Kalender voor trim- en volkskoersen Badmintontoernooi Terneuzen ST.-ALOYSIUS WEER GELIJK VOORWAARTS MOEIZAAM LANGS MORRES HULST Pech voor motorcrossers Halve marathon in Hulst m m Van de Kreeke op dreef FRAAIE ZEGE PIET VONCK sport DINSDAG 25 FEBRUAR11975 BELGISCHE HEREN SUPERIEUR (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN De Belgische badmintonspelers, die naar het vijfde propaganda- badminton-toeraooi in Terneuzen in de Sporthal 't Zwaantje waren gekomen, hebben zondag grotendeels het toernooi beheerst. Voornamelijk de Belgische heren deelden in de A-categorie enkel en dubbel de lakens uit. Zo werd de finale enkelspel een totale Belgische 1 totale Belgische aangelegenheid.In deze finale kwamen Tan Hokdjie (die zich kwalificeerde via zijn landge noot Marc Poullion) en Pierre Bonheur (die zich weer kwalificeerde via Jan-Willem Visser, die voor eigen publiek geweldig sterk speelde) tegen elkaar uit. Pierre Bonheur gaf na 14-18 en 18-14 de strijd op wegens kramp, wat bijzonder jammer was voor deze prachtige eind strijd. De finale in het dames enkel spel was een Nederlandse aan- felegenheid tussen - en men kon at tevoren reeds voorspellen - Nel Ririhena en Ria Elliott. Eerstgenoemde won deze ener verende strijd met 11-5, 6-11 en 11-10. Bij de heren dubbel ging de strijd tussen Tan Hokajie en Mare Poullion uit België en Jan Willem Visser en Jan Fraanje. In deze eindstrijd staken de Belgen met kop en schouders boven hun Nederlandse oponenten uit: 15-5 en 15-6. Het dames dubbel werd een zege voor het sterke duo Nel Ririhena en Marijke van Driel. Met 18-16 en 17-14 waren zij te sterk voor Ria Elliott en Nel van Dam. In het gemengd dubbel won het paar Ria Elliott en Jan Fraanje daar nog steeds Pierre Bonheur (die samen met Yvonne Keyzer deze finale moest spelen) door kramp niet :len. kon spelen. (Van onze tafeltennismedewerker) GRAAUW Opnieuw is hoofdklasser Sint-Aloysius 1 in de landelijke competitie tafel tennis niet verder kunnen ko men dan een gelijk spel. Ditmaal tegen concurrent Bruynzeel Kitchen 2, dat met Piet van de Broek, Riek Quadt en Cas van Koetsveld enorme tegenstand bood. Sint-Aloysius wist in de gelijk opgaande ontmoeting wel steeds een lichte voorsprong te nemen, maar bij 4-4 veroverden de gasten in de negende partij het eerste winstpunt, waama René van Dijk in de laatste par tij Quadt versloeg en tenminste nog een winstpunt in eigen huis wist te houden. De Zeeuwsch-Vlamingen blijven met een punt voorsprong aan de leiding, gevolgd door Bruynzeel Kitchen 2 en SKF, welke laatste met 3-7 Scylla 3 klopte. De Zeeuwse derby tussen MZ 1 en Sint-Aloysius 2 in de overgangsklas in Middelburg gespeeld, is na een bijzonder spannende en gelijk opgaande strijd eveneens in een gelijk spel geëindigd. Luto 1 üet thuis tegen Deso 1 ook een punt schie ten. Daar ook Noad en Twenty One Up de punten deelden, ver anderde erbij het afsluiten van de eerste competitiehelft niets meer in de stand. Het Vlissingse Wilno 1 versterkte in de De óverige-uitslagen zijn als volgt: B-categorie: Zeeuwse eerste en tweede klas, districtsspelers: heren enkel. Ruud van Rooi jen - Roelof Vermont 15-11, 15-11, dames enkel Annette Veerman - Brigitte v.d. Water 5-11, 2-11, dubbels uit deze B-groep waren gecombineerd met die uit de C-groep. Heren dubbel: Peter Titiheru en Jan van Sommeren tegen Paul Jurriens en Mare Ta- zelaar 15-11, 2-15, 15-11. Da mes Dubbel Yvonne Keyzer met Brigitte v.d Watert Veerman en mevr. I 10, 9-15 en 15-9. Gemengd dub bel: Yvonne Keyzer en Ruud van Rooijen tegen mevr. Ploegaert en René Lips 15-10, 15-11. C-categorie: heren enkel: Jan van Sommeren - Paul Jurriens 15-6,15-4. Dames enkel: Jeanne de Jonge - Jeanne den Engels man 11-9,11-5 D-groep: dames enkel: N Schelinsky - J. de Meester 11-0, 11-9 Heren dub bel: J. Vrijdag - M. Bernard tegen Hoogenboom - Kok 15-13, 15-1 Dames dubbel: M. Liddel en M. v. Rijn tegen Hofman - Lammertink 15-6, 7-15, 15-9. Heren enkel: De Kok - P Ge mier 15-8, 15-7 15-10. Ge mengd dubbel: Yesebaert en Jurry - Hofman Groep E: da mes enkel Brigitte v.d. Water - Elvira Vermeulen 11-11, 11-1. Heren enkel: P de Ruisseau - J Roose 15-5, 15-10 Dames dub bel: J den Engelsman en K. Ver- brugge - A. Boyer en E. Vermeu- len 15-7, 11-15, 18-16. Heren dubbel: J. Roose en P de Ruis seau - H. Klandermans en P Ta- zelaar 15-2, 15-7 Gemengd dubbel: E. Vermeulen met H. Smolders - P Fraanje en P Ta- zelaar 15-11, 15-10. Heren en kel: A. Versprille - J. Bax 7-15, 8-15,18-7 Dames dubbel: V.Ti- enAnette chelman - M. v.d. Vijver tegen J. of man 15- Vermeulen en D. Hupperts 15-9, 17-16.Heren dubbel: categori eën G en F gecombineerd: 1. G. Tichelman en R. Liddel - E. van Someren en M. Titiheru 15-6, 15-2. Groep G: dames enkel: J van Bunderen - A. Berendse 11-8, 11-8. Heren enkel: G. Ti chelman - R. Liddel 15-10. i Een beeld uit het badmintontoernooi dat in Terneuzen gehouden werd. (Van onze sportmedewerker) HEIKANT - Tijdens een zeer emotionele jaarvergadering, waarbij een tiental voïkskoers- comité's aanwezig waren, is in café „Du Commerce" bij Th. de Block in Heikant de volkskoers- kalender voor het komende sei zoen vastgesteld. Net zoals in de voorgaande ja ren zal er ook het komende sei zoen een volkskoersklassement worden opgemaakt Een klas sement dat nu gesponsord zal worden door Kleding STEBA uit Hulst/Sluis, fa Walhout gas, olie en benzine uit Heikant, L.P. Bun verzekeringen „De Oude Zwolse uit St Jansteen en ga rage Josiassen uit Hulst. Er zal het komende seizoen gereden worden in vier klassementen, volkskoersers in de categorie 16 tot en met 35 jaar, en 35 jaar en ouder Ook bi j de trimmers zal er van deze twee leeftijdsgroepen een klassement worden opge maakt. Zowel bij de trimmers als volkskoersers in de leeftijds groep van 16 tot en met 35 jaar krijgen de eerste 15 aangekomen renners punten voor dat klasse ment. In de leeftijdsgroep 35 jaar en ouder komen de eerste 10 renners in aanmerking voor de punten Bij de trimmers, zowel onder als boven de 35 jaar ko men alleen renners uit Oost- en West-Zeeuwsch Vlaanderen in aanmerking voor het komende volkskoersklassement. Honeré van Waes, die tevens als compe titieleider werd benoemd, gaf hierbij als toelichting: „Bij die Belgen weet je nooit of het nu trimmers of renners zijn. Daar hebben we in het verleden de gekste dingen met meegemaakt, dikwijls waren het oud wielrenners. Ze komen uit Ant werpen, Kortrijk en soms nog verder, waardoor je helemaal geen contróle hebt". Bij de volkskoersers werd voor het komende seizoen de eerste prijs in de wedstrijden vastgesteld op f 35,-, en bij de trimmers zal die 20,- bedragen. Naast dat be drag kunnen de volkskoersers/- trimmers in de wedstrijden weer rekenen op vele honderden gul dens aan premies. Het inschrijf- §eld voor elke wedstrijd be- raagt 3,-, en 2,- voor het rugnummer dat bij inlevering terugbetaald zal worden. Verder werd er ook nog een speciaal reglement samengesteld waar bij volkskoersers/trimmers ver plicht zullen worden om een valhelm te dragen. Een renner die tijdens een wedstrijd geen Jm draagt, zal onmidael- valheli VAN PROOIEN ONGENAAKBAAR IN ZESDE COMPETITIECROSS Na afloop reikte de wethouder van sportzaken van Terneuzen, de heer J. Strijbos de prijzen uit, die verbonden waren aan dit toernooi, dat op uitstekende wijze georganiseerd werd door de badmintonclub Terneuzen. (Van onze sportmedewerker) WILHELMINAD ORP - Ma rien van Prooyen was in de zesde en laatste cross van de Zeeuwse (Van onze voUeybalmedewerker) TERNEUZEN - De „Lange Dynamo" heeft door de 1-3- overwinning op De Ruyter- (Van onze sportmedewerker) BUDEL/TERNEUZEN - En kele motorcrossers van de MC Axel hebben afgelopen weekend strijd geleverd in het Brabantse Budel. Rudy Walhout,uit Ter neuzen (junioren 50 cc.) had bij de start reeds problemen met zijn motor, waardoor hij ge noodzaakt was de strijd te sta ken. Ook Frans Lensen had de no- promotie-overgangsklas zijn jdige pech In de reeksen was hij leidende positie door zelf bij op een tweede plaats geëindigd. In de finale kwam hij echter ten val maar wist uiteindelijk toch nog beslag te leggen op de vijfde plaats Co Walhout veroverde een tiende plaats. TTCV 2 met 1-9 te winnen, ter wijl nummer twee, De Meppers bij Red Star 2 een 7-3-nederlaag moest incasseren. Wilno 1 heeft daardoor reeds vier punten voorsprong genomen en promo tie naar de overgangsklas ligt in verwachtingen. De leed Wilno de lijn der verwacl verwachte neder laai 2 thuis in groep F tegen leider Phoenix 3 (1-9) TOGB 1 klopte hier Salamanders 2 met 6-4 en dezelfde score behaalde Steeds Hoger 2 contra FJamingo's 1 Het Sint-Aloysius meisjestrio had tegen Shot geen moeite in de running te blijven voor de titel door een 1-9-zege te behalen. Middelburg-Zuid speelde in de A-klas gelijk tegen NMB en bij de jongens zag Sint-Laurens zich thuis opnieuw met een ne derlaag geconfronteerd Het werd 4-6 voor Wibats MZ 1 bleef in de B-klas ongeslagen door een 1-9-overwinning bij het Twenty One Up 2 Maar MZ 2 liet het tegen Vriendenschaar 2 lelijk liggen door in eigen huis met 4-6 ae punten uit handen te geven. (Van onze sportmedewerker) HULST -Tijdens de algemene ledenvergadering van de atle tiekvereniging Hulst werd mee gedeeld, dat op vrijdagavond 22 augustus a.s. in samenwerking met het comité Braderie Hulst een halve marathon-wedstrijd zal worden gehouden. Het parkoers zal waarschijn lijk hetzelfde zijn als dat waarop jaarlijks de wielrenners hun rondjes rijden. school een uitstekend uitzicht op de titel in de tweede klas A bij de heren van de Zeeuwse volley balcompetitie. Het duel tussen de twee nog overgebleven titel kandidaten in deze klasse begon met een gemakkelijke setwinst voor De Ruyterschool waarna De Lange Dynamo zich goed re vancheerde door de tweede set op overtuigende wijze te winnen met 10-15. De bezoekers namen in de volgende set gemakkelijk de leiding, waarna de weerstand van de De Ruyterschool toch weer toenam. Dit kon echterniet verhinderen, dat De Lange Dy namo de strijd in de vierde set in zijn voordeel besliste en ver diend met een 1 -3-0verwinning naar Middelburg kon terugke ren. Dit betekent, dat De Lange nu vier punten uitloopt op De Ruy terschool, wat weieens de beslis sing zou kunnen betekenen, vooral ook omdat de rest van het veld steeds verder achterop raakt. Blok '73 4 verloor met 2-3 van Marathon 2 en CLvZ moest de punten aan Wiska afstaan, zo dat de titelkansen voor deze ploegen nu wel verkeken zijn. bij i ?kle waren er weer enkele kleine ver rassingen te noteren. Voor waarts moest thuis in een niet op een hoog peil staand maar wel spannend duel een veer laten aan Morres Hulst Een aanval lend sterker Voorwaarts kon vrij gemakkelijk een 2-0- voorsprong opbouwen, waarna het begrijpelijlt het wat rustiger aan ging doen. Dit gaf Morres de kans om via 6-15 de stand een wat gunstiger aanzicht te geven. In de volgende vierde set was Voorwaarts dicht bij de volle winst, maar die werd hen door een goed strijdend Morres via 15-17 ontnomen, zodat een be slissende vijfde set nodig was. eind trok. Via 17-15 kon Voor waarts nog net de toch wel ver diende winst grijpen, maar ver loor een kostbaar punt in de strijd om de eerste plaats in deze klas. Beide andere titel-ge- gadigden behaalden wel de volle winst. Roelof Scheldesport 1 deed dat door met 1-3 van Roelof Scheldesport 2 te winnen en Blok-73 1 behaalde een 3-0- overwinning op Marathon. Blok stuitte in de eerste set op grote tegenstand van de kant van Ma rathon, maar kon deze set toch met 16-14 in zijn voordeel be slissen, waarna de weerstand van de bezoekers gebroken was en de overwinning via 15-3 en 15-10 gemakkelijk veilig ge steld kon worden. Rode lan taarndrager Ovisa behaalde zijn tweede overwinning en wel in het duel met Blok 73 2. Daar zag het echter eerst lang niet naar uit, omdat Blok 73 2 de eerste twee sets met 13-15 op zijn naam schreef Ovisa nam daarna echter resoluut het heft in han den en toen kon Blok alleen maar lijdzaam toezien hoe de voorsprong verloren ging èn Ovisa de strijd in de vijfde set met 15-8 in zijn voordeel beslis te. EWC dat een 0-3-nederlaag leed tegen YVC moet hierdoor nu de laatste plaats met Ovisa delen. competitie ongenaakbaar. De Thoolse atleet kwam alleen in de eerste van de 10 ronden (1 kilo meter) door in gezelschap en so leerde daarna bijzonder knap. Willy Verbiest die Van Prooyen in de eerste ronde kon bijbenen - beide lopers hadden toen 20 me ter voorsprong - moest inde vol gende reeds afhaken. Van Pro oyen had toen 50 meter genomen op Verbiest en 100 meter winst op het drietal Steijns, Krijnsen en de Waard. Dat Van Prooyen daarna in elke ronde zijn voorsprong aan zienlijk vergrootte - en hij deed dit in fraaie stijl - was gewoon etaleren van zijn klasse, die trouwens al lang bekend is. Be paald jammer was het dus wel dat een dergelijke dominerende atleet toch niet meer in aanmer king zou komen voor de cross kampioenstitel, doodgewoon omdat hij drie wedstrijden mis te: Heikant, Terneuzen en VUs- singen. En dal was ook voor Ma rien van Prooyen te veel om in puntentotaal bovenaan te eindi gen. Spannend was dus zaterdag vooraf de bezetting »ende plaatsen na j van de vol- /an Prooyen. 'e donderdag 42 jaar geworden Ed Steijns van R.K.H.A.V wist dat hij in ieder geval Frans Krijnsen van A.V.'56 achter zich moest houden om kampioen te worden. Zijn clubgenoot Ver biest moest deze laatste cross winnen om voor Steijns nog roet in het eten te gooien maar dit verwachtte, nu Van Prooyen present was, niemand. Steijns na afloop: „ik was wel wat bang van Krijnsen die me in Vlissin- gen had overtroefd. Ik liep ech ter vandaag goed en heb toch niet al te veel moeite gehad om hem achter me te houden". „Ik heb vrij constant gelopen in deze competitie en werd vier keer derde. Daarom denk ik nog maar een tijdje door te gaan, al word ik dan een veteraan". Bij de meisjes ging de titel naar Karin de Nijs die zaterdag overigens de meerdere moest er kennen in haar zusje Brigitte. Ingrid de Nijs werd zaterdag tweede achter Ria Nijskens bij de meisjes C maar in het eind klassement is Ingrid ruim eerste. Opvallend is dit jaar wel dat in het verenigingsklassement het Vlissingse Marathon niet min der dan drie titels greep. A. V. '56 dat de voorgaande jaren flink aan de weg timmeroe wat dé clubtitels betreft, moest nu ge noegen nemen met één eerste plaats. Er waren zaterdag 200 wed strijdatleten in actie terwijl 160 personen zich melden voor de prestatieloop Na afloop werden de prijzen uitgereikt door de voorzitter van ae afdeling Zee land van de K.N.A.U Gijsoertse terwijl namens de organise rende vereniging A V'58 Snel eveneens prijzen overhandigde. Uitslag 6e cross Zeeuwse competitie: Senioren: 1 M van Prooyen (A.V '56) 10 km in 28.05.4; 2. W Verbiest (R.K.H.A.V.) 29 24.7; 3. E Steijns (R.K.H.A VJ F Krijnsen (A.V '56) meule (Dynamo) 2.31; 600 meter meisjes pupillen: I. M. Stam (Marathon) 2.28.2; 10000 meter jongensA.l.J Breel(Marathon) 29.54.5; 4000 meter jongens B: 1. J. de Bart (AV'56) 11.11.4; 2000meter jongens C; 1. H. Lindner (Marathon) 5.32; 1000 meter jongens D: 1. K. Reijnierse (Dynamo) 2.46.8 De eindstand van de Zeeuwse crosscompetitie: Senioren: 1. E. Steijns (R.K.H.A.V.) 132 pun ten; 2. F Krijnsen (A.V '56) 131 3. Verbiest (R.K.H.A,V12<f punten; Meisjes B:1 Karin de Nijs (Schelde Sport) 156 punten; 2. Brigitte de Nijs 148, 3 Maja de Jong (AV '56) 146 punten, Meisjes C: 1. Ingrid de Nijs 160 p.; 2 Pd Hooge (RKHAV) 138; 3. A Seegeren (Marathon) 137 punten- Meisjes D: 1 C. Gijsbertse (Zld Sport) 160 p., 2 Maj. de Nijs (Schelde Sport) 152,3 J Vermeule(Dynamo) 132 p.; Meisjes pupillen: 1 M Stam (Marathom) 160 p., 2 H Po- korni (Delta Sport) 152, 3 H Kuzee (Marathon) 136 p Jon gens A: 1 J Breel (Marathon) 160p 2 D de Kok (A V '56) 141, 3. A Stroo (Marathon) 135 p JongensJB: 1 J de Bart (A V'56) draagt, zal onmi lijk uit de wedstrijd worden ge. nomen terwijl hem daarnaast ook nog een schorsing boven het hoofd hangt De op dat moment functionerende jury in samen werking met competitieleider Van Waes kan dat besluit ne men. Verder kunnen ook renners door hun onbehoorlijk gedrag een schorsing oplopen. Van Waes: „De veiligheid van me derenners en toeschouwers staat het komende seizoen op de eer ste plaats" De uitreiking van de vier-volkskoersklassementen zal plaatsvinden op 15 novem ber tijdens een grote feestavond in Hengstdijk. De voorlopige volkskoers trimmerskalender ziet er als volgt uit. 23 maart Clubkampi oenschappen toerclub Hulst, 5 april Retranchement, 3 mei Lamswaarde, 17 mei Nieuw- vliet, 19 mei Eede, 28 en 29 juni tweedaagse in Hulst, 5 juli Bres- kens en een avondcriterium in Nieuw Namen, 2 augustus Hoek, igustu 30 augustus Hengstdijk, 13 sep tember Nieuw Namen, 14 sep tember Eede, 16 Nieuw Namen, 25 ol kant itember ier Hei- 29 36.5, 4 6) 29.51.8; 5 J. de Waard (Zld Sport) 30.17, 6 H. van Vlierden (Marathon) 30.21.3; 7. A. Strijdonk (Schelde Tc" 160 p., 2 J de Vüegerè (Mara- T van Rooye namo) 122p., Jongens C Lindner (Mar; Gilisse thon? 141,3 T van 12 (Marathon) 160 D meule (D D: 1. KR, n) 160p.,2 H (Dynamo) 136, 3 K Ver- (Dynamo) ynamo) 126., Jongens 30.23.4, 8. J Tolhoek 56) 31 49; 9. P Verbeek 10 W de Grave teiinierse (Dynamo) 160 p.; 2 R v.d Broeke (Maratni 144, 3. C de Munck on) (A V '56) Steijns die na lange afwezig- >id vorig iaar in de atletiek- sport terugkeerde toonde zich S| uiteraard gelukkig met de titel: 6 meisjes A: 1. J. Ge luk (Delta Sport) 7.12.3; 1500meter meisjes B:l. B. de Nijs (Schelde Sport) 5.40; 2 K de Nijs (S.S.) 5.41.8; 3 M de \.V '5 Jong (A.V '56^ 7.21.2, 600 meter heid vorig jaar in Se atietieic- ™e^si®s Gijsbertse (Zld irt) 2.23; 2. ichelde Sport) 2.27; 3 (Z1 de Nijs J. Ver- 139; Jongens pupillen: 1 Rodst (Marathon) 160 p.; 2. E. Ivens (B.K.H.A V 145, 3 H de Jong (Schelde Sport) 138 p.; Verenigingsklassement: Senio ren 1 A V '56 Goes 545 punten; Meisjes B en C 1 Schelde Sport Terneuzen 500 punten, Meisjes pupillen en meisjes D: 1 Mara thon 604 punten, Jongens B en C: 1 Marathon 616 punten, Jon gens pupillen en jongens D: 1. Marathon 615 punten. (Van onze sportmedewerker) INZELL/DEN HAAG - De Zeeuwse schaatser Arjaan van de Kreeke die momenteel in In- zel verblijft heeft twee van zijn persoonlijke records scherjier gesteld. Van de Kreeke reed de 500 meter in de zeer goede tijd van 40.8 (oude record 41.3) ter wijl hij op de 1.500 meter liet afdrukken 2.10.20 (ruim vier se conden sneller). Op de Uithof baan in Den Haag was Frans van de Berge de snelste Zeeuw zowel op de 500, 1.500 en 3 000 meter Zijn tijden waren 48 2,2.31.1 en 5.21.3. Jo op ge- 48 4, 2.31.2 han Gijzei noteerde noemde afstanden en 5.29.8. Goeree had nodig: 49.7; 2.31.3 en 5.24.8 terwijl Wim Hirdes realiseerde 50.4; 2.32.1 en 5.26.3. AUTOSPORT - In de eerste etappe van de rondrit door Uru guay, Argentinië, Brazilië, is de guese Coureur verongelukt. Zijn bijrijder, Andres Maisovae (28) is met ern stige inwendige kneuzingen naar een ziekenhuis vervoerd. Opnieuw ginj einae gelijk op l Voorwaarts dat aan het langste I tot het Jaar nü was het (Van onze sportmedewerker) ASSENEDE-HULST - De Heikantse atleet Piet Vonck is de laatste maanden in een voor treffelijke vorm. In de „Achtste Grote Prijs van de gemeente As senede" greep hij in grootse stijl de overwinning Er waren heel wat sterke atleten naar Asse nede gekomen, maar het waren in verschillende categorieën de Hulsterse senior- en jeuJ~"~ ten die zich in de kijker door de finish ging. van AV'56 uit Goes atle- epen Het begon al bij dé pupillen, waar E Ivens van de Hulsterse atletiekvereniging als eerste J Tolhoek oes werd hier fraai vijfde Verdere uitslag: 9 C. de Roeck, 11 J v.d. Broecke, 13 J. Broekaerten 14 J Hamelinck, allen van de RKHAV Bij de D-jongens werd het een vierde plaats voor L Paelinck van de RKHAV, zijn clubgenoot Ler- nout ging als 24e door de finish P Sturm van AV'56 uit Goes werd bij de B-jongens elfde De Hulsterse veteraan Ed Steyns werd in de categorie veteranen fraai tweede Een oppermachtige Piet Vonck nam bij de senioren vanaf de start de leiding in handen. Die eerste plaats kwam daarna geen moment meer in gevaar Het Hulsterse succes wera bij de senioren compleet door een fraaie vierde plaats van Arnold Schout, terwijl Wies van Houten als zesde door de finish ging De Belgen Geirnaerdt, Van de Hee en Massant werden respectieve lijk 2e, 3e en 5e azverdere uitslag: 22 Co Tol hoek, 31 Corver. 38 Jan Rooseen 50 Wim Roose. allen van de Goese atletiekvereniging AV'56 Door de voortreffelijke presta ties werd het voor RKHAV ook een eerste plaats in het ploegen- klassement. BESLISSINGSDUEL IN EERSTE KLAS (Van onze sportmedewerkster) TERNEUZEN - In de eerste klas van de Zeeuwse korfbal competitie zal in een beslis singswedstrijd uitgemaakt moe ten worden wie kampioen gaat worden. Beide koplopers maak ten geen fout. Animo D won met 6-2 van Swift III en Stormvogels zette de met enige angst tege- moetgeziene wedstrijd tegen Togo in een 3-8 overwinning om. Luctor heeft het niet kun nen redden. De Terneuzenaars speelden niet zo goed als de laat ste weken het geval was. Het werd tegen Tjoba een 9—3 neder laag, waardoor ze op de laatste plaats zijn geëindigd. Stand: Stormvogels I 10-17, Animo II 10-17, Tjoba III 10-9, Togo 110-7, Swift III 10-6, Luc tor I 10-4. In 2 A eindigde Atlas I op de zeer belangrijke tweede plaats, die wellicht recht gaat geven op promotie omdat kampioen Togo II niet kan promoveren, want dan zouden er twee Togo-teams in de eerste klas zijn De Ritthe- mers versloegen Ondo II met 8-5 Blauw Wit had geen mede lijden met Volharding, dat geen goede micro-ploeg bezit. Op het veld redden ze het met hard werken, maar in de zaal komen ze techniek te kort. Blauw Wit won met 6-13, waardoor Vol harding het volgend micro seizoen in de derde klas moet uitkomen. Tjoba IV kreeg tegen kampioen Togo II voluit gele genheid om te spelen en daar maakten ze gebruik van. Ze wonnen met 6-11. Stand: Togo II 9-14, Atlas II 10-12, Blauw Wit 110-11, Tjoba IV 10-9, Ondo II 10-8, Volhar ding I 9-4. In 2B kwam Top op gelijke hoogte met B.K.C. In een span nende wedstrijd trokken zij met 9-8 aan het langste eind Animo III speelde tegen Ondo om de eer. Het werd nog een vinnige Sartij, die Animo met 5-4 won ierdoor ,is Animo III zonder puntenverlies deze micro competitie geëindigd Een uit stekende prestatie. Ook hier is de tweede plaats van Ondo mis schien nog belangrijk Indien Animo II in de eerste klas niet promoveert kan ook hier de kampioen niet overgaan. Stand: Animo III10-20, Ondo 110-15, B.K.C. I 10-7, Top I 9-7, Zuidwesters II9-5, Blauw Wit II 10-4. In 3A werd Olympia dan ein delijk kampioen Na enkele minder goede wedstrijden had den ze geen enkele moeite met Siyift V Met 3-13 werd Olympia kampioen en zij komen dus vol gend seizoen in de tweede klas uit. Zaamslag hervond zichzelf na enkele mindere prestaties. Tjoba V werd in eigen huis met 1-5 verslagen. Stand: Olympia 19-15, Luctor 119-12, Zaamslag 19-11, Tjoba V 9-7, Swift V 9-6, Blauw Wit III. In 3B kwam Stormvogels II definitief op de tweede plaats terecht. Animo IV ondervond dat met een 11-4 nederlaag In 4A werd Togo III kmapioen, maar dat was maar een dub beltje op zijn kant In een erg spannende wedstrijd, waarin bij Togo de zenuwen een rol speel den wisten ze maar net met 7-6 te winnen Ook concurrent B.K.C had het niet gemakkelijk Stormvogels III maakte het hem bijzonder lastig en slechts met 4-5 won B K.C. Stand: Togo III 9-8, B K.C. II 9-11 Seolto III 9-10, Volharding III 9-8, Stormvogels III 8-£ Zuidwesters IV 9-5. In 4B werkte Olympia n zich wat van de onderste regionen weg Swift VI moest met 1-5 het onderspit delven en bleef daar door op de voorlaatste plaats. Bij de Junioren mag Animo deelnemen aan de afdelings kampioenschappen. In een ner veuze partij tegen Swift J2 won het toch met 5-4 en dat bete kende de titel. 2 Stand: Animo J1 10-19, Tjoba J1 9-15, Seolto J1 9-10, Stormvogels J1 9-6, Swift J2 10-6, Blauw Wit J1 9-0. UITSLAGEN: le klas A: Animo II - Swift III 6-2, Tjoba III - Luctor I 9-3, Togo I - Stormvogels I 3-8 2e klas A: Atlas I - Ondo II 8—5, Volharding I - Blauw Wit I 6-13, Togo II Tjoba IV 6-11 2e klas B: Top I - B K.C. I 9-8, Ammo III Ondo I 5—4 3e klas A: Swift V - Olympia I 3-13. Tioba V - Zaamslag 1 1-5. 3e klas B: Stormvogels II - Animo IV 11-4 4e klas A: Stormvogels III - B.K.C II4-5, Togo III - Volhar ding III 7-6 4e klas B: Swift VI - Olympia II 1-5 Junioren IA: Animo J1 - Swift J2 5-4 Junioren 2A: Swift J3 - Luctor J1 5-2, Seolto J2 - Zaamslag J1 Junioren 2B: Noad J1 - Blauw Wit J2 3-1. Adspiranten I: Seolto Al - Animo Al 2-3. Adspiranten 8: Swift A2 - Stormvogels Al 1-3, Top Al - B.K.C Al 3-2. Adspiranten 9: Togo A2 - Tjoba A2 2-3. Adspiranten 10: Seolto A2 - Luctor Al 0-6, Animo A2 - Swift A3 0-3 Adspiranten 19: Blauw Wit A3 - Olympia A2 0-5. Adspiranten 20: Swift A5 - Stormvogels A2 3—1, Zuidwes ters A3 - Animo A3 3-3. Adspiranten 21: Swift A6 - Volharding A3 0-3, Togo A3 - Luctor A3 2-1 Adspiranten 22: Stormvogels A3 - B.K.C A2 0-2, Zuidwesters A4 - Animo A4 1-1. Adspiranten 23: Tjoba A5 - Swift A7 1-3. Pupillen 1: Stormvogels PI - Atlas PI 8-2, Swift PI - Animo PI 7-0 Pupillen 2: Top PI - B.K.C. PI 0—4, Zuidwesters PI - Seolto PI 1-0 Pupillen 8: Swift P3 - Zuid westers P2 1-0, Seolto P2 - Ondo P2 0-6 Pupillen 10: Tjoba P4 - Tjoba P3 0-3, Togo P2 - Blauw Wit P2 0-8

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 12