nisterie van economische za- *en, de aandacht gevestigd op je uitstekende naam die Hol- restelle B.V. reeds generaties in Zeeland bezit. Ook Prees mr. Huber de goede ar beidssfeer in het familiebe zit en de vindingrijkheid Burgemeester mr. F. G. A. Huber overhandigt directeur M. D. Hoilestelle de oorkonde van koningin Juliana, waarin is vastgesteld dat Hoilestelle B.V. in Goes zich voortaan mag sieren met het predikaat koninklijk. stelde daarentegen de heer De la Muelle uit Sas van Gent kandidaat. Hiermee wilde het bestuur het contact met Zeeuwsch-Vlaanderen bevor deren. Do vergadering ging met het bestuursvoorstel ten slotte akkoord. Voor de organisatie van het romerconcours 1976 stelde de muziekvereniging uit Wemel dinge zich kandidaat. Het marsconcours 1976 zal worden georganiseerd door tamboer korps Harmonie uit Oostburg. Het najaarconcours 1976 zal hoogstwaarschijnlijk door de Zeeuwse Bond zelf worden georganiseerd, Op voorstel van de algeme ne vergadering werd ook be sloten om voortaan bij het so listenconcours aan de winnaar van elke afdeling een prijs te verstrekken. Ook kwam de suggestie naar voren, om te bekijken of er landelijk niet zoiets van de grond te krijgen Is als een muzikale toto ol lotto om daarmee de kassen van de muziekverenigingen wat te spekken. Jaarvergadering De afde ling 's-Gravenpolder van de Ned. Christen Vrouwenbond hield dezer dagen haar jaar vergadering in het dorpshuis aan de Poelvoordestraat, waar aan traditiegetrouw het gezel ligheidskarakter niet ontbrak. Na de meditatie door voorzit ster mej. E. A. van Liere wer den de jaarverslagen afgehan deld en werd de avond gevuld met een aantal voordrachten en een quiz. Ook aan de ver sterking van de inwendige mens werd tussendoor aan dacht besteed. Bingo-avond Zaterdag 22 februari houdt de voetbalvere niging De Patrijzen uit 's- Heerenhoek een bingo-avond in het clubgebouw. De bijeen komst begint om 8 uur 's a- vonds. GOES De belangstelling voor de schapenfokkerij in Zeeland neemt met het jaar toe. Het aantal schapen in de ze provincie is sinds vorig jaar toegenomen van 15.000 tot 17.000 stuks. Van deze gunstige ontwik keling maakte de heer J. Nieuwenhuyse, voorzitter van het schapenstamboek voor Zeeland en van de afdeling Zeeland van de Nederlandse Wolfederatie, melding in de ledenvergadering van deze verenigingen in het Land bouwcentrum te Goes. „De resultaten van de scha penfokkerij vormen een gun stige uitzondering op de alge mene economische depressie", aldus de heer Nieuwehuyse, die wees op het belang van een sterngere selectie ter be vordering van de vruchtbaar heid. Minder rooskleurig noemde de voorzitter de ont wikkeling van de wolprijzen op de wereldmarkt. Aan de andere kant mag het eindpro duct wol zich nog steeds ver heugen in een behoorlijke pu blieke vraag. Velen geven nog steeds de voorkeur aan zuiver wollen stoffen boven het syn thetisch product. Het aantal leden van het schapenstam boek bleef gehandhaafd op 216. In het afdelingsbestuur van de Nederlandse Wolfede ratie werd de heer A. Serra- rens herkozen. De heer M.J. Boonman uit Oud-Vossemeer kwam in plaats van de heer C.P. Burgers. Herkozen in het bestuur van het schapenstam boek voor Zeeland werden de heren H. Goethals (plaatsver vanger J. Serrarens) voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en T.J. Risseeuw (plaatsvervanger A. van de Voorde) voor west- Zeenwsch-Vlaanderen. Het enige vermeldenswaar dige van de TROS was de reportage van Actua over hu welijksbemiddeling via de t.v. Er wordt flink wat leek mee opgelost, dus waarom niet. Je moet Wibo nageven, dat hij het beste met ons voorheeft. Het praatgeweld van de VARA begon in FC Avon drood met een andere bemid delaar, Cor Coster. Het ge sprek met hem ging over con tractuele verplichtingen en transferbedragen. Wat Coster precies heeft verdiend met al zijn bemoeienissen in de voet ballerij wilde hij best vertel len („ilk ben openhartig"). Aan Cruijff, een ton, aan Neeskens, f 80.000,-. „In totaal dus zo'n twee ton", liet hij er monter óp volgen. Kijk. dat gaat er bij mij niet in. In het voorfilmpje zagen we Coster in zijn gewone doen: wande lend door het bos, aan de tele foon. met zijn kleinkinderen. „Geld betekent voor mij per soonlijk weinig", hoorde ik hem een aantal keren zeggen en Cr"iiff wil nu naar Neder land. Zo zie je maar, Coster bedoelt het allemaal zo kwaad nog niet. Samba-ballen koning André van Duin bij de TROS ook niet Als militair hield hij. sa men met Van Dusschoten. de kiikers bezig met. dialogen als „heb je een rang. nee liever een neoermimtie" of deze: ie krijgt morgen een mars. ik heb liever een nuts" Het kan me niet flauw genoeg zijn. In Koning Klant een vrien delijke discussie tussen minis ter Lubbers en twee consu menten-vertegenwoordigers. Van consumentenzijde werd gesuggereerd, dat het mogelijk moet zijn om goedkoper beter te kunnen worden. Lubbers antwoordde vriendelijk dat het tijd wordt dat de tarieven in de medische sector uit de taboesfeer moeten komen en de kaarten op tafel. Kijk, dat vind ik nou ook. Een staatsse cretaris voor consumentenza ken zit er voorlopig niet in. Waarom eigenlijk niet? Het zou me niets verwonderen als een groot deel van de kijkers gemiddeld had afgehaakt om naar het schoonheidsgeweld van Pepper te kijken. Op het andere net speelde Polo de Haas met oa. kunstcri ticus Jan Willem Hofstra en een zangeres uit hpt koor van Prettig Gestoorde Vrouwen, allerhande muzikale spelletjes. Tk durf er best. voor uit te komen, dat mijn muzlekkenis te verveliiken is met de muzi kaliteit van een piepende kastdeur en vandaar dat ik veel minder plezier had dan het aanwezige publiek. De op brengst van de actie Houd Portugal Vrii. ruim anderhalf milioen steekt wat schril af bii de opbrengst van Geven voor Leven. Maar Portugal moest het ook zonder Vader Abraham stellen. J. DIEPSTRATEN

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 5