W erk voor 400 arbeiders van Singer Nasleep Attica-bloedbad: omstreden proces in Buffalo Eindelijk begrip voor dames De Portal Ratj aan leef- stijlc Prinses Bagaya dankt leven aan president Kenia Hindoe- vorst gekroond Mavo-gediplomeerden niet meer naar HBO NATIONJ VVD-STATENLID TONEELGROEP TE EENZIJDIG Uitspraak Den Uyl over vennoot schapsbelasting erg onverstandig Congres over Italiaanse gastarbeiders UITSPRAAK OVER ABORTUS IN WEST-DUITSLAND De lichtgewicht Singer Starlet binnenland buitenland Aantjes Goedpraten een miljoen gulden aan prijzen Verarmde familie die kasteel verdedigde blijft in het nieuws KAPING VAN VLIEGTUIG GEëlNDIGD paptor oor uw pon Wachten op KB Correspondentie Hoofdcommissaris uit Arnhem Criminaliteit neemt toe DINSDAG 25 FEBRUARI 1975 NUMEGEN (ANP) Voor ongeveer vierhonderd werknemers van Singer in Nijme gen zal de werkgelegenheid worden gehandhaafd. Dat deelde gistermiddag het ministe rie van Economische Zaken mee. De huidige bezetting van Singer is 520 werknemers! 10 Het bedrijf zal worden voortgezet door Tealtronic S. A. te Gcnève. Het Singer-pro duktiebedrijf zal worden inge bracht in een nieuwe B.V. On geveer driehonderd werkne mers in de directe sfeer zullen kunnen blijven, ongeveer hon derd in de indirecte sfeer. De nieuwe vennootschap zal aan erica vierhonderd van de huidige werknemers van Slin ger B.V. een aanbod doen tot indiensttreding. Daarbij zal voornamelijk rekening worden geho-uden met de belangen van werknemers die moeilijk el ders plaatsbaar zijn. De werk gelegenheid vooir de ongeveer vierhonderd werknemers wordt door Tealtronic voor tenminste drie jaar gegaran deerd. Het een en ander is het vervolg van een principe-over eenkomst tussen The Singer Company omgezet in een defi nitieve overeenkomst. De Nederlandse staat za) voor veertig procent deelne men in het aandelenkapitaal van de nieuwe vennootschap. Ook zal de overheid een be langrijke financiële bijdrage leveren om de aanloopverlie zen te dekken. In het produktieprogramma zullen naast de bestaande flexo-writer drie nieuwe pro- UTRECHT (ANP) De vor mingsactiviteiten die de to neelgroep Centrum ontplooit op schelen, zitten het Utrecht se VVD-statenlid Mevr. C.S.M. Draisma-Paulus dwars. Zij verwijt ..Centrum" een uiterst eenzijdige (lees linkse) opstel ling", zo schrijft zij Gedepu teerde Staten. GS hadden onlangs in ant woord op vragen van statenlid Schutte (GPV) al laten weten dat Centrum bij haar activitei ten niet zo zeer gaat om het propageren van bepaalde standpunten rondom bepaalde problemen, doch om de scho lier „te brengen op een niveau dat niij van zichzelf uit een bewuste keuze doet" in het kader van vrije persoonlijk heidsvorming. Schutte was tot die vragen gekomen nadat de Staten in december 1974 een motie h-adiden aangenomen waarin werd aangedrongen op extra subsidie voor de toneel groep. Maar mevrouw Draaisma kan zich met dit antwoord van GS niet verenigen. NORTH SEA FERRIES die dagelijks van Rotterdam naar Engeland (Hull) vaart, biedt thans gratis vervoer aan voor georganiseerde busreizen. De scheepvaartonderneming breidde vorig jaar zijn vloot uit met twee Jumbo Ferries dukten wo-rden ingevoerd. Naast de nieuwe vennootschap voor de fabricage van deze produkten zal een aparte Ne derlandse vennootschap wor den opgericht voor de ver- koop-, de marketing- en de service-activiteiten. Die activi teiten zullen uit het buiten- MEERKERK (ANP) Poli- tiek hoogst onverstandig. Zo kwalificeert de antirevolutio naire fractievoorzitter in de Tweede Kamer mr. Aantjes, de uitlating van premier Den Uyl dat het kabinet een even tueel initiatief-voorstel tot verlaging van de vennoot schapsbelasting fel zal bestrij den. Tijdens een ARP-vergade- ring in Meerkerk zei mr. Aan tjes gisterenavond dat zijn fractie zich door die uitlating zal laten intimideren noch provoceren. „Wij zullen op grond van een zorgvuldig ge vormd oordeel over de maat regelen in de werkgelegen- heidsnota onze beslissing ne men", aldus Aantjes. land worden overgebracht. De beide vennootschappen zullen in een nieuwe Nederlandse holding worden onderge bracht. De overheid zal in de raad van commissarissen van de holding en in die van de pro- duktie b.v. zijn vertegenwoor digd. De heer J. der Laan van de industriebond NW zei desge vraagd erg tevreden te z:jn over de gang van zaken. Hij had de indruk dat er een grote zekerheid voor de voortgang van het bedrijf is, gezien het feit dat de overheid veertig procent van het aandelenpak ket voor haar rekening heeft genomen. ROME (DPA) De Italiaanse regering wil meer gaan doen voor de zes miljoen Italianen die hun brood in het bui tenland verdienen. Daartoe is gisteren in Rome een congres begonnen dat een week zal duren. De problematiek van deze groep Italianen zal uitvoerig aan de orde komen. Het op nieuw inschakelen in het ar beidsproces van de tienduizen den die vanwege de recessie in Europa en elders ontgoo cheld nara hun land terugke ren, staat daarbij in het mid delpunt. (Van onze redactie buitenland) KATMANDOE Op de binnenplaats van het 17de- ecuwse koninklijke paleis in het centrum van de hoofd stad Katmandoe is gisteren met grote praal de koning van Nepal, de enige Hindoe- vorst ter wereld, gekroond. De 29-jarige Birendra Bir Bikram Sjah Dewa volgde ln januari 1972 als tiende goer- kavorst van het Himalajako- mnkrijkje zijn vader koning Mahendra op nadat deze plotseling aan een hartaanval was overleden. Na een jaar van rouw hadden de hofa- strologen de 24ste februari van dit jaar als gunstigste dag voor de kroning van ko ning Birendra berekend. Onder de gasten uit bijna zestig landen waren bij de kroning onder meer aanwe- fcJl zig de prins van Wales, de Britse troonopvolger, en de Japanse kroonprins A-kihitu. Birendra kreeg een kroon van vijf miljoen gulden, in gezet met diamanten en pa rels en bovendien een tooi van paradijsvogelveren op het hoofdL Plechtig ritueel en een kleurige optocht van twintig beschilderde olifanten omga ven de kroning van 's we- rtlds enige Hindoekoning. De olifanten zijn uit de vlakten van Zuid-Nepal naar Kat mandoe gebracht en Birenda en zijn gemalin keren ha de plechtigheid per olifant terug naar hun paleis. NAIROBI (AP) De voor malige Oegwndese mlnsister van buitenlandae zaken prin ses Elizabeth Bagaya heeft haar vrijheid en waarschijn lijk ook haar leven te danken aan de Keniase president Jo- mo Kenyatta, zo is uit welin gelichte bron in Nairobi ver nomen. Het zou aan deze president te danken zijn geweest dat de prinses eerder deze maand toestemming kreeg om naar Nairobi te komen. Elizabeth Bagaya werd in november ontslagen op beschuldiging van onfatsoenlijk gedrag en verspilling van Oeganda's geld in het buitenland. Volgens generaal Idi Amdn heeft de prinses, die eens Oe- gandees amdassadirioe in de Verenigde Naties was, na een bezoek aan het VN-hoofd- kwantier sexuele gemeenschap gehad met een onbekende di plomaat in een todiet op de Franse lucnthaven Orly. Na haar te hebben ontslagen legde Amin de 32-jarige prin ses huisarrest op en verbood haar Oeganda te veriaten. Vol gens de bronnen in Nairobi heeft President Kenyatta zich toen ingezet om de prinses vmij te krijgen. Zij kreeg ui teindelijk 6 febnuari toestem ming om te vertrekken. De prinses zou momenteel in een voorstad van Nairobi bij haar broet Patrick Olimi monen Kort na prinses Ba- gaya's verdwijning wred alge meen gevreesd dat zij zou zijn gedood door Idi Amin's mili taire regime. (Van onze correspondent) WASHINGTON In de stad Buffalo in het noorden van de staat New York komt een strafproces op gang tegen twee Amerikaanse Indianen die ervan worden beschuldigd een cipier te hebben vermoord tijdens de opstand in de straf gevangenis van Attica in sep tember 1971. Als gevolg van de gevangenisopstand, die vier dagen duurde, kwamen 43 personen om het leven. Het bloedbad vond plaats bij een bestorming van de gevangenis op bevel van de toenmalige gouverneur van de staat New York, Nelson Rockefeller. De gewelddadige onderdruk king van de opstand gaf aan leiding tot woedende protes ten. Het moordproces tegen de twee Indianen, Charley Joe Pernasilice en John Hill, bei den 22 jaar, is volgens sympa thisanten met de in Attica re bellerende gevangenen weinig meer dan een poging om de op bevel van Rockefeller uitge voerde bloedige bestormings actie achteraf te sanctioneren. Het proces tegen Pernasilice en Hill zal naar schatting vijf maanden duren. Zij worden verdedigd door de voormalige minister van justitie (onder Lyndon Johnson) Ramsey Clark en William Kunstier, die zich aanzienlijke faam verwierf in een aantal drama tische processen tegen radicale voormannen. Volgens Kunstier wordt de dood van een cipier, William Quinn, in de schoenen van Pernasilice en Hill ge schoven om de onderdrukking van de opstand een aureool van wettigheid te geven. Het proces bevat tal van elemen ten die tot bittere confronta ties in de rechtzaal kunnen leiden. Een van de belangrijkste twistpunten is dat de verdedi gers van oordeel zijn dat de abominabele toestanden in de strafgevangenis van Attica, de opstand en de onderdrukking daarvan in hagels van geweer vuur, tijdens het proces moe ten worden blootgelegd. Zon der duidelijkheid in die kwes ties denken zij dat de ver dachten geen eerlijk proces te gemoet kunnen zien. De open bare aanklagers voelen daar niets voor. Zij willen de twee verdachten berechten en niet het gevangenissysteem of Nel son Rockefeller, die door som migen het etiket van „moorde naar van Attica" is opgeplakt. William Kunstier is er van overtuigd dat de rol van de rebellerende gevangenen in het Attica-drama moedwillig is vertekend om de bestor ming achteraf te kunnen goed praten. Tot dusver is de ver volging van de opstandelingen met weinig succes bekroond. Er werden aanvankelijk 62 ge vangenen in staat van beschul diging gesteld van misdrijven variërend van moord en ont voering tot seksuele molestatie, De strafzaken tegen 15 gevan genen werden geseponeerd, een werd vrijgesproken en 5 werden veroordeeld op basis van gereduceerde aanklachten. Drie gevangenen stierven se dert de opstand: een pleegde zelfmoord, de tweede werd doodgeschoten tijdens een roofoverval en de derde werd in de gevangenis vermoord. Onder de 43 Attica-doden be vonden zich 11 bewakers. Tien van de bewakers stierven als gevolg van de bestorming van de gevangenis door in het wil de weg schietende staatspoll- tiemannen. William Quinn was de enige bewaker die niet door geweervuur werd gedood Pernasilice en Hill worden er van beschuldigd hem te heb ben doodgeslagen en van een trap te hebben gegooid Kunstier heeft een theorie ontwikkeld volgens welke de dood van Quinn te wijten 1» aan onhandige politiemannen, die hem, terwijl hij gewond was, van de trap lieten vallen. Terwijl het proces tegen Per nasilice en Hill op gang kwam werden in hetzelfde gerechts gebouw in Buffalo de voorbe reidingen getroffen voor een ander moordproces, dat nauw verband houdt met het bloed- had in Attica. Vijf zwarte ge vangenen worden ervan be schuldigd twee blanke gftvan genen te hebben doodgestoken omdat dezen zich door televi sieverslaggevers over de toe standen in de Attica-gevange nis hadden laten interviewen zonder daarvoor goedkeuring te hebben gekregen van een comité dat de belangen van de gevangenen zegt te vertegen woordigen. Ook in deze zaak hebben de openbare aanklagers een ge voelige nederlaag geleden. Een getuige, die vier van de vijf verdachten had aangewezen als betrokkenen bij de moor den verklaarde meineed te hebben geoleegd. De getuige, Charles (Flip) Crowley, zei dat hij door gevangenbewa kers zodanig was geslagen en gemolesteerd, dat hij bereid was tegen zijn eigen moeder te getuigen. KARLSRUHE (DPA) - Het Westduitse constitutionele gerechtshof moet vandaag be slissen of abortus in de eerste twaalf weken van de zwanger schap in overeenstemming met de grondwet is. Deze zogenaamde termijnra ge ling- is in juni 1974 tegen de wil van de bondsraad, waarin leden van de regeringen van de deelstaten zitting hebben, met absolute meerderheid door de Bondsdag aangenomen. In West-Duitsland wordt met spanning op de uitspraak van het constitutionele ge rechtshof gewacht Vooral om dat er al berichten zijn ver schenen waarin gezegd wordt dat het grootste deel van do rechters die in het gerechtshof zitting hebben, afwijzend staan tegenover de termdjnre- geling. Een (ADVERTENTIE) De kleine compacte lichtgewicht machine van Singer met de slimme „één-hands-greep". Hij kan zig-zaggen en blindzomen. Maakt moeiteloos knoopsgaten er) zet razend snel knopen aan. En dat is heel wat voor zo'n compacte lichtgewicht. Winkelwaarde 590, En als u niet wint, heeft u nog geen pech, want er is al een automatische Singer zig-zag voor 349,— Te winnen in de Puzzelaktie Geven voor Leven fn deze Krant t.b.v. de kankerbestrijding in Nederland. Puzzel mee! (Van onze redactie buitenland) TOULOUSE Barones An- ne-Marie de Portal en haar dochter Marie-Agnes zijn ein delijk ontslagen uit het psy chiatrische ziekenhuis in Tou louse waar ze 38 dagen onder politiebewaking hebben door gebracht. De Franse minister van justitie, Jean Lecanuet, heeft besloten een onderzoek te laten instellen naar de zaak-De Portal, die in Frank rijk veel opschudding veroor zaakte, vooral na de bestor ming door de politie van het vervallen kasteel van de Por tals in Montauban vorige maand. Anne-Marie en Marie- Agnes zijn de moeder en de zuster van de 23-jarige Jean Louis de Portal die bij de verdediging van zijn inmid dels verkochte landgoed door de parachutisten van de gen darmerie werd neergescho ten. De barones, een Poolse vluchtelinge, die aanvankelijk als dienstmeisje op het land goed te werk gesteld was. maar in 1949 met de baron (46 jaar ouder dan zij) trouwde, voerde na de dobd van haar man talloze processen om de verkoop van het landgoed on gedaan te maken. Die verkoop blijkt inderdaad nogal myste rieus en betwist te zijn. Het kasteel werd voor een bela chelijk lage som (een achtste van de getaxeerde waarde) verkocht om een nogal omstre den schuld te vereffenen. Een notaris die inmiddels wegens andere overtredingen van de Anne-Marie de Portal en haar dochter Marie-Agnes, ontslagen uit het psychiatrische ziekenhuis. wet is gearresteerd, heeft hierbij een zeer bedenkelijke rol gespeeld. Het verbijsterende gedrag van Anne-Marie en haar kin deren die rond de lijkkist van de oude baron huishielden met kippen, eenden, honden en katten in de salons, was er de oorzaak van dat menige Frans man hen voor hysterisch hield. Maar na de laatste ontwikke lingen heeft een verrassend groot deel van de bevolking partij gekozen voor de dames De Mortal Anne-Marie en haar dochter werden na de bestorming van het kasteel gearresteerd en in een psychiatrische inrichting opgesloten, waar zij van ach ter de gesloten luiken dage lijks luidkeels hun onschuld uitriepen. Zij waren aange klaagd wegens medeplichtig heid en poging tot moord (ze hadden zich gewapend verzet tegen de politie), maar vorige week woensdag werden hel den door drie psychiaters na een opvallend kort onderzoek „geestelijk gestoord, ontoere keningsvatbaar en gevaarliik" verklaard. Als gevolg daarvan ontstond in Frankrijk grote beroering. Vooraanstaande letterkundigen en geleerden publiceerden vlammende artikelen, kranten, radio en t.v. sprongen er bo ven op, er werden steuncomi tés opgericht. Velen zien nu in de dames De Portal het sym bool van de onmenselijkheid van een machinale en logge justitie die de kleine luiden onder haar gericht verplet tert. Er wordt gezegd dat zij zwakzinnig verklaard zijn om niet voor de rechter te hoeven verschijnen, waar hun uitlatin gen hoge persoonlijkheden moeilijkheden kunnen bren gen, met name degenen die verantwoordelijk zijn voor d» grootscheepse aanval od het landgoed. Vorige week vrijdag besloot minister Lecanuet, duidelijk met de situatie verlegen, de barones en haar dochter uit het ziekenhuis te ontslaan. Ze staan nu onder toezicht van een vrouweliike psychiater die aan het hoofd staat van een comité dat de zaak van De Portals verdedigt. De minister wil dat de commissie die de zaak onderzoekt een „wit boek" samenstelt, dat gepubli ceerd zal worden. Hoe lang dat zal duren en wat de gevol gen voor de barones en haar dochter en de verantwoordelij ke autoriteiten zullen zijn, is nog niet duidelijk. BEIROET (UPI) Noordjemenitiseïi lijnvliegtuig dat zondag werd gekaapt, is gisteren naar Sanaa terugge keerd met de kaper als gevan gene aan boord. Dit heeft het „Persbureau voor het Midden- Oosten" bekendgemaakt. De kaper, een Jemeniiet, Ali Ben Awad, maakte zich van het toestel, eën DC-6, meester kort nadat de machine van Hobeiba was vertrokken. Op zijn bevel vloog het vliegtuig naar de Saoedi-Arabische grensplaats Jizzan waar de au toriteiten hem arresteerden. Het fnotief van de kaping was niet bekend. M9V9H voor dozo rubriek n mot volledige neam en adret word* I ondertekend. Bl| publikatle zullen o*, vermeld worden. Slecht» bi| hoge g*. ■ondertng zal ven deze regel werd* afgeweken. Naam en edrea zijn dan bi tfe redactie bekend. Publikatfo van bri*. ven (verkort of onverkort) betekent dat de redactie het In alle geviR* eene la mot bkaai afrekklng Er zijn gezinnen die zo lanj moeten wachten op hun kir' derbijslag, dat ze ge woo: moedeloos worden. Ze lopen de banken plaij hoe is het? Is de kinderbijsli; nog niet binnen! Het zijn di gezinnen die de K.B. moete; krijgen van de Raad van Ar beid, zij moeten soms 6 t.m. weken wachten eer ze die om. vangen, en soms moet men nog langer op wachten. Dan blijft er niets anders ovc: dan de R. v. A. te betichten, dat hij rente ontvangt, dj.| niet aan hem toe behoort, i al dat geld wat hij nu aai! rente krijgt, dat hoort bij J gedupeerde gezinnen te zij: en niet bij de Raad van Ai-j beid. ROOSENDAAL W. A. KLUll| Ik zou graag in contact men met enige mensen m uil land om te corresponderen e:l zo banden van vriendschap it scheppen. Ik heb gehoord da! ik dat verzoek het beste via een krant kan doen en daaron| zend ik u deze brief. Ik woon in Japan en dtl Jongere generatie hier wil graag goede betrekkingen on derhouden met mensen in aal dere landen, omdat Japan na de tweede wereldoorlog nogall geïsoleerd is geraakt. Het uit-] wisselen van ansichtkaarten! foto's en postzegels is welkom, maar vooral heil schrijven van brieven. Een be-1 ter begrip tussen volkeren ii| de beste manier om de we-1 reldvrede te bereiken, vindt ook niet? Ik zou erg dankbaai| zijn als u deze brief in m| kolommen wilt opnemen. Mijn adres is: Miss Sachintl Tanaka, 17-3 Harima 1-c, Abt-1 no-K, Osaka-S, 545 Japan. UTRECHT De criminal!-1 teit in Nederland neemt lot Met deze uitspraak «telde di| Arnhemse hoofdcommissarii I van politie, de heer W. Bak- f ker, zich gistermiddag tijden.' een persconferentie ter gele-1 genheid van de international) I beveiligingsbeurs „Securitj I *75" in Utrecht, lijnrecht tege-1 nover minister Van Agt (Jus-1 title), die onlangs verklaard' dat het wel mee viel met de criminaliteit in Nederland- De minister kwam tot de» I conclusie na een door het de-1 partement van justitie geda® I „slachtoffer-onderzoek". Uit een onderzoek van de hoofd commissaris .bleek dat hel aantal bij de politie ter kennis I gebrachte misdrijven in de be trokken commissariaten vat 144.413 in 1972 via, 158.741 i 1973 tot 170.667 in 1974 is I gestegen. (Van onze onderwijsredacteur) TILBURG Talloze eind examenkandidaten van vier jarige Mavoscholen zullen hun plannen om in augustus via een voorbereidend jaar naar het Hoger Beroeps Onderwijs te gaan moeten wijzigen. Het besluit van staatssecretaris van Onderwijs en Weten schappen dr. G. Klein, om voor de Mavoërs dat overstap pen af te schaffen is daarvan de oorzaak. Voor West-Brabant betekent het dat die jongelui niet meei terecht kunnen via het brug- jaar op de HTS, of de analis tenopleiding. Ook het Dr. Struyeken Instituut van de Katholieke Leergangen in Til burg de vroegere Medische Analistenopleiding, zal die Mavo 4-ers niet meer kunnen toelaten. Ze kunnen nog wel naar de Zeevaaifsclxlen. Die behouden hun voorbereidend Jaar. De Nederlandse Vereniging van schooldecanen heeft over deze onverwachte maatregel van de staatssecretaris een scherp protesttelegram naar hem gestuurd. Ook de onder wijsorganisaties en de vakver bonden kregen van de NVS (Ned. Vereniging Schooldeca nen) soortgelijke telegram men. Tevens heeft de organi satie contact opgenomen mi' de onderwijsspecialisten van 1 Tweede-Kamerfracties. De maatregel doorkruist 4) plannen die talloze Mavo-leei- ïingen vorig jaar voor verdere studie maakten. Plannen die bepalend waren voor de keu# van het vakkenpakket. Veie eindexamenkandidaten van de vierjarige Mavo hebben ziel reeds gemeld voor het voorbe reidende jaar van de HBO- opleidingen. Ze moeten hals over kop gaan proberer nog elders ingeschreven worden voor opleidingen lu het Middelbaar Beroeps Oir derwiis. De NVS meent dat dit '0l chaotische toestanden zal lei' der Bovendien vindt zij d>' velen van die eindexamenkan didaten Mavo 4 ernstig ge' peerd worden. Het bestuur van de decanenorganisaW gaat begin volgende week m® verschillende Haagse politic praten ove- deze zaak. De ta waarin staatssecretaris Klein zijn plan bekend heen gemaakt wordt donderiW aanstaande in de kamer W' handeld. DINSDAG 25 FEBRUAR ROTTERDAM - Je ki hebben wel iets bedact ,eten, klimaat, sier e.d. i nog weer eens overtuigd kijken op de nationale v nog groter dan voorhee voor woninginrichting sportpaleis Ahoy wordt bodenvanaf het moden Franse meubel, met daar tranen overgoten snuist) Niet alleen meubels, mai heeft is er wel te zien. Denk enige wat er niet verkocht wat gelukkig te leren leven dukten. Wil je alles een beetje ii opnemen, dan zul je minst een uur of vier moeten uittr ken voor een bezoek. Er duizend en één dingen, dii tl I men. JJaarom een paar op' onmog lOgelijk allemaal kan r Daarom een paar o] lende of gekke dingen ei Iedereen wil tegenwoor wel een kromme balk in flatje hebben, zei me enkele ren geleden een antiekhan laar in oude eiken ball Maar die raken ook een l op. Geen nood; er staan h dige jongens op. Een Du firma maakt nu „echte" ei balken, met daarbij passé consoles, panelen, sierst ken, balkverbindingskruii beugels, lampen, bloemb ken etc. uitpolyuretha schuim. Je kunt van je kaï een hele romantische blok lijmen. Net echt! Vier en hs meter „balk" - gegoten en binnen hol - kost dan nog tussen de f 150-f 200 (echt ken kost f 2000 per kuub). (Duitse) romantiek viert ho tij (Tecnmat b.v.). Een and Duitse handige jongen lei andere stijlen: afgietsels houten beelden, bron Slakken, nimfen, Egyptis oetanchamons etc. ,,Le nep", zegt de verkoop (Plexba). Het loopt als (Van onze correspondent] PARIJS - De hasj-smok van Noord-Franrijk naar I ropa liep tpt voor enkele wel voor een groot gedeelte via bijna traditioneel te noen weg van de car-feny Masst aan boord waarvan de poiitii Marseille in 1974 gemiddeld keer per maand handelaars smokkelaars in verdovei middelen aangehouden be aan boord van de Massalia, de verbinding onderhoudt t sen Casa Blanca in Marokko Marseille werden verleden j negen belangrijke vondsten daan en bij vier daarvan wa Nederlanders betrokken. Het betreft vier zogenaai Nederlandse equipes die per MAA le kolom slotkoersen vo a laten d exdividend Actieve aandelen Handel en industrie AKZO I zo 47,501 «7,30 ABN f 100 306,50 309,00 Amlto f 20 75,10 76.30e Amro dl». 75 72,80 74,10 A dem Rub t 750 154.00 149,00 DelWVUj I 75 99,00 101,50 Dord-icbe f 2b 98,00 96,70 Dordtsche Pr 96,80 97,70 Heinelren I 25 143,50 145,70 Heinelteri H I 25 138,00 H.A.L. Holl. 100 66,50 64,50 Hoogo». I 20 56,90 57,50 HVA-MIJfn 52.60 52.80 KNSM eert f 100 137,50 142,50 "CM - 11» 59,00 59,30 Kon. OUe t 20 78,20 78.00e Nat. Ned. J 10 72,60 73,50 Ommeren Cert 266,00 260,50 Philips I 10 27,001 26,90f Kobeco t 50 166,00 167,50 Rolinco I 50 109,70 110,901 Scheep» o t 50 131,00 132,00 Unilever r 20 103,60 104,00 Actieve obligaties staatsleningen 16.50 Ned. 74 9.75 id 74 00 id 75 6.00 ld 60 6.00 id 70.85 9-90 ld 71.06 106.00 106,00 103,50 103,60 100.30 100,40 95,00 95,00 95 00 95,10 04.46 04,45

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 10