en. leid. Feyenoord door strafschop AJAX DOOR AMSTERDAM VERNEDERD i PSV weigert kansen te benutten 3 DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND l'UII OMR m psv E E diversen idere wereld. litbundig ;e Nederlander men iendelijkheid. la* VAX IIAXEGEM GAF VAX GEVIERT EEX TOTO a LOTTO TWEE HARTIXFARCTEN OP VOETBALVELD BIERFLESJE IX intie verblijven iVAN te huur a«n van Walcheren. L.c v Boomgaard. Oude Vlii,? :g 22. Middelburg. I 26010."1 I 1VUUNTJE M ZEKERDER - dan ikantie diversen ENTRUM, HOEVEN toopste tcwallteitskeuz* i Astral v a I 69M._ I Toledo van f 7995,-. jjgl 5.— Bergland v*. f 4^ I van ingang Bosbad Hotv*. I 18.00 uur I OCCASIONS JRTENTEN ETC huwelijken 28 Jaar, ge bette vrouw, ezwaar. Br. I87C. =N B.V., langwagens te Etten-l*^ 1 nIIP- EN ZETWERK te gebruiken. Vragen naai I "tten-Leur. Telefoon 01608.1 llAMVERZINKEN aarnpalen, t.v.-masten, ba line van 10 m x 15 m. Ilenü Parallelweg 13, Ettenil i'elefoon 01606-3455. (Van onze sportredactie) ALKMAAR - Willem van Hanegem loopt grote kans dat hij weer eens een schorsing aan zijn broek krijgt „De Kromme" kreeg van scheidsrechter Ane van Gemert een boe king wegens commentaar op de leiding Omdat dit de derde boeking van Van Hanegem is in dit seizoen, loopt Willem kans ge straft te worden Van Ha negem „Je weet met die scheidsrechters nooit waar je aan toe bent Fe yenoord mag in zijn tota liteit al niet veel maar ik mag helemaal niets doen. Toen Van Gemert voor een overtreding van AZ floot zei ik goed gezien scheidsrechter Hij vat dit als een belediging op, terwijl ik hem een com pliment wilde maken". TUMULT IN SLOTFASE (Van onze sportredactie) ALKMAAR - Arme Arie van Gemert! De man die na zijn echec op de wereldkampioenschappen in Duitsland ook op de Nederlandse velden als scheidsrechter weinig goeds heeft kunnen doen, was gisteren na AZ - Feyenoord weer eens de gebeten hond. Zowel Wiel Coerver als Joop Brand hadden er na afloop van het in een 1-1 gelijk spel geëindigde duel weinig moeite mee om de arbiter uit Dubbeldam als de oor zaak aan te wijzen voor het punt dat ieder had moeten prijs geven. Joop Brand stelde nadrukke- pak werd gedaan. De Rotter- lijk dal Van Gemert nooil de aamse trainer kwam niet eerder strafschop had mogen geven de kleedkamer uit voor hij op de waarmee Feyenoord twee minu- ten voor tijd nog langs AZ kwam „Het was coraedie van Ressel Spelbos maakte een cor recte sliding" Wiel Coerver ge bruikte nog forsere taal door ronduit te stellen dat Feyenoord dit seizoen voor de derae maal door een scheidsrechter in het lijst bij de scheidsrechters Eerst worden we bij Roda en Utrecht in elkaar getrapt en nu laat Van Gemert dingen toe die onze spe lers een gele kaart zouden heb ben gekost Die Spelbos bij voorbeeld heeft drie keer een overtreding gemaakt waarvoor Joop van Daele twee wedstrij den heeft gekregen Maar Van Gemert laat rustig doorspelen" Duidelijke taal dus van beide trainers die uiteraard bol staat van chauvinisme Want al mocht Van Gemert dan met al te sterk fluiten, hij was te tolerant waardooi de felle duels af en toe ontaardden in aanslagen op be nen van de tegenstander Nade lig beïnvloed heeft hij de we- strijd zeker niet Het is een doodgewoon feit dat de met vee) spanning tegemoet geziene wed strijd tussen het de laatste maanden enorm sterk draaiende AZ en topploeg Feyenoord (er heerste buiten de poorten van het AZ-stadion een levendige zwarte handel in kaarten en ae bomen rond het stadion werden als tribunes gebruikt), gewoon niet geworden is wat er van ver wacht werd door het zwakke emotieloze spel van beide ploe gen Slechts in de slotfase van het duel, een periode waarin AZ door Vosmaer de leiding nam en Schneider met de terecht toege kende strafschop gelijk maakte, laaiden de hartstochten \n het kleine gezellige AZ-stadion even op Maar dit kwartier kon niet goedmaken van wat de hele wedstrijd had moeten zijn AZ was er op gebrand om na Ajax ook Feyenoord te laten sneuvelen cn hel trok hiervoor in de beginfase enthousiast ten aanval. Maar Feyenoord bleek een tegenstander die zich niet liet opjagen. Daarvoor speelde het middenveld (Van Hancgem-Jansen) en de verde diging (Schneider speelde voor de geschorste Van Dacle en snelle vleugelspelers (taer werden te Everse was een goede vervanger van llarry Vos) te sterk. Het kundig uitgevoerde vertragende spel van Feyenoord haalde ook AZ uit zijn ritme. De Metsner en Vosmaer weinig aangespeeld en Kist toonde zich in net centrum wel een gevaarlijke agressieve spits, maar hij had het drukker met de keiharde duels met Ramljak te beslechten, dan zijn vleugelspe lers in het spel te betrekken AZ kreeg voor de rust toch nog de beste kansen Een schot van Kist ging net naast en Vosmeer kwam net te laat om een dieptepass van Nygaard voorbij Treytel te wer ken Na de pauze werd de wed strijd er niet aantrekkelijker op. Van Hanegem en Ramljak wer den door Van Gemert geboekt wegens respectievelijk commen taar op de leiding en spelbederf (Ramljak onderbrak een gevaar lijke Alkmaarse aanval door de bal als een volleerd doelman in zijn handen te pakken Dezelfde Ramljak verliet na zijn boeking met een gescheurde spier in hel dijbeen het veld Even daarvoor was AZ op 1-0 gekomen door Vosmaer Wim Jansen speelde slordig terug op Schneider, deze verloor een duel met Kees Kist die hazewind Vosmaer in de diepte stuurde Vosmaer lobte de bal opeen magnifieke manier over Treytel heen Twee minu ten voor tijd kwam het moment waarop Van Gemert de AZ- illustes de grond inboorde Res sel werd in volle ren door Spel bos onderuit gehaald en Dick Schneider benutte de strafschop uiterst koelbloedig door haar- zuiver langs Vooys te schieten. Harry Vermeulen (Van onze sportredactie) UTRECHT - Benfica- trainer Pavtc (van Benfi- ca) was naar Utrecht ge komen om de wedstrijd FC Utrecht - PSV te be kijken, in verband met de wedstrijd voor de Euro pacup 11 die zijn ploeg op vijf maart tegen de Eincf- hovenaren moet spelen Pavic was danig onder de indruk van de snelheid in dePSV-ploeg De Joegos laaf verklaarde dan ook „We zullen het moeilijk krijgen" PSV zal voor de ontmoeting met Benftca met meer in trainings kamp gaan Trainer Kees Rijvers zal ook met meer naar Portugal reizen om Benfica aan het werk te zien „Ik heb ze zien spe len en toen heb ik vol doende informatie opge daan", aldus de trainer. (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM - „Stap maar weer eens op de fiets. En leer gewoon voetballen", gilde een diep teleurgestelde Ajax-fan toen Horst Blankenburg als een der eersten uit het Ajax- stadion vertrok en in zijn peperdure wagen naar huis snelde. De 4-2 nederlaag van Ajax tegen FC Amsterdam was hard aangekomen. In het Ajax-restaurant mopperde een van Ajax' trouwste klanten: opa De Boer: „Ze moeten stuk voor stuk een trap onder hun kont hebben. Verliezen van een elftal voetballers doet me wel pijn, maar als ze door „schoffelaars" en „lieverdjes" in de pan worden gehakt, dan gaat je dat als supporter door merg en been". Het verlies dat Ajax voor een bijna geheel uitverkocht stadion leed, had op geen vervelender moment voor Kraay en zijn groep kunnen komen. Hans Kraay: „Juist in de periode dat de ploeg weer een eigen gezicht kreeg, loop je tegen deze afstraf fing aan. En de spelers hebben alles aan zichzelf te wijten Op de bank doe je er niets meer aan. Zeker niet toen zo'n man of 10 hun eigen spel na rust gingen spelen Zich niet meer aan de formatie, aan de opdrachten hielden. En dan dat stomme tegendoelpunt dat door Haan persoonlijk wordt ingeleid en waardoor FC Amsterdam vlak voor rust de achterstand tot 2-1 kon verkleinen". De kleine groep FC Amsterdam-supporters had echter met volle teugen genoten van het voetbalspektakel dat de „Lieverdjes" van trainer Van der Meent ditmaal in de benen hadden. Want wat ging deze ploeg tekeer; juist op het mo ment dat iedereen toch mocht veronderstellen dat FC Amster dam in kansloze positie lag. Want pas na de 2-0 achterd- tand kwam FC Amsterdam he lemaal op toeren. Was de verde diging voor Jan Jongbloed in eens wel instaat om ae gaten te dichten die overal door toedoen van de kleine Steffenhagen en Willy Brokamp in een schitte rende openingsfase voor Ajax ontstonden Steffenhagen was de eerste man die scoorde (in de 4de mi nuut na een Brokamp-Mulder combinatie) en Rep leek Ajax m de 9de minuut op rozen te zetten toen hij van Blankenburg een „gouden passé" kreeg 2-0 „Maar aan mijn ploeg heb ik nooit getwijfeld", onthulde trainer Van der Meent. „Vraag het maar aan de jongens op de bank Ik zag in de openingsfase al duidelijk dat er vandaag mo gelijkheden voor mijn ploeg wa ren Ajax scoorde wel in die fase, maar wij voetbalden gewoon be ter Alleen maakte Visser een grote fout: hij speelde niet dicht genoeg op Steffenhagen. En daardoor kwam mijn laatste man H users steeds voor twee vrije spelers te staan". Pim van der Meent nam na die 2-0 stand een harde beslissing. Vissers, die vooral de laatste weken op het middenveld ver dedigend zo sterk had gespeeld, kon de kleedkamer opzoeken. Chris Dekker, de man die na zijn blessure het niet meer zo best met Van der Meent kon vinden, werd het veld ingestuurd Vanaf dat moment was Ajax een klasse minder. Werd Steffenhagen door de streng dekkende Dekker volledig aan banden gelegd En gelijktijdig was ieder raffine ment uit het Ajax-spel. Van der Ban en Van der Merkt konden op het middenveld gaan bouwen en in de aanval stonden de koele, nuchtere killers Meijer, Jansen en Van der Lem (die vorige week zondag ook al zo hadden uitge haald tegen De Graafschap) om Ajax langzaam maar zeker in de afgrond te werken. Het was overigens Arie Haan die de „Lieverdjes" de helpende hand toestak toen hij vier minu ten voor rust plotseling de bal in de schoenen schoot van Meijer. Even rommelde Meijer met de bal. Van der Lem volgde hem in de volgende seconden, maar Meijer had ondertussen we] het „gat" gevonden waar de bal vrij kon worden gelanceerd. Van der Lem zag zijn vrije teamgenoot staan en even later was Piet Schrijvers kansloos: 2-1. En vanaf dat moment kreeg FC Amsterdam vleugels Ajax werd in vrijwel alle onderdelen overklast. Zelfs Suurbier was een langzame starter bij hetgeen zijn directe tegenstander Meijer liet zien, Haan en Dusbaba be grepen eikaars akties niet meei en Blankenburg, alsmede Van Santen lieten de ene mislukte passé na de andere volgen On dertussen was Steffenhagen he lemaal door Dekker naar de ach tergrond geschoven. Direct in de tweede helft teis terde nog wel een afstandsschot de lat boven Jongbloed, maar het ware spektakel was toch voor het doel van Piet Schrijvers te vinden. Gerard Meijer knalde de bal verschrikkelijk hard tegen de paal en via de binnen kant van het houtwerk sprong de ba! in de vijfde minuut achter Schrijvers 2-2 Zes minuten la ter was het de keihard zwoe gende Nico Jansen die een voor zet van dezelfde Meijer wist af te ronden (2-3) en 5 minuten voor tijd stond het zelfs 2-4 toen Oot- to, die voor de volledig leegges- peelde Van der Lem in de ploeg was gekomen, van dichtbij raak knalde. Maar Ajax liet zich natuurlijk niet zonder slag of stoot ter slachtbank leiden Kreeg FC Amsterdam naast de vier schit terend uitgespeelde kansen, nog vele andere sconngsmogelijk- heden; bij Ajax rende de ploeg ook veelvuldig in de richting van de vaak weer erg ver voor zijn doel spelende keeper Jan Jong bloed. Nadat Suurbier de lat Op deze foto had Steffenha gen nog reden tot juichen. Hij schiet Ajax op 1-0. Piet Schrijvers kijkt verslagen de bal na die is ingeschoten. Meijer en de op de grond liggende Jansen juichen. had geraakt, verschenen achte reenvolgens Blankenburg, Rep Mulder, en, Brokamp en de voo Notten ingevallen Geels (die met een schot de onderkant van de lat trof) vlak voor het FC Amsterdam-doel. Zei een duidelijk getergd man als Hans Kraay gisteren weer was: „Als we na de 2-2 gewoon waren blijven voetballen, dan was er niets aan de hand ge weest We hebben ongelooflijk veel kansen gehad, maar door dat iedereen maar ging lopen, waar hij wilde, klopte er niets meer voor onze formatie. Wal vanmiddag is gebeurd, is onge kend" Heeft de komst van Dekker soms Kraay verrast? „Die man heeft niets met onze nederlaag te maken Maar ik raakte wel in René Notten na rust de motor op het middenveld kwijt" En zijn collega Van der Meent „FC Am sterdam zit weer aardig in het goede spoor. De jongens praten alleen nog maar over de perio- dedtitel die ze gaan pakken JACK ARENTSEN Excelsior NAC Sparta - Wagen. MVV - Telstar Den Haag Twente Ajax - Amsterdam Graafsch. Roda AZ'67 - Feyenoord Haar). - Go A. Eagl. Utrecht - PSV Dordr. - Veendam Den Bosch - PEC Eindh. - Volendam Fortuna SC - NEC X E. DEN HAAG (ANP) - De win nende cijfers van Lotto no 8 zijn: 2-5-18-30-32-38, res getal 33 Het aantal deelnemers aan lotto no 8 bedroeg 1 094 764, die voor een inleg zorgden van 4 220 400 gulden Het prijzen- bedrag is f2.178 790,- De prijzen zijn: le prijs (incl. jackpot) f 875 742,- 2e prijs f 200 469,- 3e prijs f 300 703,- 4e prijs f 400 938,- 5e prijs f 400 938,-. Het aantal deelnemers aan toto no 8 bedroeg 286 164. die voor een inleg zorgden van 803 619 gulden Het prijzenbed- rae is f 430 694,-, waarvan voot de le prijs (incl. jackpot) f 201 663,- 2e prijs f 95 429,- 3e prijs f 133 602,- Er heeft zich op dit moment 1 deelnemer gemeld voor de le prijs. HAMBURG - De winnende getallen in de Duitse lotto zijn 1-14-1-20-33-38. Reservegetal DEN HAAG - Tijdens de wed strijd Hoogvliet - Rozenburg voor de zaterdagcompelitie, werd de vader van een der spe lers van Rozenburg, de 66-jange Doorduin getroffen door een hartinfarct en stierf ter plaatse. De wedstrijd werd gestaakt De stand was 1-0 in het voordeel van Hoogvliet Tijdens de wed strijd Zaanse Boys 2 tegen Zaanstad 2 in de reserve derde klasse van de afdeling Noord holland van KNVB werd de 39- jartge speler Siem Visser van Zaanse Boys door een hartaan val getroffen Hij overleed di rect De wedstrijd werd gestaakt en alle wedstrijden van Zaanse Boys zijn voor dit weekeinde af gelast IjU FC Utrecht clubarts Querido werd voor de wedstrijd tegen PSV ge huldigd door het FC Utrecnt-bestuur Dokier Querido heeft er nu name lijk bij zijn club 200 wed strijden zonder onderbre king opzitten. Scheidsrechter Van der Kroft moest de wedstrijd in Utrecht even stilleggen In het stadion Galgenw aard werden ook nu weei tal van bierfelsies op het veld gegooid Nadat de speaker tot tweemaal toe had omgeroepen derge lijke rommel binnen de omheining te houden was Van der Kroft bereid weer verder te gaan met de wedstrijd (Van onze sportredactie) UTRECHT - P.S.V. staat nog steeds aan de kop van de ranglijst. De Eindhovenaren hebben daar uiteraard zelf aan meegewerkt, maar ook de concurrentie lijkt de formatie van trainer Rijvers bijzonder goed gezind. P.S.V. - afgelopen week in trainingskamp in Breda - kwam tegen F.C Utrecht namelijk niet verder dan een 0-0 gelijkspel. Door het pun tenverlies van de naaste concurrentie, naar later bleek toch niet zo rampzalig. Trainer Kees Rijvers was dan ook meer dan tevreden met het behaalde punt. „Als je zoveel opge legde kansen mist moet je wel tevreden zijn. Het is en blijft tenslotte een moeilijke uitwedstrijd. Maar ja die kansen.." René van de Kerkhof zal wellicht niet zulke prettige herinneringen aan deze wedstrijd over houden. Bij iedere actie die door de snelle P.S.V.-vleugelspeler werd inge leid, kreeg hij telkens weer een oorverdovend fluitconcert te in casseren. René van de Kerkhof raakte dan ook zichtbaar uil zijn ritme. Hij durfde nauwelijks in itiatief te nemen en kwam zel den tol een goede daad. Bij de aanvang van de tweede helft bleef hij dan ook in de kleedka mer achter. Bertus Quaars was zijn vervanger. Trainer Kees Rijvers hierover: „Een verve lende zaak, maar René zal zich er toch zelf doorheen moeten slaan. Hij had trouwens beslist niet bang moeten zijn. Want met een scheidsrechter als Van der Kroft kan er weinig gebeuren. Die had hem wel in bescherming genomen". F.C. Utrecht begon tegen de koplopers bijzonder behoudend. „Kolos" Joop van Maurik was in de achterste vier geposteerd. Niet om de lengte van Edström te bestrijden, maar omdat vrije verdediger Kronshorst wegens een onwillige knie aan de kant moets blijven (Van Maurik: Ed ström was alleen voor mij als hij in het zestienmetergebied zou komen"), al is lengte tegen de Zweed uiteraard altijd meege nomen. P.S.V. keek in de begin fase eveneens de kat uit de boom. Er werd rustig op het middenveld gecombineerd. I)at mocht in eerste instantie van de thuisclub, maar na een kwartier spelen begon F.C. Utrecht wat meer initiatief te nemen. Er werd vooral via reeht» aangeval len, waarde uitstekend spelende vleugel verdediger Oostrom her haaldelijk mee naar voren trok. (F.C Utrecht-trainer Rab: „Dat hebben we bewust gedaan. Ed ström speelt meestal op links en is niet zo geweldig in hel mee verdedigen. Door hel oprukken van Oostrom kwam Deyekers constant tegenover twee man te staan. Na de rust gebeurde dal te weinig".) De eerste kansen wa ren dan ook voor de Utrechtena ren. Aiispulzcr Nordqvisl had zelfs eenmaal een overtreding nodig om de beweeglijke Huls horst de weg naar hel doel van Jan van Beveren te versperren. Hij was wel zo verstandig dal buiten de zestienmeterlijn te doen. Maar ook P.S V kreeg kansen. Niet door geweldig spel maar door foutjes in de defensie van de thuisclub, waarin Joop van Maurik overigens een puike partij liep te voethallen. De mooiste kans kreeg Willv van der Kuyten. Maar de topscorer lijkt elke vorm van zelfvertrou wen verloren le hebben Willv van de Kerkhof bediende hem na een snelle rush cp maat. Door lang treuzelen kon doelman Henriksen de bal echter nog van zijn voeten plukken. Ook na rust weigerde F.C Utrecht, ondanks de aanmoe- dingen van het fanatieke pu bliek massaal in de aanval te gaan Aangezien ook PSV dat geenszins van plan was, was het middenveld opnieuw het terrein waar de strijd gestreden werd De aanvallen van de thuisclub werden bovendien veelal beslo ten met een hoge bal voor de doelmond, waar Leo van Veen zich wel leegvocht maar bijna geen enkele Keer een doelnjpe kans kon scheppen Daarvooi was het in het PSV -gebied overigens te druk, want ook de ingevallen Bertus Quaars was veelvuldig in de P S V -defensie te vinden Maar in die tweede 45 minuten kreeg PSV eveneens nog enkele uitstekende kansen om de volle winst te grijpen Zowel Lubse als Edström pres teerden het echter van enkele meters van het doel die fraaie kansen om zeep te helpen Naarmate de wedstrijd vor derde wensten beide ploegen zo weinig mogelijk risico s te ne men. Uiteraard tot ongenoegen van de ongeveer 20 000 toe schouwers. maar daar stoorden de ploegen zich met aan. ROMAIN VAN DAMME Doelman Henriksen. Co Adri- aanse en Van rte Veen houden Harrif Lubse met succes van sco ren af

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 7